Somogyi Hírlap, 1991. május (2. évfolyam, 100-125. szám)

1991-05-20 / 115. szám

1991. május 20., hétfő SOMOGYI HÍRLAP —SPORTMAGAZIN 5 Labdarúgó NB I A tucadik tetszett Siófoki Bányász—Pécsi MSC1-0 (1-0) Parádésan véd a PMSC kapusa Siófok, 2000 néző. Vezette: Kiss G. (Kovács L, Nagy il. J.) Siófok: Bíró — Kolovics, Zare, Keszeg, Szabó — Ozs- váth, Fodor, Somogyi, Meksz — Spercak, Kámán. Edző: Var­ga István. PMSC: Bodnár—Braun, Ba­log, Bódog — Kónya, Megyeri, Medgyes, Palaczky — Lovász, Czéh, Belansky. Edző: Garami József. Csere: Sprecak helyett Var­sányi a 66., Kámán helyett Magyar a 70., Medgyes helyett Takács a 77. percben. Sárga lap: Lovász a 19., Ozs- váth a 26., Czéh a 34., Megyeri a 82., Palacky a 89. percben. Szögletarány: 10:3 (3:3) a PMSC javára. Egyperces néma tisztelgés­sel kezdődött a találkozó, a hé­ten 47 éves korában elhunyt egykori siófoki labdarúgó, Ta­kács István emlékére, aki a hat­vanas évek ismert csatára volt Dél-Dunántúlon. Fodor lövése és Bodnár vé­dése jelentette a bemelegítést, majd a 12. percben az amúgy is fagyoskodó hazai szurkolók­ban tovább hűlt a vér. Czéh a lesre játszó hazai védelem mel­lett egyedül törhetett kapura a bal oldalon, jól is célozta meg a hosszú sarkot, de szerencsére lövése a bal kapufa belső lapjá­ról visszapattant a mezőnybe, majd a védők felszabadítottak. Óriási helyzet volt! Válaszként Somogyi 30 m-es lövését hárí­totta Bodnár. A 16. perc — ak­kor még nem sejtettük — meg­hozta a döntést: Kámán a bün­tetőterületen belül el akarta vin­ni a labdát Balogh mellett, aki egy ütemmel elkésett a szere­léssel, s eltalálta a siófoki csatár lábát. Kiss G. határozottan a ti­zenegyes pontra mutatott. Fo­dor állt a labda mögé, és nagy erővel félmagasan küldte a lab­dát a bal sarokba. 1-0. A 30. percben Czéh 22 méteres, bal sarokra tartó szabadrúgása adott munkát Bírónak. Ezt kö­vetően Bódog fejese szállt kapu fölé, majd Braun próbálkozása végződött sikertelenül. A 43. percben egy Palaczky—Be­lansky akció végén, ez utóbbi lövésszerű beadását Bíró gyors reflexszel ütötte ki a jobb felső sarokból. Nagy vendéghelyzettel kez­dődött a második játékrész. Palaczky partdobása után Czéh tovább csúsztatta a lab­dát, amely a megdermedt Bíró mellett keresztben elsuhant a kapu előtt, majd Meksznek si­került azt elrúgnia. Tovább ro­hamozott a Pécs. A 63. percben Lovász szabadrúgása után Bódog fejesénél Bíró nem ép­pen „bódogan” konstatálta, hogy a labda a felső kapufán csattan. A 70. percben Kónya közeli gólba tartó labdája az „akadékoskodó” Zare lába miatt szakította meg útját. Egy Fodor mellélövés volt ennek a retorziója, majd a 82. percben Magyar kis szerencsével akár gólt is lőhetett volna, de kisodró­dott, és éles szögből a kapu mögé továbbított. A két együttes tizenkettedik találkozója végre fordulatot hozott. A Bányásznak először sikerült két vállra fektetnie Me­csek aljai ellenfelét. Az előző hetek két kudarca után ismét csak átszervezett Balaton-parti gárda hamar felborította a pé­csiek elképzelését, akik hazai rohamokat vártak, s az ilyenkor kínálkozó kontrákra aspiráltak. A gyors siófoki gól fordított a helyzeten, mert negyed óra után a PMSC-re várt az a fel­adat, amit ellenfelének