Somogyi Néplap, 1987. október (43. évfolyam, 231-257. szám)

1987-10-12 / 240. szám

Somogyi Néplap 1987. október 12., hétfő BsportB Kiütéssel nyert a Csurgó Kosárlabda NB I H. Táncsics SE—DVMSE 1-0 (0-0) Kaposvár, 700 néző. V.: Tóth. Táncsics SE: Udvarácz — Becker (Bregovics), Nagy, Virágosi, Balassa — Takács, Uhrik, Bruder — Kádár, Horváth, Miovecz. Edző: Kö­ves László. DVMSE: Bien — Vészi, Mács, Urbán, Barka — Ma­gyar, Iván, Banai — Zsuró, Péter (Kovács), Jakab. Edző: Trés Ferenc. Nagy lendülettel kezdtek a csapatok; hullámzott a játék, majd a hazaiak kerültek fö­lénybe, de nem bírtak a jól záró vendégvédelemmel. A szünet után több helyzetet Kapura fejel — sötét mez­ben — a H. Táncsics SE já­tékosa Labdarúgó NB III kihagyott a Táncsics, míg a 67. percben végre — bal ol­dali szögletrúgás után — Horváth fejese a hálóban kötött ki. A gól után kitá­madott a Dombóvár, de hely­zetet nem tudott teremteni, sőt inkább a honvédegyüt­tesnek lett volna lehetősége növelni előnyét. Góllövő: Horváth. Jók: Nagy (a mezőny legjobbja), Virágosi, Horváth, illetve Bien, Banai, Barka. Varga Gyula Csurgó—Mázaszászvár 7-0 (2-0) Csurgó, 600 néző. V.: Al­bert. Asztalitenisz NB I Továbbra is veretlen a K. Rákóczi Megőrizte veretlenségét a Nagybátonyban lejátszott mérkőzésen a K. Rákóczi férfi-asztaliteniszcsapata. Fölényes győzelme ellenére csak nagy küzdelemben ala­kult ki a végeredmény. A hazai csapatban négy véde­kező stílusú játékos tette szorossá a találkozót, ennek köszönhető Frank, Hayden, Varga és dr. Szita egy-egy váratlan veresége. Az ifjúsá­gi játékos, Limbek ezúttal nemcsak jól, hanem ered­ményesen is játszott és há­rom győzelmet szerzett. K. Rákóczi—Nagybátonyi Bányász 17:8 Győztesek: Frank 4, Hay­den 4, dr. Szita 3, Varga 3, Limbek 3. A Kaposplast női együtte­sének budapesti szereplését már nem kísérte ilyen sze­rencse. Egyedül Pata Erika játszott jól, a többiek elma­radtak a várakozástól. Dió­szegi egyetlen mérkőzést >em tudott nyerni, s ez meg­pecsételte a csapat sorsát. A hazaiak ezen a találkozón minden tekintetben felül­múlták a kaposváriakat. Medosz Érdért—Kaposplast 17:8 Győztesek: Pata 3, Limbek 2, Varga 2, Rák 1. TATÁN VASÁRNAP EGY, HÉTFŐN KÉT EDZÉS Vasárnap is folytatta elő­készületeit a görögök elleni mérkőzésre a magyar labda- rúgó-válagotott. Mit csináltak vasárnap? — Délelőtt játékos edzést tartottunk mondta Garami József. — Kilenc mezőnyjá­tékos gyakorolt egyszerre. Kétkapus játék is volt. Nagy gondot fordítottunk a kapu­ra lövésekre. Délután úszás és gyúrás következett. Mikor'érkeznek az idegen- légiósok? — Détári, Péter és Mészá­ros vasárnap estére jelezte érkezését. Előreláthatóan Ga­raba lesz az utolsó, az éjje- .li órákra várjuk. Mindenki egészséges? — Egyedül Hajszán bajló­dik hasfalhúzódással. Ked­den dől el, hogy számítha­tok-e játékára. A többi ke­rettag egészséges. A hétfői menetrend? — Két