Somogyi Hírlap, 1990. október (1. évfolyam, 135-160. szám)

1990-10-24 / 154. szám

6 SOMOGYI HÍRLAP SPORTMAGAZIN 1990. október 24., szerda Labdarúgó NB III Kevés néző a somogyi csapatok találkozóján Kaposvári Rákóczi FC— Csurgó 3-0 (1-0) Kaposvár, Rákóczi-pálya, 800 néző. V.: Dravecz. Rákóczi FC: Házi — Itvás, Zsirai, Horváth Z., Barna — Richter, Gilitsch, Hanusz, Ador­ján (Kárpáti)—Gyurics, Takács I. (Neubauer). Edző: Horváth Miklós. Csurgó: Belovári — Pintér, C. Kovács, Beke, Puskás — Ko­vács, Buti, Bőd is, Tóth — Ritu- per, Gyurka (Bozsó). Edző: Deme Imre. Nem tudni, hogy a múlt heti vereséggel felérő Építők elleni döntetlen, avagy a csípős, hi­deg idő volt-e az oka, de tény, hogy a vártnál kevesebben láto­gattak ki az újabb somogyi rangadóra. A felázott, mély tala­jú pályán szó sem lehetett jó, fo­lyamatos játékról. Ettől függet­lenül a két csapat nagy vehe­menciával vetette magát a küz­delembe, aminek eredménye­képpen a 12. percben megfo­gyatkozott a hazai együttes. Az egyedül kiugró csurgói csatárt Zsirai terítette le, amiért jogo­san villant a piros lap. Öt perccel Gyurics első gólja a Csurgó ellen Fotó: Lang Róbert később mégis a Rákóczi játéko­sai örülhettek, mert a gólkirály­jelölt Gyurics a hálóba talált. A második játékrészben' mindinkább egyoldalúvá vált a találkozó. Az „egyirányú forga­lomra" jellemző, hogy ebben a félidőben a vendégek egyetlen alkalommal sem tették próbára Házi kapust. Ellenben a Rákó­czi még újabb két találattal nö­velte előnyét. A kaposvári együttes behozta múlt heti lemaradását, amikor is 10 emberrel játszó ellenfelét nem tudta legyőzni. Ezúttal maga „kényszerült” csonka csapatával — 80 perces me­zőnyfölény után — győztesen levonulni a pályáról. Góllövő: Gyurics 3, egyet 11-esből. Jók: Itvás, Horváth Z., Adorján, Gyu­rics, illetve Belovári, C. Kovács, Puskás. Rákóczi FC ifi—Csurgó ifi 1 -0 Fenyő Gábor Kaposvári Honvéd—Paksi SE 1-1 (1-0) Kaposvár, 200 néző. V.: Var­ga. K. Honvéd: Adám — Vanek, Horváth J., Varga, Bárány — Krausz, Csák, Zámbó, Kocsis — Sipőcz, Ángyán (Vass). Edző: Köves László. Paksi SE: Gróf — Bércesi, Sashegyi, Héregi, Fábián, La- cza (Horváth J.), Szabó, Már­A kivédett Honvéd 11 -es Fotó: Lang Róbert kus, Horváth P.—Kálmán, Por- ga (Mácsik). Edző: Laki Zoltán. Kezdés után rögtön támadó­lag lépett fel a Honvéd, és a második szöglet után Bárány a kapuba fejelt. 1-0. A Honvéd többet birtokolta a labdát, több helyzetet dolgozott ki, de ezek rendre kimaradtak. A második félidőben nagyobb sebességi fokozatba kapcsolt a vendég­csapat, és a 73. percben sike­rült is egyenlítenie. Egy jobb oldali beadást követően Márkus csúsztatta a labdát a kapu jobb oldalába. 