Somogyi Néplap, 1977. május (33. évfolyam, 101-126. szám)

1977-05-17 / 114. szám

Kosárlabda NB II Győzelem és vereség két pont különbséggel À kosárlabda NB II-ben a győzelmek és vereségek ará­nya 3:2 az előbbiek javára. A Táncsicsot a füzfőiek nem tudták a saját pályájukon sem föltartóztatni. Az Építők csa­pata is idegenben szerepelt — Pécsen kétpontos győzelmet szerzett. Egy másik pécsi együttesnek, a Postásnak sike­rült ezért revansot venni: ők Kaposváron ugyancsak két ponttal győzték le a gazdászo- kat. Női csapataink közül na­gyon értékes győzelmet arat­tak a tanítóképző főiskolások az esélyesebb komlóiak ellen. A fonyódiaknak túl kemény dió volt a szomathelyi pedagó­gusegyüttes. Táncsics— Fűzfő 86:48 (42:36) Táncsics: Duppai (14), MIMr Tóth (26), Hoffmann (16), Németh (6), Sí™ Kauzál (11). Csere: Nagy (13), Honfi, Mike, Déri, Zsámbéki. Edző: Györke István. A tartaléko­sán pályára- lé­pő kaposvá­riak végig zu­hogó estben küzdöttek a győzelemért. Az elején sok büntetőt elhi­báztak, s ekkor a fűzfőiek ve­zettek. Negyed óra után átvet­ték a vezetésit, és három centeres játékuk ellen a ha­zaiaknak már nem volt ellen­szerük. K. Építők—Pécsi Sí 97:95 (49:47) K. Építők: Gálosi (15), Tóth Z. (30), Tóth T. (26), Sziget (26), Műdig (2). Csere: Stickel L. (2), Vajda (2), Hirt (4), Stickel P., Klopfer, Edző: Stettner János. Két egyforma képességű Csa­pat lépett Pécsen pályára. A védekezésre egyik sem fordí­tott nagy gondot. A kaposvá­riak palánkközeli játéka jobb volt, és ez döntött. Pécsi Postás—K. Gazdász 69:67 (30:32) [ K. Gazdász: Danes, Rehling ' (9), Váraljai (7), Vojtkó (14), Háncs (22). Csere: Ronga (6), Györgyei (9), Péter, Varga. Edző: Vojtkó Pál. Esélyesként léptek pályára a kaposváriak, s a végig nyílt mérkőzésen lehetőségük is volt a győzelem megszerzésé­re. Különösen a büntetők ér­tékesítésében gyengélkedtek, s elsősorban ennek köszönhetik kis különbségű vereségüket. Női mérkőzések Tanítóképző főiskola—Kom­lói Bányász 52:43 (33:17) Tanítóképző: Tóth (8), Czéh (7), Barta (1), Gacs (14), Fa NB in... NB m.­Siófoki győzelem a kis rangadón Ismét Kiss Dezső a hegyi győztes Jól szerepellek a kaposváriak Gyors ütemben folyik az au­tósok hegyi bajnoksága. Egy hete még a Mecsekben vol­tak, szombaton a visegrádi pályán találkoztak az autó­versenyzők. A kellemetlen, hűvösre for­dult esős idő ellenére 15 ezer néző kísérte figyelemmel a hegyi versenyt, ahol az volt a kérdés, hogy Kiss Dezső (Bp. Volán) Renault Alpine-je gyonsabb-e, vagy a szántódi Tóth János BMW-je. Minimá­lis különbséggel ismét Kiss Dezső autózott jobban. Tóth második lett az abszolút sor­rendben is. (Kiss és ' Tóth egy kategóriában versenyez.) Ez alkalommal jobban ment a kaposvári autósoknak, mint Pécsen. Hidegh a széria Zsi­gulik kategóriájában máso­dik, Lucz András a 2. géposz­tályban 3. lett Kovács Rezső az 5. géposz­tályban állt rajthoz, s a 10 induló között — nem a hegyi pályára épített Ladájával — 4. lett Az abszolút sorrendben első Kiss (Renault Alpine), 2. Tóth (BMW), 3. Cserkuti J. (NSU). A csapatversenyt most a Bp. Volán nyerte 27 ponttal, a 24 pontos Shell Interág és a 16 pontos Pécsi Volán előtt. 