Somogyi Hírlap, 1990. október (1. évfolyam, 135-160. szám)

1990-10-01 / 135. szám

1990. október 1hétfő SOMOGYI HÍRLAP—SPORT 5 Döntetlen a Bányász-rangadón Labdarúgó NB I SIÓFOK—TATABÁNYA 1-1 (0-0) Siófok, 3000 néző. V.: Nagy II. J. Siófok: Bíró — Kolovics, Aczél, Olajos, Szabó — Zare, Marozsán, Meksz — Magyar, Zsadányi, Páli. Edző: Varga Ist­ván. Tatabánya: Tőkés — Vincze, Váczi, Kiss, Szalma — Lázár, Kifi, Simon, Klausz—Süveges, Horváth. Edző: Tornyi Barna­bás. Csere: Meksz helyett Kirch- mayer a 61., Tőkés helyett Mar­kó a 75., Kolovics helyett Her- czeg a 80., Süveges helyett Hegedűs a 84. percben. Sárga lap: Váczi a 16., Szabó a 18. percben. Kiállítva: Váczi, a 82. perc­ben. Szögletarány. 5-2 (0-0) a Sió­fok javára. A 7. percben Kolovics söpört végig forgószélként a jobb olda­lon; a védők szabálytalanul sze­relték, de a pettyes 14 méteren az akciót követő Marozsán elé pattant, s ő három lépés után nagyszerűen kapura szúrta. Három minutummal később szépen koreografált hazai tá­madásra csodálkozhattak rá a szurkolók. Az első negyedórát Maro­zsán 25 méteres lövése zárta, Tőkés kapus bravúrral védte a laposan sarokra tartó lövést. A hazaiak mezőnyfölényt harcol­tak ki; az ide-oda lüktető játék­ban a Balaton-parti piros-feke­ték tettéka „bogyót” pengéseb­ben, s remek ötletekkel fűsze­rezték megmozdulásaikat. A tatabányaiak azonban az egyé­ni hibákat kihasználva, nagyon gyorsan átjászották a középpá­lyát, riogatva ezzel a gyenge idegzetű hazai drukkereket. A kapusokat kevésbé zavarták a gyepen történtek: harminc perc alatt ketten mindössze három alkalommal kaptak feladatot. Jó iramú, küzdelmes játékot lát­hattunk, de úgy tetszett, a vé­delmet egyik csapat sem képes feltörni. Egy perccel később aztán Zsadányi varázsolt labdát Marozsánhoz; ő tétovázás nél­kül a rakéta sebességével felfu­tó Kolovics elé tálalt — a ven­dég védők kétségbeesetten mentettek. Csak néhány vonás­nyit ment előbbre az óra másod­percmutatója, amikor Zsadányi előbb Pálinak adott forintos lab­dát, alig 10 méterre a tatabányai kaputól (ő azonban lövés he­lyett Váczit választotta Játszó­társul), majd Marozsán előtt nyílt óriási gólszerzési lehető­ség (a válogatott középpályás a kifutó kapusba rúgta a pety- tyest). Lefújás előtt még Meksz ívelt be két cselt követően a bal szélről, Vincze azonban ele­gánsan kitolta a labda alól a fel­ugró Pálit. Élő gúla Siófokon A szünet után a Siófoki Bá­nyász új lendülettel esett ellen­felének, hogy kicsikarja a győ­zelmet. A 49. percben például a tatabányai alapvonalig elfutó jobb hátvéd, Kolovics beadását alig tudta lehúzni Tőkés, a fejel­ni érkező középhátvéd, Aczél elől. A 60. percben aztán mind­két kapus parádézhatott; előbb Horváth lecsúszott beadását piszkálta ki bravúrosan a léc alól Bíró, majd az egész