Somogyi Néplap, 1982. november (38. évfolyam, 257-281. szám)

1982-11-16 / 269. szám

LABDARÚGÓ NB W Á Siófok szép sorozata A labdarúgó NB II 15. fordulójában Debrecenben ven­dégszerepeit, a Siófoki Bányász. Az immár nyolcadik hete veretlen Balaton-parti együttes csaknem újabb bravúrt haj­tott végre. Győzelemre álló mérkőzésen az utolsó percben engedte át az egyik pontot a pályaválasztó debrecenieknek. A siófokiak döntetlenje igy is nagyon értékes, es sikerült megszilárdítaniuk helyüket a bajnokság élcsoportjában. A forduló egyébként kevés meglepetéssel szolgait. Általában az otthon játszó csapatok arattak sikert, közülük is két mérkőzés emelkedik ki; a Kecskemét öt, a Salgótarján négy gólt lőtt a Nagykanizsának, illetve a Kazincbarciká­nak. Az érdeklődéssel várt nagy rangadón a SZEOL és a Volán békésen megosztozott a pontokon. Továbbra is a Vo­lán vezet, közvetlen a SZEOL AK előtt. Siófoki Bányász—Debreceni Kinizsi 1:1 (0:0) Debrecen, 1000 néző. Ve­zette: Nyári (Bognár, Lója). Siófok: Horváth n. — Kárász, Onhausz, Takács, Brettner — Szajcz, Havasi, Olajos — Ká­rolyi, Horváth 1.. Tieber (Belé­nyesi 42. perc), Edző: Szóké Miklós. Debrecen: Kun — Fehér, Ta­kács, Leiszt, HalLa — Szabó. Tö- zsér, Andrikó — Kerekes iGa- ramvólgyi *1. perc), Bodonyi (Magyar FI. perc). Vajda. Edző: Nagy György. Már az elején tamadoíag lepett fel a Bányász, és a 10. percben komoly gólhely­zetet hagyott kihasználatla­nul. . Tieber elhúzott a bal szélén, kapura tort, es a jól eltalált lövését Kun óriási bravúrral, labbai hantóttá. Válaszként gyors hazai tá­madás után Vajda erős kö­zéd leveset Horvath 11. gyors vetődéssel szögletre ütötte. A 18. percben Hor­váth I. tört kapura, esős lövését azonban a kereszte­ző Takács szögletre rúgta. Tieber közeli tévese a 25. percben a jól helyezkedő hazai beállós Takácsban akadt el közvetlen a gólvo­nal előtt, amikor már Kun is verve volt A 28. percben egy remek Horváth—Karo­lyi—Szajcz adogatás után az utóbbi kapuba fejelte a labdát, a játékvezető meg­adta a gólt, majd a part­jelző baintese nyomán les címen visszavonta. A 30. percben Karasz indította jó labdaval Tiebert, akinek közeli lövése újból a jól tö­mörülő védőkön akadt el. A 38. percben ismét Tieber futott el a bal szélen, át­ívelt labdáját Károlyi nem találta jód el, és így a ka­pus hárítani tudott. A 40. percben gyors debreceni tá­madás után Bodonyi labdá­jával Kerekes jól ugrott ki, es az 5-ösröl alig lőtt mel­lé. Meg ebben a percben Tieber egy meg jegy zésért kapott sárga lapot, az edző azonnal le is cserelte, a ma­gáról most már sorozatban megfeledkező csatárt. Az utolsó percben Tőzsén ug­Brettner Csaba ezúttal bal­hátvédet játszott — jól rótt ki igen jó helyzetből, de Karasz remek érzékkel szerelte a csatárt. Jód indult a második fél­idő is. Az 50. percben Ha­vasi átadását Horvath I. 14 méterről óriási erővel a jobb felső sarokra irányí­tottá, Kun azonban nagy bravúrral szögletre ütötte a labdát. Két percen belül a siófoki Takácsnak kellett két