Somogyi Néplap, 1984. április (40. évfolyam, 78-101. szám)

1984-04-25 / 96. szám

Balaion-kupa junior"' ' Románia gyűjtötte a legtöbb pontot Balaton Fűszert nemzetközi kosárlabdatorna A tornagyőztes KK. Osijek. Középen guggol a legjobb irányító, SkitareJic Denis A hétfő délelőtti döntők­kel veget ért Fonyódon a III. Balaton-kupa nemzetkö­zi juniorszabadiogasú bu- kozóverseny. A kétszeres győztes Szondi SE nem tu­dott beleszólni az elsőségért vívott küzdelembe, így nem vehette végleg birtokába a kupát. A pontversenyben Románia bizonyult a leg eredményesebbnek, de mi­után a versenykiírás értel­mében a kupa nem kerül­het külföldre, az együttes külön tiszteletdíja* kapott. A Balaton-kupára a Bp. Honvéd — mint a legjobb magyar csapat — neve ke rült harmadikként. A ma­gyarok az idén a vártnál szolidabb eredményekkel rukkoltak ki: a 74 kg-os súlycsoportban Podolszki (BHSE), a 90 kg-osok kö­zött pedig Märtz (Csepelt nyert csak aranyat; nyolc második és öt harmadik hely jutott nekik. Külön említést érdemel a 68 kg- osok között induló kapos­vári versenyző, Boros Attila szereplése: a rangos me­Dunaújvárosi Építők—K. Közút 5:3 (2650:2636) Skoda 483 — Végh 478 Pamázi 466 — Samodi 476 Czeilmger 433 — Illyés 446 Hosszú 445 — Szemes 411 Salted 396 — Bóka 397 Kúti 427 — Szilágyi 425 Kedlemetién hazai vereség érte a kaiposwáni csapatot az első helyen álló Dunaújváro­si Építők ellen. A végig szo­ros mérkőzésieken az utolsó guritásokiiig nyílt volt az ösz- szecsapás, s végül a vendé­Megverték Óriási verekedés tört ki a Katar—Irak olimpiai se­lejtező labdarúgó-mérkő­zés után. A küzdelem végig igen kemény, sokszor dur­va volt, a játékosok több­ször rúgták és ütötték egy­mást. Katar 11-esből jutott vezetéshez, majd a 76. perc­ben lőtt góllal biztosította be 2:0 arányú győzelmét. A heves összecsapások akkor kezdődtek, amikor az 58. percben az irakiak gólját Zlmány—VBKM Vasas 3:2 (2:0) rt-s£*mány, 250 néző. V.: Du- c*ai. A jó Iramú mérkőzésen magabiztos győzelmet ara­tott a Zimáiny a gyenge na­pót kifogó Vasas ellen. Gól- lövők: Hideg S. (2), Kenyér, illetve Szentgróti, Pável T. Hide® S., Harangozó, Tjreszler, Hideg L., illetve Tóth. VBKM Vasas ifi—Zimány ifi 5:1 Gulyás Lajos Kadarkút—Kiss J. SE 1:0 (1:0) Kadarkút, 200 néző. V.: Pápa1. Többet támadtak a ven­dégek, de a hazaiak jó vé­dekezéssel otthon tartották mindkét bajnoki pontot. Góllövő: Szigeti. Jók: Tu>- man a mezőny legjobbja, Nagy L„ Szigeti, Miovecz, Matán, ill. Fábián, Murányi. Végh Zoltán Fonyód—Gaposgép VL 0:0 Fonyód, 150 néző. V : Si­mon. zőnyben az értékes ötödik nelyet szerezte meg. A verseny győztesei és dobogós magyar helyezett­jei: 48 kg: 1. Dimitu (Ro­mánia), 52 kg: 1. Dorinell •.Románia), 2. Tihanics, 3. Budimác (mindkettő BHSE), 57 kg: 1. Romen (Bulgária), 2. Kiss Simonka (DMVSC), 62 kg: 1. Kraszimir (Bulgá­ria), 2. Kovács Z. (BHSE), 68 kg: 1. Riszard (Lengyel- ország), 2. Takács J., 3. Henger (mindkettő Tatabá­nyai), 5. Boros Attila (Ka­posvári Dózsa), 74 kg: 1. Podolszki (BHSE, 2. Dobozi (Csepel), 3. Veres (BHSE). 