Somogyi Néplap, 1988. május (44. évfolyam, 103-129. szám)

1988-05-09 / 109. szám

Somogyi Néplap 1988. május 9., hétfő SPORT Két döntetlen a somogyi mérleg Siófok—Haladás 3-3 (0-2) Siófok, 4 ezer néző. Vezet­te: Makó (Baj, Segovits). Siófok: Horváth Gy. — Brettner (Borostyán a 74. percben), Jancsika, Balázs (Keszeg a szünetben), Kolo- vics — Marozsán, Palkovics, Olajos, Quirikó — Boda, La­katos. Edző: Kaszás Gábor. Haladás: Hegedűs — Neudl (Hegyi a 76. percben), Vörös Cs., Bognár, Mikos —Nagy, Szalay '(Krizán a szünetben), Illés, Görög — Doniján, Si­mon. Edző: Novák Dezső. Sárga lap: Dómján a 23., Boda a 75., Nagy a 81. perc­ben. Szögletarány: 7-7 (3-4). Mindjárt az elején Görög bal oldalról, éles szögből le­adott lövése okozott megdöb­benést a hazai szurkolók­nak, de a labda keresztbe elgurult a kapu előtt. Ez­után Simon, majd Nagy ke­rült helyzetbe; a másik ol­dalon Lakatos a 11-es pon­ton nem tudta levenni a lab­dát, s így odalett a lehető- . ség. A 14. percben nagy vé­delmi hiba eredményezte a vendégek _ vezető gólját. Dómján bal oldalról belőtt labdája Jancsika lába mel­lett elcsúszott, s Illés 8 mé­terről, középről a hálóba vágta. Orl. Két perc múlva Dómján ismét elhúzott a bal szélen; laposan belőtt labdájára ez­úttal Simon érkezett, s négy méterről megszerezte a má­sodik gólt. 0-2. A 21. perc­ben Dómján 14 méterről küldött, léc alá tartó lövését tolta bravúrra fölé Horváth. Három perc múlva Dómján lerántotta Brettnert, ezért sárga lápot kapott. Az első valamirevaló hazai helyzet a 26. percben adódott. Maro­zsán nagy lendülettel cselez­te magát a 16-os közelébe, s lövését Hegedűs csak bravú­ros vetődéssel tudta szöglet­re tolni. Két perc múlva Jancsika és Kolovics egy­másra várt, Dómján rácsa­pott a labdára, de óriási helyzetben — hét méterről — a kifutó Horvátot találta telibe. Nemsokára újra Dóm­ján volt a főszereplő. Ezút­tal a jobb oldalon hagyta fa­képnél a védőket, beadása Szálait találta üresen, de az 6 méterről föléfejelt... A 43. percben Boda fejesét Hege­dűs csak kiütni tudta, a be­robbanó Lakatos azonban a labdával újra a szombathelyi kapust találta el. A fordulás után Lakatost buktatták a szombathelyiek. A szabadrúgásnak Marozsán futott neki, de 20 méteres lö­vését Hegedűs hárítani tud­ta. Az 54. percben Quirikó húzott el a bal szélen, az alapvonalról visszagurított Bodához, s ö 8 méterről a kapu jobb oldalába lőtte a labdát. 1-2. A 60. percben Palkovics jobbról emelt kö­zépre, Lakatos azonban kö­zelről a kapust találta el. A 65. percben Nagy indította a jobb szélen Domjánt, ö kö­zépre adott, és Simon 8 mé­terről, fél fordulatból sze­rezte meg az újabb szombat- helyi gólt. 1-3. Három perc múlva Vörös Cs. fellökte a 16-oson belül Lakatost, de a játékvezető továbbot intett. Fél perc múlva Neudl buk­tatta a siófoki csatárt; ek­kor már megszólalt a bírói síp. A 11-est Marozsán ér­tékesítette. 