Somogyi Néplap, 1980. április (36. évfolyam, 77-100. szám)

1980-04-01 / 77. szám

labdarúgó NI !! í Szombathelyi győzelem a rangadón Zonfai három szombathelyi között tör előre. Az NB II vasárnapi for­dulójában a legnagyobb fi­gyelem kétségtelenül a Ha­ladás VSE—Rákóczi rang­adót kísérte. Ez a mérkőzés akár végső döntést is hoz­hatott volna — ha a Rákó­czi győztesen hagyja el a játékteret Nem így tör­tént. Győzött a hazai csa­pat, s továbbra is izgalmas hajrára van kilátás a nyu­gati csoport élén. Ebben a fordulóban há­rom csapat tért haza ide­genből győztesen: az Olaj­bányász a KOMÉP-től, a Bábolna a MÁV NTE-től, a Sabária pedig a Bakony Haladás YSE—Rákóczi Vegyésztől szerezte meg mindkét pontot. A többi mérkőzéseken a papírforma érvényesült. Figyelmet érdemel, ami a keleti csoportban történt: az utcahosszal vezető Nyír­egyháza Balassagyarmatra utazott, s csak a mérkőzés előtt derült ki, hogy a já­tékosok igazolásait elfelej­tették magukkal vinni. A mérkőzést így a játékveze­tő nem vezette le. Egyedül­álló eset. (A nyíregyháziak előnye így is 10 pont. De mi lett volna, ha története­sen ez az előny nem ilyen tetemes?) 1:0 (0:0) Szombathely, tízezér né­ző. V.: Tátrai. Haladás: Hegedűs P. «— Bi- czó, Király, Kecskés (Hegedűs L. a 73. percben), Fischer, Hal- mosi, Nagy J. (Galántai a 39. percben), Horváth I. — Garics, Holdosi, Hauzer. Edző: Rátkaí László. Rákóczi: Horváth — Deákvári, Mészáros, Petrók, Kanyar* Gu­lyás, Zentai, Havasi (Eger a 74. percben) — Czabula (Marcsok az 57. percben), Fábián, Házi. Ed­ző : dr. Puskás Lajos. Két Haladás és egy Rá- kóczi-szöglettel kezdődött a találkozó. Az első veszé­lyes hazai roham a 12. percben futott a pályán: Garics bal oldali szöglete után a labda Horváth fö­lött elsuhanva a felső ka­pufán csattant, s csak ne­hezen szabadult föl a Rá­kóczi kapuja. A 22. perc­ben Zentai hozta jó hely­zetbe Gulyást, ő azonban a lövés pillanatában a 16-os vonalánál elcsúszott. Köz­vetlenül ezután ismét Zen­tai szólóját láttuk: két vé­dőt kicselezett, középre emelt, de Házi rossz ütem­ben érkezett, és a labdát föléfejelte. A 31. percben ismét csak Zentaitól indult a támadás: beívelését Házi elé tálalta Fábián, s ő kis­sé elhamarkodottan egyből fölélőtt. Ezután Horváth tet­te ártalmatlanná Hauzer lö­vését, majd a 40, percben Czabula lövésszerű beadását tisztázták — nehezen — a szombathelyi védők. A szünet után Házi le­rázta őrzőjét, laposan kö­zépre adott labdája elsuhant a kapu és a berobbanó Fá­bián között. Ezután Gulyás lőtt — a bal sarok mellé. E lehetőségek utáh kissé váratlanul született meg a mérkőzést eldöntő gól: az 53. percben Garics indult el a Rákóczi térfelének kö­zepéről. Horváth 1-gyel va­ló összjáték után visszakap­ta a labdát, majd a kapu­jából kimozduló Horváth és Petrók mellett a Ica pu kö­zepébe gurított. 