Somogyi Hírlap, 1990. szeptember (1. évfolyam, 110-134. szám)

1990-09-10 / 117. szám

1990. szeptember 10., hétfő SOMOGYI HÍRLAP 5 Vereség a Viharsarokban Békéscsaba—Siófoki Bányász 2-1 (0-0) Békéscsaba 6000 néző. V.: Origán (Lázin, Csáki). Békéscsaba: Gulyás — Mracs- kó, Ottlakán, Szenti, Zahorán — Csató, Csanálosi, Horváth — dr. Kovács, Nagy /., Miklya. Edző: Vígh Tibor. Siófoki Bányász: Bíró — Kolo- vics, Aczél, Olajos, Szabó B. — Marozsán, Zare, Zsadányi — Magyar, Czigány, Páli. Edzó: Var­ga István. Csere: Marozsán helyett Ozs- váth a 65., Nagy I. helyett Belvon a 67., Páli helyett Keszeg a 79. percben. Sárga lap: Miklya, a 86. perc­ben. Szögletarány. 10:2 (7:2) a Bé­késcsaba javára. Nagy I. melegítette be Bírót, amikor a 3. percben egy szöglet után éles szögből megcélozta a siófoki kaput ám Bíró vetődve hárított. A 12. percben Horváth kapáslövése szállt alig mellé, majd Kolovics röviden fejelt ki egy labdát, és ezáltal Csató előtt adó­dott lehetőség, de Bíró Ismét a helyén volt. A 26. percben már a hetedik szögletet rúghatták a ha­zaiak; Nagy I. ívelésére Csató ugrott a legmagasabbra, de a sió­fokiak kapusa ezúttal is hárított. A 33. percben Zahorán bal oldali beadását fejelte Csató mellé, majd négy perccel később Csa­nálosi szorongatott helyzetben bólintott fölé. A 45. percben Nagy I. és Marozsán a félpályánál ütkö­zött, a vendégek középpályása a földön maradt. Némi ápolás után a szünetre már az öltözőbe vo­nult, de a második félidőre ismét a pályán volt. A szünet után, a 47. percben Páli a bal oldali szögletzászlótól jól ívelt be, Kolovics fölött elzúgott a labda, miként a rosszul kifutó Gulyás fölött is. Magyar elé pat­tant a pettyes, aki megijedve a nagy lehetőségtől, estében 7 méterről az üres kapu fölé emelt. Ez volt a siófokiak első akciója, ami rögtön gólveszéllyel is járt. Egy perccel később Csató 22 méteres lövésétfogta Bíró. Az 56. percben Horváth bal oldali beadá­sát a kifutó kapus Csató elé öklözte, akinek óriási bombája mellé szállt. A következő másod­percekben Csató 30 méteres ke­resztlabdával jól ugratta ki a bal összekötő helyén Horváthot, aki betört a 16-oson belülre Kolovics kíséretében, majd futtából meg­célozta a kaput. A labdába a vető­dő Bíró még beleért, de az nagy erővel a bal alsó sarokba vágó­dott. 1 -0. A 60. percben Marozsán 16 méterről a bal kapufa mellé emelt, majd utána a földön ma­radt. Némi ápolás után már csak az öltözőbe ballaghatott. (Ma- roszán: Tisztára akartam játszani magam, egy lövőcselt csináltam, amikor rátartottak a bal bokámra. Szerencsétlen vagyok, nem elő­ször sérülök meg így...) A 66. percben egyenlített a vendégcsa­pat. Szabó B. szabadrúgását a védők röviden szabadították föl, a labda a 16-os vonalán álló Ma­gyar elé került, aki habozás nélkül kapura lőtte; a labda egy védőn megpattant, s az ellenkező irány­ba mozduló és kissé kint álló Gu­lyás mellett a jobb alsó sarokba vágódott, 