Somogyi Néplap, 1989. június (45. évfolyam, 127-152. szám)

1989-06-12 / 136. szám

4 Somogyi Néplap 1989. június 12., hétfő Végei ért az NB I sportBI A Csepel a bajnok A Bp. Honvéd a bajnok — Kiesett a ZTE és a Dunaújváros — A tizenkettedik a Siófoki Bányász A szombati fordulóval be­fejeződött a labdarúgó NB I. Bőven akadt izgalom az utolsó fordulóban is. A tévé képernyőjén figyelemmel kí­sérhettük a bajnoki címért folyó csatározást, a Bp. Hon­véd és az MTK-VM között. A Honvéd győzelmével — korábbi gondjai ellenére —\ biztosan nyerte a mérkőzést, s ez számára a bajnoki cí­met jelentette. Az MTK- VM-et végül a Veszprémben győztes FTC is megelőzte. A Siófoki Bányász döntetlenül végzett odahaza a Videoton­nal, de a 11-es rúgásokkal alulmaradt, azonban a Bá­nyászra ez sem jelentett ve­szélyt. Igaz, közvetlen az osztályozóra ítéltek előtt a 12. helyen fejezte be a baj­nokságot, de három pont előnnyel. 16 év után mon­dott búcsút az élvonalnak a 23TE gárdája. Az már ko­rábban is nyilvánvaló volt,. hogy az újonc .Dunaújváros visszajön a második vonal­ba. Kérdéses a Vasas és a Haladás sorsa. E két csapat­nak osztályozót kell vívnia; azon dől el, hogy megtart- hatjákée NB I-es tagságu­kat. Siófoki Bányász— Videoton 1-1 (0-1) 11-esekkel 3-4 •Siófok, 4000 néző. V.: Ko­vács I.. L. (Varga S., Varga L.) Siófoki B.: Bíró — Kolo- vics, Aczél, Szabó L., Maro­zsán — Keszeg, Olajos, Quirikó — Boda (Krausz a 46. percben), Freppán (Pal- kovics a 67. percben), Meksz. Edző: Gellei Imre. Videoton: Koszta — Végh, László, ,Novath, Horváth — Máriási, Csucsánkszky, Em­mer — Jónás, Babai, Pet- res. Edző: Kaszás Gábor. Sárga lap: Kolovics az 55. percben. Szögletarány 85; (4:2) a Siófok javára. A 6. percben Quirikó bal oldalról ívelt középre, íMeksz 8 méterről előre vetődve fejelt, de a labda centimé­terekkel elkerülte a jobb kapufát. Nem sokkal később Freppán próbálkozott távoli lövéssel, de a labda újra a jobb kapufa mellett gurult el. A 24. percben váratlanul megszerezte a vezetést a Vi­deoton: Csucsánszky néhány apró csellel a jobb szélről középre tört be, lepöccintet­te a labdát az érkező Novák elé, s az 18 méterről egyből lőtt, és ,a labda a bal alsó sarokban kötött ki. 1-0. öt perc múlva kisebb tűzijáték zajlott le a Videoton kapuja előtt. Előbb Freppán, majd Boda, aztán Kolovics lőhe­tett, de a védőfalban mind- háromszor elakadt a labda. A 36. percben Quirikó, Ke­szeg, majd Boda is helyzet­be került, de mindhárman elügyetlenkedték a lehetősé­get. A 44.. percben újabb egyenlítési lehetőséget sza­lasztott el a Bányász. ÍMeksz ügyesen húzta el Vég mel­lett a labdát, 15 méterről laposan lőtt, de Koszta bra­vúrral vetődve szögletre tu­dott hárítani. Az 55. percben Quirikó kapott jó indítást, s a bal összekötő helyéről, 14 mé­terről nagy erejű lövést küldött a kapu felé, de a labda elzúzott a bal felső sarok mellett. A 65. percben a másik oldalon Jónás for­golódott a 16-os vonalánál, majd lövésre szánta el ma­gát, s a labda a jobb kapu­fán csattanva vágódott vissza a mezőnybe. A 71. és a 73.. percben Keszeg előtt adódott lehetőség, de a kö­zéppályás mindkétszer hibá­zott. A 80.. percben végre megszületett az egyenlítő gól. Meksz bal oldali szög­letét követően előbb Palko- vics, majd Keszeg sikerte­len próbálkozása után Kra­usz elé pattant a labda, s ő öt méterről ballal a bal sarokba helyezte. 