Somogyi Hírlap, 1992. szeptember (3. évfolyam, 206-231. szám)

1992-09-21 / 223. szám

12 SOMOGYI HÍRLAP — SPORTMAGAZIN 1992. szeptember 21., hétfő Labdarúgó NB Ili A Beremend Atádon sem torpant meg K. Építők-Fonyód 4-0 (3-0) Kaposvár, 200 néző. V.: Makai. Építők SC: Kovács - Nagy, Kurdi, Károlyi, Czabula, Ador­ján, Novák, Balázs, Pintér, Solymosi, Kiss. Edző: Landek László. Fonyód: Szalai - Lehel, De­ákvári (Kila), Berencz, Zám- bori, Horváth B., Nagy, Pito- nya (Gerebe), Kiss, Bogdán, Horváth Cs. (Jónás). Edző: Deákvári Antal. Góllövök: Novák (23. p., 5 m-es emelés), Kiss (28. p., 8 m-es fejes), Pintér (35. p., 11-esből), Károlyi (61 p., 5 m-es fejes). A megyei rangadó kellemes napfürdővel kezdődött. Húsz perc elteltével a hazai csapat átvette a játék irányítását és három gólos előnnyel tért pi­henőre. Szünet után az Építők lefékezett,de így is könnyű győzelmet aratott. Jók: Ador­ján, Nagy, Károlyi, Novák, Solymosi, illetve Horváth B. K. Építők ifi-Fonyód ifi 5-2 Bíró Imre Marcali-Balatonlelle 2-0 (0-0) Marcali, 700 néző. V.: Hosszú F. Marcali: Horváth L. - Hor­váth V. (Virág K.), Mészáros, Bozsó, Borbély, Dér (Rózsa), Palacskó, Vékony, Tóth Cs. (Tóth P.), Gyurics, Arany. Edző: Béres Ferenc. B.lelle: Majzlinger - Brett- ner, Rab, Kötél (Riba), Kenéz (Virág), György, Czubelátz, Koródi (Koroknai), Lipcsik, Szilágyi, Vári. Edző: Frenkó László. Góllövök: Tóth Cs. (62. p., 6 m-es lövés), Gyurics (82. p., 17 m-es lövés). Az első félidő eseményte­len, gyenge iramú játékot ho­zott. Szünet után változott a színvonal. A hazaiak nagyobb sebességre kapcsoltak, sok támadást vezettek, s az álta­luk diktált iram és helyzeteik alapján biztos megérdemelt győzelmet arattak. Jók: Pa­lacskó, Arany, Vékony, illetve Rab, Czubelátz, Brettner. Marcali ifi-B.lelle ifi 6-0 (4-0) Ivusza István Beremend-Nagyatád 4-2 (0-1) Nagyatád, 1200 néző. V.: Osztermajer. Beremend: Hatala - Bábli, Jákl, Mim, Obert, Dárdai, We inert, Illés, Szabó (Müller), Fülöp (Stipánovics), Óno­di. Edző: Dárdai Pál. Nagyatád: Szabó - Maróti, Dekanics (Papp), Kulcsár (Kisspeti), Czink, Fekete, Lancsár, Becsei (Csikós), Vé­kony, Kovács, Szigeti. Édző: Bőzsöny János. Góllövök: Becsei (20. p., 14 m-es lövés), Ónodi (50. p., kö­zeli fejes), Kovács (65 p., 5 m-es lövés), Fülöp (70. p., 1 m-es lövés), Müller (89. p., 20 m-es emelés), Dárdai (90. p., 25 m-es szabadrúgás). Óriási iram és jó játék jelle­mezte az első félidőt, amely­ben a hazaiak szereztek előnyt. A második félidőt a Be­remend kezdte jobban és kie­gyenlített. Magas színvonalon folytatódott a mérkőzés. A Nagyatád újból vezetést szer­zett, de két kapushiba miatt a vendégek a maguk javára for­dították a találkozó eredmé­nyét, majd egy bombagóllal fe­jezték be a mérkőzést. Jók: Óbert, Illés, Ónodi, Dárdai, il­letve Maróti, Czink, Szigeti. Beremend ifi- Nagyatádi ifi 4-0 Kereszthegyi István Letenye-Barcs 3-1 (0-1) Letenye, 500 néző. V.: Ru- gási. Letenye: Megyimórecz - Kramarics, Tóth, Németh, Kalmár (Baj), Soós, Kém, Své- lecz (Révész), Farsang (Ko- dola), Kozári, Rostás. Edző: Kobra