Somogyi Hírlap, 1991. március (2. évfolyam, 51-75. szám)

1991-03-04 / 53. szám

6 SOMOGYI HÍRLAP — SPORT 1991. március 4., hétfő Kosárlabda NB I i Asztalitenisz NB I Továbbra is „A” csoportos a Kaposcukor! Kaposcukor SE—Alba Regia Építők 103-90 (50-50) Teljes siker mindkét fronton A fehér mezes Kristinik tör kosárra a székesfehérvári játékosok gyű­rűjében Lang Róbert felvétele Kaposvár, városi sportcsar­nok, 1100 néző. V.: Král, Matlá- ri. Kaposcukor SE: Vojvoda (10), Nagy L. (30/18), Monok (7), Michalik (15), Gosztonyi (12/6). Csere: Bognár (10), Kristinik (9/3), Nagy I. (1), Ko­vács N. (9). Edző: Magyar And­rás. Székesfehérvári Alba Regia Építők: Pisch (7), Varga (8), Huber (4), Jekabsons (27/3), Böhm (26/3). Csere: Köves (10), Tóth (8), Csarnai. Edző: Nagy Sándor, Béndek Gábor. Nagy érdeklődés előzte meg a Kaposcukor SE; és az Álba Regia Építők összecsapását, ugyanis egy esetleges kapos­vári siker esetén—és ha a többi mérkőzés eredménye is úgy alakul — a kapovári kosarasok már most biztosították volna helyüket a következő bajnoki idényre az ,,A” csoportban. No, meg az sem volt mellékes, hogy Székesfehérváron, bizony, ala­posan megtépázták a Kaposcu­kor tekintélyét több' mint 20 ponttal, 104-83-ra győzött az Alba Regia —, így igencsak fű­tötte a visszavágás vágya a kaposvári játékosokat. Ennek megfelelően zsúfolásig telt lelá­tó — jóval többen, mint ezren jöttek el a találkozóra —, és remek hangulat fogadta a pá­lyára lépő csapatokat. Vendégkosárral kezdődött a mérkőzés, de a harmadik perc elején már a Kaposcukoré volt az előny. Alig másfél perc múlva pedig hét ponttal (14-7) vezet­tek a kaposvári kosarasok. A székesfehérvári együttes foko­zatosan ledolgozta hátrányát, és a félidő közepére sikerült egyenlítenie. Rengeteg volt az elhibázott dobás mindkét olda­lon; pontatlan játék jellemezte a találkozót. A Kaposcukor játé­kosai rendre hibáztak az ellen­fél palánkja alatt, s így nem cso­da, hogy az Alba Regia átvette a vezetést. A 16. percben újra egyenlő állást mutatott az ered­ményjelző tábla (41-41). A hát­ralevő néhány percben felvált­va estek a kosarak, és a két csapat 50-50 arányú döntetlen félidei eredménnyel fordult. (A sok személyi hiba miatt egyszerűen nem alakulhatott ki folyamatos, jó játék: a kiosztott sok fault teljesen széttördelte az első játékrészt. A két csapat játékosai ellen együttesen nem kevesebb, mint 29 (!) személyi hibát ítéltek a játékvezetők. S hol volt még a meccs vége... Ebben az „antik kosárlabdá­ban” elsősorban a vendég szé­kesfehérváriak „jeleskedtek"; az agresszív játékot többször is összekeverték a durvasággal. A viszonylag sok kosár is nem annyira a pontos dobásoknak, mint inkább a számolatlanul dobott büntetőknek volt az eredménye.) A második játékrészt a Ka­poscukor kezdte jobban, de egy-két pontos előnynél többet nem tudott kicsikarni. Óriási dobópárbaj alakult ki a két csa­pat között, a játékosok szinte egyetlen hiba nélkül ontották a kosarakat. A 29. percben aztán a remekül