Somogyi Néplap, 1978. szeptember (34. évfolyam, 206-231. szám)

1978-09-26 / 227. szám

Balaton Kupa kerékpárosverseny Farkas László bronzérmes 17. alkalommal rendezték meg Fonyódon a Balaton Ku­pa kerékpárosversenyt. 11 egyesület mintegy 120 fővel képviseltette magát. Szom­baton a délutáni órákban in­dult az országúti verseny me­zőnye — két irányban. A fel­nőttek, a juniorok és az ifjú­ságiak a Fonyód—Balatonbog­lár—K aposvár—Böhöny e— Fonyód 150 kilométer hosszú útvonalon haladtak, míg a serdülők, vegyes ifik, az út­törők és a gyermekek a Ba- latonszentgyörgy felé vezető úton fordítós rendszerben tet­tek meg 40, 30, 20, illetve 15 kilométert. A felnőttek mezőnyének az időjárással szerencséje volt, hiszen á legtöbb helyen előt­tük járt az eső; az út ugyan fröcsögött, nedves volt, de »■hideg zuhanyt« a sportolók nem kaptak. E távon több­ször — többen is — próbál­koztak kitöréssel, de lényege­sen elszakadni a bolytól nem tudtak. Ennek köszönhető az aránylag magas sebességi át­lag, hiszen 41,8 kilométert »■tekertek« óránként. A cél­hoz a mezőny egy tömbben, hosszan elnyúlva érkezett, s bizony, a versenybíróságnak gondot okozott a helyezések eldöntése. A befutási sorrend így ala­kult: Felnőtteknél: 1. Farkas László (Kapos PLAST), 2. Csathó Tamás (M. VSC), 3. Davidovics László (Nagykani­zsa). Junioroknál: 1. Liska Pál (Szekszárd), 2. Zámbori György (FTC), 3. Németh Zoltán (Videoton). Ifjúságiak­nál: 1. Bemáth Gábor (PMSC), 2. Halász. Zoltán (Szekszárd), 3. Ferk Zoltán (PMSC). Vegyes ifi: 1. Szlics Tibor (Pécsi Sí), 2. Támár Tibor (MVSC), 3. Szűcs Ist­ván (MVSC). Serdülők: 1. Csákovics Ferenc (Szekszárd). 2. Korhán László (Debreceni Sí), 3. Dorogi István (Szek- szár). Úttörő: 1. Musch Zsolt (Szekszárd), 2. Sajó Péter (Szekszárdi. 3. Gál Zoltán (PMSC). Gyermek: 1. Szabó Jó.zsef (Szekszárd), 2. Molnár Károly (PMSC), 3. Palotai Sándor (Szekszárd). Vasárnap délelőtt fél 9-től kezdődtek meg a hegyi futa­mok. Először az alacsonyabb korosztályúak versenyét bo­nyolították le. A felnőttekre és a juniorokra fél 11 körül került sor. Rész haj rá nélkül A felnőtt- és juniormezőny rajtja a hegyiversenyen. hat kört (32 400 m) kellett megtenniük. Az elején két FTC-s kerekesnek sikerült né­hány száz méternyire meg­előzni a többieket. A harma­dik körben az MVSC-s Csathó vette át a vezetést, végül is ő haladt át elsőnek a célvo­nalon. A hegyi kritérium verseny első három helyezettje: Fel­nőtt: 1. Csathó Tamás (MVSC) 2. Davidovics László (Nagyka­nizsa), 3. Szűcs Gábor (FTC). Junior: 1. Németh Zoltán (Vi­deoton), 2. Zsombók István (FTC), 3. H. Horváth Tibor (Mosom Vasas). Ifjúsági: 1. Karácsonyi István (PMSC), 2. Halász Zoltán (Szekszárd), 3. Nagy József (FTC). Vegyes ifjúsági: 1. Szlis Tibor (Pécs? Sí), 2. Támár Tibor (MVSC), 3. Hetics Zoltán (Szekszárd). Serdülők: 1. Csákovits Ferenc (Szekszárd), 2. Korhán Lász­ló (Debreceni Sí), 3. Dorogi István (Szekszárd). Úttörők: 1. Musch Zsolt (Szekszárd), 2. Máthé Béla (Debreceni Sí), 3. Kovács Tibor (PMSC). Az összesített végeredmény: Felnőtték: 13 ind.): 1. Csathó Tamás (MVSC), 2. Davido­vics László (Nagykanizsai Olajbányász), 3. Farkas Lász­ló (Kapos PLAS). Junior: (11 ind.): 1. Németh Zoltán (Vi­deoton), 2. Liska Pál (Szek­szárdi Spartacus). 