Somogyi Néplap, 1986. szeptember (42. évfolyam, 205-230. szám)

1986-09-22 / 223. szám

Somogyi Néplap 1986. szeptember 22v hétfő BsportBI Labdarúgó NB I Értékes pont Zalaegerszegről Zalaegerszegi 1-1 (1-0) Zalaegerszeg, 8000 néző. V.: Drigán (Fekete M., dr. Szőke. ZTE: Balázs — Balog, Csepregi, Szabó, Pecsics — Nagy T., Rózsa, Péter, Ga- lántai — Farkas, Páli. Ed­ző: Dunai Antal. Siófoki Bányász: Kovács — Brettner, Balázs, Olajos, Kolovics — Jancsika, Nagy M., Quirikó — Horváth L., Zsadányi, Adi. Edző: Ka­szás Gábor. —Siófoki Bányász MTK-VM—Debrecen 2-0 (0-0) Debrecen, 7000 néző. V.: Maczkó. Góllövők: Szeibert, Bog­nár. Szombathely—Rába ETO 1-0 (0-0) Szombathely, 15 000 néző. V.: Nagy B. Góllövő: Dómján. Békéscsaba—Dunaújváros 4-0 (1-0) Űjabb ragyogó győzelem I así,°iíi°"" nb ■ Folytatta sikeres szereplé­sét a Rákóczi NB I-es férfi as ztafi t en isz-csapata. Ezút­tal a csoport egyik legruti- nosabb csapatát győzte le magabiztos játékkal. Ez az eredmény a csoportgyőzelem szempontj álból is nagyon je­lentős. K. Rákóczi—Ganz Mávag 16-9 j A mérkőzés jól indult, már az első fordulóban Varga le­győzte a vendégek legjobbját, a korábban Kaposváron is Tóth B. (balról) és Varga küzdelme szerepelt Tóth Bálintot. Ez a lendület tovább tartott. Frank, dr. Szita, majd Hay­den egymás után aratta győ­zelmeit, 4-1-re, majd 8-2-re vezetett a Rákóczi. A har­madik kör befejezésénél1 már 12-3-ra alakult az eredmény. Ezután Frank és dr. Szita győzelme tovább fokozta a jelentős előnyt. A biztos győ­zelem után kissé kiengedett a Rákóczi, de ez már mit sem jelentett. Frank kitűnő ■teljesítménye mellett dr. Szi­ta, Hayden és Varga is nagy­szerűen játszott. Győztesek: Frank 5, dr. Szita, Hayden 4-4, Varga 3. Labdarúgó NB II Küzdelmes mérkőzés sikerrel Csere: Nagy M. helyett Lakatos a szünetben, Szabó helyett Soós 66. perc. Far­kas helyett Gass 76. perc, Adi helyett Marozsán 90. perc. Szögletarány: 8:7 (6:3) ZTE javára. Sárga lap: Nagy T. 41. perc, Quirikó 51. perc, Csep­regi 56. perc. Jancsika 66. perc, Balog 66. perc. Kiállítva: Balázs 81. perc. Lendületesebben kezdte a játékot a siófoki együttes, és helyzetei is adódtak. A 16. percben Zsadányi vég­zett el szögletrúgást a jobb oldalról, labdája átszállt a túlsó oldalra — közben Ba­lázs kapus alá futott — és Nagy M. okosan a kapus fö­lött a léc alá emelte a lab­dát, de a gólvonalnál álló Péter kifejelte. A 31. perc­ben szereztek vezetést a ha­zaiak. Egy kavarodásnál először Farkas lőtt kapura, a labda lepattant a védők­ről és Nagy T. 8 méterről laposan a kapu közepébe továbbított. 1-0. A második félidőt ismét bátran kezdte a siófoki együttes és az 56. percben vezetést is szerzett. Adi lé­pett ki a jobb összekötő he­lyén, a védők közül és a gólhelyzetben lévő játékost a keresztező Pecsics elütötte a 16-oson belül. 