Somogyi Hírlap, 1990. november (1. évfolyam, 161-186. szám)

1990-11-26 / 182. szám

6 SOMOGYI HÍRLAP SPORTMAGAZIN 1990. november 26., hétfő Kosárlabda NB I Patonay mester sem segített... Körmend-Hunor— Kaposcukor SE 84-82 (36-33, 73-73) Kaposvári, városi sportcsar­nok, 1400 néző. V.: Weidinger, Faidt. Körmend-Hunor: Bell (18), Szájer (11/6), Kardos (19), Zse­be (8), Molnár. Csere: dr. Forray (13/3), Érsek (15), Hódi. Edző: Patonay Imre, Fodor Péter. Kaposcukor SE: Vojvoda (26), Monok (18/12), Michalik (2), Gosztonyi (4), Nagy I. (9). Csere: Nagy L. (3), Kovács N. (6), Bognár (14), Stickel. Edző: Magyar András. A Kaposcukor csehszlovák vendégjátékosa, Kristinik utcai ruhában foglalt helyet társai között. Ugyanis egy nappal a találkozó előtt megsérült az edzésen, ezért nem lehetett ott a pályán. Szerencsére azonban nem tűnik komolyabbnak a sé­rülése, s így vasárnap valószí­nűleg már játszhat a ZTE-He- raklith ellen. Bognár viszont újra ott volt a csapatban, miután tel­jesen felépült. Rendkívül idegesen kezdett mindkét csapat, a dobások rendre kimaradtak. Majd a Ka­poscukor kapott előbb lábra, és 8-5-re, majd az ötödik perc vége felé 14-9-re elhúzott. Újabb két perc elteltével — elsősorban Vojvoda remek kosarainak kö­szönhetően — már 18-10, a fél­idő közepén pedig 22-12 ará­nyú hazai vezetést mutatott az eredményjelző tábla. Ekkor megkezdte a felzárkózást a Körmend-Hunor, s a 14. perc­ben két pontnyira (24-22) meg­közelítette ellenfelét. Három perccel az első játékrész vége előtt Érsek büntetőivel átvette a vezetést a vendégegyüttes, de néhány másodperc múlva Mo­nok hárompontos kosara újra csak azt jelentette, hogy a ka­posvári kosarasoknál van az előny. A félidő utolsó két perce egyértelműen a hazaiaké volt, s így ők fordulhattak hárompon­tos előnnyel. (Rendkívül kevés kosár esett az első játékrészben. Ez nem annak köszönhető, hogy a játé­kosok rosszul céloztak, hanem sokkal inkább az agresszív vé­dekezésnek, amelyben a Ka­poscukor járt elöl. Ennek kö­szönhető, hogy a bajnokságra törő körmendiek a mérkőzés első tíz percében csak 12 pon­tot tudtak összegyűjteni, s en­nek tulajdonítható az is, hogy a sokszoros válogatott Zsebe csak a 16. percben tudott elő­ször a gyűrűbe találni.) Alig telt el két perc a második félidőből, amikor máris felforró­sodott a légkör. Zsebe fejezte ki nemtetszését Faidt játékveze­tőnek, amiért egy technikai lett a „jutalma”. Ezzel már négyre nőtt a személyi hibáinak a szá­ma, és az edzője azonnal le is hozta játékosát. A kellemetlen közjáték láthatóan alaposan megzavarta a vendégeket, és a 24. percben 46-38-ra elhúzott a Kaposcukor. Érsek és Bell ko­saraival azonban feljött a Kör­mend és a 29. percben sikerült egyenlítenie (50-50). Majd a kaposvári Bognár pillanatai következtek, s ismét a Kapos- cukornál volt az előny. A mérkő­zés ezen szakaszában legin­kább dr. Forray tartotta a lelket a vendégekben, majd négy perc­cel a befejezés előtt Zsebe megszerezte a Körmendnek a vezetést. Rendkívül izgalma­san alakultak az utolsó percek. 