Somogyi Néplap, 1982. április (38. évfolyam, 77-100. szám)

1982-04-14 / 86. szám

LABDARÚGÓ NB H Továbbra is hafedik a Rákóczi Területi bajnokság Hétről hétre élesedik a küldetem a labdarúgó NB II-ben. Az első öt helyre esélyesek makacsul ragasz­kodnak helyükhöz, s ennek megfelelően gyűjtögetik pontjaikat. Nincs is olyan forduló, amely ne szolgál­tatna néhány váratlan ered­ményt — ha egyáltalán vá­ratlannak lehet ezeket te­kinteni. Három együttes nyert idegenben a 22. for­dulóban. A somogyiak örö­mere ezek közé tartozik a Rákóczi is. A kaposvári csapat nehéz mérkőzésein szerezte meg a győzelmet Várpalotán. Helyezésén azonban ez nem változtatott, miután a Keszthely Szek- szárdon döntetlenre játszott, a Sopron pedig győzött ott­honában. A meglepetési lis­ta élére a mohácsiak szom­bathelyi győzelme kívánko­zik. Sokan várták, hogy a Komló legyőzi a Dunaújvá­rost — nem igy történt. A Duna-parti együttes nyert a bányászvárosban. A listave­zető Olajbányász csak nem tud magára találni. Az alsó régióhoz tartozó Bakony Vegyész otthonában erejé­ből csak egy gól nélküli döntetlenre futotta. K. Rákóczi—Várpalotai Bányász 2:1 (1:1) Várpalota, 800 néző. V.: Kórodi. Rákóczi: Horváth — Kozma, Z.entai. Petrák, Csorba — Szlo­vák. Kakas, Kanyar — Fábián (Várnái a szünetben), Hámori, Házi. edző: Csaba Gábor. Várpalota: Hári — Kaiser fCohner a 65. percben), Hábers- dorfer. 'Pávics, Bor — Naiv IV., Badi, Kisbej — Nagy III.. Drus- kbezi, Mokány. Edző: Jánky Miklós. Nagy lendülettel kezdett a Várpalota. A mérkőzés ele­den mindkét csapat sikerrel alkalmazta a lestaktikát. A Rákóczi elsősorban a széle­ken veszélyeztetett. Egy gyors ellentámadásnál Pet- rók jól ugratta ki a fölfutó Kozmát, s az már Hári ka­pust is átjátszotta, de ki­sodródott, * így az. oldal há­lóba lőtt. Mindkét csapat nagy ambícióval támadott; nem egyszer az utolsó pil­lanatokban hárítottak cáak a védők. A kiegyenlített SPQEl ■ S P O RTsborJ SPÜR I SPpRTSPORTSPORT.SPOaVá Ttspori»sport®sr Totó A 15. hét nyertes szelvé­nye. x. 2. 2, 2, x, 2, töröl­ve. 2, 2, X, 1, 2. 1; 2 + 2. A Sportfogadási es Lottó Igazgatóság közlése szerint sem telitalalatos, sem 13 ta- lalatos szelvény nem akadt. A 15 darab 12-es szelvény­re egyenként 332 548. a 11- esekre 6 810. a 10-esekre 1 079 forintot fizetnek. küzdelemben főként Kozma felfutásai akoztak izgalmat a hazai kapu előtt. Két íz­ben Kakas teremtett jó helyzetet. Előbb szerencsé­vel menekült meg a palotai kapu a góltól, másodszor Hári mentett merész lábra- vetődéssel a középpályás elől. A IS. percben ismét Kakas volt a támadás szer- ‘ vezöje, jól adott be, és a labdáját a késlekedő védők között Szlovák magabizto­san fejelte a kapuba. 1:0. A gól után a palotaiak roha­moztak, volt dolga a Rá­kóczii védelmének. A 31. pereién a kaposváriak vsak szögletre tudtak szerelni. Badi beívelt labdáját Há- b ersdorfer védhetetlennl a hálóba fejelte. 1:1. A félidő vege előtt Hári ismét bra­vúrral hárított a veszélyes Kakas elől. A fordulás után mintegy negyedóráig jól játszó kö­zéppályásai révén a Várpa­lota uralta a mezőnyt. Nagy III. a kapufát találta él, a lepattanó labdát Druskóczí mellélőtte. Ekkor a csere­keret beállt Várnai vitt len­dületet a Rákóczi támadó­sorába. Az ellenállhatatlanul küzdő játékost a palotai védők nem tudták tartani. 