Somogyi Néplap, 1978. november (34. évfolyam, 258-282. szám)

1978-11-28 / 280. szám

Megyei labdarúgó-bajnokság Őszi első lett a Táncsics Kaposvári győzelem a rangadón „Góleső’’ a finálékon A I?. fordulóval befejező­dött a megyei labdarúgó-baj- • iotoág őszi idénye. (Az elma­radt Tab—Táncsics mérkőzést december 10-én játsszák le. A csapatok a finálét szinte min­denütt gólesővel ünnepelték; legkevesebhszer Csurgón, leg­többször Balatonlellén »zö­rögtek a hálák .. .« A Kiss J. ,bil—Vasas rangadón a hazaiak két góllal felülmúlták ellenfe­lüket; a Balatonlelle több gólt lőtt, mint ahány földvári já­tékos játszott ellene. A legna­gyobb meglepetés azonban Nagyatádon született; a ha­zaiak »sima nyolcassal« küld­ték haza a marcaliakat. »Ki­ütéses« győzelmet aratott még a Siófok is — a Karád ellen. Ügy látszik, az utolsó fordu­lóra föltámadt egy kissé a Boglár, hiszen legyőzte — ide­genben is — a Csurgót. Az őszi elsőséget a Tán­csics SE szerezte meg — el­maradt mérkőzésének ered­ményétől függetlenül, A 2. és 3. helyen -27—27 pontot ért el a Kiss J. SE és a Lelle. A tabellát a Lengyeltóti és a Balatonboglár együttese zárja. Balatonboglár—Csurgó 1:0 (1:0) Csurgó, 50 néző. V.: Beke. Balatonboglár: Gelencsér — Pintér II., Szilágyi, Muszti II., Tilk, Roszics, Osvátb, Györkös. Milosákovics (Ráncsik), Oláh, Horváth. Edző: Bornemissza Jó­zsef. Csurgó: Major — Jagarics I/., C. Kovács. Kiss, Horváth, Ko­vács J.. Baja (Hosszú), Novák (Jagarics S.), Luka, Kütsön, Elc- ki. Edző: Sótonyi László. Meglepetésre a bogiáriak lép­tek föl támadólag, és őkérték el az egyetlen gólt is a szer­vezetlenül játszó hazaiakkal szemben. A mérkőzés hajrájá- bah hiába támadt föl a hazai együttes, egyenlíteni nem si­került — az alacsony színvo­nalú mérkőzésen — a lelkes vendégek ellen. Góllövő: Oláh. Jók: Pintér II., Szilágyi, Musz­ti II., Koszics, illetve Jaga­rics L., C. Kovács, Kiss. Csurgó ifi—Balatonboglár ifi 5:0 Kovács Antal Nagyatád—Marcali VSE 8:0 (5:0) Nagyatád, 150 néző. V.: Szentgyörgyi. Nagyatád: Zsobrák — Birkás, Brezovszki, Czár, Hoffmann. Harcz (Grezsák), Vidák, Tasi, Ilics, Pintér, Mohácsi. Edző: Fu- isz János. Marcali: Barta (Sziget­vári) — Babina, Kiss, Filagics, Batki, Hajdú, Gregorics Rácz, Izsák, Kovács, Ilia. Edző: Varga Lajos. Az atádiak az első félidőben szinte »lelépték« a marcalia­kat. A vezetés birtokában lendületük a második félidő­ben alábbhagyott, de erejük­ből még így is három gólra telt. Kiállítva-: Kiss labdael- rúgásért. Góllövőik: Uics (3), Mohácsi (2), Pintér (2), Harcz. Jók; A hazaiaknál az egész csapat, illetve Batki, Filagics. Nagyatád ifi—Marcali ifi 2:0 Tóth Ferenc Barcs—Tab 3:1 (2:0) Barcs, 200 néző. V.: Róza. Barcs: Kirmer — Pintér, Erde- lecz, Fodor, Gölöncsér, Bencsik (Hódosi). Vinkler, Studer, Pandúr (Varga), Cservölgy; Gulyás. Ed­ző: Marton János. Tab: Kiss — Ulreich, Szabó, Vendl, Molnár, Mireider, Kovács Gy., Vinkler (Spilák), Berki L., Kaveczki, Ber­ki I. Edző: Czabula Miklós. A végig többet támadó Barcs akár nagyobb arányban