Somogyi Hírlap, 1990. szeptember (1. évfolyam, 110-134. szám)

1990-09-03 / 111. szám

1990. szeptember 3., hétfő SOMOGYI HÍRLAP —SPORTMAGAZIN 5 Viharos mérkőzés Siófokon Siófoki Bányász—Veszprém 0-0 Labdarúgó NB I A látszat csal, a labda nem a hálóban, hanem a kapu mögött van Siófok, 6000 néző. V.: Már­ton. (Plasek, Stamler) * Siófok: Bíró — Kolovics, Zare, Olajos, Szabó B., — Ma­rozsán, Zsadányi, Meksz — Magyar, Czigány, Páli. Edző: Varga István. Veszprém: Végh Z. — Végh T., Bimbó, Csík, Szécsi, — Csornai, Bognár, Kelemen — Rugovlcs, Szeibert, Handel. Edző: Glázer Róbert. Csere: Handel helyett Klód a 75., Páli helyett Ozsváth a 82., Magyar helyett Keszeg a 89. percben. Sárga lap: Szabó B. a 49., Szeibert a 67., Csík a 74., Meksz a 88. percben. Kiállítva: Kolovics az 58. percben. Szögletarány: 8:5 (4:2) a Veszprém javára. Marozsán távoli szabadrúgá­sa adta meg a meccs alaphan­gulatát. A Balaton-parti piros­feketék nem sok taktikázási le­hetőséget hagytak a szom­szédvár játékosai számára: ka­pujukhoz szegezték a vendége­ket. Magyar Zsolt és Marozsán hívta föl magára leginkább a fi­gyelmet megmozdulásaival, s Czigány is egyre jobb labdákkal dobta támadásba társait. A 10. percben nagyszerű hazai akció futott a pálya bal oldalán, Meksz a pettyest csaknem az alapvo­nalig vezetve azonban elkap­kodta a kecsegtető helyzetet. A siófokiak gyorsan játszották át a középpályát, a vendégek erejé­ből ekkor csupán szórványos kontrákra futotta. Az első ne­gyedóra végén a kitörő Czi­gányt felrúgták a veszprémi ka­putól 22 méterre. Zare bomba szabadrúgását bravúrral védte a kapus. Egy perccel később a másik oldalon Csornai szánta el magát lövésre néhány lépésre a hazaiak 16-osától—a labda a felső lécen megcsúszva hagyta el a pályát. Talán ez adta meg a jelet az addig kevés önbizalom­mal játszadozó vendégeknek: három gyors egymásutánban elvégzett szögletük is jelezte, hogy a mérkőzés kiegyenlítetté vált. Hamar bebizonyosodott felállt védelemmel szemben ezen a napon egyik támadósor sem tud igazán mit kezdeni. Az egyre viharosabbra fordult szél­ben a 40. percben előbb Meksz riogatta Végh kapust, majd az ellenfél játékosa, Csík hagyott ki bődületes gólszerzési lehető­séget. Egy minutummal később Márton a lehetetlenné váló idő­járási körülmények (viharos szél, zivatar, villámlás) miatt le­fújta a mérkőzést. Gellei Imre, a hazaiak volt edzője úgy vélekedett: két nagyszerűen felkészített csa­pat egyenrangú csatáját láthat­tuk eddig. S várta a folytatást. Karasz János, volt Bányász-já­tékos is azért drukkolt, hogy játszszák végig a 90. percet. — Nyerünk, mert a mieink jobban tudnak úszni — mondta. A negyven perces kényszer- pihenő után a csapatok (tán fáztak?) óriási vehemenciával estek egymásnak. A játékosok miközben mintha dézsából ön­tötték