Somogyi Néplap, 1983. október (39. évfolyam, 232-257. szám)

1983-10-25 / 252. szám

' abdarúgő NB H Könnyen gyozott a Siófok Területi labdarúgó-bajnokság Négy pontot szereztek a somogyi csapatok A hazai csapatok sikeré­vel záruk a 11. for­duló a területi baj­nokságban. Az élcsoport két tagjának — a Bony- hád és a Siklós — találko­zója a tolnai együttes győ­zelmével ért véget, a sikló­siak is elszenvedték első ve­reségüket. Az élen álló Mo­hács gólszüretet rendezett a sereghajtó Nagymányok ott­honában, továbbra is meg­őrizve (a mezőnyben egyet­lenként) veretlenségét. A Nagymányok csapata a táb­lázat végén áll egyetlen győ­zelem nélkül. A somogyi együttesek közül csak a Rá­kóczinak sikerült nyernie itthon a Kisdorog ellen. Bog- lárlellén a Szigetvár csípett el egy pontot, az Atád vi­szont ugyanezt tette a bólyi- ak otthonában. A Táncsics vereséggel tért haza a PVSK- tóL K. Rákóczi—Kisdorog 2:1 (1:0) Kaposvár, 1200 néző. V.: Varga E. Rákóczi: Kutasi — Kurdi, Zentai (Hosszú), Pandúr, Zatykó — Kakas, Gilitsch, Hanusz (Pintér) — Czabula, Gyurkó. Edző: Bözsöny Já­nos. Kisdorog: Kiss L — Spiel 11. (Hosnyánszki), Fábián, Éppel, Nagy — Kiss II. Spiel I., Klein — Jakab (Odor), Kerekes, Papp. Edző: Lo­soncai István. A 44. percben szerezte meg a vezetést a Rákóczi; Zentai a pálya közepéről in­dult el a labdával, majd a 16-osnál a fedezetlenül ha­gyott Bíróhoz játszott, aki né­hány lépés után biztosan lőtt a jobb sarokba. 1:0. A 63. percben jobb oldalról Cza­bula ívelt be szögletet, a vendégvédők megtorpan­tak, a labda Bíróhoz ke­rült, aki bár elcsúszott, de lövése így is a kapuban kö­tött ki. 2:0. A 77. percben szépítettek a vendégek, Cdor jobb oldali beadását Kiss II. hat méterről fejjel csúsztat­ta a jobb sarokba. 2:1. A kisdorogi együttes egy pilla­natig sem állította nagy fel­adat óié a Rákóczit, s a ka­posvári együttesnek ez volt a szerencséje, mert ezúttal az őszi idény egyik leggyengébb játékával rukkolt ki. Igaz, játékosai végig irányították a játékot, sokat birtokolták a labdát, de a kapu előtt a tö­mören védekező vendégekkel szemben nem tudtak lét­számfölényt kialakítani, mert a védők többnyire hátul ra­gadtak. Szünet után negyed órán keresztül volt kissé meg­nyugtatóbb a játék, ekkor viszont a vendégek kapusa a jó védések egész sorát mu­tatta be. A Rákóczi rászol­gált a győzelemre, de játé­kával csalódást okozott a siklósi kirándulás előtt. Vál­tozatlanul a középpályás sor a leggyengébb pontja a csa­patnak. Jók: Zentai, Bíró, illetve Kiss I., Fábián. Jutási Róbert Boglárlelle—Szigetvár 1:1 (Irt)) Boglárlelle, 600 nézó. V.: Döcryei. Boglárlelle: Horváth —■ Pintér, Gulyás, Pirgel, Fejes — Andermann (Kalász), Kiss, Takács — Pusztai, Juhász, Rass. Edző: Bolla László. Szigetvár: Győri — Irányi, Révész, Papp, Goják — Du­dás, Bódog, Szilágyi (Tóth) — Herbst (Ulrich), Bodó, Palo­tai. Edző. Csaba Gábor. Idegesen kezdtek a csapa­tok és Gulyás hibájából a vendegek már az eLsó perc­ben óriási helyzetet hagytak ki. A 7 percben Juhász a bal oldalon az alapvonalig vitte a labdát, beadását a jókor éckező Pusztai nagy erővel a hálóba lőtte. 