Somogyi Néplap, 1985. április (41. évfolyam, 76-100. szám)

1985-04-29 / 99. szám

Somogyi Néplap 1985. április 29., hétfő g|SPORT EJ ÓRIÁSI CSATA - SIÓFOKI GYŐZELEM Siófok—Váci Izzó 2:1 f1:0} Területi labdarúgó bajnokság Sikeresen védekeztek a fehér mezes újpetrciek. Siófok, 6000 néző. V.: Mol­nár (Gergáoh, Karáth). Siófoki Bányász: Horváth 11. — Brettner, Pardavi, Kiss, Virágh — Szajcz, Bódi (Bo- da a 78. percben), Janko- vics — Tieber, Horváth 1., Zsadányi. Edző: Szőke Mik­lós. Vác: Pleskó — Szabados, Polonyi, Strausz, Szalai —■ Krőzsel, Csikós, Bera (Krä­mer a szünetben), Kása — Kovalik, Mózner. Edző: Both József. A metsző északi szél in­kább a novembert, semmint április végét juttatta az em­ber eszébe. Az időjárásra fittyet hányó labdarúgó-ba- rátók nagy számban gyüle­keztek az országszerte nagy érdeklődéssel várt NB Il-es rangadóra, melyen a Siófo­ki Bányász egyik legnagyobb riválisával a Váci Izzóval találkozott. Szerencsére a vi­haros szél délutánra elker­gette az esőfelhőket, így sí­kos, de nem mély talaj vár­ta a rangadó 22 részvevőjét. A mérlkőzés előtt mindkét edző mértéktartóan nyilatko­zott. Szőlke Miklós, a Bá­nyász edzője csupán az erős szelet kifogásolta, s hangsú­lyozta, hogy csapatának egyetlen jó eredmény csak a győzelem lehet. Vádi kollé­gája, Both József mint mondta, elégedett lenne a döntetlennel is. Úgy ítélte meg, hogy fiatal játékosai­nak kedvező lesz a síkos ta­laj. Amikor Molnár játékve­zetővel az élen kifutott a két csapat, mindkét szur­kolótábor kipróbálta hang­erejét. Legalább másfél ez­ren érkeztek Váoról, így mintegy 6000-en várták a kezdést jelző sípszót. A hazaiak kezdtek job­ban, Bódi távoli szabadrú­gása volt az első esemény, de Pleskó biztosan védett. Majd Jainkovics kapáslövé­se érte váratlanul a váci kapu őrét, aki szögletre nyomta a labdát. A követ­kező percben ismét Janko- vics próbálkozott, de újra csak szöglet lett a lövés eredménye. A 17. percben Krőzsel fején megcsúszott a labda, Tieber rácsapott, a védők csak nagy üggvel- bajjal tudták szerelni. A 19. percben Brettner 40 m-es váratlan lövése lepte meg Pleskót, aki újra csak szög­letre tudta ütni a labdát. Három perccel később vi­szont a váciak szerezhettek volna vezetést, Kosa átadá­sával Kara került tiszta helyzetbe, de a jobb sarok­ra tartó közeli lövését Hor­váth II. nagy. bravúrral védte. A 26. percben Zsa­dányi kígyózott át a védő­kön, 16 m-es bombáját Ples­kó megint szögletre hárítot­ta. A 39. percben már a he­tedik szögletét rúgta a Bá­nyász. Továbbra is erősen szorongatott, de gólt csak a 44. percben tudott elérni. Kiss átadásával Brettner ug­rott ki ja jobb oldalon, már az alapvonal közelében járt. amikor a szerelni igyekvő Szalai elkaszálta, ff-es me­lyet Pardavi nagy erővel lőtt a jobb felső sarokba. 