Somogyi Hírlap, 1991. március (2. évfolyam, 51-75. szám)

1991-03-25 / 70. szám

1991. március 25., hétfő SOMOGYI HÍRLAP — SPORTMAGAZIN 5 Kiütéses vereseg a Bakony alján Veszprém FC—Siófoki Bányász 4-0 (1 -0) Veszprém, 5 ezer néző, V,: Vad (Hartmann, Kiss). Veszprém: Vógh —- Bognár, Bimbó, Csík, Szécsi—Csornai, Kiss, Kelemen — Rugovics, Horváth /., Claude. Edző: Dunai Antal. Siófoki Bányász: Bíró — Ko- lovics, Zare, Olajos, Marozsán, Ozsváth, Herczeg, Zsadányi, Meksz — Magyar, Badea, Edző: Varga István. Csere: Herczeg helyett Sza­bó az 50., Ozsváth helyett Sprecsak a 60., Szécsi he­lyett Horváth II. a 74., Kiss helyett Kocsis a 85. percben. Sárga lap: Kolovics, a 75. percben. Kiállítva: Kolovics, a 81. perc­ben. Szögletarány: 12:3 (7:1) a Veszprém javára. A 10. percben Csornai reme­kül indította Rugovicsot a jobb- összekötő helyén; az apró ter­metű szélső 15 méterről célozta meg a jobb sarkot, de sze­rencsére a labda a kapufáról kivágódott, s végül Kolovics- nak sikerült elrúgnia a labdát. Beszorult a Bányász, ezt három hazai szöglet is jelezte. S hogy mit szülhet egy rossz mozdulat: a 15. percben Marozsán tört ígéretesen a veszprémi kapu felé, de ott a tizenhatos vonalá­nál megbotlott, és elveszítette a labdát. Ebből indult a hazaiak szöglettel folytatódó támadása, s ez góllal végződött. Csornai ívelte be balról a labdát a kapu elé, s a Zsadányi és Badea közé bevetődő Rugovics hat méter­ről csukafejessel küldte a bal sarokba. 1-0. Kissé föllélegez­hetett a siófoki védelem, előbb Zare szabadrúgása akadt el a sorfalban, majd Meksz be­adása után alakult ki meleg helyzet Vógh kapujánál, de a gyámoltalan siófoki támadók elől felszabadítottak a hazaiak, A félidő utolsó percében megint csak az elemében levő Rugo­vics hagyta fakópnél Maro- zsánt, de a belőtt labdát Kolo- vícsnak sikerült szögletre kül­denie. A 47. percben csaknem egyenlített a Bányász: Badea vitte föl a labdát, aztán észre­vette, hogy Vógh az ötösön áll. Mintegy 40 méterről a csatár lövésre szánta el magát, s bi­zony, a meglepetten hátráló veszprémi kapusnak csak bra­vúrral sikerült szögletre tolnia a labdát a jobb felső sarokból. A másik oldalon Végh kollégája már nem volt ilyen szerencsés. Az 52. percben megint csak egy remek Csornai—Rugovics ak­ció fejeződött be az utóbbi erős lövésével. Bíró a labdát vetődve kiütötte ugyan, de éppen a felfu­tó Kiss elé, aki tíz méterről, a tehetetlen kapus mellett már nem hibázott. 2-0. A 60. perc­ben Magyar ígéretes helyzet­ben nem mert lövésre vállalkoz­ni; sajnos, hat perccel később Claude megmutatta neki, hogy ilyenkor ml a célszerű megoldás. Rugovics labdáját 11 méterről bombázta a kapura; a labda Bíróról ismét eléje pat­tant, s a színes bőrű szélső má­sodszorra már higgadtan továbbította a hálóba. 