1-1. A gól után három perccel Csató, majd nem sokkal utána Horváth célozta meg a ka­put, de Bíró mindkétszer a helyén volt. A 77. percben pedig Csaná­losi 18 méteres, jobb felső sarkos lövését tornázta szögletre a siófo­ki portás. A 84. percben azonban már ő is tehetetlen volt, amikor Csanálosi Aczél és Olajos kísére­tében megiramodott a kapu felé, a 16-os vonalán rálépett a labdá­ra, a lendület azonban továbbvitte a három játékost. Csató jól ismer­te föl a lehetőséget, rárobbant a labdára, és óriási erővel megcé­lozta a kaput. A pettyes laposan a kapu közepébe vágódott. 2-1. A lefújás előtt Miklya kapott sárga lapos figyelmeztetést—reklamá­lás miatt. (A találkozó végén az újdonsült válogatott, Aczél Zoltán így érté­kelt: — A 90 perc folyamán dön­tően a védekezésre koncentrál­tunk. Bár a békéscsabaiaknak voltak lehetőségeik, csak hét per­cet kellett volna kibírnunk. Kolovics Zoltán pedig így látta: — Nem tudtuk megoldani azt a feladatot, amely a pontszerzést jelentette volna.) Mindkét siófoki labdarúgónak igaza volt. Sündisznó állásból rit­kán adódik lehetőség gólszerzés­re. A helyiek a találkozó előtt föl­készültek arra, hogy egy védővo­nalát alaposan megerősített Ba- laton-parti gárdával kell fölvenni a küzdelmet, de emellett arra szá­mítottak, hogy a kontrák adta le­hetőséggel élni fognak a vendé­gek. Nos, nem így történt; az már az első perctől kezdve meglát­szott, hogy csak az egyik pont re­ményében küzdenek Aczélék. Fokozatosan mind nagyobb nyo­más nehezedett Bíró kapujára, ám a portás dicséretére váljék, hogy nagyon sokáig állta Csató és társai lövéseit, fejeseit. A gól után kénytelen volt a vendégcsa­Bp. Honvéd—Bp. Volán 4-0 (1-0) Budapest, Czabán Samu tér, 3000 néző. V.: Puhl. Vasas—Tatabánya 4-2 (2-1) Tatabánya, 4000 néző. V.: Var­ga S. Veszprémi FC—Pécsi MSC 1-0 (0-0) Veszprém, 4500 néző. V.: Rácz. Újpesti Dózsa—Debreceni VSC1-0(1-0) Siófoki Bányász—Békés­csaba 2-0 (1-0) Békéscsaba, 400 néző. V.: Jakus. pat kitámadni, aminek hamar megjött az eredménye. Ám ez­után újra megszállták kapujuk előterét, nem sok energiát fordít­va a támadásokra. Ez megbosz- szulta magát, mert a viharsarkiak egyre-másra vezették a formás támadásokat; tüzeltek közelről és távolról, mígnem a mezőny leg­jobbja, Csató megszerezte a győztes gólt a házigazdáknak. Jók: Ottlakán, Szenti, Csató, Csa­nálosi, illetve Bíró, Aczél, Magyar. Nyilatkozatok a mérkőzés után: Vígh Tibor. — Gratulálok játé­kosaimnak. Megérdemelten győztünk, s ezen a mérkőzésen visszaszereztük hitünket is. Egy kiváló Siófokot fektettünk két váll­ra. Varga István:—Két óriási hibát követtünk el, s ezek veretlenségi sorozatunk megszakadásit eredményezték. Gratulálok a já­tékvezetőknek, mert nagyon magas színvonalon vezettek a mérkőzést. Jávor Péter Budapest, Megyeri-út, 1500 néző. V.: Roxin. Rába ETO—MTK-VM 3-1 (2-0) Győr, 10 000 néző. V.: Plasek. Váci Izzó—Videoton-Walt- ham 2-0 (0-0) Székesfehérvár, 