4. a K. Dózsa Volán. (A két futam alapján is negyedik Kaposvár.) zekas (20). Csere: Péter (2). Edző: Rákosi Márta. Egy pillanatig sem volt vi­tás a kaposváriak győzelme. Végig lelkesen játszottak, jól védekeztek, és pontosan dob­tak. Győzelmük megérdemelt Szombathelyi Tanítóképző Fő­iskola—Fonyódi Petőfi 89:59 (49:20) Fonyód: Békéi (12), Hartai (4), Kovács (16), Igali (13), Rákosa (4). Csere: Gelencsér, Harcsa (1), Gábos (3), Czékus. Edző: Harmath Gyula és Hor­váth József. A fonyódi lányok játékán érződött a ballagó játékosok érettségi előtti izgalma és az előző napi középiskolás kupa elődöntő mérkőzésének fára­dalma. A helyenként kemé­nyen játszó szombathelyiék idei legjobb játékukkal nyer­tek. Az Izzó veresége az NB II meglepetése Pécsi MSC—Szolnoki MTE rangadó volt a labdarúgó NB II-ben. A végén az izgalmat nem ez a mérkőzés okozta, mert a pécsi csapat fölényesen nyert. Nem így a Vasas Izzó, amely otthonában vereséget szenvedett a kieséstől veszé­lyeztetett Özdtól. Ismét az utolsó percben kapott góllal szenvedett vereséget a Debre­cen. Cted—Vasas Izzó 3:1, Orosz­lány—Szekszárd 7:4, Volán— Kossuth KFSE 1:0, Székesfe­hérvári MÁV Előre—Komló 2:0, BVSC—MÁV DAC 2:1, PMSC—SZMTE 4:1, Nagyka­nizsa—Debrecen 2:1, Szolnoki MÁV—Fűzfő 0:0, Eger—Ganz- MÁVAG 1:0, Várpalota—Bu­dafok 2:2. Az NB n állása: 1. PMSC 33 19 10 4 7C-2S 4« 2. V. Izzó 33 17 8 8 61-36 42 3. Szf. MÁV 33 17 8 8 56-47 42 4. Budafok 33 15 9 9 75-56 39 i. SZMTE 33 17 5 11 67-51 30 6. Nagykanizsa 33 14 10 9 52-43 36 7. Volán 33 13 10 10 50-34 36 8. Debrece* 33 13 10 10 42-34 36 9. BVSC 93 12 12 9 54-49 36 10. Eger 33 14 6 13 54-57 34 11. Szekszárd 33 11 11 11 40-47 33 12. MÁV DAC 33 13 5 15 47-5$ 31 13. K. KFSE 33 12 5 IC 47-50 29 14. Várpalota S3 9 11 13 36-44 29 15. Komló 33 10 7 16 34-47 27 16. Özd 33 10 6 17 42-51 26 17. G.-MÄVAG 33 7 12 14 41-5Ő 26 18. Fűzfő SS 7 11 15 35-54 25 19. Sz. MÁV 33 7 8 1.6 26-!50 22 20. Oroszlány 33 6 8 19 42-89 20 Félmilliós nyeremény , a 13 + 1-re A totó 20. játékhetén a 13 plusz 1 találatos szelvény a következő: 2x11 211 x 1 12 11 plusz 2. A 13 plusz 1 találatos szel­vény e héten mindössze egy akadt, s ennek nyereménye a jutalommal együtt 575 633 fo­rint. A 13 találatos szelvény 98 994, a 12-es 3651, a 11-es 332, a 10-es 72 forintot ér. A labdarúgó NB IFI délnyu­gati csoportjában rendhagyó módon beharangoztuk a Sió­fok—Pénzügyőr SE »kisrang- adót". Helyesnek bizonyult : az idény legjobb mérkőzését láthatta az az 1500 siófoki né­ző, akihez a mérkőzés kezde­te előtt Bihari József csapat- kapitány fordult kérő szóval, hogy buzdítsa győzelemre csa­patát, az S. Bányászt. Rend­kívül sportszerű mérkőzésen nyert a Siófok, s az idén el­ső ízben a bajnoki táblázat 4. helyére lépett elő Puskás dr. legénysége. A