Somogyi Hírlap, 1990. október (1. évfolyam, 135-160. szám)

1990-10-15 / 147. szám

1990. október 15., hétfő SOMOGYI HÍRLAP—SPORT 5 Csatár kerestetik Labdarúgó NB I Siófok—Szeged 0-0 Siófok, 3000 néző. V.: Márton (Molnár, Kiss G.). Siófok: Bíró — Zare, Aczél, Olajos, Kolovics — Keszeg, Marozsán, Zsadányi — Ma­gyar, Czigány, Páli. Edző: Var­ga István. Szeged: Leboniczky — Hur- guly, Bogdán, Mihalache, Pub­lik — Hegyeshalmi, Kemenes, Árki, Kovács J. — Takács Z., Apró. Edző: Szalai István. Csere: Magyar helyett Ozs- váth az 58., Marozsán helyett Herczeg a 69., Kovács helyett Török a 76., Apró helyett Szé- csényi a 88. percben. Szögletarány 5:3 (1:0) a Sió­fok javára. Tíz percnyi késéssel érkez­tem a mérkőzésre, mert a kez­dés előtt néhány minutummal a fotós kollégával jó témát talál­tunk a város másik végében. A nézők bosszankodva, a tévé­sek, rádiósok, újságírók pedig irigykedve mondták: nem ma­radtunk le semmiről. Jó félóra elteltével én is megállapíthat­tam: eddig csupán annyi tör­tént, hogy besötétedett. A Bala- ton-parti piros-feketéknél so­kan apróbb sérülésekkel küsz­ködve, vagy az influenza gyen­geségével lábukban vállalták a játékot. Tán ez az oka annak, hogy csupán elvétve akadt pon­tos passz? A test-test elleni küzdelemben rendre a vendé­gek kerekedtek felül, akiket 10 csatárral kellett volna kapujuk­hoz szegezni, hogy Bíró közben nyugodtan olvasgathassa az aznapi Somogyi Hírlapot. Ehe­lyett a hazai hálóőrnek több al­kalommal is alaposan nyújtóz­kodnia kellett, nehogy vezetést szerezzenek a gyenge képes­ségű vendégek. Láthattunk néhány jószemű Zare-indítást, de a labdákkal társai nem tudtak mihez kezde­ni. Fenntartás nélkül csak Kolo­vics játékát dicsérhetem, aki bejátszotta az egész pályát, vállalkozott egy-egy cselre- trükkre; egyszóval megpróbált focizni. A 35. percben aztán a már bóbiskoló közönség nagy­szerű akcióra csodálkozhatott rá. Olajos remek ütemben sze­relt a kezdőkörben, s rögvest kiugratta Marozsánt. A közép­pályás továbbdobta a „bogyót” Pálinak, aki a bal szélről Magyar elé tálalt — a csatár szoronga­tott helyzetben, mintegy 10 mé­terről a felső lécre pörgette a labdát. Érdekességként emlí­tem csupán: mindkét csapat ugyanazon az oldalon erőltette akcióit — az öltözőhöz köze­lin... Szünet után is úgy tűnt: mind­két fél elégedett a döntetlennel. Valamikor a 70. perc tájékán azonban mindkét együttes rá­döbbent, hogy gyenge ellenfele ellen lehet keresnivalója! A mérkőzés megélénkült, s a ha­zaiak lassanként mezőnyfö­lénybe kerültek. (A Tatabánya ellen is az utolsó 20 percben kezdtek el focizni a fiúk — de akkor is késő volt már!) A siófo­kiaknál a védők vitték a prímet, Kolovics mintha a balszélső fel­adatát is magára vállalta volna, Aczél a középcsatár helyén tűnt fel egyre gyakrabban, és a mér­kőzés legnagyobb helyzetét a 75. percben