Somogyi Hírlap, 1991. június (2. évfolyam, 126-150. szám)

1991-06-10 / 133. szám

1991. június 10., hétfő SOMOGYI HÍRLAP — SPORTMAGAZIN 5 Labdarúgó NB I A siófokiak kapuját is bezárták Vácon Váci Izzó—Siófok 0-0 (0-0) Vác: 4000 néző. V.: Szilágyi. (Bognár, Kiss G.) Váci Izzó: Koszta — Szalai, Talapa, Csima — Bánföldi, Zir- kó, Nagy, Gyimesi, Vig— Kere­kes, Füle. Edző: Csank János. Siófoki Bányász: Biró — Ke­szeg, Zare, Olajos — Kolovics, Osváth, Somogyi, Varsányi, Szabó — Fodor, Kámán. Edző: Varga István. Csere'. Kerekes helyett Ba­logh a szünetben, Bánföldi he­lyett Romanek az 57., Kámán helyett Magyar a 80., Fodor he­lyett Zsadányi a 90. percben. Sárgalap: Kámán a 24., Sza­lai az 55., Somogyi a 70., Gyi­mesi a 77. percben. Szögletarány: 12-7 (6-4) a Vác javára. Bizonyára sokan hiányolták Meksz Gyula nevét az előzete­sen meghirdetett keretből. Nos ennek pedagógiai oka volt, mi­vel a csütörtöki edzésen hogy úgy mondjam nem éppen gent­leman módjára viselkedett a pályaedzővel. Emiatt aztán Varga István közölte vele, hogy jobb, ha most a tartalék csapa­tot erősíti. (Csak zárójelben jegyzem meg, hogy Meksz szót is fogadott, mert gólt lőtt, és ő volt a tartalék csapat egyik leg­jobbja.) A Samsung Rt. Magyarorszá­gi japán igazgatója végezte el a kezdőrúgást, majd a Siófok kezdte a játékot. Az első per­cekben mintha csak otthon len­nének, szinte a kapujukhoz szögezték a váciakat. Az ötödik percben Zare bombaerős, 20 méterről leadott szabadrúgását Koszta csak másodszorra nagy nehézségek árán kaparintotta meg. Ezután viszont megtört a lendület, a hazaiak is egyre többször birtokolták a labdát. A 11. percben például Zirkó sen­kitől sem zavartatva jobbról be­ívelhetett volna, de rosszul ta­lálta el a labdát, és az Szabóról szögletre pattant. A 24. percben Szabó (aki nagyon jól mozgott ezen a mérkőzésen) volt né­hány kitűnő felfutása is (jól ugratta ki Kámánt, aki azonban a 16-oson belül hosszan szök­tette magát, és a labda helyett az elévetődő Koszta arcát talál­ta el. A kapus rá is játszott az esetre, és—az egyébként telje­sen vétlen mozdulatért—Szilá­gyi meglepetésre sárga lapot adott. A félidő hátralévő részében a csapatok megszállták a két 16- os közti területet és ott „tevé­kenykedtek". Ebből az összné­pi gyömöszölésből csak Kolo- vits elfutása érdemel említést, jól helyezett bal alsó sarkos lö­vése Koszténak nem kevés gondot okozott. A második félidőre sem újított a Vác, támadásaikban továbbra sem volt átütő erő. A meddő mezőnyjáték kedvezett a Bá­nyásznak, hisz a minimálisan betervezett egy pont egyre biz­tosabbnak látszott. Vezettek is néhány kontratámadást, de a befejezésbe mindig valami hiba csúszott. Ebben a játékrészben említésre méltó esemény nem is igen történt, leszámítva a kiosztott sárga lapot: Szalai le­rántásért, Somogyi buktatásért „sárgult be”, míg Gyimesit azért „jutalmazták”, mert (hazai!) szabadrúgásnál húzta az időt. A