edzés mellett takti­kai elemeket gyakorolunk. Láttam a holland. — görög mérkőzést. Keményen véde­kező csapat ellen kellene nyerni. Felkészülünk a szi­gorú őrizetre, a gyors ellen- támadásokra — fejezte be a megbízott szövetségi kapi­tány. Magyar autósok Finnországban Finnországban' közel fél­ezer kilométeres távon ren­dezték meg a 8. Nokia ral- lit. Magyarok is szerepeltek (a dunavarsányi Petőfi SE és a kaposvári Áfor SC kép­viseletében) szokatlan idő­járási és útviszonyok kö­zött, edzés nélkül, ismeret­len útvonalon. Mindezek el­lenére jó eredményeket ér­tek el. A 127 indulóból 52 ver­senypáros ért célba. A Ferjáncz István, Laka­tos Lajos duó kategóriájában második lett, a Ladakupáért folytatott versenyben pedig a harmadik helyen végzett. A szériaautók között llosva'y Péter és Asztalos Gábor a harmadik helyet szerezte meg. Mirk László és Mohá­csi László defektet kapott, árokba fordult; sérülés nem történt, de nem fejezték be a versenyt. Idegenben nyert a Sáév, rosszul mutatkozott be a Táncsics biztosan győzött a Ganz- MÁVAG otthonában. A Sáévben mindenki jól ját­szott, a hazaiaknál Fésűs (17) és Farkas (16) emelkedett ki a többiek közül. ' Szabó Gábor PVSK—H. Táncsics SE 115:88 (56:38) Kaposvár, sportcsarnok, 700 néző. V,: Nagy J., El­mauer. Táncsics: Simon (11), Kál- dy (8), Vojvoda (14), Bosznai (12), Tóth (22). Csere: Gosz- tonyi (7), Kiss S. (-), Ko­vács (12), Rakoczai (2). Ed­ző: Magyar András. Gyors iramban, távoli do­básokkal kezdődött a játék, s a pécsiek kísérletei voltak pontosabbak. A hetedik perc­ben 19:13-ra vezettek, majd fokozatosan növelték elő­nyüket. Ebben a Táncsics fe­gyelmezetlenül védekező já­tékosai voltak leginkább lu­dasok. A lepattanó labdákat rendre a vendégek szerezték meg mind a saját palánkjuk, mind a Táncsicsé alatt. A tizedik percben pályára lé­pett a sérüléséből felépült Gosztonyi, de ő sem tudott Rakolczai és Bosznai (sötét mezben) támadnak a PVSK ellen. túl sokat lendíteni a csapat szekerén. A PVSK játékosai szinte minden helyzetből be­találtak, míg a honvédegyüt­tes kissé körülményesen szőtte támadásait, és sokszor hibás dobással fejezte be. Az első húsz perc végére így a vendégek jutottak jelentős előnyhöz. A szünet után 67:56-ra jöttek fel a hazaiak, ezután azonban nem tudtak kosárba találni a fontos pil­lanatokban, így a csökkenő hátrány nemsokára ismét megnőtt. A tizennegyedik percben már több mint húsz pont volt a PVSK előnye, amikor úgy látszott, hogy a Táncsics képes fordítani. Há­rompontos dobások sorával egyre közelebb lopták magu­kat a pécsiekhez — ezeknek huszonegy pontos előnyük ti­zenegyre csappant. Ezután azonban a Táncsics játékosai közül mindenki egyedül sze­rette volna kicsikarni a győ­zelmet, s a dobópárbajból ismét a vasutasok kerültek ki nyertesen, akik már per­cekkel a találkozó vége előtt bebiztosították győzelmüket. Csurgó: Belovári — Tóth, Nagy, Beke — Puskás (György), Kardos, Bódis, Hosszú, Posta (Deme) — Bántó, Csalos. Edző: Készéi Ferenc. Mázaszászvár: Szabó — Czár, Kaufmann, Sztoics, Komáromi — Orsós, Cso- both. Rőth, Dömény — Du­nai, Beke. Edző: Róth Antal. A hazai csapat eddigi leg­jobb játékával tetszés sze­rint érte el góljait a korán tíz főre fogyatkozott vendé­gek ellen. Kiállítva: Kauf­mann (M.szászvár), a 12. percben szándékos durvasá­gért. Góllövők: Csalos (2), Bódis (2), Hosszú (2), Kardos. Jók: az egész hazai csapat, illet­ve: Szabó, Orsós. Csurgó ifi—Mázaszászvár ifi 1-0. Kiss Béla D. Vasas—Marcali VSE 1-1 (1-0) Dombóvár, 100 néző. V.: Szinger. D. Vasas: Szalai — Szie- ber, Verbóczky (Engert), Ba­nai, Farkas (Kovács — Tóth- Bagi, Fazekas, Barta, Lamm — Luczek, Karászi. Edző: Fenyvesi József. Marcali: lgricz — Varga L., Mészáros, Hajdú II., Haj­dú 1. — Hadászi, Czuczka, Fábián (Luka), Krénusz — Varga T., Szántó (Guricza). Edző: Fuisz János. A 'küzdelmes, kemény, he­lyenként durvaságokkal tar­kított mérkőzésen igazságos pontosztozkodás született. Góllövők: Fazekas, illetve Varga T. Jók: Szalai, Ver­bóczky, Fazékas, Lamm, il­letve lgricz, Varga T„ Mé­száros. A további eredmények: Boly—PBTC 1-0, Sellye— Paksi A. 0-1, Siklós—PVSK 1-0, Bonyhád—Mohács 1-2, Paksi SE—MÁV NTE 2-0. Röplabda NB I Budapesti Vasas SC—Kapos Volán Dózsa 3:2 (8, —5, —13, 10, 8) Kapos Volán Dózsa: Ge­lencsér, Stefik, Karagity, Ká­roly, Horváth, Schmidt. Cse­re: Angyal, Szabó. Edző: Laszczik Iván. Hatalmas, 125 perces küz­delemben maradt alul a so­mogyi csapat. 2:l-es kapos­vári vezetésnél talán maguk a játékosok sem hitték el, hogy ezt a mérkőzést meg­nyerhetik. Így a Vasas 3:2 arányban vágott vissza a Kaposváron elszenvedett ve­reségért. Jók: Gelencsér, Stefik, Horváth, Károly. Gele József Az idén — a megyei ama­tőr teniszbajnokság miatt — kissé megkésve rendezik meg Siófokon a már hagyo­mányos „mini Wimbledon” teniszversenyt. Ez az erőpró­ba az ország egyik legrango­sabb amatőr teniszversenye volt a korábbi években, s várhatóan az idén is színvo­nalas küzdelmekre kerül sor. Az országos amatőrverseny­naptárban is szereplő erő­próbán október 16—18-ig há­rom versenyszámban: férfi egyéni, férfi páros, valamint női egyéniben versenghetnek az indulók. A bajnokság nyílt, azon báliki részt vehet, aki megfelel az amatőrver- senyéken szokásos indulási követelményeknek. SAÉV SC—Ganz-MAVAG 96-85 (49-35) Budapest, Kismartoni út, 200 néző. V.: Szabó IV., Sza­bados. Sáév SC: Monok (31), Kos- tencki (22), Kovács (21), Ma- gyarfi (11), Stickel (7). Cse­re: Borók (2), Pestality (2). Edző: Jerzy Frolovo. A kaposváriak szerezték az első kosarat, de a hazaiak húztak el 8:2-re. Monok há­rompontos találatával és Ko­vács három duplájával zár­kózott fel a Sáév. A tizen­negyedik percig fej-fej mel­lett haladt a két együttes. 