Somogyi Hírlap, 1991. március (2. évfolyam, 51-75. szám)

1991-03-11 / 59. szám

1991. március 11., hétfő SOMOGYI HÍRLAP — SPORTMAGAZIN 5 Labdarúgó NB I Tavaszi rajt—meglepetésekkel Nem utazott hiába a Siófoki Bányász Rába ETO—Siófoki Bányász 0-0 Győr 5000 néző. V.: Stamler (Rácz, Molnár I. J.) Rába ETO: Boros — Sánta, Pecsics, Virág—Csikós, Tóth L, Somogyi, Bordás—Csertői, Mörtel, Farkas. Edző: Giázer Róbert Siófoki Bányász: Bíró — Ke­szeg, Zare, Olajos, Marozsán — Ozsváth, Zsadányi, Görög, Meksz — Magyar Zs., Czigány. Edző: Varga István. Csere: Virág helyett Ördög a 71Csertői helyett Bíró I. a 78., Czigány helyett katona a 88. percben. Sárga lap: Meksz a 60., Bor­dás a 78. percben. Szögletarány: 11:6 (3:2) a Rába ETO javára. A második perc végén a sió­foki 16-dé felőtt szabádrúgáS- ftőé jtítétt a Rába ETQ. Á sorfái­ról lepattanó labdát Bordás ka­pásból fölé lőtte. A 15. percben jöhettek tűzbe először a győri szurkolók: Tóth L. bejátszotta magát a 16-oson belülre, s 8 méterről megcélozta a bal alsó sarkot, Bíró azonban jól védett. Három perccel később Zare szögletre mentése után a be­ívelt labda a védőkről Somogyi elé pattant, aki mintegy 18 mé­terről bombalövést eresztett meg a bal felső sarokra, de Bíró ezúttal is a helyén volt. A 26. percben vezette a Siófok az első igazi támadást és ez majd­nem gólt is eredményezett. Szöglethez jutott a Bányász. Meksz beívelését Keszeg ma­gasra felugorva fejelte ra, s a labda csak centiméterekkel ment a jobb kapufa mellé. Ezt követően újra „leült" a mérkő­zés. A Győr támadgatott, a Bányász védelme pedig ezt rendre meghiúsította. A 42. percben a 16-os előtt szabadrú­gáshoz jutott a Rába ETO. Amíg a Bányász játékosai sor­falat rendezték, Farkas nekifu­tott a labdának és lövése a jobb kapufáról vágódott ki a mezőny­be. A második félidőt három sió­foki szöglet vezette be, ebből az első volt a legveszélyesebb: Meksz a beíveléséről csak cen­timéterekkel maradt le Czigány, így a győri kapus menteni tu­dott. Az első 45 perchez képest sokkal nagyobb iramot diktáltak a csapatok, a játék „felpörgött” Az 56. percben egy formás sió­foki támadás után Ozsváth 17 méteres lövését Boros csak bravúrral tudta menteni. A 60. percben Farkas jobbol­dali szöglete után Sántha szé­pen ívelt fejese borzolta a siófo­ki idegeket, de a labda minden­kit megnyugtatott: a bal felső sarok mellett hagyta el a játék­teret. Válaszul Görög mutatta meg, milyen jól tud cselezni, de a pontot neki sem sikerült fel­tenni az i-re, lövése mellé szállt. A mérkőzés nagy pillanata 73. percben jött el: Tóth L. látvá­nyosat esett a 16-oson belül, s a játékvezető — díjazva a pro­dukciót — 11 -ét ítélt. Mörtel fu­tott a lábdáháki ökps é§. szép gólt akart lőni, de a lágy íveies túl magasra sikeredett, s labda a felső kapufáról a játéktéren kívülre pattant. (Bíró Imre: Mör­tel lövése előtt már eldöntöttem, hogy balra vetődök. Úgy is tet­tem, de nem volt rá szükség.) A balsikerű 11-es után