Somogyi Hírlap, 1990. október (1. évfolyam, 135-160. szám)

1990-10-08 / 141. szám

1990. október 8., hétfő SOMOGYI HÍRLAP — SPORTMAGAZIN 5 Debrecenből is egy pont Siófoki Bányász— Debreceni VSC 1-1 (1-0) Debrecen, 2000 néző. V: Wágner (Nagy L, Varga L.) Siófoki Bányász: Bíró — Ko- lovics, Aczél, Olajos, Szabó — Zare, Marozsán, Czigány, Zsa- dányi — Magyar, Kirchmayer. Edző: Varga István DVSC: Horváth — Plókai, Nagy, Sándor, Balogh — Mold­ván, Szűcs, Csiszár, Rostás — Toderás, Tulba. Edző: Szabó Béla Csere: Toderás helyett Ul- veczki a 23., Kirchmayer helyett Osváth a 36., Szűcs helyett Vancsa a 55., Czigány helyett Keszeg a 76. percben. Sárgalap: Olajos a 14., Sza­bó a 19., Rostás a 26. percben. Szögletarány:4-3 (1 -2) a Sió­fok javára. Az első percekben tapoga- tódzó játék folyt a pályán, mind­két csapat igyekezett kiismerni a másik szándékát. A siófokiak negyedóra után átvették a játék irányítását, és egyre-másra gördültek veszélyes támadá­saik a debreceni kapu felé. Eze­ket a támadásokat a hazaiak jobbára csak szabálytalanság árán tudták megállapítani. A 31. percben Rostás lőtt alig fölé, majd az ellentámadásnál Ma­gyar jól szöktette Kirchmayert, de a debreceni védők ismét csak szabálytalankodtak. Kirchmayer: pontot érő gól Ugyan ez az eset ismétlődött meg a 35. percben, amikor Kirchmayer a jobbösszekötő helyén ígéretesen lépett ki a védők közül, és 20 méterre a kaputól Szűcs elkaszálta. A szabadrúgáshoz letett labdá­nak a korábban már megsérült és a lábát igencsak fájlaló Kirch­mayer futott neki, és ballal mesterien csavarta el a sorfal fölött, a jobb felső sarokba. 1-0. A félidőben még Magyarnak volt egy ígéretes elfutása, de Nagy, a debreceniek középhát­véde az utolsó pillanatban köz­be tudott lépni. Fordulás után a debreceniek fölpörgették az iramot. Nagy erővel kezdtek támadni, de az­zal nem sok veszélyt jelentet­tek, mert a labda kapu elé ível- getésével próbálkoztak. Ezeket a labdákat az ismét válogatott formában játszó Aczél vezérle­tével a siófoki védelem mindig könnyűszerrel hárította. A zárt védekezésből gyors ellentáma­dásokat igyekezett indítani a Bányász. Az 57. percben Ma­rozsán futott el a bal oldalon, beadását Zsadányi alig lőtte kapu mellé. A siófokiak ebben a játékrészben jobbára csak az eredmény tartására, a védeke­zéssel törődtek. A debreceniek ennek a zárt védekezésnek a 78. percben találták meg az ellenszerét; amikor is Nagy, a középhátvéd a csatárok tehe­tetlenségét megunva előre jött, betört a tömörülő védők közé, majd jól emelt középre, és Vancsa hat méterről fejelt a sió­fokikapuba. 1-1. A hátralévő percekben a Bá­nyász némileg felhagyott a ki­zárólagos védekezéssel, még gólszerzésre is volt lehetősége, de a helyzetek kimaradtak, így egy nyerésre álló mérkőzésből csak egy pontot tudtak szerez­ni. Varga István: 70 percig na­gyon jól játszottunk, majd figyel­metlenségből kaptuk a gólt. Bosszantó, hogy már nem elő­ször az utolsó 10 percben en­gedjük ki kezünkből az egyik pontot. Jók: Bíró, Aczél, Czi­gány, illetve Nagy, Moldván, Rostás. Juhász Gyula További eredmények: Ferencváros—MTK VM 4-0 (0-0) Bp. Üllői út, 10 ezer néző. V.: Németh. Az örök rangadó nem hozott szép játékot, csak küzdelmet. Szünet után a