Somogyi Néplap, 1987. október (43. évfolyam, 231-257. szám)

1987-10-19 / 246. szám

I Somogyi Néplap 1987. október 19., hétfő SPORT A Mindkét somogyi csapat értékes pontot szerzett a labdarúgó NB l-ben Haladás—Siófoki Bányász 1-1 (0-0) Játékos gúla a Haladás—Siófok mérkőzésen Szombathely, 6 000 néző. V.: Bay (Szabó B., Nagy B.) Haladás VSE: Kutasi — Vörös L, Vörös Cs., Wágner, Görög — Nagy, Marton (Baranyai 60. perc), Illés, Elekes — Dómján, Schröter. Edző: Novák Dezső. Siófoki Bányász: Horváth — Brettner, Szabó, Olajos, Balázs — Kolovics, Palko- vics, Quirikó — Borostyán (Boda 61. perc), Zsadányi, Lakatos. Edző: Kaszás Gá­bor. Sárga lap: Lakatos a 36. percben, Vörös I. 71. perc. Szögletarány: 8:4 (4:3) a Haladás javára. Papp Istvánra emlékezve egy perces gyászszünetet tartottak a mérkőzés előtt. A játékot gyors támadásve­zetésekkel kezdte a Hala­dás. Wágner került jó hely­zetbe a bal összekötő helyén, de gyengén lőtt és Horváth menteni tudott. A 14. perc­ben Dómján futott el a jobb oldalon, beadását Horváth szép mozdulattal húzta le a berobbanó csatárok elől. A 20. percben Palkovics adott középre, Zsadányi 10 mé­terről alig fejelt a jobb sa­rok mellé. A 43. percben Elekes futotta le a siófoki védőket. Horváth a 16-oson kívül lábbal tisztázott előle. Még ebben a percben a má­sik kapunál szabadrúgást végzett el Quirikó a 16-os sarkától. Remekül csavarta középre a labdát, Balázs magasan felugorva nyolc méterről kapura fejelte, Kutasi nagy bravúrral a gólvonalon fogta meg a labdát. A második félidő 49-ik percében Zsadányi egy csel után középre adta a labdát és Borostyán kecsegtető helyzetből kapu mellé lőtte. Marcali VSE—Bonyhád 1-0 (1-0) Marcali, 350 néző. V.: Horváth. Marcali: Igricz — Hajdú II., Mészáros, Hajdú I., Fábián — Varga L., Guricza, Hadászi, Krénusz — Varga T., (Czucz- ka), Luka (Szántó). Edző: Fu- isz János. Bonyhád: Mucska — Beke, Hüber, László, Darabos — Ven­dég (Czárth), dr. Sebestyén, Joó — Pfeiffer, Bulla, Suba (György). Edző: Kovács István. Az első negyedóra ese­ménytelen ' játéka után a hazaiak a 25. percben lőttek először kapura, majd ezután két perc alatt háromszor is próbálkoztak a gólszerzés­sel, de Mucska a helyén volt. Válaszként a 33. perc­ben Pfeifer cselezte át ma­gát a marcali védelmen, de nagy helyzetben a jobb ka­pufa mellé lőtt. A mérkő­zést eldöntő gól a 40. perc­ben esett. Szünet után meg­lepetésre a vendégek vezet­tek több támadást, de iga­zi gólhelyzetet nem tudtak kialakítani. Góllövő: Fábián. Jók: Mészáros, Fábián, Hajdú I., illetve Mucska, Hüber, dr. Sebestyén. ( Marcali ifi—Bonyhád ifi 3-1. Ivusza István Bóiyi Medosz—Csurgó 1-0 (1-0) Boly, 400 néző. V.: Faze­kas. Bóly: Puch — Papsity, Fitt, Macsi, Virágh — Markovics, Schneider, Darányi, Pál — Sza­bó, Bohner. Edző: Weiszbarth József. Csurgó: Belovári — Tóth, Ko­Totó A 42. játékhét nyertes szelvénye: 1, 1, 2, x, 2, 1, 1, 2, x, 2, x, x, 2 + x. Tíz perccel később Zsadányi a jobb oldalon az alapvo­nalig cselezte magát, majd onnan visszagurított a fel­futó Brettner elé, akinek hatalmas lövése nyomán Kutasi a levegőben úszva tenyerelte szögletre a lab­dát. A 82. percben megsze­rezte a vezetést a Bányász, Boda a bal oldalon az alap­vonal közelében cselezge­tett, majd középre lőtte a labdát és Lakatos három méterről a kapu bal oldalá­ba pofozta. 0-1. Két perccel később bebiztosíthatta vol­na győzelmét a siófoki együttes, amikor is Boda két csel után a 16-os sar­kán teljesen tisztán álló Lakatoshoz játszott, aki nagy helyzetben a kapu mellé lőtt. A győztes gól megszerzése helyett a 86. percben egyenlítés követke­zett: Illés a felezővonalról hosszan előrevágta a labdát, amely átszállt a siófoki vé­dők fölött, Nagy maga elé tette és Quirikóval a nyo­vács, Hosszú, Posta — Nagy, Kardos, (Markek), Bódis, Csa- lós (Nováki) — Puskás, Bántó. Edző: Keszey Ferenc. A végig hatalmas iramú, küzdelmes mérkőzésen a hazaiaknak az első félidő­ben lőtt góllal sikerült ott­hon tartaniuk a két pontot. Góllövő: Szabó. Kapu László Paksi Atom SE—Táncsics SE 0-0 500 néző. V. Vavika. Táncsics: Udvarász — Brego- vics, Virágosi, Balassa, Nagy — Takács, (Kosa), Uhrik, Bruder — Kádár, Horváth, Miovecz (Román). Edző: Köves László. Rögtön támadólag 'lépett fel a Táncsics, az első tíz percben óriási gólhelyzetet hagyott kihasználatlanul. A félidő végéig a Táncsics irányította a játékot, a Paksi Atom szervezetten védekezett. A második fél­időben a paksi csapat szór­ványos ellentámadásokkal próbálkozott, melyet a jól játszó Táncsics-védelem rendre visszavert. A Tán­csics többet kezdeménye­zett, de az enervált csatár­játék miatt igazságos pont- osztozkodás született. Jók: Virágosi, Balassa, Bruder. Köves László További eredmények: DVMSE—D. Vasas 1-1, Mo­hács—MÁV NTE 0-0, PBTC —Paksi SE 1-5, Mázaszász­vár—Siklós Sellyr 5-1. í­-0, PVSK — Az NB III állása 1. Mohács 10 7 3 — 21- 7 17 2. Paksi SE 10 7 1 2 18- 6 15 3. Csurgó 10 6 1 3 22-11 13 4. Táncsics 10 5 3 2 11- 6 13 5. DVMSE 10 5 2 3 14- 9 12 6. M.-szászv. 10 5 2 3 14-16 12 7. Paksi A. 10 4 3 3 9-11 11 8. Marcali 10 3 4 3 14-12 10 9. PVSK 10 4 2 4 12-10 10 10. MÁV NTE 10 3 4 3 6-6 10 11. Siklós 10 3 2 5 10-12 8 12. Bonyhád 10 2 3 5 11-13 7 13. PBTC 10 2 3 5 9-19 7 14. Bóly 10 3 7 10-14 6 15. Sellye 10 1 3 6 8-21 5 16. D. Vasas 10 1 2 7 6-21 4 mában a 16-oson belülre került. Ott mindketten a földre huppantak és a já­tékvezető 11-est ítélt. A labdának a „sértett” futott neki és nagy nyugalommal a jobb alsó sarokba lőtte. I- 1. A 89. percben Zsadányi a jobb oldalról küldte kö­zépre a labdát és a nagy lendülettel, teljesen