szánt. Rohamozott is a baranyai együttes, s bizony jó néhány­szor levegőben lógott az egyen­lítés. Élénk volt a játék, s bár kétség kívül az eredmény ala­kulása megszabta a hazaiak taktikáját, annak eredményes­ségét ezúttal Fortuna is támo­gatta. Sokkal többet támadott a PMSC, a Bányász az idő múltá­val egyre zártabb védekezésre kényszerült, s a véghajrában az „el a labdát a kaputól” jelszót tűzte zászlajára. Lám, ezúttal eredményesen. A Bányászban a közvetlen védelem Zareval az élen nagy munkát végzett, a középpályán ezúttal is Fodor volt a karmes­ter, mellette Meksz szorgosko­dott feltűnően sokat, de a másik két társa sem sokkal maradt el tőle. A támadók a játékból adó-. dó nehéz helyzetükön nem igen tudtak változtatni. A PMSC-ben Bódog, Czéh és Megyeri jeles­kedett. Jutási Róbert További eredmények Bp. Honvéd—Szeged SC 3-1 (1-1) Szeged, 6500 néző. V.: Nagy L. A Honvéd újabb sikerével szinte már biztosra vehető, hogy Kispestre kerülnek a baj­noki aranyérmek—tegyük hoz­zá: teljesen megérdemelten. Gólszerzők: Csehi 2, Kovács illetve Árki. MTK-VM—Debreceni VSC 7-1 (3-0) Debrecen, 7000 néző. V.: Varga S. A fővárosi kék-fehérek kö­zéppályásai ellenállhatatlanul játszottak, s szinte tetszés sze­rint érték el találataikat. A hazai­ak teljesen hiteszegetten léptek pályára: az első gól után már megadták magukat, és így na­gyon megkönnyítették a ven­dég MTK-VM dolgát. Kiállítva: Csiszár (Debreceni VSC), az 51. percben. Gólszerzők: Pölöskei 2, Há­mori 2, Hahn, Preszeller, Szabó illetve Mogyorós. Győri Rába ETO— Ferencváros 2-1 (0-0) Budapest, Üllői út, 8000 néző. V.: Roxin. A vendég győriek szervezet­tebben, tervszerűbben, higgad­tabban játszottak: minden csa­patrészükben felülmúlták nagy­nevű ellenfelüket. A játék képe alapján teljesen megérdemel­ten szerezte meg a két pontot a Győri Rába ETO. Gólszerzők: Petres, Mörtel il­letve Wukovics. Bp. Vasas—Veszprém FC 1-0(1-0) Veszprém, 4500 néző. V.: Márton. A nehéz helyzetben lévő Va­sas egy szerencsés veszprémi öngóllal tudott győzni. Gólszerző: Bimbó (öngól). Volán FC—Békéscsaba 1-0 (1-0) Békéscsaba, 3500 néző. V.: Huták. „Négypontos” mérkőzést si­került nyerniük a vendég volá- nosoknak. A találkozón egyéb­ként sajnos nem is annyira a játékosok, mint inkább a játék­vezető játszotta a főszerepet: Huták ítéleteivel eldöntötte a mérkőzés sorsát. Kiállítva: Gu­lyás (Békéscsaba), a mérkőzés lefújása után. Gólszerző: Coco-Aires. Tatabányai Bányász—Váci Izzó 2-0 (2-0) Tatabánya, 3000 néző. V.: Bay. A Tatabányai Bányász remek játékkal kerekedett felül a jól és tetszetősen futballozó Váci Iz­zón. Gólszerző: Váczi 2. Újpesti TE— Videoton-Waltham 2-0 (0-0) Budapest, Megyeri út, 3000 néző. V.: Puhl. Ha a hazaiak ordító gólhely­zeteiknek csak a felét kihasz­nálják, könnyen nagy különbsé­gű Újpest-győzelem születhe­tett volna. Gólszerzők: Szlezák, Kosa. AzNB I állása: 1. Bp. Honvéd 26 18 6 2 46-15 42 2. FTC 27 14 8 5 44-20 36 3. Vác 26 13 6 7 33-27 32 4. PMSC 26 13 5 8 27-17 31 5. Veszprém FC 27 1010 7 26-20 30 6. Tatabánya 26 11 8 7 29-25 30 7. Videoton 26 9 8 9 34-34 26 8. Rába ETO 26 8 9 9 33-31 25 9. Siófok 26 8 9 921-2625 10. MTK-VM 26 9 512 34-35 23 11.UTE 26 10 313 29 36-23 12. Békéscsaba 26 7 613 