Somogyi Néplap, 1983. szeptember (39. évfolyam, 206-231. szám)

1983-09-06 / 210. szám

\ LABDARÚGÓ NB II Mezey ma hirdet csapatot Debrecenben győzött a Siófoki Bányász Negyedik győzelmét aratta most folyó bajnokságban a Siófoki Bányász labdarúgó- csapata, ezúttal Debrecenben győzte le a Kinizsit teljesen megérdemelten. Az együttes ismert hátránya miatt azon­ban csak a 15. helyet foglal­ja el a tabellán. I Siófoki Bányász — Debreceni Kinizsi 2:0 (1:0) Debrecen, 800 néző. V.: Kokavecz (Bogyó, Czirba). Siófok: Málics — Brcttner, Fardavi, Onhausz, Takács (Vi­rág 5Í>. perc) — Szajcz, Bódt, Olajos — Mihalics, Tieber, Sza­bó (Petykó 86. perc), Edző: Szőke Miklós. D. Kinizsi: Vadon — Vajda, Gnramvölgyi, lakács, Makszim — Ludánszk), Tőzsér, Andirko, Magyar L. — Bruder, Sebők. Edző: Nagy György. Hazai támadás .vezette be a mérkőzést Az 5. percben Sebók került kapuközeibe, de Partiavi jó érzékkei szög­letre szerelte. Válaszként a 7. percben Szabó több csel után tíz méterről kecsegte­tő helyzetben gyatrán mellé lőtt A 15. percben a késle­kedő Takács mellett Bruder húzott kapura, közeli lövését Málics jó reflexszel szöglet­re ütötte. Ezután a Bányász irányította a játékot. A 23. percben újból Szabó előtt ki- nalkozot lehetőség, de a kel­leténél tovább cselezett, így Garamvölgyi szerelni tudta. A 30. perc meghozta a siófo­kiak vezető gólját. Brettner labdájával Pardavi tört elő­re, majd 30 méterről lövésre szánta el magát, s a jól elta­lált labda a síkos füvön meg­csúszva a bal alsó sarokba vágódott. lfO. Szünet után az 50. percben Szabó 12 méterről a bal ka­pufát találta el. Ezután rá­kapcsolt a hazai együttes, de a siófoki védelem jól állta a sarat, sőt a 85. percben sike­rült a győzelmet is bebizto­sítani. Virág bal oldalról ívelte középre a labdát, s a jókor érkező Mihalics 8 mé­terről a kapu jobb sarkába fejeU. 2.0. Szabó csapata egyik legjobb­ja volt. A mérkőzés elején változa­tos volt a játék, mindkét kapu többször forgott ve­szélyben. Pardavi vezető gól­ja után a Bányász átvette az irányítást, s nemcsak tetsze­tősen játszott, hanem ered­ményesen is. A csúszós, ne­héz talajon a siófokiak jobb erőnléte is kidomborodott. Jók: Szabó, Szajcz, Bódi, Pardavi, illetve Garamvölgyi, Andiiké. Tőzsér. Molnár József További eredmények: Sopron—Szolnok 2:0, Bé­késcsaba—Ganz-MÁVAG 7:2, Olajbányász—DMVSC 1:1, Szekszá rd—Keszthely 2:1, Kazincbarcika—Bakony Ve­gyész 2:3, Salgótarján—Ózd 1:0, Baja—Szabó L. SE 2:1, 22. sz. Volán—Hódmezővá­sárhely 1:1, Kecskemét—Eger 1:2. A bajnokság állása: 1. Egor SE 7 1 2 — 11- 7 12 2. Hódgép 7 4 3 — 13- 2 11 3. N.-kanizsa 7 3 3 1 20-15 9 4. Debrecen 7 2 5 — 12- 7 9 5. 22. Volán 7 4 1 2 14-15 9 6. Bakony V. 7 4 3 12-1« 8 7. Békéscsaba 7 2 3 9 19-12 7 X. S.-tarján 7 3 1 3 U- 8 7 n. Szabó SE 7 2 3 2 10- 7 7 10. Ózdi K. 7 1 5 1 7- 7 7 11. Szolnok 7 2 3 * 9-10 7 12. Sopron 7 3 1 3 7- 9 7 13. Szekszárd 7 2 3 9 í 8 7 14. Kecskemét 7 3 — 4 10-18 6 15. Siófok 7 4 1 9 19-11 5 16. Bajai SK 7 2 1 4 9-14 5 17. Keszthely 7 1 2 4 7-10 4 18. K.