Somogyi Hírlap, 1990. augusztus (1. évfolyam, 84-109. szám)

1990_08-21 / 100. szám

1990. augusztus 21., kedd SOMOGYI HÍRLAP — SPORTMAGAZIN 5 Győzelemmel indult a Bányász Siófoki Bányász—Rába ETO 2-1 (1-0) Siófok, 5 ezer néző, V.: Vág- ner (Rácz, Szabó) Siófok: Bíró — Kolovics, Aczél, Olajos, Szabó — Ma- » rozsán, Zare, Zsadányi, Meksz — Magyar, Páli. Edző: Varga István. Rába ETO: Boros — Csikós, Pecsics, Udvardi, Bordás — Vajdean, Freppán, Somogyi, Farkas — Csertői, Mörtel. Edző: Pecze Károly. Csere. Zare helyett Czigány a 74., Freppán helyett Bíró a 82., Csertői helyett Tóth a 86., Ma­gyar helyett Keszeg a 91. perc­ben. Kiállítva: Vajdean a 80. perc­ben. Sárga lap: Udvardi a 28., Meksz a 62., Vajdean 64., Páli a 88. percben. Szögletarány: 7:8 (3:6) a Győr javára. Egyperces gyászszünettel kezdődött a mérkőzés, mivel a napokban hunyt el a siófokiak szakosztály elnökének, Szigeti Jánosnak a felesége. A 9. percben Meksz elhúzott a bal oldalon, az alapvonalról visszajátszott középre, és az érkező Marozsán ballal 12 mé­terről kapu fölé vágta a labdát. A 20. percben Freppán 22 méte­res szabadrúgása a jobb felső sarok felé csavarodott, de Bíró kapus bravúrral szögletre tolta. Egy perc múlva Magyar tört elő­re, Farkas az utolsó pillanatban bevetődve tudta csak'— már a 16-oson belül — elrúgni a lab­dát. A 24. percben az elemében lévő Meksz ügyesen fordult le védőjéről, éles szögből leadott lövését azonban a győri kapus nagy üggyel-bajjal szögletre tudta hárítani. A 28. percben Udvardi sokadszor „lebirkózta” Mekszet, amiért a játékvezető felmutatta neki a sárga kártyát. A 33. percben megszerezte a vezetést a Bányász. Meksz szemfülesen ellopott egy labdát a győri védőktől, Marozsánhoz játszott, aki 22 méterről kö­zépről jobb lábbal a bal alsó sa­rokba lőtte. 1-0. A 41. percben Szabó futott el a bal szélen, át­ívelt a túloldalra, az érkező Ma­gyar és Marozsán egymást za­varta, így kimaradt a nagy lehe­tőség. A fordulás után az 57. perc­ben a győri nyomás góllá érett. Csertői bal oldalról lőtt be szög­letet, Zare rosszul találta el a labdát, Mörtel viszont nem, s így a pettyes a bal alsó sarokban kötött ki. 1-1. A 62. percben Meksz Udvar- dit rúgta fel, s ő is sárga lapot kapott. Két perc múlva Vajdean a mezénél fogva húzta vissza Pálit, ezért gyűjtötte be a sárga kártyát. A 79. percben, óriási kapu előtti kavarodás végén a győriek egyik játékosa vetődve tisztázott, a siófokiak ezért 11 - est reklamáltak, a bíró azonban csak szögletet ítélt. (Aczél Zoltán: én is felfutot­tam a támadással, és jól láttam, hogy Magyar visszafejeli a lab­dát, de előlünk Bordás kézzel ütötte szögletre. Hiába rekla­máltunk azonban, a játékvezető nem adta meg a büntetőt.) A 80. percben Vajdean szán­dékosan belerúgott Aczélba, s mivel már volt sárga lapja, most megkapta a pirosat. A 87. perc­ben Mekszet rúgták fel a kapu­tól 20 méterre, Marozsán vé­gezte el a szabadrúgást, és la­posan a sorfal között lőtte a lab­dát a jobb alsó sarokba. 