is nyerhetett volna. Kiállítva: Berki L. tiszteletlenségért. Góllövők: Gulyás (2). Vink­ler, illetve Kaveczki. Jók: Pintér, Vinkler, Studer, Gu­lyás, illetve Vendl, Molnár, Ulreich. Barcs ifi—Tab ifi 2:1 Pandúr Ferenc ' J) ' Kadarkút—Memye 3:2 0:0) Kadarkút, 200 néző. V.: Szerecz. Kadarkút: Turmann — Miovecz, Kígyósi. Mészáros, Horváth, Schwindt, Szigeti, Nagy L. Ed­ző; Matán József. Memye: Sze­keres — Hereiacsár, Horváth, Tar- di, Kiss, Tóth, Bogdán, Simon M. (Pellérdi), Hock, Simon J., Simi- ta. Edző: Szűcs László. A vendég csapat kezdett jobban, s ennek ellenére a ha­zaiak szereztek kétgólos veze­tést. A lelkes mernyeiek azonban egyenlíteni tudtak. A győzelmet jelentő gól az utol­só percben született. Góllö­vők: Nagy L. (2), Matán, il­letve Simita, Herencsár. Jók: Lóki, Nyúl. Szigeti, illetve Horváth, flock, Simita. Kadarkút ifi—Memye ifi 7:1 Schán György Siófok—Karád 6:0 (3:0) Siófok, 200 néző. V.: Pesti. Siófok: Zsuponyö — Bakó, Por­dán, Riedl, Kékesi (Vaszil), Hor­váth IV., Szabó, Kriszbai, Dróth, Horváth II., Bocsev. Edző: Nagy György. Karád: Keresztes — El­lenberger, Lepenye (Szabó). Ko­vácsi, Komáromi I., Komáromi II., Csapó, Kudomrák, Hoppár, Lázár, Pusztai. Edző: Tschepen György. A játékot végig irányító ha­zai csapattal nem boldogult a lelkesen védekező Karád. A győzelem aránva még nagyobb is lehetett volna. Góliövők: Horváth II. (3, egyet 1 Les­ből), Horváth IV., Szabó, Ké­kesi. Jók: Bakó, Horváth IV., Horváth II., Bocsev, illetve Keresztes, Komáromi I., Csa­pó. Siófok ifi—Karád ifi 3:0 Molnár József Balatonlelle—Balaton­föld vár 12:1 (6:0) Balatonlelle, 300 néző. V.: Kálmán. Balatonlelle: Both — Brunner, Kehé2, Vázsonyi, Riba. Pusztai, I Soós, Vas, Makai (Bérdán), Ta­kács Gy., Basics (Bán). Edző: Papp Gyula. Balatonföldvár : Papp (Boldizsár) — György, Ko­vács, Csupor, Szakács, Koczka, Takács, Ától, Kurdi, Farkas, Bol­dizsár, Edző: Kovács István. A kitűnő napot kifogó ha­zaiak ilyen arányban is meg­érdemelten nyertek a 70. perctől tíz emberrel játszó lelkes földváriak ellen. Mind­két csapat több helyzetet el­hibázott. Góllövők: Takács Gy. (5), Pusztai (2, egyet 11- esből), Vas (2), Soós, Riba, Both (11-esből), illetve Sza­kács. Jók: Az egész hazai csapat, illetve Kovács, Kurdi. Balatonlelle ifi—Balaton­földvár ifi 1:1 A mérkőzést a 70. percben a vendégek hat főre fogyatko­zása miatt le. kellett fújni. Hajas Gyula Latinca SE—Lábod 3:1 (2:0) Marcali, 100 néző. V.: Bu- zsáki. Latinca: Miiilner — Horváth, Kozma, Kolozs, Beck, A-író (Szarka), Skáfár, Czuczka, Bors­fái, Rusznák (Fekete), Födi. Ed­ző : Borsfái Géza. Lábod : Pető (Márkus) — Fülöp, Kovács S., Merczel (Bebics). Csabi, Liber, Kovács Z., Zákányi, Gottwald, Kovács F., Mátrai. Edző : Tálos József. Küzdelmes mérkőzésen a hazai csapat helyzeteinek csak a felét tudta értékesíteni. 