Sándor. Barcs: Szlovák - Somogyi, Kovács, Bolhói, PappÁ., Tóth, Papp T. (Minor), Nagy, Man- gult, Pókos (Bencsik), Ka- proncai (Horváth). Edző: Szabó Nándor. Góllövök: Pókos (24. p., 6 m-es lövés), Kozári (57. p., 3 m-es fejes), Farsang (66. p., 25 m-es lövés), Kém (69. p., 6 m-es fejes). Az első játékrészben a bar­csiak kezdeményeztek többet és előnyhöz is jutottak. A má­sodik félidőben a nagy aka­rással és helyenként tetszető­sen játszó zalaiak megérde­melten fordítottak. Jgk: Kozári, Németh, Soós, Kramarics, il­letve Somogyi, Papp Á. Barcs ifi-Letenye ifi 5-2 (2-0) Kelemen Géza Kisdorog-K. Honvéd 0-0 Kisdorog, 200 néző. V.: Bata. Kisdorog: Kiss — Endeli (Stölkler K.), Debreceni, And­rás, Vecsei, Varga, Takács Kurdi (K. Építők) tisztáz a fonyódi csatár elöl (Fotó: Kovács Tibor) (Horváth J.), Horváth P., Bo­ros, Schaffer, Mácsik. Edző: Vábró József. K. Honvéd: Ferencz - Baró- csai, Takács, Prantner, Bor­bély (Juhász), Radics, Matuz, Bíró, Buzsáki, Nagy Cs., Ki­rály (Nagy G.). Edző: Köves László. A pályaválasztó kisdorogi együttes nem tudta gólra vál­tani a meddő mezőnyfölényét. Jók: Vecsei, Boros, Endeli, il­letve Király, Takács. Fekete László További eredmények: PVSK-Bonyhád 4-0 Bóly-Komló 0-0 Gerjen-Paks 2-2 A bajnokság állása: 1. Beremend 6 5 1­17- 8 11 2. Pécsi VSK 6 5­1 15- 6 10 3. Komló 6 3 2 1 11- 6 8 Marcali VSE 6 3 2 1 11- 6 8 5. K. Építők 6 2 2 2 12- 9 6 6. Boly 6 3 2 1 11- 7 8 7. Barcs SC 6 2 2 2 11-10 6 8. Paksi SE 6 2 2 2 8- 7 6 9. Letenye 6 2 2 2 10-10 6 10. K. Honvéd 6 1 4 1 4- 5 6 11. Nagyatád 6 2 1 3 10-13 5 12. Bonyhád 6 2 1 3 5-11 5 13. Kisdorog 6 1 2 3 8-13 4 14. Balatonlelle 6­3 3 3-10 3 15.Fonyód 6 1­5 9-17 2 16. Gerjen 6­2 4 5-17 2 Megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság Pontveszteség nélkül a Balatonföldvár Kosárlabda Básket Flyers Vienna- Kaposvári KC 99-83 (41-32) Tab-Balatonszárszó 1-0 (1-0) Balatonszárszó, 250 néző. V.: Pápai. Tab: Gróf — Ijjas, Kovács J., Kurucz, Érsek, Matyék, Németh, Szabó I. (Borsányi), Kovács A. (Lenhoffer), Balázs, Sztan. Edző: Nagy Károly. Balatonszárszó: Rab — Ke­lemen, Beleznai, Szabó Zs., Domokos, Nagy (Pintér), Brunner, Petkes (Törzsök), Kocsis, Kovács, Reichert. Edző: Szvath János. A Tab már az első percben megszerezte a vezetést. Ez­után a mérkőzés nagy részé­ben a hazaiak játszottak oly­kor nyomasztó mezőnyfö­lényben, de a jól záró vendég védelem mellett a kapuig csak ritkán jutottak el. Góllövő: Ba­lázs. Jók: Kovács Gy., Kurucz, Németh (a mezőny legjobbja), Balázs, illetve Brunner, Kele­men, Domokos, Reichert. Tab ifi-Balatonszárszó ifi 6-3 Zsombok János Csurgó-Csokonyavisonta 1-1 (0-1) Csurgó, 150 néző. V.: Pápai J. Alacsony színvonalú mér­kőzésen az elképzelés nélkül játszó hazai csapat végig tá­madta a mérkőzést, de a kapu előtt elfogyott a tudomány, így igazságos döntetlen született. Góllövők: Beke, illetve Ke­mény. Jók: Kollár, Kovács J., illetve Edesár, Kemény. Csurgó ifi-Cs. visonta ifi 4-0 Kiss Béla Szulok-Juta 1-0 (0-0) Szülök, 150 néző. V.: Maj- danics. Egyenlő erők küzdelmét láthatták a nézők. A 