82 kg: 1. George (Románia), 2. Dvorák (Szondi SE), 3. Tóth G. (Csepel), 90 kg: Mär.tz (Csepel), 100 kg: 1. Kd- ril (Bulgária), 2. Valentényi jBKSE). -f 100 kg: 1. Köte­les (Románia), 2. Nemes (DMVSC), 3. Sánta (BVSC). A pontverseny végered­ménye: 1. Románia 44 pont 2. Bp. Honvéd 36. 3. Bulgá­ria 32. 4. Lengyelország 28, 5. Csepel SC 22, 6. DMVSC 10. tek. Pécsi Gázmű—Kaposmérői Spartacus 6:2 (2538:2380) Berta 428 — Horváth 378 Miatusiik 409 — Sohleining 411 Kiismlihály 451 — Mettner 410 Schiffer 432 — Székely! 393 Labamcz 404 — Lebovdcs 358 Körmöczi 414 — Hász 430 A somogyiak mérsékelt teljesítményt nyújtottak, így a hazaiak biztosan nyerhet­tek. a bírót les miatt a játékvezető nem adta meg. Amint vége lett a mérkő­zésnek, az iraki játékosok nekirontottak Zhang Da- giao kínai játékvezetőnek es a két szingapúri partjel­zőnek, Lee Kok Leongnak es Nadesan Chandrának. A katari játékosok próbálták megvédeni a bírókat, majd 60 rendőr választotta szét a verekedő labdarúgókat. A végig mezőnyfölényben játszó Fonyód a 30. percben 11-ast hibázott. Helyzeteik alapján a hazaiak közelebb álltak a győzelemhez. Jóik: Fenesi, Kiss, Koszics. Pin­tér, ill. Fazekas, Nagy, Gyu- ricza, Herbei. Kaposgép VL ifi—Fonyód ifi 4:1 Tolnai Attila Somogysárd—Karád 2:1 (0:0) Karád, 200 néző. V.: Per- ger. A szétesően játszó hazaiak ellen megérdemelten győ­zött a vendég együttes. Gól­lövők: Máli. Vancsura, ill. Horváth. Jók: Baranyai. Sá­gi­Karód ifi—Somogysárd ifi 3:3 Viczi Béla Latinka SE—Szőnyi SE 4:1 (2:0) Marcali, 100 néző. V.: Fo­dor. A szünet után mindkét csapat bátran támadott, a Latinka jobban kihasználta helyzeteit és megérdemelten Eszékre került az első Vasárnap délután a ka­posvári sportcsarnokban ünnepélyes megnyitóval kezdődött a Balaton Fűszért első nemzetközi kpsárlab- datornája. Elsőként a len­gyel első osztály középme­zőnyéhez tartozó Stal Bob- rek és a jugoszláv második­ligás KK. Osijek lépett pá­lyára. KK. Osijek—Stal Bobrek 78:74 (48:37) 600 néző. V.: Szittya, Ma­jor. Az első félidőben végig az eszékiek irányítottak. A szünet után is kiegyensúlyo­zottan játszottak, bár a Stal a végén szorossá tette a mérkőzést. Ld.: Dogan D'ja­jén (28), Dogan Davon (10), Skitarelic (16), ill. Rysznak (27), Banka (14), Stankie- wicz (14). E mérkőzés után került sor a SÁÉV és Frolow veit csapatának öszecsapására. SÁÉV SC—Gwardia 93:84 (42:33) 650 néző, v.: Varga. El­mauer. SÁÉV: Kostencki (17), Frolow (8), Monok (12), Ma­gyar (8), Tóth (10). Csere: Gosztonyi (10), Gálosi (8), Juhos (14), Czimbalek (6), Nagy. Imponálóan kezdett a SÄEV, s rövid időn belül I2;4-es vezetést szerzett. Jói védekezett, gyors volt tá­madásban is. Jó játékot, he­lyenként sziporkázó megol­dásokat látott a közönség Szabálytalanság mindkét részről volt, s hamar elérte a két csapat a nyolc szemé­lyi hibát. A SÁÉV kilenc pont előnnyel zárta a fél­időt. A második játékrész elején a wroclawiak két pontra megközelítették a kaposváriakat, de Juhos és Gosztonyi növelte az előnyt. A 29. percben kipontozódott az ellenfél ..dobógépe'’, Rychlewicz, s a SÁÉV megugrott 16 ponttal, ami­vel győzelme is biztossá vált. Az ellenfél legjobb do­bói: Walasek (25), Rychle­wicz (19), Dziskojyski (14). győzött. Góllövök: Bocz (2), Horváth, Hegedűs, ül. Nagy S. Jók: Bocz, Bácsi, Gémesi, Horváth, ül. Nagy S., Hor­váth, Szemán, Májusi. Gieber Károly Tab—Somogytarnóca 1:0 (0:0) Tab, 400 néző. V.: Szabó T. Közepes színvonalú mér­kőzésen a ikeveset mozgó ha­zaiak sportszerű ellenfelet győztek le. Góllövő: Vink- ler. Jók: Reichert Z., Vink- ler, Kurucz, ül. Véber, Fü- löp, Kömpf, Kovács V. Tab ifi—Somogytarnóca ifi 3:0 Farkas István Csurgó—K. Gazdász 5:2 Csurgó, 500 néző. V.: Szentgyörgyi. A kimondottan jó iramú mérkőzésen a hazaiak nagy támadókedvvel játszottak. A 60. percben Elekit (Csurgó) a játékvezető sportszerűtlen­ségért kiállította. Góllövők: Deme (2), Eleiki, Novák, K.ré- nusz. illetve Kelemen (2). Butcicki (11). Jók: Juhos. Tóth, Kostencki, ill.: But­cicki, Dziskowski. A vasárnapi eredmények alapján hétfőn a két len­gyel csapat a harmadik he­lyért, a SÁÉV az Osijekkel a győzelemért küzdött, Stal Bobrek—Gwardia 98:73 (44:37) 300 néző. V.: Major. El­mauer. A kezdés után a Stal el­húzott 16:6-ra. Magához ra­gadta a kezdeményezést, s végig biztosan vezetve nyer­te az első féüdőt. A szünet után a Gwardia kezdett Jók: Kiss, C. Kovács, Novák, Mód, Krénusz, Deme, illetve Pánvics, Burcsa, Kelemen, Kersá'k. Csurgó ifi—K. Gazdász ifi 7:1 Kovács Antal Barcs—Marcali 0:0 Barcs, 300 néző. V.: Sze- recz. Végig nagy iramú, küzdel­mes mérkőzésen mindkét csapat sok helyzetet hagyott ki. A látottak alapján igaz­ságos döntetlen született. Jók: Kornai, Egyed, Edesár, ületve Hajdú I.. Ilia, Kis- Dörnyei, -Hajdú II. Marcali ifi—Barcs ifi 2:0 1. Csurgó 22 Pandúr Ferenc 15 4 3 54-21 34 2. Tab 22 12 8 2 40-18 32 3. Marcali 22 14 3 5 70-22 31 4. K.-gép VL 22 13 5 4 39-21 31 5. VBKM V. 22 12 4 6 54-30 28 6. Kiss J. SE 22 10 8 4 41-19 28 7. Latinka SE 22 11 6 5 43-24 28 8. Barcs 22 9 9 4 31-18 27 9. S.-sárd 22 6 6 10 24-32 18 10. Z imány 22 7 4 11 33-44 18 11. Kadarkút 22 7 3 12 33-43 17 12. S.