Somogyi Néplap, 1985. május (41. évfolyam, 101-126. szám)

1985-05-06 / 104. szám

4 Somogyi Néplap 1985. május 6., hétfő i ' ——— HSPORT I _________LABDARÚGÓ NB II E gy pontra az elsőtől Siófok—22. Sz. Volán 2:0 (0:0) Rákoscsaba, 1500 néző. Ve­zette: Lovassy. Siófok: Horváth II. — Brettner, Pardavi, Kiss, Vi- rágh — Bódi (Belényi 67. percben), Zsadányi, Janko- vich — Boda (Marozsán 67. percben), Horváth 1., Tieber, Edző: Szőke Miklós. 22. sz. Volán: Kertész — Marosi, Balogh J., Balogh B.. Hámori — Németh, Nagy (Göbicz 80. percben), Ara­nyosi — Pásztor, Molnár (Szakái 80. percben), Vad. Edző: Kanyó Gábor. 8. perc: Brettner indította Bódit, az jó ütemben szök­tette Zsadányit, de ő — óriá­si helyzetben — tíz méter­ről a kifutó kapust találta telibe. 10. perc: Tiebert szabály­talanul szerelték, 20 méterre a kaputól. A szabadrúgást Bódi hatalmas erővel lőtte kapura, és a labda egy vé­dőről szögletre vágódott. 17. perc: Bódii labdájával Horváth I. a jobb oldalon kilépett a védőik közül, és 8 méterről alig lőtt mellé. 37. perc: az előretörő Par- davinak Bódi adott jó lab­dát. Ö a kapus mellett is el­húzott, lövése azonban gyen­gére sikerült, és egy hajszál­lal mellécsúszott. 53. perc: Boda közeli lö­vését védte biztosan Ker­tész. A 60. perc meghozta a Bá­nyász rég megérdemelt veze­tő gólját: Jankovich beadá­sából a labdát Horváth I. Zsadányi elé fejelte, s ő 14 méterről kapásból hatalmas gólt lőtt a bal felső sarok­ba. 1:0. 61. perc: Horváth I. két védő között kiugrott, és a kétségbeesetten kifutó kapus mellett — óriási helyzetben — 10 méterről a kapu mel­lé lőitt. 68. perc: Zsadányi hat méterre a kaputól mellel le­vette a labdát, lövését azon­ban Kertész parádésan hárí­totta. 73. perc: Marozsán beadá­sa után Belényesi lőtt kapu­ra. A kapus csak kiütni tud­ta a labdát, és a felfutó Kiss 10 méterről a bal sarokba lőtt. 2:0. 83. perc: Marozsán több­ször át cselezte Hámorit, lö­vését azonban a kapus há­rította. 86. perc: Horváth I.-t Ba­logh B. feltartotta 20 méter­re a kaputól. Belényesi sza­badrúgása a kapu fölé szállt. Nagy lendülettel kezdett a Bányász és az első félórában szinte labdához sem engedte jutni a hazai csapatot. A so­rozatos támadások azonban eredménytelenek voltak, egyáltalán nem jelentettek veszélyt a kapura. A félidő utolsó részében az egy-két hazai támadást a Bányász­védők könnyen hárították. A szünet után a hazai csa­pat kezdett jobban, de tá­madásaik továbbra is siker­telenek voltak. Negyedóra eltelte után ismét a bányász vette át a játék irányítását, megszerezte a vezetést, majd a második gól után már megszokott játékát nyújtot­ta és biztosan nyerte a könnyűnek nem mondható mérkőzést. Jók: Brettner, Kiss, Zsa­dányi, illetve Kertész, Ba­logh B., Aranyosi. Molnár József A labdarúgó NB II továb­bi eredményei: Kazincbarcika—Ózd 0:0, Bakony Vegyész—Diósgyőr 1:1, D. Kinizsi—Keszthely 1:1, Szekszárd—Szolnok 1:0, Baja—Bauxitbányász 2:0, Salgótarján—Nyíregyháza 1:0, Volán—Sopron 1:1, Du­naújváros—Nagykanizsa 3:1, Vác—Hódmezővásárhely 1:0. A bajnokság állása: 1. Bp. Volán 29 17 7 5 59-33 41 2. Siófok 29 17 6 6 52-29 40 8. Vác 29 15 8 6 51-26 38 4. S.-tarján 29 14 7 8 37-27 35 5. Szolnok 29 u 6 9 50-31 34 6. Nyíregyh. 29 15 7 7 43-24 33 7. D. Kinizsi 29 12 9 8 45-41 33 8. Sopron 29 12 9 8 37-33 33 9. D.-újvár. 29 11 10 8 37-37 32 10. K.-barc. 29 10 11 8 37-34 31 11. Diósgy. 