tisztán érkező Bodát Vörös Cs. a II- es ponton átlökte a lab­dán. A játékvezető ekkor továbbengedte a játékot. A siófokiak okos, taktikus játékukkal hamar lehűtöt­ték a szombathelyi együttest. Negyedóra elteltével ki­egyenlítetté vált a mérkő­zés, sőt a félidő vége felé már a vendégek játszottak egyértelműen fölényben. A második játékrész ele­jén is a siófoki csapat irá­nyította a játékot, s bár a félidő derekán még egyszer összeszedte magát a hazai együttes, de helyzetei ki­maradtak. A siófokiak ve­zető góljuk után ahelyett, hogy bebiztosították volna győzelmüket, engedték, hogy a szombathelyiek előreível- getett labdákkal próbálkoz­zanak. Egy ilyennél egy erősen vitatható 11-esből ki is tudtak egyenlíteni a hazaiak. A siófokiak ha higgadtabban futballoznak, könnyen megnyerhették volna a találkozót. Jók: Vö­rös Cs., Görög, Nagy, illet­ve Horváth, Szabó, Olajos, Palkovics, Quirikó. Juhász Gyula Kosárlabda NB I Kettős vereség idegenben Nem mondhatni, hogy ke­gyeibe fogadta volna a sze­rencse NB I-es kosárlabda­csapatainkat. Mindketten idfeféfenben léptek játéktérre, s egyaránt úgy szenvedtek minimális vereséget, hogy a félidőben még ők vezettek. A Sáév Pécsen, a Táncsics Pakson szerepelt. Pécsi VSK—Sáév SC 109-106 (53-55) Sáév SC: Kostencki (25), Mo­nok- (33), Stickel (12), Kovács (24), Pestality (8). Csere: Bo­rok (2), Magyarfi (2). Edző: Jerzy Frolow. A 6. percig felváltva es­tek a kosarak. Ezután Mo­nok dobásai következtek, s általa 24-17-re elhúzott a Sáév, de ezt követő védeke­zési hibái miatt feljavultak a hazaiak és két pontra meg­közelítették a kaposváriakat. (55-53). Ezzel zárult az első játékrész. Szünet után a vas­utasok kezdtek jobban, s Rab hárompontos kosaraival át­vették a vezetést. Nagy do­bópárbaj kerekedett, a véde­kezésre egyik csapat sem Labdarúgó NB III K. Rákóczi—Űjpesti Dózsa 0-0 Szerencsére ez az újpesti (sötét mez) helyzet kimaradt Kaposvár, 700 néző. V.: Molnár L. (Pádár, Aczél) K. Rákóczi: Sándorfi — Kurdi, Deákvári, Riczu Kraft — Prukner, Balogh (Bócz 62. perc), Rácz, Ador­ján — Havasi (Bíró 73. perc), Meksz. Edző: Csordás István. Ü. Dózsa: Kakas — Schneider (Szobó a szünet­ben), Szélpál, Varga, Kecs­kés (Schroth, 67. percben) — Herédi, Steidl, Kozma — Ko­vács, Rostás, Katona. Edző: Göröcs János. Sárga lap: Herédi 85. perc­ben. Szögletarány: 8:5 (4:3) az Ű. Dózsa javára. Egy-egy akció és néhány szögletrúgás vezette be a ta­lálkozót. Az első védenivaló- ja Kakasnak akadt, amikor a 10. percben Adorján 30 méteres lövését kellett hárí­tania. A hazaiak voltak va­lamivel aktívabbak a követ­kező időszakban, de a kapuk közelébe érve rendre el- ügyetlenkedték a lehetősége­ket. A 22. percben hajszál híján gólt ért el a Rákóczi. Az újpesti védők hibájából Meksz egyedül kiugorhatott