1 rtX A második félidőben Ju­hász az S3, és a 67. percben éld önthette volna a két pont sorsát, de mindkétszer az el­lenfél kapuja elét; hibázott. A 75. percben Bódogot és Rassit a játékvezető kakasko­dásért kiállította. A 88. perc­ben egyenlítettek a vendé­gek ; egy ártatlan szigetvári támadás végén a hazai vé­dők szögletre szereltek, a be­ívelt labdát Tóth a tehetet­len Horváth mellett a háló­ba fejelte. 1:1. Durvaságokkal tarkított mérkőzésen mindkét csapat sok hibával játszott A Ba- laton-partiak több gólhelyze­tet teremtettek, de lövéseik rendre célt tévesztettek. A baranyaiak a mezőnyben vé­gig egyenrangú ellenfelek voltak. A döntetlen igazsá­gosnak tűnik. Jók: Horváth, Andermann, Takács, illetve Győri, Iványi, Révész, Pa­lotai. Hajas Gyula Boly—Nagyatád 0:0 Boly, 500 néző. V.: Albert. Bóíy: Bunt — Papsity, Fitt, Vigh, Nagy J. — Király, Ma­rián (Schultz), Nagy Z. — Becker, Baumholczer, Mirkó. Edző: Bán László. Nagyatád: Szabó — Mik­lós, Nagy L. Savanyó, Utast — Borsfái, Simonecz, Kiss — Vidák (Pintér), Nagy I- Mo­hácsi. Edző: Fuisz János. Már az első játékrészben (Folytatás az 5. oldalon) A 14. forduló sem okozott sok örömet az otthon játszó csapatoknak. Most is mind­össze három együttes tudta teljesen kihasználni a hazai környezet előnyeit. Otthon a Hódmezővásárhely, a Sopron és a Keszthely győzött, há­rom gályán százszázalékos vendégsiker született és to­vábbi négy találkozó döntet­lennel ért véget. A Siófoki Bányász a sereghajtó Ganz- MAVAG vendége volt, s a vasgyáriak egy pillanatig sem tudták veszélyeztetni a somogyiak győzelmét. A sió­fokiak pontja 14-re szaporo­dott, s ezzel a 8. helyre ke­rült (ebben a bajnokságban ilyen jó helyen még nem tar­tózkodtak). SIÓFOKI BÁNYÁSZ— GANZ-MAVAG 3rt) (1:0) Kőbányai út, 3000 néző. V.: Bubori (Czirba, Köböl). Siófok: Horváth — Brett- ner, Pardavi, Takács, Virág — Szajcz, Bódi, Olajcs — Be­lényesi (Havasi 72. perc), On­hausz t Tie bér. Fázó: Szőke Miklós. Ganz-MAVAG: Szabó — Nahóczky, Kovács T., Zimo- nyi, Schaffer — Aranyosi, Keresztesi, Gyimesi — Vei- land (Várhidi 78. perc). Föl­des (Bodnár 64. perc), Boda. Edző: Megyeri Győzd. A 13. percben jutott veze­téshez a Bányász: Belényesi hatalmas partdobása után Szajcz fejjel Olajos elé csúsz­tatta a labdát, s a középpá­lyás 8 méterről a hálóba bombázott 1:0. A másik ol­dalon Aranyosi teremtett meileg helyzetet, de Pardav; a lövés pillanatában szerelni tudta. A 20. percben Bódi 30 méteres lövését Szabó nehe­zen ütötte szögletre. Két perc múlva Veiland beadását Gyi­mesi alig fejelte a kapu fölé. A 25. percben Szajczot Ko­vács T. csak felrúgni tudta, Bódi végezte el a szabadrú­gást, a belőtt labdát Belé­nyesi öt méterről a léc fölé küldte. A 40. percben Földes futott el a bal oldalon, de ki­sodródott. és az éles szögből leadott lövést Horváth lábbal szögletre hárította. A követ­kező percben Onhausz a ka- 1 pus mellett is elhúzta a lab­Röplabda NB I A KV Izzó első győzelme Virág Ernő ismét formába lendült. dát, de saját szöktetése ho6z- szúra sikerült és Zirronyi gólvonalról menteni tudott. Szünet után 7 perc telt el, amikor növelte előnyét a Siófok. Tieber robogott el a jobbszélen, laposan középre lőtte a labdát, s a berobbanó Onhausz négy lépésről be­csúszva azt a bal sarckba to­vábbította. 