játszó Böhm két bün­tetőjével átvette a vezetést az Alba Regia (75-74). Szerencsé­re azonban igencsak rövid éle­tűnek bizonyult a vendégek vezetése, mert néhány pillanat múlva már újra a hazaiaknál volt az előny. Rendkívül szoros, ki­egyenlített volt a játék, mindkét együttes kosarasai idegesen, sok hibával tarkítva játszottak. A 37. percben aztán tombolt a lelátó: a második félidőre erő­sen följavult Michalik pontjaival és Kovács N. harcosságának köszönhetően ugyanis 90-84- re megugrott a kaposvári együt­tes ellenfelétől. A hajrá percei egyértelműen a Kaposcukoré voltak; s a találkozó a közönség zúgó vastapsa közepette ért véget. A játékvezetői sípszó után pillanatok álatt fiatal Ka- poscukor-szurkolók lepték el a pályát, hogy közelről is köszönt­sék kedvenceiket. Küzdelmes, változatos és szoros csatát vívott egymással a két együttes. A találkozón szinte végig fej-fej mellett ha­ladtak a csapatok, s valójában csak az utolsó percek döntöttek a Kaposcukor javára. Rengeteg volt a szabálytalanság: a két csapat összesen 54 személyit gyűjtött össze a mérkőzés vé­gére. S mivel a másik találkozón a Szeged magabiztosan nyert a Deko ellen, így már két forduló­val a rájátszás zárása előtt biz­tossá vált, hogy a Kaposcukor (a Csepellel együtt) jövőre is az „A” csoportban kezdheti a baj­noki küzdelemsorozatot. Mind­össze az kérdéses, hogy a két együttes közül melyik szerzi meg a 9., illetve a 10. helyet. A Székesfehérvári Alba Re­gia Építők elleni találkozón a kaposvári együttesből Nagy László az egész mezőny fölé nőtt. Rajta kívül még Kovács N. és Gosztonyi, valamint a Ka­poscukor két csehszlovák ven­dégmunkása, Kristinik és Mi­chalik nyújtott jó teljesítményt. A vendég székesfehérvári csa­patból elsősorban szintén a két idegenlégiós — a szovjet Je­kabsons illetve a csehszlovák Böhm—tűnt ki ponterős játéká­val. Fenyő Gábor Az állás: 9. Kaposcukor 9 3 1096-1050 21 10. Csepel 9 3 1198-1104 21 11. Szeged 6 6 1097-1070 18 12. Deko 6 6 969-1019 18 13. AR Építők 6 6 1101-1022 18 14. Sopron 5 7 1032-1035 17 15. Dombóvár 5 7 1029-1013 17 16. MAFC-W. 2 10 957-1066 14 Teke NB I Tisztes vereség BKV Előre—Kaposmérői Építők Spartacus SE 7:1 (5467:5226) Eredmények: Deáki 872—ifj. Horváth 891 Pete Zs. 903—Hász 902 Labanc 894—Mucsi 828 Madák 930—Nezdei 881 Mészáros 917—Horváth 883 Pete L. 951—Tarsoly 841 A három felnőtt és két ifjúsági válogatottal felálló fővárosi baj­nokcsapat ellen a kaposmérő- iek csak a tisztes helytállásban reménykedtek. Különösen az­után, hogy hétfőn váratlanul el­hunyt az együttes edzője és egyben „mindenese”, Székelyt János. A rekordszámú közön­ség előtt—mintegy 200-an vol­tak kíváncsiak a két csapat ta­lálkozójára — sportszerű küz­delmet vívott egymással a két együttes. Az idei bajnoki sze­zonban még nem fordult elő olyan eset, hogy 881 fával — ami hazai pályán jó eredmény­nek számít—nem lehetett pon­tot szerezni. A Kaposmérő ve­resége ellenére tisztességesen helyt állt, ami reményt ad arra, hogy a csapatnak a hátralévő