1:0. Szünet után Horváth I. teremtett rögtön meleg hely­zetet, elvette Szálaitól a láb­Totó A totó 17. heti játékszelvé­nyén szereplő mérkőzések eredményei a következők: x, 1, 2, x, 2, 1, 1, x, x, nem ér­kezett meg, x, 2, 2, +1: x. Pardavi Károly — gólszerző és a védelem egyik oszlopa. dát, kapura tört, de lövése a felső léc fölött zúgott el. A másik oldalon Kovalik gólhélyzetben nem találta el jól a labdát. Az 55. percben Mózner hosszú indításává! Kása egyedül tört kapura, még igazítani is volt ideje a labdán, de nagy helyzetiben mellé lőtt. A 60. perc meghozta a roha­mozó vendégek egyenlítését. Mózner bal oldalról ívelt be szögletet, s a labda a jobb kapufánál álló Kása testéről a rövid sarokba pattant 1:1. A megzavarodott siófoki vé­delem mellett Kovalik csak­nem újabb gólt ért el, Hor­váth II-nek minden tudásá­ra szükség volt, hogy hárít­sa a lövést. A másik olda­lon Horváth I. húzott ismét kapura, kicselezte Pleskót is, de kisodródott, s így nem tailált a hálóba. Jankovics éles lövése következett ez­után, a másik oldalon Csi­kós lövésszerű beadását tet­te ártalmatlanná látványo­san Horváth II., majd Ko­valik a bal kapufát találta el. A 66. percben szögletrú­gás után Krómer fejesét Brettner a gólvonalról rúgta a mezőnybe. A 84. percben dőlt el a mérkőzés sorsa. A csereként beállt Boda viharzott el a jobb szélen, élesen, laposan középre lőtt, s a kétségbe­esetten menteni igyekvő Po­lonyi Horváth 1. elől saját kapujába rúgta a labdát, 2:1. Az utolsó percekben szorongatott a Vác, két le­hetősége is volt, de az ered­mény már nem változott. Igazi vérbeli rangadót lát­hatott a szép számú közön­ség. Volt ezen a találkozón Két ezüstkoszorú a A Kaposvári Volán—Sur­ján SE motocross szaikosz- tálya nagy gonddal készült fel a hazai idénynyitóra. Új köntöst kapott a cserénfe- tői pálya, zúzottkő borítást a pályára bevezető út meg a depó. A kaposvári sár­kányrepülők képviseletében Szabados Zoltán tiszteletkört írt le a verseny színhelye fölött, ahol azonban a kora délutáni órákban az esőfel­hők is gyülekeztek. Mikorra lecsapódott a rajtgép, öm­lött az eső. Mintegy 3000 szurkoló azonban így js nagy érdeklődéssel várta az összecsapást, amelyről a vi­lágbajnokságon szereplő Gyurászik L. és még többen hiányoztak. Németh Kornél sem állt rajthoz korábbi pátriájában. A verseny kezdetén a rendezőknek rögtön le kel­lett rövidíteniük a pályát. A második futam előtt újabb „siratófalat” iktatták ki az útvonalból, mert az egyre minden, ami a labdarúgás­nak a savát, borsát adja. Nagyszerű támadások, szí­vós védekezés, kitűnő egyé­ni alakítások, látványos be­fejezések. Az első játékrész­ben ci Siófoki Bányász rá tudta erőltetni harcmodorát ellenfelére, a váciak csak­nem végig védekezésre kény­szerültek. A Bányász egy­más után dolgozta ki hely­zeteit, és bizony csak idő kérdése volt, hogy mikor lő gólt. Szünet után a váciak a minden mindegy elv alapján bátran kitámadtak, gyors egyenlítésük megzavarta a siófokiakat, akik egy ideig csak nehezen találtak ma­gukra. Ebben a játékrészben a vendégek keltettek jobb benyomást, amit