kívülálló szemével nézve elég gyenge volt a mérkőzés, de akik beláttak a kulisszák mögé, érzékelhették, hogy nagy taktikai csata folyt a pá­lyán. A Vácnak a dobogó miatt létkérdés volt, hogy két pontot szerezzen, míg a Siófoknak minimum egy pont kellett ah­hoz, hogy jövő szombaton harc­ba indulhasson a 7. helyért. A játék egészét tekintve a Bá­nyász feltétlen rászolgált az egy pontra, a Váci Izzó viszont—ha nem javul a teljesítménye — kevés sikerre számíthat az utol­só fordulóban a kitűnő Péccsel szemben. Jók: Szalai, Talapa, Nagy T. illetve Keszeg, Zare, Szabó, Fodor. Varga István: Egy a csapat­ból most kimaradó játékosnak is bizonyítottak a többiek, ez azt jelenti, hogy van tartása az együttesemnek, ezért csak gra­tulálni tudok. Istvándi Sándor További eredmények Bp. Vasas—Bp. Honvéd 1 -1 (1-0) Budapest, Fáy utca, 5000 néző. V.: Bay. Nagyszerű mérkőzéssel bú­csúzott el a két együttes a Fáy utcai stadion közönségétől. Kiegyenlített erők küzdelmét hozta a fővárosi rangadó: az első játékrészben a hazaiak játszottak jobban, a második­ban pedig a már bajnok kispes­tiek. A döntetlen igazságos. Gólszerzők: Claud, illetve Vancea. Győri Rába ETO—Debrece­ni VSC1-1 (1-0) Győr, 3500 néző. V.: Vad. A második 45 percben a ven­dég debreceniek fokozatosan átvették a játék irányítását, mezőnyfölénybe kerültek, és végül sikerült megszerezniük az egyik bajnoki pontot. Gólszerzők: Cserti, illetve Gracsov. Volán FC—Tatabányai Bá­nyász 2-0 (1-0) Budapest, Czabán Samu tér, 1200 néző. V.: Puhl. A találkozón végig a kiesés ellen küzdő Volán irányítottá a játékot, és jogos győzelméhez semmi kétség nem férhet. Gólszerzők: Coco-Aires, Ba­logh. Pécsi MSC—MTK-VM 2-1 (1-0) Budapest, Hungária körút, 1500 néző. V.: Pillér. Az MTK-VM végig óriási, időnként nyomasztó mezőnyfö­lényben játszott, a pécsiek, kontrái azonban szinte mindig góllal kcsegtettek, amelyek kö­zül kettőt sikerült is értékesíte­niük. Gólszerzők: Czéh, Belansky, illetve Lakatos. Békéscsaba—Ferenc­város 1-1 (1-0) Békéscsaba, 11 000 néző. V.: Nagy L. A Ferencváros békéscsabai pontszerzésével gyakorlatilag bebiztosította ezüstérmét, míg a viharsarki gárda továbbra is nagyon nehéz helyzetben van. Gólszerzők: Csanálosi, illet­ve Nacer. Veszprém FC—Újpesi TE 2-2(1-1) Veszprém, 4000 néző. V.: Hartmann. Igazságos ponotosztozko- dás született Veszprémben. A hazaiak kétszer is vezettek, de az Újpest mind a két alkalom­mal tudott egyenlíteni. Gólszerzők: Szécsi (11-es- ből), Kelemen, illetve Eszenyi (11-esből), Kosa. Videoton-Waltham—Sze­ged SC1-0 (0-0) Székesfehérvár, 3000 néző. V.: Molnár L. A fehérvári csapatnak egy óriási védelmi hibából, Lebo- niczky öngóljával sikerült meg­szereznie a győzelmet. Gólszerző: Leboniczky (ön­gól). Az NB I állása: 1. Bp. Honvéd 29 13 7 4 49-19 43 2. FTC 3. PMSC 4. Vác 5. Veszprém 6. Tatabánya 7. Videoton 8. Siófok 9. UTE 10. MTK-VM 11. Rába ETO 12. Vasas 13. Szeged 14. Békéscsaba 