siófokiakat csak rosszabb gólkülönbségük szo­rítja a 4. helyre. Értékes két pontot szerzett a Kiss J. SE is, amely mögött nagy a tülekedés a bennma­radást jelentő helyekért. Ke­vésbé megnyugtató, hogy a Barcsi SC saját otthonában súlyos vereséget szenvedett egv szintén már kiesőnek szá­mító csapattól, az Álba Re­giától. Siófok—Pénzügyőr 2:0 (0:0) Siófok, 1500 néző. V.: Há­mori. Siófok: Zsuponyó — Tillinger, Szilágyi, Bozsüny, Babán, Kéke­si, Csépán, Fiath (Dróthl, Hor­váth J. (Horváth L.), Bihari, Bo- csev. Edző: Puskás Lajos dr. Pénzügyőr: Dómján — Murár, Borbás, Csekő, Pálfi, Szili, Kom- lósi, Lesti, Vida, Hankó, Havasi. Edző : Tóthegyi Tibor. 88. perc: Dróth a bal oldal­ról ugratta ki Biharit, aki két csel után már csak a kapus­sal állt szemben. Mikor a ka­puvédő kimozdult, annak lába között a hálóba küldte a lab­dát. 1:0. 90. perc: Üjabb Bihari-szóló következett; a csatár már a 16-oson belül járt, amikor Csekő a mezénél fogva meg­próbálta visszahúzni. Mint­hogy a labda Biharinál ma­radt, a játékvezető, kivárva az akció végét, nem fújt sípjába. Bihari Csépánhoz pöccintett, aki azután közel­ről a hálóba vágta a labdát. 2:0. Színvonalas, változatos mér­kőzés, tele izgalommal. Noha a Bányász jobban futballozott, csak nehezen született meg megérdemelt győzelme. Jók: Bihari, Babán (a mezőny leg­jobbja), Csépán, Tillinger, Bő- zsöny, illetve Murár, Csekő, Szili. Molnár József Kiss J. SE—EMG Sashalom 2:1 (1:0) Kapoly, 600 néző. V.: Futó. Bihar! megszerzi csapata első gólját. Kiss J. SB: Ráez — Lakos, Ré- kási, Csatári, Máté, Gergelics (Zsiga), Palotai, Fábián, Tóth-Ba- gi, Nagy, Landek. Edző: Kétszeri Ferenc. EMG: Jantsek — Svorda, Buna, Szalai, Rédél, Ridács, Har­gitai, Lévai, Kelemen (Szőke), Varga, Háberstorfer. Edző: oroszi László. 35. perc: Csatári a bal ol­dalon 40 méterről középre Ívelt, s Palotai a felugró ka­pus mellett a sarokba fejelt 1:0. 73. perc: Landek ugratta ki Gergelicset, aki a kapus hasa alatt küldte a hálóba a lab­dát. A 2. kapolyi gól. 2:0. 80. perc: A vendégek táma­dása végén Rédei 35 méterről váratlanul lövésre szánta el magát, s jól eltalált labdája a bal sarokban kötött ki. 2:1. Küzdelmes, jó iramú mér­kőzés volt, amelyen a kapolyi csapat jobban kihasználta helyzeteit. Jók: Rékási, Csatá­ri, Máté, Tóth-Bagi, illetve Rédei, Háberstorfer. Kálmán Ferenc Alba Regia—Barcs 4:0 (3:0) Barcs, 300 néző. V.: Meizer. A barcsiak összeállítása : Kimer — Kele, Hegedűs (Studier), uta- si, Bátori, Petrinovics, Hunyadi, Takács, Otartics, Szilágyi, Szeke­res (Fodor). Edző: Lendvai Mik­lós. 2. perc: Kiss szabálytalan­kodott a 16-os vonalánál, a játékvezető 11-est ítélt, a bün­tetőt Varga értékesítette. 1:0. 10. perc: Egy, a 16-osra be­lőtt labdára Kirmer kapus rosszul indult ki, s a berob­banó Rengel az üres kapuba fejelt. 2:0. 30. perc: Rengel ügyesen ugrott ki a védők között, s a bizonytalankodó barcsi kapu- védő mellett megszerezte csa­pata 3. gólját. 3:0. 