Somogyi Hírlap, 1991. szeptember (2. évfolyam, 205-229. szám)

1991-09-02 / 205. szám

1991. szeptember 2., hétfő SOMOGYI HÍRLAP — SPORTMAGAZIN 7 LABDARUGÓ NB I Kék Duna keringő a Balaton partján Vác-Siófoki Bányász 2-1 Siófok, 6000 néző. V.: Hu­ták (Vavika, Szabó J.) Vác: Koszta - Bereczky, Carlos, Hahn - Zombori, Kriska, Vígh.Szalai, Romanek - Füle, Orosz. Edző: Csank János. Siófok: Bíró - Keszeg, Zare, Olajos - Menze, Meksz, Fo­dor. Duró, Wolf - Gregor. Fis­cher. Edző: Varga István. Csere: Gregor helyett Ká- mán a 60., Menze helyett Kirchmayer 72., Orosz helyett Bánföldi 75., Vigh helyett Si­mon a 80. percben. Sárga lap: Szalai a 4. perc­ben Fodor felrúgásáért, Olajos a 19. percben Füle visszarán- tásáért, Fischer az 56. perc­ben reklamálásért, Duró az 56. percben Zombori buktatá­sáért, Kriska a 81. percben Fodor buktatásáért. Szögletarány: 10:2 (5:0) a Vác javára. 3. perc: Fodor jobb oldali szabadrúgását Fischer 8 mé­terről alig fejelte fölé. 22. perc: Meksz a bal olda­lon szépen vitte el fejjel a lab­dát, laposan középre adta, ott Fodor átlépte, így Duró előtt tiszta lehetőség adódott; ő még igazított is egyet a lab­dán, aztán 14 méterről a kapu közepébe bombázott. 1 -0 27. perc. Zare 30 méteres szabadrúgása a felső lécről vágódott a kapun túlra. 33. perc: Egy baloldali váci szögletrúgás után többen is elvétették a labdát, az a tisz­tán álló Oroszhoz került, aki annyira meglepődött, hogy százszázalékos helyzetben kivárt, és a hazai védők a labda útjába tudtak vetődni. 54. perc: Jobb oldali váci szögletrúgást követően a beí­velt labdára a büntetőterületen belül Fischer és Szalai egy­szerre ugrott fel, a váci játékos meglökte a csatárt, s az ön­kéntelenül beleütött a lab­dába. A jogos szabadrúgás helyett Huták a tizenegyes pontra mutatott. Szalai bünte­tője a bal kapufáról vágódott a hálóba 1-1. . 77. perc: Fodor a jobb olda­lon szépen ment el Kriska mel­lett, majd a szabadon helyez­kedő Kirchmayerhez gurított, az még meg is nézte a hosz- szúsarkot, majd mellélőtt. 87. perc: Zombori viharzott el a jobb oldalon a labdával, a tizenhatossal egymagasság- ban érkező Simonhoz adott, s ő a bal sarokba lőtt. (Bíró az előtte állóktól későn vette észre a lövést). Csendben és csalódottan távoztak a hazai szurkolók a mérkőzés után. A jól kezdő és vezetést is szerző Bányász vereségét egyszerűen el sem tudták néhány perccel koráb­ban még képzelni. Pedig vol­tak intő jelek a mérkőzés so­rán. A hazaiak vezető gólja ugyanis a Duna-partiakat rázta föl, bizony, elég sok za­vart okoztak Bíró kapujának előterében. Nagy taktikai küz­delmet, látványos párharco­kat, sok-sok kemény, időn- .ként durva belemenést szol­gáltatott a kilencven perc. A (1-0) Vác mind jobban belelendült és különösen a szünet utáni percekben okozott sok gondot a hazai