-barcika 7 1 2 4 9-14 4 19. Ganz-Mávag 7 — 3 4 8-19 3 20. Debr. K. 7 1 — 6 7-1« 2 A Siófok összeredményébdl 4 büntetőpont levonva! Vasárnap óta Tatán tar­tózkodik a magyar labdarú­gó „A” és olimpiai váloga­tott, amely a megszokott vi­déki környezetben fejezi be felkészülést a szerdai ket­tős nemzetközi találkozóra. Hétfőn délelőtt mindkét csapat taktikai értekezleten vett részt, majd könnyű mozgás következett, délután pedig már másfél órás erős edzést, taktikai elképzelések begyakorlását végezte el a a kapitány. Nyilasi és Szokolai hét­főn csatlakozott a társak­hoz, akik Kiss Sándor ki­vételével mind teljesen rendben vannak, és szeré­nyen, szorgalmasan készü­lődnek. Az újpesti csatár szombaton megsérült. Ügy volt, hogy nem is állhat rendelkezésre, de állapota javult, s most már remény is van csatasorba állására. Mezei György a keddi újabb edzések után hirdeti ki az NSZK válogatottja, il­letve a szovjet olimpiai csa­pat elleni együttesek össze­állítását. • • • Hétfőn délután külön re­pülőgéppel Budapestre érke­zett az NSZK „A” és 21 éven aluli labdarúgó váloga­tottja. Jupp Derwall szövet­ségi kapitány a következő esélylatolgatást adta a szer­dai összecsapás előtt — Mint bizonyára Buda­pesten is tudják, három kulcsjátékosunk — Stielike, Dremmler és Rummenigge — után a Barcelonában játszó Schuster is kidőlt a sorból, s így tartalékosnak nevezhe­tő válogatottunk. — Mondta a szakvezető. — Ennek bizo­nyos fokig őrülök, mert így ezen a barátságos mérkőzé­sen olyan fiatalokat is mély­vízbe dobhatok, akik égnek a bizonyítási vágytól. Biztos vágyók benne, hogy megfe­lelő helyettesei lesznek a „sztároknak” Derwall a következő össze­állításban küldi pályára csa­patát szeld an 20 órakor a népstadionban: Schumacher — B. Förster, Strack. K. — H. Förster, Briegel — Groh, Rolff, Müller — Littbarski, Völler, Meier. . J területi bajnokság Döntetlen a kaposvári rangadón K. RÁKÓCZI—PßCSI VSK 1:1 (0:1) Kaposvár, 1500 néző. V.: May. Rákóczi: Kutast — Kurdi, Zcntai, Pető, Hosszú — Hanusz, Kakas, Biozó (Pintér) — Czabu- la. Bíró, Gyurkó. Edző; Bö- zsöny János. PVSK: Bank — Gall« Her- genröder (Horváth), Kaszás, Kerner — Merkler, Erdos, Há­mort — Papp (Balogh), Stájer, Radies. Edző: Meggyes Lajos. Heves és tormás Rákóczi- akciók vezették be a mérkő­zést, mégis a vasutasok sze­reztek vezetést. A 12.-perc­ben Radics egy gyors, ellen­támadás végén elhúzott vé­dője mellett, jól kapta visz- sza a labdát. Stájertól, majd élésen a jobb alsó sarokba lőtt 0:1. A Rákóczi-roha­mok csak a 70. percben értek góllá. Eikikor Hanusz lövése Bankról kipattant éppen Czabula elé, aki közelről ki­egyenlített 1:1. Ez a mérkőzés is azt bizo­nyította: a győzelemnek nem feltétlen velejárója, hogy egy csapat a mérkőzés túl­nyomó részében birtokolja a labdát. A Rákóczi a 80 perc­ből legalább 70-et ellenfele kapuja előtt töltött el. Sike­rült is számos gólhelyzetet ki­alakítania, de kellő átütőerő híján a sikeres befejezések­kel rendre adósak maradtak a támadók. Szünet után egy­re nyomasztóbbá vált a ha­zai fölény. Az elején a PVSK még próbálkozott néhány el­lentámadással, az utolsó fél­órában