2:0. 3 perccel ké­sőbb Tieber lépett ki a vé­dők közül, de Kovács T. ál­tal szorongatva az ötösről mellé lőtt. A 65. percben On­hausz átadását Belényesi az oldalhálóba vágta. Ezután Horváth bizonyította be két ízben is, hogy jó formában van, meleg helyzetekben tisz­tázott az ellenfél támadói elől. A 75. percben Olajost a védők lerántották a bün­tető területen belül, de a já­tékvezető az ellenfél javára ítélt szabadrúgást Ezután viszont „bosszút állt” a so­mogyi csapat. Tieber Bódi elé gurított egy szabadrúgást, a középpályás 22 méterről lőtt, i a későn vetődő Szabó mellett a labda a kapu jobb oldalúba vágódott. 3d). A 78. percben Tieber két védő kö­zött kiugorva lőtt gólt, de a játékvezető les címén nem adta meg. Az utolsó 5 perc­ben nagy tűzijáték alakult ki a hazaiak kapujánál, újabb gól azonban nem született. Jóiramú, küzdelmes mér­kőzésen tetszetősen és átgon­doltabban játszva a siófokiak végig uralták a mezőnyt. El­sősorban technikás közép­pályás soruk révén védeke­zésre kényszerítették az el­lenfél hasonló csapatrészét, így a hazaiak együttese ket­A szokatlan kez­dési időpont (déli 12 óra) ellenére is mintegy 300 röp- LabdaÖarát foglalt helyet vasárnap a városi sportcsar­nokban- A szurko­lók várták, hogy az NB I újonca, biztató kecskeméti teljesítménye után megszerzi az első idei győzelmét Ez 73 perc alatt sike­rült is. K. Izzó—DVTEP SC 3:1 (10 3 -7 8) Kaposvár, 300 néző. V.: Majoros, Szekér. Izzó: Sántosiné, Csonka, Majomé, Simonné, Varga, Novák. Csere: Bó- dú, Kristály, Pin­tér. Edző: Vermes Károlyné. JóJ kezdtek a hazaiak, 3:0-ra elhúztak, de egy pilla­natnyi megingás elég volt ahhoz, hogy a kecskemétiek 10 3-ne átvegyék a vezetést Ezután azonban magára ta­lált az Izzó és több pontot már nem engedett szerezni ellenfelének. 14 perc alatt megnyerte a játszmát A kö­vetkező játékrészben nagyon eleméiben volt a kaposvári együttes, 4:3 után indult be igazán a „gépezet”, meg sem állt a csapat a jatszmagyő­ze lemig, Ez a szett is 14 percig tartott. A harmadik játszmában 4:0-ra elhúztak a vendégek, s bár 8:5-nél fel­csillant a remény, de ezt a kecskemétiek gyorsan elosz­latták. Az utolsó játszma igazán csak az Izzó 9:7-es vezetésé­ig volt szoros. A hajrában a nagyon lelkesen küzdő ka­posváriaknak minden sike­rült, megszületett az első, na­gyon is megérdemelt győze­lem Jók: Sántosiné, Csonka. Simonné. illetve Katonáné, Lovászaié. K. S. Megyei labdarúgó-bajnokság Két pontét szerzett a Zimány Zimány—Kiss J. SE 1:0 (0:3) Kapoly, 150 néző. V.: Du- csai. Zimány: Horváth — Varga Z. (Szépics), Barna, Tamesu, Ágos­ton, Patzai, Varga