volna nyakukba a vizet, egyre többet próbálkoztak távo­li, néha csaknem fél pályáról küldött lövésekkel. Jó iramú mérkőzésen forogtak felváltva veszélyben a kapuk. Az 53. percben a maga javára dönthet­te volna el a mérkőzést a Bá­nyász: Páli nagyszerűen húzott kapura a bal szélen, beadása a gólvonaltól mintegy 10 méterre egyedül találta Czigányt. A játé­kos azonban a kapu mellé csúsztatta a pettyest. Miközben Bíró kapusnak egyre több dolga akadt portája körül, tízre fogyat­kozott a hazai játékosok száma. Az 58. percben Szeibert kakas­kodott Koloviccsal. A veszpré­mi csatár orra alá sárga lapot dugott a bíró, a hazai hátvédet pedig kiállította. — Amikor elpöcköltem Szei­bert mellett a labdát, hátulról belém rúgott. Szóltam neki, hogy ne csinálja ezt, erre dur­ván belémmarkolt. Aztán ellök­tem magamtól — mondta Kolo­vics, akit Varga István veze­tőedző 20 ezer forintra meg­büntetett. Számbeli fölényét a Veszp­rém kisvártatva mezőnyfölény­re váltotta, de a támadásait a remek napot kifogó Olajos ve­zérletével rendre megszűrte a siófoki védelem. Az átlövéseket Bíró hatástalanította, no, és a szerencsével sem állt hadilá­bon a hazai csapat. Ekkor már érezhető volt: aki talál egy gólt a szakadó esőben, az bízvást tar­solyába rakhatja a győzelemért járó két pontot. A játékosok fog­gal-körömmel igyekeztek ezt megakadályozni: szabadrúgá­sok sorozata is jelezte ezt. A tudósító följegyzett még egy szép Zsadányi-lövést, Szabó Bélának egy ragyogó kapura- fordulását. A másik oldalon a csereként beállt színes bőrű Claude, majd Csornai hagyott ki helyzetet, aztán Márton bíró mindenki örömére lefújta a talál­kozót. — Egy kivételével gratulálok valamennyi játékosomnak, mondta a mérkőzés végén Var­ga István. Ilyen irreális körülmé­nyek között az egy pontot is si­kernek könyvelem el. Czene Attila A labdarúgó NB I további eredményei: Tatabánya—Újpesti Dózsa 3-1 (0-1) Tatabánya, 10 000 néző. V.: Nagy L. Biztosan és megérdemelten nyert a Bányász együttes, mert a szünet után magyar pályákon ritkán látható produkciót nyúj­tott. Góllövők: Váczi 2, Kiszi, il­letve Vincze öngól. MTK VM—Videoton-Wal­tham 1-0 (0-0) Bp., Hungária körút, 2000 néző. V.: Németh L. Az első félidő csapnivaló játé­ka után a Videoton késve kap­csolt rá, de meddő kísérletei nem vezettek eredményre. Gól­lövő: Pölöskei. Rába ETO—Bp. Honvéd 2-1 (1-0) Bozsik stadion, 7000 néző. V.: Szilágyi. A Honvéd együttes szinte vé­gig egykapuzott, a győriek kok- kázatos taktikája mégis bevált, mert a kispestiek a helyzetek kidolgozásánál tovább nem ju­tottak. Góllövők: Csikós, Tóth, illetve Gregor 11 -esből. Ferencváros—Debrecen 2-0 (0-0) Debrecen, 14 000 néző. V.: Lázin. A szünet után a debreceniek kissé elfáradtak, s a merészeb­ben támadó ferencvárosiak próbálkozásai meghozták az