3:l-nél Czuczika 11-est hibá­zott. Kiállítva: Liber tiszte­letlenségért. Góliövők: Ko- lozs, Skáfár, . Hódi, illetve Mátrai. Jók: Kozma, Szarka, Skáfár, illetve Márkus, Be­bics. . Rákóczi II. ifi—Lábod ifi 12:0 Giber Károly Táncsics SE—Lengyeltóti 3:0 (1:0) Lengyeltóti, 150 néző. V.: Balogh, Táncsics: Kótai — Zsdrál, Cry, Kecskés, Jokl, Veres (Bara), Er­dős (Nagy), Hódosi, Bauraholczcr, Daka, Bántó. Edző: Zsoldos Lász­ló. Lengyeltóti: Kovács L. — Bo- dó, Kesztyűs, Mezriczki, Práger, Riba, Vacsi II., Miseta, Polgárdi, Túli, Kovács G. (Bojkovszky). Edző: Haszon Lajos. A tartalékos hazai csapat . lelkesedése nem volt elég a rutinos listavezetővel szem­ben. 0:0-ás állásnál Kótai 11- esét a tóti kapus kivédte. Góllövők: Bántó (2), Daka. Jók: Öry, Kecskés, Jokl, Bán­tó, illetve Bodó, Kesztyűs, Mezriczki. Rákóczi III. ifi—Lengyeltóti ifi 8:0 Horváth László Hétközben lejátszott mérkő­zés: Tab ifi—Rákóczi III. ifi 1:0 Kiss J. SE—VBKM Vasas 2:0 (1:0) Kapoly, 200 néző. V.: Péter Gy. Kiss J. SE: Szokol — Mészáros, Bencze, Vámos, Mód, Palotai, Kopcsa, Fábián, Zsiga. Dómján, Kovács (Szanyi). Edző: Kétszeri Ferenc. Vasas: Heuthaler — Lesz. Kurdi, Pável (Orsós). Horváth, Fá­bián, Szalai, Máli, Hidegh (Bó- dis), Márton, Kiss. Edző: Fülöp János. A ködös időben, csúszós ta­lajon a javuló játékot nyújtó hazai csapat nagyobb arány­ban is nyerhetett volna >— a körülményeskedő vendégek­kel szemben. 2:0-nál Palotai 11-est hibázott] Góllövők: Kopcsa, Fábián. Jók: Szokol, Vámos, Mód, Zsiga, illetve Lesz, Fábi4n, Márton. > Kálmán Ferenc A forduló válogatottja: Szokol (Kiss J. SE) — Bir­kás (Nagyatád), Vámos (Kiss J. SE),. Horváth IV. (Siófok), Nyúl (Kadarkút), Pusztai (Ba­latonlelle), Vass (Balatonlel­le), Skáfár (Latinca), Márton (Vasas), Horváth II. (Siófok), Simita (Mernye). A bajnokság állása: 1. Táncsics SE 16 12 4 _ 48-10 28 2. Kiss J. SE 17 13 1 3 53-11 27 3. Balatonlelle 17 12 3 2 54-25 27 4. VBKM Vasas 17 11 2 4 37-17 24 5. Latinca SE 17 9 5 3 32-19 23 6. Siófok 17 9 4 4 35-17 22 7. Barcs 17 7 7 3 20-12 21 8. Nagyatád 17 7 3 7 38-26 17 9. Kadarkút 17 8 — 9 35-34 ib­10. Mternye 17 5 5 7 27-32 is 11. Marcali VSE 17 6 4 7 24-33 14 12. Lábod 17 5 3 9 18-39 13 13. B.-földvár 17 4 4 9 20-53 12 14. Csurgó 17 3 4 10 17-35 10 15. Tab 16 3 3 10 17-34 9 16. Karád 17 3 3 11 14-40. 9 17. Lengyeltóti 17 3 2 12 30-44 8 18. B.-boglár 17 3 1 13 13-51 7 A Marcali VSE csapatától két büntetőpont levonva. Országos-ifjúsági bajnokság: Rákóczi—Olajbányász 4:0 Országos serdülőbajnokság: Rákóczi—Olajbányász 2:2 Egy a 12 gól közül, a Rákóczi II. ifi—Lábod ifi találkozón. Bizonyára a hideg időjárás is közrejátszott abban, hogy a vártnál kisebb érdeklődés nyilvánult meg a Kaposváron lejátszott Rákóczi—Komló mérkőzés iránt. Pediv akik megtekintették az összecsa­pást, nem bánták meg. Heves, időnként színvonalas mérkő­zésen nagy küzdelemben meg­érdemelt kaposvári győzelem született. E hazai siker után ismét módosult az élcsoport állása. A PVSK átvette a ve­zetést, s a Komló a második helyre szorult. A Rákóczi to­vábbra is tartja harmadik he­lyét, hátránya két pont. A forduló egyik meglepetéseként a MÁV DAC csak egy pontot tudott Győrben megszerezni, az utolsó előtti H. Rákóczi SE ellen, így már ponthátrányba is került a kaposváriakkal szemben. Meglepetés a Bá­bolna soproni győzelme. , Harc a komlói kapu előtt. (Balról jobbra): Boros (9), Petrók (6), Kovács (3) és Deákvári. A Keleti csoportban megkü­lönböztetett érdeklődés kísérte Nyíregyházán a DVSC elleni rangadót. Egygólos hazai győ­zelem született. 