4 63. percbeit a fölfuto Kozma Ívelte kapu elé a labdát. Várnai nagyszerű fejessel Kakashoz csúsztatta, s az jo tíz méterről laposan lőtt a hálóba. 2:1. A Várpa­lota nem adta föl a küzdel­met, de e.gyre jobban elfá­radt, s a biztos vezetés tu­datában a Rákóczi maga­biztosabban adogatott, A 75. percben gyors ellenak­ció során Horváth a 16-oson kívülre futva kézzel ért a labdahoz. Nagy III. szabad­rúgása a felső lécen csat­tant. Egyre inkább meglát­szott, hogy a rutinosabb Rákóczi lényegesen jobb erőbén van — ennek elle­nére az utolsó percig nyílt, érdekes volt a küzdelem, a végső sípszóig mindkét csa­pat nagy elánnal harcolt. Nem várt. jó iramú, vál­tozatos, érdekes mérkőzést vívott a két együttes. A ka­posváriakat némileg meg­lepte. hogy a Videoton volt válogatott NB I-es hátvéd­je. Nagy III. ezúttal jobb- szélsöt játszott a Várpalo­tában. A Rákóczi ennek megfelelően hamar rendez­te sorait, de a rutinos játé­kos így is két kapufát (!) lőtt. A palotaiak — edző­jük szerint — idei legjobb hazai teljesítményüket nyújtották, de nekik ez is kevés volt a pontszerzés­hez, az ugyancsak jól ját­szó, képzettebb, rutinosabb Rákóczival szemben. A já­ték képe alapján — igaz, nagy csatában — a kapos­váriak végül is megérde­melten győztek. A Rákóczi védelme ezút­tal megbízható volt, Hor­váth hiba nélkül őrizte há­lóját. A védők közül a gyors fölfutásokra sokszor vállal­kozó Kozma külön is dicsé­retet érdemel. Kakas nagy­szerűen irányított, jól szer­vezte a támadásokat. Elis­merésre méltóan játszott elöl Hámori és Házi, vala­mint a második félidőben beáltt, igen erőteljesen mozgó Várnát. A Várpalo­tából Hári, Hábersdorfer, Badi és Hagy III. dicsérhe­tő. Pl as kar István A további eredmények: Sabaria—Mohács-V éménd 1:3, Bauxitbányász—MÁV DAC 3:0, Szekszárd—Keszt­hely 1:1, Bakony Vegyész— Olajbányász 0:0, Komló— Dunaújváros 0:2. Sopron— PVSK 1:0, Dombóvár—Aj­ka 0:1. 1. N.-kanja#a 22 It 9 1 3« 2. Szekszárd ■yo 15 2 5 31-19 32 3. B.-bányász 22 12 H i 40-17 30 4. Sopron 22 1.0 8 4 35-2« 28 5. Keszthely 22 9 3 4 31-29 27 fi. Kaposvár 22 10 fi fi 33-18 2fi 7. Dunaújv. 22 11» 5 7 3«-20 25 8. Sabaria 22 8 7 7 24-23 23 9. Komló 22 3 3 10 28-24» 21 Ifl. Mohács-V. 22 7 fi 9 29-23 20 11. MÁV DAC 22 7 fi 9 32-39 20 12. Bakony V. 22 5 7 10 21-35 17 13. PVSK 22 7 2. 13 27-35 Ifi 14. Várpalota 22 5 3 U 19-30 13 15. Ajka 22 3 7 12 21-37 13 IS. Dombóvár 22 3 2 17 14-59 8 A keleti csoport élmezőnye: L Eger 22 11 9 2 32-18 31 2. Kaaáncb, 22 12 fi 4 31-15 30 3. Debr. K, 22 10 3 3 37-25 29 A közepcsoport élmezőnye: l. MTK-VM 22 Ifi 1 5 52-18 33 ?. Dorog 22 12 4 fi 31-18 28 3. 