védelemnek. Az egyenlítést követően mind idegesebb lett a hangulat a já­téktéren, bizony, ekkor a já­tékvezető sem állt mindig fel­adata magaslatán; tevékeny­sége a győztes gól előtti eset megítélésében csúcsosodott ki. Különösen 1-1 után vált igazán küzdelmessé a játék, láthatólag mindkét csapat ér zett; magában még erőt a győztes gól elérésére, a siófo­kiak cseréi is ennek érdeké­ben történtek. Bizony, Kirch­mayer lábában ott volt a győz­tes gól lehetősége, s hogy ez is kimaradt, nagy árat fizetett a hazai együttes, amelyben né- hányan bizony elfáradtak a véghajrára. Volt viszont tarta­lék még a váciakban, s nem­csak hősiesen küzdöttek, ha­nem csapatgépezetük is ola- jozottabban működött a haza­iakénál. Bár a siófokiak nem érdemeltek vereséget, látni kellett, hogy csapatjátékuk még akadozó és ahol ilyen magas a mérce, ott egyetlen játékos' sem engedhet meg magának percnyi lazítást sem. Céltudatosság, önfeláldozás tekintetében sok tanulsággal szolgált ez a mérkőzés, amelynek eredményéből még nem szabad messzemenő kö­vetkeztetést levonni. Jók: Koszta, Carlos, Hahn, Kriska, Orosz, illetve Zare, Olajos, Meksz, Fodor. Jutási Róbert A további eredmények: Újpesti TE—Kispest- Honvéd 2-2 (2-1) Megyeri út, 12 000 néző. V.: Németh L. . Izgalmas, jó mérkőzésen igazságos döntetlen született Góllövők: Eszenyi, Csep- regi (öngól) illetve Marozsán, Halmai. Ferencváros—Vasas 1-0 (0-0) Üllői út, 15 000 néző. V.: Varga S. A Fradi megérdemelt győ­zelmet aratott az idegesen ját­szó angyalföldiek ellen. Góllövő: Kecskés (öngól). MTK-VM—ZTE 2-1 (1-1) Hungária krt., 4000 néző. V.: Szilágyi. A szünet után mezőnyfö­lényben játszó hazaik egy vé­delmi hibának köszönhetik a két pontot. Góllövők: Hámori (11-es- ből), Jován illetve Fújsz. Rába ETO-Videoton- Waltham 3-0 (3-0) Győr, 6000 néző. V.: Vág- ner. Első félideji remek játékával biztosan nyert a győri csapat. Góllövők: Farkas, Rugovics (11-esből), Plotár. Veszprém FC-BVSC- MÁ VTRANSSPED 0-1 (0-0) Veszprém, 4000 néző. V.: Drigán. Az újonccsapat tudatosabb játékkal és egy szerencsés góllal meglepetést oközott Veszprémben. Góllövő: Balogh Z. Tatabánya-Haladás VSE 0-2 (0-1) Tatabánya, 3000 néző. V.: Bognár. A végig védekező, de ve­szélyes ellentámadásokkal operáló szombathelyiek győ­zelme megérdemelte G'óllövők: Berbás, Csaná- losi (öngólt Pécs-DVTK 0-0 Pécs, 7000 néző. V.: Ko­vács L. Végigtámadta a meccset a pécsi gárda, de egy helyzetet sem tudott értékesíteni. Tartalékbajnokság Vác-Siófok 4-1 (3-0) Siófok, 1500 néző. V.: Dra- vecz. Siófok: Brakszatórisz (Hor­váth Gy.) - Deme, Zsadányi, Németh, Ozsváth - Csák, Herczeg, Horváth /., Ruskó - Szilágyi, Páli. Edző: Takács József. Góllövők: Stranyóczky (2), Serfőző, Sima illetve Páli (11-esből). Kiállítva: Sima (visszahúzásért). Jók: Pleskó, Sándor, Serfőző, Nagy