eredményt. Góllövők: Szenes, Páling. Szeged—Békéscsaba 2-1 (0-1) Szeged, 7000 néző. V.: Vad. Szünet után végrehajtott sze­gedi csere felrázta a Tisza-parti együttest. Ugrásszerűen javult a mérkőzés színvonala, s a hazaiak rászolgáltak a győze­lemre. Góllövők: Kovács J., Apró, illetve Csapó. PMSC—Bp. Volán 1-0 (0-0) Pécs, 6000 néző. V.: Pillér. Nehezen nyert a mecsekaljai gárda, bár egy félidőn át ember­előnyben játszott. A Volán sok szabálytalansággal igyekezett széttördelni a játékot. Góllövő: Czéh. Pénteken játszották: Váci Izzó—Vasas 2-1 (0-0) Fáy utca, 4000 néző. V.: Mol­nár. Góllövők: Nagy, Romanek, il­letve Galaschek. Az NB I állása: 1. Tatabánya 3 3­-■ 7-3 6 2. Siófok 3 2 1 4-1 5 3. Szeged SC 3 2 1 . 3-1 5 4. Ferencváros 3 2­1 8-2 4 5. Bp. Honvéd 3 2­1 7-3 4 6. Pécsi MSC 3 2­1 4-2 4 7. Rába ETO 3 2­1 5-4 4 8. Váci Izzó 3 2­1 5-6 4 9. Veszprém 3 ­3 . 2-2 3 10. Békéscsaba 3 1­2 5-4 2 11. MTK-VM 3 1­2 4-5 2 12. Vasas 3 1 . 2 5-8 2 13. Újpesti Dózsa 3 1­2 6-10 2 14. Debreceni VSC3 ­1 2 2-7 1 15. Bp. Volán 3 ­­3 0-4 0 16. Vid.-Waltham 3 ­­3 1-6 0 A 4. forduló (szeptember 8.) műsora: Bp. Volán—Bp. Honvéd. Békéscsa­ba—Siófok, Veszprém—PMSC, Tatabá­nya—Vasas, valamennyi 16.30. Ferenc­város—Szeged SC, Ú. Dózsa—DVSC, Videoton-Waltham—Váci Izzó, Rába ETO—MTK-VM valamennyi 19. TOTÓ A totó 35. heti játékszelvé­nyén szereplő mérkőzések eredményei: 2,1,1,1, x, 2, x, x, 1,1, x, x,1, +1. Labdarúgó NB Már csak a Rákóczi nem vesztett pontot K. Rákóczi FC—Kisdorog 3-1 (1-1) Kisdorog, 350 néző. V.: Tatai. Rákóczi: Udvarácz — Hor­váth. Takács II.. Bognár, Barna — Richter, Gilitsch, Hanusz, Adorján — Takács I. (Nagy), Gyurics (Neubauer). Edző: Horváth Miklós. Ideális labdarúgóidőben azonnal egymásnak estek a csapatok. A gyorsan szerzett vendéggólra a kisdorogiak azonnal válaszoltak, így a 10. percben már 1-1-re állt a talál­kozó. Nagy iramban folyt a já­ték, a vendégek jóval többet bir­tokolták a labdát ellenfelüknél. A szünet után a Rákóczi még nagyobb sebességre kapcsolt és ezt az iramot a hazaiak már nem tudták felvenni. Egyre job­ban elfáradtak, s a vendégek szinte egykapura játszottak. A kisdorogi Horváth kiállítása pedig végleg megpecsételte a hazaiak sorsát. A Rákóczi biz­tos győzelméhez nem férhetett kétség. Góllövő: Gyurics 2, Vecsei (öngól), illetve Beke F. Jók: Fiorváth, Adorján, Gilitsch, Gyurics, illetve Vecsei, Nier, Beke F. K. Rákóczi ifi I.—Kisdorog ifi 7-1 Tököly Rudolf B.-lelle—Bolyi Medosz 1-0 (0-0) Boly, 200 néző. V.: Lehel. B.