F., Treszlef, Szita, Kenyér, Hideg S. Edző: Brunczvig Ferenc. Kiss J. SE: Szalai — Vészi, Paisz, Hujbert, Hoppár, Rénes, Mokány, Balogh, Bencze, Németh (Orbán), Balázs. Edző: Kétszeri Ferenc. Góllövő: Varga F. Jók: Horváth, Hideg S., Barna, Szita, illetve Hujbert, Hop­pár. Kálmán Ferenc Tab—Kaposgép VL 1:0 (1:0) Kaposvár, 50 néző. V.: Jutái. Tab: Kiss F. — Reichert Z., Kovács L., Molnár, Vinkler, Kiss K. (Szőnyi), Györke, Berki L., Reichert J., Berki I. Edző: Puha József. Kaposgép: Fekete — Bó- na, Gulyás, Horváth, Nagy Z., Fazekas, Nagy J. (Tapaszti), Dé- kány, Ágoston, Bagladi, Gyurina (Orsós). Edző: Duschák István. Góllövő: Berki I. Jók: Vinkler, Kiss F., Kiss L., Györke, Illetve Horváth. Gulyás l:0-nál az 50. perc­ben tizenegyest hibázott. Tab ifi—Kaposgép VL ifi 2:1 Göncz István VBKM Vasas—Somogy- tarnoca 1:0 (0:0) Somogy tarn oca, 400 néző V.: Vajda. VBKM Vasas: Horváth — Pá- vel T., Major, Rétsági, Laczko- vics, Fábián, Rózsavölgyi, Szabó, Papp, Pável Zs. (Szentgróti), Várnai (Czimmeruann). Edző: Szentgróti János. Somogytarnó- ca: Otártics I. — Sánta, Kömpf, Kele, Kovács Z., Otártics J., Kiss, Bátori, Kovács Z. (Kovács L.), Horváth, Csalos. Edző: Hős- fai László. Góllövő: Rétsági. Jók: Horváth, Pável T., Major, Rétsági, Rózsavölgyi, illetve Kómpf, Kele, Kovács Z. Vasas ifi—Somogy- tarnoca ifi *;0 Horváth József Somogysárd—Csurgó 0.*0 Somogysárd, 300 néző. V.: Pálfy. Somogysárd: Baranyai — Sági Gy., Páli, Sági I., Kurucz, Czif- ra, Belovics, Sturm, Serei (Koz­ma, Szukics (Kaszás), Máli. Ed­ző: Petz János. Csurgó: Üst — Czink, C. Kovács, Kovács A., Kiss, Bódis, Mód (Eleki), Kré- nusz, Bodzsár (Takács), Markek, Deme. Edző: Készéi Ferenc. Jók: Baranyai, Páli, Sági I., illetve Kovács A., Kiss, Takács. Kiállítva Czifra a 90. percben durva játékért. Csurgó ifi—Somogysárd ifi 3:0 ▼ancsura Vilmos Barcs—Fonyód 3:0 (1:0) Fonyód, 100 nezó. V.: Kercza. Barcs: Komái — Kovács, Fr1 Jele ez, Edesar, Horvath, Holdosi, Hegedűs, Racsek (Egyed), Burka (Ob,-ián), Kemény, Gulyás. Edző: Gibizer József. Fonyód: Gelen­csér — Zámbori, Barta, Gyöke­res, Pintér, Ferenc (Pető), Zsirai (Famuki), Nagy, Fencsi, Lepé­nye, Koszics. Edző: Túrái László. Góllövők: Kovács (11-es­ből), Gulyás, Zámbori ön­gól. Jók: Horváth, Holdosi, Gulyás, illetve Pintér, Ko­szics. Barcs ifi—Fonyód ifi 3:1 Járfás János Karád—Kadarkút 4:2 (2J) Karád, 100 néző. V.: Bod­nár. Karád: Sostal — Oberhtxber, Komáromi I., Komáromi II., Lá­zár, Horváth, Lesz, Buzsáki, Ká­rolyi, Andrásevics, Takács. Ed­ző: Papp Lajos. Kadarkút: Tur- mann — Lóki, Matán, Németh, Kujbus, Kiss (Bakonyi), Szigeti, Jakab (Kurdi), Pintér, Nagy, Krafft. Edző: Mecsák Tamás. Góllövők: Horváth (2), Lesz, Andrásevics, illetve Pintér, Kujbus. Jók: Lesz, Buzsáki, Károlyi, Andráse­vics. Karád ifi—Kadarkút ifi 1$ Főnyedi László K. Gazdász—Latinos SE 2:2 (0:0) Kaposvár, 50 néző. V.: Haracsa. K. Gazdász: Sersl — Burcsa, Under, Baráturi, Báosics, Varga, leszakadt. Szünet után igye­kezett egyenlíteni