Somogyi Néplap, 1985. április (41. évfolyam, 76-100. szám)

1985-04-15 / 87. szám

Somogyi Néplap 1985. április 15., hétfő SPORTÉI LABDARÚGÓ NB II Kimaradt helyzetek Siófoki Bányász-Debreceni Kinizsi 0-0 Siófok, 2500 néző. Vezet­te: Lang. Siófok: Horváth II — Brett- ner, Pardavi, Olajos, Virágh, Kiss, Bódi, Szajcz, Tieber, Hor­váth I. (Zsadányi 72. perc), Jankovics (Boda 72 perc). Ed­ző: Szőke Miklós. Debrecen: Vadon — Sziics, Garamvölgyi, Takács, Sebők, Fehér, Magyar A., Andrikó, Bar­na (Kupás 89. perc), László, Brúder. Edző: Makrai Balázs. 13. perc: Kiss jó labdával indította Bódit. aki 18 mé­terről hatalmas lövést kül­dött — alig a kapu mellé. 15. perc: Jakovics csavart szögletét a kapus a léc alól ütötte újból szögletre. 19. perc: Bódit a 16-os oldal­vonalánál buktatták, a sza­badrúgást a sértett végezte el. Jankovics elé gurított, akinek éles lövését Ga- ramvöligyi a kapu jobb sar­kából vágta szögletre. 25. perc: Bódi alapvonalról be­lőtt labdáját Jankovics ke­zelte le, s a léc alá tartó lövését a kapus újból szög­letre mentette. 42. perc: Bó­di jobboldali szögletét Szajcz előrevetődve 8 méterről fe­jelte, a kapus azonban is­mét a helyén volt. Szünet után a 49. perc­ben Szajcz beadását Tieber 5 méterről fejelte kapura, s a jobb sarokba tartó labdát az elemében lévő Vadon szögletre hárította. 50. perc: Jankovics nagyszerű labdá­val ugratta !ki • Bódit, az nagy lendülettel kapura hú­zott, a lövés pillanatában azonban Garamvölgyi hátul­ról felvágta. A jogos 11-est Pardavi nagy erővel lőtte és a jól mozduló kapus a labdát a sarok elől szög­letre ütötte. 75. perc: Bódi szögletét újból Szajcz — magasan felugorva — 5 mé­terről fejelte kapura, de Va­don a labdát ismét szöglet­re tolta. 78. perc: Bódi 20 méterről meglőtt erős lab­dája már a .kapust is el­hagyta, de Takács a gólvo­nalról még szögletre tudta menteni. 92. perc: Boda— Bódi adogatás után az utób­bi 8 méterről szorongatva is megcélozta a jobb sarkot, de a kapus ezt a lövést is meg­kaparintotta. Végiig nyomasztó fölény­ben játszott a Bányász, de a szervezetten védekező vendégcsapat játékának el­lenszerét nem találta meg. A védőket sokszor átlát­szották, de a nagyszerű na­pot kifogó kapus mindent hárított. A helyzetek alap­ján a Siófoknak biztos győz­tesként kellett volna el­hagynia a játékteret, de a lelkes vendégek az egyik pontot mégis elrabolták. Jók: Brettner, Olajos, Szajcz, illetve Vadon (a mezőny legjobbja), Garamvölgyi, Ta­kács. Molnár József További eredmények: Szek- szárd—Keszthely 3-0, Sal­gótarján—Sopron 1-0, Nyír­egyháza—Bákony Vegyész 6-0, Szolnok—Kazincbarci­ka 3-1, Volán—Baja 2-2, DVTK—22. sz. Volán 3-0, Ózd—Vác 1:3, Tapolca—Du­naújváros 2-5, Hódmezővá­sárhely—N agykanizsa 3-1. 1. Volán 26 16 6 4 55-29 38 2. Vác 26 13 8 5 44-24 34 3. Siófok 26 14 6 6 45-28 34 4. Szolnok 26 13 6 7 45-28 32 5. Nyíregyh. 26 14 7 5 41-21 31 6. Salgótarján 26 12 7 7 33-24 31 7. Sopron 26 11 8 7 34-28 30 8. Debrecen 26 11 8 7 42-37 30 9. Dumaújv. 26 10 9 7 34-33 29 10. K.-barcika 26 8 10 8 35-34 26 11. Metripond 25 9 7 9 30-27 25 12. Diósgyőr 25 10 8 7 46-40 24 13. Ózd 26 8 7 11 31-34 23 14. Baja 26 8 7 11 29-37 23 15. Keszthely 26 8 5 13 31-33 21 16. N.-kanizsa 26 6 8 12 35-49 20 17. Szekszárd 26 5 9 12 24-41 19 18. Bakony V. 26 5 6 15 21-45 16 19. Bauxitb. 