65. perc: Pápics húzott el a bal oldalon, kihasználva a vé­dők rossz helyzetfölismerését Szabó a jobb sarokba bombá­zott. 4:0. Szakadó esőben kezdődött a mérkőzés, amelyen Barcs töb­bet támadott, mégis fölényes székesfehérvári győzelem született —. elsősorban azért, mert ezen a találkozón a bar­csi védelem nagyon rossz na­pot fogott ki. Az Alba Regia megérdemelten jutott a két pont birtokába, de gólaránya túlzott Jók: Pápics, Rengel, Szabó. A barcsi csapatban nem volt dicsérhető teljesít­mény. Pandúr Ferenc További eredmények a dél­nyugati csoportban: Enying— Bp. Spartacus 1:0, Volán Szállítók—Lőrinci Fonó 6:2, BKV Előre—Véménd 2:2, Bp. Építők—Perbál 2:1, Dunaújvá­rosi Építők—Mázaszászvár 7:0, PVSK—Paks 4:0, Szigetvár— Sárisáp 2:0. A délnyugati 1. BKV Előre 2. PVSK 3. Perbál 4. Siófok 5. Dunaújváros 6. Péhzügyőr 7. Bp. Spartac. 8. Véménd 9. Kiss J. SE 10. Enying 11. EMG SK 12. V. Szállítók 13. Szigetvár 14. Bp. Építők 15. Paks 16. Alba Regia 17. Mázaszászv. 18. L. Fonó 19. Sárisáp 20. Barcs állása; 4 74-» 7 Tl-35 7 00-43 8 90-33 7 51-27 9 85-45 7 57-39 8 57-42 9 53-49 csoport 33 23 6 33 18 8 33 14 12 33 15 10 33 13 13 33 15 9 33 13 13 33 14 11 33 14 10 33 13 10 10 51-90 33 12 12 9 34-34 33 12 11 10 43-36 33 12 9 12 43-49 33 11 10 12 37-32 33 10 8 15 51-05 33 6 11 16 36-65 33 4 12 17 38-f4 33 5 10 18 29-60 33 5 8 20 30-72 33 3 3 27 »-91 52 44 40 40 39 39 39 39 38 36 36 35 33 32 28 23 20 20 18 A listavezető veresége a marcali rangadón A Táncsics átvette a vezetést Egy gól szabadrúgásból a Táncsics—Csurgó mérkőzésen. A megyei labdarúgó-bajnok­ságban vasárnap a legnagyobb érdeklődés a marcali helyi rangadót kísérte. A két csa­pat a korábbi években is min­dig nagy harcot vívott egy­mással. Az MSE-nek legalább döntetlent kellett volna elér­nie ahhoz, hogy megőrizze ve­zető pozícióját. Ugyanakkor a La tinea egy jó helyezésért küzdött. A találkozón végül is nagy küzdelemben nyert a Latinca. Ezzel a Táncsics — jobb gólkülönbséggel — ismét a táblázat élére ugrott. A többi találkozón általában a papírforma érvényesült, kivé­tel talán a Szőnyi SE—VBKM Vasas összecsapás, ahol a ta- száriak meglepő biztonsággal fektették két vállra az utóbbi hetekben megtorpant kapos­vári piros-kékeket. Az atá­diak győzelmükkel pontszám­ban beérték a Vasast. Latinca SE—Marcali 1:0 (1:0) Marcali, 600 néző. V. : Ge­lencsér. Latinca: Király — Batki, Török, Berki, Tóth, Palasics, Belicza, Fe­renc (Csorba), Bán, Beiák, Ható (Rusznák). Edző: Kisborsó Imre. Marcali : Barta — Filagics, Ská- fár, Kiss, Kusz, Domsa (Németh), Pék, Miseta, Szántó, Borsfái, Izsák. Edző: Borsfái Géza. A helyi rangadó végig iz­galmas, változatos és sport­szerű mérkőzést hozott. Az MSE támadott többet, de a szervezetten védekező Latinca ellen csak két igazi gólhely­zetet tudott teremteni. A győz­tes gólt a 20. percben egy formás . támadás befejezése után Ferencz egyéni játékkal szerezte. Jók: Király, Török, Palasics, Bán, Bélák, illetve Kiss, Kusz, Miseta. Rákóczi ifi II.