Somogyi Néplap, 1982. október (38. évfolyam, 230-256. szám)

1982-10-12 / 239. szám

PORTspSrtSPORTsKrt^SPOR f SPORT, [Lsport Labdarúgó NB 11 Kevés meglepetés, de óz egyik somogyi Motocross csapatbajnokság Izgalmas versenyen háborúvesztés Csatát ugyan nyert, de a háborút elveszítette vasár­nap, a Kaposvári Közlekedé­si SE motoeross csapata az országos csapatbajnoksag befejező fordulójában. A Kaposvár melletti Hanga i'- dombon rendezték az erő­próbát, amelyen a hazaiak kétszeresen is bizonyítani szerettek volna. Az előzetesen nevezett hatvan fős mezőnynek csak alig több. mint 'a fele érke­zett meg Somogyba. Főként azok az egyesületek, ame­I. futam. Né­meth Kornél a rajt után azonnal . az élre állt, s a csúszós. helyen­ként víztócsákkai! tarkított. pályán szinte ördögi mo­torozást múlatott a junior be. Szédületes tempóban haladt, s már a második körben akadt olyan cnosszozó. akit lekörözött. Tíz perccel a futam vége előtt a második helyen mo­torozó újdonsült magyar Ráresö a napsütésben Ivek még beleszólhattak a dobogos helyezésekbe. A szombati esőzé,s miatt igen csúszós talajú pályán a ver­senybíróság nemi módosítást hajtott vegre. Kivettek a legmeredekebb részt, ame­lyen ráadásul visszafelé egy dobató is nehezítette volna n versenyzők dolgát. Ez a döntés nem kedvezett a ka­posváriaknak, hiszen ők ele­get- gyakorolhattak már ezen a részen is. bajnokot, Gyurászikot is le­körözte, majd taktikai okból lazított a tempón, s „csak” egy kör előnnyel ért min­denki előtt célba. Komaro­mi 4-kent, a jupuor Barna pedig fisként futott be. II. futam. Németh ezúttal óvatosabban kezdett, de pár száz méterre a rajttól Gyu- rászikftal ütközött. Mindkét versenyző motorja megsé­rült, s ki kellett állniuk. Így a ..menőket” nélkülöző me­Barna ragyogóan szerepelt zőny kiegyenlítettebbé vált. Komáromi és Borka '(Kis- kumlacháza) között dúlt nagy párharc az elsőségért. Az utolsó körre a kaposvári fiú vette at a veretest, de korai volt a szurkolók öröme, mert végül csak harmadikként haladt at a célvonalon. III. jutám. A csapatver­senyben mindent ez a lutam döntött el, mivel az elsőben a Lacháza, a másodikban a Kaposvár bizonyult egy ponttal jobbnak. Németh negyedikként rajtolt, de ha­mar az elre állt, es maga-, biztosan győzött Gyurászik, Borka és Komáromi előtt. Rofrics a 9., Barna a 10. he­lyem ért célba. Riaba volt azonban a vi­szonylag jó kaposvári sze­reples. a Kiskuniacháza egységesebb csapata végülis jobbnak bizonyult. A három futam alapján az egyéni összesítés legnagyobb meg­lepetését a meg junior Bar­na Attila szolgáltatta, aki a 4, helyen végzett, megelőz­ve az 500 ccrn-es magyar bajnok Halász Lászlót (Zal­ka SE) is! Az egyéni sor­rend: 1. Borka. 2. Bohuslav (mindkettő Kiskuniacháza), 3. Komáromi. Az 1982. évi országos csa­patbajnokság végeredménye: 1. Kiskuniacháza 20 pont, 2. Kaposvár 25, 3. Zalka MMK 49, 4. VOSE 66, 5, Tá- pióbicske 79. Talán egyetlen fordulóban sem érvényesült eddig olyan mértekben a papírforma a labdarúgó NB H-ben. mint legutóbb. Általában az ott­hon játszó csapatok, kihasz­nálva a hazai környezet elő­nyeit. simán vették az aka­dályokat. Mindössze három palvan történt másképp. Az egyik, a bajnokesélyesnek kikiáltott SZEOL AK. Sop­ronban! nyert, de ennél is váratlanabb