45 másodperccel a találkozó vége előtt 71-71-et mutatott az eredményjelző tábla. A Kör­mend támadhatott, és dr. For­ray kétpontos kosárral fejezte be az akciót. Már-már veszni látszottak a hazai remények, amikor néhány másodperccel a lefújás előtt Nagy L. egyenlített. DOMUS DOMUS DOMUS DOMUS DOMUS November 19-től december 15-ig a kaposvári DOMUS Áruházban minden 20 000 Ft felett vásárló sorsjegyet kap, mellyel visszanyerheti a vételár 30,50 vagy 100%-átis. VARJUK KEDVES VÁSÁRLÓINKAT! (108768) Plusz 5 db tárgynyeremény — mikrohullámú sütő — grillsütő — hintaszék — zsúrkocsi — robotgép Sorsolás: december 19-én Nem gond a karácsonyi ajándék kiválasztása, ha vásárlási utalványt ajándékoz. Vásárlási utalványok 200,500, 1000 Ft-os címletekben kaphatók az áruházban, Kaposvár, . Mártírok tere 1. DOMUS DOMUS DOMUS DOMUS DOMUS Gosztonyi tör kosárra a nála legalább egy fejjell nagyobb Hódi mellett Kovács Tibor felvétele így aztán következett az ötper­ces hosszabbítás. A „túlóra" első részében fel­váltva hullotak a kosarak. 80-80 volt az állás, amikor a körmen­diek edzője, Patonay Imre ellen technikait ítéltek a játékveze­tők. A négy büntetőből csak ket­tőt tudtak értékesíteni a hazai játékosok, és ráadásul az utána járó oldalbedobásból sem sike­rült kosarat kiharcolniuk. Nem úgy a vendégek, akik viszont 82-82-re egyenlítettek. Mind­össze csak négy másodperc volt vissza a hosszabbításból, amikor Zsebe ellen szabályta­lankodtak. A megítélt két bünte­tőt magabiztosan értékesítette a körmendiek válogatott játéko­sa, és ezzel nyert a Körmend- Hunor. „Már megint egy olyan mér­kőzés ment el, amelyet hozni lehetett volna” — a legtöbb ha­zai szurkoló evvel a gondolattal állt fel a találkozó végén. Némi iróniával azt is írhatnánk, hogy a Kaposcukor visszautasította a Patonay mester által tálcán fel­kínált lehetőséget. Aztán az is megérne egy külön misét, hogy míg a hazaiaknál Nagy I., Gosz­tonyi és Vojvoda sorjában ki­pontozódott, addig a vendégek­nél Zsebe — aki pedig már a 22. percben begyűjtötte negyedik személyijét—egészen a lefújá­sig ott tudott lenni a pályán. A közönség végül is jól szórako­zott a találkozón, hiszen nem volt hiány izgalomban, közeli és távoli látványos kosarakban, drámai fordulatokban. Csak éppen az egész játék sava-bor- sa—a győzelem — maradt el... Jók: Bell, Érsek, Szájer, Kar­dos, dr. Forray, illetve Vojvoda, Monok, Bognár, Nagy I. Fenyő Gábor Azoknak a szurkolóknak, akik el szeretnének utazni a vasárnap 17 órakor kezdő­dő ZTE-Heraklith—Kapos­cukor SE mérkőzésre, hol­nap, azaz kedden 19 órakor lesz megbeszélés a városi sportcsarnokban, a büfénél. Röplabda NB I Győzelem a szabolcsi arénában A Kapós Volán vezeti a tabellát Kapos Volán —Nyíregyháza 3:1 (9,-10,3,10) Nyíregyháza, városi stadion, 400 néző. V.: Horváth, Juhász. Kapos Volán: Mészáros, Radó, Luksys, Stefik, Kántor, Czotter. Csere: Vörös, Schmidt, Pásztor, Erdei. Edző: Janus Zagorski. Nyíregyháza: Nagy A., Lap- sin, Sztyepanok, Szilágyi /., Drotár, Batai. Csere: Prékopa, Kánya, Lukács, Mondi, Zajácz. Edző: Balázs István. A játszmák alakulása: 1. játszma: 5-0,5-1,7-2,12-4, 12-6,13-8. 