volna, de a labdára lépett, s azt elvesztette. Jókor érke­zett viszont mögötte Pruk­ner, aki 17 méterről csak centiméterekkel lőtt a bal alsó sarok mellé. A 33. perc­ben egy formás Rácz—Pruk­ner támadás után megint csak Mekszhez került a lab­da, akinek arra is lett vol­na ideje, hogy átvegye, ehe­lyett elhamarkodottan az eget célozta meg. Sándoré­nak a 39. percben akadt az első dolga, amikor Rostás távoli lövését kellett védenie. A 40. percben Rácz rúgott lyukat az ötösön, majd egy perccel később Prukner át­adását Meksz küldte ígéretes helyzetből messze a kapu mellé. Szünet után a listavezető lendült támadásba. A 46. percben Steidl lövését hárí­totta szögletre Sándorfi. Rö­viddel ezután Adorján lőtt jó helyzetből fölé. Az 57. percben Kozma beadását Katona két lépésről a bal kapufára fejelte. Ezután Sándorfi percei következtek, előbb Rostás lövését ütötte ki vetődve, a labdát Szabó lőtte rá ismét és a kaposvá­déssel hárította szögletre a labdát. A 71. percben Meksz keresztlabdájával Rácz ug­rott ki, de az ötösön a lövés pillanatában becsúszva sze­relte Varga. A 78. percben Herédi 25 méteres kapáslö­vését tolta szépen léc fölé Sándorfi. A listavezető és a sereg­hajtó újonc együttes talál­kozója a legkevésbé sem iga­zolta azt az erőkülönbséget, amelynek a két csapat kö­zött lennie kellene. Szinte végig érződött a találkozón, hogy,, a Rákóczinak nincs veszítenivalója, az első per­cektől kezdve bátran táma­dott, s ha egy valamirevaló befejező csatára van, bizony szünet előtt eldönthette vol­na a maga javára a mérkő­zés sorsát. Hiába támadott lényegesen többet ellenfelé­nél, a befejezéseknél nagyon pontatlanul céloztak a tá­madók. Szünet után sokat javult az újpestiek játéka, időnként már megcsillantot­tak valamit igazi tudásukból. A Rákóczi azonban felvette a neki dobott kesztyűt, több ellentámadást is vezetett, s éppen ezért ez a félidő vált élvezetesebbé és főleg izgal­masabbá. Mindkét csapatnak adódtak ekkor lehetőségei, s a győzelmet is bármelyikük megszerezhette volna, ösz- szességében egy közepes színvonalú, de helyenként jó iramú mérkőzésen a döntet­len megfelel a látottaknak. Jók: Sándorfi, Deákvári, Ri­czu, Prukner, illetve Varga, Kovács, Herédi Kozma. További NB I-es eredmé­nyek: Tatabánya—Békéscsaba 5-0 (2-0) Békéscsaba, 7000 néző. V.: Szilágyi S. Az elemében lévő tatabá­nyai támadók felőrölték a hazai védelmet. Góllövők: Plotár, Krasnyánszky (öngól), Kiprich, Zircher, Moldván. Vasas—MTK-VM 1-0 (1-0) Fáy utca, 15 000 néző. V.: Kovács I, L. A Vasas már az első fél­időben előnyhöz jutott, s meggátolta a jól játszó ven­dégek egyenlítési próbálko­zásait. Góllövő: Hires (ön­gól). Rába ETO—Debrecen 2-1 (2-0) Győr, 10 000 néző. V.:Nagy L. A nagyszerűen játszó győ­riek győzelme egy pillanatig sem forgott