esetben is vizsgázni me­leg helyzetben, előbb Bo­donyi elől szögletre mentett, majd Fehér kapura tartó labdáját a mezőnybe fejelte ki. Belényesi beállítása len­dületet vitt a tamadósorba, es sorozatos veszélyes roha­mokat vezetett; a helyi ka­pu sokat forgott veszélyben. Az 53. percben Károlyit té­vésén állította meg lesen a játékvezető. A következő percben Szajcz lövését véd­te a hazai kapus. A 85. percben ismét nagy helyzet maradt kihasznalatlanul, Havasi—Horváth I.—Károlyi akció végén az utóbbi nagy erejű lóvese az egyik vedé­ről' vágódott szögletre. A 70. percben jó helyzetbe ke­rült Belényesi elöl Halla az utolsó pillanatban tudott szögletre menteni. A követ­kező percek a vendéglátóké voltak: Tózser erős közeli lövését védte Horváth II., majd újból Tőzsér került helyzetbe, s majdnem a kapu torkából föle emelt. Ezután Vajdát engedte ei a játékvezető nagy lestől, de' szerencsére Karasz beérte, megzavarta és így mellé lőtt. A 83. percben Károlyi jól időzített átadasaval Olajos kilépett a védők közül, de elhamarkodottan a kifutó kapus kezebe lőtt. A 87. percben megszerezte á ve­zetést a többet és veszélye­sebben tamadó Bányász. Havasi labdáját Szajcz 10 méterre a kaputól lekezel­te. és a kiinduló Kun mel­lett a jobb sarokba rúgta. 1:0. Kezdés után Tőzsér les­gólt lőtt. majd rögtön utána a kapu előtt 3 méterről fölé pörgetett. A 90. percben a na gyón szorongató hazai csapatnak sikerült kiegyen­líteni: Magyar—Halla—Vaj­da volt a labda útja, az utóbbi lövésé Horváth 11.- ről kipattant, és a csatár rhásodszorra nem hibázott. A Bányász nem állt be védekezni, a mérkőzés első percétől tamadó! a g lepett feL és kontra támadások­kal állandó veszélyt jelen­tett a vendéglátók kapufá­ra. A siófoki csapat több veszélyes helyzete folytán közelebb állt a győzelemhez, és újból megismétlődött a tapolcai eset, »miikor már biztos győztesként köny­velték el a mérkőzést, de az ellenfélnek az utolsó percben sikerült kiegyenlí­tenie. Jók: Karasz, Onha­usz, Brettner, Be'énvesi. Olajos, ill. Kun, Fehér, Sza­bó, Tőzsér. Molnár József További eredmények: 22 sz. Volán—Sopron 3:1, SZKOT. AK—Volán 1:1, Keszthely—Bauxitbányász 3:1, Salgótarján—Kazinc­barcika 4:1, Baja—Nagvbá- tonv 3:0, Szekszárd—Hód­mezővásárhely 4 "T. Dorog— Eger 1:1, Ózd—Ganz- MÁVAG 3:1. Kecskemét— Nagykanizsa 5:1. A bajnokság állása: 1. Volán SC 15 9 4 2 34-T3 22 2. SZEOL AK 15 8 2 4 •»2-20 19 3. Kazincbarcika *5 8 3 4 28-20 19 4. Szekszárd 15 7 4 4 20-20 18 5. Salgótarján 15 7 .7 5 27-21 17 fi. Eger 15 7 2 fi 30-23 Ifi 7. Siófok 15 5 fi 4 22-19 Ifi X. Debr. Kinizsi 15 5 6 4 23-21 Ifi 9. Hódmez.