Somogyi Néplap, 1988. szeptember (44. évfolyam, 209-234. szám)

1988-09-12 / 218. szám

Somogyi Néplap 1988. $zeptember 12., hétfő SPORTB Labdarúgó NB I Hamar feladta a Siófoki Bányász VÁC-SIÓFOK 3:0 (1:0) Vác, 10 000 néző. V. : Mol­nár L. Gólszerzők: Hermann (32. p.), Mózner (U-esből, 55.), Kosa (90.). Sárga lap: Keszeg (68.), Pardavi (74.). Jók: Géléi, Gyimesi, Her­mann, Mózner, illetve Hor­váth, Meksz, Palkovics, Quirikó. Vác: Géléi — Kosztolnik, Talapa, Kása, Csima — Nagy, Hermann, Gyimesi, Zsivótz- ky — Simon (Turtóczky, 77.), Mózner (Kerekes Cs., 86.). Edző: Palicskó Tibor. Siófok: Horváth — Brett~ ner, Pardavi, Szabó L., Sza­bó B. — Freppán, Marozsán (Keszeg, 56.), Palkovics, Qui­rikó — Borostyán, Meks2 (Acél, 80.). Edző: Gellei Im­re. A siófoki csapot szervezett védekezésével, fegyelmezett játékával alaposan meglepte a váciakat, akik az első fél­órában nem boldogultak a területvédelmet rendkívül jól alkalmazó siófoki véde­lemmel. A vendégek állandó mozgásban voltak, már a váci térfélen letámadták a hazai játékosokat, akik eb­ből a szorításból nem tudtak kibújni. Az első játékrész­ben a vendégek támadójáté­ka sokkal veszélyesebb volt, a 8. percben Marozsán akár a vezetést is megszerezhette volna a Balaton-partiaknak. Két perccel később pedig Freppánt választotta el Tala­pa nagy helyzetben a lab­dától. Egy perccel később ugyancsak Freppán lőtt óriá­si helyzetből a kapu mellé. A hazaiak első ígéretes meg­mozdulása a 20. percben volt, ekkor Mózner szakadt el őrzőjétől, egyből Simont in­dította, s az fölélőtt. A 36. percben szerezte meg a váci csapat a vezetést, Simon be­adását Hermann az ötösről a kapu közepébe lőtte. A gól meghozta a hazaiak játék­kedvét, és még az első fél­időben akár két gólt is sze­rezhettek volna. A fordulás után alaposan feljavultak a váciak, a ha­zad támadősor ekkor már összehangolt játékot muta­tott, a középpályássor és a két szélső hátvéd is rendre felfutott az akciókkal, és amikor az 55. percben a sió­foki kapus fölösleges sza­bálytalansága után büntető­höz jutott a Vác és ezt Móz­ner értékesítette, a vendégek láthatóan feladták a küzdel­met. A Siófoknak volt ugyan még szépítési lehetősége, de a 66. percben, Szabó L. bün­tetőjét Géléi kivédte. A já­ték hátralevő részében már a váciak irányították a já­tékot, és az utolsó percben még növelték is előnyüket. (MTI) A további NB I-eS eredmé­nyek: MTK VM—Tatabánya 3:3, 11-esekkel 2:0, Haladás—FTC 2:2, 11-esekkel 0:2, Budapes­ti Honvéd—Videoton 2:1, ZT.E—Pécsi MSC 2:2, 11­esekkel 3:4, Veszprém—Du­naújváros 0:0, 11-esekkel 8:7, Békéscsaba—Rába ETO 1:2, Vasas—Üjpesti Dózsa 1:1, 11-esekkel 5:4. Az NB I állása 1. FTC 5 4 1 — — 11-4 14 2. Rába ETO 5 4 — — 1 9-5 12 3. Vác 5 3 1 — 1 12-5 11 4. MTK VM 5 2 2 1 — 11-9 11 5V Pécsi MSC 5 2 1 2 — 11-8 10 6. Videoton 5 3 — — 2 12-7 9 7. Tatabány. 