még elke­seredettebben rohamozott a Rába, Somogyi 16 méteres kapáslövésében még az ínyen­cek sem láttak kivetnivalót, ki­véve Bírót: ő inkább védett. A befejezés előtt pár perccel a Siófok eldönthette volna a két pont sorsát: Zsadányi bomba­erős szabadrúgását Boros csak kiütni tudta, a kifutó győri védők feje fölött előrevágott labdára Ozsváth rajtolt, már az oldalvo­nalig elé futó Borost is átcselez­te, de kisodródott, és a hátrafutó győri balhátvéd az utolsó pilla­natban szögletre mentett. A mérkőzés végén a két szakvezető közül Varga István állhatott fel elégedetten a kispa- dról, a Bányász ugyanis mara­déktalanul betartotta a taktikai utasítást: szervezetten felállt védelemből ha lehetőség nyílt rá, ügyes kontratámadásokkal tették próbára a vendéglátók idegeit. A Rába küzdött, harcolt — különösen a második félidő­ben — de ez kevés volt a jó napot kifogó siófoki kapus és védelem ellen. Jók: Boros, a Zare a védelem oszlopa volt Somogyi, Tóth L, illetve Bíró, Zare, Marozsán, Olajos. Varga István: Amit akartunk, ázf elértük: B^jy petitért jöttüHk; s azt visszük is. Istvándi Sándor További eredmények: Ferencváros—Újpest 1-0 (0-0). Üllői út, 18 000 néző. V.: Puhl. Telt hát előtt óriás küzdelmet vívott a két együttes, s a megér­demelten nyerő Ferencváros az utolsó negyedórában a labda­rúgás minden szépségét bemu­tatta. Góllövő: Nacer. MTK-VM—Vasas 2-0 (2-0) Fáy utca, 5000 néző. V.: Nagy L. Már az első félidőben a ven­dégek javára eldőlt a mérkőzés. Szünet után az MTK-VM csak az eredmény tartására koncentrált. Góllövők: Kardos, Pölöskei. Békéscsa ba—T atabánya 1-0 (0-0) Békéscsaba, 5000 néző. V.: Lázin. Szürke első félidő után fel­gyorsult a játék, a mérkőzés sorsa a 88. percben dőlt el. Gól­lövő: Miklya. Bp. Honvéd—Váci Izzó 3-2 (1-0) Vác, 3000 néző. V.: Huták. A váciak akkor veszítették el a mérkőzést, amikor azt hitték, hogy már megnyerték. Góllö­vők: Csehi, űregor 11-esből, Vincze, illetve Füle, Gyimesi. Volán FC—Szeged 2-2 (0-1) Bp., Czabán Samu tér, 2000 néző. V.: Bognár. Bár a nagyon megerősödött és átszervezett Volán játszott mezöhyfölényben. a szegediek kevés riélyzeiüket jól tíaézfiál- táfc ki § rászolgállak M é|yik pontra. Góllövők: Coco-Aires, Balogh illetve Takács Z., Sallai. Videoton-Waltham—PMSC 0-0 Székesfehérvár, 3000 néző. V.: Pillér. Egyenlő erők küzdelméből a hajrában a vendégek kerülhet­tek volna ki győztesen, hisz mezőnyfölényük mellett hely­zeteik is adódtak. DVSC—Veszprém 1-0 (0-0) Veszprém, 4000 néző. V.: Vágner. A forduló egyik vaskos meg­lepetése. A Debrecen a mérkő­zés kritikus időszakait sikere­sen átvészelte. Góllövő: Margi- rean, 11-esből. Az NB I állása 1. Bp. Honvéd 16 12 2 2 30-12 26 2. FTC 16 11 2 3 33-10 24 3. Vác 16 10 2 4 23-17 22 4. Veszprém FC 16 6 7 3 16-14 19 5. Pécs 16 8 2 6 18-13 18 6. Tatabánya 16 6 6 4 18-16 18 7. MTK-VM 16 6 4 6 21-22 16 8. Békéscsaba 16 7 2 7 19-20 16 9. Siófok 16 4 7 5 13-15 15 10. Rába ETO 16 5 4 7 21-21 14 