Somogyi Néplap, 1982. szeptember (38. évfolyam, 204-229. szám)

1982-09-07 / 209. szám

Balaton-knpa kerékpárverseny Szekszárd neve nyolcadszor is a serlegen Itt még nyolc kör várta a nagyokat LABDARÚGÓ NB II Váratlan vereség Vasárnap délelőtt júliusi melegben folytatódott a harc a kerekesek Baiaton-kupájá- ért. A másnapi programot a hagyományos hegyi körver­seny jelentette a fonyódi 5.4 km-es távon. Iga/., az első nap v legjobbjai közül néhá- nyan már nem vállalták ezt a „levezető” számot. Hogy a 207 km-es fciajnoki táv avagy anyagi szempontok játszottak-e közre, nem tud­ni, de tény, még szombaton elutaztak többek között a Tipográfia kerekesei, s így nem rajtolt a friss országos bajnok Antal, és hiányzott a Ganz MÁVAG versenyző­je Frommer is. A nyolc körre együtt induló felnőt­tek és juniorok így is csak­nem régig szép harcot vív­tak. Négy kc>r megtétele után Németh Z.. Szánló, Bu- si és Moldván mintegy két­száz méteres előnyre tett szert, de mögöttük még együtt volt a mezőny. Két körrel később már csak Szántó maradt meg az „éllo­vasok” közül, hozzá csatla­kozott viszont a szegedi Lu­kács, a BKV-s Szuromi és a szekszárdi Halász László. Ahogy fogytak a körök, úgy kezdett megnyúlni a mezőny. Az utolsó kör előtti csenge­tésnél Szuromi és Halász vá­gott az élre. így mindenki azt hitte, hogy kettejük kö­zött dől el az elsőség An­tiéi nagyobb volt a meglepe­tés, amikor nagy hajrá kö­zepette egy autóbusz mö­gött a célba érkezett az él­csoport. Hogy miként. tör­ténhetett, nem sikerült ki­deríteni, de néhányan utol­érték azt a buszt, amelyet még a forgalomterelők „veszélymentesen” elenged­tek az élboly előtt. Miután a nagy jármű visszafogta őket, meg nehány verseny­TOTO A nyertes szelvény: 1, 1, 2, 1, x, 1, 1, 1,* 1, 1, 1, 1, 1 + 2. A 36. játékhéten 21 darab 13+1 találatos szelvény akadt. Ezek nyereménye egyenként 133 455 forint. A 13-ások 37 262, a 12-esek 956, a 11-esek 44, a 10-esek 10 forintot érnek. A megyei bajnokság leg­utóbbi fordulójában nagyon termékenyek voltak a csa­patok. Hét mérkőzésen negy­ven gól született, és ez min­den bizonnyal az utóbbi évek egyik rekordjának számít. zönek sikerült a felzárkózás. A célban nem is lehetett fel­vételt készíteni a befutásról, mert az autóbusz erősen ta­karta a közvetlen mögötte haladó kerekeseket. Szeren­csére a bírák a helyükön voltak. így vitamentesen megállapíthattak a sorren­det. A győzelmet a moson­magyaróvári junior Tóth István szerezte meg, aki csaknem végig az üldöző boly élén hajtott. Mellette a szekszárdi Halász László „csak” második lett klub­társa. Sajó előtt. Gyors számlálás, és kiderült: átlag 8,50-es köröket mentek a „nagyok". éppen annyit, mint az ifik. Igaz. nekik két körrel kevesebbet kellett megtenniük. A Balaton-kupa új gazdá­jának megállapításáért idő­közben már folyt