Somogyi Néplap, 1978. április (34. évfolyam, 77-101. szám)

1978-04-06 / 80. szám

Kosárlabda NB TI Az Építők nyerte a megyei rangadót À kosárlabda NB II. legutób­bi fordulója már a hét köz­ben megkez­dődött a so­mogyiak szá­mára. A K. Építők a Mar­calit látta ven­dégük az első megyei rang­adón. Nem született meg­lepetés. 4 'Vá­rakozásnak megfelelően a kaposváriak nyertek. A Táncsics SE is otthonában szerepelt, s a szokatlan küz­dőmodorú Sop­roni TC ellen 22 pontos győ­zelmet aratott.. K. Építők— Marcali 104:78 (49:37) A sötét mezes K, c-j a labdáért. Vajda (14), Si­mon (4), Stic­kel P. (9), Ulrich (14), Stickel L. (10). Csere: Kálmán (19), Cálosi (6), Tóth (17), Szigeth (9), Gulyás (2). Edző: Stett- ner János. Marcali: dr. Zsigmond (19), Suba (22), Tóth (2), Várfalvi (14), Bácsics (7). Csere: Czink, Gregor, Szél, Nagy, Jureczky (14). Edző: Fokvári György. Az Építők csapatában ezút­tal több tartalékjátékos kapott helyet. A marcaliak az első félidőben jól küzdöttek és szo­rossá tették a találkozót. Szü­net után néhány kulcsjátéko­suk kipontozódása és erőnlét­beli hátrányuk következtében nem tudták folytatni az első félideji játékukat Az Építők könnyedén, felszabadultan játszva nyert Táncsics SE—Soproni TC 97:75 (50:37) Táncsics SE: Kauz&l (24), Fekete (3), Tóth (23), Béres (18), Nagy (4). Csere: Magyar Táncslcs-védők harca (12), Níkolédi, Hosszú (2), Gá­lost, Honfi (11). Edző: Györke István. »Keményen« játszott a sop­roni együttes, így időbe tel­lett, amíg a Táncsics megta­lálta az ehhez megfelelő küz­dőmodort. Az első félidő kö­zepétől már nem volt vitás a hazaiak győzelme. A Táncsics 53, a vendégek 45 százalékos arányban dobtak. NB csapat a felfutásért Nagy harc folyik az NB n élén. öt csapat küzd csaknem egyfor­ma eséllyel a feljutásért. Közülük a Kazincbarcika Komlón, a Debre­cen Békéscsabán nyert, az Izzó és az Egqr idegenben vereséget szen­vedett. Továbbra is a Salgótarján vezet. . Eredmények: Nagykanizsa—Kos­suth KFSE 2:1, Volán—Vasas Izzó l :0, Kazincbarcika—Komló 1:0, Dorog—Várpalota 1:0, BVSC—Fűz­fő 2:2, Szekszárd—MÁV DAC 2:1, Salgótarján—Vác 1:0, Budafok— Eger 2 :l, Debrecen—Békéscsabai TASK 3:1, Szolnoki MTE—BKV Előre 2:1. A bajnokság állása: L S.-tarján 27 15 7 5 47-23 37 2. V.Izzó 27 15 6 6 42-19 36 3. K.-barc. 27 14 7 6 46-28 35 4. Eger 27 14 7 6 45-29 35 5. DVSC 27 15 4 8 34-30 34 6. Budafok 27 12 6 9 43-30 30 7. SZMTE 27 11 8 8 37-25 30 8. Dorog 27 12 6 9 28-25 30 9. Volán 27 9 11 7 36-33 29 10. Vác 27 11 7 9 31-29 29 11. B. TASK 27 9 9 9 28-31 27 12. Kanizsa 27 9 7 11 35-33 25 13. BVSC 27 7 11 9 34-36 25 14. KKFSE 27 5 14 8 37-45 24 15. Fűzfő 27 9 6 12 40-53 24 16. Komló 27 8 7 12 28-33 23 17. BKV El. 27 6 8 13 26-38 20 18. Szekszárd 27 6 6 15 27-52 18 19. MÁV DAC 27 6 4 17 30-53 16 20. VárpaL 27 4 5 18 28-57 13 Megyei asztalitenisz csb Üjabb két fordulót játszot­tak a megyei bajnokságban szereplő asztalitenisz csapa­taink. Az alábbi eredmények szülétek : III. forduló: Rákóczi II.