Somogyi Néplap, 1988. március (44. évfolyam, 51-77. szám)

1988-03-21 / 68. szám

Somogyi Néplap 1988. március 21., hétfő Labdarúgó NB I Siófoki Bányász—ZTE 2-1 (0-0) Siófok, 4000 néző. V.: Varga S. (Varga L., Kaiibás). Siófok: Horváth — Brett- ner, Szabó L., Jancsika, Ko- lovics — Marozsán, Balázs T., Quirikó — Borostyán, Zsadányi, Lakatos. Edző: Ka­szás Gábor. ZTE: Balázs Zs. — Varga, Szabó Zs., Csepregi, Molnár — Balogh, Czigány, Ballai — Fújsz, Farkas, Páli. Edző: Szabó Rezső. Csere: Balázs T. helyett Boda-az 56., Fújsz helyett Kovács a 61., Varga helyett Dofoány a 67., Marozsán he­lyett Keszeg a 73. percben. Sárga lap: Farkas a 33., Balázs T. a 49., Molnár a 69., Quiriikó a 85. percben. Szögletarány: 5:3 (2:2) a Siófok javára. A kezdelti bemelegítő játék után előbb Lakatos és Qui- nikó okozott zavart az egyik, majd Fújsz a másik oldalon. A 22. percben Ba­lázs T. fejese jelentette az első valamirevaló kísérletet, ezt azonban a zalaegerszegi kapus, Balázs Zs. könnyen védte. A 26. percben Laka­tos megszerzett egy lepatta­nó labdát a 16-oson belül, két csel után a másik ol­dalon üresen érkező Quiirikó- .hoz játszott, de a siófoki kö­zéppályás kapásból rosszul találta el a labdát, s az a kapu mellett pattant az alap­vonalon túlra. Három perc múlva Marozsán próbálko­zott 20 méterről, de a labda Balázs Zs. zsákmánya lett. A 31. perében Quinikó bal ol­dalról ívelt a 16-os környé­kére, Mairozsán egyből lőtt, ám a labda a kapu közepén álló Balázs Zs. ölében kötött ki. Egy perc múlva Farkas Qulrlkóval szemben szabály­talankodott, ezért sárga la­pot kapott. Fordulás után egy hosszan előrevágott labdát Borostyán szerzett meg két egymásra váró vendég védő és a zala­egerszegi kapus között, a ll­es pontos. Csak a kapussal állt szemben, amikor hátul­ról Szabó Zs, fellökte, a já­tékvezető azonban nem sí­polt. Egy perc múlva a má­sik oldalon a siófoki Balázs T. szabálytalankodott, ezért sárga lapos figyelmeztetést kapott. Az 54. percben Mu- rozsánt buktatták a kaputól 25 méterre. A megítélt sza­badrúgásnak a sértett sza­ladt neki, erős lövésit a za­laegerszegi kapus azonban szögletre tudta hárítani. A siófoki mezőnyíölény a 60. perében érett góllá, Lakatos jobb oldalról iveit be szög­letet. Zsadányi Boda elé fe­jelte a labdát, s a frissen beállt siófoki csatár 7 mé­terről megszerezte a vezetést. 1-0, A 75, percben tovább növelte előnyét a Bányász, ■ Boda ragyogó labdával ug­ratta ki Lakatost, ő a 16- oson belül visszahúzta a lab­dát, majd 10 méterről a jobbösszekötő helyéről a hosszúsarokba lőtte. 2-0, A vendég együttes két perc múlva szépíteni tudott. Czi­gány hosszan vezette föl a labdát, senki sem támadta, így középről, 20 méterről lö­vésre szánta el magát. A lab­da Horváth Gy. kezét érint-. ve a bal felső sarokban kö­tött ki, 2-1. Ezután Boros­tyán azorogatott helyzetben, kát védő kíséretében próbál­kozott, de lövése erejét vesz­tette, a labda a zalaegersze­gi kapus zsákmánya lett. A másik oldalon Kovács, majd Páll elől mentett a hazai vé­delem, A 85, percben a ven­dégek 22 méterről szabadrú­gáshoz