Somogyi Néplap, 1984. május (40. évfolyam, 102-126. szám)

1984-05-22 / 118. szám

1984. május 22., kedd Somogyi Néplap BsportEI Konzum Kupa kosárlabdatorna Hétfőn Kaposváron folyta­tódott az V. nemzetközi fér­fi kosárlabdatoma. Először a vasárnapi 'két győztes ta­lálkozott egymással, majd sor került a nagy érdeklő­déssel várt „vesztesék csa­tájára”. Magyarorszóg-Románia 87:77 (47:42) Kaposvár, 600 néző. V.: Prohaska (csehszlovák), Bog­dán (lengyel). Magyarország: Zsoldos (10), Kiss (18), Morgen (8), Láng (12), Somogyi L. (8). Csere: Moss (6), Szablocs (1), varga (4), Heinrich (20), Kovács (2), Szé­kely (4), Edző: Kánky Mátyás. Jól kezdett válogatottunk és az ölején távoli kosarak­kal előnyhöz jutott. A tize­dik percben már 14 pontra vezetett, a félidő végéig azonban a románok ezt az előnyt 5 pontra ledol­gozták. Szünet után is­mét beleLandiülit csapatunk és a közönség fergeteges buzdí­tásától kísérve isimét hatal­mas iramot diktált. Még az sem zavarta meg, hogy Mor­gan kipontozódott. A 11-ik percben kilenc, majd négy perccel később már tizenhá­rom pont volt a magyarok előnye. Ezután nagyon takti­kus játékkal sikerült a tete­mes előnyt megőrizni. A balszerencsés vasárnapi vereség után senki sem várt ilyen nagyszerű teljesít­ményt a mieinktől. Elsősor­ban a kitűnően megszerve­zett védekezés eredményezte a sikert. A románokat a pa­lánk alatt - gyáfcran késztet­ték hibázásra. A kiüzdenitu- dás a mérkőzés nagy hánya­dában élvezetes jó játékkal is párosult. A győzelemre egységesebb játékával feltét­len rászolgált a magyar csa­pat, amelynek szinte nem is volt gyenge pontja. A romá­nok legjobb dobói: Cemat (14), Ardelean (13), N.icu- lescu (12), Nedolitschi (12). Lengyelország—Csehszlo­vákia 82:78 (44:49) Kaposvár, sportcsarnok, 400 néző. V.: Berki (magyar), Breza (román). Az első játéknap két győz­tes csapata találkozott ezen a mérkőzésen. A csehszlová­kok kezdtek jobban, a mér­kőzés elejétől kezükben tar­tották az irányítást, a félidő végéig biztosan vezettek. Szünet után egy ideig nö­velték előnyüket, és a má­sodik játékrész 5. percében már 10 ponttal elhúztak a lengyelektől. Azután „feltá­madt” a lengyel csapat, fo­kozatosan ledolgozta hátrá­nyát, és a 11. percben a mér­kőzésen először átvette a vezetést. A csehszlovákok fokozatosan elfáradtak, így kísérleteik az előny vissza­szerzésére mindvégig meg­hiúsult. Legjobb dobók: Ze- lig 20, Kieibik 16, Binkows- ki 14, Fikiel 12, illetve Stop­ka 20, Stastny 15, Dietl 12, Michalik 9. 'Ma Pécsen fejeződik be a torna, ahol a magyar csapat is esélyes még a kupa el­nyerésére. J. R. Olaszország rendezi az 1990-es labdarúgó vb-t A FIFA végrehajtó bi­zottsága Zürichben ülése­zett, ahol döntött az 1990. évi labdarúgó-világbajnok­ság színhelyéről. Olaszor­szág és a Szovjetunió vetél­kedett a rendezés jogáért. Végül is a végrehajtó bi­zottság úgy döntött, hogy az 1934-es vb után a három­szoros világbajnok Olaszor­szág rendezheti ismét a sportág nagy fesztiválját. Hírek a megyéből Siótok — Két osztályban húsz csapattal megkezdődött a városi kispályás labdarúgó bajnokság, amely június 12- én fejeződik be. Hetente két mérkőzést játszanak a csa­patok. A tavalyi győztes DRVV-nek az idén elsősor­ban a GOV-val, a Tanács, valamint a KW III. csapa­tával kell megküzdenie a sikerért. — Megkezdődött a nyári úszásoktatás előkészítése, szervezése. A tervek szerint Siófokon a tanuszodában, valamint a napközis stran­don folyik majd az úszás­tanítás. A városon