Olajos hagyta ki! Elképzelhető persze, hogy a szakemberek pazar taktikai csatának örülhettek, de a néző­térről csupán annyi látszott: gyenge színvonalú mérkőzé­sen pontot rabolt Siófokról egy gyenge ellenfél. A Bányász so­rozatban a 7. mérkőzésén sem volt képes megszerezni a győ­zelmet — elsősorban bizton­ságra törekvő játéka „eredmé­nyezte” az újabb döntetlent. Vélemények a mérkőzés után: Bíró Imre: — Ezt a játékot gólra játsszák, anélkül nem le­het nyerni. Kolovics Zoltán:— Már a he­tedik alkalommal sikertelenek vagyunk — az egy pont meg­szerzését ugyanis nem tartom jó eredménynek. Varga István: — Mivel tud­tam, hogy milyen sok sérült és félegészséges játékosom van (ezt jellemezte Marozsán rosz- szullét miatti cseréje is), még ennyit sem vártam a csapattól. Kolovics az egész mezőny leg­jobbjának bizonyult Ettől függetlenül a helyzetek alapján nyerhettünk volna. Jók: Kolovics (a mezőny leg­jobbja), Bíró, illetve Bogdán, Le­boniczky. Czene Attila AZ NB I TOVÁBBI EREDMÉNYEI Bp. Honvéd—Tatabányai Bányász 1-0 (0-0) Budapest, Bozsik-stadion, 4000 néző. V.: Hartmann. A rangadó végül is egy közepes színvonalnál semmivel sem jobb mérkőzést hozott, amelyen a Bp. Honvéd némi szerencsével nyert. A látottak alapján talán igazságosabb lett volna a döntetlen. Gólszerző: Gregor (11-esből). Küzdelem még úgy-ahogy volt, de a gólokkal már adósak marad­tak a csapatok (Gerendássy Tamás felvétele) Lassanként a bajnokság harmadához érkezik a lab­darúgó NB I mezőnye. A Vasas elleni hazai találko­zót követően szándékunk felkeresni Varga István ve­zetőedzőt, hogy értékelje csapata eddigi teljesítmé­nyét. A következő címre várjuk a szurkolók kérdé­seit: Somogyi Hírlap Szer­kesztősége, 8600 Siófok, Szabadság tér 9. Váci Izzó—Ferencváros 1-1 (1-0) Vác, 16 000 néző. V.: Huták. Már a mérkőzés elején mindjárt világossá vált, hogy a két csapat igencsak tart egymástól. A hazai együttes kapott előbb lábra, és megszerezte a vezetést. Nagyot javult a második játékrészre a Fradi, de erejéből csupán csak az egyenlí­tésre futotta. Gólszerzők: Talapa (11-esből), illetve Albert. MTK-VM—Újpesti Dózsa 2-1 (1-0) Budapest, Hungária körút, 6000 néző. V.: Varga S. A találkozón megérdemelt hazai siker született: a Verebes-legény­ség egy góllal mindenképpen jobb volt az Újpesti Dózsánál. Kiállítva: Varga (Újpesti Dózsa) az 54. perc­ben. Gólszerzők: Ivanics, Jován (11- esből), illetve Kecskés. Bp. Volán—Bp. Vasas 4-2 (2-1) Budapest, Fáy utca, 1500 néző. V.: Kovács I. L. Röviden csak annyit erről a talál­kozóról, hogy a vendég Volán ját­szott, míg a Vasas csak szenvedett. Egyértelműen jobb volt a közleke­dési együttes, és így teljesen jogos a győzelme. Gólszerzők: Balogh, Simon, Far­kas, Varga L., illetve Galaschek 2 (egyet 11-esből). Veszprém FC—Rába ETO 1-0 (1-0) Győr, 7000 néző. V.: Drigán. Igazi