2. játszma:2-0,2-2,2-6,3-11, 4-13,9-13,10-14. 3. játszma: 7-1,9-2,14-3. 4. játszma: 2-1,3-3,6-3,11-4, 12-8, 14-9. A mérkőzés előtt a kaposvári fiúk bíztak a győzelemben. Nem is emlékszem, hogy mikor volt ilyen felszabadult, jó han­gulatú készülődés az öltöző­ben, mint most. Aztán kivonult a csapat a „szabolcsi arénába", és elkezdődött a mérkőzés. Remekül, mert rövid idő alatt a Volán 5-0-ra vezetett. Ezután született az első hazai pont. Biztos vendégjáték és irányítás mellett játszmagyőzelem. A második szett egyértel­műen a hazaiaké volt; már 13-5- re is vezettek, amikor a vendé­gek megpróbáltak játszani, de ez csak 10 pont eléréséhez volt elegendő. A 3. és 4. játszmában már a Kapos Volán volt a jobb; Totó A totó 47. heti játékszelvé­nyén szereplő mérkőzések eredményei: 2,1,2, x, 1,1, x, 2, x, 1, x, x, 1, plusz 1. ők diktáltak, a nyírségiek pedig jó tanítványként teljesítették a kaposváriak akaratát. Az utolsó játszmában 11 -4-es vendégve­zetésnél megpróbált talpraállni a Nyíregyháza. Csináltak is 5 pontot, de 13-9-nél Kántor ász­nyitása kegyelemdöfés volt számukra. A két mérkőzéslab­dából a második sikerült, és máris egy újabb idegenbeli győ­zelemnek örülhettek a Volán játékosai. A félelmetes hírű szabolcsi nézők a mérkőzés végén elis­merték a Volán teljesítményét, és taps köszöntötte a csapatot. (A hazaiak játékáról alkotott vé­leményüket inkább mellőzöm.) A 87 perces találkozó második játszmájának 21 percét kivéve igazán remeküljátszotta Volán. Tetszésük szerint, szinte kéz­zel vezették a tavalyi ezüstér­mes csapatot. Erős nyitások, jól előkészített és kidolgozott ak­ciók jellemezték játékukat. Egy olyan csapatot győztek le, ame­lyet otthon két év alatt csak kétszer tudtak megverni. (Az egyik éppen ez a mostani vere­ség volt.) A kezdőcsapat játékosai fe­gyelmezetten játszottak, a cse­rék pedig jól hajtották végre tak­tikai feladatukat, és így teljesen megérdemelt, biztos győzelmet aratott a Volán. Ezzel a bajnoki táblázaton átvette a vezetést. Jók: Luksys, Kántor, Stefik, Mészáros, Czotter illetve Nagy A. A junior mérkőzésen: Nyíregyháza—Kapos Volán 3:1 (9,-16, 5, 5) Gelle József Tollaslabda NB l-es tartalékbajnokság Videoton-Waltham— Siófoki Bányász 3-0 (3-0) Székesfehérvár, 200 néző. V.: Kuntner. Siófoki Bányász: Horvát Gy. (Kovács) — Deme, Buzsáki, Szajcz, Szabadi — Frida (Far­kas), Papp (Élő), Herczeg, Kulcsár — Bozai, Horváth I. Edző: Takács József. Értesítjük barcsi fogyasztóinkat, hogy november 27-én 9—11 óráig áramszünet miatt, az ivóvízellátást csak csökkentett nyomáson tudjuk biztosítani. Ezért kérjük tisztelt fogyasztóink megértését. DRV