2X 11 9 8 50-44 21 12. Metrip. 28 9 8 11 30-29 26 13. Ózd 29 9 8 12 32-35 26 14. Baja 29 9 7 13 33-41 25 15. Keszthely 29 9 6 14 35-36 24 16. Szekszárd 29 7 9 13­-28-45 23 17. N.-kanizsa 29 7 8 14 40-56 22 18. B. Vegy. 29 6 7 16 26-50 19 19. 22. sz. Vol. 29 4 6 19 31-63 14 20. Tapolca 29 3 8 18 28-67 14 A 18. játékhét nyertes szelvénye: 1, 2, 2, x, x, 2, 2, x 2, x, x, 1, 2 -j- 2. Idénynyitó Kaposváron Autó­modellezés Tizenegy éve mindig a Me­zőgép-maliival kezdődik meg a sebességi autómodellezők versenyéwadija. A Kaposgép VL SE .MHSZ-modellező szakosztálya szombaton az időjárás hathatós támogatá­sával, zökkenőmentesen bo­nyolította le az idénynyitót, melyen a MOM, a Gyöngyö­si VMK, a Pécsi Ércbányász és a vendéglátó Kaposgép VL versenyzői harminc mo­dellel léptek pályára a négy felnőtt és az ifjúsági kate­góriában. Bár a legjobbak közül né- hányan hiányoztak, ennek ellenére jó hangulatú, érde­kes versenyt láthattak az ér- déklődők. Az 5 ccm-es kate­góriában Pásztor Józsefnek két Európa-bajnofc megelőzé­se is csak a második hely­re volt elég. A leggyorsabb­nak most is Bogdán Endre bizonyult, aki a 10 ccm-es kategóriáiban 285 km/ó-val győzött és ebben a verseny- évadban az országban első­ként teljesítette az I. osz­tályú szintet. A Kaposgép VL verseny­zőinek eredményei: 1,5 ccm- es seb. kát. 3. Tamasóczky Mihály, 2,5 ccm-es seb. kát. 1. Vörös Zoltán, 5 ccm-es séb. kát. 2. Pásztor József, 10 ccm-es seb. kát. 1. Bog­dán Endre. Csapat: 1. Kaposgép VL SE. Bogdán Endre Labdarúgó NB I Pécs—FTC 1:1 (1.0) Eger—Tatabánya 1:0 (0:0) Békéscsaba—MTK-VM 2:0 (2:0) DMVSC—Csepel 0:0 Vasas—Zalaegerszeg 3:1 (2:0) Bp. Honvéd—Videoton 2:1 (0:0) Rába ETO—Szeged 4:1 (1:0) Haladás—Ü. Dózsa 1:1 (0:0) A bajnokság állása: 1. Bp. Honv. 24 16 4 4 48-18 36 2. Videoton 24 13 6 5 38-20 32 3. Rába ETO 24 12 6 6 43-37 30 4. Csepel 24 9 x 7 20-15 26 5. Ü. Dózsa 24 9 7 8 32-25 25 6. Debrecen 24 9 7 8 29-27 25 7. Haladás 24 9 7 8 24-22 25 8. Vasas 21 7 10 7 41-35 24 9. Zalaegersz. 24 9 6 9 31-29 24 10. Békéscsaba 24 9 5 10 28-39 23 11. MTK VM 24 9 4 11 27-31 22 12. Tatabánya 24 8 5 11 31-35 21 13. Ferencv. 21 8 5 11 25-32 21 14. Pécs 24 6 8 10 23-28 20 15. Eger 24 8 4 12 20-34 20 16. SZEOL 24 4 2 18 21-54 10 Totó Kosárlabda Felszabadulási Kupa SÁÉV SC-Tungsram SC 87:82 (43:35) SÁÉV SC: Kovács (27), Lestár (15), Juhos (14),Gosz- tonyi (9), Dér (—). Csere: Monok (11), Tóth (9), Bo- rovszky (2). Edző. Simon Károly. Hét ifjúsági játékossal ér­kezett a vendégcsapat a mér­kőzésre, s az első félidő kö­zepéig vezettek a lelkes fia­talok. Ekkor átvette az irá­nyítást az építős legénység, és nyolcpontos előnyével zá­rult az első félidő. A máso­dik játékrészt nagy lendület­tel kezdte a kaposvári csa­pat, elhúzott ellenfelétől. A félidő közepén előnye tizen­három pont volt. Akkor könnyelműsködná kezdtek, csökkent a különbség, de a Tungsram már nem tudta ledolgozni hátrányát. A ha­zaiaknál Kovács, a vendé­geknél Hoffmann (21) és Gyuraskó (18) játszott jól. B. Zs. Hét gól és vendéggyőzelem a területi rangadón Komlói Bányász—Kaposvári Rákóczi 4:3 (2:2) Kaposvár, 6000 néző. V.: László. Komló: Tihanyvári — Ti- gyi, Vukmann, Incze, Papp — Hohmann (Zrínyi), Hu­ber, Kr esz— Katona, Hegyi, Vigh (Varga). Edző: Csordás István. Rákóczi: Kutasi — Posta, Kurdi, Balassa (Prukner), Mészáros — Nagy II. (Ka­rasz), Otártics, Gilitsch — Czabula, Bíró, Gyurics. Ed­ző: Bőzsöny János. A mérkőzés előtt egyper­ces gyászszünet volt Balogh Andor emlékére, aki a Rá­kóczi elnökségének is tagja volt. Kölcsönös erőfelmérés után a 13. percben szerzett vezetést a Rákóczi. Az elő­retörő Postát buktatták a kaputól 18 méterre; a sza­badrúgást Otártics óriási erővel lőtte a jobb sarokba. 