11-es. A bün­tetőből Horváth L. élesen a jobb alsó sarokba lőtt. 1-1. A gól után is támadásba maradt a Siófok, és előbb Lakatos, majd Adi lövését kellett hárítania a hazaiak kapuvédőjének. A 80. perc­ben szabadrúgáshoz jutottak a hazaiak. A kaputól 28 mé­terre leállított labdát Galán- tai a sorfal mellett elfutó Soós elé emelte, aki elhúz­ta Kovács kapus mellett is, de a kapuvédő utánanyúlva elkapta a lábát. Ez is 11-es. Péter állt a labda mögé és a bal alsó sarokra tartó erős lövését Kovács kapus óriási bravúrral hárította. A hát­ralévő percekben még akadt mindkét oldalon egy-egy le­hetőség, de ezek kimarad­Mindenki arra számított, hogy a Bányász kizárólag a védekezéssel törődik majd a zalaegerszegi oroszlánbar­langban. Meglepetésre egy kombinatív támadó játékkal rukkolt elő a siófoki együt­tes, s ez annyira meglepte a hazaiakat, hogy a mérkő­zés végéig nem is tudtak mit kezdeni ezzel" a játék­modorral. Jók: Csepregi, Nagy T., Péter, Galántai, il­letve Kovács, Kolovics Quirikó, Horváth L. (a me­zőny legjobbja). Juhász Gyula TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Vasas—Bp. Honvéd 2-1 (2-1) Népstadion, 10 000 néző. V.: Huták. Góllövők: Galaschek, Bo­rostyán, illetve Détári. Totó A teMtatálatos totószel­vény: 1 x 1 H 1 1 x 1 1 X 1 X + X X. Békéscsaba, 10 000 néző. V.: Hazafi. Góllövők: Adorján 2, Sze­keres 11-esből, Kurucz. Ferencváros—Ü. Dózsa 0-0 Népstadion, 25 000 néző. V.: Hartman. Csak a szünet utáni játék egyes időszakai voltak mél­tóak a rangadóhoz. Eger—Videoton 1-0 (1-0) Székesfehérvár, 5000 né­ző. V.: Pádár. Góllövő: Kiss. Meglepetés, de megérdemelt az újonc győzelme. PMSC—Tatabánya 1-0 (0-0) Tatabánya: 4000 néző. V.: Molnár. Góllövő: Mészáros. K. Rákóczi—Szekszárdi Dózsa 2-1 (1-0) Kaposvár, 5500 néző. V.: Karáth (Eőry, Szabó J.). K. Rákóczi: Sándorfi — Kurdi, Deákvári, Magyar — Prukner, Konrád, Petrák, Meksz — Murai, Biró, Mio- vecz. Edző: Csordás István. Szekszárdi Dózsa: Hujber, — Lauer, Varga F., Háhn, Somodi — Dienes, Kniesz, Weitner I., Márkus — Varga L. , Szirják. Mb. edző: Laki Zoltán. Csere: Kurdi helyett Ri- czu, Meksz helyett Balogh 69. percben. Kniesz helyett Ignácz 76. percben. ggipäsip egyébként jól működő játék­vezető Riczuval szembeni té­ves megítélése ismét fölpap­rikázta a közönség hangula­tát, s izgalmas percekkel fe­jeződött be az újabb győzel­mes találkozó. Jók: Sándorfi, Deákvári, Konrád, Prukner, illetve Lauer, Varga F., Weit­ner, Dienes. Jutási Róbert További eredmények: Csepeli—Bp. Volán 1-0, Komló—Baja 1-0, Veszprém —Szolnok 1-0, Ózd—Ganz Mávag 2-1, Nyíregyháza— Diósgyőr 3-1, Vác—Szarvas 2-0, Szeol-Délép—Budafok 2-0, Salgótarján—Nagykani­zsa 1-0, Metripond—Keszt­hely 3-2. Az NB I. állása: 1. Ferencváros 7 3 4 — 8- 3 10 2. Pécsi MSC 7 4 2 1 5- 1 10 3. Ü. Dózsa 7 3 3 1 7- 3 9 4. Haladás 7 4 1 2 12- 9 9 5. MTK-VM 7 3 2 2 10- 5 8 6. Békéscsaba 7 3 2 2 13-10 8 7. Vasas 7 4 — 3 11- 9 8 8. Videoton 7 3 1 3 9- 7 7 9. Bp. Honvéd 7 2 3 2 9- 8 7 10. Rába ETO 7 2 2 3 9- 9 6 11. Eger 7 2 2 3 5-13 6 12. Tatabánya 7 2 1 4 8- 8 5 13. Z.-egerszeg 7 2 1 4 7- 8 5 14. Siófok 7 1 3 3 8-12 5 15. Debr. MVSC 7 2 1 4 8-13 5 16. Dunaújváros 7 1 2 4 3-14 4 NB-I TARTALÉKMÉRKŐZÉS Zalaegerszegi TE-Siófoki Bányász 4-1 (2-1) Zalaegerszeg, 500 néző. Siófok: Horváth Gy. (Szappanos) — Vörös, Sas­hegyi, Belényesi, Kiss I. (Viszti) — Laczkovich, Ta­kács Zs. Csalos — Boda, Molnár F., Szilágyi (Tóth P.). Edző: Pusztai László. A minden csapatrészében jobb hazaiak ilyen arányban is megérdemelten nyertek. Góllövők: Bernáth (2), Ko­vács, Dobos (11-esből), illet­ve Csalos. Piros lap: Riczu 88. perc. Sárga lap: Márkus 31. perc. Petrók 43. perc, Meksz 63. perc, Kniesz 72. perc. Szögletarány: 6-5 (3-1) Rákóczi javára. Egy kihagyott vendég­helyzet után a 16. percben Biró tíz méterről a kapufát találta el. A 31. percben szerzett vezetést a Rákóczi: Murai szögletrúgás után visszagurította a labdát Kurdinak, aki kapura lőtt, az elöl tartózkodó Deákvá­rihoz került a labda, aki kö­zelről a hálóba lőtt. 1-0. Az Deákvári gólja a hálóban 52. percben növelte előnyét a hazai együttes: Prukner futott el a jobb oldalon, pontosan ívelt középre, Huj­ber kivetőd ott a labdára, de az róla kipattant, éppen a visszafelé futó Biró elé, aki fordulásból vágta a labdát a hálóba. 2-0. A 66. percben szépítettek a vendégek: Szir­ják cselezte ét imagát a vé­dőkön, majd elhúzta a lab­dát a kifutó Sándorfi mel­lett és az üres kapuba gurí­tott. 2-1. A 88. percben Ri- U________________________ Ritmikus sportgimnasztika EB Á magyar csapat ötödik Firenzében, vasárnap be­fejeződött a ritmikus sport- gimnasztikai Európa-bajnok- ság. A szerenként! döntők után a legjobb nyolc csapat még egyszer bemutatta gya­korlatát. Csapat Európa-bajnok: Bul­gária, 2. Szovjetunió, 3. Spa­nyolország, 4. Olaszország, 5. Magyarország. Olimpiai ötpróba 330 futó Somogybán Igazán nem panaszkod­hattak a somogyi próbázók, hiszen nyolc helyszínen pró­bálhatták ki állóképességü­ket a hét végén. A legtöb­ben, 120-an a megyeszékhe­lyen gyülekeztek a rajthe­lyeken. Nem tévedés a töb­besszám ugyanis a Kapos­vári Rákóczi atlétikai veze­tőedzőjének, Ács Lajosnak köszönhetően hat különböző táv közül választhattak a próbázók. Talán ezért is ér­keztek Ludán János testne­velő tanár vezetésével Nagy­atádról a diákok, de talál­hattunk a mezőnyben nem is egy szekszárdi, komlói, dombóvári indulót. A tö­megsport és a versenysport összekapcsolásának köszön­hetően együtt rótta a körö­ket az országos bajnok atlé­ta a hétéves Szabados Zoli­val és Horváth Árpival. Ter­mészetesen a szintidő nem okozott gondot senkinek. Frissen, mosolyogva fogad­ták a célba érkezők a gratu­lációkat és vették át most már a sok pontot tartalmazó könyvecskéjüket. A kaposváriak mellett a boglárlelleiek tettek ki ma­gukért a leginkább. Külö­nösen a két általános iskola mozgósította nagy számban az indulókat. A nagyatádiak a tőlük megszokott alapos­sággal rendezték a futást és az 59 résztvevő is elfogad­ható. Sajnos nem mindenhol volt igazán sikeres az akció. Csurgón és Tabon — nem először — kudarcba fulladt a kezdeményezés. A kilenc illetve hat induló is biztosan szívesebben futott volna más helyszínen egy nagyobb me­zőnyben. A kaposvári győztesek:. 7 km: Marchall Barna (Sió­fok), 7,5 km: Kiss Brigitta (Kaposvár), 10 km: Kránicz Zsolt (Gyékényes) és Kato­na Mária (Kaposvár), 15 km: Kófiás László (Szek- szárd) és Gergely Tímea (Dombóvár), 14 km: Pajor Sándor (Kaposvár) és Szöl- lősi Anikó (Kaposvár), 20 km: Ipolyi Róbert (Kapos­vár) és Lenti Anita (Kapos­vár). Dovigyel Csaba czu hátulr ól becsúszva sze­relte ellenfelét, a játékvezető teljesen érthetetlenül kiállí­totta. Álmosain' indult a mérkő­zés, nem volt nagy az iram, s láthatóan 'ez tetszett a vendégeknek is. Úgy tűint, a két gól után, hogy a Rákó­czi