1 -1. Szikrázóvá vált a mérkőzés, melyet időnként igencsak kemény belemené- sek tarkítottak. A 88. percben Kálmánt utánrúgásért, valamint Bárányt tiszteletlenségért a já­tékvezető kiállította. Már min­denki elkönyvelte a döntetlent, amikor Krausz tört kapura és a védők felrúgták; 11-esi Csák büntetőjét azonban Gróf kivéd­te. Változatos, jóiramú mérkőzé­sen a lelkesen és fegyelmezet­ten játszó Honvéd a kihagyott 11 -es ellenére is közelebb állt a győzelemhez. Jók: Ádám, Hor­váth, Zámbó, Sipőcz, illetve Horváth P., Héregi, Porga. Paksi SE ifi—Rákóczi II. ifi 2-0 Köves László Barcs—Mázaszászvár 2-0 (1 -0) Barcs, 400 néző. V.: Oszter- majer. Barcs: Szlavák — Holdósi, Hammer, Kovács, Mongult (Nagy G.) — Minor, Kiss, Papp T. (Tóth E.) — Szabó N, Bolhói, Altmann, Edző: Bőzsöny Já­nos. Mázaszászvár: Görföl — Vi- rovácz, Maglódi, Kasler (Ger­gely), Demény — Orsós, Amb­rus, Csoboth, Sztoics — Róth, Román. Edző: Kollár Sándor. A barcsiak az első 20 percben jó játékot mutattak, és a veze­tést is megszerezték. Ezután is többet támadtak, mint a vendé­gek. A második játékrészben feljött a szászvári csapat, de csak egy-két helyzetük adódott. Az utolsó negyedórában a bar­csiak többet támadva, lelkes já­tékukkal megérdemelten sze­rezték meg a két bajnoki pontot. Kiállítva: Maglódi a 90. percben, utánrúgásért. Góllövők: Szabó N., Minor. Jók: Szabó N., Bol­hói, Altmann, Minor, Szlovák, il­letve Görföl, Orsós, Csoboth. Mázaszászvár ifi—Barcs ifi 4-2 Pandur Ferenc Marcali—Boly 2-2 (1-1) Marcali, 400 néző. V.: Pauer. Marcali: Pataki — Hajdú II., Héder, Hajdú /., Borbély— Tóth (Horváth), Ferencz, Szántó, Palacskó — Lakos, Fenusz. Edző Béres Ferenc. Boly: Puch — Göller, Fitt (Burai), Macsi, Virág, Kosa, Szomor (Nyíló), Kirchner, Bíró — Varga, dr. Papp. Edző: Kövi István. Jól kezdtek a hazaiak, és a második percben már vezetést szereztek. Negyedóra eltelte után fokozatosan feljöttek az erős széltől támogatott vendé­gek; átvették az irányítást, és dr. Papp révén sikerült is egyen­líteniük. Továbbra is gyors, hul­lámzó volt a játék. A második félidőben fordult a kocka: a ha­zaiak kaptak jobban lábra, me­zőnyfölényre tettek szert, de nem sikerült ezt gólra váltaniuk. Izgalmasan alakult a hajrá. Há­rom perccel a befejezés előtt a marcaliak megszerezték a ve­zetést, s már mindenki elköny­velte a győzelmüket, amikor a vendégek a 90. percben egy szöglet utáni fejessel egyenlí­tettek. A látottak alapján a jóiramú, küzdelmes mérkőzésen a dön­tetlen megfelel a játék képének. Góllövők: Lakos, Ferencz, illet­ve Burai, dr. Papp. Jók: Borbély, Ferencz, Héder, illetve Puch. Marcali ifi—Boly ifi 8-2 Ivusza István Kisdorog— Kaposvári Építők SC 3-1 (1-1) Kisdorog, 300 néző. V.: Szin- ger. Kisdorog: Kiss — Vecsei, Komáromi, Takács, Pap (Sza­bó) — András, Takács, Pető, Boros — Beke, Vörös. Edző: Vábró József. K. Építők: Horváth — Györkő, Pap, Varga, Károlyi — Solymo­st, Dékány, Samu, Hochecker (Tóth) — Kiss, Véber (Czabu- la). Edző: Horváth Lajos. Kiegyenlített első félidőt ho­zott a találkozó. A kisméretű pályán hol az egyik, hol a másik kapu forgott veszélyben, amelyből mindkét együttes egyet-egyet ki is használt. A