—Marcali ifi 1:1. Giber Károly Táncsics SE—Csurgó 5:0 (1:0) Kaposvár, 250 néző. V. : Pálfi. Táncsics: Bank — Somogyi, Ko­vács, jezeri, Méhes, Ebedli (Vink- ler), Markovics, Burcsa, Iván, Lauer, Molnár (Andorka). Edző: Zsoldos László. Csurgó : Kollár — Kovács I., Kovács II., Péntek, Polgár, Kiss, Hosszú I., Nagy, Ba­ja. c. Kovács (Harmadás), Hosz- szú n. (Kasza). Edző: Horváth Já­nos. A vendégek 40 percen ke­resztül meg tudták hálójukat őrizni a góltól. A körülménye­sen kezdő Táncsics-csatárok a szünet után feljavultak, és fö­lényük már eredményekben is megmutatkozott az egyre job­ban elfáradó csurgóiak ellen. Góllövők: Jezeri, Burcsa, So­mogyi (11-esből), Lauer, Iván. Jók: Kovács, Markovics, Bur­csa, illetve Péntek, Kiss. C. Kovács. Rákóczi ifi III.—Csurgó ifi 7:0. Erdei György Nagyatád—Kadarkút 3:2 (3:2) Nagyatád, 300 néző. V.: Au­maa. Nagyatád: Zsobrák — Simon, Varga, Roznik, Grezsák, Harcz, Czár (Szabó), Brezovszki, Kovács, Hies, Polyak. Edző: Fuisz János. Kadarkút: Tráj — Gelencsér, Ba­konyi I. (Szemán), Schtvindt, Csernus, Koltai, Kiss, Horváth, Matán, Nagy, Miovecz (Bakonyi II.). Edző: Matán József, Jó iramú, kemény, de sport­szerű mérkőzésen a gólokban gazdag első félidőben már ki­alakult a végeredmény. Szü­net után a kadarkútiak na­gyon rákapcsoltak, de nem si­került egyenlíteniük. Góllö­vők: Pólyák, Kovács, Ilics (11-esből), illetve Miovecz, Matán. Jók: Zsobrák, Harcz, Roznik, Brezovszki, illetve Nagy, Horváth, Koltai. Nagyatád ifi—Kadarkút ifi 0:0. Tóth Ferenc Szőnyi SE—VBKM Vasas 3:0 (1:0) Taszár, 200 néző. V.: Műdig. Szőnyi SE: Kaipl — Balog. Ko­lozsvári, Érsek, Kalmár, várhelyi, Pintér, Horváth, Sárkány (Hosz- szú), Kiss, várkonyi. Edző: Bala­toni Sándor. Vasas: Heuthaler — Weisz, Pataki (Huszár), Kurdi, Szalai (Táskái), Berki, Lenti, Ma­li, Borbély, Btró, Kiss. Edző: Fií- löp János. Nagyon lelkesen játszottak a taszáriak a meddő támadó­játékot bemutató és nagyon unalmasan futballozó Vasas ellen. A győzelmük ilyen arányban is megérdemelt. Gól­lövők: Sárkány, Várhelyi, Várkonyi. Jók: Kolozsvári, Érsek, Kalmár, Várhelyi, il­letve Weisz, Pataki, Kurdi. VBKM Vasas ifi—Szőnyi SE ifi 6:1. Vadas Tibor Balatonlelie—Somogyszob 2:1 (1:0) Balatonlelie, 300 néző. V.: Vukmann. Balatonlelie : Both — Sülé, Bol- la, vázsonyi, Kenéz, Széles, Vass, Makai, Csepregi, Brunner, Basics. Edző: Cser László. Somogyszob: Kovili — Birkás L., Bálint, Varga, Bicsáki (Pecsét), Bakonyi, Fehér, Birkás J., Deák, Bődig, Pintér II. (Pintér I.). Edző: Simon István. A mérkőzés elején akár több gólt is lőhettek volna a lelleiek, de csatáraik rendre hibáztak. Ezután feljavult a Somogyszob, és harcos játéká­val szorossá tette a mérkőzést. Góllövők: Széles, Basics, illet­ve Pintér I. Jók: Both, Bolla, Vázsonyi, illetve Kovili, Bá­lint, Fehér, Deák. Balatonlelie ifi—Somogyszob ifi 5:3 Hajas Gyula Fonyód—K. H. Vasutas 1:1 (1:0) J. Fonyód, 250 néző. V.: Fodor (Folytatás az 5. oldalon}