5 2 1 1 1 7-6 9 8. Siófok 5 2 — 1 2 6-6 7 9. Vasas 5 1 1 2 1 6-7 7 10. Veszprém 5 1 2 *— 2 2-6 7 11. Haladás 5 1 1 1 2 5-9 6 12. Bp. Honv. 5 1 1 — 3 2-4 5 13. Dunaújv. 5 — 2 1 2 3-8 5 14. ZTE 5 — 1 2 2 4-6 4 15. Békéscs. 5 — — 2 3 4-8 2 16. Ü. Dózsa 5 — — 1 4 5-12 1 Hegedűs Csaba, a birkózók szövetségi kapitánya Hodorival, az olimpiai falu kedvencével „ellenőrizteti” szöuli fényké­pes igazolványát Komáromi Tibor társaságában (Németh Ferenc felvétele) Labdarúgó NB III Marcali—Paksi SE 0-0 11-esekkeí 8:7 a Paks ja­vára. Marcali, 800 néző. V.: Sző­ke. Marcali: Dombóvári — Hajdú II., Czuczka, Hajdú I., Fábián — Héder, Hadászi, Urbán (Borsfái) — Miksztai, Buxbaum (Luka), Papp. Ed­ző: Fuisz János. Paks: Kun — Bregovics, Blatt, Prancz, Héregi — Hor­váth J., Kolarics (Somogyi), Horváth P., Haraszti — Bér­cest '(Rácz), Török. Edző: Fábró József. Kiállítás: Héregi a 88. percben tiszteletlenségért. Alacsony színvonalú és iramú, unalmas mérkőzésen két. gyenge formában játszó csapat találkozóját láthatta a kis számú marcali közönség. Jók: Czuczka, illetve Kun, Blatt, Haraszti. Marcali ifi—Paks ifi 1:3 Ivusza István Boglárlelle—Nagykanizsai MÄV NTE 2-2 (l-0> 11-esekkel 3:4. Vágóhíd utcai sporttelep, 400 néző. V.: Sóti. B.-lelle: Majzlinger — Kö­tél, Konrád, Fenyő, Kórodi — Hollósi, Karasz, Riba, Be­csei — Tamás (Farkas), Ko­roknál. Edző: Somodi László. MÁV NTE: Szalai — Vá­gó, Libiczki, Markán, Kozma II. — Vári, Szekeres, Kozma I., Takács — Kozári (Tollár), Kém. Edző: Németh Lajos. Az. első félidőben a Bala- ton-partiak támadtak többet, és ha a csatárok a kapu előtt Kapós Volán röplabdatorna Harmadik a házigazda Osijek—Kapós Volán Dózsa 3:0 (3, 13, 10) V.: Békési, Hódosi. Jók: Dzurica, Pospisil. Vasárnap a helyosztókra került sor. Az ötödik helyért: ZTE—Magyar Ifjúsági Válogatott 3:1 (-10, 4, 9,6) V.: Burcsa, Hódosi. Az első szettben meglepő­en jól játszottak a fiatalok, utána azonban végig a Za­laegerszeg irányított. Jók: Déri, Radó. A harmadik helyért: Kapos Volán Dózsa— Bratislava 3:1 (-7, 7, 3, 12) V. : Kováts, Burcsa. Az első szettet eléggé köny- nyedén vette a Volán, s ez megbosszulta magát. A foly­tatásban aztán magára talált a csapat, és biztosan nyert. Jók: Ciffra, dr. Pridál, Kán­tor, Horváth. Az első helyért: Osijek—Dunaújváros 3:1 (-10, 9, 3, 0) V.: Békési, Hódosi. Az első szettben meglepe­tést okozott a Dunaújváros játéka. Már az elején tete­mes előnyre tett szert, s eb­ből csak lefaragni tudtak a jugoszlávok. A •továbbiakban érvényesült a papírforma: az első osztályú Osijek helyen­ként szép játékot mutatva győzött, az utolsó játszma eredménye pedig önmagáért beszél. Jók: Pospisil, Dzuri­ca, illetve Fekete, Czékmán. A Kapos Volán röplabda­torna végeredménye: 1. Zsel- jeznicar Osijek, 