4000 néző. V.: Stamler. Ferencváros—Szeged SC 3-1 (2-0) Budapest, Üllöi-út, 15 000 néző. V.: Hartmann. Siófoki Bányász: Horváth (Kovács) — Deme, Szabadi, Élő, Farkas — Bozai, Szajcz, Varsányi, Kulcsár, Palkovics Az NB I további eredményei NB l-es tartalékbajnokság A siófokiak hálóőre, Bíró Imre, a kapott két gól ellenére is csapata egyik legjobbja volt (Papp) — Szentmártoni. Edző: Takács József. Már a harmadik percben vá­ratlanul vezetéshez jutottak a siófokiak, és vezetésük tudatá­ban bátor, gólratörő játékot mu­tattak. A mérkőzés befejezése előtt szerzett újabb siófoki gól végleg megpecsételte az egyébként harcosan küzdő, if­júsági játékosokkal teletűzdelt Az NB I állása: 1. Bp. Honvéd 2. FTC 3. Rába ETO 4. Tatabánya 5. Váci Izzó 6. Siófok 7. Veszprém 8. Szeged SC 9. Békéscsaba 10. PMSC 11. Vasas 12. Ú. Dózsa 13. MTK-VM 14. Debrecen 15. Videoton 16. Bp. Volán Az 5. forduló (szeptember 15—16.) műsora. Szombat: Va­sas—Videoton-Waltham 16.30, PMSC—Békéscsaba 16.30, Sió­fok—Ferencváros 17, Szeged— A Siófoki Bányász gólszerzője, Magyar Zsolt békéscsabai együttes sorsát. Gólszerzők: Szentmártoni, Bo­zai. NB l-es ifjúsági bajnokság Siófoki Bányász—Békés­csaba 1-1 (1-0) NB l-es serdülöbajnokság Békéscsaba—Siófoki Bá­nyász 1-0 (0-0) (Az ifjúsági és serdülőmérkő­zést Siófokon játszották.) 4 3­1 11-3 6 4 3­1 11-3 6 4 3­1 8-5 6 4 3­1 9-7 6 4 3­1 7-6 6 4 2 1 1 5-3 5 4 1 3­3-2 5 4 2 1 1 4-4 5 4 2­2 7-5 4 4 2­2 4-3 4 4 2­2 9-10 4 4 2­2 7-10 4 4 1­3 5-8 2 4­1 3 2-8 1 4­­4 1-8 0 4­­4 0-8 0 Ú. Dózsa 19, MTK-VM—Bp. Vo­lán 19, Bp. Honvéd—Veszprém 19.30. Vasárnap: Debrecen— Tatabánya 16, Váci Izzó—Rába ETO 16. Rákóczi FC—Dombóvári Vasas 3-0 (3-0) Kaposvár, 1500 néző. V.: Szaloki. Rákóczi: Udvarácz (Házi) — Horváth /., Takács II., Bognár, Barna — Richter, Gilitsch, Ha- nusz, Adorján — Gyurics (Kár­páti), Takács I. (Neubauer). Edző: Horváth Miklós. Dombóvár: Reizinger — Sik- lódi, Vida, Orsós, Berki — Ger- gics, Csanádi, Vincze, Savanyú — Rácz, Korvicska. Édző: Far­kas Attila. A mindössze tíz mezőnyjáté­kossal érkező vendégek már kezdettől arra törekedtek, hogy csapatukat arányosan osszák el saját térfelükön. Csak egy- egy alkalommal próbáltak meg eloremerészkedni. Kapujuk előtti létszárpfölényük alaposan megzavarta a kaposváriakat, akik ebben az időszakban takti­kai éretlenségükkel tűntek ki, mert többnyire középen, hosz- szú indításokkal kísérleteztek. Fölényük ellenére csak fél óra elteltével adódott az első igazi gólhelyzetük, s azt rögtön érté­kesítették is, majd tíz percen belül még kétszer találtak a kapuba. Különösen a harmadik, Hanusz húsz méteres kapás­gólja ment élményszámba. Szünet után már könnyen és szemre tetszetősen játszott a Rákóczi, sorra alakította ki gól­helyzeteit, de a kapuba mind­össze egyszer sikerült beleta­lálniuk, azonban a mérkőzés talán legszebb és szabályos gólját a játékvezető érvénytele­nítette^). Ezen a mérkőzésen