1:0. A 61. percben nagy egyenlítési le­hetőség kínálkozott a Rá­kóczinak: Havasi szögletrú­gása után Deákvári fejjel Marcsók elé küldte a lab­dát, ő az ötösről egyből kapu­ra bombázott, de Hegedűs P. bravúrosain szögletre ütötte a labdát. Ezután Horváthnak kellett védenie előbb Hau­zer, majd Holdosi veszélyes lövését. A másik oldalon Marcsók lőtt a kapu mellé. A 73. percben érvénytelen gólt szerzett a Haladás: Garics fejeléséből ugyan a hálóba jutott a labda, de a közelben tartózkodó já­tékvezető — kezezés miatt — nem adta meg a gólt. A 82. percben még egy lehe­tőség kínálkozott a Rákó­czinak: Gulyás átemeléséből Deákvári a kaputól 8 mé­terre mellel maga elé tette a labdát, ám a lövés pilla­natában Horváth I. becsúsz­va szögletre rúgta. A Rákóczi széllel szem­ben kezdte a játékot, s mint kiderült, előbb lehig­gadt, mint ellenfele. Pontos adogatásokkal, jól időzített kiugratásokkal igyekezett megközelíteni a vasiak ka­puját. Sajnos, ebben az időszakban a mezőnyfölény ellenére sem sikerült góllá értékesíteni az előnyt. A meddő kaposvári fölény alábbhagyott, mikor az el­lenfél csapatában Nagy he­lyett Galántai jutott szóhoz. Ezután alakított ki veszé­lyes támadásokat a Haladás, s egy ilyennek a befejezé­seként született meg . a mérkőzés egyetlen gólja. A Rákóczi azonban nem adta föl: tovább rohamozott, s bár helyzetei adódtak, a gyengébb napot kifogó tá­madók nem tudták egyet­len esetben sem föltenni a pontot az i-re. A pálya középső harma­dában döntő volt, hogy a somogyi középpályások föltűnően kerülték az ösz- szecsapásokat, s ez sokszor juttatta előnyhöz a Hala- .dást. A játék összképe alap­ján a Rákóczi rászolgált volna az egyik pontra. Eh­hez azonban a támadóinak a döntő helyzetekben, job­ban kellett volna összponto­sítaniuk. Jók: Király, Hal­mosa, Horváth L., Garics illetve Deákvári, Petrók, Mészáros, Zentai. Jutási Róbert További eredmények: KOMÉP—Olajbányász 1:2, MÁV NTE—Bábolna 0:1, Bakony Vegyész—Sabária 0:2, Dorog—Várpalota 3:1, Győri Dózsa—Sopron 3:0, Komló—Körmend 1:0, Pét— Szekszárd 1:0, Mohács-Vé- ménd—MÁV DAC 2:0. 1. Rákóczi 27 18 s S 85-16 42 2. Haladás 27 17 4 6 69-27 38 3. Ajkai Alu. 27 13 7 7 42-31 33 4. Sabaria 27 12 9 6 40-30 33 5. Komló 27 11 9 7 36-30 31 6. Mohács V. 27 13 4 10 37-27 30 7« Olajb. 27 12 6 9 44-36 30 8. Szekszárd 27 10 9 8 30-21 29 9. Sopron 27 10 8 9 32-31 28 10. MÁV DAC 27 1» 7 10 31-32 27 11. Bauxitb. 27 10 5 12 32-38 25 12. Bábolna. 27 9 7 11 34-41 25 13. Bakony V. 27 11 2 14 30-39 24 14. Várpalota 27 9 5 13 33-45 23 15. MÁV NTE 27 6 10 11 28-35 22 16. Dorog 27 9 4 14 37-46 22 17. KOMEP 27 8 6 13 31-48 22 18. Pct 27 6 10 11 19-40 22 19. Győri D. 27 5 11 11 28-40 21 20. Körmend 27 5 3 19 24-69 13 A középcsoport élmezőnyei 1. Csepel 27 22 3 2 53-12 47 g V.Izzó 27 17 7 3 66-31 41 3. SZEOL 27 13 9 5 43-24 35 A keleti csoport élmezőnye: 1. Nyíregyh. 26 27 7 2 58-19 41 2. Szolnoki M. 27 13 5 9 46-31 31 3. Hódmező­vásárhely 27 10 10 7 29-18 30 4. Eger 27 10 10 7 37-32 30 5. Gyöngyös 27 11 8 8 32-38 30 Megyei labdarúgó-bajnokság Győzött a Tab a Kiss J. SE ellen A megyei labdarúgó-baj­nokság 19. fordulójában a legnagyobb meglepetéssel kétségtelenül a tabiak szol­gáltak — azzal, hogy Tabon négy góllal terhelték meg a kapolyitak hálójúit A lis­tavezető Siófok ezúttal Fo­nyódon biztosította tovább­ra is százszázalékos szerep­lését. Mivel a Kiss J. SE kikapott, így a Balaton-par­tiak előnye kilenc pontra nőtt. Kemény küzdelemben szerezte meg a két bajno­ki pontot a Boglárlelle ott­hon a Barcs ellen, míg ide­genből is győztesen térhe­tett haza a Táncsics és a VBKM Vasas. A kiesőj elöltek rangadó­ján a Karád biztosan nyert a Mernye ellen, s így a ta­bellán a 14. helyre lépett előre. Tab—Kiss J. SE 4:« (1:«) Tab, 400 néző. V.: László. 