azonban az egész csapat már a kapuja elé hú­zódott. Ez a taktikai hiba is hozzájárult az egyenlítő gól­hoz A mérkőzés összképe es a helyzetek alapján a Rá­kóczi simán győzhetett volna, de az említett okok miatt végül is örülnie kellett a döntetlennek. Jók: Kurdi, Zentai, Czabula, illetve Bank, Kaszás, Radics. Jutási Róbert NAGYATÁDI VSE—PÉCSI BTC 3:0 (1:0) Nagyatád, 1200 néző. V.: László. Nagyatád: Szabó — Miklós. Nagy L., Utasi. Savanyó — Si- monocz (Czár), Kiss, Borsfái — Mohácsi, Nagy T., Pintér (Vi- dák). Edző: Fűlsz János. PBTC: Fiedler — Schtefek, Tóth, König, Georgiu (Jokl), Szabó, Bíró, Aradi — Bagoly (Papp), Abrahám, Zsolt dr. zó: Polgár József. A 40. percben szerezte meg a vezetést az Atád. Pintér jobb oldali beadását Nagy 1. jó ütömber felugorva fejelte a kapuba. 1:0. Az 50. perc­Gyurkó (11-es számmal) harcol a labdáért Megyei labdarűgő-ba/nokság Tizenhárom gól Fonyódon Marcali VSE—Fonyód 12:1 (3:0) Fonyód, 200 néző. V.: Mű­dig. Marcali:, DotnbóTárt — Tlda, Hcder, Hajdú I., Luk a, Klek (Ili»), Czuezka, Guricza, Béres (Juhász), Kisdörnyei, Izsák. Ed­ző: Kisborsó Imre. Fonyód: Ge­lencsér — Kiss, Kenéz, Landor, Veesera, Pintér, Gyökeres, Bé­rén ez (Dékány). Nagy, Pető, Zsi- rai. (Kránicz). Mb. edző: Hor­váth József. Gólilövök: Kisdömy« (7), Czuczflta, Izsák (2—2), Ju­hász, illetve Pető. A Fonyód 1:0-nál 11-est hibázott. Jók: Kisdömyei, a mezőny leg­jobbja, Hajdú L, Dombóvári, C.75UC23U<ka, illetve Veesera. Fonyód ifi—Marcali ifi 4:4 Jártás János Kapós* ép TL—Riss J. SK Irt (0:0) Kaposvár, 100 nézó. V.: Lackovies. Kaposgép: Fekete — Márton, Gulyás, Horváth, Nagy Z. (Bó- na), Fazekas, Nagy J., Dékány, Bagladi, Torma. Ágoston. Edzó: Duschák István. Kiss J. SE: Szal'ai — Vészi, Paizs, Hujber, Hoppár, Mészáros (Németh), Sárközi (Murányi), Gódor, G.yör- kc. Lukács, Balázs. Edző: Két­szeri Ferenc. Góllövő: Gulyás (il-esból). A Kiss J. HE í:0-ás állásnál 11-est hibázott. Jók: Fekete, Gulyás, Márton, Dékány, il­letve Saalai, Hujber, Hoppér, Györke. Göncz István Barcs-vVBKM Vasas 1:1 (1:1) Barcs, 400 nézó. V.: dr. Csapó. Barcs: Komái — Kovács, Er­ei ele ez, Egyed, Edesár, Hegedűs, Horváth, Hoddosi, Kemény (Bur­ka), Cservölgyi (Mongult). Gu­lyás. Edző: Gibizer József. Va­sas: Horváth — Szentgróti (Fe­kete), Major, Pataki, Lackovics, Boros, Rózsavölgyi, Szabó, Pá- vel T., Pável Zs., Várnai. Ed­ző: Szentgróti János. Góllövók: Kovács, Illetve Pável T. Jók: Kovács, Erde- lecz, Egyed, Hegedűs, illetve Horváth, Pável T., Major, Várnai. Barcs ifi—Vasas ifi 1:1 Pandúr Fereme Tab—Szőnyl SE 4:1 (2:1) Tab, 200 nézó. V.: Molnár. Tab: Kiss F. - Reichert Z., VendI, Kiss L., Molnár, Kiss ' K., Vinkler (Szabó), Kovács, Berki L., Reichert J., Berki I. (Németh). Edző: Puha József. Szőnyl SE: Horváth Gy. —Hor­váth L. Horváth R., Czerján, Erős (Bányai), Káló, Gőgös, Zelizi, Nagy, Albertkovics, Szi­lágyi (Kalmár). Edző: Balogh László. Gól lövők: Reichert J., Ko­vács, Szabó, Kiss K., illetve Albertkovics. Kiállítva Gőgös a 35. percben reklarhálásért. Jók: Reichert Z., Vinkler, il­letve Horváth