pályán végigszáguldó Marözsán okos lövése után kellett jókorát nyúj­tózkodnia tatabányai társának. A 70. percben váratlanul ve­zetést szereztek a kék-fehérek. Simon labdájával Horváth lódult meg a bal szélen, és a csatár a Gerendás Tamás felvétele rosszul kimozduló Bíró fölött éles szögből a kapu bal oldalá­ba emelt. (0-1) A gólt követően jószerivel egykapuztak a 10 főre fogyat­kozott vendégek ellen a haza­iak. A próbálkozásokat a 85. percben siker koronázta: Szabó Béla bal oldali beadását az öt és felesről Zsadányi pörgette a hálóba, a sérülés miatt nemrég beállt cserekapus, Markó fölött. (1-1). S tovább tartott a nyomás, a tatabányaiak gólvonalról vág­ták ki a labdát, 11 -es gyanúsan szerelték, de az eredmény már nem változott... A döntetlen hí­zelgő a Tatabányára nézve. — Csak dicsérni tudom a csapatot, hogy egy ilyen súlyos kapushiba után egyenlíteni tu­dott. Ennek ellenére a helyze­teinket kihasználjuk, ezt a hibát is elbírta volna a csapat — mondta Varga István vezető edző a mérkőzést követően. Jók: Aczél, Olajos, Maro­zsán, illetve Tőkés, Horváth. Czene Attila A további eredmények: Bp. Honvéd —Ferencváros 2-1 (1-1) Kispest, Bozsik-stadion, 25 000 néző. V.: Puhl. A találkozó méltó volt a rangadó jelzőre. Magas színvonalú mérkő­zésen született meg a kispestiek győzelme. Góllövők: Kovács E. 2, il­letve Pintér. Vác—Veszprém 0-0 Vác, 6000 néző. V.: Nagy L. A váciak többet támadtak, köze­lebb is álltak a győzelemhez. X/acoc —Rába ETO 2-1 (1-0) Bp., Fáy utca, 1000 néző. V.: Huták. A találkozón csak a második fél­időben volt játék, de ez sem igen szórakoztatta a közönséget. Góllö­vők: Klink, Tuboly, illetve Mörtel. PMSC—Ú. Dózsa 1-0 (1-0) Pécs, 9000 néző. V.: Németh L. Színvonalas mérkőzésen szüle­tett meg a mecsekaljaiak győzelme, a szépet után erősen rohamozó új­pestiek ellen. Góllövő: Czéh. Szeged—Debrecen 0-0‘ Szeged, 5000 néző. V.: Hartman. Fegyelmezetten játszott a Debre­cen, s bár a hajrában fölénybe került a Szeged, támadásaiban nem volt átütő erő. Pénteken játszották: MTK VM—Békéscsaba 1-1 (0-1) Videoton-Waltham —Bp. Volán 4-1 (1-0) AzNBI 1. Bp. Honvéd • 7 2. Vác 7 3. Tatabánya 7 4. FTC 7 5. Veszprém 7 6. Rába ETO 7 7. Siófok 7 8. Békéscsaba 7 9. Ú. Dózsa 7 10. Vasas 7 11. PMSC 7 12. Szeged 7 13. MTK-VM 7 14. DVSC 7 15. Videoton-W. 7 16. Bp. Volán 7 állása: 5 1 í 16-5 11 5 1 1 12-7 11 4 2 1 11-8 10 4 1 2 13-5 9 2 5­5-3 9 4­3 13-9 8 2 4 1 7-5 8 3 1 3 10-8 7 3 1 3 12-12 7 3 1 3 12-13 7 3­4 5-6 6 2 2 3 4-9 6 2 1 4 9-10 5 1 3 3 3-8 5 1 1 5 6-13 3­­7 1-18 0 NB I tartalékbajnokság: Siófok—Tatabánya 1-0 (1-0) Siófok, Ag.