0 SOMOGYI NÉPLAP Tab: Gróf — Berki, Vendl, Kurucz, Németh, Mireider, Vink- lér, Kovács, Balázs (Androso- vics), Reichert, Győrfi I. (Győr- fi II.). Edző: Puha József. Kiss J. SE: Edőcs — Szokol. Vámos, Proncz, Répás, Monoki, Bódis, Kovács S., Dobos, Horváth L., Kovács Gy. (Görbe). Edző: Két­szeri Ferenc. A jó iramú, színvonalas találkozón a fegyelmezet­ten, nagy-nagy lelkesedéssel játszó hazaiak ilyen arány­ban is megérdemelten győz­ték le az esélyesebb vendé­geket. Góllövők: Győrfi II. (2), Németh, Mireider. Jó az egész hazai csapat, illet­ve Vámos, Kovács S., Do­bos. Farkas István Siófok—Fonyód 4:0 (2:0) Fonyód, 400 néző. V.: Mű­dig. Siófok: Maliéi — Rékási, Hor­váth III., Bocscv, Takács, Mis­kei, Reveland, Horváth I., Für­tös. Csépán, Túli. Edző: Nagy György. Fonyód: Fodor — Le­pénye, Gyuricza, Molnár, Fejes (Vecsera), Kadlicskó, Béres, Tú­rái, Kila Cs., Zámbort, Fehér Edzó: Túrái László. A hazai csapat játékán érződött három kulcsjátéko­sának hiánya, így dsak húsz percig volt egyenrangú el­lenfele a listavezetőnek. Góllövők: Horváth I. (2), Csépán, Miskei. Jók: Bocsev, Takács, Miskei, Horváth I., illetve Gyuricza, Túrái, Zámbori. Siófok ifi—Fonyód ifi 1:0. Zákányi Kálmán Karúd—Mernye 3:0 (1:0) Karád, 200 néző. V. : Szentgyörgyi. Karád: Keresztes — Kovács, Komáromi I., Komáromi II., Ku- domrák, Ellenberger, Pusztai. (Szalai), Baranyai, Szabó (Zsen- kovics), Lepenye, Hoppár. Ed­ző: Stamler László. .Mernye: Szekeres — Kovács. Horváth, Kiss, Simiglai, Tardi, Hock, Bog­dán, Tóth (Pellérdi), Cservenák, Simon I. (Simon J.). Edző: Szűcs László. A nagy tét, a két pont fontossága rányomta bélye­gét a kiesőjelöltek rangadó­jára. A hazai csapat végül is úgy szerezte meg a győ­zelmet, hogy a vendégek­nek még számottevő gól­helyzetük sem volt. Góllö­vőik: Hoppái% Zsenkovics, Le­pénye. Jók: Komáromi I., Komáromi II., Hoppár, il­letve Kiss, Hock. Karád ifi—Mernye ifi 2:2 If j. Scliácll Lajos Boglárlelle—Barcs 6:1 (3:1) Boglárlelle, Vágóhíd u., 450 néző. V.: Buzsáki. Boglárlelle: Takács J. — Hor­váth, Pintér, Nagy, Gara, Brun­ner (Oláh), Osváth, Koszics, Pusztai, Takács Gy. (Kabát), Ta­kács B. Edző' : Papp Gyula. Barcs: Kótai — Hódosi, Erde- lecz, Kovács (Magyar). Pintér, Fodor Gy., Karsai. Dóczi, Cser- jenácz, Bardek, Gulyás. Edző: Karsai Eász)ó. Jól játszott a hazai csa­pat. A vendégek helyenként túl keményen akarták meg­félemlíteni a boglárlelleie- ket, hogy elkerüljék a na­gyobb arányú vereséget. 