2-1. A 88. percben Páli sípszó után rúgta el a labdát, és az idő­húzás miatt a játékvezető neki is sárga kártyát mutatott fel. Összességében két kiegyen­súlyozott, közel azonos képes­ségű csapat találkozóján a lel­kesen játszó hazai együttes megérdemelten tartotta otthon a két bajnoki pontot. Jók: Bíró, Marozsán, Meksz, Aczél, Sza­bó, illetve Pecsics, Somogyi, Mörtel. Varga István: Kezdetnek jó volt, remélem a folytatás is ha­sonló lesz. Úgy érzem, megér­demelten nyertünk. Pecze Károly. Lendületes, Toto A totó 33. heti mérkőzései­nek eredménye: 2,1,1,1,1,1.X, 2,X, 2, X,1, X, 2 +1. * * * A nyeremények: 13 plusz egy találatos szel­vény 2 db, nyereményük egyenként 2 215 785 forint. 13 találatos szelvény 5 da­rab, nyereményük egyen­ként 1 022 670 forint. A 12- esek (188 db) 25 385, a 11- esek (3046 db) 1567, a 10- esek (26 931 db) 266 forintot érnek. küzdelmes, harcias mérkőzés volt, szerencsés hazai győze­lemmel, amelyből kivették részüket a játékvezetők is. Vaj- deant például kiállítása előtt már percekkel le akartam cse­rélni, de a játékvezető nem adott rá engedélyt. A döntetlen szerintem igazságosabb lett volna, hiszen a Siófoknak a második félidőben nem is volt helyzete. Gyarmati László További NB l-es eredmények Bp. Honvéd—Vác 3-0 (1 -0) Kispest, 3500 néző. V.: Né­meth. Nagyon jól kezdett az alapo­san kicserélődött, volt sokszo­ros bajnok. Az idegenlégiós Vancea vezérletével már a ne­gyedik percben vezetéshez ju­tott. A 90 perc során csak a gó­lok mennyisége volt kérdéses. Góllövők: Vancea, Pisont, Gre­gor. Ferencváros—Újpest 5-0 (4-0) Megyeri út, 12 000 néző. V.: Molnár. Az előző bajnokság arany- és bronzérmesének összecsapá­sa elmaradt a várakozástól, mert csak a Ferencvárosiak szi­porkáztak ezen a napon. Ők aztán annál inkább. Nem volt egy súlycsoportban a két együt­tes. Góllövők: Szenes (2), Fonnyadt (2), Bánki. Debrecen—Veszprém 2-2 (1-0) Debrecen, 8000 néző. V.: Kurmai. Jó iramú, küzdelmes mérkő­zést láthatott a közönség, a hazai csapat harcos taktikát választott, és a helyzetei alap­ján győzelmet érdemelt volna. GóllövőkTTurba, Vancsa, illetve Szeibert, Rugovics. Tatabánya—Békéscsaba 2-1 (1-0) Tatabánya, 3000 néző. V.: Bay. Sokáig levegőben lógott a meglepetés, mindkét együttes tagjai sokat futottak. A hazaiak az utolsó 13 percben fordították És elkezdődött... meg a vesztésre álló mérkő­zést. Kiállítva: Csató, a 78. percben. PMSC—Videoton-Waltham 2-0 (0-0) Pécs, 9000 néző. V.: Nagy L. Csak a szünet után élénkült meg a játék. Kihagyott fehérvári helyzetek megbosszulták ma­gukat, igaz, jobban hajrázott a mecsekaljai gárda. Góllövők: Lovász, Balog. Vasas—MTK VM 2-1 (0-0) Flungária körút, 4000 néző. V.: Varga. Mindvégig remek iramú mér­kőzést vívott a két csapat. Játé­kosai sokat futottak, és nem ismertek elveszett labdát. A hazaiak ennek ellenére több­ször is elvesztették — hason­lóan a mérkőzést is. Góllövők: Galaschek, Bücs, illetve Jován. Szeged—Bp. Volán 1-0 (0-0) Szeged, 5000 néző. V.: Lá­zin. Az újonc rangadón a hazaiak többet támadtak, s dolgukat csak a nagyszerűen védő Be- recz kapus nehezítette meg. A hajrában hajszál híján egyenlí­tettek a pestiek. Góllövő: Apró. A góllövőlista: 2 gólos: Szenes, Fonnyadt (Ferencváros), Marozsán (Sió­fok). 