— Mosdós 11:5, Zselickislak—Ba- latonberény 9:7, Balatonbog- lár—Marcali 5:11, Siófok—Ka­posgép 6:10, Somogyi B. SE— Lengyeltóti 6:10, Vasas II.— Nagyatád 15:1. IV. forduló: Somogyi B. SE —Siófok 8:8, Kaposgép—Bala- tonbolár 13:3, Marcali—Zselis- kislak 6:10, Balatonberény— Rákóczi II. 3:13, Mosdós— Nagyatád 9:7, Vasas II.—Len­gyeltóti 11:5. Megyei lebdarúgő'bajnokság / Jelenet a Táncsics—Zimány mérkőzésből. V B KM Vasas—Fonyód 3:0 (1:0) Fonyód, 200 néző. V.: Bog­nár. Vasas: Heuthaler — Pável (Hor­váth), Pataki, Kurdi, Szabó, Mali, Burcsa, Kelemen, Palkovics, Mol­nár (Kiss), Lesz. Edző: Fülöp Já­nos. Fonyód : Fenyővári — Nagy, Gyuricza, Fodor (Landor), Kocsis, Fejes, Krokovics (Béres), Kolip, Kila, Gelencsér, Lepenye. Edző : Gelsinger Dezső. Az első félidőt enyhe hazai fölény és több kihagyott helyzet jellemezte, amelynek végén mégis a vendégek sze­reztek vezetést A második félidőben feljavult a Vasas és megérdemelt győzelmet szer­zett. Góllövők: Burcsa (2), Kiss. Jók: Heuthaler, Máli, Burcsa, Kelemen, illetve Nagy, Kocsis. Vasas ifi—Fonyód ifi 6:2. Zákány! Kálmán Latinca SE—Somogyszob 3:0 (1:0) • Marcali, 100 néző. Vezette. A urnán. Latinca: Fodor — Kozma, Máté, Kolozs, Tóth, Palasics, Beck, Bors- fai, Turbuk (Gombai), Ruznák, Dákai. Edző: Kisborsó Imre. So­mogyszob : Kovili — Birkás, Bá­lint, Varga, Hóka, Molnár, Pauza Her jer, Kuti (Pintér), Bódis, Fe­hér. Edző: Balogh Sándor. A jó iramú mérkőzésen a hazaiak már a 8. percben megszerezték a vezetést. A vendégek lestaktikája a má­sodik félidőben mondott cső­döt. A Latinca gyors támadó- játékának köszönhette győ­zelmét. Góllövők: Borsfái, Dá- kai, Palasics (11-esből). Jók: Kozma, Máté, Kolozs, Borsfái, illetve Bálint, Molnár, Bódis. Giber Károly I Lengyeltóti—Lakácsa 4S (4:0) Lengyeltóti, 300 néző,: V.: Berger. Lengyeltóti: Csonka — Kesztyűs, Riba, Nagy, Czimmcrmann, Boció, Pasztusics, Vacsi, Smida, Túli, Práger. Edző: Haszon Lajos. La- kócsa: Golubics — Jelics, Kövesi, Lövéri, Vucseta (Cservölgyi), Fucskár, Bardek, Veriga, Petrino- vics, Matyók, Szekeres. Edző: Fo­dor Sándor. Az első félidőben csak ver­gődött a lakócsai védelem, s a tóti csatárok gólratörően játszottak. A négy gól mel­lett több nagy helyzetük ki­maradt. A második félidőben feljavult a Lakócsa, de ere­jéből csak szépítésre futotta. Góllövők : Práger (2), Bodó, Túli, illetve Szekeres, Bardek. Jók: Kesztyűs, Nagy, Vacsi, Smida, illetve Golubics, Bar­dek és Matyók. Lengyeltóti ifi—Lakácsa Ifi 3:3 Horváth László Táncsics SE—Zimány 5:0 (3:0) Kaposvár, 250 néző. V.: Fo- nódi. Táncsics: Kótal — Somogyi, Bíró, Dóczi, Vinklcr, Ebedli, An- dorka, -Erdős (Jokl), Iván (Má­tyás), Lauer, Baumholczer. Edző: Zsoldos László. Zimány: Kocsi — Kovács (Kelemen), Kéki, Barna, Nagy, Visnyei (Szépics), Gáspár, Hideg