3. Zámbori György (FTC). Ifjúsági: (22 induló): 1. Halász Zoltán (Szekszárdi Spartacus), 2. Ka­rácsonyi István (PMSC), 3. Nagy József (FTC). Ifjúsági vegyes: (7 ind.): 1. Szlis Ti­bor (PMSC), 2. Támár Tibor (MVSC), 3. Hetesi Zoltán (Szekszárdi Spartacus). Ser­dülő: (13 ind.): 1. Csákovics Ferenc (Szekszárdi Sparta­cus), 2. Korhán László (Deb­receni Sí), 3. Dorogi István (Szekszárdi Spartacus). Úttö­rők: (40 induló): 1. Musch Zsolt (Szekszárd), 2. Máthé Béla (DSI), 3. Gál Zoltán (PMSC). Gyermek: (12 ind.): 1. Molnár Károly (PMSC), 2. Szabó József (Szekszárdi Spartacus), 3. Palotai Sándor (Szekszárdi Spartacus). A csapatversenyt — a ta­valyihoz hasonlóan — az idén is a szekszárdiak nyerték a PMSC és a Miskolci VSC előtt. Az első vidéki győzelem Kellemes meglepetéssel szolgált híveinek a Rákóczi Tatabányán: kissé váratlanul, de annál biztosabban megsze­rezte első idegenbeli győzel­mét. A találkozó előtt mind­össze egy pont különbség volt a két csapat között, s ez csak növeli a somogyi eredmény értékét. A forduló más meg­lepetésekkel is szolgált: a Sabaria, amely változatlanul a tabella végén kullog, ka­posvári pontszerzése után ez­úttal a második helyezett MÁV DAC otthonában csikart ki döntetlent A szombathelyi gárda a mezőnyben az egyet­len, amely még nem nyert a most folyó bajnokságban. Sop­ronban is vaskos meglepetés született: a gyengén rajtoló Szekszárdi Dózsa fölényes győzelmet ért el a nyugat-du­nántúli városban. A komlóiak és győriek pontvesztésével a Rákóczi még jobban fölzárkó­zott az élcsoporthoz, de hát­ránya — mivel a PVSK is­mét nyert — a listavezetővel szemben továbbra is négy pont. A Rákóczi jövő heti el­lenfele, a Fűzfő saját pá­lyáján kikapott — három gól­lal — a Bakony Vegyésztől. Rákóczi-KOMÉP 3:1 (0:0) Tatabánya, 1500 néző. Ve­zette: Bodrogi. Rákóczi: Horváth — Deák­vári, Ágfalvi, Petrák, Csorba — Bódis (Kanyar az 56. perc­ben), Zentai, Gulyás — Cza- bula, Rékási (Duschálz a 62. percben), Marcsok Edző: Né­meth Lajos. KOMÉP: Szabó — Takács, Hollósi, Czakó, Viczián — Gö- bölös( Horváth III. a 82. perc­ben), Pfluger — Horváth J., Nyitrai (Kökény a 79. perc­ben), Bánjfy, Péntek. Edző: Galgóczi Ottó. A szemerkélő esőben' elő­ször a hazaiak lendültek tá­madásba; a Rákóczi egy ideig védekezésre szorult. Egy be­ívelésnél Ágfalvi lyukat rú- . gott, de a lövését védte biz-1 tos kézzel Horváth. A ven-1 dégcsapat is támadásba len­dült, Szabó kétszer is nehéz helyzetet tisztázott A többel támadó azonban még mindig a KOMÉP volt. A 20. percben Nyitrai szabadrúgása alig ke­rülte el a kaput. Nem sokkal később Pfluger megszerezte a labdát a