őv. 15 7 1 7 29-27 15 Ifi. Sopron 15 5 5 5 21-22 IS 11. Bauxitbányász 15 5 4 fi 22-23 14 12. Nagykanizsa 15 6 2 7 27-30 14 IS. Keszthc ly 15 6 2 7 23-27 14 14. Ózd • 15 5 4 fi 23-29 14 15. Baja 15 5 3 7 20-19 13 Ifi. Kecskemét 15 4 5 6 21-21 13’ 17. Nagy baton v 15 5 3 7 19-29 13 Ifi. 22. sz. Volán 15 3 5 7 24-31 11 19. Dorog 15 5 1 9 20-29 11 20. Ganz-M 4VAG 15 3 4 8 Ifi-37 10 PORTspS(5rtSPORTs^ort^SPOR' »PORTsgfpBsDortMQrr/sDortSPOf Területi bajnokság Otthon mentett pontot a Nagyatád ..Megy" a kapus, porzik a víz utána. Nincs tévedés: Antal, a vendégek kapusa is ott van valahol társa mellett a „ha­bok” kozott Az . utolsóelőtti fordulóra ke­rült sor a területi labdaru­gó-bajnokságban. A somo­gyiak közül két együttes pályaválasztóként, míg a Táncsics vendégként szere­pelt. A Rákóczi számára nem a legszerencseseoben lejezódótt be az itthoni őszi merközessorozat. Az idén elég gyengén szereplő Mo­hács—Vemend elcsípte az együk pontot a listavezető­idtől, akit így a győztes Siklós pontban utolért. A Nagyatád a végén örülhe­tett az egyik pontnak, mi­után a vendeg Mazaszász- vár ellene már kétgólos előnyre tett szert. A Tán­csics egy erősen tartalékos Sellyétől szenvedett, idegen­ben vereséget. A mérkőzé­sek közül említést érde­mel a Komló pécsi vendég­játéka, a Bányász együttes BTC-től csak az egyik pon­tot tudta elvenni. Az mar talán nem is számit meg­lepetésnek, hogy a Kisdo- rog újabb vereségét — ez­úttal a Bonyhádtól — me- gíntcsak odahaza szenvedte el. K. Rákóczi—Mohács- Vémcnd 0:0 Kaposvár, 500 néző. Ve­zette: Ostermajer. Rákóczi: Horvath — Praitcz, Hámori, Zemai, Csorba — Ka­ka«, Bíró, V(‘brr (Gyurics a szü­netben) — Czabula, Nagy, Vé­kony. Ed/.ó: Csaba Gábor. Mohács- Veménd: Antal — Rumstauer, Öbert, Szeitz. Berki — Marko vies, Dárdai, 1.őrmez — Schwartzkopf, Szigeti (Bohner #(>. perc), Lingl. Edző: Mathesz Imre. A mérkőzés előtt a ven­dégcsapat , edzője — axi tá­lán legjobban ismeri a ka­posvári játékosokat — arról panaszkodott, hogy az idén ősszel csapata mindössze egyetlen pontot szerzett idegenben, azt is goi nél­küli mérkőzésén. Ezeken a találkozóikon együttese csu­pán egyszer talált az ellen­fél kapujába. No«, úgy lát-' szott, hogy mindezt a Rá­kóczi labdarúgói is tudták. Kényelmesen kezdtek a já­tékot. Mintha biztosak let­tek volna abban, hogy a remélt győzelem automati­kusan igy is bekövetkeaik. Az 5. percben Csorba bom­ba erejű szabadrúgása ke­csegtetett lehetőséggel, majd félóra elteltével Vé­kony közeli fejese adott munkát a vendégek kapusá­nak. Ettől kezdve a máso­dik leadó 52. percéig vaj­mi kévés történt a játék­térén. Akkor Csorba egy szép baloldali akció befeje­zéseként bombagólt lóit . a jobb sarokba, s már ölel­keztek a játékosok, amikor az egyre jobban elbizony­talanodó játékvezető a partjelző intésére azt les címen visszavonta. Oster­majer kézéből ezután egy­re inkább kicsúszott a mér­kőzés. Egymást értek a ké­mény beiemenesek. A mo­hácsiak szinte egesz csapa­tukkal kapujuk ele húzód­tak, és igyekeztek megmen­teni a góltól. Elkeseredet­ten, es eppen ezert kissé kapkodva es idegesen roha­mozott a Rákóczi. A tömör védőfal atlövesére — ugyanúgy mint korábban — azonDan ezután sem vál­lalkozott senki. A közeli próbálkozások pedig vagy elakadtak a tőmór védőfal­ban, vagy az egyre inkább belelendülő Antal kapus zsákmányán Jettek. A tétel tehat ismét beigazolodott- Eigy mérkőzést a 90 perc aiatt