Somogyi Néplap, 1984. június (40. évfolyam, 127-152. szám)

1984-06-19 / 142. szám

1984. június 19., kedd Somogyi Néplap SPORT VÉGET ÉRT A LABDARUGÓ NB II A negyedik helyen végzett a siófoki bányászcsapat A Kecskeméti SC a harmadik kieső A vasárnapi 38. forduló­val véget éri a küzdelem a labdarúgó NB II-ben is. Az utolsó fordulóra is maradt néhány nyitott kérdés. A Siófoki Bányász Salgótar­jánban szerepelt, s eredmé­nyességétől a negyedik hely függött. A salgótarjániak­nak viszont a kiesés elkerü­lése végett volt fontos ez a találkozó. A mérkőzés dön­tetlennel fejeződött be, s mi­után a Hódmezővásárhely sima vereseget szenvedett Ózdon, a remek kupasze­replés után a Bányász a bajnokságban is kitett ma­gáért. Megismételve az egy évvel korábbi eredményét, ezúttal is megszerezte a bajnokság negyedik helyét Ezt mégis értékesebbnek tekintjük a tavalyinál, mi­után ezúttal négypontos hát­ránnyal indult a gárda. Nagy meglepetés született az alsóházban: a múlt év­ben még sokáig feljutással is kacérkodó, s végül ötö­dik helyen végzett Kecske­mét lett az idén a Szabó L. SE és a. Ganz-MÁVAG ki­eső társa, miután odahaza kapott ki a remekül hajrá­zó Kazincbarcikától. Hazai győzelmével az utolsó pil­lanatban megmenekült a Szekszárd (ezt éppen a KSC vereségének köszönheti) és ez azt jelenti, hogy a terü­leti bajnokság Dráva cso­portjában most sem lesz fentről érkező csapat. A bajnokság két újonca kitett magáért: a Bakony Vegyész hatodik, a Rákóczival szem­ben felkerült Szolnok a he­tedik helyen fejezte be a bajnokságot. Már egy héttel ezelőtt is­mert volt, hogy az MLSZ Volánt sújtó döntése követ­keztében az Eger és a DMVSC mellett a Békéscsa­ba harmadik feljutó az NB I-be. Salgótarján—Siófok 1:1 (1:1) Salgótarján, 2500 néző. V.: Szabó J. (Szilágyi, Csáki) STC: Rédei — Mákos, Ko­vács 1., Juhász, Kalmár — Berindán, Balga, Tóth — Jónás (Tolnai 87. perc), Föl­di, Gyöngyösi. Edző: Toldi Miklós. Siófoki B.: Horváth II. — Brettner, Olajos, Takács (Csáti 76. perc), Virág — Szajcz, Petykó (Havasi 58. perc), Belényesi-----' Szabó, H orváth /., Tieber. Edző: Szőke Miklós. A mérkőzés előtt hangos­bemondón köszöntötték a Siófoki Bányászt MNK-győ- zelme alkalmából. A pályán már korántsem tisztelte így ellenfelét a hazai együttes. Különösen az első percek­ben néhány szikrázó belépő miatt harsant gyakrabban Szabó J. játékvezető sípja. A játék jobbára a mezőny­ben folyt. Az első esemény: a 30. percben Kovács I. szabadrúgása után Földi* elé került a labda, akinek lövé­se kétszer is kipattant a jól záró védőkről. Válaszként'*# másik oldalon kavarodás tá­madt a hazai kapu előtt, s csak nehezen tudtak a vé­dők felszabadítani. Mákos mégsérült az esetnél, ezért egy percig állt a játék. A 33. percben vezetéshez ju­tott a siófoki csapat. Szabó beadása után Mákos a lab­dát Belényesi elé fejelte, aki a 16-osról kapásból laposan lőtt a bal alsó sarokba. 