3:1 -es állásnál Dóczi 11-est hibázott. Góllövők: Takács B. (2, egyet 11-esből), Ta­kács Gy. (2), Pusztai, Kosz- tics, illetve Dóczi (11-esből). Jók: Nagy, Brunner, Takács Gy., Takács B„ illetve Pin­tér. Karsai, Dóczi. Boglárlelle ifi—Barcs ifi 1:1. Hajas Gyula Táncsics SE—Marcali VSE 3:1 (1:1) Marcali, 350 néző. V.: Mi­sefa. (Folytatás az 5. oldalon.) I Partis eh vezeff Mexikóvárosiján megkez­dődött a Portisch—Szpasszkij saikkvilágbajnoki negyeddön­tő pároaménkőeiés. Az első játszmában Portisch sötéttel játszott és a 38. lépésben bravúros győzelmet aratott. A hírügynökségeik jelentése szerint a kiélezett játszma 27. lépésében Szpassizlkij minősé­get, majd a 29-diikben fontos gyalogot vesztett. Portisch később vezércserét ajánlott fel a nehéz helyzetben lé' Szpasszkijnak, aki ezt elf gadta, ainnál isi inkább, me már csak egy perc tartalék volt. Végül Portisch a 3 lépésiben kiharcolta az érti1 kés győzelmet. A második játszmára rr ugyanitt kerül sor, aztán várostól több száz kilométea re lévő Xalapaba (Veracn állam) költözik a két naigj mester és stábja, s ott íoly tátják a küzdelmet. Kosárlabda NB II A labda a Zalatejé, a győzelem a csíkos mezes SAÊV-játékom sé lett. Nem tört meg a lendület1 Hazai pályán játszott a múlt hét végén mind a két NB Il-es kaposvári csapat, így a szurkolók arra számí­tottak, hogy az eddig kilenc forduló után is veretlen csapatok ismét győzelemmel vonulnak le a pályáról. Ügy történt, s két biztos hazai győzelemnek örülhetettek a sportág drukkerei. A Tán­csics magabiztos játékkal fektette két vállra a szek­szárdiakat, a SÁÉV pedig a Zalatej ellen diadalmasko­dott — méghozzá nem is akárhogyan: majdnem 130 pontot dobtak az építők já­tékosai. Táncsics—Szekszárdi Dózsa 95:46 (51:23) Táncsics: Gálosi (30), Sol­ti (16), Major (5), Reisinger, Polai (4). Csere: Kocsi (24), Czimbalek, Kunvári (4), Gáli (12), Habony. Edző: Györke István. Egyik legfontosabb feladat az idén az volt a Táncsics­nál, hogy erősítsék a védő­munkát. Sikerült! — Átlag­ban 58 pontot dobtak csak a csapat ellenfelei. S bár a Szekszárdi Dózsa ezen a mérkőzésen a vártnál nehe­zebb ellenfélnek bizonyult, a kaposvári csapat — amely­nek három kulcsjátékosa: Kéger, Kubatov és Varga is hiányzott — biztosan győ­zött. A második félidő ele­jén még nagy ellenállást tanúsítottak a szekszárdiak, de a félidő közepe felé rriár megmutatkozott a hazaiak technikai fölénye. SÁÉV—Zalatej 129:60 (62:25) SÁÉV: Déri (IS), Somos- kövi (14), Magyarfi (20), Si­mon (22), Stickel P. (4). Cse­re: Háncs (12), Szabó (23), Stickel L. (4), Gulyás (S), Monok (4). Edző: Stettner János. A Zalatej nem késztette nagyobb erőbedobásra a SÁÉV-eseket: az első öt percben 20:4, a második öt percben pedig 20:2 volt a pontok aránya. Ez is bizo­nyítja, hogy a minden csa­patrészében jobb SÁÉV el­len a Zalatej nem tudott különösebb ellenállást kifej­teni. A második féidő kö­zepétől a hazaiak lazítottak, s könnyed, látványos játék­kal szerezték meg a győzel­met. Heten egy labdáért a Táncsics—Szekszárd mérkőzésen. TÁNCOLJ MÉG ... SZŰCS JUDIT 'műsora. Közreműködik az Atlas együttes és a Táncosok. 1980. április 22-én délután fél 6 és este 8 órakor a Csiky Gergely Színházban. Jegyek kaphatók a Rendezvényirodában, Kaposvár Május 1. u. 8. Telefon: 11-103. (42843)