2. Dunaújvá­rosi Kohász, 3. Kapos Volán Dózsa (dr. Pridál, Stefik, Ciffra, Kántor, Horváth, Schmidt, Karagity, Károly, Búzás, Vidék, Erdei, Szabó. Edző: Laszczik Iván.), 4. Slá- via Bratislava, 5. ZTE, 6. Magyar Ifjúsági Válogatott. A legjobb támadójátékos­nak járó különdíjat a duna­újvárosi Czékmán Zoltán kapta. A legtechnikásabb já­tékos az eszéki Pospisil Iván lett. A közönségdíj nyertese a 'Kapos Volán Dózsa ifjúsá­gi válogatott játékosa, Kán­tor Sándor. A legjobb elő­készítő ugyancsak a Kapos Volán játékosa, dr. Vladimir Pridál. B. Zs. Á Rákóczinak sikerült a javítás Csoportmérkőzésekkel foly­tatódott szombaton a kapos­vári városi sportcsarnokban a Kapos Volán férfi-röplab- datoma. A délelőtti mérkő­zések ötjátszmás küzdelmet hoztak. Először a dunaújvá­rosi legénység győzött a Bra­tislava, majd az Eszék a ZTE ellen. A csehszlovák együt­tes délután javított: a Ma­gyar Ifjúsági Válogatottat verte biztosan, A szombati nap záró mérkőzését a Ka­pos Volán Dózsa és az Eszék vívta. A hazaiak, sajnos, nem tudták megállítani a jugo­szláv csapatot. Az első szet­tet tizenhárom perc alatt nyerték meg a vendégek, majd följavult a Volán, de nem annyira, hogy nyerni tudjon. Az eredmények: Dunaújváros—Slávia Bratislava 3:2 (-7, 7, 13,-12, 14) V.: Kováts, Burcsa. Jók: Czékmán, Meskál, Szabó, Berta. Zeljeznicar Osijek—ZTE 3:2 (15, -11, -6, 11, 4) V.: Hódosi, Békési. Jók: Dzurica, illetve Czotter, Ra­dó, Bokor. Bratislava—Magyar Ifjúsági Válogatott 3:1 (-10, 3, 11,9) V.: Burcsa, Kováts. Jók: Jarotta, Majercak, illetve Kántor, Polgár. 50 millió futó Sport AID 588 A Sport AID ’88 vasárna­pi villágfutásán 128 ország különböző városaiban futot­tak az emberek tömegei. A jótékonysági akció londoni központjától származó érte­sülések szerint közel ötven- mlllióan rótták a kilométe­reket. Ez a szám lényege­sen meghaladja a két évvel ezelőttit, amikor „csak” húszmillióan teljesítették a mintegy 10 000 méteres tá­vot. Akkor 24 mflllió font gyűlt össze a rászorulók megsegítésére, a mostani ez­zel kapcsolatos adatok ter­mészetesen még nem ismer­tek. A vasárnapi esemény egyik leglátogatottabb hely • színe a londoni Hyde-park volt, ahol1 több mint száz­ezer ember futott. A pilla­natnyilag Zimbabwe fővá­rosában, Hararébam tartóz- kodó II. János Pál pápa is áldását adta a jótékonysági akcióra. TOTÓ A totó 37, heti játékszel- véftyén szereplő mérkőzések eredményei: x, x, x, 2, x, x, 2, 2, x, x, 1, 1, 1,-px. ügyesebbek, többgólos veze­tést is szerezhettek volna. A második játékrész első per­cében a vendégek egyenlítet­tek, s ezután 30 percen ke­resztül gólratörőbben is ját­szottak. A Boglárlellének csak a hajrában sikerült az egyenlítés. Góllövők: Becsei, Farkas, illetve Kozma I., Kém. Jók: Karasz, Becsei, illetve Markán, Kozma II., Kozma I., Takács. Nagykanizsa MÁV NTE— ifi—B.