veszélyben. Gól­lövők: Csikós, Szabó, illetve: Melis. Pécsi MSC—Bp. Honvéd 3-0 (2-0) Pécs, 12 000 néző. V.: Hu­ták. Meglepetés. A pécsiek má­sodik gólja megpecsételte a Honvéd sorsát. Góllövők: Hámori, Márton, Túri. ZTE—Ferencváros 3-1 (1-0) Üllői út, 15 000 néző. V.: Makó. A lelkesen és szervezetteb­ben játszó zalai csapat megérdemelten győzött. Gól­lövők: Farkas (2), Páli, il­letve: Dzurják (11-esből). ri kapus jó ütemű belevető-" Monok Tibor ügyelt. A 36. percben 85-85 volt az állás, de Monok eredményességével újabb Sáév-vezetés következett. Egy perccel a befejezés előtt azonban az idegharcban két labdát is „eladott” a kapos­vári csapat, s a pécsiek ezt könyörtelenül kihasználták.. A minimális vereségben az is közrejátszott, hogy a két nagyon eredményes dobó, Monok és Kovács is kipon­tozódott. Jók: Monok, Kos­tencki, Kovács. A PVSK leg­jobb dobói: Rab (34), Rich­ter (19), Füzy (14). Szabó Gábor Paksi Atom SE—Táncsics SE 94-91 (44-46) Táncsics SE: Kovács (4), Si­mon (15), Bosznai (8), Vojvo- da (17), Gosztonyi (24). Csérét Tóth K. (23). Edző: Magyar András. Jutási Róbert Jelenet a PVSK—Sáév mér­kőzésről. Kovács és Kos- tenczki között Peredi ér el kosarat Mindvégig hatalmas küz­delmet- vívott a két együt­tes, a paksiak csak nagy küzdelem árán tudták meg­szerezni a számukra értékes győzelmet. A Táncsicsból Gosztonyi és Tóth játszott kiemelkedően. (A mérkőzésről részlete­sebb tudósítást nem kap­tunk.) Videoton—Váci Izzó 1-0 (0-0) Vác, 10 000 néző. V.: Ro- xin. Szünet után egykapura ját­szott a Vác, de képtelen volt gólt lőni. Góllövő: Novath. A labdarúgó NB I állása a 10. forduló után: 1. O. Dózsa 10 6 3 1 22- 8 15 2. Rába ETO 10 6 3 1 18-12 15 3. Tatabánya 10 5 3 2 29-10 13 4. Haladás 10 3 7 - 13- 7 13 5. Pécsi MSC 10 4 4 2 12- 6 12 6. Vasas 10 4 4 2 16-14 12 7. Bp. Honvéd 10 4 3 3 12-12 11 8. ZTE 10 4 2 4 13-13 10 9. Siófok 10 3 3 4 11-14 9 10. B.-csaba 10 2 5 3 8-15 9 rt. FTC 10 2 4 4 11-13 8 12. Váci Izzó 10 1 6 3 9-10 8 13. Debrecen 10 2 4 4 11-19 8 14. Videoton 10 1 4 5 7-14 6 15. MTK-VM 10 2 2 6 12-26 6 16. Kaposvár 10 1 3 6 11-22 5 Tartalékbajnokság Ü. Dózsa—K. Rákóczi 1-0 (1-0) Kaposvár, Arany u. 200 néző. V.: László J. Rákóczi: Házi — Göbölös, Petrók, Zsirai, Garai — Samu, Szabó, Bognár, Hanusz — Csrepka, Rituper. Edző: Hor­váth Miklós. A vendégek már a har­madik percben megszerez­ték a győztes gólt. Sárga lap: Balogh. Góllövő: Aczél. Jók: Petrók, Garai, Hanusz. Haladás—Siófoki Bányász 5-2 (2-1) Szombathely, 1 000 néző. V.: Segovits. Siófoki B.: Balogh J. — Ke­szeg, Háden, Kiss, Tatár — Tóth, Szilágyi, Balogh I. — Mol­nár (Csuti), Horvátit I.- (Kele­men). Csik. Edző: Pusztai László. Szünet utáni jó játékával bebiztosította győzelmét a Haladás. Kiállítva: Varga, ill. Balogh I. Sárga lapká­dén. Jó: Keszeg.