25 ezer (!) né­ző egy NB Il-es rangadón új nézőcsúcsot jelent. A Közép­csoportban a Volán már 5 ponttal vezet az ismét csak döntetlent elérő SZEOL előtt. Rákóczi--Komló 1:0 (0:0) Kaposvár, 4000 néző. V. : Kúti (Czipp, Molnár). Rákóczi: Málics — Deákvári, Gulyás, Petrók, Németh — Gás­pár, Kanyar, Csorba — Czabula, tóttá a labdát, s a komlói középpályás teljesen tiszta helyzetből az őt zavaró Má- lics mellett nem tudott a ka­puba találni. Óriási helyzet volt. A 27. percben csaknem vezetéshez jutott a Rákóczi. Gulyás átadását Csorba a 16-os sarkából óriási erővel lőtte a jobb felső sarokra, Bien csak a kapufára tudta tolni a labdát, ahonnan az Duschákhoz pattant, de a balszélső jó helyzetből mellé gurított. Ezután Petrók kö­zeli lövése, majd Gulyás tá­voli bombája kerülte el a kaput. A második félidőt Csorba kapáslövése vezette be, mely a védőkről szögletre pattant. Hét perccel később Gulyás 18 méterről küldött labdája került a védőkről Csurba elé, aki fölé lőtt. A 65. percben ismét az előretörő Gulyás ha­talmas lövését tolta léc fölé a kormai kapus. Ezután Czabula vissaagurítását Kanyar a felső kapufára pörgette. A 74. percben született meg a mérkőzést eldöntő gól. Az ismét előretörő Gulyás cse­lezgetett a 16-oson belül, mi­kor a védők akasztották. A Gulyás 11-ese a hálóban. Bien szomorúan néz utána. A vendégek kockázatos takti­kával léptek pályára. Meg­erősítették a védelmüket, meg szállták *a 16-os környékét, s csak két támadót hagytak a fél pálya környékén, akiknek ugyancsak gyakran kellett za­varó feladatot ellátniuk. En­nek következményeként a Rá­kóczi végigtámadta a mérkő­zést, s csak idő kérdése volt, hogy mezőnyfölé­nyét mikor tudja gólra váltani. A vendégeknek egyetlen (igaz, akkor száz- százalékos gólhelyzetük volt, egyébként teljesen megfeled­keztek a Rákóczi kapujának bevételéről. A hazaiakat — mint már annyiszor — most is nehéz feladat elé állította a zárt védekezés. Gyakran vezettek támadást a széleken, de a labdákat rendre maga­san ívelték a kapu elé, ahol a jól fejelő és létszámfölény­ben levő komlói védőknek mindig sikerült tisztázniuk. Ritkán kísérleteztek átlövéssel. Szünet után a kaposvári csa­tárok már kevesebbet mozog­tak, könnyebben megadták magukat, így a mezőny fölé növő, végig nagyszerűen játszó Gulyásnak kellett egy előre­törés alkalmával kicsikarnia a gólt megelőző büntetőt. Érde­kes, bár kissé egyoldalú mér­kőzésen megérdemelten jutott a Rákóczi a két pont birto­kába. A kaposvári csapat védel­mében Málicsnak alig akadt dolga. A védelemből Gulyás játéka emelkedett ki, aki gyakran tört előre, jól irányí­tott és eldöntötte a mérkő­zést is. Deákvári méltó társa volt ebben a sorban, de