eredmeny a Szekszárdi Dózsa újabb bra­vúrja a fővárosiban. A szek­szárdiak így pontjaikkal ma is sakkban tartják a lista­vezetőt. Bár hivatalosan fél- sikerként könyvelhető el, mégis teljes mértékben elé­gedettek lehetünk a Siófoki Bányász újabb idegenbeli döntetlenjével. A nemreg még élen álló Bauxitbányász otthonában egy pontot el­csípni nem kis fegyvertény. A Siófok ezzel ismét javí­tott heiyzeíen, bár pont- mennyiségét tekintve to­vábbra sem érezheti bizton­ságban magat. Bauxitbányász—Siófoki ■ Bá­nyász 1:1 (0:0) Tapolca. 2000 néző. V.: Ádám (Szabó J., Szemes) Bauxitbányász: Déri — Tóth. Lovász, Farkas, Matér — Major Ormai, Túri, Hor­váth — Németh; Gosztola. Edző: Németh Lajos. Siófok: Horváth II. — Bretiner, Pardavi, Onhausz, Virág — Takács, Bódi (Be­lényesi a S0. percfjen), Ka­rasz (Szajcz a 63. percben) — Károlyi, Horváth I., Tie- ber. Edző: Szőke Miklót. A mély talajú pályán a Siófok kapott először labra és mindjárt az elején Hor­váth I. 30 méterről küldött nagyerejű lövését Déri csak bravúrral tudta szögletre menteni. Továbbra is válto­zatos volt a játék. a 6. percben a hazai Horváth lesrőá futott el, Pardavi csak lerántani tudta a 16- os vonalán. Gosztola rtagv- erejű szabadrúgása azonban elakadt a sorfalban. Az el­lentámadás során Tieber el­húzott a jobbszé’.en, beadá­sát Bódi kapásból alig küld­te a jobb sarok mellé. Vá­laszul Túri átadását Németh lőtte kapura, de Horváth II. szögletre hárított. A 20. percben Gosztola lefutotta a siófoki védelmet, de lab­dája nagy helyzetben a ka­pujából kifutó Horváth II. fölött elkerülte a kaput. Közvetlen utána Onhausz laböaelrúgásért sárga lapot kapott. A 35. percben ismét Tieber vezetett támadást a jobb oldalon, beadását Ká­rolyi alig emelte a kapu fölé. Még ugyanebben a percben Gosztola újabb bormba erejű szabadrúgását kellett védenie Horváth II- nék. A második félidő eíső perceiben Németh közelről küldött hatalmas lövését Horvath II. óriási bravúrral hárította. Két perccel ké­sőbb a siófoki kapus kifut­va lábbal mentett hazai név­rokona elől. A kapus itt megsérült, es kétperces ápo­lásra szorult. Továbbra :s változatos volt a játék, bár a kapuk nem nagyon forog­tak veszélyben. jpert a vé­delmek jól álltak a lábukon. A 62. percben Károlyi be­adását Tieber kapásból lőt­te fölé. Szorongatott a sió­foki csapat, miután Szajcz beállításával új lendületet vett. És a 63. perc meghoz­ta a vezető gólt is. Boái szögletét Szajcz az ötösről fejelte a kapu közepébe. 1:0. Ezután Horváth I. ve­szélyeztetett, de előle Gosz­tola nagy helyzetbe^. men­teni tudott. A 89. percben egyenlített a hazai csapat: Egy fordítottan ítélt sza­badrúgást Pajor íveli a ka­pu elé, Farkas szabadon kaphatta a labdát, s úgy fe­jelte meg. hogy az a jobb oldali kapufáról perdült a gólvonalon túlra. 