jutottak. Quiötkó két­szer is zavarta az elvégzé­sét, ezért sárga lappal fi­gyelmeztette a játékvezető, A találkozó első. 20 percé­ben e«ak ismerkedett egy­mással a két együttes. Mindegyik óvatosain Ügyelt a védekezésre, és csak becsü­letből próbálkozott támadá­sok vezetésével, Ezután a Bányász nagyobb iramot dik­tált, beszorította ellenfelét, E3SPQRT El Értékes siófoki győzelem Mükorcsolyázó-vb több gólszerzési alkalma is adódott, de ezeket nem tud­ta értékesíteni A ZTE gyors ellentámadásokkal próbál­kozott, amelyek nagy része azonban elakadt a 16-oson kívül, a jól záró hazad vé­delmi falban. A szünet után még jobban rákapcsolt a Bányász. Érett a gól, s a Bo­da beállásával felgyorsult tá­madójáték ■ hamarosan ered­ményt hozott. Az utolsó fél­óra irama, változatossága, három gólja — valamint a hazaiak megszerzett két pontja — kárpótolta a néző­ket a korábbi mérsékelt tel­jesítményért, s főként az el­ső félidőbeli izgalommentes játékért. Az összecsapást tel­jesen megérdemelten nyerte a mindvégig fölényben ját­szó hazai együttes. Jók: Jan­csika, Quinikó, Boda, illetve CSepregi, Czigány. Gyarmati László Súlyos vereség Szombathelyen Haladás»—K. Rákóczii 4-0 (1-0) Szombathely, 0900 néző. V.: Lázin (Hartmann, Nagy L.) Hal\adás: Hegedűs — Neudl (Elekes a szünetben), Vörös Os., Vörös I. — Nagy, Illés, Görög, Martom — Dómján (Krizán a 71. percben), Scheffer, Schröter. Edző: Nouáíe Dezső. Rákóczi: Sándorfi — Ri- czu, Rácz, Deákvári, Kraft, — Prukner, Bíró, Petrák (Bócz a 67. percben), Ador­ján — Murai (Csrepka a szünetben), Havasi. 1 Edző: Csordás István, Sárga lap: Marton a 43 Vörös I. a 81. percben, Szögletarány: 9:2 (6:2) a Haladás javára, A találkozó előtt az egy­kori kaposvári kapus, He­gedűs Péter vett a leglzga- tottabb, hiszen 250, első osz­tályú fellépésére készült. A hazai csapat már a 8. perabett vezetést szerzett. Dómján bal oldali szöglet- rufi.i»« után Schröter 7 mé­terről balról az ellenkező partikba fejelte a labdái, 1-0.• Támadásban maradtak *" a szambalhslylek. A 18, perc­ben Dómján csavart szög­lete után Sándorfi csak ne­hezen tenyereit« kl a léc a .ól a labdát. Fél óra eltel­tével a vendégek Is kezde­ményeztek, A 33, percben Adorján gyorsan elvégzett szabadrúgása után az állva maradt védők' mellett Bíró kiugrott, de Hegedűs me­rész kivetődéssel tisztázott előle, Néhány perc múlva Bíró jobbról, az alapvonal köze ébői visszagurított, de a gólra éhes Murai elől Vö­rös Cs, az utolsó pillanat­ban alkanalazta a labdát, Az első félidő lefújása előtt két paíccz. Művön buktatta Pruknert, ezért sárga lapot kapott. A szünet után nagy len­dülettel kezdtek a hazaiak. A 48. percben Dómján be­adását követően Sándorfi kiejtette a labdát, Illés egy­ből a bal sarok felé irányí­totta, de a védők tisztáztak A 00. percben végleg meg' pecsételődött a Rákóczi sor­sa, Nagy remekül cselezte be magát a 16-oson belülre, azután váratlanul jobbról, hat méterről a hosszú sa­rokba vágta a labdát. 