-tarnóca 22 5 7 10 24-36 17 13. K. Gazdász 22 2 8 12 27-57 12 14. Fonyód 22 2 7 13 20-71 11 15. Karád 22 2 6 14 28-60 10 16. Szőnyi SE 22 4 2 16 28-73 10 jobban, s a 25. percben ki­egyenlített. Ezután a Stal ismét visszaszerezte az előnyt. Játékosai nyugod­tan, felszabadultan kosa­raztak a hátralevő játékidő­ben, s ezzel biztossá vált győzelmük. Ld.: Pierechoü (28), Banka (16), Stankie- wicz (23), ül. Walasek (25). Dziskowski (18), Rychle­wicz (10). Az első helyért: KK. Osijek—SAÉV SC 84:71 (47:35) 500 néző. V.: Szittya, Varga. SÁÉV: Kostencki (12), Frolow (6), Monok (26), Ju­hos (4), Tóth (15). Csere: Gosztonyi (4), Magyar (4), Gálosi, Czimbalek. Balszerencsésen kezdtek a vendégek, a 15. mp-ben megsérült legjobbjuk Dogan Daajen; a 4. percben visz- szaállt, s rögtön három pon­tot dobott. Jól játszott az Eszék, biztosan vezetett 24. 16-ra. Bár a SÁÉV-nek sike­rült négy pontra megköze­lítenie, újból nekiveselked­tek, és szórták a pontokat. Ennek köszönhető: 12 pon­tos előnnyel várták a foly­Hétfőn Mexikóba érkezett a FIFA négytagú bizottsága, hogy végleg kijelölje az 1986. évi mexikói labdarú­gó VB színhelyeit. A küldött­ség vezetője a nyugatnémet Herman Neuberger, a FIFA VB szervező bizottságának tagja. Neuberger J^ijelentet­te : — Reméljük, rövidesen már nyilvánosságra hozhat­juk annak a 12 stadionnak a nevét, amelyben az 1986. évi 24-es VB küzdelmei le­zajlanak. A 12 stadionból 9 név? már ismert, a többieket azért vizsgálják. megfelel­nek-e a FIFA kóvetelroé­tatást. A szünet után táma­dásban javult a magyar együttes, de védelme leg­többször atjáróháznak bi­zonyult. Hiába dobt.a sorra Monok a kosarakat, az Osi­jek folyamatosan vezetett. 70:65-re feljött a SÁEV. S abban a pillanatban, mikor érezte a csapat, hogy lehet még újítani, kipontozódott Kostencki. A vendégek igyekeztek mindent a zic­cerig játszani, versengtek az idővel is, és nyertek. Az elLenfét legjobb dobói: Do­gan Davor (29), Skiitemeliic (20), Dogan Daajen (18). Jók: Monok. Tóth, Kostenc­ki, ill. Skitarelic. A torna végeredménye: 1. KK. Osijek, 2. SÁÉV SC, 3. Stal Bobrek, 4. Gwardia. Az első helyezett csapat edzőjének járó díjat Jurko- vic Slobodan kapta. A leg­jobb center Marek, Kostenc­ki (SÁÉV), a legjobb irá­nyító Skitarelic Denis (Osi­jek) lett. A közönség Mo­nok Tibort választotta játé­kosának, 543 szavazattal. A legjobb dobónak Kristat Walasek (Gwardia) bizo­nyult, 50 ponttal. nyeinek. A követelmények közé tartozik többek között hogy legalább 40 000 néző befogadására légyen alkal­mas, biztosítottak legyenek a hírközlés feltételei és mentes legyen az aréna pri­vát személyek bérleményei­től. Ez utóbbi okok miatt nem jöhet szóba Mexikó legnagyobb stadionja, a 110 ezer nézőt befogadó Azték stadion, ahol a páholyoknak örökös tulajdonosai vannak. Teke NB II Hazai pályán vesztett a Közút gek 14 fa különbséggel győz­MEGYEI LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG A Vasas veresége ZSmányban Berzeviczy Zsolt Terepszemle a ' ‘ 17577254 05177133