1:1. Ezen a mérkőzésen na­gyon okosan és taktikusan játszott a siófoki csapat. ’ A jól időzített les taktikának a tapolcaiak nem találták meg az ellenszerét. Igaz. szünet után a vendégek többet kez­deményeztek, de a siófoki csere után a somogyiak kö­zéppályás játéka nagyon fel­javult. és nem véletlenül szereztek ekkor vezetést. Igaz, a helyzetek alapján a siófokiak közelebb áfttak a győzelemhez, de az egy pont­ra a játék egésze alapján is mindenképpen rászolgáltak. Jók: Horváth II., Pardavi, dnhausz. Takács. Szajcz, il­letve Tóth, Mater, Túri, Gosztola. Molnár József További eredmények: Salgótarján—Kecskemét 2:1, Ganz-MÁVAG—Dorog 2:1, Soproni SE—SZEOL AK 0:2, Volán— Nagvbátony 4:1, Nagykanizsa—Baja 2:0, 22. sz. Volán—Szekszárdi Dózsa 1:2, Kazincbarcika—Ózd 3:1, Eger—Keszthely 4 :2, Hód­mezővásárhely—Debreceni Kinizsi 3 22. Pardavi most is a védelem oszlopa volt 1. Volán 10 7 1 2 24-11 15 2. Szeaszárd ló a 3 1 13* 9 15 3. SZEOL AH 10 6 2 2 22-12 14 4. Kazincbarc. 10 5 2 3 20-13 12 5. Bauxitbáhy. 10 4 4 2 ló-13 J 2 6. Debreceni K. 10 4 3 3 18-13 11 7. Eger 10 5 1 4 20-10 11 8. Hód mező vas. »0 5 1 4 16-14 11 9. Sopron 10 4 3 3 14-13 11 1«. Salgótarján 10 4 2 4 15-14 10 11. Ózd 10 3 4 3 15-15 10 12. Siófok 1« 3 3 4 14-16 9 13. 22. S7. Volán 10 2 4 4 18-20 8 14. Kecskemét 10 3 2 5 12-14 9 15. ''agvkanizsa ‘ 10 3 2 5 14-17 8 16. Keszthelv 10 3 2 5 11-15 8 17. Nagvbátory 10 3 2 5 11-20 8 18. Hanz-MAVAG 10 3 2 5 14-27 9 19. Baja 10 2 2 0 9-t 5 6 20. Dorog 10 2 1 7 14-22 5 Labdarúgó NB I fl Rába ETO nyerte Területi bajnokság a rangadói 4 A labdarúgó NB I-ben nagy erdexlődes kísérte az egvetlen vasárnapra maradt mérkőzést, amely igazi rang­adónak bizonyult. Az első hely megszerzése szempont­járól fontos találkozón a ta­valyi bajnok győriek az idén nagyszerűen szereplő C -'.epeit látták vendégül es 22 ezer néző előtt. Nagy B. játékvezetése mellett, nagy­szerű “ mérkőzésén, a vártnál biztosabban vertek a Cse­pelt. RÁBA ETO—CSEPEL SC 4:0 (1:0) Góllövök: Pócziík, Mii« (2—2). 1. Rába FTO 7 6 — 1 22- 3 12 Ferencváros 7 5 1 1 19- 9 11 3. Csepel 7' 4 2 1 12-10 10 4. Bp. Honvéd 7 1 — 3 12-10 8 5. Vasas 7 3 1 3 16-14 7 6. Ü. Dózsa 7 2 3 2 12-11 7 7. Debrecen 7 2 3 2 8- 7 7 8. Békéscsaba 7 2 3 2 12-12 7 9. Pécs 7 3 1 3 10-11 7 10. Videoton 7 3 — 4 12-13 6 11. Tatabánya 7 2 2 3 9-11 . 6 12., Diósgyőr 7 2 2 3 10-13 6 13. Nyíregyháza 7 2 1 4 5-10 5 14. MTK- VM 7 2 1 4 5-16 5 15. ZTF. 7 2 — 5 7-12 4 16. Haladás 7 l 2 4 5-14 4 Öt telitalálat a totón A 41. jatekhéf nyertes szelvénye: 1, 2, 2, 1, x, 2, 2; x, 1, 1, x. x, x; + 2. öt fogadó ért el 13 -(- 1 találatot, nyereményük egyenként 378 424 forint, a 13-sok 47 819, a 12-sek 1408. a U-sek 13«. a 10 sek 37 fo­rintot fizetnek. Megugrott a Rákóczi A területi bajnokságban jónéhány érdeklődéssel várt mérkőzésre került sor va­sárnap. K: Rákóczi—Mazaszászvar 2.0 (2:0) Mázaszászvár, 600 névó. V.: Kleiber. Rákóczi: Horváth — Pe­tő, Zentai, Petrák, Ctsorba — Gyurics (Szőke az 50. perc­ben), Prancz, Vékony (Ka­kas a szünetben) — Boros, Nagy, Wéber. Edző: Csaba Gábor. Mázaszászvár: Pál (Oláh) — Borsos, Maglódi, Katona, Komáromi — Czdr, Kaja (Kővári a 72. percben), Guth, Hodosi — Agócsi, Beke. Ed­ző: Róth Antal. 10. perc: Borost 18 mé­terre a kaputól buktatták. A labdát Vékony talppal Csorba elé gurította, aiki a sorfal mellett élesen lőtt a bal alsó sarokba. 1:0. 12. perc: Balról Boros küldte be a labdát köizépre. Pál előbb megkaparintotta, majd kiejtette, a szemfüles Nagy ott termett, és közvetlen közelről a hálóba pofozta a labdát. 