és nem az utolsó ne­gyedórában keli megnyer­ni. Ha a Rákóczi végig az­zal az erőbedobással ját­szott volna, mint a mérkő­zés végén, egy pillanatig sem lett volna ketseges a találkozó kimenetele. Ezzel a csapat első pontját veszí­tette az ősszel hazai pályán. Jók: Hámori, Zentai, illetve Antal, Schwartzkopf, LingL Jutási Róbert Nagyatad—Mázaszászvár végi g sportszerű mérkőzésen úgy tűnt, hogy az egysége­sebb és a talajhoz jobban alkalmazkodó Bányász csa­pat elviszi a két pontot. Szerencsére az atádiak nem adták fel, elsősorban Mo­hácsi beállítása felrá/.ta az együttest, amely nemcsak egyenlített, hanem a 90. percben nagy helyzeté ré­ven akár a győzelmet is megszerezhette volna. Jók: Fendrík, Mohácsi, Savanyó, illetve Agócsi, Guth, Hódo­st. D«zm Béla . Sellye—Táncsics SE 2:1 (1:1) Sellye, 300 néző. Vezette: Draveez. Sellye: Kollár — Golttbics, Schmidt, Kren. Dudás — Otár- tics, Tóth I., Manuka — Tóth II., Varga, Pí einer. Edző: Dr. Dunai János. Táncsics: Füredi — Petró. Ko­vács, Hammer, Lajtai — Balázs (Szigeti), Katona, Varga n. — Martina, György (Jakab). Pin­tér. Eazó: Zsoldos László. 5. perc: A Táncsics-védők röviden szabadítottak feL, a labda Otárticshoz került, aki senkitől sem zavartatva 30 méterről lóit Füredi ka­pujának jobb oidaiába. 1:0. 13. perc: Balazs bal olda­li szögletrugása után Varga II. 12 méterről bombázott a bal sarokba. 1:1. 51. perc: A Táncsics 16- osan pattogott a labda, a védők kesiekedtek a közbe­avatkozással, időközben Fü­redi is fölöslegesen kijött a kapujából. jól latta ezt Pfeiffer, aki fejjel maga elé tette a labdát, es az üresen hagyott kapu közepébe lőt­te. 2:1. Megyei labdarúgó-bajnokság A Latinca SE a második helyen Jelenet a Gazdász—Kiss J. SE találkozóról A megyei labdarúgó-baj­nokság 14. fordulójának meglepetése, hogy az ide­genben korábban rendre gyengén szereplő Kapo6gép Vörös Lobogó ezúttal nem igazolta a papírformát, es Tabon is győzni tudott. A nemrég még listavezető ta- baak lecsúsztak a harmadik helyre, mivel a Latinca SE magabiztosan szerezte meg mindkét bajnoki pontot Ba- latonikeresztúron. Győzött a Kiss J. SE is idegenben, s így a kapolyiak előnye két pontra nőtt az élen. A for­duló során még egy ven- deggyözelem volt, méghozzá a hétközben lejátszott Fo­nyód Boglárlelle találko­zón, amelyről már koráb­ban beszámoltunk. Az egyetlen döntetlen ered­mény Kaposváron született, ahol a Vasas és a Somogy­sárd megosztozott a ponto­kon. A Karád hazai kör­nyezetben legyőzte a Bar­csot, s így pontszámbain be­értve a Dráva-partiakat. A Kadarkút biztosan fektette két vállra a Marcalit, a Csurgó pedig a sereghajtó KKSE-L Latinca SE—Balaton- keresztár 5:1 (4:0) Balatonkeresztúr, 100 né­ző. Vezette: Csapó F. 1 .&tinra SE: Hajnal — Bálint, Szécsényi, Reit, Palkó, Kiss (Lóczi), Tóth, Hargitai, Sóthv, Valter, Ató. Megbízott edző: Valter István. Balatonkeresztúr: Tanács — Szabó, Buxbaum, Var­ga O., Bakos, Balogh, zsinkó, Gaál. Horváth, Varga T.. Bódís. Edző: Szabó Zoltán. Gőllövök: Valter (2), Har­gitai, Kiss, Patkó, illetve Varga O. Jók: Valter, a mezőny legjobbja, Sóthy, Hargitai, Ató, illetve Bux­baum, Varga O. Rákóczi ifi II.