R., Zelizi, Al- bertkovica. Farkas István Latinka SE—Somogysárd 0:0 Marcali, mmö. V.: Né­metit*. Latinca: Gajdén — Molnár, Bálint, Reit, Horváth, Pali, Nagy, Ató, Tehár, Mikó, Ban (Wolf). Edző: Sándor Imre. Somogysárd; Baranyai — Sági Gy., Strum, Sági I., Lukács (Maries), Páli. Mali, Kuruc/, Szalad, Vancsura, Belovics (Szu- kics). Edző: Petz János, Jók: Gajdán, Molnár, Reit, illetve Sági I., Szalai, Máli. Kiállítva Páli (Latinka SE). Giber Károly Kadarkút—K. Gazdára 1:1 (0:0) Kadarkút, 100 néző. V.: Valkó. Kadarkút: Tráj — Miovecz, Németh. Tóth, Ku.ibus, Jakab (Kurdi), Szigeti, Bakonyi (Ma­tin), Nagy, Köves!, Pintér. Ed- *«: Schin György. K. Gazdasz: Serei — Linder, Jezeri, Barálú- ri, Varga KrizI, Kersák. Bur­es», Térjék (Brunner), Pal, Der. Edző: Zsirai Kálmán. Góllövők: Pintér, Illetve Burcsa. Jók: Miovecz, Kuj- bus, Pintér, illetve Baráturi, Jezeri, Burcsa. Nagy Lajos Karád—Somogytarnóca 3:3 (0:2) Karád, 150 néző. V. Pole- csák. Karád: Szineaák — Oberhu­ber. Komáromi I., Soatai, Ko­máromi II., Lázár (Andráse- vica). Buzsáki, Takács (Verku- lács). Károlyi, Lepényé, Lesz. Edző: Horváth János. Somogy- tamóca: Vueskics — Sánta, Köntz, Otártics, Kovács V-, Gazda, Csalos. Pápai, Deák (Bircsák), Kovács 55, (Bolhói), Mátyás. Edző: Ilosfai László. Góllövők: Verk.ulác6, And- rásevics, Lepenye, illetve Csalos (2), Kovács Z. Jók: Oberhuber, Socstai, illetve Köntz, Otártic6, Caaios. Ki­állítva a mérkőzés végén reklamálásért Vucskis és a tartalék Horváth. Somogytarnóca ifi—Karád ifi 4:3 Főnyedi László Csurgó—Zimány 3:1 (0:1) Csurgó, 400 néző. V;: Fo­dor. Csurg) : tlat — Kiss. Kovács A., C. Kovács, Bodzsár (Mar- kek), Novák, Mód, Keénusz, Dem;, Bódis, Barna, Szépics (Patzai), Ágoston, Varga Z., Varga F.. TreszJer, Harangozó, Kenyér, Szita. Edző: Bruczvig F erenc. Góllövőlk: Bódis (2), Deme, illetve Barna. Jók: Novák, Mód, Krénusz, Deme, Bódis, illetve Ágoston, Treszler. Csurgó ifi—Zimány ifi 3:0 Kovács Antal A forduló válogatottja: Fe­kete (Kapo&gép VL) — Ko­vács (Barcs), Gulyás (Ka- posgep VL), Hoppár (Kiss J. SE), Barátúri (K. Gazdász), Czuczuka (Marcali), Bódis (Csurgó), Máli (S.-sárd), Csa­los (S.-tarnóca), Kisdömyei (Marcali), Pável T. (Vasas). 1. VB KM Vasas 4 3 1 — 11- 4 7 2. Marcali VSE 4 3 — 1 21- 8 6 3. Tabi MSC 4 2 2 — 12- 7 6 4. Kiss J. SE 4 3 — 1 8- 1 6 S. Csurgó 4 3 — I 10- 8 6 6 Kapo&gép 4 2 1 1 7- 8 5 7. Kadarkút 4 1 2 1 7- 6 4 8. Zimány 4 1 2 1 8- 7 4 9. Szőnyl SE 4 1 1 2 7- 7 3 10. S.*tarnóca 4 — 3 — 4- 3 3 11. S.-sárd 4 1 1 2 2- 4 3 12. K. Gazdász 3 — 2 1 3- 5 2 13. Latinca SE 4 — 2 2 3- 6 2 14. Barcs 4 — 2 2 1- 4 2 ÍR Karád 4 — 2 9 6-12 2 16. Fon yó« a — 1 l 2-18 1 Párharc • labdáért a Kapragép VT,—Kiss J. S* éeszecsapáson. ben Borsfái futott el a jobb oldalon, középre ívelt, s a bizonytalankodó kapus mel­lett Kis négy méterről fejelt a hálóba. 2:0. A 89. percben ismét Borsfái vezetett táma­dást, lövésszerű beadását Vi­dék értékesítette. 