11. Videoton-Waltham 16 5 4 7 20-23 14 12. Szeged 16 4 5 7 10-18 13 13. Vasas 16 5 2 9 21-28 12 14. Debrecen 16 3 4 9 10-19 10 15. UTE 16 4 2 10 18-28 10 16. Volán FC 16 4 1 11 18-33 9 Röplabda NB I Bravúr a fővárosban ALEGIQBB NÉGY KÖZÖTT AKAPOS VOLÁN! Kapós Volán—MALÉV SC 3-1 (—12,4,7,13) Budapest, Nagyszalonta út, 50 néző. V.: ifj. Juhász, ifj. Kiss. Kapos Volán: Kántor, Stefik, Czotter, Pásztor, Luksys, Mé­száros, Csere: Radó, Schmidt, Erdei, Kiss. Edző: Janus Za- gorski. MALÉV SC: Miklós, Dalacu, Berek, Balázs, Róka, Kovács. Csere: Szabó, Pálmai, Bo- tyánszky, Czunyi. Edző: Bráz- da Hugó. A játszmák alakulása: 1. játszma: 2-0, 2-3, 4-4, 8-4, 10-4, 11-5, 12-7, 13-9, 14-12, 15-12 (a MALEV-nak). 2. játszma: 7-2, 10-3, 14-4, játéértiá: 9-h, ff-3; ?3-3, 4. játszma: 5-0, 5-5, 5-6, 6-7, 10-8, 11-10, 13-10, 13-12, 14- 13, 15-13. A pénteki ideges hangulatú mérkőzést úgy látszik, hogy a MALÉV-nak sikerült jobban el­felejtenie, mert az első játszmá­ban pontosabb, erőteljesebb játékával és jó nyitásaival végig vezetett. A kaposváriak soroza­tos nyitás-fogadási hibákat vé­tettek. A második szettben lehiggadt a Volán, és ettől kezdve megis­mételték kaposvári teljesítmé­nyüket a fiúk. Erősen feljavultak nyitás-fogadásban és így több Atlétikai vb Urbanik Sándor hatodik Tizennégy szám döntőjével feje­ződött be a 3. fedett pályás atlétikai világbajnokság Andalúzia főváro­sában, Sevillában, ahol három na­pig a sportág legjobbjai mérték össze ügyességüket és gyorsasá­gukat. A délutáni finálékban egyet­len magyar induló akadt, Urbanik Sándor, aki a gyaloglásban állt rajt­hoz, miután a többiek már előbb búcsúztak a világtalálkozótól. Nos, a magyar versenyző végül a hatok helyet szerezte meg a vb-n. Vasárnap délelőtt pihentek a ver­senyzők. A magyar küldöttség tag­jai nehezen tudták túltenni magukat Bátori Noémi szombati, balszeren­csés bukásán. Valamennyi szemtanú meggyő­ződéssel vallotta, hogy a 21 éves, tehetséges futónak helye lett volna a 400 méteres táv döntőjében, hi­szen 20—30 méterrel a cél előtt még biztosnak látszott, hogy a leg­rosszabb esetben is a harmadik­ként futhat be. Labdarúgó NB III VENDÉGSIKEREK Rákóczi FC—K. Honvéd 1-0 (0-0) Kaposvár, Rákóczi edzőpá­lya, 1200 néző. V.: Szőke. Rákóczi: Házi — Göbölös, Zsirai, Bognár, Barna — Jurin, Balassa, Hanusz, Gilitsch (Richter) — Gyurics, Neubauer (Király). Edző: Bőzsöny János. K. Honvéd: Ádám — Jelki, Gulyás, Csokona, Priol-Kárpá- ti, Csák, Horváth, Knézics — Várda (Kovács), Béres. Edző: Köves László. Az első negyedórában a Rá­kóczi kétszer is bevehette volna Ádám kapuját, de odalettek a kínálkozó helyzetek. A 65. perc­ben viszont a játékvezető egy ajándék tizenegyest ítélt a Rá­kóczi javára, de Gyurics mintha érezte volna, hogy nem követ­tek el vele szemben szabályta- anságot, a büntetőt gyatrán lelyezte és azt Ádám kiütötte. A mérkőzést eldöntő találat a 78. oercben esett. Bár a Honvéd volt a pályavá- asztó, a mérkőzést a zöld-fehé- ek