0:1. Rövid ideig tartott a hazaiak öröme. A 24. perc­ben Hegyi a bal oldalon Kreszhez továbbított, s az ugyancsak nagy gólt küldött a hosszúsarokba. 1:1. Két perccel később a kapujából fölöslegesen kifutó Kutasi mellett Vigh beadott, a lab­dát Incze a kapufára fejel­te, s az onnan Hegyi elé pattant, akinek nem okozott gondot, hogy az üres kapu­ba továbbítsa. 2:1. A 30. percben Czabula szögletét Otártics kapura küldte; a labda egy védőről kipattant, és a befutó Gilitsch közelről a hálóba pofozta. 2:2. A 42. percben Kresz végezte el a szögletrúgást, középen Inczére senki sem ügyelt, s ő hat méterről zavartalanul fejelhetett a hálóba. 3:2. Két perc sem telt el, és Vigh fu­tott el a jobb oldalon; belül Hüberre senki sem ügyelt, ő kapta a beadást és a kö­zéppályás a kimozduló Kuta­si mellett a kapu közepébe továbbított. 4:2. Az 54. perc­ben született meg a végered­mény. Czabula ívelt be sza­badrúgást jobbról, miközben Gilitschet kilökték a labda alól. 11-es! Ezt Otártics biz­tosan értékesítette. 4:3. Hatalmas küzdelmet, he­lyenként élvezetes és mind­végig izgalmas mérkőzést hozott a Dráva csoport rangadója. A gyors kaposvá­ri gól sem zavarta meg a vendégeket, akik szívós vé­dekezésből rendre ki tudtak bontakozni és gyors játéko­saik révén veszélyes ellen­támadásokat tudtak vezetni. A Bányász játéka csaknem végig tervszerűbb, átgondol­tabb és mindenképpen gyor­sabb volit; sem a területet, sem a kezdeményezést nem adta át a Rákóczinak hosz- szabb időre. Bár a gólok többségét védelmi hibák előzték meg, a Komló a győ­zelmet összességében meg­érdemelte, hiszen idegenben négyszer volt eredményes. A Rákóczi sem keltett csa­lódást, de lassúbb támadás­szövése a vendégeknek ked­vezett. így is a tavasz leg­jobb hazai teljesítményét nyújtották a hazaiak. Jók: Vukmann, Hüber, Kresz, Hegyi, Vigh, illetve Posta, Otártics. Jutási Róbert Gilitsch gólja Nagyatád—Szigetvár 4:0 (1:0) (Nagyatád, 600 néző. V.: Fazekas. Nagyatád: Szabó — Kri- valics, Vidák, Utasi, Sava- nyó — Kiss, Czink (Tátrai), Kakas — Mohácsi, Kádár (Ágoston), Szigeti. Edző: Nagy Lajos. Szigetvár: Győri — Vörös (Karheisz), Balogh, lványi, Tóth, Szőllősi, Vlrik, Kar­dos (Révész), Szilágyi, Bó­dé, Herbst. Edző: Csaba Gá­bor. 26. perc: Krivalics nagy egyéni szóló után a jobb al­só sarokba lőtte a labdát, 10 méterről. 1:0. 48. perc: nagy védélmi hibából Szigeti megszerezte a labdát, majd a jobb alsó sarokba vágta. 2:0. 66. perc: Szigeti ismét megkaparintotta a labdát, és az alvó védők közt a jobb alsó sarokba lőtte. 3:0. 