30:30-as állásnál aztán az építős legénység szinte állva hagyta ellenfelét, zsinórban nyerte az első félidőt. A jó játék nem maradt el a foly­tatásban sem. Monok trip­lájával és Kovács három ko­sarával 56:35-re alakult az eredmény. A biztos vezetés tudatában egy kicsit lazított a csapat, s ezt kihasználva 60:49-re jöttek fel a hazaiak. A félidő közepén aztán újra magára talált a Sáév, és he­lyenként sziporkázó játék­kal, jó védekezéssel, remek dobóteljesítményt nyújtva Tot* A totó 41. heti játékszel­vényének nyertes tippjei: 1, 2, 1, 1, 1, 1, x, 1, x, x, x, 2, x + 1. Nevezni október 15-én 16 óráig lehet — írásban — a siófoki Lakótelepek és Szö­vetkezetek Spartacus SE cí­mén (8600 Siófok. Pf.: 103.). A sorsolásra a Marx téri te­nisztelepen 15-én 17 órakor kerül sor. Az erőpróba pénz­díjas, a férfi egyéni és páros győztesek két-kétezer forin­tos vásárlási utalványt nyer­nek. A nőknél a díjazás a résztvevők számától függ. A kiemelt pontszerzőversenyt az Amatőr-teniszszövetség előírásai és követelményei szerint bonyolítják le. So­mogybán ez az egyedüli ilyen erőpróba, így a megye­beli teniszezők itt mérhetik össze erejüket az ország más tájairól érkezett amatőrök­kel. Samaranch bizakodik Juan Antonio Samaranch, a Nemzetközi Olimpiai Bi­zottság elnöke — mint az EFE hírügynökség jelenti — bizakodik az 1988. évi nyári olimpia zavartalan megren­dezésében. — A nagy sportmúlttal rendelkező országok részt vesznek a jövő évi olimpiai játékokon — hangsúlyozta a NOB elnöke. Mint a hírügy­nökségi jelentésből kiderül, Samaranch néhány napja te­lexüzenetben javasolta, hogy a KNDK és Dél-Korea kép­viselői találkozzanak. Kije­lentette: a KNDK kész köz­vetlen tárgyalásokra a dél­koreai rendezők képviselői­vel. Nem sikerült jó játékkal bemutatkoznia a hazai kö­zönségnek múlt heti — ide­genbeli — győzelme után a Táncsicsnak. A PVSK va­sárnap délelőtt mindenben felülmúlta a kaposváriakat, akikből ezen a mérkőzésen hiányzott a tűz, a küzdeni tudás. Elfogadták azt a já­tékstílust, amit a pécsiek rá­juk erőltettek, s ez termé­szetesen nem kedvezett ne­kik. Elsősorban védekezés­ben követtek el bosszantó hibákat, csupán pár olyan perc volt, amikor mezőny­ben labdát szereztek a tán- csicsosok, de a két palánk alatt a PVSK „volt az úr”. A vendégek tizenegy, a HTMSE kilenc hárompontos kosarat dobott. A Táncsicsból Tóth eredményessége miatt dicsér­hető, míg a vendégeknél Richter (27), Füzy (21), Mar- jahovics (17), Rab (16) és Varasdi (15) játszott jól. Ökölvívó NB II 1. K. Dózsa 2 2 — — 36:20 4 2. Gy. Dózsa 2 2 i — 30:26 3 3. B.-gyarmat 2 1 — í 34:22 2 4. H. Kun B. 2 — í í 26:30 1 5. SBTC 2 — í í 22:34 1 6. H. Zalka SE 2 — í í 20:36 1 A mérkőzésen búcsúztatta el a HTMSE kosárlabda­szakosztályának nevében Né­meth Gyula alezredes két volt játékosukat, Stickel Pé­tert, • aki a Sáévben és Bo­dor Tamást, aki a K. Gaz- dászban játszik. Berzeviczy Zsolt Újra: ,,siófoki Wimbledon“