0:1. A szünet előtti hosszabbí­tásban a megszületett az egyenlítés: A támadó salgó­tarjániak elől Virág kézzel sodorta el a labdát a 16-os vonala előtt. Földi szabad­rúgása a sorfalról Koväcß I. elé vágódott, aki 18 méter­ről nagy gólt lőtt a bal alsó sarokba. 1:1. Szünet után csaknem húsz percig alig történt említés­re méltó esemény. A 63. percben Tóth 35 méteres szabadrúgását védte Hor­váth II. A 76. percben Föl­di. tört kapura, majd 15 méterről gólhelyzetben ka­pu mellé emelt. A 91. perc­ben Berindánt reklamálá­sért a játékvezető kiállítot­ta. Mindkét csapat számára volt tétje a mérkőzésnek, s ez rányomta bélyegét a já­tékra. Az első félidőben a siófokiak fölényben játszot­tak, remekül és eredménye­sen alkalmazták a lestakti­kát, s ennek az ellenszerét a hazaiak nem tudták meg­találni. Megérdemelten ju­tott vezetéshez a Siófok. Szünet után már óvatosabb volt mindkét együttes, első­sorban a védelmek zártak jobban, csökkent az iram, és esett a mérkőzés színvonala is. A Boáit, Onhauszt és Pardavit nélkülöző siófoki gárda így is elérte célját, pontot szerzett, s ez még eggyel jobb helyezést is je­lent a bajnokság befejezé­sekor. Jók: Mákos, Juhász,' Kalmár, Varga, illetve Brettneu* Belényesi, Szabó, Tieber. Belényesi, a gólszerző További eredmények: 22. sz. Volán—Baja 4:1, Békéscsaba—D. Kinizsi 3:3, Sopron—Nagykanizsa 4:0, Keszthely—Szabó L. SE 0:1, Szolnok—Eger 3:3, Szek­szárd—Bakony Vegyész 1.0, Kecskemét—Kazincbarci­ka 0:1, DMVSC—Ganz- MÁVAG 5:0, Ózd—Hódme­zővásárhely 5:2. Az NB II végeredménye: 1. Eger 38 23 9 6 72-40 55 2. DMVSC 38 22 9 7 71-47 53 3. Békéscsaba 38 21 9 8 92-49 51 4. Siófok* 38 17 13 8 62-45 43 5. H. Métrip. 38 17 9 12 57-42 43 6. Bakony V. 3ri6 8 14 56-56 40 7. Szolnok 38 14 11 13 71-58 39 8. N.-kanizsa 38 12 14 12 68-71 38 9. 22. SZ. V. 38 13 11 14 50-57 37 10. Debr. K. 38 13 11 14 56-59 37 11. Űzd 38 14 9 15 56-63 37 12. K.-barcika 38 15 6 17 57-66 36 13. Keszthely 38 11 13 14 50-45 35 14. Sopron 38 12 10 16 39-55 34 15. Baja 38 11 11 16 57-65 33 16. S.-tarján 38 10 13 15 51-53 33 17. Szekszárd 38 11 11 16 46-60 33 18. Kecskemét 38 10 12 16 51-71 32 19. H. Szabó L. 38 9 10 19 44-60 28 20. Ganz-M. 38 4 11 23 39-93 19 •a Siófoktól 4 büntetőpont le­vonva. Megjegyzés: az egyenlő pont­számmal végzett csapatok között az egymás elleni eredmények döntöttek. A felső vonal feletti csapatok az NB I-be jutottak, míg az alsó vonal alattiak ki­estek a területi bajnokságba. DUNA-KANYAR szeptember 29-től 30-ig. * Utazás: autóbusszal, Ka­posvárról. Teljes ellátás, szállodai elhelyezés. A részvételi díj: 1000 Ft. IBUSZ Utazási Iroda Kaposvár, Tanácsház u. 1—3. Telefon: 13-797 Kedden ismét jelentkezünk! (79438) Motocross