-lelle: Kötél — Pardavi, Riba, Magyar, Brettner — Ácsai, Vecsei, György, Farkas — Hollósi (Madács), Boda. Edző: Kenéz István. Mindkét csapat nagy lendü­lettel támadott az első félidő­ben, gólhelyzeteket azonban a hazaiaknak sikerült kialakíta­niuk. Két 100 százalékos gól­helyzetet is kihagyott a hazai együttes. A szünet után sem csökkent az iram, és a hazaiak támadókedve. A játék második részében is a bólyiak voltak a kezdeményezők, megismétel­ve első félidei teljesítményüket ismét kétszer hibáztak hatal­mas gólhelyzetben. A sok kiha­gyott helyzet megbosszulta magát: a vendégek öt perccel a mérkőzés befejezése előtt kö­nyörtelenül kihasználták egyet­len helyzetüket, és elvitték Bolyból a két bajnoki pontot. Góllövő: Boda. Jók: Pardavi, Kötél, Magyar, illetve Virág, Macsi, Fitt. Kapu László Dombóvári Vasas—K. Honvéd 0-0 Dombóvár, 300 néző. V.: Só­lyom. Dombóvár: Reizinger — Sik­lóéi, Luczek, Vida (Savanyu), Berki — Tárnái (Vincze), Csa­nádi, Buda — Jakab, Rácz, Korvicska. Edző: Farkas Attila. K. Honvéd: Volcsányi — Bá­rány, Horváth J., Varga, Müller — Krausz, Zámbó, Csák, Hor­váth Z. — Sipőcz (Ángyán), Vass (Kocsis). Edző: Köves László. Ismét csak egy új honvéd csapat lépett pályára, hisz a kaposváriak hat újoncot vonul­tattak föl ezen a mérkőzésen. Ettől függetlenül már az első percektől jó benyomást keltett a somogyi csapat. Kiegyenlített első félidő után nagyobb sebes­ségre kapcsoltak a kaposváriak és beszorították ellenfelüket. Ezúttal nem az idegenben megszokott kontratámadások­ra építettek. A dombóváriakat meglepte ez a taktika, és csak kétszer veszélyeztethették a honvéd kapuját. A sok helyzet ellenére sem sikerült a kapos­váriaknak bevenniük Reizinger kapuját. A döntetlen a hazaiak­ra nézve hízelgő. Jók: Rácz, Csanádi, Luczek, illetve Hor­váth J., Zámbó, Bárány. Köves László Kaposvári Építők SC— Paksi SE 2-1 (1-1) Kaposvár, 450 néző. V.: Ko­vács. Kaposvári Építők SC: Hor­váth — Nagy, Koncz, Balassa, Györkő — Molnár (Wéber), Ba­lázs, Varga (PappÁ.), Pintér— Kiss, Boday. Edző: Horváth La­jos. Paksi SE: Gróf — Bregovics (Mácsik), Sashegyi, Héregi, Somogyi — Szabó (Bérezi), Márkus. Horváth P., Fábián — Lacza, Porga. Edző: Laki Zol­tán. A volt NB ll-es együttes egy jól eltalált szabadrúgás után megszerezte az előnyt, és így a játékosai megnyugodtak. Ezu­tán lüktetőbb lett a játék, mind­két oldalon voltak bíztató lehe­tőségek. A félidő befejezése Az Építők egyenlítő gólja előtt nagy hajrát vágott ki a ha­zai csapat, és egy formás táma­dás végén az egyenlítést is megszerezte. A második félidőben is élénk, élvezetes volt a játék; egy újabb szép Építők-akció még egy gólt eredményezett. Összességé­ben: a győzelmet jobban akaró hazai csapat megérdemelten tartotta otthon a két bajnoki pontot. Gólszerzők: Kiss (2), ii-' letve Horváth P. Kiállítva: Györ­kő (a 78. percben) akasztásért. Jók: Balassa (a mezőny leg­jobbja), Nagy, Kiss, illetve Sas­hegyi, Márkus,,Lacza. Kaposvári Építők SC ifi— Paksi SE ifi 2-0 Németh Tibor Marcali—Siklós 3-1 (1-0) Marcali, 400 néző. V.: Lie- kovSzki. Marcali: Pataki — Héder, Mészáros, Hajdú /., Telepcsé- nyi — Borbély. Tóth (Ferenc), Szántó (Horváth), Balacskó — Lakos, Fenusz. Edző: Béres Ferenc. Kezdés után azonnal táma­dásba lendültek a hazaiak és perceken belül több gólhelyze­tet alakítottak ki, de gólt csak a 30. percben sikerült elérniük. Ekkor Lakos elfutott a jobbszé­len, s beadását Fenusz kapás­ból a hálóba lőtte. 