presztízscsatát ígért ez az összecsapás. Végeredményben az egységesebb csapatnak tűnő Veszprém megérdemelten nyerte a dunántúli rangadót. Gólszerző: Szeibert (11-esből). Pécsi MSC—Debreceni VSC1-0(1-0) Pécs, 5000 néző. V.: Lázin. Az eseménydús mérkőzésen ki­szenvedte a győzelmet a továbbra sem remeklő Pécsi MSC. Gólszerző: Balog. Videoton-Waltham— Békéscsaba: elmaradt! Székesfehérváron elmaradt a mérkőzés, mert a Békéscsaba ott­hon hagyta labdarúgóinak az igazo­aSaNB l-ES TARTALÉK­BAJNOKSÁG Siófoki Bányász—Szeged SC 0-0 Siófok, ÁG-pálya, 100 néző. V.: Pamminger. Siófoki Bányász: Horváth Gy. (Kovács) — Deme, Katona, Élő, Szabadi — Frida (Győrfi), Bozai, Papp, Kulcsár, Horváth /., Pusztai (Gruber). Edző: Takács József. A két gólképtelennek bizonyuló csapat jó iramú, változatos mérkő­zést vívott egymással. A hazaiak többet, míg a vendégek inkább ve­szélyesebben támadtak. A játék képe és a helyzetek alapján igazsá­gosnak mondható a döntetlen. Jók: Deme, Katona, Bozai, Kulcsár, illet­ve Bóka, Csányi, Szalai, Sülé. NB l-es ifjúsági bajnokság Szeged SC—Siófoki Bányász 3-1 (2-1) Szeged, Délép-pálya, 200 néző. V.: Kérdő. A Balaton-parti együttes gólját Mester szerezte. NB l-es serdülőbajnokság Szeged SC—Siófoki Bányász 8-0 (4-0) Szeged, Felső Tisza-parti sta­dion, 200 néző. V.: Daru. Az NB I állása 1. Bp. Honvéd 9 7 1 1 19-6 15 2. Vác 9 6 2 1 14-8 14 3. FTC 9 5 2 2 18-6 12 4. Tatabánya 9 5 2 2 13-10 12 5. Veszprém 9 3 6­8-5 12 6. Siófok 9 2 6 1 8-6 10 7. Szeged 9 3 3 3 6-10 9 8. Rába ETO 9 4­5 15-13 8 9. PMSC 9 4­5 7-8 8 10. Ú. Dózsa 9 3 1 5 14-16 7 11. Békéscsaba 9 3 1 5 10-12 7 12. Vasas 9 3 1 5 15-19 7 13. MTK-VM 9 3 1 5 11-15 7 14. Videoton 9 2 2 5 11-15 6 15. DVSC 9 1 4 4 4-10 6 16. Bp. Volán 9 2­7 8-22 4 (Megjegyzés: a Videoton-Wal­tham—Békéscsaba mérkőzés két pontját 3-0-ás gólkülönbséggel a Videoton-Walthamnak számítottuk be.) A történtekről Czékus Lajos, az MLSZ főtitkárhelyettese azt nyilat­kozta, hogy a döntés a két pont ügyében nem automatikus, a fe­gyelmi bizottság kedden összeül és akkor lesz végső döntés. A 10. forduló (október 20—21.) műsora. Szombat: Ferencváros— Videoton-Waltham, Siófok—Va­sas, Szeged SC—PMSC, Ú. Dó­zsa—Váci Izzó (valamennyi 17). Vasárnap: DVSC—Bp. Honvéd, Veszprém FC—Bp. Volán, Tatabá­nya—MTK-VM, Békéscsaba— Rába ETO (valamennyi 13.30). A góllövőlista állása: 6gólos:Galaschek (Vasas). 5 gólos: Gregor (Bp. Honvéd), Váczi (Tatabánya), Kecskés (U. Dózsa). 4 gólos: Kovács E. (Bp. Honvéd), Szenes (FTC), Marozsán (Siófok), Kiszi (Tatabánya), Répási (Vác). 3 gólos: Fodor (Bp. Honvéd), Fi­scher, Fonnyadt (FTC), Freppán, Mörtel, Tóth L. (Rába ETO), Apró (Szeged), Füle (Vác), Plotár, Szei­bert (Veszprém), Muzsnay (Video­ton-Waltham). 