3-0, Két perccel később még a nemrég beállt, s a Bányászban első íz­ben szereplő Sprecsaknak kí­nálkozott szépítési lehetősége, de a Meksz által (veit labdát Vógh az utolsó pillanatban elök­lözte a támadó fejéről. Aztán megint a hazaiak következtek. A 78. percben Rugovics — ki tudja hányadszor — elviharzott a bal oldalon; begurítását Sza­bó a gólvonalról vágta ki a me­zőnybe. A 81. percben megkap­ta a kegyelemdöfést a Bányász, Csornai keresztbeívelt labdáját Kelemen visszafejelte Rugo­vics elé, s ő 12 méterről kapás­ból kapura bombázott. A labda túljutott Bírón, de a gólvonalon álló Kolovics kézzel kiütötte. Ezért is sárga járt, no meg ter­mészetesen tizenegyes. És még valami. Miután Kolovícs- nak már volt egy sárgája, ezút­tal kénytelen volt elhagyni a pályát. A büntetőt Rugovics nagy erővel a bal sarokba bom­bázta. 4-0. Bizony, alig akad somogyi szurkoló, akit nem ért váratlanul a Bányász súlyos veresége egy olyan csapattól, amely az utób­bi Időben bizony nem kényez­tette el közönségét. Érthetetle­nül Idegesen játszottak a siófo­kiak már az első percektől, s mindvégig elfelejtkeztek a leg­fontosabbról, az ellenfél időben történő lefedezéséről. Szinte érthetetlen, hogy még a hajrá­ban sem vették észre azt, ami már az ötödik percben szem­beötlő volt, hogy a hazaiak mozgatórugója a Csornai— Rugovics kettős; ők a Bányász játékosainak gesztusa miatt mindvégig azt csináltak a pá­lyán, amit akartak. Hiányzott a középpályás szűrő is, amely fel­foghatta volna a veszprémi ro­hamok egy részét, így aztán többször a közvetlen védelem került lehetetlen helyzetbe. A hazaiak kapu elé lőtt és nye­sett labdái olyan zavarokat okoztak a siófokiaknál, amilye­neket régen láttunk. A táma­dók góliszonyáról most nem is szólunk; s láthatóan teljes önbi­zalom hiánnyal küzdöttek. Var­ga István cserékkel és átcso­portosítással Igyekezett mente­ni a menthetőt, de addigra már alkotóelemeire hulott szót a Bá­nyász csapatjátéka, s előre érezhető volt mindaz, ami saj­nos be is következett. Bár nem mondhatni, hogy a siófoki lab­darúgók elszabotálták a mér­kőzést (igyekezetük ennek el­lenkezőjét sejteti), de mintha meglazultak volna azok a csa­varok, amelyek az oly sokszor megcsodált szerkezetet műkö­dőképessé tették. Jók:Csík, Csornai, Rugovics, Horváth I., Claude. A Bányász­ban fenntartás nélkül senkit nem dicsérhetünk. Varga István:— Mit Is mond­hatnék? A vereség elszomorító, az aránya megalázó, A csapat elveszítette tartását, s ez a két pontnál Is fájóbb... Jutási Róbsrt A további eredmények: Váci Izzó—Vasas 2-0 (2-0) Vác, 5 ezer nözö. V,:Kuhl, A váciak két perc alatt eldöntötték a mérkőzés sorsát. Góllövők: Répá­éi, Füle. Vidsoton-Waltham—MTK VM 3-0 (0-0) Székesfehérvár, 5 ezer néző. V.: Roxin. A fehérváriak