I., Kalányos, Kesztyűs, Hi­deg II. Edző: Takács Ferenc. Mindvégig a Táncsics irá­nyította a játékot, a vendégek inkább csak védekeztek. Meg­érdemelt győzelem. Jók: So­mogyi, Vinkler, Ebedli. Iván, Lauer. Perényl György Marcali SE—Ealatonboglár 4:2 (0:1) Balatonboglár, 300 néző. V.: Rákóczi. Marcali: MÜIlner — Kiss, Batki, Lukács, Filagics, Guricza (Dom- sa), Kovács, Ilia, Izsák, Szántó, Ható (Dunkler). Edző: Bősz Adám. Balatonboglár: Fáncsi — Györkös, Muszti I., Pál, Muszti II., Paszér, Pintér I., Botos (Kalász), Kocsis, NB III... NB HU II Siófok újabb hazai veresége A Somogyi csapatok ismét nem remekeltek a hazad for­dulóban. A Siófok otthon mér­kőzött a jelenleg 11. helyen álló Bábolnával, és kiábrán­dító játékkal egy gólos , veresé­get szenvedett. A Kiss J. SE is pályaválasztó volt. Az utóbbi hetekben megtorpant Répcelakot látta vendégül, s csak döntetlent ért el a baj­noki lista 7. helyezettjével szemben. Bábolna—Siófok 1:0 (0:0) Siófok, 500 néző. V. : Dra­vecz. Bábolna: Kiss — Farkas, Hlagy- vik, Nyers, Füle, Deák, Szakol- czai (Csikkel), Varsányi (Bara- nyi), Hegedűs, Háklár, Illés. Ed­ző: Keglovich László. Siófok: Rácz — Tillinger, Kiss, Babán, Bőzsöny, Riedl, Takács (Fábián), Csépán, Horváth L.t Bihari, Bakó (Jáger). Edző: Mathesz Imre. 66. perc: Bal oldalról rúg­hatott szögletet a vendég együttes. A labda az ötös ma­gasságában szállt befelé, Rácz a kapujában ragadt, a védők is egymásra vártak, így a fel­ugró Háklár zavartalanul fe­jelhetett középen a léc alá. 1:0. Alacsony színvonalú, lagy­matag mérkőzésen szenvedett vereséget a siófoki együttes. Csapatjátéka körülményes volt, és ezúttal még az a lel­kesedés is hiányzott, amely az elmúlt hét idegenbeli sikerét eredményezte. A támadók alig-alig dolgoztak ki gólhely­zeteket. A látottak alapján az eredmény reális. Jók: Kiss, Farkas, Füle, Illés. A Siófok­ban nem volt jó teljesítmény. Molnár József Kiss J. SE-Répcelak 1:1 (0:1) Tab, 500 néző. V.: Kulcsár. Kiss J. SE: Foki — Mészáros, Bencze, Máté, Palotai (Szanyi), Nagy Kopcsa, Fábián, Mód, Zsiga, Tóth-Bagi (Bognár). Edzó: Két­szeri Ferenc. liépcelak: Tóth — Wittinger, Németh I., Balogh, Mol­nár, Csorba, Soós (Horváth Gy.), Prysztupa, Horváth E.t Gáspár, Kovács 1. Edző : Szegedi Oszkár. 1. perc: Közvetlenül a kez­dés után partdobáshoz jutott a vendég együttes. A labdát Kovács középre adta, és Prysztupa a védők gyűrűjéből a jobb alsó sarokba lőtt. 1:0. 85. perc: Nagyot buktatták a kaputól 23 méterre. A sza­badrúgást Mód a sorfal mel­lett élesen a bal alsó sarokba bombázta. 1:1. Jó iramú és színvonalas mérkőzést vívott a két csapat. Meglepetésre a vendégek töb­bet támadtak, így megérde­melten vittek el pontot a he­lyenként szétesően és fegyel­mezetlenül játszó kapolyiak otthonából. Jók: Nagy, Fábián, illetve Németh I., Soós, Prysz­tupa, Kovács L. Kálmán Ferenc További eredmények: Bauxitbányász—P VSK 3:2, Keszthely—Soproni KSE 4:2, Véménd—Bakony Vegyész 3:1, Ajkai Alumínium—Sabaria 1:0, Soproni Textiles—MÁV Nagykanizsai TE 0:0, Rákóczi SE—Péti MTE 1:1, Oroszlány —KOMÉP 1:1, Sellye—Kőszeg 2:0. A bajnokság állása : 1. Ajka 27 14 7 6 48-28 35 Bauxitb. 