Fradi-akarat gó­lokban is érvényesült. Góllövők: Fischer 2, Keller, Albert. Bp. Honvéd—Ú. Dózsa 2-1 (2-1) Megyeri út, 4 ezer néző. V.: Molnár. Jól hajrázott a Honvéd és megérdemelten vitte el ellenfe­létől a bajnoki pontokat. Góllö­vők: Csehi, Gregor, illetve Kecskés. Bp. Volán—Rába ETO 3-2 (1-0) Czabán Samu tér, 1000 néző. V.: Roxin. Első győzelmét szerezte az újonc közlekedési gárda. Góllö­vők: Kaydi, Balogh I., Farkas J., illetve Somogyi, Freppán. Veszprém—Videoton- Waltham (2-2 (0-1) Veszprém, 4000 néző. V.: Stamler. Küzdeni tudásukkal rászol­gáltak a döntetlenre a fehérvá­riak. Góllövők: Plotár, Szeibert, illetve Muzsnay 11-esből. Vác—Békéscsaba 1-0 (1-0) Békéscsaba, 5000 néző. V.: Kurmai A váciak folytatják diadalútju- kat. Góllövő: Répási. Tatabánya—PMSC 2-1 (2-1) Tatabánya, 2500 néző. V.: Szilágyi. Szünet után hiába hajrázott a vendég együttes. Góllövők: Ki- szi, Váczi 11-esből, illetve Be- lansky. Szeged—Vasas 2-1 (1-1) Szeged, 5000 néző. V.: Pillér. A Tisza-partiak határtalan lel­kesedése döntött. Góllövők: Apró, Sallai, illetve Árki (öngól). NB I tartalék bajnokság Siófoki Bányász— Debrecen 1-0 (1-0) Debrecen, 400 néző. V.: Szlomoniczky. Siófok: Horváth Gy. (Kovács) — Deme, Katona, Szajcz, Sza­badi — Bozai, Papp, Varsányi, Kulcsár—Herczeg (Élő), Pusz­tai (Horváth I.). Edző: Takács József. A mérkőzés kiegyenlített játé­kot hozott, de a rutinosabb Sió­fok megérdemelte a győzelmet. A hazaiak a második félidőben 11 -est hibáztak. Góllövő: Bozai. Jók: Kovács, Deme, Katona, Bozai. NB I utánpótlás bajnokság Siófoki B. ifi—DVSC ifi 4-3 (1-3) Siófoki B. serd.—DVSC serd. 1-6 (1-4) A mérkőzésket Siófokon ját­szották. Az NB I állása: 1. Bp. Honvéd 8 6 1 1 18-6 13 2. Vác 8 6 1 1 13-7 13 3. Tatabánya 8 5 2 1 13-9 12 4. FTC 8 5 1 2 17-5 11 5. Veszprém 8 2 6­7-5 10 6. Siófok 8 2 5 1 8-6 9 7. Rába ETO 8 4­4 15-12 8 8. Szeged 8 3 2 3 6-10 8 9. Békéscsaba 8 3 1 2 10-9 7 10. Ú. Dózsa 8 3 1 2 13-14 7 11. Vasas 8 3 1 2 13-15 7 12. PMSC 8 3­5 6-8 6 13. DVSC 8 1 4 3 4-9 6 14. MTK-VM 8 2 1 5 9-14 5 15. Videoton-Waltham . 8 1 2 5. 8-15 4 16. Bp. Volán 8 1­7 4-20 2 A 9. forduló (október 13.) műsora: Vasas—Bp. Volán, Bp. Honvéd- Tatabánya, PMSC—DVSC, Váci Izzó—Ferencváros (valamennyi 14), MTK-VM—Ú. Dózsa, Videoton-Waltham—Békéscsaba, Rába ETO— Veszprém, Siófok—Szeged (valamennyi 17). Váratlan eredmények A K. Honvéd harmadik gólja az Építők kapujában (Kovács Tibor felvé­tele) Rákóczi FC—Somberek 4-2 (2-0) Kaposvár, 1000 néző. V.: László Rákóczi: Házi — Horváth /., Takács II., Bognár, Barna — Richter, Kárpáti (Zsirai), Ha- nusz, Adorján — Takács I. (Nagy), Gyurics. Edző: Horváth Miklós. Somberek: Bánki — Bendes, Pauska, Illés, Szabó — Lutz, Dárdai, Bernáth — Szeitz (Ja­kob), Csibi (Komli), Vezér. Edző: Dárdai Pál. Jó csapatmunkával lepte meg a listavezetőt a volt NB l-es játékosokat felvonultató ven­dégcsapat. Negyed órán ke­resztül jobbára ők irányítottak, de a Rákóczi dicséretes módon felismerte, hogy ilyenkor mi a teendő. Meredek labdákkal in­dítva vezetett gyors ellentáma­dásokat és ezeknek meg is lett az eredménye. Fél óra után két gólos hazai vezetésnél már megtört a baranyaiak lendülete és ezután már a kaposváriak uralták a mezőnyt, miközben újabb szép góloknak tapsolhat­tak a nézők. 