22. Volán 22 12 3 7 37-21 27 14 pontra nőtt a Siófok előnye Csak formailag jelentett rangadót a területi- bajnok­ság első és második helye­zettjenek összecsapása Sió­fokon, ahol a listavezető együttes a tavaly még NB Il-es Sellyét fogadta. A ha­zaiak biztos győzelmet arat­ták, s ezzel előnyük már 14 pontra nőtt A Táncsicsnak nagyon meg kellett izzadnia idehaza a Mázaszászvár el­len, hiszen a második fél­idő közepéig a vendégek ve­zettek. A Kiss J. SE és a Latinca SE kirándulása Ta­másiba, illetve Siklósra vi­szont nem sikerült. Mindkét csapat' három gólt kapott és vereséggel távozott Mint közöltük, a Barcs—Bonvhád mérkőzést később játsszák le. Táncsics SE—Mázaszászvár 2:1 (0:1) Kaposvár, 200 néző. V.: Pauer. Táncsics: Kutasi — Varsa, Rétsági. Magyar, Petró — Ba­lázs. Zsolt dr., Katona — Pin­tér I.. György (Kila), Pintér n. Edző: Tótit József. Nagy elszántsággal kezd­tek a csapatok, de a hazai­ak feltúnóen idegesen ját­szottak, sokat hibáztak. A vendég csapat higgadt 1« előbb, s már a 14. percben gólt ért el. Ezután hevesen rohamozott a Táncsics, de támadásaiban nem volt kel­lő átütőerő. A szünet után egyre nagyobb lett a hazai­ak mezőnyfölénye, s a 75. percben ez végre góllá is érett. Tíz perccel a befeje­zés előtt a győzelmet is si­került kiharcolnia. A két pontra szünet utáni játéká­val rászolgált a Táncsics. Gollövök: Rétsági, Balázs. Jók: Kulasi, Rétsági Ma­gyar, Petró. Kiállítva:, Guth. Rákóczi ifi II.—Mázaszász­vár ifi 3:2 .Jurák József Siklós—Latinra SE 3:1 (2:1) Siklós, 500 néző. V.: Lász­ló. Latin©»: resti — Bodor, Var- jpa (Széchényi), Katona. Nagy — Sóthy, Mixtai, Tvemics — Sztojka, Palkó, Tóth (Lóczi). Edző: Borsfái Géza. Az első negyedóra az erő­felmérés jegyében telt el. Félidőben jutottak vezetés­hez a hazaiak, de a marca­liaknak tíz perccel később sikerült kiegyenlíteniük. A félidő befejezése előtt egy büntetőrúgás ismét a sikló­siakat juttatta előnyhöz. A szünet után, amikor a ha­zaiak újabb góllal növelték előnyüket, a Latinca föladta védekező harcmodorát, helyzeteket is dolgozott ki, de az eredményen már nem Megyei labdarúgo-bajnoksag Marcaliban is biztosan nyert a Boglárlelle ' B&M Vasa#*—Agraria SE 3;J (1:0) Kaposvár, 300 n-e&o. V.: La&kai. Vasa«: Oláh — Pavel, Pataki, Kovács (Horváth), Ato, Fábián. Pető, Szabó (Pintér), Hideg, Tóth, Kelemen. Edző: Herbei József. Agraria SE: Szekeres — Lakatos, Szabó, Kulcsár, Ver­tier (Csuha), Tóth 4., Németh, Toth L., Urbán (Szalai), Dóm­ján, Kcszler. Edző: Szabó Lász­ló. Goi to vök . Fabian (2), Tóth, illetve Dom .tan. Jók: Fábián, Szekeres, Szabó, Dómján. Pavel, Pataki, Tóth, illetve Vasas ifi—Agrária ifi 4:1 Csupor Gyula Boglárlelle—Marca-li 5:t (2:0) Marcali, 600 néző. V.: Ha­rapni. Rnglárlrlle: fWvae* (Both — Gróf. Pusztai, Fiiba, Fejes. Pin­tér. Kiss, Takács, Horváth, Ka las* (Basics), Rán. Edző: Papp Gvuia. Marcali: Barhta — Rá fi©!, Héder, Zajcsuk (Reres), Beck? Hajdúi, Illa., Guricza, Gyuflrtt« (Kolozs), Izsák., Edző? Kisb^rső Imre. Gollövök Pintér (2), Ban, Kalász, Takacs, Jo az egesz vendégcsapat, illetve a ha­zaiaktól senki. Boglárlelle ifi—Marcali ifi 3:2 1 Ivtis** litván Balatonkeresztúr—K. Köz­lekedési SE 1:1 (1:0) Balatonkeresztúr, 350 nettó. V.: Hoiíer. BalaionJierccztúr: Takar. — Bodi, Buxbaum T., Buxbaum /... Bakos, Börczi, Goal. Kristóf (Györkös), Biró, Varga T., Án­gyán. Edző: Szabó Zoltán. KKSE: Szalai — Zelend. Weisz, Szita (Mezei). Sturm, Csajághi, Palkovics, Weininger (Steller), Szrnka, Torma, Szilvás. Edző: Agfalvi Mihály. Góllövők: Varga T„ illet­ve Szrnka. Jók: Bakos, Var­ga T., Illetve Szrnka, Torma. Balatonkeresztur ifi—KKSE ifi 3:1 Lázár 1 str a n Ken.vnd Kéttfrty 3:2 (2:1) Fanyod, 200 néző, V.; Bod­nár, Fonynd, Föd«. — Bódé. Xr- néx. Gyökeres, Zámbort, Pintér, Pernecz (Demeter), Boros, Ható (Lepenye), Pasztusicz, Pető. Ed­ző: dr. Vida János. Kéthely: Varga — Bertha, Szabó, Tanai, Sípos. Fekete, Turcsi, Sztuiyogh, Baesics. Bakai, Csonka. Edző: Golkjvók: Bo­ros, Bodo, Pe­tő, , Illetve Szú­rt yogh, Fekete 11- esből. Kiállítya Tanai. Jók: Bodó, Boros, illetve Sza­bó, Szunyogh, Csonka. Zakanvl Kalman Fonyodi ifi— Kethely ifi 2:1 Kaposgép VL— Kadarkút 4:1 (2:0) Kaposvár, 150 néző. V.: Pápai. Kaposgép VL: Czeibert — Róna, Balogh, Márton, Varga. Fazekas F.« Fazekas Gy., Ha- nusz, Ágoston, Hor­váth (Bagladi). Vé- b er. Edző: Dusetaak I »tvan. Kadark u t: Bartha — Ne­meth, Matán, Löki, N'aey Sziget! C*s., Bakonyi (Kereső), Szigeti G., Jakab, Nagy L. (Pú­pos), Hosszú. Edző: Maian Jó­zsef. / GoUóvők: Ágoston (3), Ha­diét Ve Hosszú. Jók: A Vasas (sötét mezben) biztosan tartotta otthon a két pontot Ágoston, Eona. Hanusz, il­letve Matán, Lóki. Kadarkút ifi—Kaposgép VL ifi 3:0 Gönez litván (Folytatás az 5. oldalon) Pintér I. (balról) harcol ellenfelével tudott változtatni. Góllövő: Sztojka. Jók: Sóthy, Mixtai, Sztojka, Palkó. Jurák József Siófok—Sellye 4:1 (1:0) Siófok, 1200 néző. V.: Lu­gast Siófok: Horrálh II. — Brelt- ntr. Taikács, vaszil, Virág — Kamasz. Bódi, Olajos — Károlyi. Horváth I-, Szabó. Edző: Szőke Miklós. Az érdeklődéssel kísért rangadó remek *iramban, változatos játékkal indult. Károlyi juttatta vezetéshez csapatát, majd büntótörú- gásból ő növelte az előnyt is. A szünet után egyre na­gyobb fölénybe került a Siófok. Formás támadások gördültek az ellenfél kapuja felé. s a vendegek tehetet­lenek voltak. A 70. percben a sellyei Vargát a játékve­zető megsértéséért kiállítot­ták. A tavalyi NB Il-es csa­pat a 85. percben tudott szépíteni bümíetőrúgásból. Bíztatóan játszott a Siófok, formajavulása egyenletesnek látszik, a győzelmet ilyen arányban is megérdemelte. Gollövök: Károlyi :i (egyet 11-esből), Szabó. Jók: Ka­rasz, Bódi, Olajos, Károlyi, Szabó. Siófok ifi—Sellye ifi 6:1 Molnár József SE Tamási—Kiss J. 3:0 (1:0) Tamási, 800 néző. V.: Sár­kány. Kiss J. SE: Kováé« — Ite«#- ka. Banal, Nier, Kádár — Né- rei, Varga, Csehi — Végh, Krisz- bai (Petár), Gödör. Edző: Két­szeri Ferenc. Jó iramú, színvonalas mérkőzésen veszített a Kiss J. SE. De míg a tamásiak szórványos támadásaikból három szerencsés gólt' értók el, addig a kapolyiak sorra kihagyták helyzeteiket. A mezőnyben nyújtott telje­sítményt egyáltalán nem fe­jezi ki a mérkőzés végered­ménye. Jók: Recska, Bamai, Kádár, Végh. OHmi Untt TOVÁBBI ERED MENYEK: Zsolnay SE—Bátaszék 1 A, Boly—Kisdorog 2:1, PBTC— Paks 0:0. 1. siofok a n í — w-ií » 2. Kisdopof B I 1 ( 97-27 25 3. Sellye 22 9 7 6 40-32 25 4. Táncsics SB 22 8 8 6 26-2« 24 5. Bólv 22 8 7 7 27-28 23 6. M.