1-0. Az 50. percben ismét Lakos—Fenusz összjáték után utóbbi elegán­san emelt a hosszúsarokba. 2-0. A 72. percben Szántó az alapvonalról középre adott, s az elemében lévő Fenusz továbbí­totta a kapuba. 3-0. A 78. perc­ben az,elalvó marcali védők mellett Újvári öt méterről a léc alá. lőtt. 3-1. Összességében a hazai csa­pat biztosan és megérdemelten győzött, az eredmény a vendé­gekre nézve hízelgő. Jók: Fenusz, Szántó, Lakos, Mészáros, illetve Kovács, Kosztolányi. Marcali ifi.—Siklós ifi 8-0. Ivusza István Mázaszászvár—Csurgó 4-1 (1-0) Mázaszászvár, 200 néző. V.: Lubastyik. Mázaszászvár: Görföl — Vi- rovácz, Maglóéi. Kasler, Dö— mény, Orsós — Dunai. Ambrus, Csoboth (Sztoics) — Róth. Szi­geti (Lakatos). Edző: Kollár Sándor. Csurgó: Belovári — Balogh, Horváth. Kovács, Pintér—Pus­kás, Bódis, László, Beke — Tóth (Buti), Rituper. Edző: Deme Imre. Az alacsony színvonalú mér­kőzésen a helyzeteit jobban kihasználó hazai csapat ilyen arányban is megérdemelten nyert. Góllövők: Ambrus (2), Róth (2), illetve Kovács. Jók: Csoboth, Ambrus, Róth, illetve Kovács, László, Horváth. Mázaszászvár ifi—Csurgó ifi 2-2 Barcs—Pécsi VSK 0-0 Barcs, 800 néző. V.: Fehér­vári. Barcs: Szlovák — Tóth E., (Bencsik), Hammer, Kovács J. Manguld — Nagy G. (Altman), Kiss, Papp T., Szabó N. — Pó- kos, Bolhói. Edző: Bőzsöny János. PVSK: Tihanyvári — Nagy, (Németh), Kauffman, dr. Brez- nicki, Merkler — Reith, Pazau- rek, Bekker, Eckert (Jávor) — Szabó, König. Edző: Rónai Ist­ván. Végig nagyiramú, küzdelmes mérkőzést vívott a két együttes. Az első játékrészben mindkét oldalon egyformán adódtak helyzetek, de ezek rendre kima­radtak, igaz ebben „ludasak" a jól védő kapusok is. A szünet után többet támadtak a hazai­ak, fölényük különösen az utol­só negyedórában vált tartóssá, ekkor közel álltak a győzelem­hez, de csak a kapufát sikerült eltalálniuk. A döntetlen megfelel a játék képének. Jók: Hammer, Pókos, Bolhói, Kovács illetve dr. Brez- niczki, König, Merkler. Barcs ifi—PVSK ifi 1-4 Pandur Ferenc További eredmény: Somberek—N.kanizsa 3-1 A bajnokság állása: 1. Rákóczi 3 3­­6-1 6 2. B.teile 3 2 1­3-1 5 3. PVSK 3 1 2­3-2 4 4. K. Építők 3 2­1 3-2 4 5. Nagykanizsa 3­2 1 2-4 4 6. K. Honvéd 3 1 1 1 3-2 3 7. Dombóvári V. 3­3­3-3 3 8. Boly 3 1 1 1 2-2 3 9. Barcs 3­3­1-1 3 10. Siklós 3 1 1 1 3-4 3 11. Somberek 3 2­1 6-5 2 12. Mázaszászvár3 1­2 4-3 2 13. Paksi SE 3 1­2 4-3 2 14. Marcali 3 1­2 3-3 2 15. Csurgó 3 1­2 3-7 2 16. Kisdorog 3­­3 1-7-