2-3. A 73. percben Keszeg jól indította Bodát, s ö 13 mé­terről a kimozduló Hegedűs fölött megszerezte az egyen­lítő gólt. 3-3. A 75. percben Boda Naggyal szemben sza­bálytalankodott, ezért sárga lapot kapott. A 81. percben Nagy sem úszta meg — Pal­kovics buktatásáért — a sár­ga lapot. A 87. percben óriá­si lehetőséget szalasztott el a Bányász: Lakatos fejjel Borostyán elé tálalt, a siófo­ki csatár azonban 6 méter­ről a kapusba lőtte a labdát. Az első félidő végén a szurkolók csak abban re­ménykedhettek, hogy ennél rosszabb már nem lehet. A hazai csapat nemcsak szét- esően, szervezetlenül, zava­rodottan, de lélektelenül is játszott. A fordulás után úgy látszott, mintha a csapatok nemcsak térfelet, hanem együttest is cseréltek volna. Az első félidőben a Bányász, a másodikban a Haladás örülhetett, hogy csak ennyi­szer rezdült meg a hálója. Jók: Horváth, Marozsán, Quirikó, Boda, illetve Hege­dűs, Vörös Cs., Illés, Simon, Dómján. Gyarmati László Tartalékbajnokság: Haladás—Siófok 2-0 (0-0) 1. Bp. Honvéd 2. Tatabánya 3. Ü Dózsa 4. Rába ETO 5. MTK VM 6. Vasas 7. Haladás 8. PMSC 9. FTC 10. Vác 11. Siófok 12. Videoton 13. Békéscsaba 14. ZTE 15. Debrecen 18. Rákóczi 2S15 6 25 12 9 25 11 10 25 12 6 25 12 4 25 8 10 8 10 9 7 8 8 7 9 4 37« 4 54- 4 44« 7 40- 9 46- 7 31« 7 33« 9 25« 9 35« 9 26« 8 7 10 32 4 13 8 22 5 11 9 24 6 8 11 22- 6 6 13 28« 3 8 14 21 17 36 28 33 25 32 34 20 •43 28 ■29 26 ■32 26 ■28 25 ■31 24 ■28 23 39 23 •26 21 38 21 29 20 42 18 51 14 Felemás félidőket játszott a Siófok és a Haladás Siófok, 1500 néző. Vezette: Törnyei. Siófok: Erdélyi — Buzsá- ki (Balogh 1.), Búdén, Par- davi, Kiss — Bozai, Tóth P., Vigh, Szöke-Tóth — Szilá­gyi, Csák. Edző: Pusztai László. A siófoki tartalékcsapat messze tudása alatt játszva szinte csak vergődött a pá­lyán. Góllövők: Lakner, Deé­Ú. Dózsa—Rákóczi FC 1-1 (0-0) Megyeri út, 3 ezer néző. Vezette: Roxin (Győri, Nagy L.). Ű. Dózsa: Gróf — Szélpál, Varga, Kovács E. — Schei­der, Kozma, Balogh (Schróth a szünetben), Steidl, Kecskés (Rostás az 59. percben) — Eszenyi, Katona. Edző: Gö- röcs János. Rákóczi: Kovács A. (Sán- dorfi) — Kurdi, Rácz, Deák­vári, Barna — Prukner, Ri- czu, Bíró, Petrák, Bócz (Ha­vasi) — Meksz. Edző: Csor­dás István. Szögletarány: 11-1 (5-1 az Û. Dózsa javára). Az első játékrész történé­seit meglehetősen röviden össze lehet foglalni. Először Bíró 17 méterről leadott lö­vését hárította könnyedén Gróf. Negyedóra után a le­látó már türelmetlenül har­sogta: „Ébresztő!”. A félidő derekán Kovács E. — ötmé­teres lesről indulva — ér­vénytelen gólt szerzett. Az­után egy szabadrúgást köve­tően a sorfalról lepattanó labdát Steidl 20 méterről küldte kapura, ám Kovács A. biztosan hárított. Nem sok­kal a lefújás előtt Eszenyi 13 méterről „ollózva” lőtt a jobb kapufa mellé. A szünet után a játék nem sok változást hozott. A tö­mény unalmat a 70. percben a lilák váratlanul esett ve­zető gólja törte csak meg né­mileg. Rostás szögletből bal­ról jobbal csavarta a kapu elé a labdát. A kaposvári védők dermedten , nézték, amint a középen berobbanó Kovács E. az 5-ősről fejjel a kapu bal oldalába csúsztatta. 