Somogyi Néplap, 1989. október (45. évfolyam, 232-258. szám)

1989-10-02 / 232. szám

4 SSPŐRT 0 " _ o Somogyi Néplap 1989. október 2., hétfő Labdarúgó NB III. ____________ Rö plabda NB I Rákóczi FC—Konyhád 2-1 (0-0) Kaposvár, 1000 néző. V.: Varga E, Rákóczi FC: Udvarácz, — Göbölös, Kraft, Zsirai, Itvás (Horváth 111.) — Richter, Szabó, Hanusz, Adorján — Neubauer, Gyurics (Kárpáti). Edző: Horváth Miklós. Bonyhádi Heisler — dr. Alföldi, Stump), Kiss, Muck- li (Forrai) — Rácz, Ven­dég, Darabos — László (Gu- zorán), Pozsár, Pfeifer. Ed­ző: Kovácsi Ferenc. Már az első percekben eldönthette volna a mérkő­zés sorsát a hazai együttes, de a helyzetei kimaradtak. A továbbiakban sem válto­zott a játék képe; a sereg­hajtó szívósan védekezett, a hazaiak pedig sokáig nem tudták feltörni ezt a falat. Szünet után két perc alatt lőtt két góllal úgy tűnt, hogy eldőlt a mérkőzés sor­sa, de egy óriási védelmi hibából szépítettek a vendé­gek, s ezzel végig kétessé tették a hazaiak győzelmét. Góllövők: Neubaier 2, il­letve Guzorán. Jók: Neu­bauer, illetve Heisler, Dara­bos. . Rákóczi FC ifi—Bonyhád ifi 2-1 Fenyő Gábor Paksi Atomerőmű—Csurgó 1-0 (1-0) Csurgó, 700 néző. V.: Ko­vács. Paks: Hornyák — Erdélyi Burai, Nagy Z., Lauer — Porga, Nagy L., Takács (Szabó), Boros (Mikolics) — Juhász, Vörös. Edző: Pusz­tai László. Csurgó: Belovári — Tóth P., Mészáros, Puskás, Ritu- per — Buti, Bódis, Novák, Beke — Tóth F. (Takács). Kovács. Edző: Nagy Lajos. A Dráva-csoport rangadó­ján az első félidőben a ven ­dég paksiak játszottak fö­lényben, ők irányították a játékot, s egy öngóllal a vezetést is megszerezték. Ebben a játékrészben a ha­zaiak erejéből egyetlen va­lamire való támadásra sem tellett. A szünet után tá- madgatott a Csurgó, több kísérletet tett az egyenlí­tésre, de a jól záró paksi védelemmel nem boldogult. A hazai csapatból több já­tékos mélyen a tudása alatt teljesített, és a jól felkészí­tett, fegyelmezetten játszó vendégek ellen esélyük sem volt a sikerre. Góllövő: Novák, öngól. Jók: Rituper, illetve Nagy L., Burai, Nagy Z. Csurgó ffi—Paks ifi 2-2 Kiss Béla K. Honvéd—K. Építők 0-0 Kaposvár, Cseri pálya, 600 néző. V.: Lubastyik. K. Honvéd: Volcsányi — Király, Horváth 'J., Kiss. Viszti (Bertus) — Nagy E., Varga, Lakner, Lukács — Kerner (Szilágyi), Szenczi. Edző: Köves László. K. Építők: Baán — Nagy, Balassa, Györkő, Papp A. — Papp T., Balázs, Pintér (Gál), Varga — Czabula (Landek), Véber. Edző: Hor­váth Lajos. Nem kellett idegnyugtató­kért kapkodni azoknak a nézőknek, akik szombat dél­után kilátogattak az NB III kaposvári rangadójára. Az első játékrész alacsony szín­vonalú küzdelmet hozott, a kapuk nem nagyon forog­tak veszélyben. A szünet után nagyobb sebességre kapcsolt a honvédegyüttes, s a fordulás utáni első ne­gyedórában több gólhelyze­tet is elhibázott. Az idő mú­lásával azonban megérezték az építősök, hogy a honvé­dek vészes gólinség'ben szenvednek, s így egyre lel­kesebben játszva elvitték a cseri pályáról az egyik pon­tot. Jók: Horváth J., Nagy E., Hárít az Építők kapusa illetve Baán, Nagy, Balassa, Papp T. Berzeviczy Zsolt Marcali ViSE—Boglárlelle 2-1 (0-0) Boglárlelle, 300 néző. V.: Horváth. Marcali: Igricz — Hajdú II., Hédes, Hajdú I., Szeke­res — Czuczka, Lakos, Pa- lacskó — Nagy (Luka), Mix- tai (Horváth), Urbán. Edző: Fenyvesi László. Boglárlelle: Majzlinger — Glatz, Riba, Kötél, Hollóst — Madács, Magyar, Becsei (Juhász) — Karasz — Sü­megi), Koroknai, Farkas. Edző: Somodi László. Már az első félidőben töb­bet birtokolták a labdát a mezőnyben a vendégek, de a hazaiak előtt adódott több biztos gólhelyzet. A játék második fölében még egy­értelműbb lett a marcali fö­lény, és