Somogyi Néplap, 1985. november (41. évfolyam, 257-281. szám)

1985-11-05 / 260. szám

4 Somogyi Néplap 1985. november S./ kedd r Feltartóztathatatlan a K. Dózsa RÖPLABDA NB H Űjabb forduló volt a röp­labda NB II-ben. Az öt so­mogyi együttes közül három győzött, kettő vereséget szenvedett. Az élen álló K. Dózsa sorrendben immár nyolcadik győzelmét aratta, és a jelek szerint akadály nélkül halad magas célja fe­lé. Kitűnően szerepel válto­zatlanul' a Sáév is, az eddig lejátszott hét mérkőzésből most ötödször nyert. A tatai Videoton is biztosan vette idegenbeid akadályát, s ezzel a korábbi 'ötvan százalékos mérlege pozitívra változott. A kaposvári sipartisko'lás lá­nyok amint kimozdulnak ha­zulról, .vereséget szenvednek, ezúttal sem volt másként. A B. Hajózás — ellentétesen a tataiakkal — ez újabb vere­ségével mérlegét negatívra módosította. K. Dózsa—Külker SC 3:0 (13, 11, 3) K. Dózsa: Horváth, Gelen­csér, Karagity, Stefik, An­gyal, Búzás. Csere: Vidák, Kun, Agócs. Edző: Gáspár István. Főleg a pálya két oldalán egyszerűsítette le támadójá­tékét a Dózsa, emiatt a szo­kottnál kevesebb volt a kombináció. A vendég csa­pat két játszma után kiful­ladt, ekkor a listavezető dön­tő erőfölénybe került. Sáév SC—Mezőfi SE 3:2 (16, —11, —11, 11, 13) Sáév: Török, Farkas, Fegy­veres, Károly, Németh, Tor­ma. Csere: Horváth, Méng, Deák, Bogár, B. Nagy, Ba­logh. Edző: Török Tamás. Már a játszmák is sejtetik, hogy milyen hatalmas küz­delmet vívott a két együttes. A 130 perces találkozón csak nehezen kerekedett felül a Sáév. A mezőnyben mind­két csapat jó teljesítményt nyújtott, de a hazaiak az utolsó két játszmában job­ban kombináltak. Jók: Far­kas, Németh, Torma. Tabi Videoton—Kővágóőrs 3:0 (12, 8, 9) Tab: Nagy, Szabó, Ster- nóczki, Barczi, Lakatos, Sá­rai. Csere: Miklós, Lukács. Edző: Nagy Károly. A gyenge képességű ellen­félhez hozzá alaosonyodott a tabi együttes, így kettőjük küzdelme színvonal nélküli mérkőzést hozott. Senki sem nyújtott jó teljesítmény. Tabi Videoton ifi—Kővá­góőrs ifi 3:0. Zirc—B. Hajózás 3:0 (11, 9, 10) B. Hajózás: Sudár P., Ko­vács A., Tóth, Molnár, Löcsi, Tyúkos. Csere: Szilasy, Mar­ton. Edző: Székely Miklósné. A veszprémiek volt NB I- es játékosaival megerősö­dött zirci együttes ellen a siófokiak valamennyi játsz­mában egy ideig felvették a versenyt. A .lelkes hazai kö­zönség azonban mindannyi­szor csapatukat belehajszolta a győzelembe. Senki sem játszott kiemellkedően. Női mérkőzés Bauxitbányász—KASI 3:0 (14, 10, 11) KASI: Horváth, Balogh, Monok, Halász, Vermes, Pásztor, iCsere: Botka, Elő Zs., Elő A., Rónai. Edző: Kö- kényesy Péter. Újabb tájfutó Pilisszentlélek térségében 11 ország 1000 versenyzője rajtolt a November 7. emlék- versenyen. A kétszer egyna­pos sporteseményen a fiú ifjúsági mezőnyben az F 17 B kategóriában Pavlovics Gábor, a Rákóczi tájfutója 100 induló között szerezte meg a győzelmet. Ez volt az év utolsó rangsorversenye. A nem hivatalos egyesületi Ezúttal is tehetetlen volt a SÁÉV ellenfele Hiába a vendég sánc, a Dózsa ejtése sikerült •még volt nyerési esélye a kaposvári lányoknak, a to­vábbiakban azonban kidom­borodott