egyenlítő góljuk is jelez. Az utolsó ne­gyedórában a változatlanul rohamozó Duna-partiakkal szemben egy formás kontra­támadás döntött. A siófoki csapatnak szinte nem volt gyenge pontja, Horváth II. többször is bra­vúrosan védett, a hátvédek Pardavi, a középpályások Bódi vezetésével egymást múlták felül. A támadók voltak a legnehezebb hely­zetben, de nagyon harcos felfogásban küzdött. A vá­ciakat is sok jó egyéni tel­jesítmény dicséri. Elsősor­ban Plecskó, Szalai, Krőzsel, Kovalik és Kosa teljesítmé­nye dicsérendő. Jutási Róbert Az NB 11 további ered­ményei: Salgótarján—Keszt­hely 1:0, Nyíregyháza—Szek- szárd 2:0, Metripond—Duna­újváros 0:0, Szolnok—Sopron 4:0, Bp. Volán—Bakony Ve­gyész 3:2, Kazincbarcika— Diósgyőr 1:0, Ózd—Baja 1:0, Tapolca—22-es Volán 2:2, Nagykanizsa—Debreceni Ki­nizsi 3:1. 1. Bp. Volán 28 17 6 5 58:32 40 2. Siófok 28 16 6 6 50:29 38 3. Vác 28 14 8 6 50:26 36 4. Szolnok 28 14 6 8 50:30 34 5. Nyíregyh. 28 15 7 6 43:23 33 6. Salgótarján 28 13 7 8 36:27 33 7. Debr. Kin. 28 12 8 8 44:40 32 8. Sopron 2812 8 8 36:32 32 9. Kazincbarc. 28 10 10 8 37:34 30 10. Dunau ív. 28 10 10 8 34 :3fi 30 11. Diósgyőr 27 11 8 8 49:43 26 12. Metripond 27 9 8 10 30:28 26 13. ózd 28 9 7 12 32:35 25 14. Keszthely 28 9 5 14 34:35 23 15. Baja 28 8 7 13 :3l :4f 23 16. N.-kanizsa 28 7 8 13 39:53 22 17. Szekszárd 28 6 9 13 27:45 21 18. B. Vegyész 28 6 6 16 25:49 18 19. 22. sz. Vol. 28 4 6 18 31:61 14 20. Tapolca 28 3 8 17 28 :65 14 A Nyíregyházától és a Diós­győrtől 4—4 büntetőpont levon­kaposváriaké jobban szakadó eső járha­tatlanná tette a pálya agya­gos talajú részét. Néhány kör után a versenybírók­nak bizony a kör számlálá­sakor nem volt könnyű fel­ismerniük a versenyzőket. A junioroknál a kaposvá­ri és a környékbeli szurko­lók örömmel fedeztek fel egy új somogyi tehetséget. A teljesen kezdő Siklósi At­tila egy öreg Yamaha nyer­gében az első futamban le­körözte az egész mezőnyt. A másodikban az igen meg­romlott talajon „csak” má­sodik lett, így összességében be kellett érnie a máso­dik hellyel. Az együtt indult 250-es és 500-as I. osztályúak sár- tenger-vensenyében inkább a 250-esek párharca volt ér­dekes. Ismét kialakult az a sorrend, amely egy hete Pi- liscséven. A kisebbik Gyurá­szik első lett, Barna Attila pedig második. I. osztály (a magyar baj­nokság negyedik fordulója). Újpetre—Táncsics SE 2:1 (1:0) Kaposvár, 400 néző. V.: Pauer. Üjpelre: Sólyom — Jávorka, Kófiás, Kurucsai, Csupák — Hoffmann, Szipl. Kohlmann I., Bánovics — Kiss, Kohlmann II. Edző: Kurucsai László. Táncsics: Lukács — Miklós, Macsi, Drágán, Klompfár — Szántai, Kovács, Kolompár — Szeifer, Meksz. Juhász. Edző: Csordás Győző. 4. perc: Kovács a kitörő újpetrei csatárt szabálytala­nul szerelte a 16-oson belül. 11-es, amelyet Kurucsai ér­tékesített. 1:0. 80. perc: A hazai térfél kö­zepén Drágán rosszul talál­ta el a labdát, Bánovics rá­csapott, és a kapujából fö­löslegesen kifutó Lukács mellett 25 méterről az üres kapuba gurított. 