1 gólos: Bánki (Ferencváros), Vancea, Pisont, Gregor (Bp. Honvéd), Mörtel (Rába ETO), Apró (Szeged), Lovász, Balog (PMSC), Tulba, Vancsa (Deb­recen), Szeibert, Rugovics (Veszprém), Simon, Váczi (Ta­tabánya), Mracskó (Békéscsa­ba), Jován (MTK-VM), Gala­schek, Bücs (Vasas). Az NB I állása 1. Ferencváros 1 1 ­­5-0 2 2. Bp. Flonvéd 1 1 ­­3-0 2 3. Pécsi MSC 1 1 ­­2-0 2 4. Siófok 1 1 ­­2-1 2 Tatabánya 1 1 ­­2-1 2 Vasas 1 1 ­­2-1 2 7. Szeged SC 1 1 ­­1-0 ,2 8. Debreceni VSC 1 - 1­2-2 1 Veszprém 1 - 1­2-2 1 10. Békéscsaba 1 - ­1 1-2 0 MTK-VM 1 - ­1 1-2 0 Rába ETO 1 - ­1 1-2 0 13. Bp. Volán 1 - ­1 0-1 0 14. Videoton-Waltham 1 - ­1 0-2 0 15. Váci Izzó 1 - ­1 0-3 0 16. Ú. Dózsa 1 - ­1 0-5 0 Labdarúgó NB III Rákóczi FC—Kaposvári Honvéd 2-0 (2-0) Két somogyi rangadó, egy meglepetés Kaposvár, Rákóczi-pálya, 1500 néző. V.: Szőke. Rákóczi FC: Udvarácz—Ta­kács II., Horváth I. Z, Bognár, Barna—Richter, Gilitsch, Ha- nusz, Adorján—Takács I. (Nagy G.), Gyurics (Neubauer). Edző: Horváth Miklós. K. Honvéd: Volcsányi—Va- nek, Horváth J., Bárány—Var­ga (Vass), Csák, Zámbó, Hor­váth Z, Kocsis—Sipőcz (Án­A Rákóczi második gólja előtti jelenet v, gyán), Krausz. Edző: Köves László. Még talán az első perc sem telt el, amikor Richter iramodott meg a jobb oldalon. Lefutotta az egész vendégvédelmet, s min­taszerű beadását az új fiú, a Siófokról érkezett Takácá I. bó­lintotta a kapuba. A 37. percben aztán megismétlődött az első gól. Ismét Richter elé került a pettyes, aki elviharzott a pálya jobb oldalán, s a beívelt labdára érkező Gyuricsnak már nem volt nehéz dolga. A két gólon kívül más említésre méltó ese­mény nemigen történt, hacsak nem számítjuk annak azt a né­hány leheletfinom,, tért ölelő Adorján-átadást, valamint a számolatlanul kiosztott kisebb- nagyobb „tüskéket”, amelyből mindkét együttes játékosainak bőven kijutott. Igaz, a pályán lévők rugdoshatták egymást, hiszen a játékvezető mindösz- sze csak egyetlen alkalommal nyúlt a zsebébe sárga lapért. A második játékrészben két hazai kapufa jelezte, hogy fö­lénybe került a Rákóczi. Ugyan­akkor az is az igazsághoz tarto­zik, hogy Udvarácz kapusnak nemegyszer merész kivetődés­sel kellett tisztáznia a Honvéd csatárai elől. Összességében a látottak alapján megérdemeltnek mondható a Rákóczi FC győ­zelme. Jók: Adorján, Richter, Takács I., Takács II., illetve Horváth J., Csák, Volcsányi. Rákóczi FC ifi I. — Rákóczi FC ifi II. 6-0 (0-0) Fenyő Gábor Boglárlelle—Marcali 1-0 (1-0) Marcali, 600 néző. V: Velics- kó. B. lelte: Kötél—Hollósi, Par- davi, Riba, Magyar—Becsei (Karasz), György, Koroknai, Pacsai—Juhász, Boda. Edző: Kenéz István. Marcali: Pataki—Hajdú II., Mészáros, Hajdú /., Borbély— Héder, Szántó, Palacskó, Hor­váth T, (Tóth P.)