26 3 7 16 26-58 13 20. ZZ. Volán 26 3 5 18 28-59 11 Nyíregyháza és Diósgyőr csa­patától 4—4 büntetőpont levon­va. ASZTALITENISZ NB I Fővárosi Vízmű—Kaposvári Rákóczi 13:12 Győz: Potpinka 5, Nagy 3, Somosi 2, Szabó 3. Kaposvár: Milos 4, Tóth Bá­lint 3, Dr. Szita 3, Gén 1, Hayden 1. Több, mint 3 órás drámai küzdelemben nyerte a Fővá­rosi Vízmű a kiesési ranga­dót. Az első két forduló után 5-5, majd 8-7-es vízmű vezetés után 10-10-re állt a mérkőzés. 12-nél a jól hajrá­zó Rákócziiból Tóth Bálint az idegek csatáját nem bír­ta és hatalmas küzdelem­mel alulmaradt Naggyal szemben. Ezzel 13-12-re ala­kult a végeredmény. Döntő tényező volt, hogy Gén és Hayden mindössze egy-egy mérkőzést tudott nyerni. Ez­zel rendkívül nehéz helyzet­be került a csapat. Varga János Pedagógusjelöltek honvédelmi versenye Véget ért a találkozó Szombaton az ünnepélyes eredményhirdetéssel véget ért Kaposváron a pedagó­gusjelöltek XI. országos összetelt honvédelmi verse­nye. A versenysorozat végén a jelenlevők megállapítot­ták, hogy a szervezésben néhány apró hiányosság is tapasztalható volt. Sem a megnyitó, sem az ered­ményhirdetés, de a verse­nyek sem kezdődtek pontos időbein. Ráadásul egy ad­minisztrációs hiba miatt a fegyveres terepfutás vég­eredményét az eredmény­hirdetés után mintegy fél órával tudták csak kiszámí­tani. Mindettől függetlenül a találkozó alapvetően meg­felelt a várakozásnak és el­érte célját. Eredmények: Személygépkocsi ügyessé­gi verseny: 1. Varga Judit (Kaposvár), 2. Szabó Ferenc (Eger), 3. Mátrai Géza (Ka­posvár). Segédmotiorkerék- pár: 1. Szebegyinszki Zol­tán, 2. Almási Lajos (mind­kettő Debrecen), 3. Schab- lana Péter (Kaposvár). KRESZ: 1. Rákhely Béla (Kaposvár), 2. Fehér Edit (Debrecen), 3. Főik György (Szekszárd). 400 m akadály- váltó, ifi.: 1. Szombathely, 2. Debrecen, 3. Nyíregyháza. Nők: 1. Szeged, 2. Sopron, 3. Szekszárd. Fegyveres te­repfutás, nők: 1. Rácz Ka­talin (Győr). 2. Varga Ildi­kó (Nyíregyháza), 3. Baku- la Mária (Szeged), csapat­ban: 1. Győr, 2. Nyíregyhá­za, 3. Szeged. Férfiak: 1. Hegyes István, 2. Dombi János (mindkettő Szeged), 3. Bárdosi (Szombathely), csa­patban: 1. Szeged, 2. Szom­bathely, 3. Nyíregyháza. Párbaj lövészet, nők: 1. Sze­ged, 2. Sárospatak, 3. Haj­dúböszörmény. Férfiak: 1. Szeged, 2. Szombathely, 3. Debrecen. Az összesített csapatver­senyt idén is a múlt évi bajnok, a Szegedi Tanár­képző Főiskola együttese nyerte, a Szombathelyi TK és a Győri Tanítóképző Fő­iskola előtt. A Kaposvári Tanítóképző Főiskola a 6—7. helyen végzett holtverseny­ben Sárospatakkal. Búcsú jó játékkal kerben, hangzatos nyilatko­zatokat tesznek, ahogy ilyen­kor a2 lenni szokott. Las Vegasban 15 000 néző lesz a mérkőzésen, a küzdelmet 70 országba közvetítik. A kö­zépsúlyú világbajnoki dön­tők történetében összecsapá­suk hozza a pénzrekordot: Hagler 5,6, Heamg pedig 5,4 millió dollárt kap, függetle­nül az eredménytől. A Csurgó első tavaszi győzelme Csurgó—Újpetre 5-2 (4-2) Csurgó, 500 néző. V.: Klei­ber. SZEOL AK-SÁÉV SC 82:79 (43:39) Szeged, Városi Sportcsar­nok, 300 néző. V.: Szabó IV., dr. Páli. Csurgó: Kótai — Bódis F. (Biczó), Egnlóner, Kovács J., Novák, Mód, Bódis J„ Befce. Tóth, Bélák (Pápics), Deme Edző: Papp István. Cjpetre: Sólyom — Szipl, Kó- fiás, Kurucsai, Csupák, Hofman, Kolman J., Kiss — Bánovics, Kolman Z„ Erdei. Edző: Kuru­csai László. 