Somogyi Hírlap, 1991. február (2. évfolyam, 27-50. szám)

1991-02-11 / 35. szám

6 SOMOGYI HÍRLAP — SPORT 1991. február 11., hétfő Kosárlabda Magyar Kupa A forduló keserű szenzációja: Hazai pályán búcsúzott a Kaposcukor Körmendi Egis—Kaposcukor SE 82-81 (38-45) Teke NB I Az ifik követték a felnőttek példáját Kaposmérői Spartacus—Győri Richards 5:3 (5220:5166) Monok szerez kosarat Lang Róbert felvétele Kaposvár, városi sportcsar­nok, 1000 néző. V.: Szabó Gy., Váradi Gy. Körmendi Egis: Szendrey (5), Trümmer (13/6), Sziávik (25/6), Németh (19/6), Bebes (15). Csere: Patonay, Vavra (5). Edző: Szekeres Jenő. Kaposcukor SE: Vojvoda (17), Nagy L. (20/18), Monok (10/3), Kovács N. (17/3), Gosz- tonyi (2). Csere: Stickel (3/3), Michalik (2), Nagy I. (10/6). Edző: Magyar András. Nem tudni, hogy minek a számlájára írandó, de minden­esetre nagyon rosszul kezdtek a hazaiak. Több mint három percnek kellett eltelnie, hogy a Kaposcukor-játékosok közül végre valaki a gyűrűbe találjon, de ekkor már 5-0-s körmendi vendégvezetést mutatott az er­edményjelző tábla. Sőt, alig egy perc elteltével már 11 -4-re ve­zetett az Egis. Igaz, újabb egy perc múlva már a hazai együt­tesnél volt az előny. Innentől kezdődően aztán egészen a félidő lefújásáig a kaposváriak kezében volt az irányítás. Kiha­gyott ziccerek, bosszantó egyé­ni hibák jellemezték mindkét csapatjátékát. Hiába vezettek a kaposvári kosarasok, nem tud­tak jelentősebb előnyre szert tenni. A vendégek ugyanis jó­részt Németh és Sziávik kosa­rainak a révén tudták tartani a lépést. (A két körmendi játékos az első félidőben csapatuk 38 pontjából ketten együtt ponto­san 30-at szereztek.) Az utolsó percek a Kaposcukornak sike­rültek jobban, és így hétpontos előnnyel tért pihenőre a hazai együttes. A második félidőben aztán gyorsan 10 pontra nőtt a két csapat között a különbség, de a közben erősen följavult Trüm­mer kosaraival 52-50-re felzár­kózott a Körmendi Egis. Majd újra a kaposvári együttes pilla­natai következtek, s a játékrész közepére ismét 10 pontra nőtt a Kaposcukor előnye. A vendé­geknek azonban megint sikerült felzárkózniuk két pontnyira, sőt a 36. percben Sziávik kosarával át is vették a vezetést (75-73). Az utolsó percekben felváltva estek a kosarak. Már egy perc sem volt hátra a találkozóból, amikor a vendégek még mindig három ponttal vezettek. Nagy I. egy triplával egyenlített, majd néhány másodperccel a befeje­zés előtt a mérkőzés hőse, Sziávik két büntetőt harcolt ki. Az egyiket értékesítette, az el­lentámadást pedig nem tudta kosárral befejezni a Kaposcu­kor. Ez pedig nem jelentett mást, mint azt, hogy a vendég körmendiek Kaposváron is egy ponttal jobbnak bizonyultak el­lenfelüknél. Szombaton délután a forduló egyik legnagyobb — ha nem a legnagyobb — keserű szájízt okozó szenzációja született a somogyi megyeszékhelyen, a Kaposcukor ,,jóvoltából”. Az a tény sok mindent elárul, hogy a kaposvári kosarasok attól a Körmendi Egistől kaptak ki — ráadásul hazai pályán —, amely náluk két osztállyal lej­jebb, az NB ll-ben szerepel... Miután az első mérkőzésen Körmenden is egypontos, 85- 84 arányú Egis-siker született, így a körmendi együttes jutott (167-165-ös összesítéssel) a Magyar Kupa legjobb 16 csapa­ta közé. A vendégeknél Sziávik az egész mezőny fölé nőtt; rajta kívül még Németh, Trummerés Bebes nyújtott jó teljesítményt. A Kaposcukor csapatából Nagy L, Vojvoda és Kovács N. időn­kénti felvillanásai érdemelnek külön említést. S még egy gondolat zárszó­ként: nagyon nagy hiba volt becsapni azt a mintegy ezer főnyi nézősereget, amely