a hazaiak nagyobb rutinja és ütőereje. A mér­kőzés így is jó színvonalú és mindvégig küzdelmes volt. Jók: Botka, Monok, Hor­váth. Bauxitbányász ifi—KASI ifi 3:1. sikerek számítás szerint a zöld-fehé­rek tájfutója évi összteljesít­ménye alapján az országos ifjúsági rangsor élére került. Éves összteljesítményével klubtársa, Márton Attila is teljesítette az ifjúsági arany­jelvényes szintet. Mátyás Il­dikó (H. Táncsics SE) sze­mélyében pedig a megye az első felnőtt első osztályú táj­futóját köszöntheti. Az első játszmában ugyan RÖPLABDA NB I Vereség ötjátszmás küzdelemben Eger SE—Kaposvári Vasas Izzó 3:2 (12, -2, -8, 9, 8) Eger, körcsarnok 350 né­ző. V.: Máté, Tirpák. Kaposvári Vasas I.: Varga, Pintér, Marek, Simonné, No- vák, Bőd is. Csere: Fekete, Kristály. Edző: Laszczik Iván. A juniorok szintén ötjátsz­más elhúzódó játéka miatt — amelyben a kaposváriak nyertek 3:2-re — negyedórás késéssel kezdődött a felnőtt találkozó. Szoros állás után, 11-10-et követően kereked­tek felül a jobban akaró há­zigazdák. A második és a harmadik játszmában a ma­gassági fölényben levő, a ru­tinosabb vendégek ütőereje és jobb sáncteljesítménye érvényesült. Az Izzó általá­ban akkor volt eredményes, amikor Marék és Simonné egyszerre volt a hálónál Ki­tűnően ütöttek, ugyanakkor remekül is hárítottág az eg­riek próbálkozásait. A há­zigazdák emellett sorozatiban elkövetett rossz nyitásaik­kal is hátrányba ikerültek. A negyedik játékrész hosszú labdamenetekkel kezdődött, az újra magára találó eg­riek 4:1 után azonban zsi­nórban kilenc pontot hoz­tak. Ekkor a vendégek szak­vezetője lehívta a pályáról Marekot, pihentetve a döntő összecsapásra. 80 percnyi küzdelem után került sor a mérkőzés sorsát eldöntő játszmára. Ügy tűnt, hogy a kaposváriak elkészültek ere­jükkel, a hazaiak közönsé­gük lelkes biztatása mellett nyitásbiztonságban is feljöt­tek a korábban keveset hi­bázó Izzó szintjére. Mezőny­munkájukkal, valamint erős és helyzetet befejező üté­seikkel el is döntötték a két pont sorsát. Jók: Simon, Héri, Király, illetve Marek, Novak B. S. A röplabda NB I „A” cso­portjának állása: 1. Tungsram SC DCV 3. Álba Volán 4. DMVSC 5. K. V. Izzó 6. Eger SE 7. Vasas 8. DUTÉP SC 4 4 - 12: 2 8 4 4 - 12: 2 8 4 3 1 10: 4 7 431 9:77 6 15 9:16 7 6 15 6:17 7 422 7:96 4-4 4:12 4 Megnyitották a tornász VB-t Montrealban vasárnap mástfel * órás ünnepéllyel megnyitották a XXIII. tor­nász világbajnokságot, ame­lyen a hírügynökségek vég­leges adatai szerint 38 or­szág 363 sportolója vesz részt. Az egy hétig tartó verseny- sorozat hétfőn a férfi csa­patkötelezőkkel kezdődött, a nők kedden lépnek először a szerekhez. Frank Edmonds, a Nem­zetközi Torna Szövetség (FIG) aleinöke vasárnap a világversenyeket megelőző szokásos sajtótájékoztatón bejelentette, hogy Montreal­ban pontlevonással sújtják azokat a tornászokat, akik gyakorlataik végén a közön­ség vagy a televíziós kame­rák felé fordulva, a nézőket üdvözölve próbálnak minél nagyobb rokonszenvet kihar­colni, hogy ezzel befolyásol­ják a bírók döntését. Ed­monds szerint az új intéz­kedésre azt követően került sor, hogy a tavalyi Los