1-1. DR. LACZKO MIHÁLY AZ MLSZ ÚJ ELNÖKE A 11-es rúgásoknál Ma­rozsán lövését Koszta ki­védte. Ezután Emmer, a másik oldalon Kolovics, Végh, Quirikó, Csucsánszky, Meksz, Novák belőtte, majd Palkovics kihagyta. így ala­kult ki a 3-4-es végered­mény a 11-es rúgó párbaj­ban. Meglehetősen szokatlan mérkőzést látott ezúttal a nagyérdemű publikum. A pályán szinte végig meddő hazai mezőnyfölényben folyt a játék, amelyre gyakran a kényelmes minősítés is túl szelíd lenne. Aztán mégis­csak megvillant olykor va­lami, néhány pillanatra fel­gyorsult a játék, hatalmas helyzet teremtődött — leg­inkább a Videoton kapuja előtt —, s mrie a nézők igazéból föllelkesülhettek volna, máris kimaradt a le­hetőség. E kettősség óka fő­ként az a nagy taktikai csa­ta, amely nem annyira lát­ványosan, de célratörően dúlt a pályán. A taktikai csatát mnidkét csapat meg­nyerte, a mérkőzésen azon­ban mégis a Videoton „bu­kott el”, hiszen a győzelem esetén bronzérmes helyen végezhetett volna. Jók: Aczél, Olajos, Meksz, Kra­usz, illetve Koszta, Novák, Csucsánszky. Gyarmati László A további eredmények: Vasas—ZTE 2-0 (0-0) Bp. Honvéd—MTK-VM 2-0 (0-0) Haladás—Békéscsaba 2-0 (0-0) Dunaújváros—Rába ETO 0-1 (0-0) Veszprém—Ferencváros 0-2 (0-0) Vác—Tatabánya 1-3 (0-2) A bajnokság végeredménye: 1. Bp. H. 30 16 6 1 7 44-28 61 2. FTC 30 16 4 3 7 49-29 59 3. MTK-VM. 30 13 8 3 6 41-34 58 4. Videoton 30 17 1 4 8 57-32 57 5. R. ETO 30 16 3 2 9 44-31 56 6. T.-bánya 30 12 3 6 9 39-35 48 7. B.-csaba 30 12 4 2 12 40-36 46 8. Váci I. 30 10 5 3 10 33-34 45 9. Ü. Dózsa 30 11 2 4 13 37-35 41 10. Veszpr. 30 9 6 2 13 23-35 41 11.. PMSC 30 9 3 7 11 35-37 40 12. Siófok 30 8 4 6 12 34-41 38 13. Haladás 30 7 5 4 14 31-44 35 14. Vasas 30 8 2 7 13 35-58 35 15. ZTE 30 7 4 5 14 37-44 34 16. D.újv. 30 3 6 5 16 27-53 26 Á Csurgó mellett a Rákóczi is búcsúzott Tömeg jelenet a Volán (csíkosban) kapujánál Labdarúgó 'NB II Fekete napja van. a somo­gyi labdarúgásnak. Szinte példáiüan eset, hogy egyide­Fekete napja van a so­mogyi labdarúgásnak. Szin­te példátlan eset, hogy egy­idejűleg két együttesünk vett búcsút a második vonaltól. A Csurgó kiesése korábban eldőlt, míg a Rákóczi dics­telen hajrájával jutott erre a sorsra, amely nagyban meghatározhatja a klub jö­vőjét. Volán ■ SC—Rákóczi 2-0 (0-0) Kaposvár, 3000 néző. V.; Karáth (Hamar, Molnár I. J.). Rákóczi: Sándorfi — Gö- bölös, Rácz, Riczu, Itvás — Prukner, Szajcz, Hanusz, Adorján (Gyurics 78. perc) — Miovecz, Neubauer (Ká­dár 58. perc). Mb. edző: Duschák István. Sárga lap: Prukner, a 6. percben. Szöletarány: 14:5 (7:3) a Rákóczi javára. Heves hazai rohamokkal indult a mérkőzés, sok volt a szabályitalanság. A 23. percben Hanusz lövésénél már a kapus is verve volt, de a védők a gólvonalról ki­vágták a labdát. A 30. perc­ben Szajcz, majd két perc­cel később Riczu feje előtt csúszott el a labda gólhely­zetben. Ezután Sándorfi hi­bájából csaknem gólt ka­pott a Rákóczi. A szünet után is a hazaiak rohamoz­tak, de a szórványos Volán- akciók rendre veszélyt je­lentettek, és Sándorfinak többször is bravúrral kellett közbeavatkoznia. A nagy nyomás közepette a 83. perc­ben eldőlt a mérkőzés, egy­ben a Rákóczi sorsa: Híd­végi bal oldali bemelésénél késlekedtek a védők, így Bódénak volt ideje a rósz1 szül eltalált labdát Sándorfi fölött a hálóba emelni. 