4-0 után azonban érthetetlenül lefékezett a Rá­kóczi és hagyta „életre kelni” már padlón levő ellenfelét, aki nem volt rest, s az imponáló gólkülönbséget alaposan elron­totta. A hazai győzelem ettől függetlenül egy percig sem for­gott veszélyben. Amolyan „kö­telező” két ponttal gyarapodott a Rákóczi egy közepes színvo­nalú, s annál valamelyest jobb iramú mérkőzésen. Góllövők: Gyurics 3, Richter, illetve Ve­zér, Lutz 11-esből. Jók: Gyu­rics, Hanusz, Kárpáti, Barna, il­letve Dáradi, Bernáth. Jutási Róbert Rákóczi ifi I—Somberek ifi 6-0 K. Honvéd—K. Építők 3-1 (2-1) Kaposvár, 300 néző. V.: Fo­dor. K. Honvéd: Volcsányi-Va- nek, Horváth J., Varga Bárány — Csák, Horváth Z. (Zámbó), Kocsis — Sipőcz (Szilágyi), Ángyán. Edző: Köves László. K. Építők: Ferencz — Györ- kő, Koncz, Károly, Papp — Samu, Dékány (Varga), Balázs (Czabula), Balassa — Kékesi, Hochecker. Edző: Horváth La­jos. A hazai rohamok már az ötö­dik percben megbízták a Hon­véd vezetését. Továbbra is a pályaválasztók kezdeményez­tek többet, de eléggé körülmé­nyesen szőtték akcióikat. Fél óra elteltével így is növelhették előnyüket, melyből a vendégek egy büntetővel faragtak le. Szü­net után sem változott a kép. Említést érdemel, hogy a Hon­véd is tizenegyeshez jutott, de Zámbó lövését Ferencz kivéd­te. Fél órával később azonban ő is tehetetlennek bizonyult. Egy közepes iramú és színvonalú találkozón született meg a biz­tos Honvéd győzelem. Az Épí­tők jobbára csak a védekezés­sel törődött s ez meghatározta a mérkőzés képét. Góllövők: Ángyán 2, Zámbó, illetve Hoch- ecker tiznegyesből. Jók: Va- nek, Varga, Ángyán, illetve Ba­lassa, Koncz. Köves László Rákóczi ifi II.—K. Építők ifi 0-0 Marcali—Mázaszászvár 0-0 Marcali, 500 néző. V.: Lu- bascsik Marcali: Igricz—Hajdú II., Héder, (Czuczka), Mészáros, Hajdú I. — Tóth, Ferencz, Szán­tó, Palacskó—Borbély (Lakos) Fenusz. Edző: Béres Ferenc. Mázaszászvár: Görföl — Vi­rovácz, Maglódi, Sztoics, Dö- mény—Ambrus (Szigeti), Cso- both, Orsós, Kasler — Román, Róth. Edző: Kollár Sándor. Élénk iramban, sok mozgás­sal kezdtek a csapatok. Az első komoly helyzet a vendégek előtt adódott a 18. percben, de nem éltek a lehetőséggel. Szü­net után azonnal Fenusz a fele­zőről kiugrott, faképnél hagyta a mázai védőkiket, de a kifutó Görfölbe lőtt. Óriási helyzet volt. Ezután a hazaiak fokozatosan mezőnyfölénybe kerültek. Be­szorultak a vendégek, látha­tóan az eredmény tartására tö­rekedtek, amit végül is sikerrel oldottak meg, az enervált játé­kot mutató marcaliakkal szem­ben. Jók: Hajdú L, Mészáros, Hajdú II., illetve Görföl, Orsós, Csoboth, Virovácz. Marcali ifi—Mázaszászvár ifi 1-1 Ivusza István Siklós—Csurgó 0-0 Siklós, 200 néző. V.: Makai. Siklós: Pál — Kapitány, Ko­vács, Keresztes, Kellén (Roz- ner) — Weinert, Kiss, Kosztolá­nyi (Újvári) Sweiszguth — Szri- mácz, Lajtman. Edző: Lovász János Csurgó: Belovári — Pintár, Cs. Kovács, Kovács, Beke — Buti, Puskás, Bódis, Bozsó (Tóth) — Horváth, Rituper. Edző: Deme Imre. Rendkívül alacsony színvo­nalú mérkőzésen a siklósiak nagyon gyenge teljesítményt nyújtottak. A csurgóiak lelkesen játszottak, megérdemelten sze­rezték meg az egyik pontot. Jók: Belovári, Kovács, Bódis. Horváth László