-pálya, 100 néző. V.: László. Siófok: Horváth (Kovács) — Deme, Katona, Szajcz, Szabadi — Bozai, Papp (Élő), Varsányi, Kul­csár (Gruber) — Ozsváth, Palko- vics. Edző: Takács József. Élénk iram, alacsony színvonal jellemezte a mérkőzést. Góllövő: Bozai. NB l-es ifjúsági bajnokság: Tatabánya—Siófok 2-0 (1-0) NB l-es serdülőbajnokság: Tatabánya—Siófok 3-0 (3-0) Az utánpótlás-mérkőzéseket Tatabányán játszották. A góllövőlista állása: 4 gólos: Kovács E. (Bp. Honvéd), Sze­nes (FTC), Marozsán (Siófok), Váczi (Tatabánya), Galaschek (Vasas). 3 gólos: Fodor, Gregor (Bp. Honvéd), Fonnyadt (FTC), Mörtel, Tóth L. (Rába ETO), Kiszi (Tatabánya), Kecskés (Ú. Dózsa), Füle, Répási (Váci Izzó). Labdarúgó NB ni Rdkóczi-vereség Bolyban Boly—Rákóczi FC 2-1 (1-1) Boly, 200 néző. V.: Lubastyik. Boly: Puch—Göller, Fitt, Macsi, Virágh—Burai, Kosa, Szomor (Mikó), Bíró—Varga, dr. Papp. Edző: Kövi István. Rákóczi FC: Udvarász—Hor­váth, Takács II., Bognár, Bar­na—Richter, Gilitsch, Hanusz (Nagy) Adorján—Takács /., (Neubauer), Gyurics. Edző: Horváth Miklós. Heves iramban kezdődött a találkozó. A hazaiak tartottak a még pontveszteség nélkül álló kaposváriaktól, akik uralták a játékteret, tudatosan és tetsze­tősen játszottak, sok helyzetet alakítottak—és hagytak—ki. A félidő 30. percében elért ven­déggól után a Rákóczi még át­gondoltabban játszott, így igen váratlanul jött az — Udvarácz akadályoztatását követően — elért hazai egyenlítő találat. Az 54. percben, egy nagy já­tékvezetői tévedés után bünte­tőből előnyt szerzett a bólyi csa­pat. Ezután a Rákóczi mindent egy lapra feltéve kitámadott, de emiatt védelme többször is „kinyílt”. Ezt azonban a bólyiak nem tudták kihasználni. A ven­dégek sem az egyenlítési lehe­tőségeket. A két, jó erőkből álló csapat nagy iramú találkozóján a Rá­kóczi legalább a döntetlenre rászolgált volna. Gólszerzők: Varga, dr. Papp (11-esből), illetve Gyurics. Jók: Puch, Macsi, Burai, Szomor il­letve Takács II., Bognár, Ador­ján, Gyurics. Thököly Rudolf Somberek—K. Honvéd 4-1 (2-1) Somberek, 200 néző. V: Makai. Somberek: Bánki—Bendes, Szeitz (Hehl), Illés, Lutz— Pauska, Csernik (Szabó), Dár­dai, Vezér—Bernáth, Csibi. Edző: Dárdai Pál. K. Honvéd: Volcsányi-Va- nek, Horváth J., Bárány, Müller (Vas)—Varga, Csák, Takács (ßzilägyi), Kocsis—Sipőcz, Ángyán. Edző: Köves László. Már az első percben gólt szerzett a hazai csapat. A sza­badrúgáshoz letett labdát Dár­dai Csibi elé passzolta, és a csatár 25 méterről óriási gólt lőtt a jobb felső sarokba (1-0). A rutinos hazaiak irányították a játékot, és tovább növelték elő­nyüket. A 14. percben Dárdai balról beívelt szabadrúgását Csenik 15 méterről a hálóba fe­jelte (2-0). A Honvéd bátrabbá vált, többet kezdeményezett, de a kínálkozó lehetőségeket egy kivételével nem tudta ki­használni. Szilágyi remek lab­dával ugratta kis Sipőczöt, s az nem hibázott (2-1). A második félidő 5. percében a magát hosszan szöktető Csibi ütközött Horváthtal, s a játékvezető — meglepetésre—kiállította. A10 