a hazai együttes, de a rutinosabb siófoki támadók hamar ki­használták védelmük fella­zulását. Ezután feladta a Ganz-MÁVAG, s ekkor a somogyiak akár nagyobb különbséggel is nyerhettek volna. Jók: Pardavi, Olajos, Y-rág, Szajcz, Bódi, Onhausz, Tieber. A vendégeknél nem volt átlagos felüli teljesít­mény. Tóvábbt eredmények: Eger—Bakony Vegyész 2:2, DMVSC—Békéscsaba 2:2, Szolnok—Nagykanizsa 0 0, Salgótarján—22. sz. Volán 0:1, Hódmezővásárhely—Sza­bó L. SE: 1:0, Szekszárd— Baja 1:1, Özd —D. Kinizsi \ ti, Keszthely—Kazincbarci­ka 3 :Ö. az nb n. Állasa L Eger 14 1 5 1 33-tí M 2. Debreceni MVSC 14 1 T _ »>14 21 1. Hódgép MWfjjWad 14 9 < 2 a-ii IS 4. 22. sz- Volán 14 t 2 4 22-23 TI 5. Békéscsaba 14 S S 3 34-21 17 6. Szolnok 14 5 5 4 24-18 IS 7. N.-kanizsa 14 4 7 3 52-32 IS 8. Siófok 14 C 9 2 30-1« 14 9. Ózd 14 4 9 4 24-24 14 ‘ 10. Bakony Vegyész 14 S 4 5 24-29 14 1L Kecskemét 14 s 3 ( 21-31 13 12. Keszthely 14 3 C S 18-14 12 13. Baja 14 4 4 < 24-30 12 14. Szekszárd 14 3 9 s 10-18 12 IS. Salgótarján 14 4 3 7 20-19 U 14. Szabó L. SE 14 3 5 < 19-21 1! 17. Sopron 14 4 3 7 12-23 11 18. Debreceni Kinizsi 14 4 2 t 18-25 10 10. Kazincb. 14 4 2 8 19-29 10 20. Ganz­MÁVAG 14 1 5 8 14-30 7 Három telitalálat a totán A 43. játékhét nyertes szelvénye: 2 x 1 x törölve x 2 2 2 1 1 1 1 x +x. Három fogadó ért ed 13+1 találatot. Nyereményük egyenként 903 308 forint. A 13-ások száma 2 darab, ezekre 580 698 forint jut A 12-esek 29 779, a ll-esek 1876, a 10-esek 305 forintot érnek. Fehér, Kersák, Térjék (Brun­ner), Pál, Horváth (Fenyvesi), Edző: Zsirai Kálmán. Latinca SE: Gajdän — Molnár, Fekete, Fazekas, Nagy, Gémesi, Páli, Horváth, Wolf (Bocz), Bálint, Mikó. Edző: —. Góllövők: Brunner, Pal, illetve Mikó, Fáü. Jók: Az egész hazai csapat, illetve Mikó. Porra Kálmán Marcali VSE—Szőnyi SE 8:0 (1:0) Marcali, 300 néző. V.: Hoffer. Marcali: Pantocsek — Vida, Héder, T.uka, Elek. Hajdú I., Ju­hász, Guricza,- Hajdú 11., Czucz- ka, Izsák. Edző: Kisborsó Imre. Szőnyi SE: Kora — Májusi, Hor­váth, Szemán. Meszlényi, Kereső (Szilágyi), Pauska (Faragó), Kor­sós, Tolnai, Zelizi, Albertkovics. Edző: Balogh László. Góllövők: Izsák (4), Czucz- ka (2), Elek, Hajdú II. Jók: Hajdú I., Izsák, Luka, il­letve Kora. Beke Sándor A forduló válogatott ja: Horváth (Zimány) — Páli (Somogysárd), Hajdú I. (Marcali), Hujbert (Kiss J. SE), Bácsics (K, Gazdász), Vinkler (Tab), Lesz (Karád), Holdosi (Barcs), Györke (Tab), Izsák (Marcali), Hi­deg S. (Zimány). 1. Csurgó 11 8 2 1 27-10 18 2. Tab 11 S 5 — 26-12 17 3. VBKM 11 7 2 2 12-11 16 4. Latinca SE 11 4 3 2 20-10 15 5. Kiss J. SE 11 6 2 3 17- 4 14 4. Marcali 11 6 1 4 39-13 13 7. Kaposg. VL 11 6 1 4 21-15 13 8. Barcs 11 3 5 3 12-13 11 9. Zimány 11 4 3 4 17-23 11 10. S.-tarnóca H 2 6 3 15-15 10 11. Somogysárd 11 3 3 5 13-15 9 12. Kadarkút 11 3 2 6 16-21 X 13. Gazdász 11 2 4 5 IS- 22 t 14. Karád 11 1 3 7 17-3« S 15. Fonyód 11 1 3 7 7-41 i 16. Szőnyi SE 11 1 1 9 11-42 | Sántosiné leütését nem tudja hárítani a kecskemétiek sánca.