a nagy számolgatás, bizony elég sok vita közepette. És nem elő­ször. A versenykiírás ugyan­is nem rögzíti vitathatatlan pontossággal, hogy az Össze­tett versenyt milyen formá­ban kell kiszámítani. Csak abban volt egységes az ál­láspont, hogy a következő évre ezt végleg rögzíteni kel- leije. Azért a versenybíró­ság végül is a „helyzet ma-' gaslatára” került, számolt és döntött: a kupa idei védő­je a Szekszárdi Szövetkezeti Spartacus lett. Ök érdemel­ték ki ismét a kupát, ame­Általában érvényesült a pa­pírforma. Kiss J. SE—Somogysárd 6:2 (3:1) Kapoly, 400 néző. Vezette: Cservölgyi. lyet az előző két évtized versenyei során immár két alkalommal vegleg hazavi­hettek. Ezúttal nyolcadszor vésik egyesületük nevét a serlegre. A körverseny korosztá­lyon ken ti legjobbjai: Gyermek: (1 kör): 1. Nagy (DS1), j Reibling (Szek­szárdi. 3. Nagy (Tamasi). Úttörők: (2 kör): 1. Ke­nyeres (DSI). 2. Csórni (KSI), 3. Egyedi (Tamási). Serdülök: (3 kör): 1. Mol­nár (PSI), 2. Haszonits (Mosoni V.), 3 Jávor (Szek­szárdi. Ifjúságiak: (6 kör): 1. Fu- kesz (FTC), 2. Reibling (Szekszárdi, 3. Tornóczki (Szegedi Ép.). Felnőtt és junior: (8 kör): 1. Tóth I. (Mosoni V.), 2. Halász L. (Szekszárdi, 3. Sa­jó (Szekszárdi, 4. Csathó (MVSC), 5. Szántó—Lukács (Szegedi Ép.), 6. Takacs A. (BKV Előre). A kétnapos összetettben a korcsoportonkénti győzte­sek: gyermek: Nagy Zoltán (DSI), úttörő: Kenyeres (Debreceni Sí), serdülő: Já­vor (Szekszárd), ifjúságiak: Tornóczki (Szegedi Ép.), ju­nior: 1. Tóth (Mosoni V.). 2. Sajó (Szekszárd), 3. Maul (PMSC). felnőttek: 1. Szuro­mi (BKV E.), 2. Nagy Gy. (Ganz—M.), 3. Busi (BKV E.). J. R. Kiss J. SE: Kovács — Frics­ka, Ranai, N’íer, Pelyvás, Mé­száros, Varga (Balázsi, Végh, Nérei, G.vörke, Gödör (Vészi). Edző: Kétszeri Ferenc. ’Somogv- sárd: Németh — Sági I., Maii, Sági II.. Lukács, Takács, Szá­lai, Göndöcs, Cziffra (Dávid), Vancsura, Szukics. Edző: Mali Miklós. Góllövök: Vegh (4), Varga. Vészi, illetve Szukics. Sági II. Jók: Frecska, Pelyvás, Mes/.aros, Vegh, illetve Né­meth, Szukics. Kálmán Ferenc Tabi MSC—Fonyod 6:1 (2:0) Tab, 200 néző. Vezette: Pintér. Tab: Kiss I. — Reichert Vendl. Kovács, Molnár, Szőnvi, Barabás (Tóth), Kiss II.. Ber­ki (Spilák), Reichen J., Majkó. Edző: Puha József. Fonyód: Gelencsér — Bodó. Kenéz. An­tal, Dékány. Zámbori, Pasz- tu.sics. Zsirai, Kránicz (Per- necz), Boros, Biczó. Edző: Dr. Vida János. Góllövök: Reichert J. (4) Kiss I.. Tóth. illetve Per- necz. Jók: Reichert 7... Sző- nyi, Reichert J„ Kiss II., A somogyi sportbarátok szempontjából kedvezőtlenül alakult a labdarúgás máso­dik vonalának eredménylis­tája. A hétről hétre nagysze­rű teljesítményt nyújtó és a táblázat harmadik helyen ta­nyázó Siófoki Bányász sa­ját pályáján szenvedett ve­reséget az Egertől. Nem is annyira a két pont elveszté­se. mint