27 13 9 5 48-28 35 3. PVSK 27 15 4 8 45-21 34 4. Oroszlány 27 13 6 8 42-37 32 5. Bakony V. 27 11 8 8 37-31 30 6. Pét 27 12 6 9 34-28 30 7, Répcelak 27 13 4 10 40-38 30 8. KOMÊP 27 10 10 7 38-34 30 9. NTE 27 9 12 6 32-35 30 10. Rákóczi 27 11 6 10 34-22 28 11. Bábolna 27 11 6 10 37-32 28 12. Sabaria 27 12 4 11 35-33 28 13. Véménd 27 10 7 10 44-37 27 14. So. Text. 27 11 5 11 43-49 27 15. Sellye 27 10 6 11 27-32 26 16. Siófok 27 8 6 13 31-34 22 17. Kiss SE 27 7 5 15 29-54 19 18. Keszthely 27 5 8 14 38-61 18 19. Só. KSE 27 4 8 15 33-51 16 20. Kőszeg 27 4 7 16 29-57 15 Megkezdődött az Avar Kupa A diákokat a tavaszi szü­netben ezentúl újabb sport- program várja. Tegnap dél­előtt első ízben megkezdődött a serdülő labdarúgók Avar Pintér IL, Gernre (Orbán). Eűz«: Bolla László. A hazaiak gyorsan veze­téshez jutottak. A második félidő elején újabb góllal nö­velte előnyét a Boglár. A 76. percben Filagics kiállítása meglepetésre felhozta a ven­dégeket, akik 7 perc alatt megfordították a mérkőzés ál­lását. Góllövők: Domsa (2), Illa, Kovács, illetve Gergye, Pintér I. Jók: Lukács, Domsa, Kovács, Szántó, illetve Muszti I., Pál, Pintér I. Marcali ifi—Balatonboglár ifi 6:1 Hűvösvölgyi Péter Barcs—Szőnyi SE 2:1 (2:0) Taszár, 100 néző. V.: Műdig. Barcs: Tóth — Karsai, Erdelecz, Deák, Gelencsér, Pintér, SUK/r. Kele (Sátori), Varga, Göcsej, Gu­lyás. Edző: Marton János. Szőnyi SE: Baranyai — Nagy, Kisgéczi, Klenovics, Batta, Páger, Várhelyi, Borbély, Hídvári (Vincze), Vincze (Hódi), Riba. Edzó: Bakó József. Közepes színvonalú mérkő­zésen két ellentétes félidőt láthatott a közönség. A dön­tetlen igazságosabb lett vol­na. Góllövők: Studer (2), il­letve Riga. Jók: Studer, illet­ve Kisgéczi, Várhelyi, Riba. Balatoni Sándor Kadarkút—Tab 1:1 (ld)) Kadarkút, 250 néző. V.: Ma­gyar. Kadarkút: Tráj — Harczos, Lóki, Schwindt, Miovecz, Kiss, Ernyes, Horváth, Bakonyi (Mészáros), Ma- tán (Nagy J.), Nagy L. Edző: M.atán József. Tab : Kiss — Rei­chert, Szabó G., Vendl, Ulreich, Szabó Gy., Mireider (Molnár), Csontos, Berki, Kaveczki, Kovács. Edző: Czabula Miklós. Ideges légkörű mérkőzésen az első félidőben hazai fö­lény volt. Szünet után a ven­dégek feljavultak, de csak egy potyagóllal egyenlítettek. Igazságos döntetlen. Góllö­vők: Nagy, illetve Kovács. Jók: Harczos, Kiss, Nagy L., ill. Szabó G., Vendl, Ka­veczki. Kadarkúti ifi—Tab ifi 1:1 Schán György (Folytitás az 5. oldalon) Kupája. Az egykori kitűnő csatár emlékére kiírt, tóma egész serdülő utánpótlásunkat pályára szólította, s most egy hét leforgása alatt a legjob­bak a járási válogatottakban bizonyíthatják rátermettsé­güket Szerdán délelőtt 