mindkét oldalon csupán egy kérdésre keresték a választ; nevezetesen hogy „mennyit rúgunk”, illetve hogy „mennyit kapunk.” Góllövők: Gilitsch, Gyurics, Hanusz. Jók: Bognár, Richter, Gilitsch, Hanusz, illetve Reizinger, Vida, Orsós. Jutási Róbert Rákóczi ifi I—Dombóvári V. ifi 5-0 Kaposvári Honvéd—Mar­cali VSE 3-1 (2-1) Kaposvár, Cseri-pálya, 300 néző. V.: Osztermayer. Kaposvári Honvéd: Volcsá- nyi—Bárány, Horváth J., Varga J., Müller—Csák, Zámbó, Hor­váth Z. (Ángyán), Kocsis — Krausz (Vas), Sipőcz. Edző: Köves László. Marcali VSE: Pataki — We­der, Mészáros, Hajdú /., Sze- lepcsényi — Borbély, Ferencz (Tóth P.), Szántó, Palacskó (Horváth T.) — Lakos, Fenusz. Edző: Béres Ferenc. A mérkőzés elején mindjárt a hazai együttes vette kezébe az irányítást. Sorra vezette formás támadásait, amelyek egyikéből már a harmadik percben meg­szerezte a vezetést. Tíz perccel később Zámbó 25 méterről kül­dött szabadrúgása csapódott védhetetlenül a kapuba, Osz­termayer játékvezető azonban érvénytelenítette a találatot. A Honvéd játékosai hiába rekla­máltak, mindössze csak egy sárga lapot tudtak „kiharcolni” Csák révén. A félidő közepére fokozatosan feljött a Marcali, majd sikerült egyenlítenie is. Nem sokáig tartott azonban a vendégjátékosok öröme, mert néhány perc múlva újból a ha­zaiaknál volt az előny. A második játékrész első iga­zán „komoly” feljegyezni való eseményét az szolgáltatta, hogy a bíró elvesztette a sárga kártyáját. Aztán újra a labda került a középpontba. Az újabb Honvéd-találat után állandósult a hazaiak fölénye, szinte csak a Marcali térfelén pattogott a lab­da. Még akadt a hazaiak részé­ről két nagy kapufa, egy sor ordító gólhelyzet, de az ered­mény már nem változott. Otthonában veszített a Boglárlelle A látottak alapján teljesen megérdemeltnek mondható a hazai siker a somogyi rang­adón. Gólszerzők: Kocsis, Krausz, Sipőcz, illetve Ferencz. Jók: Horváth J., Zámbó, Krausz, Sipőcz, illetve Pataki, Szántó. Fenyő Gábor Somberek—Boglárlelle 2-1 (2-0) Boglárlelle, 500 néző. V.: László. A Rákóczi második gólja Somberek: Bánki — Pauska, Bendes, Illés, Lutz — Bernáth, Dárdai, Vezér (Jakab), Komli— Csibi, Szeicz (Szabó). Edző: Dárdai Pál. Boglárlelle: Kötél—Brettner, Pardavi, Riba (Karasz), Magyar — Hollósi, György, Pacsai — Farkas, Boda, Becsei (Károly). Edző: Kenéz István. Meglepetéssel indult a mér­kőzés. A Somberek már a 3. percben védelmi hibából veze­tést szerzett. A játék első részé­nek további perceiben hiába támadott többet a Balaton-parti gárda, a vendégek kontratáma­dásai minden alkalommal ve­szélyt jelentettek. A második félidőben szinte egykapura ját­szottak a hazaiak, de a csatárok próbálkozásait nem kísérte szerencse, így csak a szépítés sikerült. Az ügyes taktikával, helyenként jól játszó baranyai gárda szerencsével nyert, a végig többet támadó, sok hely­zetet kihagyó Boglárlelle ellen. Góllövők: Szeicz, Csibi, illetve Boda 11-esből. Jók: Bánki, Bendes, Lutcz, Dárdai, illetve Riba, György, Farkas. Boglárlelle ifi—Somberek ifi 5-2. Hajas Gyula Nagykanizsai MÁV MTE— Kaposvári Építők 4-0 (2-0) Nagykanizsa, 200 néző. V.: Varga E. Nagykanizsai MÁV NTE: Molnai — Nagy, Szőke. Vári, Kele — Grabant, Mózsi, Zsigu- lics (Kéri) — Bernáth (Goór), Kém, Németh. Edző: Szalai Zoltán. Kaposvári Építők: Horváth (Táncos) — Nagy, Koncz, Ba­lassa, Papp — Minor (Károlyi), Balázs, Varga, Pintér (Czabula) — Kiss, Bodai. Edző: Horváth Lajos. A hazai csapat nem sokáig váratott az első góllal; már a harmadik percben megszerez­te a vezetést. Továbbra is nagy fölényben játszott a Nagykani­zsa, de a befejezéseknél rendre hibáztak a támadók — egészen a 31. percig, amikor újabb góllal növelte előnyét a vasutas együttes. A második játékrész­ben ugyanazzal a lendülettel folytatta a Nagykanizsa, mint ami az első félideji játékát jelle­mezte, s újabb két gólt szerzett. A Nagykanizsai MÁV MTE tetszetős, jó játékkal biztos győ­zelmet aratott a kapura vajmi kevés veszélyt jelentő Kapos­vári Építői ellen. Gólszerzők: Mózsi (2), Németh, Nagy. Jók: Szőke, Németh, Mózsi, Nagy, illetve az Építők csapatában nem akadt jó teljesítmény. Bóbics László Siklós—Barcsi SC 0-0 Siklós, 500 néző. V.: Dra- vecz. Barcs: Szlovák — Kovács, Hammer, Mongult, Tóth E. (Benesik) — Bolhói, Nagy G., Szabó N. Pókos (Altmann) — Kiss, Papp T. Edző: Bőzsöny János. Végig nagy iramú mérkőzé­sen az első játékrész 15. per­céig egyenrangú ellenfél volt a két csapat, majd feljöttek a ha­zaiak és 11-est hibáztak. A második játékrész kiegyenlített küzdelmet hozott, a barcsiak­A bajnokság állása: 1. Rákóczi 2. PVSK 3. Somberek 4. K.Honvéd 5. B.lelle 6. Paksi SE 7. Mázaszászv. 8. MÁV NTE 9. Barcs 10. Siklós 11. K.Építők 12. Boly 13. Dombóvár 14. Marcali 15. Csurgó 16. Kisdorog nak is adódott helyzetük, kapu­fát is rúgtak. A látottak alapján az újonc Dráva-partiak megér­demelték az egyik bajnoki pon­tot. Jók: Kosztolányi, Szlovák a mezőny legjobbja, Kovács, PappT., Bolhói. Barcs ifi—Siklós ifi 2-0 Ifj. Pandur Ferenc Paksi SE—Csurgó 4-0 (1-0) Paks, 800 néző. V.: Bata. Paks: Gróf — Lacza, Sashe­gyi, Héregi, Fábián — Horváth J., Szabó (Bregovics), Márkus, Horváth P. — Porga, Bérezési (Mácsik). Edző: Laki Zoltán. Csurgó: Belovári — Pintér, Horváth L., Puskás, Balogh — Bozsó (Tóth), Bódis, Kovács, Novák — Rituper, Gyurka. Edző: Deme Imre. A hazaiak minden csapatré­szükben felülmúlták ellenfelü­ket. A helyzeteik alapján győ­zelmük akár nagyobb arányú is lehetett volna. Góllövők: Már­kus 2, Sashegyi, Porga. Jók: Sashegyi, Héregi, Márkus, illet­ve Horváth L„ Bódis. Krasznai Zoltán További eredmények: PVSK—Boly 5-2, Kisdorog— Mázaszászvár 2-3 (hétközben játszották). 4 4­­9-1 8 4 3 * 1 8-4 6 4 3 1 8-6 6 4 2 1 1 6-3 5 4 2 1 1 4-3 5 4 2­2 8-3 4 4 2­2 7-5 4 4 1 2 1 6-4 4 4­4­1-1 4 4 1 2 1 3-4 4 4 2­2 3-6 4 4 1 1 2 4-7 3 4­3 1 3-6 3 4 1­3 4-6 2 4 1­3 3-11 2 4 ; 4 3-10