Somogyi Néplap, 1985. május (41. évfolyam, 101-126. szám)

1985-05-21 / 117. szám

Somogyi Néplap 1985. május 21., kedd £3 sportéi Bravó, Siófok! Már hetekkel ezelőtt beszéd tárgya volt me- gyeszerte, hogy a Siófoki Bányász labdarúgó-csapa­ta nemcsak a feljutásra, hanem az első hely meg­szerzésére is esélyes. So­kan úgy vélték, hogy majd az utolsó forduló­ban sikerülhet ezt a he­lyet megszerezni, amikor a Volán látogat majd Sió­fokra. Ügy látszik, hogy a labdarúgóknak nem volt türelmük kivárni ezt a júniusi napot. Siettették a dolgot, ami részükről nem állhatott másból, mint hogy rendre nyerték a ta­lálkozókat. Most a hét vé­gén egyszerre öt pontot szereztek. Kazincbarcikai győzelmükkel, a Volán súlyos vereségével és a Vác hazai pontvesztésével ebben a bajnokságban és a siófoki labdarúgás tör­ténetében először éllova­sok lettek. Előnyük tete­mes, azaz ha a feljutást nézzük négy pont a Vác­cal szemben, hisz a Duna- partiakat kétszer is le­győzték. A Bányász legénységé­vel szemben már nehéz új elismerő kifejezést ta­lálni. A múlt évi kupasi­ker során szinte vala­mennyit használtuk már. E héten még nyilvánva­lóbbá vált: egy sokéves, tervszerű munka újabb gyümölcse van beérőben. Ilyen elérhető közelség­ben Siófokon még soha­sem volt az NB I, mint most. Talán megkockáz­tathatjuk a kijelentést: a Rákóczi után újabb somo­gyi csapat áll az élvonal kapujában. Vasárnap már az ajtó is kinyílt, és aki legelöl áll, annak a leg­könnyebb belépni rajta. J. R. Bajnokcsapatát ünnepelte a Dózsa Röplabda NB H Kaposvári rangadóval ért véget a röplabda NB II. Ügy alakult, hogy a K. Dózsa függetlenül a SÁÉV elleni mérkőzés eredményétől már bajnok. A férfiaknál ember- emlékezet óta nem volt erre példa. A lila-fehérek az utol­só mérkőzésen öt játszmában győztek, így most már egy feladatra kell koncentrálni­uk: sikeresen szerepelni az NB I-ért folyó osztályozón. A még pályára lépők közül a többiek sikertelenül zárták az évet. A Tabi Videoton Győrben a Dózsától • szenve­dett vereséget, a KASI le­ánycsapata szombaton ide­haza a bajnok Haladástól, másnap Győrben ugyancsak a Dózsától kapott ki. K. Dózsa-SÁÉV SC (3:2) (-15, 6, -14, 10, 10) K. Dózsa: Gelencsér, Hor­váth P., Agócs, Gál, Búzás, Angyal. Csere: Vidák, Kara- gity, Fehér. Edző: Kurucz Katalin. SÁÉV: Horváth S., Török, B. Nagy, Károly, Farkas, Torma. Csere: Hervai, Fegy­veres, Németh 1., Németh II. Edző: Török Tamás. Háromszáz néző előtt ke­rült sorra a helyi rangadó. Mint az eredmény is mutat­ja, végig izgalmas és küzdel­mes volt a találkozó. Az első játszmában 14:9-ről, a har­madikban pedig 14:10-ről vesztett a Dózsa. A döntő játszmában 10-ig együtt ha­ladt a két csapat, ezután a Dózsa szinte állva hagyta el­lenfelét. Jók: Búzás, Kar­gity, Gál, illetve Hervai, Far­kas, Németh II. A mérkőzés előtt egy kis házi ünnepség keretében búcsúztatta a Dó­zsa a sikerben részes edző­nőjét, Kurucz Katalint, aki az osztályozó után átadja he­lyét másnak. A K. Dózsa bajnokcsapata: Állnak balról jobbra: An­gyal, Kurucz Katalin edző, Nagy, Búzás, Karagity, Fe­hér, Gál. Guggol: Kun, Vi­dák, Gelencsér, Horváth P., Agócs, Sárdi. Győri Dózsa—Tabi Videoton 3:0 Tabi Videoton: Szabó B., Nagy K., Lakatos, Horváth L., Patakfalvi, Barczi. Csere: Szabó I., Sámoly. Edző: Nagy Károly. A tét az NB I-es osztályo­zó jogának kiharcolása volt. Ezt a nagy idegi terhelést nem bírták a tabiak, és más­fél órás küzdelemben veresé­get szenvedtek az egysége­sebb hazaiaktól. Győri Dózsa ifi—Tabi Video­ton ifi 3:1 Női mérkőzések Szombathelyi Haladás— KASI 3:0 (6, 1, 2) Dózsa-sánc a SÁÉV ellen KASI: Horváth, Szabolcsi, Vermes, Valek, Papp, Botka. Csere: Élő Zs., Élő A., Ha­lász. Edző: Kökény esi Péter. A volt NB I-es és ismét bajnok szombathelyiek ellen kevés ellenállást tanúsított a tartalékos kaposvári csapát. Haladás VSE ifi—KASI ifi 3:0 Győri Dózsa—KASI 3:0 (4, 7, 10) A kaposváriak az előző na­pi összeállításban szerepeltek Győrben is. Ezúttal jól ját­szottak, de a rutinosabb ha­zaiak nagyobb tudása érvé­nyesült. Győri Dózsa ifi—KASI ifi 3:1 Nemzetközi mérkőzés Szerdán a jugoszláv napok keretében nemzetközi labda­rúgó-mérkőzésre kerül sor Kaposváron. A Bjelovár Csesma területi csapata lesz a Rákóczi vendége 16.30 órai kezdettel. Előtte 15.45- kor a Rákóczi sportiskola két utánpótláscsapata játszik egymás ellen. Kézilabda NB II Nagyatád—BHG 24:20 (12:10) Nagyatád, 200 néző. Nagyatád: Papp, Mayer, Végh, Jüngling, Schuch, Takács, Orbán. Csere: Ba­laskó, Horváth, Karafa. Ed­ző: Kolosa Károly. A bajnokesélyes BHG-t fogadó Nagyatád jó csapat­játékkal nyerte a -mérkő­zést. Góldobók: Schuch 5, Takács 5, Karafa 4, Mayer 3, Orbán 3, Horváth 2, Papp 1, Végh 1. Az egész aJtádi csapat jól játszott. D. B. Totó­nyeremények A Sportfogadási és Lottó Igazgatóság közlése szerint a 20. heti totányeremények az illeték levonása után a következők: 13 plusz 1 ta- lálatos szelvény 4 darab, nyereményük egyenként 935 ezer 378 forint. A 13-asok 510 ezer 206, a 12-es.ek 9422, a ll.-esek 777, a 10-esek 164 forintot fizetnek. j KOSÁRLABDA NB II Vereség minden fronton Három csapatunk négy mérkőzést játszott a múlt hét végén, és valamennyit elvesztette. A képzős lá­nyok két vereséget szen­vedtek két nap alatt. Fűzfő—K. Gazdász 74:69 (38:31) Gazdász: Stickel (11), Szabó T. (23), Heizer (4), Déri (20), Hantal (8). Csere: Kőszegi (3). Edző: Klenovics Endre. Fűzfőn szabadtéri pályán a Gazdász végiig (lépést tar­tott ellenfelével, a mérkő­zés hajrájában egyenlíteni is tudott, de ekkor az egyet­len játékvezető sorozatos té­vedései megfosztották a győzelem lehetőségétől. Női mérkőzések: Sabária—Tanítóképző Főiskola 75:43 (34:21) Tanítóképző: Kurdi (6), Olsovszky (18), Maráz B. (10), Sclireck (3), Vlgh (4). Csere: Perczel (2), Sztankó, Visnyei, Hajdú, Maráz K. Edző: Ékes Tamás. Az első félidőben még jól játszott a kaposvári csapat, de szünet után visszaesett, erőtlenül, pontatlanul pró­bálkoztak eredményt el­érni. Szombathelyi Pamut— Tanítóképző Főiskola 53:50 (26:27) Tanítóképző: Kurdi (3), Schreck (17), Olsovszky (10), Maráz B. (15), Vígh (6). Csere: Perczel, Sztankó, Visnyei, Hajdú, Maráz