kaposvári védőktől, de leadás helyett cselezgetett és szerelték. A 30. percben Viczián közeli lövését védte nagyszerűen a kapus. A 35. percben a kaposvári Rékási fordulásból nagy lövést eresz­tett meg. Szabó kapust találta el, a visszapattanó labdát ne­hezen tisztázták a védők. Élénk volt a játék. A 42. percben Péntek lőtt. Horváth a felső sarokba tartó lövészt a léc fölé ütötte. A második félidőben az eddig védekező Rákóczi táma­dó felfogásban kezdett, a ve­zetést mégis a hazaiak sze­rezték meg. Az 51. percben Péntek kicselezte Deákvárit; jó ütemű beadására Horváth J. rajtolt és a kapu közepébe fejelt. 0:1. Nem sokáig tar­tott a hazaiak öröme, mert három perc múlva Gulyás in­dította Czabulát, aki a kapu­ból kiinduló Szabót is ki­cselezve a hálóba vágta a labdát. 1:1. A KOMÉP egyszerre meg­zavarodott, a Rákóczi pedig folytatta rohamozását. A 75. percben a csereként beállt Duschákot szabálytalanul sze­relték a 16-oson belül. A megítélt büntetőt Gulyás biz­tosan értékesítette: a jobbra mozduló kapus mellett a háló közepébe vágta a labdát. 2:1. A hazaiak — mindent egy lapra téve támadtak, de eb­ben már nem volt elegendő erő — a tapasztalt vendégcsa­pat biztosan állta a nem va­lami meggyőző támadásokat, míg a szurkolók az utolsó percekben is az egyenlítésért izgultak, Marcsok 30 méterről hatalmas lövést eresztett meg; a labda a kint álló Szabó fölött a jobb kapufa éléről jutott a hálóba. 3:1. Az: első félidőben a Rákó­czi védelme — fölkészülve a várható rohamokra — jól tar­totta föl a KOMÉP csatárso­rát, viszonylag kevés helyzet — Sportnapot rendeztek vasárnap a siófoki városi KISZ-bizottság és a SZOT Csepel Üdülő KISZ-esei, kö­zösen, a város ifjúsága ré­szére. Mintegy száz fiatal vett részt a rendezvényen. alakult ki. Az ellen támadá­sokban már ekkor is több volt az elképzelés. A szünet után a Rákóczi ritmust váltott, s ezzel meglepte ellenfelét Az egyenlítés után már egyértel­mű volt a Rákóczi nagyobb tudása. A mérkőzés végefelé még az előnytartás közben is erősen érződött, hogy vereség aligha éri a volt NB I-es gár­dát. A védősorban Ágfalvi, a középpályán Gulyás, a csatár­sorból Czabula emelhető ki jól játszó társai közül. Havasházi László További eredmények: Rá­kóczi SE—Répcelak 3:1, Szek- szárd—Sopron 3:0, Bábolna— Bauxitbányász 1:1, Sabária— MÁV DAC 1:1, MÁV NTE— Komló 0:0, Pét—Ajka 3:1, Oroszlány—Olajbányász 2:1. PVSK—Dorog . 3:1, Bakony Vegyész—Fűzfő 3:0. A bajnokság állása: 1. Pécsi VSK 2. MÁV DAC 3. Komló 4. Kaposvár 5. Oroszlány 6. Tapolca 7. Pét / 8. MÁV NTE í). Bábolna 10. Sopron 11. Szekszárd 12. Bakony V. 13. KOMCP 14. Olajb. 