1-0. Csak 9 percig tartott az Ü. Dózsa-szurkolók öröme. Meksz jobb oldalról iveit ke­resztbe, az újpesti 16-os elő­terébe; Bíró a bal összekötő helyén Szélpál „diszkíséreté- ben" beverekedte magát a büntetőterületen belülre. Közben Gróf a kaposvári csapatkapitány elé vetődött, ám a rutinos Bíró 12 méter­ről az üresen maradt kapuba gurított. 1-1. öt perccel a lefújás előtt Katona középen kiugrott, s már a 11-es pontnál járt, amikor a merészen eléje ve­tődő Kovács A. testéről a labda szögletre pattant. A kapus a földön maradt; úgy kellett a pályáról letámogat­ni. (A mentők a kórházba szállították; az első diagnó­zis szerint bordatörése van ) Üjpesten — nem is titok­ban — arra számítottak, hogy a lila-fehér csapat könnyedén nyer, esetleg gól- különbségét is javítani tud­ja. A kocogós iramú, csak papíron élvonalbeli mérkő­zésnek számító találkozón azonban az események más­ként alakultak. Az újpesti közönség joggal fütyülte ki csapatát, mert a lilák mu­tatta teljesítményre aligha van elfogadható magyarázat, de talán még ' mentség sem. A kaposvári együttest el­szántsága és a végén szer­zett egy bajnoki pont két­ségkívül dicséri. Jók: Kovács E., Katona, illetve Deákvári, Bíró. Zsiday István Tartalékbajnökság : Rákóczi FC—Ü. Dózsa 1-0) (0-0) Megyeri út, edzőpálya, 300 néző. Vezette: Győr Z. Rákóczi: Sándorfr — Sza­bó, Zsirai, Tóth, Bognár — Szajcz, Gilits, Hanusí), Gyu- rics — Magyar, Bertus (Kár­páti). Edző: Horváth Miklós. A listavezető lila-fehérek nem tudtak kibontakozni a szoros emberfogást alkalma­zó kaposváriakkal szemben. A 60. percben Gilits vezetést szerzett a Rákóczinak. A be­fejezés előtt a jogos bünte­tőt Sándorfi-remek érzékkel hárította. Ez történt még az NB I- ben: Rába ETO—DMVSC 3-1 (2*0) Debrecen, 9 ezer nezo. Ve­zette: Varga S. Az ETO biztos győzelmet aratott. G.: Mörtel (3), illet­ve Melis 11-esből. Tatabánya—Békéscsaba 2-1 (1-1) Tatabánya, 5 ezer néző. Vezette: Nagy B. Elég izzadságos győzelmet aratott a táblázaton most már a második helyre előre­lépett bányászcsapat. G. : Kiprich (2), egyet 11-esből, illetve Adorján. Vasas—MTK VM 2-1 (1-0) Hungária körút, 10 ezer néző. Vezette: Németh L. A volt bajnokcsapatnak ezzel a vereségével dobogós­reményei is megcsappantak. G.: Boda, Gubucz, illetve Pölöskei. Videoton—Váci Izzó 0-0 Székesfehérvár, 5 ezer né­ző. Vezette: Bognár. Nem sok esemény történt a 90 perc alatt. Ferencváros—ZTE 2-0 (0-0) Zalaegerszeg, 3500 néző. Vezette: Plasek. A Fradi szinte minden te­kintetben felülmúlta a gyen­gén játszó zalai csapatot. G.: Fischer, Pintér 11-esből. Csak az őszt lehetne