1-0. A Rákóczit letörte a gól, és a 90. percben szinte csak nézték játékosai, amint a jobb oldalon meginduló Tóth a kapu torkáig vezeti a lab­dát, majd nagy nyugalom­mal a hosszúsarokba lő. 2-0. A pattanásig feszült lég­körben lefolyt mérkőzésen az elkeseredetten küzdő ha- zaaiak rohamot roham után vezettek, de akarásuk elle­nére kiütköztek azok a hi­bák, amelyek a kieséshez sodorták. A kapuk előtti határozatlanság, a késlelte­tett visszazárkózás éppúgy hozzájárult e kudarchoz, mint a gyenge erőnlét, amely a mérkőzés legfonto­sabb szakaszában, a hajrá­ban a vendégeknek biztosí­tott fölényt. A Rákóczi hi­ába támadott hetven percet, a vendégeknek csaknem annyi helyzete akadt — ke­vesebb lehetőségükből. Bár az akarással nem volt baj, de az elfecsérelt hónapokat nem lehet kilencven perc alatt pótolni. Jók: Schnei­der, Hegedűs, Erdélyi, Bodó, illetve Sándorfi, Rácz, Szajcz. Jutási Róbert Csurgó—Olajbányász 3-3 (11) 11-esekkel 4-3 az Olajbá­nyász javára. Csurgó, 2500 néző. V.:Bay. Csurgó: Belovári — Ritu- p er, Mészáros, Kovács J., Posta (Kovács II. szünetben) — Puskás, György, Vékony (Laczkovitch 77. perc), Beke — Bódis, Szigeti. Edző. Ké­széi Ferenc. Szögletarány : 10-7 (8-2) az Olajbányász javára. 27. perc: Beke kitűnően indította Szigetit, az kicse­lezte a kifutó kapust és az üres kapuba lőtt. 1-0. 44. perc. Posta hazaadását Fuisz 11 méterről az üres kapuba lőtte. 1-1. 46. perc: György ártalmatlan helyzetben ke­zezett, és a megítélt bünte­tőt Fuisz a kapu bal olda­lába lőtte. 1-2. 56. perc: György jó labdával ugratta ki Bódist, s az kitűnő cselek után a bal alsó sarokba lőtt. 2- 2. 83. perc: Laczkovitch kilépett a védők közül, ki­cselezte Csákit, és az üres kapuba lőtt. 3-2. 90. perc: Fuisz egy beadást 6 méter­ről a jobb felső sarokba lőtt. 3- 3. A nagy érdeklődéssel kí­sért mérkőzésen a már ki­esett Csurgó — a várakozás­sal ellentétben — nagyszerű játékot nyújtott a csak győ­zelem esetén reménykedhető Olajbányász ellen. A muta­tott játék és a helyzetek alapján a Csurgónak gólok­kal kellett volna nyernie a mérkőzést, ám a balszeren­cse ezen a mérkőzésen is tovább üldözte; a Bányász­nak csak az utolsó pillanat­ban sikerült egyenlítenie. A vendég Kanizsa játékával csalódást okozott lelkes kö­zönségének, a Csurgó pedig fegyelmezett, taktikus és időnként kitűnő játékkal búcsúzott az NB II-ből. Jók: Kovács J., Puskás, Bódis, Szigeti, illetve Fuisz, Vidós, Skublics. Kiss Béla A további eredmények: Szekszárd—Mohács 1-1 (1-1) — 11-esekkel 5-4, Keszthely —Sopron 1-0 (1-0), BVSC— III. Kér. TTVE 0-1 (0-0), Csepel—Dorog 3-0 (0-0), Oroszlány—ESMTK 3-2 (3-0), Komló—Tapolca 1-3 (1-0). Két csapatunk győzött Pénteken este tíz óra két perctől van új elnöke a Ma­gyar Labdarúgó Szövetség­nek. Hetvennyolc szavazattal TOTÓ A totó 23. heti játékszel­vényén szereplő mérkőzések eredményei: 1, 1. 