K. -Edző: Ékes Tamás. A Miklait nélkülöző kép­zős csapat ezen a mérkő­zésen végiig nagyon gyenge teljesítményt nyújtott. MEGYEI LABDARÜGÓ-BAJNOKSÁG Á helyzet változatlan Alig akadt meglepetés . a m-egyei labdarúgó-bajnok­ságban. A két éllovas egy­aránt idegenben nyert, mi­ként az üldöző böly tagjai közül a Kiss J- SE, is. Az élcsoportban a sorrend an­nak ellenére sem változott, hogy elmaradt a Latinca— Vasas találkozó. Ezt később játsszák le. Karád—Somogytarnóca 3:0 (2:0) Karád, 250 néző. Vezette: Műdig. . A sportszerű mérkőzésen a magabiztosabb Karód akár nagyobb arányban is nyer­hetett volna. G.: Komáro­mi I., Németh, Benedek. Jók: Kücher, Komáromi I.. Mátyás, Benedek, Illetve Véber, Horváth. Karád ifi—Somogytarnó­ca ifi 0:1 Váczi Béla Kiss J. SE—Babócsa 4:1 (1:1) Kapoly, 150 néző. Vezet­te: Fodor Gy. Második félidei jobb já­tékával nyert a hazai csa­pat. G.: Samu (2, egyet ti­zenegyesből), Csáti, Acsádi, illetve Fülöp. Jók: Mulkli, Fábián, Acsádi, Csáti,. illet­ve Orosházi, Orsós, Éliás. Kálmán Ferenc Nagybajom—Kaposgép VL 3:2 (1:0) Nagybajom, 300 néző. Ve­zette: Szabó L. A jó iramú, izgalmas ta­lálkozón megérdemelt' hazai győzelem Született. G.: Szi­geti (2), Sós, illetve Hor­váth B., Gőbölös, Jók: Vé­ber, Czebeá, Laki, Nagypál, illetve Horváth B., Czeibert. Nagybajom ifi—Kapos­gép VL ifi 1:1. Halász Ferenc Somogysárd—Zimány 1:1 (0:1) Somogysárd, 300 néző. Ve­zette: Laskai. A gólhelyzetek .alapján a sárdiak közelebb álltak a győzelemhez. G.: Sági Gy., illetve Hideg S. Jók: Sági Gy., Szukics, illetve Hideg S., Szépics, Barna. Somogysárd ifi—Zimány ifi 1:0. Vancsura Vilmos Boglárlelle—Mernye 5:0 (0:0) Memye, 200 néző. Vezet­te : Csiervölgyi. Az első félidőben jól tar­totta magát a hazai csapat, szünet után a támadó szel­lemű vendégek biztos győ­zelmet arattak. G.: Juhász (3, egyet tizenegyesből), Ko- roknai, Kiss. Jók: Zentai, Juhász, illetve Fiimta. Mernye ifi—Boglárlelle ifi 0:5. Gelencsér Ferenc Marcali VSE—K. Gazdász 2:1 (1:0) Kaposvár, 50 néző. Vezet­te: Aumann. A 91. percben egy vitat­ható tizenegyessel veszített a gazdász, pedig a döntet­lenre rászolgált volna. G.: Hadászi, Czuczlka (tizen­egyesből), illetve Kelemen. K. Gazdász ifi—Marcali ifi 1:5 Pócza Kálmán Barcs—Tab 0:0 Barcs, 300 néző. Vezette: Fogta. Egyenlő ellenfelek küzdel­mét hozta a találkozó, mind­két oldalon maradtak ki helyzetek. Jók: Horváth, Erdelecz, illetve Vinkler, Kovács, Kiss F. Barcs ifi—Tab ifi 3:1. Pandúr Ferenc A bajnokság állása: 1. Boglárlelle 25 21 3 1 74-12 45 2. Marcali 25 19 5 1 67-12 43 3. Kiss J. SE 25 15 7 3 54-32 37 4. VBKM V. 24 15 4 5 44-22 34 5. Barcs 25 11 5 9 42-24 27 6. Nagybajom 25 11 4 10 37-39 26 7. Latinca SE 24 10 4 10 54-47 24 8. K. Gazdász 25 11 1 13 49-51 23 9. Somogysárd 25 8 7 10 40-50 23 10. Tab 25 6 9 10 39-36 21 11. Zimány 25 8 5 12 33-52 21 12. K.-gép VL 25 7 5 13 31-41 19 13. Babócsa 25 5 7 13 25-51 17 14. Karád 25 6 3 16 35-66 15 15. S.-tamóca 25 4 5 16 28-72 13 16. Memye 25 2 6 17 23-68 10 Sport­összeállításunkat a 7. oldalon folytatjuk