BBK III. futam Gyengén rajtolt Németh A motocrossozók Béke— Barátság Kupájának harma­dik fordulójára a csehszlo­vákiai Svarepeeben 'került sor. A versenyt rendkívül nagy érdeklődés előzte meg, s a 250 ccm-esek küzdelmét a televízió egyenesben köz­vetítette. Németh Kornél kü­lönösen reflektorfényben volt, hiszen a somogyi fiú nyerte a korábbi, lengyelor­szági futamot, s úgy ezúttal is az esélyesek között tartot­ták számon. Az első rajt a csehszlovákoknak sikerült a legjobban, Németh csak a 12., Gyurászik pedig a 19. helyen állt az első kanyar­ban. A hatalmas iramú ver­senyen Németh végülis az ötödik helyen ért célba. Gyu­rászik a futam közben ösz- szeütközött a szovjet Le- dovszkijjal, s az utolsó hely­ről zárkózott fel a kilence­dikre. A második futamban Németh már a második kör végén a negyedik helyre ke­rült, s ott is fejezte be a futamot. A magyar váloga­tott a csapatversenyben a harmadik (helyein végzett. Az összesített egyéni végered­ményiben a magyarok helye­zései: ...4. Németh ..........6. G yurászik, ... 13. Halász L. Kézilabda NB II Ganz Villany—Nagyatád 29:18 (15:6) Budapest, 50 néző. Nagyatád: Papp — Kara­ja, Balaskó, Takács, Sári, Schuck, Jüngling. Csere: Bé­li,' Boros, Ivusza, Dévai, Ma- tola. Edző: Ivusza Tamás. A nagyon gyenge játékot bemutató Atád megérdemel­ten szenvedte el az ilyen arányú vereséget is. Góllö- vők: Takács, Boros 5-5, Sá­ri 4. Sahuok 2, Balasikó. Dé­vai 1-1. Jók: Boros, Sári. Ajka—Siófok 29:27 (16:10) Siófok. 200 néző. Siófok: Palotás — Pintér, Tarjányi, Kulimár, Czétényi, Szappanos, Krasznai. Csere: Kovács, Varga, Papp, Vájsz. Edző: Paál László. (Rendkívül ideges körülmé­nyeik (között — erélytelen já­tékvezetés mellett —, durva belemenésekker tarkított küzdelemben a 15. perében Czétényit végleg, csere nél­kül kiállították. Ennek elle­nére a Bányász öt perccel a vége előtt még vezetett, nam sokon múlott, hogy nem sikerült nyernie. Góllövőik: Szappanos 8. Kulimár 6, Pin­tér, Tarjányi 4-4, Krasznai 3, Czétényi 2. Nők Kaposgép VL—Tolna 16:15 (9:8) Kaposvár, 50 néző, Kaposgép VL: Boncz — Berki, Németh E., Urbármé, L axnerné, Tengerdiné, Gu­lyás. Csere: Vörös, Németh- né, Galambos, Kiss E. Edzői Korb László. Az egyenlő erőik küzdel­méből a 'helyzeteit jolblban kihasználó hazai együttes itthon tartotta a nagyon fon­tos két pontot. Góldobók: Németh E. 8, Uríbánné 3, Gulyás 2, Laxnerné, Berki, Tengardiné 1-1. Jók: Boncz, Németh E., Gulyás. Az első győzelem a Tungsram kupán A Budapesten folyó egyik legnagyobb szabású nemzet­közi vizilabdatornán, a Tungsram kupán az ötödik fordulóban végre megsze­rezte első győzelmét a ma­gyar válogatott. Csapatunk 12-9-ré győzött Hollandia ellen, ezzel hárompontos lett, s a nyolc résztvevő kö­zött jelenleg a hatodik helyen áll. További vasárnapi ered­mények: Jugoszlávia— Olaszország 10-7/ Kuba— NSZK 6-6, Szovjetunió—■ Egyesült Államok 10-7. A Tungsram Kupa állása 1. Szovjetunió 5 5 - - 45-31 10 2. Egyesült All. 5 4 - i 40-32 8 3. NSZK 5 3 1 1 43-37 7 4. Olaszország 5 2 1 2 42-44 5 5. Jugoszlávia 5 2 - 3 41-39 4 6. Magyarország 5 1 1 3 42-45 3 7. Kuba 5 - 3 2 33-44 3 8. Hollandia 5 - - 5 28-48 ­A labdarúgó EB vasárnapi eredményei NSZK—Románia 2:1 (1:0) Lens, 37 000 néző. V.: Kaiser. Góllövőik: Völler 26. és 66. perc, illetve Coras 46. perc. Az NSZK győzelmét né­hány kiemelkedő egyéni tel­jesítményének köszönheti. Portugália—Spanyolország Marseille, 35 000 néző. V.: Vau trot. Góllövők: Sousa 42. peré, illetve Santillana 75. perc. Az élvezetes mérkőzésen a por­tugálok jobb benyomást kel­tettek, a spanyolok csak sze­rencsével egyenlítettek. Az EB mai programja: I. csoport: Franciaország— Jugoszlávia 20.30 ó., Dánia— Belgium 20.30 ó. Totó A Sportfogadási és Lottó- igazgatóság közlése szerint a 24. héten 916 fogadó ért el telitalálatot a totón. Nyere­ményük egyéniként 1892 fo­rint. A 13-aisok egyenként 658, a 12-esék 37, a 11-esek 23 forintot érnek. A 10 ta- iálatos szelvények nyeremé­nye nem érte el a 10 forin­tot. A 24. játékhét nyertes szelvénye: 1, 1, 1, 1, 1, 2, 2, 1, 1, x, x, 1, 1 + X. MEGYEI LABDARÚGÓ BAJNOKSÁG A Kadarkút is elköszönt A megyei labdarúgó baj­nokságban is befejeződtek a küzdelmek. A bajnoki cím sorsa, valamint a Szőnyi SE és a Fonyód búcsúzása már korábban eldőlt, az utolsó fordulója maradt viszont, hogy vajon a Karád, a K. Gazdász. és a Kadarkút kö­zül melyik esik ki a megyei bajnokságból. A Gazdász hazai pályán, még a Karád Zimányban szerezte meg mindkét bajnoki pontot. A Kadarkút viszont a bajnok otthonában súlyos vereséget szenvedett, s így a kadar­kúti gárda a harmadik ki­eső. A tabella első öt helyén nem történt változás. A Taib legyőzte a Barcsot, így a Marcali VSE hiába szerezte meg a Latinca SE otthoná­ban mindkét pontot, csak a dobogó legalsó fokát sze­rezhette meg. A kaposvári rangadón a Vasas nagy küz­delemben győzte le a Ka­posgép VL-t. A két kiesett csapat találkozóján a fél­időben még a vendég Fo­nyód vezetett, de fordulás után a Szőnyi erősíteni tu­dott. Csurgó—Kadarkút 7:1 (6:0) Csurgó, 400 néző. V.: Bog­nár. A bajnokcsapat az első félidőben kitűnő iramú, szü­net után könnyed játékkal búcsúzott a megyei első osz­tálytól. Góllövők: Kovács J. (4), Deme (2), Krénusz, il­letve László. Jók: Kiss, Ko­vács J., Tátrai, Bódis, illet­ve Jakab, Matán, Szigeti. Csurgó ifi—Kadarkút ifi 9:0 Kovács Antal VBKM Vasas—Kaposgép VL 3:2 (1:1) Vasas-pálya, 100 néző. V.: Fodor Gy. A kaposvári rangadón ennyivel jobb volt a hazai csapat. Góllövők: Átó, Pável Zs., Fábián, illetve Szilágyi. Nagy J. (11-esből). Jók: Horváth L., Buxbaum, Átó, Fábián, Pável 