27. perc: A kitörő Pfeiffert szabálytalanul szerelték az atádi védők a tizenhatos vo­nalon. A megítélt szabadrú­gást Kolompár a sorfái További eredmények: Boly —Bonyhád 1-2, Mázaszász- vár—Siklós 1-1, Paks—Kis- darog 2-3, Komló—PVSK 4-0, Sellye—Mohács 1-0. Hagler és Hearns rangadója Rákhely Béla átveszi a tisztetétdíjat. Las Vegasban ma rendezik meg a két félelmetes hiva­tásos ökölvívó világbajnok, Marvin Hagler és Thomas Hearns küzdelmét, összecsa­pásukat óriási érdeklődés »előzi meg. Sokak szerint az Ali—Fraizer, vagy Sugár Ray Leonard—Roberto Da­ran küzdelme volt csak eh­hez hasonló. Mindketten bíznak a si­SÁÉV SC: Monok (23), Juhos (14), Gosztonyi (13), Kostencki (10), Tóth (—). Csere: Lestár (13). Kovács (6). Edző; Simon Károly. Együtt haladt a két csa­pat a mérkőzés elején, a 4. percben 8:8 volt az állás. Ekkor Dobi hárompontos kosarával a hazaiakat jut­tatta előnyhöz, utána Mo­noik két ziccert hibázott. Kostencki lefaragta a hát­rányt, de a SZEOL nagyobb sebességre kapcsolt, s a fél­idő közepére elhúzott tíz ponttal. A SÁÉV ekkor ja­vított védekezésén, fokoza­tosan dolgozta le a különb­séget. A második játékrészt a SÁÉV kezdte jobban, s a harmadik percben, először a mérkőzés során, a veze­tést is átvette. Elsősorban Gosztonyi és a bedobok je­leskedtek, a centereket nem tudták megjátszani az épí­tős játékosak. Előnyük a tizennegyedik percig tartott, mikor Dobi zsinórban ti­zenkét pontot szerzett, s a SZEOL 80:75-re ismét át­vette a vezetést. A 18. percben szerezték utolsó ko­sarukat a hazaiak. A hátra­lévő játékidőben Gosztonyi értékesített négy büntetőt, majd két támadást is hárí­tott a SÁÉV, de nem tud­tak újabb kosarat szerezni. Másodpercek voltak már csak hátra, mikor három­pontos kosárral kísérletez­tek, de eredménytelenül. Az utolsó másodpercek­ben még meg lehetett vol­na szerezni a győzelmet, de a jól védekező hazaiaknak ezúttal szerencséjük is volt. Mindent összevetve a SÁÉV jó játékot nyújtva, végig egyenrangú ellenfélként ma­radt alul a SZEOL otthoná­ban. Játékosai a sípszóig teljes erőbedobással, dicsé­retesen küzdöttek. Az ellen­félből Dobi (46) és Molnár (6) játszott jól. Berzeviczy Zsolt 6. perc: Erdei, a tétová­zó védőktől elvette a labdát a kifutó kapus mellett meg­szerezte a vezetést. 0-1. 16. perc: Bódis J. baloldali szög­letét Kovács J. a kapu bal sarkába fejelte. 1-1. 18. perc: A hazai védők hibáját ki­használva Erdei a kapu jobb oldalába vágta a labdát. 1-2. 29. perc: Biczó baloldali be­adását Mód 15 m-ről nagy erővel a jobb felső sarokba bombázta. 2-2. 41. perc: Bó­dis J. jobboldali szögletét Englóner fejelte a hálóba. 3-2. <43. perc: Tóth betört a 16-oson belülre és növelte az előnyt. 4-2. 88. perc: A vé­dők röviden szabadítottak fel, s Tóth 18 méterről a kapuiba vágta a labdát. 