Somogyi Néplap, 1989. május (45. évfolyam, 101-126. szám)

1989-05-16 / 113. szám

Somogyi Néplap 1989. május 16.. kedd SPORT MEGYEI LABDAROGÓ-BAJNOKSAG GÓLZÁPOR TABON Balatonszentgyörgyi Érdért— Fonyód 3-0 (0-0) Balatonszentgyörgy, 400 néző. V.: Aumann. Kitűnő játékvezetés mel­lett -biztosan nyerte a bala­toni rangadót a hazad csa­pat. Az eredmény a vendé­gekre nézve hízelgő. Gól­lövők : Furulyás, Horváth Cs., Krénusz. Jók: az egész hazai csapat, illetve Bán, Horváth. Fonyód ifi—Balatonszent- györgy ifi 2-1 Toronyi Árpád K. Építők SC—Nagybajom 3-2 (0-0) Nagybajom, 200 néző. V.: Mód. A közepes iramú, sport­szerű találkozón a 80. perc­ben még 2-0-ra a hazai együttes vezetett! Az utol­só tíz perc védelmi hibáit azonban kihasználta a baj­nokságra törő kaposvári együttes, s fordítani tudott. Góllövők: Wéber, Balázs, Pintér (11-esből), illetve Sós (2). Kiállítva: Németh (Nagyhajóim, a 89. percben a játékvezető megsértésé­ért). Jók: Wéber (a mezőny legjobbja), Balázs, illetve Sós, Weininger. Nagybajom ifi—K. Építők ifi 3-2 Andricz Zoltán KVGY Vasas—H. Somogyi B. SE 1-1 (0-0) Kaposvár, 100 néző. V.: Sipos. A két ellentétes félidőt hozó mérkőzés első negy­venöt percében a Vasas, a folytatásban a Nagyatád je­leskedett. Góllövők: Kurdi, illetve Varga. Jók: Budvig, Gál, illetve Horváth, Pintér, Varga. Csupor Gyula Lengyeltóti—Csokonya- visonta 2-2 (1-1) Lengyeltóti, 200 néző. V.: Romata. A hazai csapat végig me- zőnyfölényben játszott, még 11-est is hibázott. Védelmi hibáik sorozatát azonban jól használták ki a lelkes vendégek, s végül igazságos döntetlen született. Góllö­vők: Garai, Táncsics, illetve Németh, Cservölgyi. Jók: Kovács, Elek, Garai, Vacsi, illetve Bekk, Pörögi, Fábi­án, Hamarics. Lengyeltóti ifi—Csoko- nyavisonta ifi 2-2 Nyakas László Nagyatádi VSE—H. Kiss J. SE 2-0 (0-0) Nagyatád, 350 néző. V.: Simon. A többet támadó Nagy­atád sorra dolgozta ki hely­zeteit, de csak a második félidőben tudott fölülkere- kedni a jól védekező kapo- lyiak ellen, fiióllövők: Ko­vács, Csikós. Jók: Czink (a mezőny legjobbja), Juhász, Kulcsár, illetve Horváth, Molnár, Németh. Hornyák Péter Tab—Tarany 11-1 (2-1) Tab, 200 néző. V.: Hor­váth. A vendégek csak egy fél­időt bírtak a minden csa­patrészükben jobb hazaiak­kal szemben. Góllövők: Ba­lázs (3), Németh (2), Kovács (2), Reiohert, Nagy, Kurucz, Majkó, illetve Dohai. Jók: az egész hazai csapat, illet­ve senki. Tab ifi—Tarany ifi 0-0 Kruspér Sándor Barcs—Homokszentgyörgy 2-0 (1-0) Barcs, 400 néző. V.: Pá­pai. Végig a Barcs irányította a játékot, nagyobb arány­ban is nyerhetett volna. Góllövők: Tóth, Nagy G. Jók: Mongolt, Nagy G., Bolhói, Tóth, illetve Pintér, Gömörd. Barcs ifi—Homokszent­györgy ifi 0-1 fij. Pandur Ferenc Balatoníöldvár—Somogysárd 3-2 (3-0) Somogysárd, 200 néző. V.: Hosszú. Bátor támadójátékával meglepetést okozott az első félidőben a balatoni gárda, s hátrányukat nem tudták ledolgozni a hazaiak. góUö- vők: Samu, Tóth, Kersák, illetve Benczik, Vanicsura. Jók: Nagy, Oláh, Kersák, illetve Bondor, Maries. Balatoníöldvár ifi—So­mogysárd ifi 2-1 Vancsura Vilmos A Jelenet a KVGY Vasas (csíkos mezben)—H. Somogyi B. SE mérkőzésről bajnokság állása: Barcs K. Építők B.-szt.-gy. Fonyód Tab Nagyatád S.-sárd B.-földvár Qs.-visonta H.-szt.-gy. S. B. SE H. K. J. SE KVGY V. L. -tóti Tarany N.