2:0. 80. perc: Kapu előtti ka­varodás soráéi az egyik új­petrei védő kezezett a 16- oson belül. A megítélt bün­tetőt Miklós értékesítette. 2:1. Az első félidőben kiegyen­lített, a közepesnél is ala­csonyabb színvonalú játék folyt. Szünet után változott a kép. A hazaiak erőtlen és elgondolás nélküli támadá­sait az újpetrei védők köny- nyen hárították, sőt egy vé­delmi hibából tovább növel­ték előnyükét. A hajrában a honvéd csapatnak csak szé­pítenie sikerült. A látottak alapján a lelkes Újpetre megérdemelten szerezte meg a győzelmet az igen gyengén, szétesően és sok hibával ját­szó Táncsics ellen. Jók: Ku­rucsai, Jávorka, Kófiás, Kohl- mann I., a hazai csapatból senki nem nyújtott elfogad­ható teljesítményt. Rákóczi ifi II.—Újpetre ifi 4:0 Jurák József Mohács—Csurgó 2;1 (2:0) Csurgó, 500 néző. V. Dör- nyei. Mohács: Antal — Halmai, Övért, Markovics. Reiter — Szeitz. Jurin, Lörincz, Bóhner — Martina, Pazaurek. Edző: Dárdai Ferenc. Csurgó: Kótai — C. Kovács, Englóner, Kovács, Beke — /Kiss, Bódis (Biczó), Mód — Tóth, Deme, Bélák. Edző: Papp Ist­ván. Székesfehérvárott ötnapos mérkőzéssorozat után vasár­nap befejeződött az Álba Volán kupa nemzetközi fér­fi röplabda-torna. A hetedik alkalommal megrendezett viadal nagyszerű hazai si­kert hozott, a magyar válo­500 köbcentiméter: 1. Czili (H. Petőfi SE) Yamaha, 2. Nátó S. (H. Petőfi SE) Hon­da, 3. Szabó Cs. (HMCSE) KTM. 250 köbcentiméter: 1. Gyurászik K. (KKSK) KTM, 2. Barna (Volán-Surján) Ya­maha, 3. Halász L. (Zalka) Yamaha, 4. Solymosi (H Petőfi) Honda. 6. perc: Martina 25 mé­terről jól eltalált lövéssel óriási gólt lőtt. 1:0. 42. perc: Martina lesgya­nús helyzetben kilépett a le­álló védők közül, s a kapust kicselezve a kapuba gurított. 2:0. 51. perc: Bódis jobb oldali szögletét Bélák a kapu jobb sarkába fejelte. 2:1. A csurgói csapat végigtá­madta a mérkőzést, de az első félidőben csak két ka­pufát sikerült lőniük. A má­sodik játékrészben még na­gyobb iromot diktált a hazai csapat, amely a helyzetek tömkelegét dolgozta ki, ám csak a szépítés sikerült. Jók: Antal, a mezőny leg­jobbja, Martina, Jurin, il­letve: Beke, Kiss, C. Kovács. Csurgó ifi—Mohács ifi 1:1 Kiss Béla Bonyhád—Kaposvári Rákóczi 1:0 (0:0) Bonyhád, 1000 néző. V.: Kövesi. BMSC: Mucska — Juhász, Hüber, Horváth. Beke — Joó, dr. Sebestyén, Palkó, Sterz (Pfeiffer) — György, Bulla. Ed­ző : Tornyi Barnabás. K. Rákóczi: Kutasi — Posta, Kurdi, Balassa, Mészáros — Pe­tő (Otártics). Gilitsch Varga — Czabula, Karasz (Bocz), Gyu- rics. Edző: Börzsöny János. 75. perc: dr. Sebestyén tört előre a középpályán, Joóval játszott össze, aki a jobb oldalon két védőt is kicselezett, majd mintasze­rűen középre adott, s a jó ütemben beugró Bulla 8 mé­gatott folytatva jó szereplé­sét, utolsó ellenfelét Kuba, főleg junior válogatottakból álló együttesét is legyőzte. A végeredmény: 1. Magyaror­szág 10, 2. Belgium 9, 3. Ku­ba 8, 4. Koreai NDK 7, 5. Ausztria 6, 6. NSZK 5 pont. II. osztály (meghíváisoj verseny): 1. Wagensomme:' (Zalka Máté) Honda, 2. Sik­lósi (Volán-Surján) Yama­ha, 3. Radosiczki (H. Petőfi SE) CZ, 4. Szvoboda (Volár ■ Surján) Husquar.na, 5. Hor­váth J. (Volán-Surján) Hus- quama. Kovács Sándor térről a jobb felső sarokba fejelt. 