feledni! A kaposszentjakabi Móricz Zsigmond Művelődési Ház vezetői — vasárnap reggel — nemcsak arról gondoskod­tak, hogy az olimpiai napok kaposvári kerékpárostúrájá­nak népes mezőnye zavarta­lanul vághasson neki az elő­írt 50, illetve 60 kilométe­res távnak, hanem gondol­tak a szurkolókra is. Igazá­ban még javában folytak a nevezések, amikor a műve­lődési ház munkatársa Csor­ba Andor elindította videó­felvételét, amelyet szomba­ton délután Üjpesten az NB I-es bajnoki forduló 'meglepetésmérkőzésén az tj- Dózsa—Rákóczi FC össze­csapásán készített. Közkí­vánatra a találkozó hajrájá­nak eseményeit sürgették a kerékpárbarátokból futball. szurkolókká változott sport­kedvelők. S jött a rendkívül izgal­mas hajrá. Láttuk, ahogy az újpesti nézők örvendenek a lila-fehérek soványka góljá­nak. De aztán elcsendesedett a nézőtér, amikor a 79. perc­ben Bíró „okos gólja” az egyenlítést és a Rákóczi újabb bravúrját jelentette. Az operatőrből lett vetítő­nek, bizony, nem egyszer kellett Bíró Toncsi remek gólját — hajdani csapata el­len — újrajátszani. Amikor véget ért a mér­kőzés, Szentjakabon is az lett a téma, ami szombaton Kaposváron már úton-útfé- len hallatszott: csak azt az őszf — amikor 15 mérkő­zésen szerzett annyi pontot a Rákóczi, mint most tavasszal tíz találkozón — lehetne fe­ledni! Ez persze nem megy. Kár, nagy kár ... foci május 7-i számának tartalmából A lap munkatársai beszá­molnak az Írország és Iz- land elleni mérkőzésről. Dr. Pongrácz Antal, az ÁISH általános elnökhelyettese nyilatkozik a futball és a pénz szoros öszefüggéséről. A lap slágere: Pusztai La­ci — a nemrég autóbaleset­ben elhunyt Pusztai László fia — találkozott Maradoná- val Nápolyban, s az elárult neki néhány titkot. Bajor Nagy Ernő cikket írt a régi idők válogatottjáról, Bíró Sándorról. Felhívták telefo­non Mezey Györgyöt Ku- vaitban: s ő elmondott egyet s mást. A külföldi ro­vatban olvasható, hogy két kínai játékost szerződtettek Jugoszláviában. Természete­sen közlik az olvasók véle­ményét is különböző témák­ban a Telefociban, amely minden hétfőn 10 és 11 óra között hívható a 330-759-es számon. Röplabda NB I Vasas Izzó­Szegedi Építők Spartacus 3-1 (11, -14, 6, 10) Külföldön voltak a Dózsa birkózói Nemzetközi mérkőzésen vett részt az NDK-ban a Kaposvári Dózsa felnőtt kö­töttfogású birkózócsapata. A tizenöt fői gárda 8:6 arányú győzelmet aratott Wernige- rodeban. A kaposváriak kö­zül Gordon, Gyöngyösi, Kaj- tán, Horváth A., Divják. Horváth J., Simon és Tóth T. szgrepelt sikerrel. Gschwindt Olivér Mongó­liában lépett szőnyegre az Üjpesti Dózsa csapatában, mint kölcsönversenyző. A BM spartakiádon 90 kg-ban a negyedik helyen végzett. TOTO A totó 19. heti 13+1 ta- lálatos szelvénye: x, 2, 2, 1, 1, 2, 2,1, 2, x, x, 1, x + x. Nagy harc a dobogós helyekért Csurgó—Boly 2-0 (0-0) Csurgó, 900 néző. V.: Dör- nyei. Csurgó: Belovári — Tóth, Nagy, Beke — Bódis, Mar­kek, György, Vékony (No­vák), Posta — Vörös (Ritu- per), Bántó. Edző: Készéi Ferenc. Boly: Puch — Papsics, Virág, Darányi, Nagy J. — Bruder, Macsi, Nagy E. (Hrotkó), Falvai (Szalai) — Szabó, Szomor. Edző: Weisz- párt József. Néhány nagyszerű hazai támadással indult a találko­zó, de a befejezésbe mindig hiba csúszott. A vendégek ezen föllelkesedve nagyon kemény — időnként durva — játékot nyújtottak. A második félidő közepén a nagy csurgói nyomás követ­keztében kétszer a bólyi ka­puba került a labda. Ezt a vendégek nehezen viselték el. Az ellenfelébe belerúgó Nagy J.-t a 83. percben a játékvezető kiállította. Gól­lövő: Rituper, Markek. Jók: Beke, Posta, Markek, Ritu­per, illetve Puch. Bólyi ifi—Csurgói ifi 4-2 A sötét mezes Táncsics-támadó szépitési alkalmat szalaszt el P. Atomerőmű— Táncsics SE 2-0 (0-0) Kaposvár, 400 néző. V.: dr. Rákóczi. Paks: Szlanyinka — Nagy, Somodi (Somogyi), Vaj ek, Fritz — Kiss, Porga, Szabó, Junkuncz — Juhász, Vörös, Edző: Vábró József. Táncsics: Bita — Üjvári (András), Maróti, Bregovics, Erdélyi — Szatmári, Sróber, Takács (Horváth), Szántó — Becker, Miovecz. Edző: Kö-/ vés László. Az első játékrészben in­kább a Táncsicsnak voltak gólszerzési lehetőségei, de ezek kimaradtak. A szünet után sem változott a kép. A Paks olykor tíz emberrel is védekezett. A hajrában a hazai védelem két nagy hi­bája eldöntötte a két pont sorsát. A vendégek rászol­gáltak a győzelemre az ener- vált csatárjátékot nyújtó Táncsiccsal szemben. Gól­lövők: Vörös, Juhász. Jók: Erdélyi, Szatmári, illetve Juhász, Fritz, Porga. Varga Gyula Bonyhád—Marcali 3-0 (0-0) Bonyhád, 1500 néző. V.: Horváth. Bonyhád: Szabó — dr. Alföldi, Hüber, Weitner, Joó —» Pfeifer, Fiama, Szirják, Bulla — Pozsár (György), Suba. Edző: Kovács I. Marcali: Dombóvári — Héder, Czuczka, Mészáros, Krénusz — Horváth, Fá­bián, Hajdú, Hadászi (Elek) — Papp (Guricza), Luka. Edző: Fuisz István. Az első félidőben mezőny­fölényben játszott a Bony­hád, de ezt nem tudta gól­ra váltani. A véghajrában mutatott játék alapján ilyen arányban is megérdemelten nyertek a hazaiak. Góllövők: Fiama 2—Hüber 11-esből. Jók: Huber, Joó, Bulla, Fiama, illetve Czuczka, Horváth, Luka. Fekete László További eredmények az NB III. Dráva csoportban Paksi SE— PBTC 2-0, Sik­lós—Mázaszászvár 2-0, Sely- lye—PVSK 2-1, D. Vasas— DVMSE 1-0, MÁV NTE— Mohács 0-0. A Dráva csoport állása: 1. Mohács 25 15 2. Paksi SE 25 14 3. Csurgó 25 14 4. Paksi Atom 25 11 5. DVMSE 25 10 6. Táncsics SE 25 9 7. MÁV NTE 25 7 8. Marcali 25 7 9. Siklós 25 9 10. D. V^sas 25 8 11. Bonyhád 25 7 12. Boly 25 S 13. M.-szászvár 2E 7 14. PBTC 25 7 15. Sellye 25 G IG. PVCK 25 5 4 50-16 36 4 40-17 35 5 46-24 34 8 29-28 28 8 30-2G 27 7 25-21 27 6 21-21 25 7 26-27 25 6 10 32-30 24 6 11 30-40 22 7 11 38-35 21 9 10 24-29 21 6 12 30-41 20 5 13 25-52 19 G 13 25-47 18 7 13 21-36 17