félgőzzel is megnyeri a közepes iramú találkozót, de a szépítő gól felínázta a ven­dégeket, fokozódott az iram. Bizony akár egyenlíthettek is volna a szekszárdiak. Az A bajnokság állása: 1. Veszprém 9 6 1 2 14-11 13 2. Vác 9 5 2 2 13- 9 12 3. Salgótarján 9 6 — 3 14-11 12 4. Kaposvár 9 5 2 2 9- 6 12 5. Csepel 9 4 3 2 15- 7 11 6. Bp. Volán 9 5 1 3 19-12 11 7. Metripond 9 4 3 2 16- 9 11 8. Ganz-MÁVAG 9 5 1 3 17-13 11 9. SZEOL-Délép 9 4 2 3 19-10 10 10. Szarvas 9 4 1 4 15-13 9 11. Szolnok 9 4 1 4 12-11 9 12. Ózd 9 4 1 4 13-15 9 13. Baja 9 4 — 5 12-15 8 14. Nyíregyháza 9 3 2 4 9-12 8 15. Komló 9 3 1 5 11-16 7 16. Szekszárd 9 3 — 6 16-22 6 17. Diósgyőr 9 1 4 4 10-17 6 18. Keszthely 9 1 3 5 8-13 5 19. Olajbányász 9 1 3 5 10-19 5 20. Budafok 9 2 1 6 8-19 5 Területi bajnokság Kisdorog—Nagyatád 2-1 (1-0) Kisdorog, 200 néző. V.: Singer. Kisdorog: Kiss — Brun­ner, Horváth, Páli, Fábián — Palkó, Papp L., Stiel (Sza­bó — András, Kovács, Klein (Berning Z.). Edző: Kerekes Ágoston. Nagyatád: Kovács — De- kanics, Szigeti, Czink, Utasi — Kulcsár (Csáfor), Kovács I., Fekete, Mohácsi — Csáti, Kovács 11. Edző: Nagy La­jos. A 33. percben Spiel kapu elé ívelt labdáját Papp L. az ötösről a hálóba fejelte. 1-0. Az 57. percben Papp L. 35 méteren keresztül vezette fel a labdát, remek szóló után 10 méterről a bal sarokba gurított. 2-0. A 76. percben Kovács I. 25 méteres szabad­rúgása a bal felső sarokba vágódott. 2-1. Végig a hazaiak irányítot­tak, s helyenként szellemes játékkal örvendeztették meg megcsappant közönségüket Jók: Papp L. (a mezőny legjobbja), Brunner, Klein, ill. Kovács, Fekete. F. L. Boly—Táncsics 0-0 Küzdelmes mérkőzésen igazságos pontosztozkodás történt. P. Zs. Siklós—Marcali 3-1 (0-1) Siklós, 500 néző. V.: Dra- vecz. Siklós: Pál — Molnár, Kovács, Burai (Varga), Mim — Petrétei (Gyenis), Feren- czi, Bagoly, Bíró — Sztojka, Kolompár. Edző: Csaba Gá­bor. Marcali: lgricz — Hajdú II., Héder (Balomi), Mészá­ros, Hajdú I. — Czuczka, Varga, Borsfái (Lukó), Ha- dászi — Takács, Krénusz. Edző: Fuisz János. Az első félidőben meglepe­tésre az újonc vendégcsapat játszott fölényben. Szünet után a hazaiak egészpályás letámadás 'taktikát alkalmaz­tak, és hat perc alatt meg­fordították a mérkőzés ered­ményét. Góllövők: Bagoly 2, Kolompár, illetve Takács. P. Zs. További eredmények: Má- zasizásizvár—Mohács 0-1, Bonyhád—PVSK 0-2, Sziget­vár—Dombóvári Vasas 0-0, Dombóvári VMSE—Sellye 0-2, MÁV NTE—Paks 1-2. A bajnokság állása: Boly 400 oiiózo. V.: Faizie- kas. Boly: Puch — Papsity, Fitt, Macsi, Nagy — Schnei­der, Fröhling, Darányi (Pan- ta), Schwerczféger (Nyár), Lingl, Bohner. Edző: Weisz- bárt József. Táncsics: Tihanyvári — Héregi, Vidák, Virágh, Tigyi — Kovács, Gilitsch, Ézsi — Becker (Göbölös), Kádár, Vhlrik. Edző: Nagy Előd. 1. Mohács 6 3 2 — 7-0 10 2. Sellye 6 4 1 1 14-6 9 3. Siklós 6 3 2 1 13-8 8 4. Paks 6 3 2 1 7-5 8 5. Nagyatád 6 3 1 2 7-5 7 6. M.-szászvár 6 2 3 1 7-6 7 7. PVSK 6 3 — 3 10-4 6 3. N.-kanizsai V. 6 3 — 3 10-9 6 9. Boly 6 2 2 2 7-7 6 10. Marcali 6 2 2 2 7-8 6 11. Szigetvár 6 1 3 2 3-7 5 12. Kisdorog 6 1 2 3 2-4 4 13. Dombóvári VMSE 6 1 2 3 5-10 4 14. Bonyhád 6 2 4 2-8 4 15. Táncsics 6 — 4 2 1-7 4 16. D. Vasas 6 — 2 4 7-15 2