T. il­letve Zsadányi, Deme, Hor­váth I. A Bányász vezető gólja. Koszta kapus a földön, a labda a jobb sarokban. Fotó: Gerendássy Tamás Ifjúsági bajnokság Vác-Siófok 4-1 (2-0) Vác, 100 néző. V.: Szilágyi. Siófok: Grasics - Balogh, Bene, Béres (Gyurákovics) - Andorka, Fazekas, Teplán, Dergecz, Dorogi (Suhajda) - Soós (Lajtos), Jäger. Edző: Túli Lajos.. Góllövők: Schwarcz (3), Mácsai illetve Jäger. Jók: Schwarcz, Sándor, Ihos illetve Balogh. Serdülöbajnokság Vác-Siófok 1-0 (0-0) Vác, 100 néző. V.: Varga. GóNövő: Pintér. Az NBI állása: ' 1. Haladás 2 2­­4-1 4 2. Kispest-Honvéd 2 1 1­4-2 3 Újpesti TE 2 1 1­4-2 3 4. Vác 2 1 1 — 3-2 3 5. BVSC-MÁVTR. 2 1 1­2-1 3 FTC 2 1 1­2-1 3 7. PMSC 2 1 1­1-0 3 8. Rába ETO 2 1­1 3-2 2 Siófok 2 1­1 3-2 2 Vasas 2 1 ■­1 3-2 2 11. MTK-VM 2 1­1 3-3 2 12. Tatabánya 2­1 1 1-3 1 13. DVTK 2 — 1 1 0-2 1 14. Veszprém FC 2­­2 1-4 0 ZTE 2­­2 1^t 0 16. Videoton-W. 2­­2 0-4 0 LABDARUGÓ NB II! Lellén sem állt meg az atádi gőzhenger Párharc a labdáért a K. Honvéd-Bonyhád mérkőzésen Fotó: Lang Róbert Nagyatád-Boglárlelle 3-0 (1-0) Boglárlelle, 300 néző. V.: dr. Csapó. Nagyatád: Pető — Maróti, Miklós, Czink, Utassy — Ko­vács (Dekanics), Fekete, Vé­kony (Csikós), Szigeti, Kulcsár II., Kila. Edző: Fuisz János. Boglárlelle: Keserű — Brettner, Glatz, Sümegi, Ke­néz (Pusztai) — György, Ma­gyar, Pacsai — Cubelac, Ko­roknál, Szilágyi. Edző: Kenéz István. Góllövők: Szigeti (25 p. 20 m-es szabadrúgás, 81. p. 11-esből), Fekete (75. p. 16 m-es lövés). Az első félidőben szabad­rúgásból szerzett vezetést a nagyatádi csapat. Ebben az időszakban egyik kapu előtt sem adódott gólhelyzet. A második félidőben a lelkesen játszó és helyzeteit jól kihasz­náló vendég csapat 9 főre fo­gyatkozva biztosította be érté-, kés idegenbeli győzelmét. Ki-' állítva: Maróti a 75 p. lerántá­sért, Kulcsár II. a 80. p a part­jelző megsértéséért. Jók: Pető, Szigeti, Miklós, Fekete, illetve a hazai csapatból senki. Nagyatád ifi- Boglárlelle ifi 1-0 Szilvás József Rákóczi FC - Marcali 3-0 (1-0) Marcali, 600 néző. V.: Berke. K. Rákóczi: Udvarácz — Vi­rág, Bognár, Horváth, Barna — Szabó, Becsei, Pruckner— Richter, Nagy (Hanusz), Neu­bauer. Edző: Mathesz Imre. Marcali: Pataki — Héder, Mészáros, Hajdú, Borbély — Urbán, Horváth, Mixtai (Frank), Palacskó (Tóth P.), Lakos (Tóth Cs.), Fenusz. Edző: Mészáros József. Góllövők: Neubauer (a 30 p. 10 m-es, 80. p. 8 m-es lövés), Szabó (50. p. 12 m-es lövés). Élénk iramban, nyílt sisak­kal kezdtek a csapatok. A Rá­kóczi széleken vezetett táma­dásai veszélyesebbek voltak. Szünet után a hazaiak na­gyobb sebességre kapcsoltak, de a vendég védelem-jól állt a lábán. Összességében a gyorsabb, szervezettebb és tudatosabban játszó Rákóczi győzelme egy pillanatig sem forgott veszélyben. Kiállítva Virág a 81. percben, kezezé- sért. Jók: Udvarácz, Horváth, Barna, Neubauer illetve Hajdú, fenusz. Rákóczi ifi-Marcali ifi 3-0 ivusza István Kisdorog-Kaposvári Építők SC 2-2 (1-0) Bonyhád, 500 néző. V.: Varga E. Kisdorog: Bartal — Vecsei, Varga, Róth, Pap, — Szabó, Horváth, Boros, Klein — Kál­mán, Beke (András). Edző: Laki Zoltán. K. Építők:' Házi — Samu, Balassa, Varga, Göbölös — Gilitsch (Kiss L.), Balázs (Dé- kány), Adorján, Pintér (Ho- checker) — Krisztián, Véber. Edző: Landek László. Góllövők: Beke (1. p. közeli lövés), Kálmán (62 p., kapu előtti kavarodás), Krisztián (72. p., kapu előtti kavarodás, 90. p. 16 méteres lövés). A mérkőzés első félidejében a kisdorogiak egyre-másra hagyták ki helyzeteiket. A má­sodik félidőben Kiss László pályára küldésével támadóbb szellemű lett a kaposváriak já­téka, összességében az egy pontot megérdemelten vitték haza. Jók: Vecsei, Klein, Beke, illetve Adorján (a me­zőny legjobbja), Krisztián, Kiss L. Kisdorog ifi-Kaposvári Építők 3-3 Németh Tibor Barcs-PEAC 1-1 (1-1) Barcs, 600 néző. V.: Bá­nyai. Barcs: Szlovák — Kovács, Somogyi, Bencsik, Mangult — Nagy (Rigó), Tóth, Papp (Hajmási), Blaje (Minor) — Csalos, Pókos. Edző: Szabó Nándor. Peaö: Dósa — Bojkovics, Jancsik, Tiszai, Csernyei — Szőcs, Mink (Tóth),*László, Fekete — Szabó (Kovács), Túri. Edző: Botos Antal. Góllövők: Pókos (23. p. 15 m-es lövés), illetve László (32. p. 11-esből). A hazai csapat a második félidőben a kapujához sze­gezte az egyetemistákat, de a vendégkapus megakadá­lyozta győzelmüket. Jók: Ben­csik, Tóth, illetve Dósa, Cser­nyei, Szőcs. Horváth László Bonyhád-Kaposvári Honvéd 2-0 (0-0) Kaposvár, 200 néző. V.: Georgiu. Bonyhád: Bogaras - Palkó, Szabó, Strumpf, Pozsár - Szlama, Bíró, Bozsolik, Dara­bos - Kiss, Pfeiffer, Edző: Lo- sonczi István. K. Honvéd: Kurucsai - Kár­páti, Ritter, Bokor - Gyulai, Kécza, Fodor (Pörs), Horváth Z. (Hadnagy), Bernáth - Kné- zics (Jelena), Várda. Edző. Köves László. Góllövők: Bozsolik (49. p.), Pfeiffer (51. p.). A sok hibával játszó hazaiak kezdeményeztek többet, de a jó csapatjátékot mutató Bony­hád biztosan verte vissza ezeket a támadásokat. Kétgó­los hátrányuk után hiába küz­döttek a hazaiak, az eredmé­nyen nem tudtak változtatni. A vendégek megérdemelten ju­tottak a két ponthoz, a gyenge napot kifogó Honvéd ellen. Jók: Darabos, Pfeiffer, Szlama illetve Ritter. Köves László További eredmények: Siklós-Paks 1-3, Komló-Bóly " 0-0, PVSK-Nagykanizsa 3-2. A bajnokság állása: 1. Nagyatád 2 2­­7-1 4 Paks 2 2­­7-1 4 3. Bonyhád 2 2­­6-0 4 4. Rákóczi FC 2 2­­4-0 4 5. Boly 2 1 1­5-1 3 6. PEAC 2 1 1­5-3 3 7. Komló 2 1 1­4-2 3 8. K. Építők 2 1 1­4-3 3 9. PVSK 2 1­1 4-6 2 10. Kisdorog 2­1 1 3-7 1 11. Barcs 2­1 1 1-5 1 12. MÁV NTE 2­­2 4-7 0 13. K. Honvéd 2­­2 0-3 0 14. Marcali 2 _­2 1-5 0 15. Boglárlelle 2­­2 2-7 0 16. Siklós 2­­2 1-7 0