második félidőben a hazaiak nagyobb sebességre kapcsol­tak, és újabb gólokat értek el. A vendégegyüttesnél sérülé­sek és eltiltások miatt fél csa­patra való játékos hiányzott. A JAPÁN NAGYDÍJ, FORMA—1 Senna második világbajnoki címe Gondolom, hogy senki se hitte volna el, hogy a Forma—1 utolsó előtti futamán Szuzukában alig tesznek meg háromszáz métert a rajt után a versenykocsik, máris világbajnokot hirdethet­nek. Pedig ez történt a Japán Nagydíjon. Senna az említett méte­rek megtétele után az első kanyarban kíméletlen hűvösséggel szorította le a pályáról nagy riválisát, Prostot, s bár az ütközést követően ő sem folytathatta a futamot, célját mégis elérte, mert Prostnak ez lett volna az utolsó lehetősége, hogy a vezető Sen- nát még megelőzze. A címvédő Prost határozottan kijelentette: meggyőződése szerint Senna szándékosan cselekedett, tehát nem egy véletlenszerű ütközésről van szó. Természetesen a vi­lágbajnok tagadja mindezt, s ő érthetően Prostot hibáztatja. Nem is tőlük kell várni az igazságtevést. Bizonyára a FISA (Nemzetkö­zi Autóssport Szövetség) foglalkozik majd elég alapossággal az esettel. A két nagymenő kényszerű távollétében a veterán brazil Nel­son Piquet nyerte, aki a Benetton Ford istálló tagja. Mögötte honfi- és klubtársa Morenó lett a második és Suzuki (japán) az Espo-Larrousse tagja a harmadik. NB l-es eredmények Tabatbánya—MTK-VM 1-1 (1-1) Tatabánya, 3000 néző. V.: Már­ton. A Bányászok mindent elkövet­tek a győzelemért, de a fővárosiak rendkívül önfeláldozóan védekez­tek. Góllövők: Váczi, illetve Pölös- kei. Békéscsaba— Rába ETO 1-1 (0-1) Békéscsaba, 2500 néző. V.: Stamler. A vendégegyüttesből két játékost is ki kellett állítani, hogy a csabaiak hozzájuthassanak az egyik ponthoz. Gollövők: Miklya, il­letve Csertői. Debrecen—Bp. Honvéd 0-1 (0-0) Debrecen, 4000 néző, V.: Bog­nár. A viharos erejű szélben leját­szott találkozón sokat akadozott mindkét csapat gépezete. A körül­mények miatt alig volt játék. Góllö­vők: Csehi. Veszprém—Bp. Volán 4-3 (2-1) Veszprém, 5000 néző. V.: Nagy II. J. Mindkét csapat dicséretes tá­madójátékkal rukkolt elő, a hazaiak a 88. percben csikarták ki a győzel­met. Góllövők: Szeibert (11-esből), Claude, Szécsi, Plotár, illetve Varga J. (11 -esből), Simon, Urbán. Az NB I állása: 1. Bp. Honvéd 10 8 1 1 20- 6 17 2. Vác 10 7 2 1 16- 8 16 3. FTC 10 6 2 2 22- 6 14 4. Veszprém 10 4 6 — 12- 8 14 5. Tatabánya 10 5 3 2 14-11 13 6. PMSC 10 5 — 5 9- 8 10 7. Siófok 10 2 6 2 9- 8 10 8. Rába ETO 10 4 1 5 16-14 9 9. Vasas 10 4 1 5 17-20 9 10. Szeged 10 3 3 4 6-12 9 11. Békéscsaba 10 3 2 5 11-13 8 12. MTK-VM 10 3 2 5 12-16 8 13. Ú. Dózsa 10 3 1 6 14-18 7 14. DVSC 10 1 4 5 4-11 6 15. Videoton 10 2 2 6 11-19 6 16. Bp. Volán 10 2 — 8 11-26 4 NB I TARTALÉKBAJNOKSÁG Vasas— Siófoki Bányász 1 -0 (0-0) Siófok, ÁG-pálya. V.: Vajda. Sió­foki B.: Kovács—Farkas, Katona, Deme, Szabadi—Bozai, Varsányi, Papp (Kóródi) Kulcsár—Pusztai (Győrfi), Horváth (Élő). Edző: Ta­kács József. Jóiramú, alacsony színvonalú mérkőzésen a Bányász többet támadott, de egy védelmi hiba megpecsételte sorsát. Góllö­vő: Juhar. Jók: Farkas, Katona, Bozai, Kulcsár. hazaiak viszont hét közben há­rom játékost igazoltak le a Paksi Atomból, s ez az erőviszonyo­kat lényegesen meg is változ­tatta. Góllövők: Beke 2, András, illetve Károlyi. Jók: Boros, Vö­rös, Vecsei, Pető, Beke, illetve Samu, Pap, Dékány, Györkő. Kisdorog ifi—Kaposvári Épí­tők ifi 4-1 Németh Tibor P VSK—Boglár lel le 1-0 (0-0) Pécs, 200 néző. V.: Lubas- tyik. PVSK: Tihanyvári — Kauf­mann, Merkler, Brezniczky dr. (Diós) — Jávor (Szőke), Gallai, Balatinácz, Nagy — Szirtes, Pazaurek, Németh. Edző: Ró­nai István. Boglárlelle: Majzlinger — Brettner, Pardavi, Sümegi, Vi­rág/? — Hollósi, Kötél (Károlyi), Magyar, Pacsai — Boda, Ve­csei. Edző: Kenéz István. Okosan széttördelte a játékot a rutinos futballistákból álló Boglárlelle, és ezzel sokáig megzavarta a PVSK-t. Ráadá­sul az amúgy is tartalékosán felálló vasutasok a 20. percben sérülések miatt már kimerítet­ték mindkét cserelehetőségü­ket. Egy-egy komolyabb hely­zet maradt ki mindkét oldalon az első félidőben. A Boglárlelle szünet után már csak a 0-0 megtartására törekedett, de ez nem jött be. A 65. percben Pa­zaurek az üres kapura gurított, Virágh a gólvonal elől kivághat­ta volna a labdát, de rosszul ta­lálta el, és nagy hibáját Szirtes könyörtelenül kihasználta. A Balaton-partiak kapura ve­szélytelenek voltak, s ez dön­tött. A 78. percben egyenlítési lehetősége volt a vendégcsa­patnak, ám az kimaradt. Jók: Gallai, Merkler, Kaufmann, illet­ve Majzlinger, Brettner, Ma­gyar. Horváth László További eredmények: Siklós—MÁV NTE 1-1 D. Vasas—Somberek 0-0 Az NB III állása: 1. Rákóczi FC 10 8 1 1 22- 7 17 2. Paksi SE 10 6 1 3 19- 9 13 3. PVSK 10 5 3 2 15- 7 13 4. Bólyi SE 10 5 2 3 16-13 12 5. Barcs 10 3 6 1 8- 6 12 6. Somberek 10 5 2 3 16-15 12 7. K. Honvéd 10 4 3 3 13-12 11 8. Siklós 10 3 5 2 9- 8 11 9. MÁV NTE 10 3 4 3 13-10 10 10. Mázaszászv. 10 4 1 5 12-13 9 11. Marcali 10 3 2 5 17-13 8 12. K. Építők 10 3 2 5 7-16 8 13. Csurgó 10 3 2 5 8-18 8 14. Boglárlelle 10 3 1 6 8-13 7 15. Kisdorog 10 2 1 7 11-22 5 16. D. Vasas 10­4 6 6-18 4 „Pontos” helyezkedés A sors(olás) szeszélye folytán a vasárnapi fordulóban ugyanabban az időben Kaposváron játszott a labdarúgó Dráva csoport két elsőszámú bajnokesélyese, a Rákóczi és a Paksi SE. Nem egymással. A kaposváriak a Csurgót fogadták, míg az atom városiak jó három kilométerrel arrébb a Cseri pályán küz­döttek a Honvéd vendégeként. Bizony jó néhány szurkolónak fejtörést okozott, hogy melyik találkozót is tekintse meg. Abban váltig bíztak a zöld—fehér hívők, hogy csapatuk simán lebirkóz- za az idén gyengélkedő csurgóiakat, így aztán többen átruccan­tak „háztűznézőbe” a Cserbe, hogy szemtől szembe láthassák a konkurenciát. A kíváncsiságot csak fokozta, hogy