fokozatosan fel­őrölték a fővárosiak erejét, s az utol­só 20 percben biztosan nyerték a találkozót. Góllövők: Földes, Máriá- si. Sáltól. Ferencváros—Debrecen 3-2 (2-2) Üllői út, 12 ezer néző. V.: Huták. Levegőben lógott a meglepetés, a DVSC csak a 71. percben adta meg magát. Góllövők: Fischer 2, egyet 11 -esből, Dukon illetve Pintér (öngól), Vancsa. Rába ETO—Bp. Honvéd 1-1 (1-0) Győr, 8 ezer néző. V.: Molnár L. Közepes színvonalú mérkőzé­sen igazságos osztozkodás történt. Góllővők: Csepregl (öngól) illetve Csehi. Szeged—Békéscsaba 2-1 (0-0) Békéscsaba, 5 ezer néző. V.: Stamler. A nagy lelkesedéssel játszó Ti- sza-partlak megérdemelten aratták első, idegenbeli győzelmüket. Góllövők: Kovács J. (11 -esből), Cigan illetve Kovács. Tatabánya—Újpest 1-0 (1-0) Megyeri út, 4 ezer néző. V.: Lász­ló. Jó játékkal veszített az Újpest, bér bizonyára jobban örült volna egy gyenge teljesítménnyel elért győzelemnek, Gbllövö; Süveges, Pácai M8C—Volán FC 1-0 (1-0) Qzabán Samu tér, 1000 néző, V,; Kurmal, Durvaságokkal tarkított mérkő­zés volt, amelyen csak a szerencse folytán nem történtek súlyos sérülé­sek. Góllövö: Balogh (11 -esből), Az NB I állása 1. Bp. Honvéd 1813 3 2 33-13 28 2. FTC 1812 3 3 36-12 27 3. Vác 1812 2 4 27-18 28 4. Veszprém FC 18 8 7 3 22-14 23 5. Pécs 1810 6. Tatabánya 18 7 7. Vldeoton-W. 18 8 8. Békéscsaba 18 7 9. MTK-VM 18 6 10. Siófok 18 4 11. Qy. Rába ET018 5 12. Szagad 18 5 13. Debrecen 18 4 14. Vasas 18 5 15. UTE 18 5 16. Volán FC 18 4 6 22-13 22 4 19-16 21 8 23-25 16 9 21-24 16 8 22-27 16 6 13-19 16 8 22-25 15 8 12-21 15 410 14-23 12 211 21-31 12 211 19-29 12 212 18-34 10 NB l-es tartalékbajnokság Siófoki Bányász—Veszprém 2-1 (1-0) Veszprém, 100 néző, V.: László J. Siófoki B.: Horváth Gy. (Kovács) — Vörös, Katona, Temesvári, Bu- zsáki— Győrfl, Szilágyi, Horváth L, Deme — Frida (Papp), Molnár (Tar­soly). Edző: Takács József. Góllövők: Frida, Papp illetve Zemplényi. Jók: Katona, Buzsáki, Frida, Deme. NB l-ea ifjúsági bajnokság Siófoki Bányász—Veszprém 1-1 (1-0) (A mérkőzést Siófokon játszot­ták.) Labdarúgó NB III Marcali siker a Tenkesalján Rákóczi FC—Kisdorog 1-0 (1-0) Kaposvár, 1300 néző. V.: Kovács N. Rákóczi FC: Udvarácz — Gőbőlös, Zsirai, Bognár (Bar­na) — Jurin, Balassa, Gilitsch, Hanusz — Richter (Szabó), Gyurics, Neubauer. Edző: Bő- zsöny János. Kisdorog: Szőcs — Páli, Komáromi, Endeli (András) — Pap, Vecsei, Takács, Róth — Vörös, Boros, Beke. Edző. Váb- ró József. Mindjárt az elején vezetést szerzett a hazai csapat, egy szép támadás végén. Ekkor úgy tűnt még, a Rákóczi gólzá­poros győzelmet arat. Nem így lett. A későbbiekben leginkább a pontatlan passzok, a körülmé­nyes támadásszövések és a rendkívül gyenge játék bosz­Richter alól becsúszva tisztáz őr­zője Fotó: Lang Róbert