15. Volán FC 16. DVSC 29 14 29 15 29 14 29 11 29 12 29 11 29 9 29 12 29 10 29 8 29 8 29 8 29 7 29 8 29 6 5 46-22 38 8 32-20 36 8 35-29 35 7 31-22 33 9 34-29 32 8 10 37-38 30 11 9 22-26 29 4 13 35-39 28 6 13 37-37 26 1011 34-37 26 8 13 32-42 24 6 15 22-36 22 7 15 24-38 21 5 16 28-48 21 8 15 25-40 20 A 30. forduló (június 15.) műsora. Szombat: Siófok—Vi­deoton-Waltham, PMSC—Váci Izzó, Ferencváros—Vasas, Újpesti TE—Békéscsaba, Sze­ged SC—Győri Rába ETO, Ta­tabánya—Veszprém FC, Bp. Honvéd—MTK-VM, DVSC— Volán FC (valamennyi 17). A góllövőlista állása: 15 gólos: Gregor (Bp. Hon­véd). 12 gólos: Fischer (FTC). 11 gólos: Váczi (Tatabánya). 10 gólos: Belansky (PMSC). 9 gólos: Füle (Vác), Gala- schek (Vasas), Sallói (Video­ton-Waltham). 8 gólos: Répási (Vác). 7 gólos: Balogh I. (Volán FC), Czéh (PMSC), Csehi (Bp. Honvéd), Földes (Videoton- Waltham), Keresztúri (FTC), Margineán (DVSC), Simon T. (Tatabánya). 6 gólos: Eszenyi (UTE), Mik- lya (Békéscsaba), Plotár és Rugovics (Veszprém FC), Pö- löskei (MTK-VM), Vancea (Bp. Honvéd). 5 gólos: Fodor (Siófok), Han- nich (MTK-VM), Kecskés (Vo­lán FC), Kovács E. (Bp. Hon­véd), Lovász (PMSC), Mörtel (Győri Rába ETO), Muzsnay (Videoton-Waltham), Vancsa (DVSC), Zsinka (UTE). Szabó Béla döntő érdemeket szerzett a pontszerzésben NB l-es tartalékbajnokság Váci Izzó—Siófoki Bányász 2-2 (0-0) Vác, 200 néző. V.: Kiss B. Siófoki Bányász: Horváth Gy. (Kovács) — Vörös, Temesvári, Katona, Deme — Győrfi (Tar­soly, Papp (Horváth I.), Buzsá- ki, Meksz — Szprecsak, Páli. Edző: Takács József. A második játékrészben igazi gólfesztivált rendezett a két csapat. Gólszerzők: Hutter, Farkas, illetve Meksz, Szpre­csak. A Siófoki Bányász csapa­tából Meksz, Szprecsak és Deme nyújtott jó teljesítményt. A bajnokság állása: 1. Videoton 17 9 3 31-26 43 2. Honvéd 20 2 7 61-36 42 3. Rába ETO 19 3 7 53-33 41 4. UTE 17 6 6 53-26 40 5. FTC 15 8 6 53-30 38 6. Vác 12 10 7 50-49 34 7. Vasas 13 6 10 49-27 32 8. DVSC 9 7 13 28-34 25 9. Siófok 10 5 14 28-45 25 10. Volán FC 11 1 17 34-45 23 11. Szeged 9 5 15 32-45 23 12. PMSC 6 10 13 33-41 22 13. Tatabánya 7 8 14 33-49 22 14. Veszprém 5 12 12 32-52 22 15. MTK-VM 9 3 17 39-55 21 16. B.csaba 3 5 21 18-64 11 NB l-es ifjúsági bajnokság Siófoki Bányász—váci Izzó 1—0(0—0) Siótok, 100 néző. V.: Vaskó. A Balaton-parti együttes győ­zelmét jelentő gólját Koródi sze­rezte. NB l-es serdülöbajnokság Váci Izzó—Siófoki Bányász 6—0(3—0) Siótok. V.: Sipos. Labdarúgó NB III A Paksi SE a bajnok — a Csurgó is elköszönt Épitök-támadás a Boly ellen PVSK—Rákóczi FC 2-0 (2-0) Pécs, 300 néző. V.: Dravecz. PVSC: Tihany vári — Beit, Merkler, König, Kauffnann — Fülöp, Becker, Bruder — Ta­kács (Szőke), Eckert, Németh (Balatináncz). Edző: Rónai Ist­ván. Rákóczi FC: Házi — Jurin, Gilitsch, Bognár, Barna—Rich­ter, Szabó, Hanusz (Király), Adorján — Gyurics, Neubauer. Edző: Bőzsöny János. A hazaiak kezdtek határozot­tabban és