kívül Zamárdiban, Balatonszár­szón, Balatonszemesen és Balatonföldváron is sor ke­rül hasonlóra. Érdeklődni és jelentkezni mindenütt a helyi tanácsokon lehet. — Elkészült a Balaton- parti város első mini-golf­pályája az Európa-szálló mellett. Balatonföldvár és Balatonszemes után ez a harmadik létesítmény a déli parton. A városban azt ter­vezik, hogy az elő- és utó­szezonban ezt a nálunk még eléggé ismeretlen spor­tot is bekapcsolják a városi tömegsportmozgalomba. Kaposvár — A városi szakszövet­ség rendezésében huszonkét általános iskolai tanulónak adott sakkszimultánt dr Illés Attila, a Volán-Surján OB II-es csapatának egyik éltáblása. Két tanuló dön­tetlent ért el Illés dr. el­len. A sikeren felbuzdulva szeretnék ezt a formát rendszeresen megismételni. — Veszprémben meghí­vásos minicrossversenyre került sor, amelyen kapos­vári fiatalok is indultak. Az 50 ccm-esek között Solymo- si Attila győzött húsz indu ló közül, ugyanitt Balatincz Norbert negyedik lett. A 125 ccm-esek kategóriájában huszonkét versenyző __ küz­delmében Bokor Sándor ért el negyedik helyezést. — Befejeződött a kapos­vári városi és körzeti aszta­litenisz csapatbajnokság. A városi bajnokság „A” és „B” csoportjában 8-8, a körzeti bajnokságban 7 együttes küzdött a helyezésekért. Áz „A” csoportban: 1. Rákóczi ifi 28 pont, 2. Rákóczi ser­dülő 17, 3. Mezőgép 17. A „B” csoportban: 1. Tanép 21, 2. Rákóczi újonc 19, 3. Vá­rosi tanács 17. A körzeti bajnokságban: 1. Nagyba­jom 17, 2. Hetes 16, 3. Göl- le 15. Népes mezőny a futópróbán Több mint százan indul­tak Kaposváron az olimpiai ötpróba akció futópróbáján, amelyet egy kismaratoni fu­tóverseny egészített ki. A KISZ-es akciót a tavalyinál 24-gyel többen, összesen 60- an teljesítették, míg a kis­maratoni céljába 48-an ér­keztek meg. G araba, Gyimesi sérült Nyilasi a középcsatár Kedden délelőtt edzést tartott volna a tatai edzőtá­borban tartózkodó, a szer­dai, Norvégia elleni mérkő­zésre készülő labdarúgó-vá­logatott keret. A felhősza­kadás azonban elmosta a foglalkozást, ezért csak meg­beszélést tartott játékosai­val Mezey György szövet­ségi kapitány, aki ezt köve­tően közölte az MTI-vel a pályára lépő együttest. — Garaba és Gyimesi sé­rülés miatt nem állhat ren­delkezésemre, Hannich vi­szont meggyógyult, így a következő tizenegy kezd szerdán 20 órakor, Székes- fehérváron: Disztl P. —Sal- lai, Disztl L., Csuhay, Var­ga — Hannich, Nagy, Csongrádi — Bodonyi, Nyi­lasi, Hajszán. A Disztl-five- rek most mutatkoznak be a címeres mezben. Az Auszt­riában szereplő két „légiós”, Nyilasi és Szokolai hétfőn délelőtt érkezett határa. Ök egy-egy félidőt játsza­nak majd, Szokolai a szü­netben mindenképpen fel­váltja Nyilasit. Kedden két ízben tartunk foglalkozást, s szerdán közvetlenül a mérkőzés előtt utazunk Szé­kesfehérvárra. Győztesek: Krenhardt (BVSC) és Makiári (Bp. Postás) Rákóczi Kupa asztalitenisz-verseny-^i Wmsii':: Vasárnap az ifjúsági és a serdülő versenyszámok­kal folytatódott a Rákóczi Kupa országos férfi asztali­tenisz-verseny. Az ifjúsági­aknál 128-an neveztek. In­dult a Rákóczi nyolc aszta­liteniszezője is, továbbá a nagyberki Marosi. A Cseh­szlovákiában tartózkodó válogatott keret kivételével minden számba jöhető után­pótlás korú versenyző itt volt. Meglepetés mégis elég kevés akadt. Egy azonban vaskos volt. A győzelemre is esélyes Pigniczki vereséget szenvedett Dalmaditól, aki végül is harmadik lett. A somogyiak közül senki sem tudott bravúrt végrehajtani, egyikük