szántotta a közönséget. Láthat­tak üres kapu fölé lőtt labdát, közvetlen közelről kihagyott gólhelyzetet, de semmi olyat nem, ami tetszett volna. Végül kis híján egyenlített az ellenfél; ezt csak az addig unatkozó kapus bravúrja akadályozta meg. Ismét csak keserves győ­zelem született, de ennek már egyre kevésbé tudnak örülni az NB ll-es csapatra váró szurko­lók. Góllövő: Gyurics. Jók: Ba­lassa, Gőbölös illetve: Szőcs, Páli, Komáromi. Rákóczi ifi—Kisdorog ifi 11 -0 Kele János PVSK—Barcs 5-0 (3-0) Pécs, 300 néző. V.: Bauer. PVSK: Tihanyvári — Reith, Brezniczky dr., Kauffmann — Becker, Gallai, Brúder, Németh (Szirtes) — Eckert, Fülöp (Sző­ke), Balatinácz. Edző: Rónai Ist­ván. Barcs: Szlovák — Kovács, Somogyi, Bencsik, Mangult — Papp (Tóth), Nagy /., Szabó, Minor — Altmann (Hagymási), Nagy II. Edző: Radics József. Huszonöt perc alatt három fejesgóllal már 3-0-ra vezetett a minden csapatrészében jobb PVSK. Ezután lefékeztek a hazaiak, de még így is növelni tudták előnyüket a kapura telje­sen veszélytelen vendégekkel szemben. A házigazdák félgőz­zel játszottak; nagyobb elánnal akár kiütéses győzelmet is arat­hattak volna. Góllövők: Brez­niczky dr. 2, Becker, Eckert, Szőke. Szilvás Csaba val végleg eldőlt a két bajnoki pont sora. Azt alacsony színvo­nalú, küzdelmes mérkőzésen a hazai csapat győzelme megér­demelt volt. Góllövők: Horváth 2, Rituper. Jók: Horváth, Beke, Bozsó, Kovács illetve Görföl, Orsós. Csurgói ifi—Mázaszászvár ifi 3-0 Kiss Béla Marcali—Siklós 1-0 (1-0) Boglárlelle—Boly 1-0 (O-O) Siklós, 200 néző. V.: Dravecz. Marcali: Pataki Hajdú II., Mészáros, Hajdú /., Borbély — Ferencz, Czuczka (Lakos), Pa- lacskó, Urbán — Szántó, Fe- nusz. Edző: Béres Ferenc. Siklós: Pál — Szabó Z, Ko­vács, Mim, Gettón — Weinert, Kiss, Demhardt — Szrimácz, Szabó M., Bordács (Lajtmann). Edző: Lovász János. A hazai csapat gyenge telje­sítményt nyújtott az egyébként igen alacsony színvonalú talál­kozón. Góllövő: Szántó. Sz. Cs. Paksi SE—Kaposvári Építők SC 2-0 (O-O) Paks, 800 néző. V.: Szalóki. Paks SE: Gróf — Héregi, Fábián, Horváth P., Horváth J. (Haraszti), Sashegyi, Lacza, Márkus, Szabó — Bérezési, Porga. Edző: Laki Zoltán. K. Építők: Ferencz — Györkő Papp, Varga, Károlyi — Samu, Czabula (Dékány), Vide, Véber — Kiss (Landek), Krisztián. Edző: Landek László. Az első félidőben élénk, élve­zetes, helyenként jó játékot nyújtott mindkét csapat. A fiatal vendégegyüttes mind szerve­zettségben, mind játékban fel­vette a versenyt a hazaiakkal. A második félidőben nagy erővel támadott a Paksi SE, de a ven­dégek 10 főre fogyatkoztak. A hazaiak győzelme a látottak alapján teljesen megérdemelt­nek mondható, a lelkesen küz­dő kaposváriak ellen. A máso­dik gól a mérkőzés 90. percé­ben esett. Károlyi a 65. percben