2 gólos: Csató, Horváth L. (Bé­késcsaba), Vancea (Bp. Honvéd), Vancsá (DVSC), Albert (FTC), Cservenkal, Hannich. Ivanics, Jo­ván (MTK-VM), Balog, Belansky (PMSC), Somogyi (Rába ETO), Magyar (Siófok), Simon T. (Tatabá­nya), Eszenyi (Ú. Dózsa), Du ró (Va­sas), Talapa T. (Vác), Rugovics (Veszprém), Takács L (Videoton- Waltham), Balogh L., Farkas, Si­mon A. (Volán). Labdarúgó NB III K. Építők—Rákóczi FC 1-1 (0-0) Kaposvár, 1000 néző. V.: Kovács N. K. Építők: Horváth—Györkő, Koncz, Balassa, Papp — Samu, Dékány (Czabula), Var­ga, Hochecker—Kiss (Károlyi), Bodai. Edző: Horváth Lajos. Rákóczi: Házi — Horváth I. (Zsirai), Takács II., Bognár, Barna — Richter, Gilitsch, Ha- nusz, Adorján — Neubauer (Takács II), Gyurics. Edző: Hor­váth L. Miklós. Egy rutinos rendező sem ké­Horváth kapus munkában a K. Építők—Rákóczi mérkőzésen szíthette volna körültekintőb­ben elő a Rákóczi mérkőzését, mint a tények egész sora. Az Építők átadta pályaválasztói jogát, ráadásul csapatát sérülé­sek egész sorozata tizedelte. Ehhez jött még egy gyors kiállí­tás is a csapatukból, így aztán a nézőtéren a hazai szurkolók már csak arra kötöttek foga­dást, hogy hány góllal ússza meg a mérkőzést az építős le­génység. Sajnos, ebben a foga­dásban a Rákóczi játékosai nem vettek részt, de nemcsak attól, hanem a korszerű és a lel­kes játéktól is szinte 90 percen Az éllovasok nehéz napja keresztül távoltartották magu­kat. Mindvégig „igyekeztek” ledolgozni előnyüket azáltal is, hogy a labdákat rendre arra a területre irányították, ahol az el­lenfél sűrűje volt található. így aztán hiába volt a mezőnyfö­lény, azok kevés veszélyt jelen­tettek a veterán Horváth kapu­jára. Végül is egy alacsony szín­vonalú és minden elképzelést nélkülöző mérkőzésen az önfel- áldozóan küzdő építősök — ha meglepetésre is — rászolgáltak a.döntetlenre. A Rákóczi szur­kolói közül bizony csak az talál­hatott vigaszt, aki távol maradt a mérkőzéstől. Kiállítva: Balassa utánrúgásért a 8. percben. Gól­lövők: Hanusz (némi szeren­csével, egy védőn irányt változ­tatott labdával), illetve Czabula. Jók: Koncz, Papp, Varga. A Rákócziban ilyen nem akadt. K. Építők ifi—Rákóczi ifi 0-4. Jutási Róbert Csurgó—Kaposvári Honvéd 2-0 (1-0) Csurgó, 300 néző. V.: Sör. Csurgó: Belovári—Pintér, C. Kovács, Beke — Buti, Puskás, Kovács, Bódis, Tóth (Gyurka) — Rituper (Bozsó), Horváth. Edző: Bene Imre. K. Honvéd: Volcsányi (Ádám) — Vanek, Horváth, Varga, Bá­rány — Krausz, Sellei, (Szilá­gyi), Csák, Kocsis — Ángyán, Sipőcz (Zámbó). Edző: Köves László. Ideges hangulatban kezdő­dött a mérkőzés, a játékosok a labda hélyett egymás rugdosá- sával foglalkoztak. Egy jól elta­lált szabadrúgásból megszer­vezte a vezetést a Csurgó, ettől kezdve a jobb erőben levő ven­dégek vették át a játék irányítá­sát, fölénybe kerültek, de feltű­nően fegyelmezetten és jól vé­dekező hazaiak ellen még gól­helyzetet sem tudtak kialakíta­ni. A szórványos de annál ves­zélyesebb