kiláto­gatott — és áldozott — erre a találkozóra. Fenyő Gábor Kárpótlás a szurkolóknak Tízezer forint büntetés a j átékosoknak Vasárnap délelőtt Kováts Imre, a Kaposcukor Sport­egyesület elnöke az alábbi közleményt juttatta el szer­kesztőségünkbe a szombati Kaposcukor SE—Körmendi Egis Magyar Kupa mérkő­zéssel kapcsolatban: „Először is elnézést kérek szurkolóinktól, amiért a csa­pat velük szemben tisztelet- lenül viselkedett, és mert a pénzükért nem a Kaposcu- kortól elvárható produkciót kapták. Ezért kárpótlásként most szerdán, a MAFC- Wawel elleni bajnoki mérkő­zésen senkinek nem kell majd belépőt fizetnie. To­vábbá amiért az együttes le­járatta a Kaposcukor nevet, ezért a csapat valamennyi játékosa és edzője 10-10 ezer forint büntetést kapott:” És megint Horváth László Ifj. Horváth 2878 — Bancsek 887 Tarsoly 871 — Varga 830 Mucsi 854 — Nagy 862 Székelyi 855 — Kovács 786 Horváth 897 — Szőke 924 Hász 865 — Horváth 877 A mérőiek játékán mindvégig érződött, hogy átérezték ennek a mérkőzésnek a fontosságát. Valamennyi tekéző egyenletes teljesítményt nyújtott, s bár a vártnál kisebb arányban, mégis biztos volt a győzelmük. A csa­patból az idősebb Horváth vitte a prímet 897 fás eredményével, s alig maradt el mögötte az ifjab- bik Horváth, valamint Hász tel­jesítménye. Az újabb sikerrel lélegzetvételnyi előnyhöz jutott a Spartacus: erre szüksége is lesz, mert most két vidéki mér­kőzése következik. Nemcsak a felnőttek tettek ki azonban magukért, hanem az ifjúságiak is. A 856 fát dobó Bodor és a 793-at ütő Tihanyi alkotta ifjúsági kettős azt a győri együttest győzte le, amely az if­júsági bajnokságban ötpontos előnnyel vezet. Ifjúsági mérkőzésen: Kaposmérő—Győri Richards 3:1 (1649:1623) Székelyi János Asztalitenisz NB I Férfiak B csoport Barackot nyomtak a kecskemétiek fejére Kaposplast—Kecskeméti Spartacus 15-10 A Kecskeméten lejátszott mérkőzésen nemcsak a lelkes hazai játékosok jelentettek aka­dályt a kaposváriaknak, hanem a rendkívül kis játékhely is. A térelválasztók hiánya miatt szinte végig zavarták egymást az asztaloknál mérkőző felek, s ez rányomta a bélyegét a ka­posváriak teljesítményére is. A vártnál nehezebben született meg a győzelmük. Az első for­duló után a kaposváriak 3-2-re vezettek, a második körben 5-5-re alakult az eredmény, majd a harmadik fordulóban 3 pontos előnyhöz jutott a kapos­vári csapat, amely a következő két körben is egyaránt 3-2-es győzelmet ért el, s így született meg a végeredmény. A Kapos- plastból elsősorban Szabados és Berdár játékát kell kiemelni; Frankot térdsérülése akadá­lyozta a jobb teljesítmény eléré­sében, Varga és Hayden elma­radt a várakozástól. Kaposvári győztesek: Szaba­Szabados Péter: 4 győzelem dos4, Frank, Varga, Berdár 3-3, Hayden 2. A kecskeméti győ­zelmeket Türei 5, Iván 4, és Szabó I. szerezték. Varga János MOST ÉRKEZETT ERIKA táskaírógép 1 79.00 Ft 4- áfa áron ^kérY | a Kaposvár, Fő utcai V Eh. Jy | íródeák szaküzletbe! 1 Telefon: (82)21-723 (109565) 1 Röplabdagála kaposváriakkal Kántor Sándor a legjobb magyar Harmadszor került sorra röp­labdában a magyar válogatott és a hazánkban röplabdázó kül­földiekből alakult válogatott ta­lálkozójára. Két évvel ezelőtt a nyíregyházi „ősbemutatón” a magyarok nyertek, tavaly — mint sokan emlékeznek rá — Kaposváron került sor erre az összecsapásra, és a városi sportcsarnokban idegenlégiós­siker született. Tegnap Kazinc­barcikán volt az újabb randevú, s a Televízió jóvoltából ezúttal is figyelemmel kísérhettük az ér­dekes eseményt. Az idei talál­kozóra különösen nagy szük­ség