-lelle ifi 5:0 Hajas Gyula A Sellye—Kaposvári Hon­véd Táncsics SE mérkőzésről nem érkezett tudósítás, a végeredmény 5:1 a Táncsics SE javára. A további eredmények: Atomerőmű—Dombóvári Va­sas .2:0, DVM SE—Siklós 4:2, Dunaföldvár—Bonyhád 2:1-, Szigetvár—Boly 1:1, 11-esek­kel‘4:3, MÁV NTE—Máza- szászvár 2:0. Rákóczi' FC—Sopron 3-1 (2-1) Kaposvár, Rákóczi-sta- dicn, 2500 néző. V.: Kiss B. Rákóczi FC: Sándorfi — Rácz, Horváth (Deákvári a 46. percben), Kurdi — Ba­logh, Riczu, Adorján — Gő- bölös, Kádár (Szajcz az 57. percben), Neubauer. Edző: Monostori Tivadar. Sopron: Eller — Fábián, Katona, Czibula, Nagy L. — Nagy J ..Szabó, Deák — Lu­kács (Takács a 46. percben), Gosztola, Horváth Á. (Hor~ váth G. a 63. percben). Ed­ző: Bucsi Gellért. Sárga lap: Deák a 40., Czibula az 58. percben. A mérkőzés 10. percében már megszerezte a vezetést a Rákóczi. Kádár ugratta ki a jobb szélen Gőbölöst, ő o kapu elé lőtte a labdát, s a jókor érkező Neubauer a hálóba sodorta. 1~0. Három perc múlva egy gyors ellen­támadás során Neubauer Ri- czuhoz továbbította a lab~ dát, s ő a 16-osról óriási gólt lőtt a kapu bal oldalába. 2-0. A 28. percben Barna a bal oldalról élesen a kapu elé lőtt, de Kádár a kaputól következő percben viszont 10 méterre lyukat rúgott. A következő percben viszont gólt ért el a soproni csapat, Horváth menteni akart, de balszerencséjére Kurdit ta­lálta el, róla a kifutó Sán­dorfi fölött átpattant a lab­da, s Gosztola az üres ka­puba helyezte. 2~1. A. 4C. percben Deák kapott sárga lapot, mert felvágta Ador­jánt. Az 50. percben Sándor­fi az utolsó pillanatban men­tett Deák elől. Az 58. perc­ben) Czibula lérámtotta Szaj- czot, s ezért ő is sárga lapot kapott. Egy perc múlva Ba- loghot fel'lökték a 16-oson belül, de a játékvezető nem ítélt 11-est. A 68. percben Gosztola 40 méterről végzett el egy szabadrúgást, s a lab­da a felső lécet érintve hagyta el a játékteret. A 72. percben. Szajcz, a 88.-ban Gőfoölös ügyetlenkedett el százszázalékos gólhelyzetet. A találkozó utolsó percé­ben’Neubauer kapott lábáét, a 16-oson belül, lefordult vé ­dőjéről, s laposan a hálóba lőtt. 3-1. Labdarúgó NB II Csak a győzelemnek örül­hetett a kaposvári szurkoló- tábor a közepes színvonalat alig elérő mérkőzésen, A két gyors hazai gól után várt jó folytatás elmaradt, s a szé­pítő találat felhozta a ven­dégeket. A második játék­részben a Sopron támadott valamivel többet, de nem si­került az egyenlítés. A Rá­kóczi több helyzetet is ki­hagyott, míg végül az utol­só percben sikerült bebizto­sítania a győzelmet. Jók: Rácz, Neubauer, illétve Fá­bián, Gosztola. Berzeviczy Zeit Csurgó—Keszthely 2-2 (0-1) 11-esekkel 11-10 a Keszt­hely javára. Csurgó, 2500 néző. V.: Ka- ráth. Csurgó: Fullér ■— Tóth, Nagy, Mészáros — Puskás (Deme a 