csurgói kontratáma­dások egyikéből (szabadrúgás­ból). Bódis mesterien emelt a kapu jobb oldalába. Ezzel el is dőlt a mérkőzés. Nagy iramú mérkőzésen teljesen megérde­melten győzött a Csurgó a rend­kívül agresszíven játszó kato­nacsapat ellen. Kiállítva Hor­váth (Csurgó) a 75. percben durva szabálytalanságért. Gól­lövők: Horváth, Bódis. Jók: C. Kovács, Bódis, Kovács, Pus­kás, illetve Kocsis, Csák, Án­gyán. Csurgó ifi—Rákóczi ifi II. 0-0 Kiss Béla Barcs—Marcali 2-1 (2-0) Barcs, 500 néző. V.: Georgiu. Barcs: Sovák — Holdosi, Hammer, Kovács J., Mongult— Minor, Pókos, Papp T. (Tóth E.) — Szabó N., Altman, Bolhói. Edző: Bőzsöny János. Marcali: Igricz — Tóth P. (Czuczka), Mészáros, Lakos, Ferencz — Hajdú /., Palacskó (Hon/áth), Hajdú II., Szántó — Fenusz, Borbély. Edző: Béres Ferenc. Az első félidő 20. percéig ki­egyenlített játék folyt. Ezután feljött a hazai csapat és meg­szerezte a vezetést. Továbbra is többet támadott a Barcs és újabb gólt szerzett. A második játékrész kiegyenlítettebbé vált, a vendégeknek is akadt helyzetük, de a jól záró hazai védelem továbbra is megaka­dályozta a vendégeket az újabb gólszerzésben. A mérkőzés hajrájában ismét a Barcs került fölénybe. A látottak alapján a hazaiak megérdemelt győzel­met arattak. Góllövők: Szabó N., Altman, illetve Hajdú I. Jók: Pókos, Papp T., Szabó N., Alt­man, illetve Hajdú I., Hajdú II., Igricz, Szántó. Marcali ifi—Barcs ifi 2-0 ifj. Pandur Ferenc Boglárlelle—Mázaszászvári Bányász 2-0 (0-0) Mázaszászvár, 250 néző. V.: Lehel. Boglárlelle: Majzlinger — Pardavi, Sümegi, Magyar, Brettner— Virág, Becsei, Kötél, Becsei, — Hollósi, Boda. Edző: Kenéz István. Mázaszászvár: Györkő — Virovácz, Maglódi, Sztoics, Totóéredmények 1. MTK-VM—Ú. Dózsa 2:1 1 2. Videoton—Békéscsaba X 3. VFL Bochum—B. Leverkusen3:1 1 4.1. FC Köln—B. München .4:0 1 5. Ascoli—Reggina 0:0 X 6. Barletta—Foggia 1:0 1 7. Brescia—Ancona 2:0 1 8. Cosenza—Pescara 1:1 X 9. Lucchese—Taranto 1:1 X 10. Messina—Avellino 1:1 X 11. Reggiana—Udinese 1:1 X 12. Salernitans—Cremonese 0:0 X 13. Triestina—Modena 1:1 X Pluszmérközés: 14. Padova—Verona 0:0 X Dömény — Orsós, Csobod, Ambrus, Kasler— Róth, Szigeti (Gergely). Edző: Kollár Sándor. A rendkívül lelkes Balaton- parti csapat megérdemelt győ­zelmet aratott az enervált, jóval tudása alatt játszó hazaiakkal szemben. Gollövő: Boda, Ma­gyar. Szilvási Csaba A bajnokság állása: 1. Rákóczi 9 7 1 1 19-7 15 2. Paksi SE 9 6­3 18-8 12 3. PVSK 9 4 3 2 14-7 11 4. Bóly 9 5 1 3 14-11 11 5. Somberek .9 5 1 3 16-15 11 6. K. Honvéd $ 4 2 3 12-11 10 7. Siklós 9 3 4 2 8-7 10 8. Barcs 9 2 6 1 6-6 10 9. MÁV NTE 9 3 3 3 12-9 9 10. Mázasz.-vár 9 4 1 4 12-11 9 11. Csurgó 9 3 2 4 8-15 8': 12. K. Építők 9 3 2 4 6-13 8 13. Marcali 9 3 1 5 15-11 7 14. B.-lelle 9 3 1 5 8-12 7 15. Dombóvár 9­3 6 6-18 3 16. Kisdorog 9 1 1 7 8-21 3