2&V' illetve Nagy Z., Nagy J., Szilágyi. Szrnka. Kiállítva Herbei (Kaposgép) a 35., Tóth (Va­sas) a 70. percben, mindket­tő törlesztésért. Vasas ifi—Kaposgép VL ifi 0:0 Csupor Gyula Tab—Barcs 3:1 (1:1) Tab, 300 néző. V.: Ducsai. A közepes színvonalú mérkőzésen a helyzetek jobb kihasználása döntött a hazaiak javára. Góllövők: Balázs, Kovács, Kiss K., il­letve Kemény. Jók: Németh. Kurucz, Kovács, illetve Ko­vács, Horváth I., Burka. Barcs ifi—Tab ifi 3:2 Farkas István Marcali VSE—Latinca SE 5:3 (4:1) Marcali, 500 néző. V.: dr Csapó. A jó iramú, színvonalas találkozón már az első fél­időben eldöntötte a két pont sorsát a kitűnően játszó VSE. Góllövők: Izsák, Guri- cza, Luka, Juhász, Hajdú (11-esből), illetve Bocz (3). Jók: Guricza, Ilia, Izsák, Hédet, illetve Kovács, Bá­csi. Légrády Zoltán Kiss J. SE—Somogytamóea 4:1 (3:0) Somogytarnóca, 2Ő0 néző. V.: Polecsák. /^.hazaik a sportszerű mérkőzésen kínálkozó hely­zeteiket kihagyták, a ven­dégek nem. Góllövők: Ré- nes (3), Németh, illetve Egerszegi. Jók: Rénes, Mu­rányi, Czeibert, illetve De­ák, Bátori, Sántha Horváth József Karád—Zimány 3:2 (1:2) Zimány, 200 néző. V.: Mu­M szerencsésebb csapat nyert a közepes iramú és színvonalú mérkőzésen a hazaiak ellen. Góllövők: Hoppár, Komáromi II., Lesz, (11-esből), illetve Hidg S. (2). Jók: Hoppár, Buzsáki. Nagy L., illetve Hideg S, Dobos, Ágoston. Zimány ifi—Karád ifi 3:0 Gulyás Lajos A Vasas (fehér mezben) nyert a kaposvári rangadón Szőnyi SE—Fonyód 4:3 (0:1) Taszár, 50 néző. V.: Ker- cza. A második félidőben nyúj­tott teljesítménye alapján megérdemelten nyert, s így győzelemmel búcsúzott a megyei bajnokságtól a Sző­nyi SE. Góllövők: Ágoston (3, egyet 11-esből), Svant- ner, illetve Pető (11-esből), Koszics, Szilágyi. Jók: Svantner, Májusi, Puruczki. illetve Koszics, Szilágyi. Balogh László K. Gazdász—Somogysárd 4:2 (2:2) Kaposvár, 50 néző. V.: Laskai. A küzdelmes mérkőzé­sen a második félidőben tíz emberre fogyatkozó Gaz- dész megérdemelten nyert. Góllövők: Kersák (2), Jeze- ri, Burcsa, illetve Szukics, Sági I. (11-esből). Jók: Hor­váth, 3ácsics, Burcsa, Ker­sák, illetve Sturm, Sági I. Kiállítva Benczik (Gazdász) a 60. percben Aa partjelző megsértéséért. Gazdász ifi—Somogysárd ifi 5:2 Pócza Kálmán Az 1983/84. eredménye: 1. Csurgó évi bajnokság vég­30 21 6 3 90-29 48 2. Tab 3. Marcali 4. Kiss J. SE 5. Latinca SE 6. VBKM V. 7. K.-gépVL 8. Barcs 9. Zimány 10. S.-sárd 11. S.-tarnóca 12. Karád 13. K. Gazd. 30 16 30 18 30 15 30 16 30 15 30 15 30 12 30 11 30 7 30 6 30 5 30 5 9 15 10 15 10 15 55-25 94-35 65-25 63-33 69-43 47-33 47-28 44-61 33-54 31-55 47-72 41-76 14. Kadarkút 30 7 4 19 37-69 18 15. Fonyód 30 3 7 20 33-101 13 16. Szőnyi SE* 30 5 2 23 41-98 10 * = két büntetőpont levonva. Megj.: Azonos pontszám esetén az egymás elleni eredmény dön-