—Balaton- keresztur 10:0 Lázár István Kadarkút—Marcali VSE 3:1 (2:1) Kadarkút, 100 néző. Ve­zette: Cservölgyi. Kadarkút: Turmann — Mio- vecz, Kereső, Farkas (László)« Kujbus, Jakab, Szigeti, Németh, Kövesi, Nagy L., Hosszú (Pú­pos). Edző: Schán György. Mar­cali: Vincze — Zajcsuk, Heder, Hajdú I.. Elek (Hajdú II.), Gu- ricza, Babina, Ilia, l.uka. Gyur­ka, Csemalovics. Edző: Kisborsó Imre, Gőllövök; Hosszú (2), Szi­geti G. (11-esből), illetve Ilia. Kiállítva: Zajcsuk a 75., Hajdú II. a 85. perc­ben durvaságéi t. Jók: Hosz- szú, Nagy L., Kereső, illet­ve Babina. Marcali ifi—Kadarkút ifi 5:0 Nagy Lajos (Folytatás az 5. oldalon) 3:3 (1:1) Nagyatád, 600 néző. Ve­zette : Allbart. Nagyatád: Szabó — Utast, Czar, Simonecz, Miklós — Kiss, Savanyó, Fendrík — Pintér. Ta­kács > (Borsfái), Lóki (Mohácsi), Edző: Fújsz Janos. Mazaszaszvar: Pál — Borsos, Kotya, Komáromi, Katona — Guth (László), Beke. A*ÖCS. Hó­dost — Kővári, Fodor. Edző: Roth Antal. 14. perc: Szöglethez ju­tott az atádi csapat. Ta­kács beíveleset Fendrik 14 méterről küldte laposan a kapuba. 1:0. 38N perc: Sorozatos védel­mi hioak után Guth ól mé­terről egyenlített. 1:1. 70. perc: Szögletrúgáshoz jutottak a vendegek. A vé­dők egymásra variak, mi­közben Kóvari öt méterről vezetést szerzett a vende­geknek. 1:2. 71. perc: Meg fel sem ocsúdott a hazai együttes, A gócai edfutóit a bal olda­lon, es újabb gólt lőtt. 1:3. 81. perc: Mohácsi tört be a büntető területre, ahol a kapus gáncsolta. A 11-est Fertdnk a jobb sarokba lőt­te. 2:3. 85. perc: Mohácsi. bár erősen kisodródott a bal ol­dalra. nehéz szögből, 20 mé­terről nagy bombát küldött a rövid sarokba. 3:3. Az esős, szele« időben, mély talajú pályán, mind­Küzdelmes, de közepesnél nem magasabb színvonalú találkozón egyik csapat sem tudott tartós mezőnyíölényt kiharcolni. A Táncsics erőt­len, minden tervszerűséget nélkülöző támadásai alig- alig jelentettek veszélyt az ellenfel kapujára. A hazai­ak próbálkozásai viszont annál veszélyesebbek vol­tak. Sajnos a honvéd csa­pat nem tudta kihasználni, hogy a haza; együttes erő­sen tartalékos. Hiányzott az a küzdeni akarás és 'lelke­sedés, amely az ilyen mér­kőzések eldöntéséhez szük­séges. Jók: Schmidt, Dudás, Otártics, illetve Kovács, Pintér. ’urák József További eredmények: PBTC—Komló 1:1, Boly— PVSK 2:2. Siklós—Dombó­vár 2:0. Paks—Enying 4:0, Kisdorog—Bonyhád 1:2. A bajnokság állása; 1. K. Rákóczi 14 9 2 3 26-10 2« 2. Siklós 14 9 2 3 18- 9 2Ő 3. KomJŐ 14 8 1 5 24-15 17 4. Sellye 14 fi 5 3 16-12 17 5. Kisdorog 14 7 2 5 25-19 16 C. Nagyatád 14 fi 4 4 21-17 1« 7. Dombóvár 14 5 1 5 17-12 14 S. Bóly 14 5 4 5 25-25 14 9. Bonyhád 14 4 fi 4 21-21 14 10. MVTE 14 5 3 fi 10-14 13 11. Táncsics SE 14 4 3 7 25-28 U 12. PBTC 14 3 5 fi 15-22 11 13. PVSK 14 4 3 7 22-3® 11 14. Má/.aszaszvár 14 3 5 fi 14 24 11 15. Paks 14 4 2 8 20-31 1« Ifi. Enying 14 2 5 7 19-Jfi 9