ez- gólokban is meg­mutatkozott. A sárga lap és egyéb okok miatt felfor­gatott összeállításban fel­álló Balaton-parti gárda nem tudta megismételni a korábbi fordulókban nyúj­tott játékát. A vendégek vé­gig ügyesen védekeztek, és lelkes játékukkal megérde­melten győztek. Góllövők: Hajdú I., Mix- tai, illetve Juhász. Jók: Ig­ricz, Hajdú I., Szekeres. Czuczka, illetve Riba. iBoglárlelle ifi—Marcali ifi 2^2 Hajas Gyula További eredmények: (Boly—Szigetvár 1-0, Som­berek—IMázaszászvár 2-0, Dombóvár—Siklós 2-0, Nagy- mányok—NK. Volán Dózsa Hl. Duna-kupa férfi röplabdatorna Még mindig dobogós helyen a Kapos Volán Győzelem A Duna-kupa második for­dulójára Csehszlovákiában, Zilina városában került sor. A mérkőzéseket abban a sportcsarnokban játszották, ahol két évvel ezelőtt a női világbajnokság került meg­rendezésre. A Kapos Volán csapata, miután Tatabányán a KOMÉP játékosait felvet­te, csütörtökön a késő éjsza­kai órában érkezett meg Zsolnára, így a csütörtök estére tervezett és az osztrák fordulóból a Zsilina kanadai szereplése miatt előrehozott Kapos Volán és KOMÉP el­leni mérkőzést csak pénte­ken délelőtt tudták lejátsza­ni. A tulajdonképpen három naposra tervezett program így péniték—szombatra sű­TOTÓ A totó 39. heti játékszel­vényén szereplő mérkőzések eredményei: 1, x, 2, x, 2, 1, 1, 2, X, x, x, 1, 1 + 1. rűsödött össze. A sorozat­mérkőzések és a csarnok óriási méretei megzavarták a magyar csapatokat, ennek tudható be, hogy a Kapos Volán nem tudta megismé­telni előző heti eredményes szereplését. Ennek ellenére, továbbra is dobogós helyen maradt a csapat, s megfelelő felkészü­léssel az utolsó fordulóban még javíthat is jelenlegi harmadik helyén. A Kapos Volán csapata Zsolnán az alábbi eredmé­nyeket érte el. ZsiilAna—Kapos Volán (elő­re hozott mérkőzés) 3-1, VS Praha—Kapos Volán 3-0, Sokol Wien—Kapos Volán 3-2, Zsilina—Kapos Volán 3-0, Kapós Volán—Klagen­furt 3-1. A tornán az alábbi játé­kosok szerepeltek: Czotter, Kántor, Stefik, Horváth, Czifra, dr. Pridál, Szabó, Schmidt, Kiss, Erdei, Károly. Edző: Laszczik Iván. Gelle József Kosárlabda NB I Bázis Kaposvár KK—Deko SE 103-91 (45-47) Debrecen, 600 néző. V.: Gidófalvy, Geréb. Bázis KKK: Kristinik (33), Monok (18), Kovács (8), Mi­chalik (21), Gosztonyi. (12). Csere: Vojvoda (10), Stickel (1), Nagy (2). Edző: Magyar András. Jól kezdett az építős le­génység, 7-0 arányban elhú­zott a negyedik perc végére. Feljött a Deko, folyamato­san dolgozta le hátrányát, de a Bázis a félidő hajrájá­ig tartotta négypontos elő­nyét. Az utolsó három perc­ben védekezésben megzava­rodott a Bázis, és ez a Deb­recen kettő pontos előnyét eredményezte a félidő végé­re. A második félidőben to­vább nőt a Deko előnye, az eredmény 59-49 volt a javá­ra. Időt kért a Bázis, mely­nek eredményeképpen a ha­todik percben egyenlített. Ezután fej-fej mellett ha­A K. Tungsram még veretlen Férfi mérkőzések: K. Építők SC—Zalaegerszeg 3:1 (—10, 12, 16, 16) Zalaegerszeg, 200 néző. V.: Bíró, Schumacker. Építők: Bozóki, Jezeri, Méng, Katona, Pácsonyi, Tö- röfc. Csere: Bogár, Zarka. Edző: Kozma Györgyné. Változatos, izgalmas talál­kozón, kissé megilletődve kezdett a kaposvári csapat, így a hazaiak nyerték az el­ső játszmát. A másodikban az építősöknek följavult a nyitásfogadásuk és a táma­dójátékuk is, így egyenlíte­ni tudtak. A harmadik szett­ben már 14:16-ra vezetett a ZTE, de a hallatlanul lelke­sen játszó kaposváriak, nem ismerve elveszett labdát, óriási bravúrral fordítani tudtak. A befejező szett is óriási csatát hozott, ahol is­mét sikerült felülkerekedni a vendégeknek, így nagy meglepetést okozva meg­nyerték a zalaegerszegi mér­kőzést. Az egész csapat át­lagon felüli teljesítményt nyújtott. BKV Előre—K. Építők SC 3:2 (—13, 14, 15, —12. 