90. perc: Ágoston 50 mé­terről a kapujától 20 mé­terre álló kapus mellett a kapu bal alsó sarkába lőtte a negyedik gólt. 4:0. Mind a két félidőben vé­gig irányított a hazai együt­tes, s megérdemelten tar­totta otthonában mind a két bajnoki pontot. Ilyen arány­ban is megérdemelten győ­zött. Jók: Szigeti, a mezőny legjobbja, Utasi, Mohácsi, Savanyó, illetve Tóth, Ul- rik. Dezse Béi f Sellye-Csurgó 4:2 (3:0) Sellye, 200 néző. V.: Fü­löp. Sellye: Pál — Golubics, Vas, Schmidt, Keresztes — Pandur (Mester), Tóth, Ma- toricz — Szalóky, Szabó (Borbély), Cservölgyi. Edző: Berkes József. Csurgó: Kótai — Livicz- ky, Englóner, Kovács, Beke — Kiss, Bódis, Mód (Eleki) — Tóth, Bélák, Deme. Edző: Papp István. Á viszonylag könnyedén megszerzett előny után a sellyeiek könnyelműsködmi kezdtek, s ez majdnem meg­bosszulta magát. Győzelmü­ket az is megnehezítette, hogy a csurgói kapus kitű­nően védett. Gólszerzők: Szalóky (2). Matoricz, Cservölgyi, illetve Kovács, Beke. B. Cs. Honvéd Táncsics SE— PVSK 3:0 (2:0) Pécs, Vasút-pálya, 200 né­ző. V.: Kleiber. Táncsics: Lukács — Mik­lós, Drágán, Macsi, László — Kolompár, Papp (Ko­vács), Szántai, Klonfár — Juhász, Lengyeltóti (Galló). Edző: Csordás Győző. PVSK: Tamás (Bank) — Miklós, Hámori L., Kaszás, Lajtai — Fábián, Gergics, Balatinácz (Hartai) — Ba- umholczer, Ábrahátn, Ra­dies. Edző: Meggyes Lajos. 9. perc: Lengyeltóti 20 méterről leadott lövését Ta­más kapus elnézte és a labda a jobb sarokba vágó­dott. 1:0. 15. perc: Papp középről nem túl erős lövést küldött kapura, és a labda a meg­lepett kapus mellett a há­lóban kötött ki. 2:0. 79. perc: Juhász a késle­kedő Bank mellett közelről a hálóba lőtt. 3:0. A frissebben és gyorsab­ban játszó vendégcsapat ha­mar előnyhöz jutott. Ez­után a hazaiak támadtak, de eredménytelenüL, sőt egy gyors ellentámadásból is­mét a Honvéd csapatának sikerült a hálóba találnia. Belénessy Csaba A további eredmények: Mohács—Paks 3:1, Űjpetre— Mázaszászvár 0:3, Kisdorog Boly 1:0, Siklós—Bonyhád 1:1. A bajnokság állása 1. Komló 24 16 6 2 75:20 38 2. Rákóczi 24 17 1 7 68:30 35 3. Mohács 24 11 9 4 38-23 31 4. Siklós 24 13 4 7 36:42 30 5. M.-szászv. 24 9 8 7 41:31 26 6. Táncsics 24 11 3 10 29:33 25 7. Bonyhád 24 8 8 8 33:26 24 8. PVSK 24 8 8 8 30:26 24 9. Paks 24 10 4 10 38:37 24 10. Szigetvár 24 10 3 11 37:44 23 11. Kisdorog 24 10 2 12 30:39 22 12. Boly 24 8 4 12 38:39 20 13. N.-atád 24 5 8 11 30:44 18 14. Sellye 24 7 4 13 19:45 IX 15. Csurgó 24 4 8 12 33:54 16 16. Üjpetre 24 4 2 18 22:64 10 így látja Tyihonov Sport­amnesztia Az OTSH iránymutatást adott ki egyes sportfegyelmi büntetések csökkentéséről, illetőleg elengedéséről. En­nék értelmében a fegyelmi jogkört gyakorló sportegye­sületi és sziákszövetségi szer­vök az általuk 1985. április 4. előtt eltiltott sportolók fe­gyelmi büntetésének hátra­levő részét, ha annak idő­tartama 1986. december 31- nél nem terjed tovább és a büntetés fele már letöltést nyert, elengedhetik. Röviddel a prágai „A” csoportos jégkorong világ- bajnokság után mélyreható értékelések természetesen még nem születhettek, de a legtöbb érdekelt már kom­mentálja a meglepetésekkel teli eredményeket. A legna­gyobb prágai szenzáció az volt, hogy a világbajnoki címvédő, a Szovjetunió csa­pata ezúttal csak bronzér­met szerzett. Viktor Tyiho­nov, az első helyről a har­madikra lekerült válogatott edzője a következő gyorsér- iékelési adta: — Az együttes a döntő­ben nehezen tudta elvisel­ni azt a pszichológia; ter­het, hogy az első mérkőzé­sen vereséget szenvedett Csehszlovákiától, és ezzel gyakorlatilag él is vesztek az esélyek az aranyérem megszerzésére. Talán ennek tudható be a kanadaiak el­leni balsiker. Véleményem szerint — és ezt nem az elkeseredés mondatja velem — meg kel­lene változtatni a jelenlegi kiírást, és külön-külön kel­lene megrendezni a világ­os Európa-be inakságot.