otthonában játszották, s mi- agadás, időnként nem érződött i Rákóczi helyzeti előnye. Való gaz, hogy többet birtokolták a abdát, lényegesen több időt töl- öttek el ellenfelük kapuja köze- ében, mint az újjászerveződő tonvédek, de megint csak elő- ött a csapat őszi betegsége, a ;apu előtti tehetetlenség. Még mindig akadnak a Rákócziban néhányan, akik kísérletet sem tesznek a gólszerzésre, mintha ezt a szerepet csak néhány lab­darúgóra osztották volna ki. Ez aztán megkönnyítette e tényt hamar felismerő honvédcsapat dolgát. A csapatok minősítése: a K. Honvédnél ígéretes kez­det, a Rákóczinál: ennyi kevés lesz a boldogsághoz. Góllövő: Király. Jók: Göbölös, Balassa (mindkettő szorgalmáért), Ki­rály sorsdöntő góljáért illetve Ádám remek védéséért, Gu­lyás, Kárpáti védekező munká­jáért. Jutási Róbert MÁV Nagykanizsai TE —Barcs 1-1 (0-1) Nagykanizsa, Vasutas pálya, 150 néző. V.: Kovács N. MÁV NTE: Müller — Nagy, Németh L., Szőke, Grabant — Kele (Kéri), Bernáth, Zsigulics, Németh I. — Goór (Papp), Mó- zsi. Edző: Szalai Zoltán. Barcs: Szlovák — Kovács, Somogyi, Bencsik — Papp, Nagy /., Szabó, Minor, Mangult — Nagy II., Altmann. Edző: Radics József. Küzdelmes találkozón a ven­dégek a 12. percben egy jobb oldalról történt ívelés után szép fejes góllal vezetést szereztek. Enyhe hazai mezőnyfölény közben a barcsiaknak adódtak gólhelyzeteik, azonban azok sorra kimaradtak. A második félidőben egy szerencsétlen belépőt követően esett öngóllal alakult ki az igazságosnak mondható végeredmény. Gól­lövő: Mangult illetve Kovács öngól. Jók: Szőke, Zsigulics, Németh L. illetve Somogyi, Mangult, Szabó. Horváth László Barcs ifi—Nagykanizsa ifi 2-0. Marcali—Boglárlelle 3-0 (1-1) Fonyódliget 300 néző. V.: Polecsák. Boglárlelle: Málics — Brett- ner, Pardavi, Pacsai, Sümegi— Hollósi, György (Pusztai), Ma­gyar — Kenéz, Koroknai (Ju­hász), Vecsei. Edző: Kenéz Ist­ván. Marcali: Igricz — Hajdú II., Héder, Hajdú /., Borbély — Fe- rencz, Czuczka (Mészáros), Szántó — Lakos, Palacskó, Fenusz. Edző: Béres Ferenc. Már a 15. percben megsze­rezte a vezetést a Marcali. Ez a gól mintha felrázta volna a hazai csapatot, ezután helyzeteket is teremtettek a huszadik és a 27. percben. A félidő hátralévő ré­szében meddő játék alakult ki helyzet nélkül. A második félidő elején egy bal oldali beadás után a Marcali megszerezte a vezetést. A gól sokkolta a hazai csapatot, amely nem tudott helyzetet kidolgozni. A mérkő­zés hátralévő részében is a Marcali irányította a játékot, és végeredményben teljesen megérdemelten szerezte meg a győzelmet a gyengén játszó hazai csapat ellen. Góllövők: Hajdú I., Lakos, Hajdú II. illetve Koroknai. Jók: Hajdú I., Lakos, Szántó illetve Pacsai, Hollósi. Marcali ifi—Boglárlelle ifi 2-0. Szilvás József Csurgó—Somberek 0-0 Csurgó, 300 néző. V.: Szök- rény. Csurgó: Belovári—Pintér, C. Kovács, Kovács, Beke (Hor­váth ZJ — Bódis, Hanusz, Hor­váth, Szalai — Tóth (Konczer), Rituper. Edző: Deme Imre. Somberek: Gergely — Hehl, Bendes Óbert, Illés — Rab- lánczky, Szeicz, Dárdai (Auth), Jakab — Csernik (Tábori), Csi- bi. Edző: Dárdai Pál. A két jól felkészített csapat ta­lálkozóján csak a mezőnyben jeleskedtek a felek. Többnyire a két 16-os között folyt a játék, de a kapusokat nem tették próbára a csatárok. Mindkét csapat rú­gott egy kapufát. Kiállítás után fölénybe került a Csurgó, be­szorította a vendégeket a kapu­juk elé, de a fegyelmezetten védekező somberekiek minden támadási kísérletet elhárítottak. A játék képe alapján az ered­mény igazságos. Kiállítva: Szeicz, a játékveze­tő megsérté­se miatt, a 70. percben. Jók: Pintér, C. Ko­vács, Szalai illetve Ben­des, Illés, Hehl. Csurgó ifi—Sombe­rek ifi 2-0. Kiss Béla Kaposvári Építők—Má- zaszászvár 3-0 (2-0) Máza- szászvár, 300 néző. V.: László. K. Építők: Ferencz — Györ- kő, Horváth Z., Varga, Papp Á. — Samu (Czabula), Balázs, Hochecker, Verner(Vida), Kiss, Krisztián. Edző: Landek László. Mázaszászvár: Görfel — Kol­lár, Maglódi, Sztoics, Studer, Orsós, Ambrus, Csoboth, Ro­mán — Róth, Lakatos (Balogh). Edző: Kollár Sándor. Kitűnő labdarúgóidőben, jó talajú pályán kezdődött a mér­kőzés. A vendégegyüttes fiatal játékosai sokmozgásos kontra­játéka igencsak meglepte a hazaiakat. Először a kitörő Kisst gólhelyzetben akasztották, a megítélt büntetőt biztosan érté­kesítette az Építők. Az elemé­Harcban a labdáért a Rákóczi—Honvéd mérkőzé­sen, a zöld-fehérek kapujánál ben levő Kiss—Krisztián kettős rendre dolgozta ki a hely­zeteket, és ebből egyet minta­szerűen ki is használtak. A má­sodik félidőben a gólgyártást egy szöglet után az Építők foly­tatta. 3-0. A mutatott játék alap­ján a vendégegyütes győzelme teljesen megérdemelt volt. Gól­lövők: Horváth 11-esből, Kiss, Verner. Jók: Horváth Z„ Balázs, Varga, Hochecker illetve Sztoics, Ambrus, Csoboth. Kaposvári Építők SC ifi— Mázaszászvár ifi 1 -0. Németh Tibor További eredmények: Paks—Boly 3-1 Siklós—Kisdorog 1 -1 lehetőség adódott a variációs játékra, amely ellen a MALÉV- nak nem volt ellenszere. A harmadik játszma ugyan­úgy telt el, mint az előző: egy pil­lanatig sem volt kétséges a Vo­lán szettgyőzelme. A negyedik játékrészben már 5-0-ra vezettek a kaposváriak. Ekkor azonban három nyitás­fogadási hiba felhozta a MA- LEV-ot: sikerült kiegyenlíte­niük, s ettől kezdve rendkívül izgalmas hangulatú, szoros játszmát láthattak a nézők. Ezen a vasárnapi találkozón aratott kaposvári győzelem egyben^azt is jelenti, hog^a dasport Történetének legszebb sikerét érte el: először tudott bekerülni a legjobb négy csapat közé. A következő mérkőzés- sorozatot a Tungsram—Csepel páros győztesével vívja, s ott már három győztes találkozóig játszanak a csapatok. A végső győztes bekerül a bajnoki dön­tőbe. A Kapos Volán csapatá­ból Kántor, Czotter és Radó nyújtott átlagon felüli teljesít­ményt a fővárosi mérkőzésen. , A Veszprémi SE—Kaposvári Építők SC röplabdamérkőzés- rol nem kaptunk tudósítást. Gelle József