annak körülményei voltak nagyon lehangolóak a szurkolók számára. E talál­kozón túl is akadt meglepe­tés szép számmal. A Salgó­tarján Baján győzött, á Szek­szárd Szegeden csípett el egy pontot, miként a Sopron Nagybátonyban. A listaveze­tő 22. sz. Volán kikapott Debrecenben, és így az élen átadta a helyét a mezőny egyetlen veretlen csapatá­nak, a »Bauxitbányásznak. EGER—SIÓFOK 3:0 (1:0) Siófok, 3000 néző. V.: Ká­rász (Szabó J. Hamar). Eger: Bartos — Birincsik, Zsidai. Paívaros, Lengyel — Bartka (Horváth 62. perc). Móricz, Csepregi — Méhesi, Kiss T„ Pécsi. Edző: Szent­marjai Tibor. ' Siófok: Horváth II. — Brettner, Pardavi. Onhausz, Virág — Karasz, Bódi (Be­lényesi 58. perc), Szajcz — Tieber, Horváth I., Szabó (Károlyi 68. perc). Edző: Szőke Miklós. Meg az első percben járt csak az óra mutatója, ami­kor Szabót csak szabályta­lanul tudták szerelni a 16-os vonalánál. A labdát Bódi hatalmas erővel rúgta ka­pura. és Bartos csak nagy üggvel-bajjal tudott hajta­ni. Továbbra is lendületben maradt a Bányász, amit jel­zett, hogy a 10. és 11. perc­ben ismételten szabadrúgás­hoz jutott az ellenfél, kapu­jának előterében. Bódi előbb mellé, majd fölé lőtt. A 12. percben az egriek vezettek egy tormás támadást, Méhe­si azonban nagy helyzetét nem tudta értékesíteni. A 15. percben viszont Tieber átadását Szajcz 16 méterről alig rúgta kapu mellé. A 18. percben az egri Kiss 20 mé­teres szabadrúgása a sorfal­ban akadt el. Két perccel később a másik oldalon Sza­bói éles beadását Tieber négy méterről penderítette mellé. A 29. percben Mehesi lövését Horváth II. csak a kapufa segítségével tudta ártalmatlanná tenni. A 35. percben szerzett vezetést az Eger. Pardavi rosszul talált el egy labdát, az lecsúszott lábáról, « szemfüles Méhesi jutott ezáltal jó lehetőséghez és 10 méterről a tehetetlen Horváth II. mellett a kapu­ba talált. 1:0 Még Bódinak volt egy kecsegtető lövése 30 illetve Boros. Kiállítva: Zámbori utánrúgásért, a 66. percben. Tab ifi—Fonyód ifi 5:0 Farkas István Csurgó—Barcs 3:2 (1:2) Csurgó, 350 néző. Vezette: Kercza. Csurgó: Major — Czink. No- vak. Máté, Kovács A., Tátrai F., Mód, Kütsön (Kiss). Tátrai J. (Horváth R.). Markek, Pén- tek. Edző: Készéi Ferenc. Barcs: Kótai — Edesár, Erdelecz, Hor­váth, Gölöncsér. Holdosi, Wjnk- ler. Gulyás. Burka, Nagy, Cser- völervi (Porrogi). Edző: Gibizer József. Góllövök: Tátrai J., Mar­kek. Mód. illetve Nagy. Bur­ka. Jók: Czmk, Novák, Mód. Markek. Pentek. illetve Kó­tai, Edesár, Burka. Csurgó ifi—Barcs ifi 2:0 Kovács Antal Roglarlelle—Marcali 4:1 (2:0) Boglarlelle, 400 nezó. Ve­zette; Jutat. méterről, ez azonban mellé szállt. Szünet után ismét Bódi lő­hetett szabadot 18 méterről, ezt azonban a kapus szög­letre hárította. A következő percben Pécsi éles lövését védte Horváth II. Az 55. percben ugyancsak az