sem került a 32-es táblára. A serdülő verseny­számokban is (107 ind.) csak Limbek Csabának sikerüli kiharcolnia a főtáblára ke­Makiáiri és Nemecskl a dobo­gón rülést, ott azonban a 16 kö­zé jutásért a győri Tüskétől kikapott. Itt már akadt né­hány váratlan eredmény. A versenyt az a Postás aszta- liteniszező (Makiári) nyerte, aki nem is szerepel korosz­tálya ranglistáján. Az első helyen kiemelt Németh a Limbeket verő Tüskétől ka­pott ki. A verseny végered­ménye : Ifjúságiak: 1. Krenhardt (BVSC), 2. Vitcsek (BVSC) (a döntőben 2:0), 3. Somos (Fővárosi Vízmű) és Dalma- di (Bp. Spartacus). Serdülők: 1. Makiári (Bp. Postás), 2. Nemecskó (Bp. Spartacus) (a döntőben 2:0), 3. Tüske (Győri Elektromos) és Feszt (Délép). MEGYEI BAJNOKSÁG Tabi siker a Kaposgép ellen Jelenet a Vasas—Somogytarnóca mérkőzésről Tab—Kaposgép VL 3:0 (2:0) Tab, 400 néző. V.: Lacz- kovics. A színvonalas mérkőzé­sen legjobb tavaszi játékát nyújtotta a hazai együttes, amely a gólokon kívül két kapufát is lőtt. Góllövők: Györke (2), Balázs. Jók: Reihert Z., Györke, Vinkler, Kiss L., illetve Szilágyi, Bóna. Kaposgép VL ifi—Tab ifi 3:2 Farkas István Csurgó—Somogy sár d 8:0 (1:0) Csurgó, 700 néző. V.: Ker- cza. A lendületesen kezdő csurgóiak több gólos vezeté sét az első félidőben csak a sárdiak kapusa akadályozta meg. Szünet után a hazaiak gólratörő játéka eredmé­nyezte a nagyarányú győ­zelmet. Góllövők : Kovács I. (3), Krénusz (3), C. Kovács. Deme. Jók: Kovács I., a mezőny legjobbja, C. Ko vács, KrénUsz, Deme, Mód. illetve Baranyai, Horváth. Sági. Csurgó ifi—Somogysárcl ifi 4:0 Kovács Antal Karád—Kadarkút 3:1 (1:1) Kadarkút, 150 néző. V.: Dunkler. A helyzeteit jobban ki­használó vendég csapat biz­tosan győzött. Kiállítva Mio- vecz az 5., Takács a 30. percben. Góllövők: Lesz (2). Halász, illetve Szigeti. Jók: Oherhuber, Komáromi I. Végti Zoltán Barcs—Fonyód 4:1 (3:0) Barcs, 300 néző. V.: Si­mon. A végig fölényben játszó Barcs akár nagyobb arány­ban is nyerhetett volna a lelkes vendégek ellen. Gól- lövők: Gulyás (3), Burka, illetve Süli. Jók: Egyed, He­gedűs, Burka, Gulyás, il­letve Ladiszlai. Lepenye, Szintén. Barcs ifi—Fonyód ifi 15:0 Pandúr Ferenc Latinca SE—K. Gazdász 3 dl (1:0) Marcali. 150 néző. V." Csapó F. Jó iramot, változatos küz­delmet hozott a találkozó amelyen a Latinca a máso­dik félidőben játszott ered­ményesen. Góllövők: Pehár, Horváth, Bocz. Jók: Hege­dűs, Horváth, Kovács, Gé- mesi, illetve Bácsics, Hor­váth. Kiállítva Kelemen (Gazdász) durva játék mi­att. Gieber Károly VBKM Vasas—Somogytamó- ca 2:2 (1:1) Kaposvár, 200 néző. V.: Laskai. Megérdemelten vitte el az egy pontot a lelkes vendég együttes. Góllövők: Szent- gróti, Átó, illetve Kiss, Bá- tori. Jók: Major, Átó, illet­ve Sánta, Karsai, Gazda. Bátori, Kiss. Vasas ifi—Somogytarnóca ifi 7:0 Csupor Gyula Kiss J. SE—Zimáfiy 5:1 (2:1) Zimány, 200 néző. V.: Po- lecsák. Igen kemény mérkőzésen nyert a Kapoly. Treszler a második félidőben bokáját törte. 1. Csurgó 2. Tab 3. Latinca SE 4. K.-gép VL 5. Marcali 6. Kiss J. SE 7. VBKM V. 8. Barcs 9. S.-sárd 10. S.-tarnóca 11. Zimány 12. Kadarkút 13. Karád 14. K. Gazdász 15. Fonyód 16. Szőnyi SE 26 18 26 13 26 14 26 14 25 IS 26 11 26 13 26 10 3 70- 2 47- S 52­5 41 6 78­4 49­7 64- 4 39­8 11 29­9 11 27- 5 13 37- 4 IS 35- 7 15 39- 9 14 33- 7 16 25- 2 19 32­21 41 22 37 26 35 25 35 27 34 23 33 39 32 23 32 42 22 43 21 56 21 51 18 65 15 67 15 85 13 82 10 A Szőnyi SE—Marcali VSE találkozót szerdán játszik le.