—Lakos, Fe- nusz. Edző: Béres Ferenc. Kiállítva: Karasz a 89. perc­ben, utánrúgásért. Az első perc végén már veze­tést szerezhettek volna a hazai­ak. Héder futott el a jobb olda­lon, s a rövid sarokra lőtt labdá­ját Kötél nagy bravúrral a kapu­fasegítségével hárította. A ven­dégek a 21. percben szereztek vezetést. A megszerzett előny birtokában a mérkőzés hátralé­vő részében a vendégek látha­tóan az eredmény tartására tö­rekedtek, melyet végül is sike­rült megoldaniuk. Az utolsó negyedórában a hazaiak nagy hajrába kezdtek, helyzeteik is adódtak, de a szerencsével ezúttal hadilábon álltak. Összességében a rutinos Pardavival az élen kitűnő védő­játékot nyújtó vendégek győzel­me megérdemelt, bár a gólhely­zetek alapján a döntetlen job­ban megfelelt volna a játék ké­pének. Góllövő: György. Jók: Pardavi, Hollósi, Koroknai, Pa­csai illetve Hajdú I., Szántó. Ivusza István Kaposvári Építők— Mázaszászvár 1-0 (1-0) Kaposvár 200 néző. V.: Lász­ló. K. Építők: Horváth—Nagy, Koncz, Novák, Papp—Solymo­si (Kovács), Dékány (Balázs), Balassa—Pintér, Kiss, Boda. Edző: Horváth Lajos. Mázaszászvár: Görföl—Viro- vácz, Maglódi, Róth, Demény— Orsós, Csoboth, Ambrus, Kas- ler—Sztoics, Szigeti. Edző: Kol­lár Sándor. A nagy melegben mindkét együttes már kezdettől bizton­sági játékra törekedett. Az Épí­tők volt valamivel aktívabb, s ez meg is hozta vezető gólját. Szü­net után már bátran kitámadott a bányászegyüttes, de körül­ményes próbálkozásaikat nem kísérte szerencse. A hajrában a feljavult Építők két kapufát is lőtt. Góllövők: Kiss F. Jók: Koncz, Balassa, Dékány, Novák, illetve Dömény, Maglódi, Orsós, Róth. K. Építők ifi — Mázaszászvár ifi 2-0 Németh Tibor Somberek—Csurgó 3-1 (0-0) Somberek, 200 néző. V: Dra- vecz. Somberek: Bánki—Szeitz, Il­lés, Lutz—Pauska, Bernáth (Heel), Dárdai—Jakab (Tábo­ri), Komli, Csibi. Edző: Dárdai Pál. Csurgó: Belovári—Hanusz, Kovács, Pintér, Puskás—Ko­vács II., Gyurka, Bódis (Buti), Horváth—László, Beke. Edző: Deme Imre. Küzdelmes mérkőzésen a második félidőben nyújtott jó játékával megérdemelten nyert a Somberek. Góllövők: Szeitz, Lutz, Csibi, illetve Kovács II. Kiállítva: Puskás (Csurgó) a 80. percben. Horváth László Barcs—Nagykanizsai MÁV MTE 0-0 Barcs, 1200 néző. V.: Kovács N. Barcs: Szlovák—Tóth £., Hammer, Kovács, Mongult, Nagy G. (Sas)—Kiss, Papp, Szabó N—Pókos, Bolhói. Edző: Bőzsöny János. Nagykanizsai MÁ V MTE: Milliner—Nagy T., Szőke (Buti), Keie, Vári—Vágó, Grabont, Bernáth, Németh P.—Mózsi, Kém. Edző: Szalai Zoltán. Az újonc Dráva-parti csapat az első félidőben jó játékot mu­tatott és helyzetek is adódtak előttük. A második játékrész­ben azonban inkább a vendé­gek próbálkoztak. A helyzetek alapján a hazai csapat nyerhe­tett volna. Kiállítva: Grabont, Nagykanizsa az 56. percben utánrúgásért. Jók: Tóth E., Hammer, Mongult, Bolhói, illet­ve Müllner, Nagy T., Kém. Barcs ifi — Nagykanizsa ifi 3­2 Pandur Ferenc További eredmények: Bólyi Medosz—Paksi SE 1-0, Kisdorog—Siklós 0-1, Dom­bóvári Vasas—Pécsi VSK 2- 2. Az NB III állása: 1. Somberek 1 1 — — 3-1 2 2. Rákóczi 1 1 — — 2-0 2 3—6. B. lelle 1 1 — — 1-0 2 K. Építők 1 1 — — 1-0 2 Siklós 1 1 — — 1-0 2 Boly 1 1 — — 1-0 2 7—8. D. Vasas 1 — 1 — 2-2 1 PVSK 1 — 1 — 2-2 1 9—10. Barcs 1 — 1 — 0-0 1 Nagykanizsa 1 — 1 — 0-0 1 11—14. Marcali 1 — — 1 0-1 — Paksi SE 1 — — 1 0-1 — Kisdorog 1 — — 1 0-1 — Mázaszászvár 1 — — 1 0-1 — 15. K. Honvéd 1 — — 1 0-2 — 16. Csurgó 1 — — 1 1-3 __ Lendületben a fehér mezes Építők