fölényüket az első 20 percben két gólra váltották. Ezután küzdelmes és helyen­ként szikrázóan kemény és dur­vaságokkal tarkított időszak következett, de újabb gól már nem esett. A 89. percben Rich­ten utánrúgásért kiállították. Góllövők: Eckert, Németh. Jók: Merkler, Bruder, Eckert illetve Jurin, Adorján. PVSK ifi—Rákóczi FC ifi 1 -3 Tökölyi Rudolf K. Honvéd—Siklós 2-0 (1 -0) Siklós 200 néző. V.: Oster- mayer. K. Honvéd: Kurucsai — Kár­páti, Jekl, Bokor, Priol L, — Gyulai; Csák, Ritter, Kétcza — Vass, Ángyán, (Bemáth). Edző: Köves László. Siklós: Safarik — Minn, Ko­vács, Keresztes, Gélén — Vei- nert (Farkas), Kiss, Demhardt, Schweizguth — Kolompár, Szrimátz. Edző: Lovász János. Küzdelmes, de mindvégig jó iramú mérkőzésen a siklósi együttes végig támadott, de a jól védekező és a kontrákra épí­tő Honvéd gárda a szerencsé­vel sem állt hadilábon, s így kevesebb helyzeteiből is meg tudta szerezni idegenbeli győ­zelmét. Góllövők: Vass, Ber- náth, illetve Schweizguth. Horváth László Paksi SE—Marcali 4-1 (2-1) Paks: 1000 néző. V.: Geor- giu. Paks: Gróf— Héregi, Sashe­gyi, Somogyi, Fábián — Lacza, Szabó, Márkus, Horváth P. — Porga, Bérezési. Edző: Laki Zoltán. Marcali: Pataki — Héder, Mészáros, Hajdú /., Borbély — Orbán (Ferenc), Szántó, Pa- lacskó, Horváth T., (Rózsa) — Lakos, Fenusz. Edző: Béres Ferenc. Már az első percben vezetést szereztek a hazaiak. Egy előre­vágott labdára Bérezési csapott le és a kapujából kifutó Pataki fölött 25 méterről a kapuba emelte. A 38. percben Szántó jól ugratta ki Lakost a jobb szé­len, akinek beadását Fenusz hat méterről a hálóba lőtte. Az első félidőben a hazaiak reme­küljátszottak. Szünet után ráül­tek az eredményre, valószínű­leg már a jégbehűtött pezsgőre gondoltak. Az utolsó 10 perc­ben ismét rákapcsoltak és be­biztosították győzelmüket, amely számukra a bajnoki cí­met jelentette. Jók: Héregi, Már­kus, Horváth P., Porga illetve Héder, Horváth T., Lakos. Kesj'ár Mihály Barcs—Csurgó 2-1 (1-0) Csurgó, 400 néző. V.: Simon. Barcs: Szlovák — Kovács, Papp, Mongult, Bolhói — Tóth, Nagy I. (Nagy II.), Somogyi, Bencsik — Minor, Hajmási (Alt- man). Edző: Szabó Nándor. Csurgó: Belovári — Hanusz (Szűcs), C. Kovács, Szalai, Bozsó — Bódis, Buti, Horváth Z., Beke — Tóth F., Bócz. Edző: Deme Imre. A két tizenhatos között békés játszadozással teltek a percek, mígnem a hazai védelem óriásit hibázott és a vendégek meg­szerezték a vezetést. Szünet után tovább folytatódott az unalmas játék, azonban várat­lanul egyenlíteni tudort a Csur­gó. Ezután kicsit élénkebb lett a találkozó, a csurgói hátvédek ismét nagyot hibáztak, amit a barcsiak másodszor is kihasz­náltak. Alacsony színvonalú mérkőzésen a gyengén játszó Csurgó ellen megérdemelt a vendégek győzelme. Gólszer­zők: Hajmási, Minor illetve Tóth F. Jók: Tóth, Mongult illetve Tóth F„ Hanusz. Csurgó ifi—Barcs ifi 2-1 K. Építők—Boly 1-0 (O-oT*3 Kaposvár, 250 néző. V.: Pau- er K. Építők: Ferencz — Itvás, Horváth Z., Varga, Papp — Samu, Solymosi, Hochecker, Pintér (Krisztián) — Kiss, Vé- ber. Edző: Landek László. Boly: Volcsányi — Hrotkó, Macsi, Hosszú, Rigó — Kirch­ner, Lajtai, Kosa, dr. Papp — Biró, Varga. Edző: Tallósi Ist­ván. Az első félidőben mindkét együttes sok mozgásos és rö­vid passzos játékot játszott. A kapuk jószerével nem forogtak veszélyben. A vendégegyüttes játéka az első 45 percben vala­mivel pontosabb és folyamato­sabb volt. A második félidőben a huszáros hazai kontratáma­dások meglepték a vendég­együttest, és ez a védelmük kapkodásában meg is mutatko­zott. A játék ezen időszakában három-négy ordító helyzetet ügyetlenkedtek el a hazaiak. Az Építők gólja után tíz főre fogyat­kozott vendégek mindent egy lapra téve kitámadtak, de emlí­tésre méltó helyzetet nem tud­tak kidolgozni. Góllövő: Véber. Jók: Samu, Ferencz, Horváth, •Véber, Hochecker illetve dr. Papp, Kosa, Bíró. Kiállítva: Rigó a 77. percben szándékos dur­vaságért. Kaposvári Építők SC ifi— Boly ifi 2-0 Németh Tibor Kisdorog—Boglárlel le 3-1 (2-1) Boglárlelle, 250 néző. V.: Kovács N. Kisdorog: Szőcs — Stölkler R., Debreceni, Komáromi, Beke Z. — Takács, Róth, Vecsei, Beke F. — András, Endeli (Stölkler K). Edző: Vábró Jó­zsef. Boglárlelle: Málics — Brett- ner, Pardavi, Sümegi, Pacsai— Glatz (György), Kötél, Magyar, Becsei — Koroknai, Károlyi (Pusztai). Edző: Kenéz István. Fergeteges rohamokkal kezdte a mérkőzést a hazai csapat. Az első félórában ren­geteg gólhelyzetet dolgoztak ki a Balaton-partiak, de csatáraik valamennyit elügyetlenkedték. A vendégegyüttes kétszer jutott el a hazaiak kapujáig, ebből a nagyot hibázó hazai védők mel­lett két gólt szereztek. A máso­dik félidőben továbbra is sokat támadott a Boglárlelle, de ismét csak a helyzetek kialakításáig és a kapufa eltalálásáig jutottak el a hazai csatárok. A Kisdorog a 80. percben harmadszor is eljutott a Boglárlelle kapujáig — eredménnyel. Összességében a jó taktikát választó és azt jól is alkalmazó Kisdorog magabiz­tos győzelmet aratott. A mérkő­zés a bajnokság méltatlan befe­jezése volt a hazai csapat ré­széről. Góllövők: András (2), Vecsei illetve Koroknai. Jók: Debreceni, András, Vecsei. A hazai csapatban nem volt jó tel­jesítmény. Boglárlelle ifi—Kisdorog ifi 5­0. Szilvás József További eredmény: Máza- szászvár—Somberek 0-3 A bajnokság állása: 1. Paksi SE 2719 4 4 63-19 42 2. PVSK 2715 7 5 51-16 37 3. Rákóczi FC 2716 5 6 39-22 37 4. Siklós 2711 8 8 31-26 30 5. K. Honvéd 271010 7 30-32 30 6. Boly 2712 411 45-33 28 7. Marcali 2711 610 39-35 28 8. Barcs 27 713 7 25-32 27 9. MÁV TE 27 9 810 34-36 26 10. Kisdorog 2710 512 42-47 25 11. B.lelle 28 9 514 27-34 23 12. Somberek 27 8 712 34-42 23 13. K. Építők 27 7 812 22-37 22 14. Csurgó 27 5 616 21-51 16 15. M.szászvár 27 5 220 21-62 12 Dombóvár törölve A felső vonal feletti együttes a bajnok, az alsó vonal alattiak már kiestek, az NB lll-ból