15. Dorog 18. Répcelak 17. Fűzfő 18. Rákóczi 10. Ajka 20. Sabaria 8 7­1 17- S 14 8 5 2 1 14- 8 12 8 4 3 1 11- 2 11 8 4 2 2 11- 6 10 8 4 2 2 8- 7 10 8 3 3 2 10- 7 9 8 3 3 2 15-15 9 8 3 3 2 6- 6 9 8 2 4 2 8- 7 8 8 3 2 3 6- 7 8 8 3 1 4 8- 6 7 8 2 3 3 9-10 7 8 3 1 4 8- 9 7 8 3 1 4 7- 9 7 8 2 2 4 4-10 6 8 2 2 4 7-14 6 8 1 4 3 5-12 6 8 1 3 4 8-11 5 8 2 1 5 6-12 5 8­4 4 4-11 4 A keleti csoport élmezőnye: 1. DVSC 8 S 1 1 15- 5 ÍJ 2. Nyíregyháza 8 G 1 1 11- 2 13 3. SZMTE 8 G 1 1 20-12 13 A közép-csoport élmezőnye: 1. Kecskemét 7 G - 1 11- 3 12 2. KKFSE 8 5 2 1 17-10 12 3. Budafok 8 3 4 1 15- 8 10 4. Ganz-MAVAG 8 4 2 2 11- 5 10 5. Volán 7 4 2 1 10- 4 10 Tizenkét telitalálat A totó 38. játékhetén egy tucat telitalálatos szelvény akadt. Nyereményük egyen­ként 103 022 forint. A tizen- hármas szelvények száma 16, egyenként 68 965 forintot ér­nek. A tizenkettesek 1751, a tizenegyesek 179, a tízesek 36 forintot fizetnek. A telitalálatos szelvény: 1 2 x 121 221 x x 2 1 plusz 1. Megyei labdarúgó-bajnokság Döntetlen a forduló „rangadóján" A megyei labdarúgó-baj­nokság vasárnapi fordulója jórészt a hazai csapatok sike­rét hozta, egyedül a Barcs szerzett győzelmet Kadarkú- ton. A »forduló ragandóján« a Lelle nem bírt a Siófokkal; a másik Balaton-parti mér­kőzésen a földváriak és a bog­iáriak is döntetlenül végeztek. Tartja jó formáját a Kiss J. SE, s előnye két pontra nőtt. A Lábod első győzelmét arat­ta az idén »gyengélkedő« MVSE ellen. Mernyén a ka- rádiák két gólt lőttek, mégis a hazaiák szerezték meg a két pontot. Az élmezőnyben a Táncsics és a Vasas egy-egy hellyel előbbre, a Lelle és a Latinca SE pedig ugyanannyival hát­rább került. A tabella közép­ső harmadában is volt »moz­gás«, de a legfigyelemre mél­tóbb esemény, hogy az Igen gyengén szereplő Tab lecsú­szott az utolsó helyre. Balatonlelle—Siófok 1:1 (1:0) Balatonlelle, 1000 néző. Ve­zette: Hajdú. Balatonlelle: Both — Brunner, Kenéz, Hiba, Vázsonyi, Makai (Berdán), Pusztai, Vass, Takács B., Takács Gy., Bán. Edző: Papp Gyula. Siófok: Zsuponyó — Tilin- ger, (Bocsev), Horváth IV., Hor­váth ni., Szabó, Kiss, Pordán, Kriszbai, Horváth II., Pintér, Bakó. Edző: Nagy György. Az első negyven percben a hazaiak támadtak többet, de jónéhány biztos helyzetet hagytak kihasználatlanul. A második félidőben kiegyensú­lyozott küzdelem alakult ki; az elején a lelleiek órási gól­helyzetet hibáztak el. A látot­tak alapján a hazaiak köze­lebb álltak a győzelemhez. Góllövők: Takács B (11-es- ből), illetve Bakó 11-esbőL Jók: Kenéz, Riba, Pusztai, Takács B., illetve Zsuponyó, Horváth IV., Kiss, Kriszbai. Balatonlelle ifi—Siófok ifi 3:2 Hajas Gyula Lábod—Marcali VSE 2:1 (2:1) Lábod, 200 néző. Vezette: Nagy M. Lábod: Pető — Debity (Mátyás), Németh, Merczel, Kovács, Csabi, Liber, Horváth (Tóth), Fülöp, Gott- wald, Zákányi. Edző: Tálos József. Marcali: Szigetvári — Kecskés, Rácz, Filagics, Batki, Hajdú, Dom- sa, Kiss, Izsák, Ilia, Guricza. Edző: Varga Lajos. Nemcsak lelkesen, hanem jól is játszott a hazai csapat, amely már az első félidőben — akár nagyobb arányban is — eldönthette volna a mér­kőzés sorsát. A szünet után hiába támadtak a vendégek lelkes játékkal, a Medosznak sikerült megőriznie előnyét. Góllövők: Gottwald (2), illet­ve Izsák. Jók: Pető, Németh, Horváth, Gottwald. Az ellen­féltől senkit sem lehet ki­emelni. Marcali VSE ifi—Lábod ifi 11:0 Tóth Sándor Zsuponyó kifutással ment a lcllci csatár elől. Táncsics SE—Nagyatád 4:0 (2:0) Kaposvár, 250 néző. Táncsics: Schwalm — Zsdrál, Jokl, Őri, Kecskés, Veres, Daka (Boila), Hótíosi (Erdős), Baumhoiczer, Mes- kó, Bántó. Edző: Zsoldos László. Nagyatád: Zsobrák — Birkás, Czár, Hoffmann, Krezsák, Harcz, Roz- nik (Simon), Brezovszky, Mohácsi, Utasi, Horváth (Vidák). Edző; Fuisz János. A két csapat mindvégig jó iramú mérkőzést vívott; a ha­zaiak kezdeményeztek többet, sok helyzetet dolgoztak ki, de »csak« négyet tudtak értéke­síteni. Az ellenfél kontratáma­dásai »nem jöttek be«. Gól­lövők: Daka, Meskó, Baum- holczer, Veres 11-esbőL Jók: Zsdrál a mezőny legjobbja, Jokl, Daka, illetve Czár. Nagyatád Ifi—Rákóczi III. ifi 3:2 Pcrényl György Mernye—Karád 4:2 (2:0) Mernye, 250 néző. Vezette: Pesti. Mernye: Bodnár — Herencsár, Horváth, Bogdán, Tardi (Simon), Kiss, Lesz (Szanyadi), Juhász, Tóth, Hock, Simita. Edző: Szűcs László. Karád: Keresztes — Ellen­berger, Komáromi I., Andráscvits, Kudomrák, Komáromi II., Bara­nyai (Szabó), Csapó, Lázár, Lepé­nye, Kovacsik. Edző: Tschepcn György. A nagy iramú újoncranga­dón biztos vezetés után ért-, hetetlenül kapkodni kezdett a Mernye, s a lelkes vendégek egyenlíteni tudtak. A hajrá­ban a hazaiaknak sikerült az újítás, s ezzel megszerezték a­:: 4 U'/á Veres 11-es lövése úton a hálóba. két pontot. Góllövők: Tóth, Simita, Ellenberger (öngól), Andrásevits (öngól), illetve Szabó (2). Jók: Horváth, Tóth, Hock, Simita illetve Kudom­rák, Szabó, Lázár. Karád ifi—Mernye ifi 5:0 Kéri Lajos Balatonföldvár—Balaton­boglár 1:1 (0:1) Balatonföldvár, 150 néző. Vezette: Feri. Balatonföldvár: Gál — György, Czer, Csupor Kocka (Atol), Farkas, Kertész, Toriéi, Szakács, Takács, Kurdi. Edző: Kovács István. Bala- tonboglár: Gelencsér — Györkös, Olenti, Paszér, Muszti I., Szilágyi, Pintér, Ostváth, Oláh, Pető, Ko- szics. Edző: Bornemissza József. Meglepetésre a vendég csa­pat lépett föl támadóan, és a negyedik percben megszerez­te a vezetést. Ennek birtoká­ban nyugodtan játszottak, a hazaiak pedig kapkodva és tervszerűtlenül. A bogiáriak győzelmet érdemeltek volna, Kiállítva: Oláh és Szakács. Góllövők: Toriéi, illetve Oláh. Jók: György, Toriéi, Kurdi, illetve Muszi I., Pintér, Szilá­gyi, a mezőny legjobbja. Balatonboglár ifi— Balatonföldvár ifi 5:4 Horváth Ferenc Kiss J. SE—Lengyeltóti 5:0 (1:0) Kapoly, 300 néző. Vezette; Fodor D. Kiss J. SE: Szokol — Mészáros, Bencze Vámos, Horváth, Szanyi, Palotai, Fábián, Kovács, Zsiga, Ré­pás (Barka). Edző: Kétszeri Fe­renc. Lengyeltóti: Kovács — Kesz­tyűs Túli, Nagy, Práger, Riba, Medviczki, Miseta, Polgárdi, Pasz- tusics, Gyurka. Edző: Haszon La­jos. A tartalékos hazai együttes körülményes játékával nehe­zen boldogult a végig véde­kező vendégekkel szemben. A 84. percben még 1:0 volt az (Folytatás az 5. oldalon)