egri szélső hibázott óriási hely­zetben. A 60. percben vi­szont Szajcz 18 méteres lövé­se adott nagy munkát Bar­tóknak. Ezután Karasz, majd röviddel utána Tieber ha­gyott ki helyzetet. A • 75. percben megpecsételődött az egyenlítésért küzdő Siófok sorsa. Brettner kézzel sem tudta visszarántani a kiug­ró Méhésit, aki 16 méterről a felső sarokba lőtt. 2:0. E gólnál Kárász játékvezető térdsérülést szenvedett. le kellett vinni a pályáról, így a játékot a későbbiekben a korábbi partjelző Szabó Já­nos irányította. A 80. perc­ben Méhesi lesről ugrott ki. a védők leálltak, így a csa­tárnak nem volt nehéz a ka­puba gurítania. 3:0. Mindkét csapat idegesen kezdte a mérkőzést. Az eg­riek azonban előbb lehig­Bóvelkedett meglepetések­ben a területi bajnokság ne­gyedik fordulója. K. RÁKÓCZI—PÉCSI BTC 5:0 (2:0) Kaposvár, 1000 néző. V.: László. Rákóczi.; Horvath — Pető, Zentai, Petrák (Prancz, — Csorba — Kakas, Hámori, Vékony — Czabula. Bödis, Véber (Szőke). Edző: Csaba Gabor. PBTC: Fiedler — Toth, Georgiu, Bíró, Csizmadia (Jók!) — Jurin (Lajos), Sza­bó. Aradi — Bagoly, Ábra- hám. Gettó. Edző: Oskó László. 37. perc: Czabula átadá­sát . Kakas nyeste a kapu elé, Hámori jókor érkezett, és a rövid sarok közeléből csúsztatott fejessel küldte a labdát a hálóba. 1:0. 41. perc: A gólhelyzetben levő Hámorit Aradi szabály­talanul akadályozta. A 11-est Hámori a jobb alsó sarokba lőtte. 2:0. 59. perc: Bódis baloldalon az alapvonaltól keresztbe lőtte a labdat Czabulának, aki átvette, majd éles szög­ből a rövid sarokba bombá­zott. 3:0. Roglárlcljc: Both — Pinter, Reltási, Fejes. Nagy. Hiba (Má­tyás), Csépan, Takács B„ Ka­lász, Takacs Gy. (Basids). Pusz­tai. Edzó: Pusztai László. Mar­cali: Barta — Gyurka. Hajdúi., Zajcsuk (Batazs). Babina, Ilia, Osernalovies, Ha.tdti II„ Tóth, Guricza, Hédec. Edzó; Kisborsó Imre. Góllövök: Kalász (3). Ta­kács Gv„ illetve Hajdú II. (11-esből). Jók: Both, Fejes, Csepan. Kalász, illetve Bar­ta, Hajdú I. Boglár teile ifi—Marcali ifi 2:0 Bajos Gyula Kaposgep V. L.—Kadarkát 3:1 (0:0) Kaposvár, 50 néző. Veaet­te: Papai. Kaposgép V. L.: Pánovie* — Róna, Németh (Márton), Varpa, Posta, Kiss, Dékány, Horváth R.. Ágoston. Fazekas Gy., Bag- ladi. Edző: DuscháU István. Ka­darkút: Trá.i — Ku.jbtis, Ker­eső, Farkas, Púpos, Szigeti, Kö­veti, Jakab. Bakonyi, Ráér., Miovecz (Nagy). Edző: Sch A* György. Göllövők: Ágoston (í). Kiss, illetve Szigeti ((11-es­ből). Jók: Ágostom. Fazekas Gy„ illetve Kereső, Farkas. Kaposgep ifi—Kadarkút ifi 3:0 Gén« István (Folytatás az 5. oldalon) gadtak, és céltudatos, érett játékkal fokozatosan kere­kedtek a hazaiak feüé, A Bányász mindvégig mélye* tudása alatt, gyengén ját­szott. Molnár Jóméi További eredmények: Volán SC—Nagykanizsa 2:0, Dorog—Keszthely 0.2, Bauxitbányász—Hódmező­vásárhely 1:0, Nagyba tony— Sopron 1:1, Baja—Salgótar­ján 1:3, SZEOL AK—Szek­szárd 1:1, Ózd—Kecskemét 2:1, Debreceni Kinizsi—22. sz„. Volán 2:1. Ganz-MÁVAG —Kazincbarcika 2:2. 