kiállítva, szándékos durvaság miatt. Góllövők: Bérezési, Hor­váth P. Jók: Márkus, Porga, Bérezési, Lacza illetve Györkő, Papp, Véber. Paksi SE ifi—Építők ifi 1-1. Németh Tibor Csurgó—Mázaszászvár 3-0 (1-0) Csurgó, 300 néző. V.: Faze­kas. Csurgó: Belovári — Bozsó, C. Kovács, Kovács, Beke — Szalai, Bódis, Tóth (Buti), Hor­váth Z. (Hanusz) — Rituper, Horváth. Edző: Deme Imre. Mázaszászvár: Görföl—Kol­lár (Lakatos T.), Maglódi, Sztoics, Kasler — Studer, Or­sós, Román, Szigeti — Amb­rus, Lakatos. Edző: Kollár Sán­dor. Kezdés után azonnal két óriá­si helyzetben hibáztak a csurgói támadók, válaszként a vendé­gek egy óriási kapufát rúgtak. Szép támadás után a 25. perc­ben megszerezte a vezetést a hazai csapat, ettől kezdve a fö­lénye egyértelművé vált, tá- madgatott, majd újabb két góljá­Boglárlelle, 300 néző. V.: Fehérvári. Boglárlelle: Málics — Parda- vi, Glatz, Magyar, Brettne — Koroknai, Vecsei, Kötél, Hollósi — Pusztai (Toldy, Juhász), Pacsai. Edző: Kenéz István. Bóly: Puch — Kovács (Hosz- szú), Macsi, Virág, Göller (Schwertflóger) — Kósa, Lajtai, Szomor, Varga — dr. Papp, Bíró. Edző: Tallósi István. Nagy lendülettel kezdett a hazai együttes, már az első fél­időben sok helyzetet dolgozott ki, két kapufát is lőtt, gólt azon­ban nem sikerült elérnie. Szü­net után sem változott a játék képe, továbbra is a Balaton- partiak maradtak támadásban és a Bóly változatlanul védeke­zésre kényszerült. A hazaiak Vecsei révén még 11 -est is hi­báztak, míg végül a 65. percben elért góllal sikerült a győzelmet kicsikarniuk. A boglárlellei győ­zelem a nagy fölény révén meg­érdemelt volt, s a vendégekre nézve, hízelgő. Kiállítva: Kósa a 30. percben, visszarántásért. Góllövő: Koroknai. Jók: Glatz, Hollósi, Pacsai illetve Puch a mezőny legjobbja, Macsi, Szo­mor. Boglárlelle ifi—Bóly ifi 3-2 Szilvás József A további eredmény: Nagykanizsa—Somberek 3-1 A bajnokság állás«: 1. Paks 17 12 2 3 36-13 26 2. Rákóczi 17 10 3 4 26-15 23 3. PVSK 16 7 6 3 25-11 20 4. Bóly 17 8 3 6 28-21 19 5. N.-kanlzsa 17 6 7 4 24-17 19 6. Siklós 16 6 6 4 18-13 18 7. K.Honvéd 16 6 5 5 18-18 17 8. Marcali 17 6 4 7 23-22 16 9. Somberek 17 6 4 7 25-28 16 10. Barcs 17 3 10 4 14-20 16 11. Csurgó 17 5 4 8 14-29 14 12. K. Építők 17 5 3 9 16-28 13 13. B.lelle 17 5 2 10 13-23 12 14. M.szászvár 17 5 2 10 16-27 12 15. Kisdorog 17 4 3 10 21-32 11 16. Dombóvár törölve Totóeredmények 1. Rába ETO—Bp. Honvéd 1:1 X 2. UTE—Tatabánya 0:1 2 3. Videoton—MTK-VM 3:0 1 4. Kecskeméti SC—Baja 2:0 1 5. Szolnok—Diósgyőr 1:2 2 6. Bochum—Dortmund 2:2 X 7. Kaiserslautern—Bayern M. 2:1 1 8. Karlsruhe—Nürnberg 2:0 1 9. Atalanta—Lazio 4:1 1 10. Internazionale—Milan 0:1 2 11. Róma—Juventus 0:1 2 12. Torino—Genoa 5:2 1 13. Udinese—Ascoli 1:0 1 Pluszmérközés: + 14. Cremonese—Verona 1:1 X