1:0. Magabiztos, meggyőző já­tékával megérdemelten nyert a bonyhádi együttes. Jók: Palkó, Bulla, dr. Sebestyén, Beke, illetve: Balassa, Kur­di. Puskás Imre További eredmények a te­rületi bajnokságban: Boly— Nagyatád 5:1 (lapzártáig nem érkezett meg a tudósí­tás), Szigetvár—Siklós 3:2, Mázaszászvár—Kiisdorog 2:0, Paks—PVSK 0:0, Komló— Sellye 8:0. A bajnokság állása: 1. Komló 23 15 6 2 71:17 36 2. K. Rákóczi 23 17 1 6 65:26 35 3. Mohács 23 10 9 A 35:22 29 4. Siklós 23 13 3 7 35:41 29 5. M.-százv. 23 8 8 7 38:31 24 6. PVSK 23 8 8 7 30:23 24 7. Paks P3 10 4 9 37:34 24 8. Bonyhád 23 8 7 8 32:25 23 9. Szigetvár 23 10 3 10 37:40 23 10. Táncsics 23 10 3 10 26:33 23 11. Boly 23 8 A 11 38:38 20 12. Kisdorog 23 9 2 12 29:39 20 13. Nagyatád 23 4 8 11 26:44 16 14. Csurgó 23 4 8 11 31:50 16 15. Sellye 23 6 4 13 15:43 16 16. Újpetre 23 4 2 17 22:61 10 Labdarúgó NB I Ez történt az NB 1-ben: Csepeli—MTK VM 2:0, Bé­késcsaba—Rába ETO 1:1, Debrecen—Tatabánya 2:1, Videoton.—Haladás 2:0. Az NB I állása: 1. Bp. Honv. 23 15 4 4 46:17 34 2. Videoton 23 13 6 4 37:18 32 3. Rába ETO 23 11 6 6 39:36 28 4. Csepel 23 9 7 7 20:15 25 5. Ü. Dózsa 23 9 6 8 31:24 24 6. ZTE 23 9 6 8 30:26 24 7. Debrecen 23 9 6 8 29:27 24 8. Haladás 23 9 6 8 23:21 24 9. Vasas 23 6 10 7 38:34 22 10. MTK VM 23 9 4 10 27:29 22 11. Tatabánya 23 8 5 10 31:34 21 12. Békéscs, 23 8 5 10 26:39 21 13. FTC 23 8 4 11 24:31 20 14. Pécs 23 6 7 10 22:27 19 15. Eger 23 7 4 12 19:34 18 16. Szeged 23 4 2 17 20:50 10 Elutasították az Inter óvását Az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) fegyelmi bizottsága vasárnap Zürich­ben tartott rendkívüli ülést, amelyen az Internazionaie óvását tárgyalta. Az UEFA Kupa elődöntőjébe jutott olasz klub azért óvott, mert 23 éves hátvédjét, Giuseppe Bergomit a visszavágó mér­kőzés 29. percében egy go­lyóval fejbe dobták, s emiatt nem tudta folytatni a játé­kot. A bizottság 3 és fél órán át tárgyalta az óvást, s vé­gül a következő döntést hoz­ta: a mérkőzést a pályán el­ért 3:0-ás Real-győzelemmel igazolja, így a május 8-i és 22-i döntőbe 3:2-es összesí­téssel a spanyol Real Mad­rid jut. A fegyelmi bizottság a mérkőzést rendező Real Madridnak ugyanakkor 30000 svájci frank pénzbüntetést szabott ki. A testület azt is bejelen­tette, hogy a döntés ellen az Imter, illetve a Real — a pénzbüntetés miatt — há­rom napon belül fellebbe­zést nyújthat be a fellebb- viteli bizottsághoz, amely pénteken hozza meg határo­zatát. va. Az időjárás megzavarta a cressversenyt Szvoboda Tamás, a Volán—Surján fiatal versenyzője dere­kasan küzdött a juniorok versenyén, negyedik lett. Itthon maradt a kupa