23-33 20 13. Vasas 26 7 6 13 29-40 20 14. Szeged 26 7 613 21-33 20 15. Volán FC 26 7 415 24-44 18 16. DVSC 26 5 7 14 20-37 17 NB l-es tartalékbajnokság Siófoki Bányász— Pécsi MSC 1-1 (0-1) Siófok, ÁG-pálya, 100 néző. V.: Szűcs. Siófoki Bányász: Horváth Gy. — Vörös, Temesvári, Buzsáki, Deme — Németh, Papp, Kato­na, Szilágyi — Kórodi, Horváth I. Edző: Takács József. A Balaton-parti együttes egy pontot jelentő gólját Németh szerezte. Jók: Vörös, Temes­vári, Buzsáki, Németh és Kato­na. A bajnokság állása: 1. Videoton 16 8 2 55-24 40 2. UTE 16 5 547-23 37 3. Rába ETO 17 3 648-30 37 4. Bp. Honvéd 17 2 753-34 36 5. FTC 14 7 6 50-28 35 6. Vác 11 8 7 46-46 30' 7. Vasas 11 6 9 37-25 28 8. DVSC 8 6 12 27-33 22 9. Volán FC 11 ­15 31-3822 10. Siófok 9 413 23-38 22 11. MTK-VM 9 314 38-50 21 12. Veszprém 511 11 31-47 21 13. PMSC 51011 31-35 20 14. Tatabánya 6 8 12 28-40 20 15. Szeged 7 415 28-4318 16. Békéscsaba 3 3 20 1 6-55 9 Kaposvári győzelem a csoportrangadón Labdarúgó NB III Barna harcol a labdáért a paksi védőkkel Rákóczi FC— Paksi SE 2-0 (1-0) Kaposvár, 300 néző. V.: Ko­vács N. Rákóczi FC: Házi — Bognár, Zsirai, Barna — Jurin, Balassa, Gilitsch, Adorján — Richter (Göbölös), Tóth (Neubauer), Gyurics. Edző: Bőzsöny János. Paksi SE: Gróf — Héregi, Horváth J., Somogyi, Fábián — Lacza (Lizák), Márkus, Szabó, Horváth P. —Mácsik, Bérezési. Edző: Laki Zoltán. 20. perc: Tóth átadásával Jurin ugrott ki a jobb összekötő helyén, és 17 méterről élesen lőtt a hosszú sarokba. 1 -0.’ 86. perc: egy előre vágott lab­dával a leragadt paksi védők között Gyurics megiramodott, és zavartalanul továbbított a jobb sarokba. 2-0. Kifejezetten jó mérkőzésnek ígérkezett a két rivális találko­zója az első húsz perc alapján. A hazaiak vezető gólja után azonban a Rákóczi óvatosabb- ra fogta játékát, s a kelleténél is jobban ügyelt a biztonságra. A paksiak ezután többet támad­tak, akadtak is helyzetek, s az utolsó fél órában sem adták föl, amikor tíz főre fogyatkoztak. A víztócsákkal tarkított mély tala­jon rendkívül sok szabálytalan­ság csúszott a játékba, s ezek számát a mindkét oldalon meg­mutatkozó idegesség csak to­vább növelte. Bár a mezőnyben nem mutatkozott lényeges kü­lönbség a csapatok között, a kapu előtti határozottság dön­tött. Kiállítva Héregi a 60. perc­ben, durvaságért. Jók: Bognár, Jurin, Balassa illetve Horváth J., Somogyi, Márkus. Jutási Róbert Barcs SC—Bólyi Medosz 1-0 (1-0) Barcs, 300 néző. V.: László. Barcs SC: Szlovák — Tóth, Pókos, Kovács, Bolhói — Nagy /., Nagy II. (Minor), Papp, Ben- csik — Szabó, Hajmási (Somo­gyi). Edző: Szabó Nándor. Bólyi Medosz: Volcsányi — Hrótkó, Krischner, Macsi, Hosszú — Göller, Kosa, Ko­vács, Svetwéger (Somor) — Varga, Bíró. Edző: Tallósi Ist­ván. A mérkőzés vizes, sáros tala­jon kezdődött. Az első félidő 10. percében a hazaiak Szabó szöglet utáni fejesgóljával ve­zetést szereztek, és ebben a félidőben még több más gólve­szélyes helyzetük is akadt. A második játékrészben a vendé­gek kitámadtak, fokozatosan átvették a játék irányítását, míg a hazáiak az eredmény tartásá­ra rendezkedtek be, amelyet sikerült is megtartaniuk. Végülis kitűnő játékvezetés mellett jó iramú, küzdelmes mérkőzésen a hazaiak jobban akarták