volt. 1991 az EB éve. Rövi­desen kezdődnek a selejtezők, majd ősszel az Európa-bajnok­ság. Egy átszervezett, fiatal magyar csapat készül a nagy kontinensviadalra, s most lát­hattuk, hogy hol tartanak a mie­ink a felkészülésben. A mérkőzésnek kaposvári vonatkozásai is voltak. A ma­gyar válogatottban kapott ismét helyet Kántor Sándor, a Kapos Volán kitűnő játékosa, a sport­ág egyik — ha nem a legna­gyobb — hazai ígérete. Az ide­genlégiós csapatban játszott Kapos Volán-beli klubtársa, Ricardas Luksys litván röplab­dázó. Az idegenlégiósok edzője pedig az ugyancsak Kaposvá­ron dolgozó Janus Zagorski volt. Egy kicsit tehát ilyen szem­üvegen át is néztük a mérkő­zést, amely kitűnő sportcseme­gét nyújtott. Mindkét kaposvári jól játszott, különösen Kántor— méltán kapta a legjobb magyar játékosnak felajánlott különdíjat a mérkőzés után. Talán lehe­tünk annyira elfogultak, s bizo­nyára ezért nem meheztel Ja­nus Zagorski, hogy most kivéte­lesen nem az ő csapatának szurkoltunk. A szovjet, cseh, szlovák és román játékosokból összeállí­tott idegenlégiós válogatott elle­ni találkozó ráadásul pénzdíjas mérkőzés is volt, hiszen a győz­tes csapatnak százötvenezer forint dukált. Nos, Botos Ferenc legénysége csak egy játszmát veszített, és száznyolc perces mérkőzésen győzött. A mi csa­patunkon a találkozó nagy há­nyadában egyáltalán nem érző­dött, hogy ebben az összetétel­ben először szerepelt. Magyar válogatott—Ide­genlégiós válogatott 3:1 (8, - 8, 11,5) A mérkőzés után Botos Fe­renc szövetségi kapitány elége­detten nyilatkozott a látottakról, és dicsérte a magyar együttes teljesítményét. Három játszmányi áramszünet Álba Volán—Kaposvári Tungsram 3:1 (-9,12,13,8) Kaposvár, városi sportcsar­nok, 400 néző. V.: Ifj. Kiss, Huszti. Álba Volán: Szatzker, Nagy, Kovács M., Berták, Mekler, Hende. Csere: Kovács O. Edző: Sárvári László. K. Tungsram: Zukauskaite, Magyarné, Sántosi Marek, Za- lavári, Sasvári. Csere: Tuba, Horváthné, Csepregi. Edző: Simonné Kutas Zita. A játszmák alakulása: I. játszma: 2-0,3-6,7-8,8-11, 9-13. II. játszma: 6-0, 6-6, 7-9, 10- 10,13-10,13-12. III. játszma: 0-1,10-2,10-10, 12-10,13-13. IV. játszma: 2-0,2-2,7-5,8-8. Az első játékrész elején két pontot szerzett az Álba Volán együttese, azonban két remek Marék-nyitás után fokozatosan elhúztak a hazaiak. A fehérvá­riak próbálkoztak ugyan, de a kaposváriak kettős sáncai a labdát nem engedték átjutni tér­felükre. Élénk, mozgékony játé­kot produkálva nyerték az első szettet. A második játékrészben a hazaiak figyelmetlenül, kap­kodva játszottak, így az első hat pontot az ellenfél szerezte. Magyarné kemény ütései hoz­tak pontokat a Tungsramnak, majd az Álba Volán erősített jobban, s megszerezte a játsz­magyőzelmet. A harmadik szettben a ven­dégek lendültek bele jobban a játékba. Izgalmas labdamene­teknek tapsolhattak a nézők, de a megszerzett nyitásokat nem tudták értékesíteni a kaposvá­riak, s rendre az ellenfél került ki győztesen a küzdelemből. Magyarné, majd Marek percei követ­keztek ismét, és a csapat egymás után nyolc pontot tudhatott ma­gáénak. Forró hangulat köze­pette a fehérvá­riak remekül mentették az el­veszettnek hitt labdákat, s megnyerték a harmadik szettet is. Az utolsó játszmában hol az egyik, hol a másik csapat erősí­tett. 8-8 után azonban Magyar­né szép egyéni teljesítménye sem segített már a szétesett, Ezúttal jó Zukauskaite és Sasvári közös sánca Lang Róbert felvétele ideges csapaton. Az Álba Volán nyerte a szettet és így a mérkő­zést is. Jók: Nagy, Berták, Kovács M. illetve Magyarné, Marek. Tóth Kriszta