két hazai mérkőzésén sikerül megszereznie a bentmaradás- hoz szükséges pontokat. Az ifjúsági mérkőzésen: BKV Előre—Kaposmérői Építők Spartacus SE 4:0 (1591:1563) Csányi 789—Bodor 787 Kovács 802—Tihanyi 776 A kaposméröiek pontszerzője: Hász Mihály Lang Róbert felvétele A marcali gyermekruházati bolt ajánlatából! rA bakfis, és férfi amerikai színes pólók bakfisatléta r szabadidőruhák szőnyegek és függönyök nagy választékban! .Oh. f Marcali, Petőfi S. u. 2, Telefon: (85)12-649 (109787) / A Csibi Kisáruházban \ minden hálás áru féláron! ...: — férfi- és női dzsekik —férfi-és női kabátok HU — férfi szövet- és bőrzakók • —női bundák, blézerek amíg a készlet tart! Kaposvár, Fő u. 7. <io9787/a) Kaposplast—Kanizsa Bútor 16-9 A női mérkőzés tétjét az adta, hogy a győztes csapat elkerüli a rájátszást és megpályázhatja a vidék legjobbja címet. A kapos­váriakat fűtötte a visszavágás lehetősége is az őszi kanizsai 13-12-es vereségért. Az első körben 3-2-re nyertek a kapos­váriak, majd a következőben 5- 5-re alakult az eredmény. Ez­után ismét hazai előny követke­zett, majd ezt követően beindult a kaposvári henger, miután dr. Bolvári legyőzte Gazsit, Limbek pedig a volt Európa-bajnok Szabót. Ez feltüzelte a többie­ket is — ebben a körben vala­mennyien nyertek. A Kapos­plast nagyon kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtott, és rászol­gált szép számú hívének elis­merő tapsára. Elsősorban dr. Bolvárit kell dicsérnünk, aki 16- 20-ról is nyerni tudott Gazsi el­len. Rák Szilvia teljesítménye sem maradt el mögötte. Ezzel az újabb győzelemmel a kapos­váriak az ötödik helyen állnak a tabellán. Gy.: dr. Bolvári, Rák 4-4, Limbek, Bozsing 3-3, Mezei 2, illetve Szabó 4, Gazsi 3, Mausz 2. Háttá István Rák Szilvia (szemben) négy győzelmet szerzett a Kanizsa Bútor ellen Lang Róbert felvétele Kaposplast—Szolnoki Tisza Honvéd 14-11 Egy megerősödött Szolnok otthonában ért el győzelmet a férfiegyüttes; a volt Ganz-játé- kosokkal megerősödött Tisza- parti gárdával kellett megmér­kőznie. Az első két forduló után 6-4-re vezettek a kaposváriak, majd 8-7-re módosult az ered­mény. Ezután ismét a Kapos­plast percei következtek, s hogy mennyire helyén volt a kapos­váriak szíve, mutatja: a tíz 2-1- es mérkőzésből hatot megnyer­tek, és ez végül is újabb pont­szerzésükhöz vezetett. Gy.: Frank, Szabados 4-4, Hayden 3, Varga 2, Báli, illetve Tóth 4, Csarnai, Fehér, Leskó 2-2, Farkas. Varga János f nr % 1 ?) VW JJ AKCIÓ! f m % Ct) .... * / AKCIÓ! AKCIÓ! Hizlaljon gazdaságosan, változat­lan, garantált béltartalom mellett! A Somogy Megyei Gabonaforgalmi és Malomipari Vállalat az általa gyártott és forgalmazott baromfitápok árából ÍOO kg-onkénti ÍOO Ft-os, a sertéstápok, koncentrátumok árából ÍOO kg-onkénti 50 Ft-os árengedményt ad március 1-jétöl május 31-ig Minden saját eladóhelyen, viszonteladók és nagyfogyasztók részére is! Most vásároljon /■f 11111 \ ííílí / g 5 a Somogy Megyei i /§* "5 sí Gabonaforgalmi \ » és Malomipari Vállalattól! (109797)