3:0. Az első félóra a kölcsönös erőfelmérés jegyében telt el. Helyenként kemény beleone- nések tarkították ezt az idő­szakot. Fokozatosan vette át az irányítást a hazai csapat, szünet után ezt durvasággal próbálták (kiegyenlíteni a vendégek. Ennek következ­ményeként a 65. percben Schtefeket a játékvezető ki­állította. Nagy akarással küzdő ellenfelet sikerült tel­jesen megérdemelten két vállra fektetnie az atádi csa­patnak. Jók: Miklós, Utasi, Savanyó, Kiss, Pintér, illetve König, Aradi, Ábrahám. Dezsc Béla SIKLÓS—TÁNCSICS SE 2Í0 (1:0) Siklós, 1000 néző. V.: Al­bert. Siklós: Baczúr — Batik, Fe- renczi, Kovács. Farkas — Mol­nár i., .Zrínyi, Pofcrétei — Var­sa (Horváth). Molnár II., Szabó. Edző: Csordás István. Táncsics: Füredi — Balogh. Szeitz (Szajkó). Obert, Lajtai — Jurin, Martin, Varga — Rawing, Bohner, Getto (Martina). Edző: Leber János. A 41. percben súlyos vé­delmi hibából Zrínyi réven jutott vezetéshez a siklósi csapat. 1:0. Alig kezdődött el a második félidő, amikor újabb gólt értek el a ha­zaiak. A 46. percben Balogh fölösleges szabálytalansága után szabadrúgáshoz jutott a Siklós. A bal oldali beivelest Petrétei látványos fejessel juttatta a kapu jobb alsó sarkába. 2:0. Nagy iramban kezdett a baranyai együttes, a mérkő­zés elején mégis a Táncsics előtt kínálkoztak gólszerzési lehetőségek. A második gólt követően egyre- hevesebb tá­madásba lendült a Táncsics, de az erőtlen és tervszerűsé­get nélkülöző támadók erejé­ből még a szépítésre se na tellett Az egységesebb és minden csapatrésaében jobb Siklós biztosan győzött a gyenge napot kifogó Tán­csics ellen. Kiállítva Balogh a 62. percben durvaságért. Jók: Kovács, Ferenczi, Far­kas, Zrínyi, illetve Öbert. Jurák József SELLYE—BOGLARLELLE 3:0 (1:0) Sellye, 600 néző. V.: Ru- becz. Sellye: Hellmann — Uoliibics, Mózcr Zrínyi (Császár), Tóth — Schrihák, Vass, Otártlcs — Fi­ter (Major), Szalóki, Hangárt- ner. Edző: dr. Dunai János. BoglarlcUe: Both — Kolovtes. Fejes. Pintér, Ptrger — Kiss. Andermann (Takács B.), Rass — Juhász, Kalász, Hollós: (Szí- lágyi). Edző: Pusztai Lászlő. A tartalékos lellelek táma­dásai vezették be a mérkő­zést. A 8. percben Otártics révén mégis a sellyeiek sze­reztek vezetést. Ezután ki­egyenlítették vált a játék. A lelleieknek is adódtak hely­zeteik, de ezeket nem tudták értékesíteni. A 48. percben Otártics révén növelte elő­nyét a hazai csapat. Az 55. percben végleg megpecséte­lődött a Balaton-partiak sor­sa, amikor Takács B.-t dur­vaságért kiállították. A 87. percben Mojor állította be a végeredményt. A sellyeiek végig irányí­tották a játékot, s bár a leí- leiek Is vezettek néhány ve­szélyes támadást, gyenge for­mában levő csatárai nem ta­lálták fel magukat a hazai kapu előtt. Jók: Mózer, Otár­tics, illetve Both, Pirger, Kiss. Hajas Gyula A területi bajnokság állása 1. Siklós 4 3 1 — 7- ! I 2. Sellye 4 2 2 — l s 3. K. Rákóczi 4 2 111-33 4. PVSK 4 2 11 ». 5 S 5. Nagyatád 4 2 1 1 ». « S «. Táncsics SE 4 2 1 1 7- í 5 7. Mohács 4 13 — 3-4 5 ». Bóly 4 1 2 1 10- g 4 9. Bonyhád 4 12 1 1-14 10. PBTC 4 2 — 2 3- í 4 11. Szigetvár 4 1114-3} 12. Bogiárlelle 4 l i 2 «- j ) 13. Mázaszászv. 4 — 2 2 3-32 14—13. Kisdorog 4 1 — 3 3- • I Komló I — 2 2 }• 4 | IS. N.-Hiányok 4—11 2*14 1