1. Bauxitbány. S 3 2 5-t 8 2. Volán SC 5 3 1 1 7-4 7 3. 22.* sz. Volán 5 2 2 1 9-S 6 4. Debr. Kinizsi 5 ■) 2 I 8-8 6 5. Ózd 5 2 2 1 7-5 6 Sopron 5 2 2 1 7-5 6 7. Keszthely 5 3 — 2 7-7 6 8. Szekszárd 5 2 2 1 (-« 6 9. Salgótarján 5 2 1 2 9-7 5 10. SZEOL AK 5 2 1 2­5-4 5 11. Dorog 5 2 1 2 7-7 5 12. Siófok 5 2 l 2 8-9 5 13. Nasybátony 5 2 1 2 7-9 5 14. Eger 5 2 3 9-7 4 15. Baja 5 2 — 3 7-S 4 15. HódmezÓvÁs. 5 2 — 3 6-7 4 17. Kazincbarcika 1 I 3 7-9 3 18. Kecskemet 5 1 1 3 6-1 3 19. O’ajbányász 5 1 1 3 5-10 3 30. Ganz-MAVAG 5 1 1 3 6-12 3 62. perc: Kakas két szép csel után a tisztán álló Há­morihoz gurított, aki közel­ről megszerezte a negyedik gólt. 4:0. 67. perc: Vékony átkí­gyózott az ellenfél védel­men. a hosszú sarokba tartó lövésébe Hámori közelről beletette a lábát és a lab­dát beljebb .segítette. 5:0. A mérkőzés elején nem úgy látszott, hogy ilyen sima és b'ztos hazai győzelem születik. Igaz. a Rákóczi vé­gig a kezében tartotta az irányítást, nagyon sokat birtokolta a labdát, de a ka­pu előterében elfogyott a tu­domány, es sorra maradtak ki a nagy lehetőségek. ,A 43. percben a játékvezetőt becs­mérlő pécsi edzőt. Oskó Lászlót, a játékvezető elta­nácsolta ' a kispadról. ez is hozzájárult hogy szünet után teljesen szétesett a bőrgyá­riak játéka, s már csak a gólkülönbség volt mindvégig kérdéses. Könnyed győzelem. Jók: Petrok Czabula. Hámo­ri. illetve Fiedler. A bra hám, Tóth. J irtási Róbert MOHÁCS-VEMEN D— NAGYATÁD 0:0 Mohács, 900 néaő. V.: Osztermayer. Mohács-Véménd: Antal (Hornyák) — Nehel, Obert, Szeicz, Berki — Dárdai, Ambrus, Markovics — Schwarczkopf (Szigeti), Kor­sós, Lingl. Edző: Mathe az Imre. Nagyatád: Szabó — Mik­lós, Simonecz, Utasi, Hoff­mann, Kiss, Fendrik — Pia- tér (Lóki), Borsfái, Mohácsi (Dekonics), Simon. Edző: Fuisz János. Közepes színvonalú és ira­mú mérkőzést vívott a két együttes. A sérülések tize­delte hazai csapat körülmé­nyesen és sok hibával ját­szott.. Ugyanakkor a somo­gyiak nagy elszántsággal küzdöttek, es ezért a me­zőnyben egy pillanatig sem játszották alárendelt szere­pet. Az utolsó tíz perc *s atádi fölény jegyében telt el. Sorrendben Mohácsi, Uta­si, Fendrik hagyott ki gól szerzési lehetőségeket. A mindvégig sportszerű mér­kőzésén az atádiak mondén­képpen rászolgáltak az egrik pontra. A csapat elsősor­ban jól záró védelmének kö­szönheti sikerét. Jók: He­he!, Szeicz Dárdái, í Hetes Szabó, Srmonecz, Utasi, Kiss, Pintér. Harsanyi KaNáa (Folytatót at i. oldalon) A fehér mezes KKSE támadott, mégis a Karád nyert MEGYEI LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG Negyven gól a negyedik fordulóban Területi bajnokság Mohácson szerzett pontot a Nagyatád