a következő (gkt. 28-i) fordulóban Pakson egymás ellen játszik a két favorit. Éppen ezért nemcsak szurkolókat, hanem jegyzetfüzettel a kézben Rákóczi vezetőket is fel lehetett fedezni a Cseri úton. Akadtak olyanok is, akik a fáradságosabb megoldást választot­ták, s autóval ingáztak a két pálya között. így aztán folyamato­san tudni lehetett az eredmény alakulását mindkét pályán. Ami­kor már biztosnak látszott a Rákóczi győzelme, a drukkerek a Táncsicsért szorítottak, hisz a Honvéd gárda győzelme esetén nem kettő, hanem négy pontot kaszírozhatott volna a listaveze­tő. Sajnos az elpuskázott tizenegyes egy pontjába került a Hon- védnak, no és a Rákóczinak is. De akadt ezen a mérkőzésen még egy olyan momentum, amikor ha nem is szándékosan, de maga a játékvezető is,,be­leszólt’' az eredmény alakulásába. 1-0-ás hazai vezetés után Ángyán a jobbösszekötő helyén nagyszerű labdát kapott hátul­ról. Teljesen egyedül vehette le, s ahogy mondani szokták, ajtó­ablak nyitva állt előtte. Ez az a helyzet, amelyet már kunszt ki­hagyni. Varga E. játékvezető azonban közbeszólt, azaz közbe­fütyült. Ő lest látott, bár partjelzője nem intett. De csak ő látta, ő láthatta annak és senki más a sporttelepen. Varga ugyanis isko­lapéldáját mutatta be annak, hogy miként nem szabad helyez­kedni a játékvezetőnek. Ő ott állt a tizenhatos sarkánál a kapu felé fordulva, s közben nem vette észre, hogy mögötte egy paksi védő lényegesen közelebb volt az alapvonalhoz, minta Honvéd csatára. Ha akkor 2-0-ra alakul az eredmény, ugye most nem is lenne olyan bosszantó az a kimaradt fránya tizenegyes, j r TABELLÁK KOSÁRLABDA NB I Férfiak A csoport Az állás: 1.ZTE 6 5 1 568-471 11 2. Tungsram 6 5 1 547-460 11 3. Körmend 6 5 1 507-446 11 4. Bp. Honvéd 6 4 2 463-457 10 5. Baja 6 3 3 565-558 9 6. Szolnok 6 3 3 503-500 9 7. Kaposcukor 6 3 3 536-544 9 8. Videoton 6 3 3 541-565 9 9. Csepel 6 2 4 545-552 8 10. Atomerőmű 6 2 4 471-524 8 11. Dombóvár 6 1 5 530-570 7 12. Szeged 6 — 6 457-586 6 RÖPLABDA NB I Férfiak A csoport Az állás: 1. Tungsram SC 6 4 2 15:10 10 2. Kazincbarcika 5 4 1 12: 7 9 3. Ú. Dózsa 4 3 1 11: 3 7 4. Csepel 4 3 1 10: 7 7 5. Nyíregyháza 3 3 — 9: 3 6 6. Kapos Volán 4 2 2 8: 8 6 7. Malév SC 5 1 4 7:14 6 8. Kecskemét 3 1 2 4: 7 4 9. Szeged 4 — 4 5:12 4 10. Fabulon-Vasas i 4 — 4 2:12 4 RÖPLABDA NB I Nők A csoport Az állás: 1. Vasas 5 5 — 15: 1 10 2. Tungsram 5 4 1 14: 5 9 3. BVSC 5 4 1 14: 6 9 4. Debrecen 5 4 1 13: 7 9 5. Eger SE 5 3 2 11: 5 8 6. Proton Ganz 5 2 3 8:11 7 7. BSE 5 2 3 6: 9 7 8. Álba Volán 5 1 4 3:13 6 9. K. Tungsram 5 — 5 3:15 5 10. Almásfüzitő 5 — 5 1:15 5 RÖPLABDA NB I Férfiak B csoport Az állás: 1. Dunaferr 5 5 — 15: 4 10 2. Kandó FSE 6 4 2 14:10 10 3. Szolnok S 4 1 14: 3 9 4. K. Építők 5 3 2 12: 9 8 5. Tatabánya 5 3 2 11: 8 8 6. Hejöcsaba 5 3 2 9:10 8 7. Ganz-Mávag 5 2 3 8:11 7 8. Ifi válogatott 6 1 5 3:15 7 9. Veszprém 5 1 4 6:12 6 10 ZTE 5 — 5 5:15 5