-bajom 25 19 25 19 25 16 25 14 25 10 25 10 25 9 25 8 25 9 25 8 25 25 25 25 25 25 5 4 5 8 9 8 7 4 4 11 18 10 11 8 12 9 13 5 16 6 16 49-14 43 59-19 42 51-33 37 23-15 36 38- 23 29 35-29 28 47-44 25 39- 43 23 32-34 22 26-34 20 23-19 19 18-31 18 23-37 18 32-51 15 17-51 13 22-48 12 GYULAI ISTVÁN AZ AI PS FŐTITKÁRA Nagy magyar sportdiplo­máciai sikerrel zárult Göte­borgban a 96 országot tö­mörítő Nemzetközi Sportúj­ságíró Szervezet, az AIPS idei, sorrendben 52. kong­resszusa. A tisztújítás nyo­mán a következő négy év­ben Gyulai István tölti be a főtitkári posztot. Kézilabda JIB II Szondi SE—Nagyatád 28-26 (15-12) Nagyatád: Papp—Karaja (9), Puppi (3), Benkö (2), Jüngling (2), Plangár (5), Boros (4). Csere: Mayer (1), Ábrahám. Edző: Kolossá Károly. A listavezető ellen jó tel­jesítményt nyújtott az egész atádi csapat, a Szondi SE az utolsó percben tudta kicsi­karni a győzelmet. Női mérkőzés Nagykanizsai Tungsram— Kaposgép VL 16-10 (9-5) Kaposgép VL.: Fekete K. — Gulyás, Joó (4), Münnich (6), Galambosné, Prohászka, Csepeli. Csere: Vargha, Fe­kete E. Edző: Göltl János. Utolsó idegenbeli mérkő­zésien lelkesen játszott a ka-, posvári csapat, jól védeke­zett, de Németh E. hiányát wem tudta pótolni. Jók: Münnich, Gulyás, Csepeli, Joó. LABDARÚGÓ NB III Siklós—Boglárlelle. 3-2 (1-1) Boglárlelle, 300 néző. V.: Dörnyei. Góllövők: Vezér, Szlámicz, Weinert, illetve Bayer, Hol- lósi. A bajnokság állása _ 1. Paksi SE 25 19 1 1 4 52-15 60 2. Paksi A. 25 17 3 3 4 48-13 60 3. Boly 25 14 3 5 3 51-22 53 4. K. Honv. 25 14 4 3 4 45-24 53 5. Mázasz. 25 11 5 1 8 46-32 44 6. Bonyhád 25 12 2 2 9 42-30 42 7. Siklós 25 11 2 2 10 35-37 39 8. Szigetvár 25 9 3 5 8 32-40 38 9. Nk. V. D. 25 7 6 3 9 29-28 36 10. MÁV TE 25 8 3 5 9 31-28 35 11. Marcali 25 7 3 5 10 29-37 32 12. D. Vasas 25 6 3 3 13 18-31 27 13. D.-földv. 25 6 2 4 13 35-47 26 14. Boglárt. 25 3 6 4 12 28-51 25 15. DVMSE 25 5 1 •1 18 27-52 18 16. Sellye 25 2 2 2 19 25-86 12 A Tungsram SC a junior bajnok Harmadik helyezett a Bázis KKK Kosárlabda Mint arról előzetesünkbe* beszámoltunk, Kaposvár volt színhelye szombaton a ko­sárlabda juniorbajnokság országos döntőjének. So­mogy székhelyére azért esett a választás az első ízben ki­írt mérkőzéssorozaton, mert a Bázis legénysége mint az egyik csoport győztese, ugyancsak helyet szorított magának a négyes döntő­ben. A városi sportcsarnokban délelőtt az előcsatározások- ra került sor, délután előbb az első, második, majd a 3—4. helyért küzdöttek a csapatok. A kaposvári együttes mindjárt az indulásnál ki­fogta a mezőny legerősebb csaptát, a Tusgram SC-t, melytől tízpontos vereséget szenvedett, ezért délután „csak” a 3. helyért játszha­tott. Ezt az akadályt aztán sikerrel vette a Bázis KKK, s így némi vigaszként, az ellső csapat búcsújáért, ezen a seregszemlén várakozáson Röplabda NB II Az élvonal küszöbén a K. Építők K. Építők—Kővágóörs 3:1 (6 8 —13 13) K. Építők: Török, Bogár, Jezeri, Méng, Katona, An­gyal. Csere: Torma, Pácso- nyi, Zarka, Tillmann. Edző: Török Tamás. Magas színvonalú, küzdel­mes, izgalmakban bővelkedő mérkőzésen nyert a kapos­vári csapat és megőrizte ta­vaszi veretlenségét. Ezzel nagy Lépést tett a feljutás felé. Jók: Jezemi, Méng, Ka­tona. K. Építők ifi—Kővágóörs ifiii 3:0 Szombathelyi TK—Tahi Videoton 3:2 (14 r-8 —10 13 16) Tabi V.: Nagy, Csizma­dia, Németh, Szabó, Kurucz, Lukács. Csere: Geiger. Ed­ző: Csizmadia Nándor. Drámai végkifejlettel ért véget a mérkőzés, a tab iák­nak négy mérkőzéslabda is kevés volt a győzelemhez a magassági fölényben levő vasiakkal szmben. Jók: Csiz­madia, Nagy, Szabó. Kosárlabda NB II Péti MTE—K. Gazdász 103-85 (44-44) K. Gazdász: Lovkó (17), Stier (2) Bodor (33), Műdig (8), Soós (7). Csere: Tóth (14), Csabai (4). Edző: Kle- novics Endre. Az idény záró mérkőzésén a hajrában jól összpontosí­tottak a pályaválasztó pé­tiek. Lovkó ezúttal játszotta búcsúmérkőzését. Rajta1 kí­vül Stier teljesítménye di­csérhető. Két telitalálat a totón A Sportfogadási és Lottó Igazgatóság közlése szerint a 19. heti totónyeremények az illeték levonása után a következők: 13 + 1 talála- tos szelvény 2 darab, nye­reményük egyenként 3 239 902 forint. A 13-asok (4 darab) 1 619 951, a 12-esek (182 darab) 35 603, a 11-esek (2 2§1 darab) 2 904, a 10- esek (15 648 darab) 621 fo­rintot fizetnek. felül nagyszerűen helytállt a juniorgárda. És most lássuk a részletes eredményeket. Csepel SC—Videoton 86-72 (40-28) V.: Bacsfay, Smied. A Videoton serdülő csapa­tát vonultatta fel, miután legjobbjai külföldön túráz­nak. A fiatal gárda csak a találkozó első harmadában tudott lépést tartani a Cse­pellel. Ld.: Bartók 22, Ta­kács 21, illetve Antal 21, Domonkos, Végh 14—14. Tungsram SC—Bázis KKK 87-77 (51-36) V.: Széchy, Geréb. Bázis KKK: Kovács (30, Monok (18), Gosztonyi (11), Vitári (7), Nagy (10). Csere: Németh (1). Edző: Magyar András. Bár a papírforma sejtette a pestiék fölényét, mégis meglepetésként hatott, hogy a Tungsram pillanatok alatt elhúzott. Lassan talált ma­gára a Bázis, s a félidő kö­zepére fordított. Két pont­tal vezetett is, aztán a haj­rá ismét a Tungsramé volt. Szünet után is folytatódott a fővárosiak lendületes já­téka, és a 4. percben már 57-39-re vezettek. A hajrá­ban a Bázis jól küzdött, de csak csökkenteni tudta hát­rányát. Kitűnt Borók (14), Simon (12), Varga (11), il­letve Kovács, Monok, Gosz­tonyi. A délutáni programban az idei juniorkupa döntőjét játszották le először. Tungsram SC—Csepel SC 112-65 (52-39) V.: Széchy, Bacsfai. A két kitűnő együttes öt Harc a bronzéremért. Fe­hérben a Bázis percig lépést tartott egy­mással, ezután a Tungsram három perc alatt 14 ponttal elhúzott, s lényegében el is döntötte a bajnoki cím sor­sát. Fölénye különösen szü­net után vált meggyőzővé, amikor is szinte az történt a pályán, amit a lámpagyá­riak akartak. A 10. percben már 83-47-re vezettek, s még akkor sem tört meg lendületük, amikor a baj­nokegyüttes ötös cserét haj­tott végre. Legjobb dobók: Zsoldos (33), Moss (26), Borók (14), illetve Czukorka (15), Klöczl (11). Jók: Zsoldos, Moss, Bo­rók, Simon, Klucsik, ültetve Czukorka, Reiser. A 3—4. helyért: Bázis KKK—Videoton 97-85 (53-38) V.: Geréb, Smied. Bázis KKK: Gosztonyi (24), Nagy (4), Kovács (20), Monok (10), Vitári (4). Cse­re.- Fonai (8), Németh (6), Balogh (12), Bölcsföldi (9), Pintér. Edző: Magyar And­rás. A fiatal erőket felvonul­tató Videoton ellen a Bázis az első perctől kezében tar­totta az irányítást, és bizto­san vezetett, még akkor is, amikor szünet utón több­nyire ifjúsági korú játéko­sait játszatta. A csapat ez­zel a győzelmével megsze­rezte az OB bronzérmét. Kitűnt: Gosztonyi, Fonai, Balogh, Bölcsföldi, illetve Antal (24), Jelasity (14). J. R.—iSz. G. Az Utasellátó Vállalat Baranya—Tolna Megyei Igaz­gatósága 1989. július 1-jétől 1992. június 30-ig terjedő időre üzemeltetésre átadja a 157. számú Gyékényes MÁV pályaudvari III. o. büféjét. A versenytárgyalás 1989. június 19-én, 11 órakor lesz az Utasellátó Vállalat 77. sz. éttermében. (Pécs, MÁV- pu.) A pályázat benyújtásának határideje 1989. június 12. Tájékoztató adatokat és bővebb felvilágosítást a területi gazgatóság központja ad: (Melczer Lászlóné gazdasági ig. h.) PÉCS, Lenin tér 2. (105314)