emberrel maradt Honvéd ez­után többet támadott, gólhely­zete is volt, de továbbre is ered­ménytelen volt. A 70. percben egy beívelt szögletnél a kijövő Volcsányi elesett, és Vezér za­vartalanul fejelt a hálóba (3-1). A 80. percben Dárdai egy lövő­csellel becsapta az egész ven­dégvédelmet, és rutinosan gólt lőtt (4-1). Teljesen megérdemelt volt a hazai győzelem a gyengén ját­szó Honvéd ellen. Jók: Bánki, Lucz, Dárdai, Csibi illetve Vane. Köves László Paksi SE—Boglárlel le 3-1 (1-0) Paks, 600 néző. V : Sólyom. váth P.—Porga, Kálmán. Edző: Paks: Gróf—Lacza, Sashe- Laki Zoltán, gyi, Héregi, Somogyi—Horváth Boglárlelle: Majzlinger—Hol­J. (Lizák), Szabó, Márkus, Hor- lósi, Pardavi, Magyar, Kötél— Riba (Glatz), György, Boda, Bacsai (Károlyi)—Farkas, Ju­hász. Edző: Kenéz István. Hazai mezőnyfölény és kiha­gyott paksi helyzetek jellemez­tek az első félidőt. Öt perccel az első játékrész lefújása előtt ve­zetést szerzett a hazai csapat, utána Juhászt a vendégcsapat­ból kiállította a játékvezető. A szünet után egyre kemé­nyebbé vált a küzdelem, ennek következtében a 65. percben Sashegyi, a 88. percben pedig Glatz kapott piros lapot. Hallatlanul kemény, a vendé­gek miatt helyenként durva mérkőzésen az eredmény a Balaton-partiakra nézve hízel­gő. Gólszerzők: Horváth P., Sashegyi, Márkus illetve Far­kas. Jók- Sashegyi, Horváth P„ Lacza, Porga illetve Hollósi, Majzlinger, Riba. Fekete László Kaposvár, 200 néző. V: Le­hel. K. Építők: Horváth—Nagy, Koncz, Györkő, Papp—Pintér (Varga), Balázs, Balassa, Hochecker—Czabula, (Káro­lyi), Véber. Edző: Horváth La­jos. Siklós: Páí—Weinert, Szli- mácz, Kosztolányi, Kapitány— Kiss, Kovács, Szabó (Újvári), Kertész—Schweisguth (Den- hardt), Gellen. Edző: Lovász János. A mérkőzés elején egymás hibájából éltek a csapatok; sok eladott labda, pontatlan átadás, annál kevesebb elgondolás és tudatosság jellemezte a játékot. A 20. percben Balassa 11 -esét Pál kivédte, s ez csak tovább bosszantotta a közönséget. A kaposváriak álmos támadás­szövései nem sok jóval kecseg­tettek. A szünet után, amikor 10 főre olvadt az építős legénység, már örülniük kellett az egyik pont itthon tartásának is. A csa­patból senki sem játszott átla­gon felül; a vendégeknél Ko­vács jeleskedett. Németh Tibor Tömören védekezett a Siklós (fehérben) az Építők ellen Marcali—Dombóvári Vasas 6-1 (2-0) Marcali, 400 néző. V: Kovács Héder, Ferenc (Czuczka), Marcali: Igricz—Hajdú II., Szántó—Borbély, Fenusz, Pa- Mészáros, Hajdú /.,—Tóth, tacskó. Edző: Béres Ferenc. Dombóvár: Reizinger—Sikl­óéi, Luczek, Vida, Berki—Tár­nái, Horváth, Gergics, Buda (Vincze)—Csanádi (Korvics- ka), Jakab. Edző: Farkas Attila Az első negyedórában több támadást is vezettek a vendé­gek, de gólt nem sikerült elér­niük. Ezután fokozatosan feljöt­tek a