10 órakor Pacskó János, a megyei sport- hivatal elnöke nyitotta meg a tornát. Röviden ismertette Avar István életútját, majd sportszerű küzdelmeket kért a részvevőktől. Röviddel ezután lejátszották az első találkozót. A nyitó mérkőzésen a Rákóczi serdülő csapataiból összeállí­tott válogatott a nagyatádi járás válogatottjával mérkő­zött. Ezt délután újabb mér­kőzés követte. Ekkor a kapos­vári és siófoki járás csapatai léptek pályára. Eredmények : Rákóczi—Nagyatád 3:0 (1:0) Vasas pálya. V.: Buzsáki. Rákóczi : Czeibert (Helyes) — Németh, Ritecz (Horváth), Botika, Herbei (Varga), Vészi, Hanusz, Baía (Primon), Bo­Két hete Mariborban a ma­gyar fiatalok l:0-ra győztek, ennek ellenére mégis a jugo- szlávok jutottak a legjobb négy közé, mert 2:0 arányban jobb­nak bizonyultak, így összesí­tésben 2:1 a javukra, Jugoszlávia—Magyarország 2:0 (1:0) 18 000 néző. Vezette: Scherz (Svájc). Góllövők: Halrihod- zsics (40. p.), Deslica (9. perc). Jugoszlávia: Zalad — Vuj- kov, Sztojkovics, Bogdan, Hrisztics — Zajec, Szavics (Verlasevics 71. p.), Pavkovics — Bosnyák (Krmpotics, 65. p.), Halilhodzsics, Desnica. Magyarország: Mészáros — Paróczai, Kerekes A., Nagy A., (Orosházi, 62. p.), Végh — Rab, Hannich, Csongrádi — Máj er, Szabó, Magyar (Izsó, 65. p.). Mind a két csapat nagyon idegesen kezdett. ross. Pintér, Hegedűs (Kár­páti). Nagyatád: Sikesdl (Csonka) — Füstös (Delanics), Loncsár, Oh, Halász, Tar, Tát­rai, Kovács L., Kovács Z., Steiner (Vékony), Manka (Csi­kós). Góllövők: Pintér (2), Vészi. Kiegyenlített első félidei já­ték után a Rákóczi kerekedett felül, és újabb két góllal be­biztosította a torna első győ­zelmét. Siófok—Kaposvár 2.0 (0:0) Vasas-pálya. V.: Aumann. Siófok: Ferenczi — Csajági, Vaszil, Kovács, Tímár, Papp, Hencz, Kővári, Mihalics, Hor­váth, Lakatos. Kaposvár: Ré- csei — Szarka, Golubics, Va­das, Szarka, Lőrincz (Gilitsch), Ágoston, Árbogást (Tóth), Né­meth (Stickel), Hartmann (Nemes), Papp. Góllövők: Horváth (11-es- ből) és Mihalics. A kaposváriak az enyhe mézőnyfölényüket nem tudták kamatoztatni. A Siófok a helyzetek jobb kihasználásá­val nyert. Mind a két oldalon sok sza­bálytalanság tarkította a já­tékot, az erőteljesebben, ke­ményebben játszó jugoszlávok a 40. percben megszerezték a vezetést, Pavkovics indította Desnicát, aki befelé cselezett, úrv tűnt, Nagy A. becsúszó® szerelése sikeres lesz, a labda azonban Halilhodzsics elé ke­rült, és a hórihorgas középcsa­tár 14 méterről a léc alá bom­bázott. (1:0) Fordulás után tovább tá­madtak a jugoszlávok. Már mindenki a hosszabbításra várt, amikor1 a 90. percben megszerezte a legjobb négy közé jutást jelentő gólt a ju­goszláv csapat. A magyar 16- oson pattogott a labda, Kere­kesék nem tudtak felszabadí­tani és Desnica 18 méterről óriási gólt lőtt a jobb alsó sa­rokba. (2:0) Labdarúgás A jugoszláv fiatalok jutottak tovább Újra piiöve cipót húztak a csatárok