1, 1, 2, 1, 1, 2, 2, x, x, x, 1 + 1. kapott bizalmat dr. Laczkó Mihály, a Magyar Kábelmű­vek vezérigazgatója, a Bp. Vasas elnökségének tagja. A másik jelöltre, a labdarúgás szakmai berkeiben jól ismert Zalka András, a TF tanszék­vezető itanána néggyel ke­vesebb szavazat jutott, így ő „csak” az elnökségnek lett a tagja. Megválasztották a tizenhárom tagú elnökséget is; ebben már nincs somo­gyi. Dojnbóvári Vasas—Marcali 5-1 (3-0) Dombóvár, 400 néző. V.: Kovács. Dombóvár: Foki — Banai, Fazekas, Vida, Engert — Horváth, Tóth-Bagi, Dékány — Csanádi (László), Ver- böczki (Sebestyén), Luczek. Edző: Olasz János. Marcali: Dombóvári — Lakos (Horváth), Héder (Nagy), Hajdú, Fábián — Czuczka, Hadászi, Palacskó, Urbán — Luka, Fenusz. Edző: Fuisz János. A mind a két félidőben fölényben játszó Vasas ötle­tes, jó játékával ilyen arány­ban is megérdemelten nyert. Góllövők: Verbóczki 2, Lu­czek 2, Horváth, illetve Fá­bián. Jók: Banai, Vida, Hor- vá|th, Verbóczki, Luczeik, il­letve Dombóvári, Fábián, Palacskó. Kesjár Mihály K. Honvéd—DVMSE 2-1 (0-0) Kaposvár, 100 néző. V.: Péter. K. Honvéd: Házi — Keidl (Szlama), Kiss, Sztoics, Da­rabos — Nagy E. Lakner, Szántó, Bertus — Eckgrt, Szenczi. Edző: Köves László. Dombóvár: Bien — Vészi, Virágosi, Balassa, Péter — Balogh, Korvicska, Szabatin (Román-Szűcs), Banai — Zsuró, Jakab. Az első félidőben kiegyen­lített volt a küzdelem; hely­zeteiket a hazaiak nem tud­ták kihasználni. A szünet után egy gyors gól meghozta a honvédek önbizalmát s bár Román révén a dombó­váriak 11-est is hibáztak, a győzelem nem forgott ve­szélyben a közepes iramú mérkőzésen. Góllövők: Szen­czi 2, illetve Jakab. Jók: Há­zi, Lakner, Szenczi, Eckert, Labdarúgó NB III illetve Bien, Korvicska, Ja­kab. Szabó György B.-lelle—Szigetvár 3-0 >(2-0) B.-lelle, 300 néző. V.: Le­hel. B.-lelle: Majzlinger — An- derman (Glatz), Kötél, Riba, Magyar — Hollósi, Komád, Becsei — Karasz, Koroknai, Farkas (Sümegi). Edző: So- modi László. Szigetvár: Füredi — Hor­váth, Tóth, Marosi (Had­nagy), Bálint — Berki, Ke­rék, Priol — Kiss, Bodó, Kardos (Sellei). Edző Csaba Gábor. A közepes színvonalú mér­kőzésen az első félidőben a hazaiak fölényüket gólokra váltották. A szünet után esett a szín vonali, helyzetek, ugyan mindkét kapunál adódtak, de a védők időben közbeavat­koztak. A többet támadó és kevesebbet hibázó somo­gyiak rászolgáltak a győze­lemre. Góllövők: Koroknai 3 — egyet 11-esből. Jók: Hollósi, Konrád, Koroknai, illetve Tóth, Kerék, Bodó. Hajas Gyula A további eredmények: Paksi A.—Dunaföldvár 3-1, Sellye—Nagykanizsai V. Dó­zsa 1-6, MÁV NTE—Siklós 6-1, Bonyhád—Paksi SE 0-3, Boly—Mázaszászvár 2-1. Vállalkozók, szerződéses üzletvezetők, figyeR:m! A Nagyatád és Vidéke Áfész június 15-én 9 órakor v a központi raktárnál — Nagyatád, Zrínyi u. 65. — árverést ta az alábbi eszközökből: Mosómat 1 típusú mosogatógép 380 V, 2-3 karú kávégép, burgonyakoptató, használt vendéglátóipari fogyóeszközök, RATUS- és iOKA-pénztárgépek, új és használt pénztárgépalkatrészek, 10 tonnás hídmérleg, fényszóró-beállító, oxigénpalackok, gázvákumszivattyú és egyéb műszerek. _________________ -(105819) Támad a fehér nadrágos Honvéd