2-0. Tíz perc múlva szépíthetett volna a Rákóczi, A Haladás kapujától 22 méterre szít badrúgáshoz leállított labda mögé Bíró állt; nagy lövése a késve mozduló Hegedűs mellett a jobb oldali lécen csattant. Három percre rá Krizán labdájával Schröter tett néhány lépést, majd jobbról átívelt a másik ol- dalrp, ahol Marton jól ér­kezett ás 6 méterről a bal sarokba fejeit. 3-0. Most már egyértelműen a ha­zaiak irányítottak. A 80, percben Schröter elől Sán­dorfi a 16-osig kifutva men­tett, de balszerencséjére a labda Illés elé került, s ő a kaposvári térfél közepéről egyből Igjpura lőtte. A háló­ba tartó ftabdât a visszafutó Sándorfi már csak beljebb tudta segíteni. 4-0. A gól után Vörös 1. buktatta Adorjánt, ezért sárga lapot kapott. Azoknak lett Igazuk, akik biztos Haladás-győzelmet tippeltek. Érthető volt a hazai szurkolók bizakodása, hiszen a két csapat között 14 pont különbség volt a tabellán' a mérkőzés kezde­tén, Ez persze korántsem jelentette azt, hogy a ven­dégek eteve feladták a mér­kőzési; szervezett védeke­zésből' gyors ellenakciókra spekuláltak. Tervüket a gyors hazai gól sem változ­tatta meg, vöd is nénány lehetőségük az első félidő hajrájában, A szünet után viszont a második gól vég­leg eldöntötte a mérkőzést, A szombathelyi csapat je­lenleg kétségtelenül jobb játékerőt képvisel, a Rá­kóczi pedig nem véletlenül utolsó az első osztályban, Igaz, e kellemetlen pozíció hoiz sok őszi balszerencse juttatta az egyébként vég­telenül sportszerein játszó kaposváriakat, Sorsuk saj­nos, egyte jobban megpe­csételődik, bár ne gondolja senkj, hogy összeroppum csapat benyomását keltették volna Szombathelyen, t\ HB.adás legjobbja He­gedűs, Vörös Cs., Nagy, Il­lés és Mártom volt, A Rá­kóczi kapujában Sándort! s.éggé bizonytalanul védett. A védelemben Deákvári tűnt ki, a középpályán Bíró és Adorján megoldásai ér­demelnek .dicséretet, A két támadó Jóformán semmi ve­szélyt nem jelentett a szom­bathelyi kapura, Bodor Ferenc A további ; eredmények: DMVSC—Tatabánya 0-3 (0-1) Debrecen, 4000 néző, V.! Né­meth L, A bén,vész a szünet uténi 40 pere alatt „lefutotta" az ellen­felét, amely teljesen szétesett gárda benyomését keltette, Gól­szerző! Kiprieh, Udvardi, Pin­tér, Pécsi MSC—Ferencváros 1-0 (1-0) Pécs, J6 000 néző, V.l Pódér. A küzdelmes, Időnként jó Ira­mú mérkőzésen szoros csaté­ban, megérdemelten győzött a pécsi együttes. Gólszerzői Torna. Vasas—Békéscsaba 1-1 (1-1) Fáy u., 5000 néző. V.: Bognár. Egy nagyon mérsékelten ját­szó Vasast és tervszerűen küz­dő vendég együttest láthatott a közönség. A látottak alapján a döntetlen reális eredmény. Gól­szerző! Boda, Adorján. Bp. Honvéd—Videoton 2-0 (0-0) Bozsik stadion, 5000 néző. V.! Kunnal, A kispestiek — bár helyzethez csak elvétve jutottak — klszen- vedték a győzelmet az utolsó húsz percre elfáradt Videoton ellen. Gólszerző! iKovács, Fitos. Rába lETO—Váol Izzó 3-8 (8-1) Győr, 9000 néző. V.: Nagy n J. A mérkőzés Összképe alapján a lényegesen többet kezdemé­nyező, több helyzetet kidolgozó Rába megérdemelten tartotta otthonában a két pontot. Kiál­lítva! Nagy T. (Vác), Hannich (Rába). Gólszerző: Rubold (3, egyet 11-esböl), Balog (11-csből), Hannich, /.vara. MTK-VM—O. Dózsa 