Nagykanizsai MÁV NTE— Boglárlelle 3-0 (1-0) Boglárlelle, 250 néző. V.: Szőke. Boglárlelle: Majzlinger — Pardavi, Riba (Sümegi), Ma­gyar, Kötél, Koroknai, Pacsai, György, Toldy, (Károlyi)—HOI- lósi, Boda. Edző: Kenéz István. MÁV NTE: Mülner — Gra- bant, Szőke, Kele, Vári — Kém (Gór), Vágó (Bernáth), Kéri, Koósz—Mózsi, Németh. Edző: Szalai Zoltán. Tovább tart a hazai csapat vesszőfutása. A mezőnyben többet támadó Boglárlelle ellen a 11. percben kontratámadás után Mózsi lőtt gólt. Az ered­ménytől elbizonytalanodó ha­zai csapatból a második félidő­ben két játékost durvaságért kiállítottak, ezzel el is dőlt a mér­kőzés. A 71. percben Koósz éles szögből leadott lövését a hazai kapus kiejtette, és a szemfüles Bernáth két méterről gólt lőtt. A 86. percben szintén Bernáth volt eredményes. Kiál­lítva: a 65. percben György utánrúgásért, a 70. percben Koroknai szándékos durvaság­ért. Jók: Grabant, Koósz, Né­meth Mózsi, illetve Kötél, Ma­gyar. Boglárlelle ifi—Nagykanizsa ifi 2-1 Szilvás József Barcs—Dombóvári Va­sas 1-0 (1-0) Dombóvár, 100 néző. V.: Ba- lajti Barcs: Szlovák — Kovács, Hammer, Szabó, Bolhói, Papp, Kiss (Minort), Nagy Mongult, Altman, Pókos (Bencsik). Edző: Bőzsöny János. Dombóvár: Foki — Siklódi, Lucek, Tárnái, Berki — Hor­váth, Gergics, Buda (Vincze) — Csanádi, Jakab, Kolvicska. Edző: Farkas Attila. Az első negyedórában tapo- gatódzó játék folyt, ezután fel­jött a vendég barcsi együttes, amely a 35. percben megsze­rezte a vezetést. Ezután a Barcsnak volt több helyzete, de a csatárai azokat sorra kihagy­ták. A második játékrészben a barcsiak továbbra is támadtak, de egy ellentámadásnál védőik hibáztak és 11-eshez jutott a hazai csapat. A 11 -est Szlovák hárította’’. Ezután a vendégek támadtak többet, de az ered­mény maradt. A látottak alapján a barcsiak akár nagyobb arány­ban is megnyerhették volna a mérkőzést. Góllövő: Altman. Jók: Szlovák, Altman, Papp. Barcs ifi—Dombóvári Vasas ifi 1-0 További eredmények: Kisdorog—Boly 0-3, PVSK—Paksi Atom 0-1. Az NB III. állása: 1. Rákóczi FC 8 7 . 1 18-6 14 2. Paksi Atom 8 6­2 18-7 12 3. PVSK 8 4 3 1 14-6 11 4. K. Honvéd 8 4 2 2 12-9 10 5. Mázaszászvár 8 4 1 3 12-9 9 6. Bóly 8 4 1 3 13-11 9 7. Somberek 8 4 1 3 14-14 9 8. Siklós 8 2 4 2 7-7 8 9. Barcs 8 1 6 1 4-5 8 10. Marcali 8 3 1 4 14-9 7 11. K. Építők 8 3 1 4 5-12 7 12. Csurgó 8 2 2 4 6-15 6 13. MÁV NTE 8 2 3 3 11-9 5 14. B.lelle 8 2 1 5 6-12 5 15. Dombóvár 8­3 5 6-17 3 16. Kisdorog 8 1 1 6 7-19 3 Totó A totó 40. heti játékszelvé­nyén szereplő mérkőzések eredményei: 2,1, xj 1,1, xj 1, x, 2,1,x, 1,x, +2. Az NB I góllövőlista állása: 5 gólos: Váczi (Tatabánya). 4 gólos: Gregor, Kovács E. (Bp. Hon­véd), Szenes (FTC), Marozsán (Fiófok), Kiszi (Tatabánya), Kecskés (Ú. Dózsa), Galaschek (Vasas), Répási (Vác). 3 gólos: Fodor (Bp. Honvéd), Fony- nyadt (FTC), Freppán, Mörtel,-Tóth L. (Rába ETO), Apró (Szeged), Füle (Vác), Plotár (Veszprém), Muzsnay (Videoton- Waltham). 2 gólos: Csató, Horváth L. (Békés­csaba), Vancea (Bp. Honvéd), Vancsa (DVSC), Cservenkai, Hannich (MTK- VM), Belansky, Czéh (PMSC), Somogyi (Rába ETO), Magyar (Siófok), Simon T. (Tatabánya), Eszenyi (Ú. Dózsa), Duró (Vasas), Rugovics, Szeibert (Vesz­prém), Takács L. (Videoton-Waltham).