a si­kert, és ez döntött. Jók: Tóth, Pókos, Bencsik illetve Kri­schner, Kovács, Hrótkó. Horváth László Marcali—Somberek 0-0 Marcali, 350 néző. V.: Lang. Marcali: Pataki — Hajdú II. (Czuczka), Mészáros, Hajdú /., Borbély — Héder, Palacskó, Szántó, Horváth (Lakos), Fe- rencz, Fenusz. Edző: Béres Ferenc. Somberek: Szabó — Illés, Óbert, Schulteisz, Csibi — Szeitz, Komli, Dárdai, Bendes — Vezér, Jakab. Edző: Dárdai Pál. Kezdés után a hazai csapat lépett föl azonnal támadólag, több gólhelyzetet is kidolgozott, de Horváth és Ferencz is nagy lehetőséget hagytak kihaszná­latlanul. Fordulás után azonnal a vendégek szerezhettek volna vezetést, de Jakab hat méter­ről, óriási helyzetből a kapu fölé lőtt. Változatosabb lett a játék, mivel az addig csak jobbára védekező somberekiek is kitá­madtak, s rendre zavart okoz­tak a hazai kapu előtt, de az „i” betűre nekik sem sikerült a pon­tot feltenni. Nem úgy indult a mérkőzés, hogy a vendégek ponttal térhet­nek haza Marcaliból, de a má­sodikjátékrészben mutatott tel­jesítményük alapján erre rá­szolgáltak. Jók: Pataki, Mészá­ros, Borbély illetve Szabó, Schulteisz, Csibi. Marcali ifi—Somberek ifi 1-2. Ivusza István Siklós—Boglárlelle 0-0 Siklós, 100 néző. V.: Bauer. Siklós: Sáfárik — Mim, Ko­vács, Keresztes, Gél lén—VJ ei­ner!, Kiss, Kolompár, Demhardt — Szrimácz, Lajtman (Sveitz- guth). Edző: Lovász János. Boglárlelle: Málics — Brett- ner, Pardavi, Sümegi, Pacsai— Hollósi, György, Kötél, Magyar (Koroknál) — Károlyi, Pusztai (Glatz). Edző: Kenéz István. A sáros, mély talajú pályán a siklósiak végig irányították a mérkőzést, de a jól védekező vendégekkel szemben ered­ménytelennek bizonyultak. Szilvási Csaba Kisdorog—Csurgó 2-1 (2-1) Kisdorog, 300 néző. V.: Sző­ke. Kisdorog: Kiss — Páli (Ta­kács), Debreceni, Róth, (Beke Z.) — Pap, Vecsei. Endeli, Bo­ros, Komáromi—András, Beke F. Edző: Vábró József. Csurgó: Belovári — Pintér, Kovács, Martinkovics, Tóth — C. Kovács, Rituper, Bódis, Beke — Botz (Horváth Z.), Hor­váth L. Edző: Deme Imre. A 19. percben Beke 16 méte­res lövése a jobb felső sarokba vágódott. 0-1. A 26. percben Beke F. lövése nyomán a gólvo­nal előtti tócsában elakadt a labda, a berobbanó András kö­zelről a hálóba sodorta. 1-1. A 41. percben Martinkovicsot dur­vaságért kiállították. A 44. perc­ben Boros szabadrúgását Ko­vács Endeli elé fejelte, aki 12 méterről nem hibázott. 2-1. Az 51. percben Horváth L. előbb reklamált, majd inzultálta a bí­rót, aki kiállította. A rendkívül mély talajú pályán a hazaiak nagy fölényben játszottak, de sok helyzetet elpuskáztak. Jók: András, Róth, Endeli, Vecsei il­letve Belovári, Pintér, Beke. Fekete László További eredmény: PVSK—Mázaszászvár 7-1. A bajnokság állása 1. Paksi SE 25 17 4 4 55-18 38 2. Pécsi VSK 24 13 7 4 46-15 33 3. Rákóczi FC 24 14 5 5 36-19 33 4. Siklós 24 10 9 5 28-17 29 5. K. Honvéd 24 8 9 7 26-30 25 6. Boly 24 10 4 10 39-31 24 7. Marcali VSE 24 9 6 9 33-30 24 8. MÁVNTE 25 8 8 9 31-34 24 9. Kisdorog 24 9 5 10 39-40 23 10. Barcs SC 24 6 1 17 22-30 23 11. Boglárlelle 25 8 5 12 22-29 21 12. Somberek 24 7 6 11 30-40 20 13. K. Építők 24 6 7 11 20-34 19 14. Csurgó 25 5 6 14 19-45 16 15. M.-szászvár 24 5 2 17 20-54 12 Dombóvári Vasas törölve