An- geles-i olimpián gyakoriak voltak a tudatos „alakítá­sok”. Kosárlabda NB II Felemás szereplés Felemás képet mutat négy kosárlabda csapatunk hétvé­gi játéka. A Siófoki ÁG Me- dosz férfi, valamint a Taní­tóképző női együttese maga­biztos játékkal nyert, ugyan­akkor a K. Gazdász és a Táncsics vereséget szenve­dett. Különösen ez utóbbi együttes pontvesztése érte váratlanul a sportág somogyi híveit, de mint a tudósítás­ból kiderül, Nagykanizsán nemcsak az ellenféllel kellett megküzdenie az együttesnek. Siófoki ÁG Medosz—Sziget­vár 109:67 (46:23) Siófok: Antal (20), Kersák (15), Kelemen (14), Pomucz (6), Győrfi (24). Csere: Gá­lost (12), Dula (10), Nagy (4), Villányi (4), Vojtkó. Ed­ző: Vojtkó Pál. A mérkőzésen végig érző­dött a két csapat közti kü­lönbség. A siófokiaknak egy pillanatig sem okozott gon­dot a biztos győzelem. MÁV NTE—Táncsics SE 79: 75 (38:39) Táncsics: Bodnár (13), Bo­dor (2), Fűzi (20), Sebestyén (9), Bognár (4). Csere: Hege­dűs (2), Lendvai (19), Laka­tos (2), Bokor (4). Edző: Ma­gyar András. Nem várt teljesítménnyel veszített a kaposvári együt­tes, bár az első félidőben még előnyt szerzett, szünet után kulcsjátékosad csődöt mondtak, s a csapat kiáb­rándítóan játszott, melyhez hozzájárult az ellentmondá­sos játékvezetés is. Jók: Fű­zi, Lendvai. Pécsi Postás—K. Gazdász 98: 83 (44:44) K. Gazdász: Heizer (12), Zsigmond (7), Szabó T. (22), Déri (12), Stickel (29). Csere: Műdig. Edző: Klenovics Endre. Az első félidő elején pon­tos dobásokkal elhúzott a hazai csapat, s a félidő kö­zepéig 10 pontos előnyt szer­zett. Ezután feljavult a Gaz­dász és szünetig ki is egyen­lített. A második játékrész­ben felváltva esték a kosa­rak, a rutinos hazaiak a 17. percben kihasználták a ka­posváriak megingásait és 3 perc alatt eldöntötték a talál­kozó sorsát. Jók: Stickel, Szabó T. Női mérkőzés Tanítóképző Főiskola—Pé­csi Postás 80:46 (34:32) Tanítóképző: Kurdi (10), Olsovszki (7), Czimbó (19), Maráz (22), Niklai (4). Csere: Pajor (10), Hajdú (6), Schreck (2), Vígh, Visnyei. Edző: Ékes Tamás. Az első félidőben már a kaposváriak vezettek, szoros volt a küzdelem, szünet után egyre inkább elhúzott a fő­iskolás csapat és jó játékkal fölényesen nyerte. a találko­zót. Jók: Maráz, Czimbó, Pajor. Vajon a labda hova száll? Jelenet a Zimány—K. Gaz­dász mérkőzésről A hétvégi megyei labda­rúgó-bajnokság 13. forduló­ja fekete betűkkel kerül be a Marcali VSE labdarúgó- csapatának történetébe. Az együttes — bár négy gólt lőtt — elvesztette több mint egy éve tartó veretlenségét. Utol­jára 1984. szeptember 30-án Bogiáirlellén maradt alul a csapat, íl-0 arányban a ké­sőbbi bajnok hazai gárda éllen. Most az értékes „skal­pot” a Fonyód szerezte meg, amely ezúttal ötször talált a marcaliak hálójába. A fordulót gólözan jelle­mezte. A csapatok összesen 38-szor találtaik a hálóba, s egyetlen mérkőzés sem akadt, ahol legalább egy gól ne szü­letett volna, öt találkozó ho­ben csak a Kaposgép VL és a K. Gazdász tudott nyerni. A listavezetőt üldöző boly mindhárom tagja nyert, így a Marcali előnye vala- méninyiőj ükkel szemben csökkent. A Csurgó magabiz­tos játékkal verte a