8-0 (1-0) Hungária körút, 10 ooo néző. V. í Kovács 1. L. A lelkes és némileg balsze­rencsés Dózsa kénytelen volt fejet hajtani a sokkal taktiku­saim és kevesebb lehetőségét „udvariatlanul" kihasználó báj- nok előtt. Gólszerzői Katzen­bach, Szeibert. Az NB I állásai l. Bp, Honvéd 1» u 4 3 39-15 2« 3. Bába ETO IS 10 4 4 88-19 34 3. Tatabánya IN 7 8 3 41-33 32 s. Ü. Dózsa IS 8 6 4 34-30 22 3. Haladás IS 7 8 3 27-19 32 ti, PMSC 18 8 5 5 33-17 21 1. MTK-VM 18 8 3 7 34-34 18 », Vasas IS 5 7 0 33-35 17 9. Váci Izzó 11 3 ti 7 31-31 16 10. F,-város IS 4 8 6 33-34 16 fi. Siófok IS 6 4 8 24-28 16 13. ZTE IS 5 <i 7 18-33 16 13. B,-csaba IS 4 7 7 15-39 15 14. Videoton IS 3 8 7 19-83 14 15, DMVSC 18 4 ti 8 30-33 14 10. K. Rákóczi IS 2 4 13 14-41 s Tartalék bajnokság Siófok—ZTE 4-1 (8-0) DatotonföldviU', v.: Bíró, Siófok: Kovács J. — Major, Bozai, Varga, Kiss — Vigh, Sző­ke, Tóth (Gruber), Balogh J. (Pusztai) — Szilágyi, Molnár (Bálogb I,). Edzői Pusztai Lász­ló. A tartalékos hazai csapat jó játékkal megérdemelten nyert, Góílövő: Molnár (3), Albrleh (öngól), Illetve Piri. Jók: Molnár u mezőny leg­jobbja, Bozai, Kiss1, Major, Vigh, Illetve Nagy, Paosai, Varga. Haladás—Rákóczi 2-0 (1-0) Szombathely, 800 néző, V.: László J, Rákóczi: Házi t— IKurdi, Hor­váth, Bognár, Bertus — Szabó Z. (Szabó G.), /»irai, Gilitscb, Hausz *- Magyar, Gyurics. Ed­ző: Horvátit Miklós, Az első félidőben kiegyen­lített játékot láttak a nézők, a házul vezető gólra azon­ban nem tudtak válaszolni a kaposváriak. Szünet után 'teljesen átvette a jáiték Irá­nyítását a Haladás, de a mérkőzést végleg eldöntő gólt csak a 88. percben tudta el­érni. Góllövők: Szenczl, Ja- godlcs. Jók: Wágner, Varga, Szenczl, Illetve Bognár, Zsí­rok Ma sorsolás, holnap kezdés Ma este 18.30 órakor a pesti Vígadóban megtartják a sorsolást, kedden délelőtt pádig a kötelező táncokkal megkezdődik az idei ötna­pos műkorcsolyázó világ- bajnokság, amelynek az 1982-ben átadott, 12 500 né­ző befogadására alkalmas Budapest Sportcsarnok ad otthont, A magyar fővárosban ötödször avatnak műkorcso­lyázó-világbajnokokat, de a korábbi négy világversenyen — ezeket még a Városliget­Totó A totó 12. heti játékszel­vényén szereplő mérkőzések eredménye: 1, 1, 2, 2, x, 2, 2, 1, 1, 2, x, 1, 1 + 1. ben rendezték — csak egy vagy két szám szerepelt a programban. így ez a vb, amelyen a 78. férfi, a. 68. női, a 66. páros 'és a 36. jég­tánc-aranyérem talál gazdá­ra, valamennyinél rango­sabb lesz. A vi 1 ágtfáj nokságra 25 or­szág nevezet, az európaiak mellett Ausztrália, Dél-Ko- rea, az Egyesült Államok, Japán, Kanada. Mexikó és Tajvan képviseli a többi földrészt. A szervezők hat­vannál több férfi vagy női, továbbá 40—42 páros, illet­ve jégtáncos indulóra szá­mítanak. A legkönnyebb dolga — úgy látszik — az olimpiai, világ- és Európa-bajnok Besztyemjanováéknak lesz, akik 1985-től egyetlen világ- versenyen sem találtak le­győzőre a jégtáncban. Labdarúgó NB III Hatból két pont MÁV NTE—Csurgó 1-1 (0-0) Nagykanizsa, 300 néző. V.: Sör. MÁV NTE: Szálai — Szabó, Markán, Kozma, Liviezky — Kele, Kazárt (Hada), Felső (Ta­kács), Zsigulics — Kém, Szeke­res. Edző: Németh Lajes, Csurgó: Vörös — Tóth, Nagy, Kovács, Béke (Markek) <— Pus­kás, Bódls, Vékony, Posta — Csalos (Bántó), Hosszú. Edző: Készéi Ferenc. Az alacsony színvonalú mérkőzésen a. Csurgó játszott mezőnytföiénylben a kontra- támadásokra építő hazaiak­kal szemben, A kapuk csak ritkán kerültek veszélybe, egyik csapat sem tudott Iga­zi gólhelyzetet kialakítani,'' A két együttes teljesítmé­nyénél is gyengébb volt a játékvezetőé, aki téves íté­leteivel nemcsak a játéko­sok, hanem a nézők idegeit is próbára tette, Kiállítva: Posta a 76. percben durva­ságért. Góllövők: Radu ül­ésből), illetve Hosszú (11-es- ből). Jók: Liviezky, Kozma, Illetve Tóth és Vékony. MÁV NTE ifi—Csurgó ifi 3-0 Kiss Béla Paksi HE—H. Táncsics SE 8-0 (0-0) Kaposvár, 200 néző, V.: Szőke. Paksi Németh — Héregl, Blatt, Prancz, Izsák (Somogyi) — Hor­váth, Kolarlcs, Kun, Kovács — Tóth (Béreosl), Balogh, Edzőt Márkus József. Táncsics SE: Btta — Brego- vtes, Újvári, Sztolcs, Erdélyi — Kósa (Szatmári — Ecker), Stré­ber, Takács, Szántó — Horváth, Mloveez. Edző: Köves László. Munkában a paksi /kapus a vendégek játszottak eny­he mezőnyíülényben, A hon­véd játékosok nem éltek a kínálkozó lehetőségekkel, ugyanakkor az ellenfél „ta­lált" két gólt. A sok hibával tarkított találkozón « döntet­len Igazságosabb lett volna. Ám a Paks megmutatta, hogy Igazi helyzet nélkül is lehet mérkőzést nyerni. Jók: Héregl, Horváth, Blatt, Ba­logh, Illetve Újvári, Brego- vles, Stróber. Varga Gyula Marcali—-Bóly 0-0 Marcali, 400 néző. V,: Sóthy. Marcalit Igrtez — Hajdú H„ Mészáros, Hajdú I„ Hédcr (Gu- rieza) — Varga (Luka), Czucz- ka, Hadász), Fábián — Papp, Krénusz. Edző: Fuisz János. Bóly: Puck — Papslty, Zltt, Maesí, Vlrágh — Nugy A., Bru­der, Darányi Nagy J. — Schnei­der (Szomok), Bóner. Edzőt Weiszbart József. A közepes Iramú és szín­vonalú mérkőzésen a meg­lepően magabiztosan és lel­kesen játszó vendégek meg­érdemelten szerezték meg a számukra értékes együk pon­tot. Jók: Mészáros, Hadász!, Illetve Puck, Virág, Bóner, Ivusza István A további eredmények az NB Ill-ban: D, Vasas—Sely- lye 4-1, Bonyhád—Siklós 5-1, Mohács—PBTC 9-0, Máza- .szászvár—DVMSE 0-0, Paksi Atom Erőmű—PVSK 1-1. Dráva csoport: A 75. percben Horváth be­ívelése után Bérces! ugrott a legmagasabbra és szerzett vezetést a vendégeknek. A 85, percben Horváth lőtt ka­pura; Újvánln megpattant a labda és az elmozduló ka­pus mellett a hálóba vágó­dott, 2-0, Az erős szélben lejátszott mérkőzésen az első félidőben a hazai, míg a másodikban 1. Mohács 18 11 3 2 39-13 37 3. Paksi SE 18 U 4 3 31-13 26 3. Csurgó 18 9 5 4 38-21 23 4. Marcali 5. DVMSE 18 8 8 4 24-10 20 18 8 4 6 22-17 20 6. Táncsics SE 18 0 7 3 18-10 19 7. Atomerőmű 18 7 5 6 20-21 18 8, MÁV NTE 18 6 7 5 15-10 19 9. M.-szászvár 18 6 6 6 20-26 18 10. Bóly 18 S 3 8 19-22 15 11. Siklós 18 5 5 8 20-20 15 18. D. Vásas 18 (i 3 9 24-32 15 13. Bonyhád 18 4 6 8 27-20 14 14. Pécsi VSK 18 5 4 9 19-25 14 15. Sellye 18 4 3 9 18-36 13 16. Pécsi BTC 18 4 3 u 17-45 u