2:0. Erre a mérkőzésre szokták azt mondani, hogy örüljünk a két pontnak, de minden egyebet gyorsan felejtsünk el. Való igaz, aimlt ezen a délutánon a Rákóczi 70 per­cen keresztül a labdarúgás ürügyén „művelt)”- az akár a spoi-tág paródiája is le­hetne. Egyszerűen érthetet­len. hogy gyors, kétgólos ve­zetés birtokában komoly já­tékos múlttal rendelkező labdarúgók miként tudnak ennyire visszaesni, ahelyett, hogy nyugodtan, higgadtan szőtték volna támadásaikat. A kaposvári csapat játéka egyre inkább elszürkült, s ezzel valósággal talpra se­gítette a már földön fekvő ellenfelét, Szerencse volt a két gólos előny — ebben a hazaiak kapusa is jelentős szerepet játszott —, mert negyedóra elteltével a ha­zaiaknak — ha tetszik., ha nem — rá kellett ébredniük, hogy egy fogatlan oroszlán­nal állnak szemben. Bi­zony, ha a ban'yászcsapat- nak akar csak egyetlen ép-, kézláb tamadója van, a Rá­kóczi valószínű vesztesen hagyja el — kétgólos előnye után is — a játékteret. Mint mar megannyiszor, most is a- középpályás játék akado­zott elsősorban, amelyen a cserek csak tovább rontot­tak. Furcsa dolog ilyen po­zíció tudatában leírni, de az igazsághoz tartozik: ha a Rákóczi nem tud változtatni jelenlegi játékán, s ha nem kováosolódi’k egységesebbe a csapat, elkerülhetetlen egy ma még csak sejtett ku­darcsorozat Jók: Horvath. Vékony,- időnként Zentai ék Boros, liléévé Ka­tona, Guth, Hó­dost Tánesics SE— Enyingi 3:2 (2:0) Kaposvár. 150 néző. V.: Sör. „Vízilabda”? Csaknem azzá vált a Táncsics (fehérben) — Enying mérkőzés Táncsics; Füre­di.— Petró, Tóth, Katona, Lajtai (Herbei) — Var­ga, Zsolt dr., Szigeti (Balázsj — Megye ti. György, Pintér. Edző: Zsol­dos László. Enying: Kötél — Tilhoff, László, Kiss, Lakatos (Ben- de) — Beleczki, Semlyén, Csehkiss. Verbóczki — Ger- gics. Lepsényi (Jobbágy). Edző: Saiga Géza. 36. perc: Varga jobbolda­li beadásai Megyeri 5 mé­terről lőtte a bal alsó sa­rokba. 1 :0. 39. perc: Pintér futott el a balszélen, kicselezte őrzőjét, beadását Lsolt dr. 6 méter­ről továbbította a bal sa­rokba. 2:0. 56. perc: Zsolt dr. jó ütemben ugratta ki Györ­gyöt, aki bar kisodródott, 8 méterről így is a kapu bal okialaba küldte a labdat. 3:0. 76. perc: Jobbágy becse­lezte magát a kapu előteré­be, s a meglepett hazai vé­dők között 5 méterről szé­pített. 3:1. 82. perc-: Egy jobbról ka­pu elé érkező labdánál a Táncsics védők isimét egy­másra vártaik, így Gergics 4 méterről a kimozduló kapus mellett a bal sarokba lőhe­tett. 3:2. A csúszós, sáros talaj el­lenére jó iramú, változatos mérkőzésen a Táncsics nagy mezőnyfölényben játszott, a vendégek eleinte csak a vé­dekezésre fordítottak gon­dot. Már-mar mindenki nagyarányú Táncsics-győ- zelmet várt, amikor az enyingiek változtattak tak- tikajuKon, és bátran kitá­madtak. Szerencsére későn ébredtek föl és a 6 perc aiatt élért két góljuk így csak szépítést eredményez­hetett. Jók: Varga, Megyeri, Tóth. Pintér, illetve Tilhoff. László, Beleczki, Csehkis. Jurák Jó*sef Nagyatádi VSE—Pécsi BTC 2:0 (2:0) Nagvatad, 1100 néző. V.: Pauer. Nagyatád: Szabó — Utast, Miklós, Hoffmann, Simortecz — Kiss, Borsfái (Simon), Fendrik — Pintér (Kovács 11.), Lóki, Mohácsi. Edző: Futsz János. PBTC: Fiedler — Tóth. Biró, Lutz, Bodor — Jokl, Aradi, Bagoly — Gettó, Ab rahám (Várhelyi), Lajos Edző: Oskó LAszló. 24. perc: Mohácsi lövésé először lepattant a védők­ről. a labda Kiss elé került, akinek újabb próbálkozása eredménnyel zárult: a labda (Folytatás az 5. oldalon.)