88. perc­ben lőtt góllal nyert a hazai csapat. Góllövő: Tarlósi. Kiál­lítva: Kovács A. (Szülök) a 75. percben. Jók: Szőke (a me­zőny legjobbja), Komái, Bencze, illetve Stanics, Béres. Szülök ifi-Juta ifi 2-7 Friedrich Lörincz Nagybajom-Somogyszob 4-1 (2-1) Somogyszob, 200 néző. V.: Dr. Csapó. Az első percben kapott gól, majd egy öngól megzavarta a hazaiak játékát. Az 50. perc­ben tíz főre fogyatkozott so- mogyszobiakkal szemben mind jobban kidomborodott a vendégek nagyobb játéktu­dása. Góllövők: Véber, Posta, Balogh (11-esből), illetve Mo­hácsi (öngól), Csepregi. Kiál­lítva: Bárdosi (Somogyszob) az 50. percben. Jók: Balogh, Lábodi, Véber, illetve dr. Jan­csik, Hosszú. Nagybajom ifi- Somogyszob ifi 7-0 Csiszár József Somogysárd-Baiatonke- resztúr 3-2 (0-1) Somogysárd, 200 néző. V.: Pálfy. Kétgólos vendégvezetés után az utolsó húsz percben feltámadtak a hazaiak, és megfordították az eredményt. Góllövők: Pável (2), Szaka, il­letve Varga T., Krénusz. Jók: Szulimán, Kovács F„ Prukner, Pável, illetve Horváth G., Kré­nusz, Kozma L. Somogysárd ifi- Balatonkeresztúr ifi 7-0 Vancsura Vilmos Somogytarnóca­Balatoni Vasas 3-0 (3-0) Somogytarnóca, 100 néző. V.: Kalangya. A hazai csapat taktikus, érett játékkal már az első fél­időben eldöntötte a mérkő­zést. Góllövők: Gerlecz, Szi- gecsány, Hoffer. Jók: az egész tarnócai csapat, illetve Horváth, Réz, Kanyó. Kiál­lítva: Grill (B.Vasas) a 35. percben. Balatoni Vasas ifi- Somogytarnóca ifi 3-0 Meszier József Lengyeltóti-Balatonszent- györgy 4-0 (0-0) Lengyeltóti, 300 néző. V.: Hugyecz. Sportszerű mérkőzésen re­ális eredmény született a lel­kesen játszó vendégcsapat el­len. Góllövők: Somogyi, Va­nya, Gazdag, Luka. Jók: So­mogyi (a mezőny legjobbja). Horváth, Luka, Vanya, Antal, illetve Borbély, Horváth II., Kiss, Moór. Lengyeltóti ifi­Balatonszentgyörgy ifi 3-0 Nagy Lajos Taszár-Balatonföldvár 1-2 A mérkőzésről részletes tu­dósítást nem kaptunk. A bajnokság állása: 1. Balatonföldvár 6 6­­24- 5 12 2. Nagybajom 6 5 1­16- 6 11 3. Tab 6 4 1 1 14- 5 9 4. Somogysárd 6 4 1 1 13- 7 9 5. Lengyeltóti 6 4 ­2 14- 6 8 6. Csurgó 6 2 3 1 9- 5 7 7. Somogytarnóca 6 3 1 2 8- 5 7 8. Szülök 6 3 ­3 5- 7 6 9. Balatonszárszó 6 3­3 8-12 6 10. Balatonkeresztúr 6 2 1 3 10-12 5 11. Juta 6 2 ­4 7- 7 4 12. Csokonyavisonta 6 1 1 4 6- 9 3 13. Taszár 6 1 1 4 6-14 3 14. Balatonszentgyörgy 6 1 1 4 2-13 3 15. Balatoni Vasas 6- 2 4 8-18 2 16. Somogyszob 6- 1 5 4-23 1 Bécs, 200 néző. V.: Santru- cek, Bruna. Basket Flyers: Simpson (16/3), O'Neal (16/3), Haid (21), Wells (6), Uhotnyikov (21). Csere: Popp (7), Fritz (- ), Mátyás (—), Seifelt (6), Hartl (6). Edző: Niksa Pacsevics. Kaposvári KC: Kolicsev (16), Grigas (13/3), Kis (11/3), Bognár (12), Kovács L. (2). Csere: Vojvoda (2), Nagy L. (3/3), Venclovas (10), Hoff- mannn (14/6). Edző: Simon Károly. A nagy magassági fölényben játszó tavalyi Szuper Liga-győz­tes csapat ellen megilletődötten kezdte a játékot a Kaposvár. Igaz, a házigazdák kezdőötösé­ben négy amerikai és egy orosz kosaras játszott. Már a mérkő­zés elején látszott, hogy a csa­pat