Pet­rók és Németh ellen sem le­het panasz. A középpályán Csorba volt a legtöbbet já­tékban, ő lőtt a legveszélye­sebben. Kanyar és Gáspár jól küzdött, bár a vége felé el­halványultak. A támadósor tagjairól kevesebb jót mond­hatunk, igaz, nekik jutott a legnehezebb feladat. Boros volt közülük a legaktívabb. A Komlóban Bien, Kelemen, Ko­vács és Bányász játékát di­csérhetjük. Boros, (Bódis 69. perc), Duschák. Edző: Németh Lajos. Komló : Bien — Kelemen, Ko­vács, Mács, Barta — Bányász, Tresch, Gyurina — Varga (Kole- sánszlty 77. perc), Hohmann, Mar- tinkovics. Edző: Meggyes Lajos. A Rákóczi támadott, s a 6. percben Bien merész előreve- tődéssel csípte el a labdát Kanyar elől. Egy perccel ké­sőbb Czabula keresztbeívelése átszállt a komlói kapuson, Duschák alig fejelt mellé. A 10. percben Kanyar lövéssze­rű beadása az ötösön elsu­hant a lábak között. A 14. percben, csaknem a Komló ju­tott vezetéshez. Varga cselez­getett a jobb oldalon, majd jól látta, hogy Gyurina fede­zetlenül áll, hozzá továbbí­megítélt 11-est a »sértett« a balra mozduló kapus mellett a jobb sarokba gurította. 1:0. Ezután komlói percek kö­vetkeztek. Málicsnak kétszer is alkalma nyílt a közbeavat­kozásra. A 79. percben mégis a Rákóczi előtt kínálkozott újabb alkalom. Németh ment előre a bal oldalon, beívelését Bódis fejjel csúsztatta to­vább, és a labda alig kerül­te el a bal alsó sarkot. A 85. percben Kanyar tört be a 16-oson belülre, Bien csak lábbal tudott tisztázni előle. Erőtlen komiéi próbálkozások­kal teltek el az utolsó per­cek. A rangadó a Rákóczi-táma- dók és a komlói védők csak­nem 80 perces harcát hozta. 41 darab telitalálatos szelvény a totóban A 47. hét telitalálatos szel­vénye: 1 x x 1 1 2 1 1 x x x 1 x +1. 13 plusz 1 találata 41 foga­dónak volt; a nyereményük egyenként 42 243 forint. A 13 találatos szelvényre 22 192, a 12-este 753, a 11-esre 84 fo­rintot fizetnek; a tízes 30 fo­rintot ér. Jutási Róbert További eredmények: Bá­bolna—Sopron 2:1, Dorog— Répcelak 5:2, Sabária—Bau­xitbányász 3:0, Ajka—Bakony Vegyész 1:1, KOMÉP—Pét 1:0, MÁV DAC—H. Rákóczi SE 1:1, Szekszárd—Oroszlány 2:0, ! PVSK—MÁV NTE 2:1, Olajbányász—Fűzfő 0:0. A bajnokság állása: 1. PVSK 17 12 2 3 32-12 26 2. Komló 17 10 5 2 21-5 25 3. K. Rákóczi 17 9 6 2 27-12 24 4. MÁV DAC 17 9 5 3 27-16 23 5. Ajka 17 7 5 5 22-18 19 6. Bábolna 17 6 7 4 19-17 19 7. Sabaria 17 5 7 5 14-14 17 8. Pét 17 4 9 4 22-24 17 9. Szekszárd 17 6 4 7 16-12 16 10. Tapolca 17 6 4 7 19-18 16 11. Oroszlány 17 5 6 6 16-21 16 12. Bakony V. 17 5 5 7 19-22 15 13. Olajbány. 17 6 3 8 19-23 15 14. Dorog 17 4 6 7 15-20 34 15. Sopron 17 5 4 8 13-19 14 16. MNTE 17 5 4 8 12-19 14 17. Fűzfő 17 4 6 7 10-23 14 18. KOMÉP 17 5 3 9 16*22 13 19. Rákóczi SE 17 3 6 8 17-23 12 20. Répcelak 17 3 5 9 15-31 U A Keleti csoport élmezőnye : 1. DVSC 17 12 2 3 32-10 26 2. Eger 17 11 3 3 32-14 25 3. Nyíregyháza 17 11 2 4 24-9 24 4. SZMTE 17 11 2 4 34-24 24 A Középcsoport élmezőnye : 1. Volán 16 12 3 1 27-7 27 2. SZEOL 17 8 6 3 25-20 22 ?• Budafok ifi l a a u-n a