Somogy Megyei Üzemigazgatósága (108771) A jól, ötletesen játszó székes- fehérvári csapat már az első fél­időben tekintélyes előnyt szer­zett. Szünet után alábbhagyott a Videoton-Waltham lendülete, és ekkor már a siófokiaknak is akadtak gólszerzési lehetősé­geik, amelyeket azonban nem tudtak kihasználni. NB l-es ifjúsági bajnokság Videoton-Waltham—Siófoki Bányász 6-1 (1-0) NB l-es serdülőbajnokság Videoton-Waltham—Siófoki Bányász 3-0 (2-0) A mérkőzéseket Siófokon játszották. 1991. februártól mérlegképes könyvelői tanfolyamot indítunk (intenzív). Jelentkezni lehet december 7-ig az 503. Sz. Ipari Szakmunkásképző Intézetnél, Kaposvár, Virág u. 32. vagy a 11-577-es telefonon. ______________________(149535) B EAC— Kaposvári Tanítóképző Főiskola 7-1 A hétvégi budapesti találkozón súlyos vereséget szenvedett a kaposvári tanítóképző főiskola tollaslabdacsapata. Ezzel az „E- betűsök" alaposan visszavágtak a tavaszi, még az NB ll-ben el­szenvedett vereségükért. Igaz, a két együttes helyzete azóta jelen­tősen megváltozott. A Kaposvár­ról eltávozott Bánhidi Richárdot eddig nem sikerült pótolni, a BEAC viszont több neves játékos átigazolásával erősítette meg csapatát. Ezek ismeretében már nem annyira meglepő a vereség. A tanítóképző csapatából — a napokban még csak a 16. élet­évét betöltő — Lábodi Tamás ezúttal is jól szerepelt. Egyéniben most a felnőttranglista 10. helye­zettjét győzte le. Párosban sem sok hiányzott ahhoz, hogy nyerjen; Gőzsy Zoltánnal az olda­lán a döntő játszmában 7-1 -es, majd 12-10-es vezetésről kaptak ki 15-12 arányban, rutinos ellen­felüktől. Eredmények (dőlt betűvel a kaposvári tanítóképző főiskola tollaslabdázói): Lábodi— Péter 2- 1, Vajda—Gőzsy 2-0, Dudics— Tóth N. 2-0, Nagy—Gyönyörű 2­0, Pécsi, Péter—Szőke, dr. Hege­dűs 2-0, Gindert, Nagy—TóthN., Gyönyörű2-0, Bakó, Dudics—dr. Hegedűs, Vadkerti—Tóth A. 2-0, Bakó, Aszódi—Lábodi, Gőzsy 2­1. Dr. Hegedűs György A kaposvári Iparművészeti Szakközépiskola és Ipari Szakmunkás- képző Intézet az iparművészeti szakközépiskola iránt érdeklődő általános iskolai tanulók részére 1990. november 30. és 1991. február 15. között 10 foglalkozásból álló felvételi előkészítő tanfolyamot indít Helye: Iparművészeti Szakközépiskola és Ipari Szakmunkásképző Intézet, Kaposvár, Szántó I. u. 11. Tel.:21-344,15-949 Időpontok: — péntek du. 15—19 h (közelben lakók részére) — szombat de. 9—13 h (távolabb lakók részére) A tanfolyam önköltséges, a részvételi díj 1200,— Ft. (108752) A kaposvári Széchenyi István Kereskedelmi Szakközépiskola, Kereskedelmi és Vendéglátó-ipari Szakmunkásképző Iskola igazgatósága fórumot szervez a nyolcadik osztályos tanulók szülei számára november 30-án 16 órakor, az iskolában A rendezvényen a részt vevők tájékoztatást kapnak az induló első osztályok képzési jellegéről, a felvételi követelményekről, az iskola hagyományairól, eredményeiről. Minden kedves érdeklődőt szeretettel várunkl (108723)