-szászvár 22 18 2 10 33-32 23 7. Siklós 22 í 1« 5 30-20 22 8. Tamási 22 8 4 10 28-29 3» 9. Bonvhád 21 5 10 8 23-25 20 1*. Paks ?2 5 1« 7 31-35 20 11. PBTC 22 8 8 8 25-31 20 12. Bátasxók a 6 8 8 30-2« 20 13. Latinca SB 22 C 7 » 30-34 19 14. Kiss J. SE 22 6 8 10 21-32 18 15. Zsolnay 22 8 5 11 15-40 17 1«. Barcs 31 5 8 Ml 27-39 1« Motocross-OB Jól sikerült idénnyitó Jól sikerült az idei első komoly erőpróba a somogyi molocrossozóknak. A hét végén a Székesfehérvár mel­letti Ördög-hegyen rendez­te meg a budapesti Zalka Máté motorosklub a sár- szentmihályi minicross­szakosztállyal közösen az első osztályú erossozok or­szágos bajnokságának első futamát. Ezzel párhuzamo­san a másodosztólyúak meghívásos versenyen mer­hették össze tudásukat. Három éve nem berregtek mar motorok az ördög-he­gyi pályán, így a itaiaj meg­lelte lösen nehéz, köves volt,' s a mintegy tíz-tizenötezer érdeklődő küzdelmes, jó versenyt látott. A kiváló rendezés ellenére történt sérülés: egy motoros ^be­robbant” a közönség közé, s két ennbert kórházba kel­lett, szállítani. Ez a közjáték azonban a közönség fegyel­mezetlensége miatt követke­zett be, mivel az emberek nem maradtak a kijelölt pályán kívül. A kaposvári Közlekedési SE ezen a vasárnapon „aratott”, s a legbőségesebb „éremtermést takarította be” a szakosztályok közül. Németh Kornél 250-es Husqvarna motorjával az első futamban a 7., a má­sodikban pedig a 12—15. helyről rajtolt, de mindket­tőben hamar az élre állt, s a végen csak az első öt versenyzőt nem körözte le. Motorozása a múlt evihez képest is sokat fejlődött, s rendkívül nagy közönségsi­kert aratott. Komáromi Ist­ván vadonat új 500-as Ya­mahája csütörtökön érkezett meg, s még bejáratni sem volt ideje. A tizennegyedik Helyről küzdötte föl magat az első 1 utómban a máso­dik helyre, majd a második futamban . már végig ezüst­érmes helyen motorozva biztosan ért másodikként célba — nagy harcot víva Halásszal (Bp. Honvéd). Rofrics Károly 500-as CZ- jevel mindkét futamot tel­jesítette es az összesítésben a 8. helyen végzett. Simon Karoly motorja a délelőtti . szabad edzésen főtengely sérülést szenvedett, s így a délutáni versenyen a ka­posvári sportoló mar el sem tudott indulni. A II. osztályúak mezőnyé­ben már nem termett ..ba­bér” a somogyiaknak, Bráz András első rajtja minden várakozást fölülmúlva si­került, s közel ötven méte­res előnyt szerzett. Később fölzárkóztak hozzá többen is, s néhány motor „össze­akadt”. A tömegbukás után könnyebben megsérült, így nem folytathatta a versenyt. Barna Attila először roszr szül rajtolt, de aztán rákap­csolt, s a harmadik körben már a 2. helyen motorozott. Két körrel a futam vége előtt bukott, s ki kelletfc áll­nia. A második futamban végig dobogós helyen moto­rozott, s a plusz egy kör be- intése után motorja fékbe­rendezése meghibásodott, s ezért kellett kiállnia. Mind­két futamban értékelték azonban teljesítményét, s így az Összesítésben a 46 induló közül a 16. helyet szerezte meg (mptorhibák nélkül reális helyezése a 2. lehetett volna!). A motorosok es motorok néhány nap „pihenés” után vasárnap délelőtt Kaposvá­ron. a Hangár-dombon mé­rik össze újból erejüket, az OB második fordulójának kereteben.