5-2. A védelem hibájából az első félidőben sűrűn estek a gólok. Ebben a játékrész­ben a csurgói osapat a ven­dégek kétszeri vezetése után is fordítani tudott. Szünet után mezőnyfölényt harcol­tak ki a hazaiak, de gólt csak a mérkőzés végén si­került szerezniük. A látot­tak alapján megérdemelten szerezte meg tavaszi első győzelmét a Csurgó. Jók: Beke, Bódis, Mód, illetve Szipl, Kófiás. Csurgó ifi—Üjpetre ifi 1-1. Kiss Béla Szigetvár—Rákóczi 3-3 (2-2) Szigetvár 1100 néző. V.: Dravecz. Szigetvár: Győri — Vörös, Tapaszti, Iványi, Tóth, Szőllősi, Uhrik, Szilágyi, Kardos (Ba­logh), Bodó, Herbst. Edző: Csa­ba Gábor. Totó A totó 15. heti szelvényén szereplő mérkőzések ered­ményei: 2, 2, elmaradt, 1, el­maradt, 2, 1, 1, x, x, x, 2, x, x, 1, 2. ' Fejbárbaj a Táncsics—Nagyatád (fehérben) mérkőzésen Rákóczi: Sándorfi — Kurdi, Mészáros, Magyar, Posta, Pruk- ner (Pető), Czbaula, Nagy II., Gilitsch (Varga), Otártics, Gyu- rics. Edző: Bőzsöny János. 17. perc: Kaposvári kapus- kirugásnál a labda Kardos elé pattant, aki 25 méter­ről a kapus fölött emelt a hálóba. 1-0. 19. perc: Balol­dali kaposvári támadás vé­gén a belőtt labdára Czabula érkezett és 10 méterről egyenlített. 1-1. 24. perc: Mintaszerű szigetvári táma­dás után a lefejelt labdát Uhrik kapásból a bal sarok­ba vágta. 2-1. 40. perc: A játékvezető Győri kapus és Gilitsch ütközését szabályta­lannak minősítette. A 11-est Otártics értékesítette. 2-2. 57. perc: Bodó 20 méterről óriási gólt lőtt a jobb fel­ső sarokba. 3-2. 58. perc: Magyar 12 méterről egyen­lített. 3-3. Jó iramú mérkőzésen a Szigetvár háromszor is megszerezte a vezetést, a Rákóczi azonban mindhá- romszor egyenlíteni tudott. A hazai csapat végig jól ját­szott, a Rákóczi azonban nem igazolta a tabellán el­foglalt helyét. Kiállítva Tóth a 65. percben durva­ságért. Jók: Győri, Szőllősi, Herbst, Illetve Magyar, Nagy II., Otártics. Mátyás József Táncsics SE-Nagyatád 3-2 (1-0) Kaposvár, 700 néző. V.: Zókányi. Táncsics: Lukács — Miklós, Drágán, Macsi, László — Ko­vács (Papp), Meksz, Szántai — Kolompár, Pfeiffer, Juhász (Len­gyeltóti). Edző: Csordás Győző. Nagyatád: Szabó — Czink (Kádár), Vidák, Kiss, Kutasi — Szigeti, Savanyó, Kakas, Tátrai (Lóki) — Ágoston, Mohácsi. Ed­ző: Nagy Lajos. mellett a kapu bal oldalába csavarta. 1-0. 50. perc: A jobb szélen felfutó Szántai magasan kö­zépre ívelt és Pfeiffer hat méterről a kapu bal oldalá­ba fejelt. 2-0. 64. perc: Kolompár—Pfeif­fer volt a labda útja, az utóbbi Kovácshoz játszott, aki 14 méterről kapásból óriási gólt lőtt a kapu bal oldalába. 3-0. 77. perc: Szigeti egy csel után 15 méterről hatalmas lövést zúdított Lukács kapu­jára, aki csak kiütni tudta a labdát, pontosan Kakas elé, s ő nem hibázott. 3-1. 80. perc: Ágostont buktat­ták a büntető területen be­lül a hazai védők. A tizen­egyest Kalkias értékesítette. 3-2. Az első húsz perc változa­tos mezőnyjátékkal telt el, ezt követően a hazaiak jó­voltából élénkült a játék. Nagy nyomás nehezedett a vendégek védelmére, akik nem egyszer csak kíméletlen közbelépéseikkel tudták meg­akadályozni a Táncsics tá­madóit a gólszerzésben. Szünet után nagyobb ira­mot diktálva újabb két gól­lal növelte előnyét a hon­védcsapat. Ügy tűnt, hogy a vendégek súlyos vereséget szenvednek. Dicséretüfcré ír­ható, hogy tíz főre fogyat­kozva is elszántan küzdöt­tek, s a hajrában szorossá tudták tenni az eredményt. Végül a közepes iramú és színvonalú, de annál ke­ményebb mérkőzésen — amit a nagyatádi sárgalap is bizonyít — megérdemelten szerezte meg a győzelmet a 70 percen át jól játszó hazai gárda. Kiállítva Szabó, a já­tékvezető megsértéséért. Jók: Kolompár, Meksz, Pfeiffer, illetve Kakas, Szigeti. Nagyatád ifi—Rákóczi ifi II. 1-0. , ,, Jurák József Területi bajnokság Kosárlabda NB I