Tabot, hogy a találkozón négy ti­zenegyes értékesítését is lát­hatta a szépszámú közönség. Fonyód—Marcali 5-4 (3-2) Fonyód, 500 néző. V.: Sza­bó L. A nyilt sisakkal játszó két ősapáit közül az ezúttal job­ban játszó’ hazaiak győztek úgy, hogy a vendégek két­szer is vezettek. Góllövők: Ható (3), Milosákovlos, Pito- myia, liilebve Hariászi (3, egyet 11-esiből), Takács. Jók: Ható, a mezőny legjobbja, Gelen­csér, Pernecz, Koszics, il­letve a vendégektől senki. Marcali ifi—Fonyód ifi 6-1 Tolnai Attila Csurgó—Tab 6-2 (3-0) Csurgó, 300 néző. V.: Pole- csák. A hazaiak Deme vezérle­tével sorra vezették szebbnél szebb támadásaikat, melyek­ből egy fél tucatot sikerült értékesíteniük. A Tab egy püllamatiiig sem tudta megne­hezíteni a Csurgó dolgát, s a végén örülhetett, hogy ennyivel ,megúszta”. Gól­lövőik: Deme (5, hármat 11- esből), Bolhái, illetve Majkó, Kqvács (ll-esből). Jók: De­me, a mezőny legjobbja, Kiss L., Bódis, Boltaói, C. Kovács, illetve a vendégektől senki. Csurgó ifi—Tab ifi 7-0 Kiss Béla Kaposgép VL—Latinlka SE 4-2 (1-0) Marcali 100 néző. V.: Csuti. A Latiinka ezúttal hazai pályán sem tudott pontot szerezni. Góllövők: Nagy J. (2), Herbei, Biczó, illetve De­me, Szita. Jók: Nagy J., Her­bei, Harczos Szilágyi, illetve Dame. Légrádi Zoltán Nagybajom—Balatonszárszó 4-2 (3-0) Nagybajom, 250 néző. V.: Kral Jó iramú, közepes színvo­nalú mérkőzésen nyert a ha­zai csapat a lelkesem és he­lyenként jól játszó vendlégek ellen. Góllövők: Kovács II. (2), Vóber, Soós, illetve Ró­zsa (2). Jók: Véber, Kovács I., Soós, illetve Rózsa, FSath, Szakács Kékesi. Balatonszárszó ifi— Nagybajom ifi 4-2 Halász Ferenc Kiss J. SE—Univerzum SC 1-0 (0-0) Kapoly, 100 néző. V.: Hosszú. A közepes iramú és szín­vonalú mérkőzésen a sok hi­bával játszó hazai együttes nehezen nyert a lelkes ven­dégek elleni. A játékvezető Nagy Lajost (Univerzum) a mérkőzés végén tiszteletlen­ségért kiállította. Góllövő: Rezi. Jók: Heizler, Mukli, Samu, Fodor, illetve Bognár, Balázs. Kálmán Ferenc Karúd—VBKM Vasas 1-1 (0-1) Karád 150 néző. V.: Jusits. Az első félidőben a ven­dégek, a másodikban a ha- zaliálk játszottak jobban. Mindkét oldalon több nagy helyzet maradt kihasználat­lanul!. Góllövők: Takács B. (11-égből), illetve Nacsa. Jók: Balogh, Komáromi I., Né­meth, illetve Tóth F., Rétsá­gi Czeibert. Vasas ifi—Karád ifi 3-2 VAczi Béla K. Gazdász—Zimány 3-0 (3-0) Zimány, 100 néző. V.:Las- kai. Ilyen arányban is megér­demelten nyert a gyengén játszó hazaiak ellen a ven­dégegyüttes. Góllövők; Hi­Egy érvénytelen gól a nagy­bajomi hálóban deg L. (öngól), Burcsa, Jeze- ri L. Jók: Burcsa, Jezeri L., illetve Kocsi. K. Gazdász ifi—Zimány ifi 4-0 Gulyás Lajos Somogysárd—Barcs 3-0 (1-0) Samogysárd 150 néző. V. : Kreimer. A jól játszó hazai csapat megérdemelten szerezte meg a két pontot. Góllövők: Lu­kács, Vancsura, Petz. Jó az egész Hazái együttes, Horváth T. a mezőny legjobbja, illői­vé Gulyás, Pintér. Barcs ifi—Somogysárd ifi 3-0 Vancsura Vilmos MEGYEI LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG Elvesztette veretlenségét a Marcali zott hazai sikert, egy dön­tetlennel végződött, s idegen-