77. percben), Bódis, Markek, Szigeti, Vékony — Csalos, Bántó (Hosszú a 67. percben). Edző: Készéi Fe­renc. Keszthely: Hajba — Ha­lápi, Németh, Bagó, Cziráki — Kocsis, Nyúl, Horváth (Prukner a 78. percben), Ma­jor — Kiss, Fonyadt (Wun­der r. ti. percben). Edző: Béres Ferenc. Sánga lap: Kocsis a 16. percben, Hajba az 51. perc­ben. Kiállítva: Bódis a mérkő­zés után. .Nagy lendülettel kezdett a Csurgó; Vékony óriási lövé­se vezette be a mérkőzést. Igazi helyzetet azonban nem tudott kialakítani, mivel csa­táraik rendre lesen ma­radtak. A továbbiakban tá­voli lövésekkel próbálkoztak a hazaiak, Bódis kétszer is jól kísérletezett. Félórai ha­zai fölény után egyre bát­rabban játszott a Keszthely, és sor.ra kenülllték jó helyzet­be csatárai. Kiss, majd Fo­nyadt lövését védte kitű­nően Fullér. A 34. percben jött a hidegzuhany. Horváth jó ütemben kilépett a jobb összekötő helyén, és a kifu­tó Fullér mellett a jobb alsó sarokba gurított. 0~1. A gól után kapkodott a Csurgó, és a keszthelyi csatárok to­vábbi helyzeteket hibáztak el. A folytatásban a Csurgó eddigi legjobb NB Il-es já­tékát nyújtotta, és két nagy­szerű góllal fordított az eredményen. A 61. percben Csalos a félpályáról indulva sorra kicselezte a védőket és a kétségebesetten kifutó Vaj­da mellett a kapu közepébe lőtt. VI. A 65. percben Bó­dis nagyszerűen ugratta ki Vékonyt, s az 11 méterről a jobb felső sarokba bombá­zott. 2~1. Amíg a csurgói csapat ünnepelte a vezetést, Nyúl elment a jobb oldalon. és beadását Kiss az elalvó védők között 10 méterről a kapu közepébe lőtte. 2-2. A folytatásban a Csurgó tovább rohamozott, sorra dolgozta ki a helyzeteket, azonban a befejezésbe min­dig hiba csúszott. A 11-es rúgásokhoz készülő játéko­sok közül a játékvezető megsértéséért Bódist a já­tékvezető kiállította. Nagyszerű mérkőzést lá­tott a szép számú közönség. Hiába nyújtotta azonban a Csurgó eddigi legjobb NB Il-es játékát, mégis meg kellett elégednie az egy ponttal, mivel a szerencsé­sebb Keszthely már harma­dik ellenfelét győzte le 11- es rúgásokkal. Jók: Fullér, Markek, Bódis, Mészáros, Vékony, illetve Kocsis, Né­meth és Halászi. . Kiss Béla Az NB II nyugati csoport­jának további eredményei: Mohács—Dorog 2-0, Szek- szárd—III. kér. TTVE 2-1, Csepel—BVSC 1-1, 11-esek­kel 4-3, Orosziáin—Komló 0-0, 11-esekkel 5-4. A Nyugati-csoport állása 1. Szekszárd 5 3 1 — 1 9-5 11 2. Mohács 5 3 — 1 1 8-4 10 3. Csepel 5 2 2 — 1 8-5 10 4. BVSC 5 3 — 1 1 6-4 10 5. Bp. Volán 5 2 2 — 1 5-5 10 6. N.-Kanizsa 5 3 — — 2 8-6 9 7. Oroszlány 5 2 1 1 1 4-5 3 8. Keszthely 5 1 3 — 1 3-4 9 9* Komló 5 2 — 2 1 8-4 8 10. Rákóczi FC 5 2 1 — 2 9-6 8 11. III. kér. TTVE 5 2 _ _ 3 5-7 6 13. Sopron 5 1 — 1 3 6-7 4 13. Csurgó 5 1 — 1 3 6-7 4 14. Dorog 5 — 1 2 2 3-6 4 15. Építők 5 — 1 2 2 2-7 4 16. Bauxitb. 5 — — 2 3 0-5 2