13) Kaposvár, városi sport- csarnok, 100 néző. V.: Zách, Policsányi. Építők: Bozóki, Jezeri, Méng, Katona, Pácsonyi, Tö­rök. Csere: Karagity, Torma, Bogár. Edző: Kozma György­né. Több mint két órát tartó nagy csatát láthatott a ka­posvári közönség. Az első szettben' biztos győztesnek tűnt már az Építők, amikor följavultak a budapestiek, de jobb összpontosítással végül a kék-fehéreké lett a játszma. A folytatás már nem sikerült ilyen jól. A második és a harmadik já­tékban is volt nyerési lehe­tősége a hazai gárdának, de minimális különbséggel mindkétszer alulmaradtak. A negyedik szettre össze­szedték magukat, s váratla­nul 2:2-re módosították az állást. A döntő játékban alaposan elhúzott a BKV, s az építősök csak szorosabb­ra tudták tenni a befejezést, de a győzelem kicsikarásá­ra már nem maradt erejük. Az élvezetes, jó mérkőzésen az idegi terhet jobban bíró idegenben Kristinik Volt a legeredmé­nyesebb ladt a két csapat. A reme­kül játszó Kristinik ve­zényletével a mérkőzés utol­só harmadában okos, takti­kus játékkal, kitűnő véde­kezéssel biztosan nyerte a mérkőzést a Bázis. Jók: Kristinik, Michalik, Monok, Vojvoda. A Deko legjobb dobói: Shiirlán (23), Brabe- necz (26). Szabó Gábor r UliSZ Támad a K. Tungsram a Dutép ellen együttes nyert. Jók: Méng, Jezeri, Török. Női mérkőzések: Kaposvári Tungsram— Budaörs 3:0 (8, 1, 9) Budaörs, 50 néző. V.: Ba­lázs, Vaszily. K. Tungsram: Sántosiné: Novák, Halász, Gosztonyi, Magyarné, Marek. Csere: Nagy, Zalavári, Tuba, Sas- Vári. Edző: Simonné Kutas Zita. Az első játszmában Novák remek nyitásai után ötpon­tos előnyhöz jutott a kapos­vári csapat. A hazaiak edző­je időt kért, s jól tette, mert 8:8-ra módosult az állás. Utána azonban hengereltek a kaposvári lányok, s biz­tosan nyerték az első játsz­mát. A második szettben, hasonlóan az előzőhöz, szin­tén 5:0-re húzott el a Tungs­ram. A hazaiakon pedig ek­kor már sem a cserék, sem az időkérés nem segített, le­ütötték őket a pályáról. A harmadik játszmában pályá­ra léptek a cserék is, a ve­lük is biztos volt a győze­lem. Jók: Sántosiné. Halász, Magyarné. K. Tungsram—Dutép SC 3:2 (12, 6, —8, —12, 6) Kaposvár, városi sport- csarnok, 150 néző. V.: Zách, Policsányi. K. Tungsram: Magyarné, Novák, Gosztonyi, Sántosiné, Marek, Halász. Csere: Nagy, Zalavári. Edző: Simonné Kutas Zita. A mérkőzés előtt búcsúz­tatták Majomé Hörcsög Er­zsébetet, aki befejezte aktív pályafutását. A találkozó elején úgy tűnt, hogy sima győzelmet arat a hazai csa­pát. A harmadik játszmá­ban azonban érthetetlenül megtorpantak a Tungsram játékosai. A következő szet­tet szoros küzdelemben a vendégegyüttes nyerte meg. A mindent eldöntő utolsó játékrészben magára talált a kaposvári gárda, s fölénye­sen, 15:6-ra győzött. A csapatból Sántosiné, Ha­lász, Magyarné és Gosztonyi játszott jól. Szovjet kézilabda-siker A nigériai Bauchiban be­fejeződött a női junior ké­zilabda-világbajnokság. A döntőben a Szovjetunió 26:23 (15:10) arányban győzött a Koreai Köztársaság ellen, s ezzel aranyérmes lett. A további helyosztók: 3.: Bulgária—Jugoszlávia 27:18, 5.: Svédország—Kína 27:16, 7.: Dánia—Spanyolország 30:19, 9.: Nigéria—Japán 34:22, 11.: NSZK—Algéria 22:10. TOTÓZÓK. FIGYELEM! TOMBOLÁAKCIÓ! 1989. október 2-től 1989. december 15-ig. Fiókjainkban és totó-lottó kirendeltsége­inkben minden 100 Ft értékben vásárolt kollektív totószelvény után 1 db tombola­jegyet adunk Sorsolás: 1989. december 19-én. Nyeremények: színes tv, videomagnó, magnósrádió. Minden fogadónak sok szerencsét kíván az ORSZÁGOS TAKARÉKPÉNZTÁR SOMOGY MEGYEI IGAZGATÓSÁGA (106709)