dobóteljesítménye közel sem éri el az előző találkozón mutatottat. Bognár dobásai si­Salgótárján, 600 néző. V.: Bukta, Sztrakovics. K. Honvéd: Nagy Zs. (27/6), Doma (12), Jakabfy (16), Ker­tész (-), Horváth (5/3). Csere: Németh (14/12), Kontics (15/3), Takács (2), Balogh (2), Russai (-). Edző: Ékes Ta­más. Első idegenbeli mérkőzésén jól kezdett a Honvéd. Agreszív védekezésével, pontos dobása­ival meglepte a nagy mellénnyel pályára lépő hazaiakat. Nagy, Jakabfy és Kertész kitűően őriz­ték az elenfél kulcsembereit, s a 15. percig a kaposváriak vezet­tek (28-25). Ekkor néhány el­adott labda és fordítottnak tűnő játékvezetői ítélet felhozta a keresek voltak, de a többiek mintha lebénultak volna mint támadásban, mint védekezés­ben. Ennek a teljesítménynek „köszönhető’’, hogy az első já­tékrészben csak 32 pontot dob­tak a kaposváriak. Az első játék­részben az összes cserejátékos lehetőséget kapott, de ők sem tudtak fordítani. A folytatásban is sok volt az eladott labda mindkét oldalon. A második félidőre feljavult Koli­csev és a csereként beállt Hoff­mann teljesítményével feljött a kaposvári gárda, s így elkerül­hette a nagyobb arányú veresé­get. A lényegesen magasabb kosarasokból álló Basket Flyers főleg centerei révén szerezte pontjait. A mieink a befejezést rendre elhibázták. Ha az elején azt a játékot nyújtotta volna a csapat, amit második játékrész­ben, szorosabb lehetett volna az eredmény. Szabó Gábor salgótarjániakat, akik Borók és Földesi révén átvették a veze­tést. Szünet után egy teljesen más szellemben játszó Salgótarján lépett a pályára. Három perc alatt 16 pontos előnyt szereztek. Farkas gyakran 9-10 méterről is betalált. A Honvéd szaladt ez eredmény után, fel is zárkózott 10 pontra, de a hajrában ismét pontatlanul dobtak. A hazaiaknál Borók (31/3) és Farkas (24/9), a Honvédban Nagy, Kontics és Németh nyúj­tott átlagon felülit. Az ifjúsági mérkőzésen: K. Honvéd-Salgótarján 83-45 (41-29) Ekés Tamás Két ponton múlott Debreceni Sportiskola­Siófoki Azulev Kerámia 74-72 (34-37) Siófok: Csarnai (15/9), Cefranov (8), Laczházi (13/3), Jubanov (18), Blau- man (8/6). Csere: Szabolcs (3/3), Hajnics (6). Edző: Kersák István. Az egész mérkőzésen he­ves küzdelem folyt a pályán, az első félidőben végig a Si­ófok vezetett. A második fél­idő közepén átvette át a ve­zetést a debreceni együttes, és azt végig meg is tartotta, s bár a siófokiak mindent el­követtek, kiegyenlíteniük nem sikerült. Csutak Sándor Viszonteladók, figyelem! A PATENT- KÉR Bt C + C raktárüzlete megkezdte az alábbi termékek értékesítését: — Coca Cola, Sprite, Fanta 2 literes 88 Ft — Vákuumsó /1/ 20 Ft — Sió alma, szőlő 1 literes 39 Ft — Spagetti 1 kg-os 48 Ft — Citromlé dobozos 1 literes 48 Ft — Gyümölcsjoghurtok 500 ml 68 Ft (hűtést nem igényel) — Sampon, habfürdő 1 literes 134 Ft — Sampon és kondicionáló egyben 250 mml 136 Ft — Hypó 1 literes 19,50 Ft és még sok más egyéb termék várja folyamatosan Önt. Áraink az áfát tartalmazzák Kaposvár, Füredi u. 53., te­lefon: 16-111 (218529) Salgótarján-Kaposvári Honvéd 112-93 (49-42)