hazaiak, s mezőnyfölé­nyüket a szünet előtt gólokra váltották. A második félidőben is a marcaliak uralták a pályát, szinte tetszés szerint érték el góljaikat; még 3 kapufát is lőt­tek. Összegezve: a hazaiak könnyedén, minden erőlködés nélkül ilyen arányban is megér­demelten nyertek, s parádés gólokkal szórakoztatták a kö­zönséget. A vendégek játéka hűen tükrözte a tabellán elfo­glalt helyüket. Góllövők: Szántó 2, Fenusz, Ferenc, Hajdú I., Tóth illetve Gergics 11-esből. Jók: Héder, Szántó, Hajdú I., Fenusz. Ivusza István Barcs—Kisdorog 1-1 (0-0) Barcs, 500 néző. V: Bata. Barcs: Szlovák—Bencsik, Hammer, Kovács J., Mongult— Nagy G„ Holdosi (Hajmási), Kiss, Szabó N. (PókosJ—Alt- mann, Bolhói. Edző: Bozsöny János. Kisdorog: Kiss—Vecsei, Klein, András, Komáromi— Endeli, Szajkó, Papp, Lőrincz (Horváth)—Szabó (Tekli), Beke. Edző: Kovács István. A végig alacsony színvonalú mérkőzésen már a 3. percben vezethetett volna a Barcs. A 20. perc tájékán feljött a vendég­csapat, s adódtak helyzetek, de nem tudták értékesíteni. A 62. percben 11 -eshez jutott a ven­dégcsapat, s megszerezte a ve­zetést. Középkezdés után Alt- mann szögletből egyenlített. Ezután nagy harc folyt a győze­lemért, de — a látottak alapján — igazságos döntetlen szüle­tett. A rossz napot kifogó Barcs­tól a vendégek elvitték az egyik pontot. Gólszerzők: Altmann il­letve Vecsei (11-esből). Jók: Pókos illetve Kiss, Klein, Ve­csei, András. Ifj. Pandúr Ferenc PVSK—Csurgó 2-0 (2-0) Csurgó, 200 néző. V.: Laki. PVSK: Tihanyvári—Reith, dr. Brezniczky, König, Merkler— Kaufman (Szőke), Becker, Sza­bó, Nagy—Pazaurek (Né­meth), Eckert. Edző: Rónai Ist­ván. Csurgó: Belovári—Pintér, C. Kovács, Kovács J., Balogh— Bozsó, Bódis, Puskás, Beke— Rituper, Tóth F. (Gyurka). Edző: Deme Imre. A mérkőzést mindkét csapat biztonsági játékkal kezdte. Ki­egyenlített küzdelem folyt a pá­lyán, a kapuk nem kerültek ve-, szélybe. A félidő közepén két­szer is óriásit hibázott a csurgói védelem, s a vendégek kihasz­nálták. Ettől kezdve az egyéb­ként is sokkal jobb pécsiek könnyebb, tetszetősebb labda­rúgást bemutatva játszottak. A hazai csapat e napon csak küszködött, néhány játékosa kritikán aluli teljesítményt nyúj­tott. Gólszerzők: Pazaurek, Ek- kert. Jók: König, Nagy, Pazau­rek illetve Bozsó. Kiss Béla A további eredmény: Máza- szászvár— MÁVNTE2-0 Az NB. III. állása 1. Rákóczi FC 7 6 — 1 14-4 12 2. PVSK 7 4 3-13-4 11 3. Paksi SE 7 5 — 2 16-6 10 4. Somberek 7 4 1 212-10 9 5. Mázasz. 7 4 — 3 12-9 8 6. K. Honvéd 7 3 2 2 9-8 8 7. Siklós 7 2 3 2 7-7 7 8. Bqly 7 3 1 310-11 7 9. Kap. Ép. 7 3 1 3 4-9 7 10. Marcali 7 3 — 4 14-9 6 11. Barcs 7 6 1 3-5 6 12. MÁVMTE 7 1 3 3 8-9 5 13. B.-lelle 7 2 1 4 6-9 5 14. Csurgó 7 2 1 4 6-15 5 15. Kisdorog 7 1 1 5 7-16 3 16. Dombóvár 7 — 3 4 6-16 3 K. Építők—Siklós 0-0