Somogyi Néplap, 1977. február (33. évfolyam, 26-49. szám)

1977-02-15 / 38. szám

Országos asztalitenisz-bajnokság Meglepetések a DN Kapa vasárnapi fordulójában Kevés sikerrel szerepeltek a somogyiak Péter Aladár ismét kaposvári színekben A múlt hét végén az ország legjobb asztaliteniszezői gyűl­tek össze Budapesten, hogy 60. alkalommal versengjenek az országos bajnoki címért. So- mogyot a VBKM Vasas négy férfi és két női asztalitenisze­zője képviselte. Kétévi szünet után ismét kaposvári színek­ben indult Péter Aladár, aki a múlt héten leszerelt és visz- szatért anyaegyesületéhez. Az egyéni számokban — mind a férfiaknál, mind a nőknél — 16 asztali teniszezőt kiemeltek, majd egy újabb selejtező csoportból a legjobb 16 jutott melléjük a 32-es táblára. Ebben a selejtező mezőnyben indultak a Vasas asztaliteniszezői. A férfiak közül Péter szerepelt a leg­eredményesebben. Előbb Er­délyit (PEAC), majd Haisert (Szondy) győzte le biztosan. Ezután kitűnő mérkőzésen késztette megadásra Marosfyt, a Postás versenyzőjét. Péter ezzel bejutott a legjobb 32 kö­A magyar válogatott második győzelme A Latin-Amerikában ven­dégszereplő magyar labdarú­gó-válogatott magyar idő sze­rint hétfőre virradóra Hondu­ras második legnagyobb váro­sában, San Pedro Sulában ját­szott a bajnokcsapat, az Espa- na ellen. A magyar válogatott 2:1 (2:1) arányú győzelmet aratott. A vezetést Ortega révén a 34. percben szerezte meg a hazai együttes; a 39. percben Fazekas egyenlített, majd a 41. percben a győztes gólt is az újpesti csatár lőtte. A magyar labdarúgó-váloga­tott eddigi túramérlege: 2 győzelem, 2 vereség, 7:7-es gólkülönbség. A legközelebbi mérkőzés holnap lesz, ugyan­csak Hondurasban. (MTI) Nincs még nyereménylista a totón A Sportfogadási és Lottó Igaz­gatóság közölte, hogy a nyertes totószelvények nagy száma miatt a tájékoztató nyereményjegyzé­ket lapzártáig nem tudják ismer­tetni. Csak kedden kerül rá sor, így lapunk szerdai számában közöljük. A 7. hét telitalálatom szelvénye a következő : x 1 l törölve I 1 21 íxllxl plusz x. zé, de ott Beleznaival került szembe. Péter nagy küzde­lemben, öt játszmában, végül is balszerencsés vereséget szenvedett. A döntő szettben 20:19-e volt, de 22:20-ra alul­maradt. A többiek közül Katona megnyerte az első mérkőzést; utána azonban nem bírt a BVSC-s Harangival. Szálinger és Balázs Á. az első mérkő­zésén búcsúzni kényszerült. A férfi párosok küzdelmé­ben a Szálinger, Katona ket­tős első mérkőzésén a Börzsei, Lipovics (BVSC, VM Közért) párost kapta ellenfeléül, s ez túl kemény diának bizonyult számára. Péter a ceglédi kár­saival indult párban. Egy győzelmet arattak, majd a Ganz-MÁVAG párosa. Aszta­los és Gutmayer, 3:l-re le­győzte őket. Balázs Árpád is alkalmi párral indult, és ők is vereséget szenvedtek az első mérkőzésen. Női egyéniben Váradi és Boldizsár képviselte megyén­ket. Váradi egy győzelem után a ferencvárosi Farkastól kikapott. Boldizsár sem sze­repelt eredményesebben: ő is egyszer győzött, majd a tol­nai Balogh jobbnak bizonyult nála. Női párosban már vala­mivel eredményesebbek vol­tak Boldizsáréit: az első mér­kőzésükön 3:2-re, a másodi­kon 3:0-ra győztek, s ezzel a legjobb 16 közé jutottak. Itt azonban szembekerültek a jó nevű Csík (31. számú Építők), Molnár (Miskolc) párral, s tő­lük 3:0 arányban kikaptak. Így nem jutottak, a legjobb 8 közé. Vegyespárosban a Szálin­ger, Boldizsár kettős az első mérkőzésen vereséget szenve­dett a Kocsis I., Benke (Bp. Spartacus, Statisztika) páros­tól. Balázs Á. és Váradi az első fordulóban 3:2-re győ­zött, majd utána ugyanilyen arányban diadalmaskodott a Karsai, Nagyőszi (Cegléd, Veszprém) párral szemben. A 16 közé jutásért azonban ki­kaptak a Kocsis I, Benke kettőstől. A 60. országos asztalitenisz- bajnokság győztesei: Férfi egyéni. Bajnok: Jó­nyer István (Bp. Spartacus). A döntőben : Jónyer—Frank B. 3d). Férfi páros. Bajnok: .Tónyer, Klampár. A döntő eredmé­nye: Jónyer, Klampár—Frank B., Molnár 3:1. Női egyes. Bajnok: Kisházi Beatrix (Statisztika). A dön­tőben: Kisházi—Oláh 3:0. Női páros. Bajnok: Magos, Szabó. A döntő eredménye: Magos, Szabó—Kisházi, Bo­gyó 3:2. Vegyes páros. Bajnok: Klampár. Szabó (Bp. Sparta­cus. Statisztika). A döntő eredménye: Klampár, Szabó— Frank B., Kisházi 3:2. Ez történt a röplabda KRK-ban Hat mérkőzéssel — négy női és két férfitalálkozóval — folytatódott a Kovács Rezső teremröplabda-kupa küzde­lemsorozata. Valamennyi mér­kőzésen igen magabiztosan nyertek az esélyes csapatok. A forduló eredményei: Szónyi SE—Pedagógusok 2:0 (34:22) K. Dózsa öregfiúk—Szónyi SE 2:0 (50:24) K. Vasas Izzó—K. V. Lobogó 2:0 (37:15) Tanítóképző—Táncsics 2:0 (33:8) Ady Endre gimn.—Táncsics 2:0 (36:8) Ady Endre gimn.—Tanító­képző 2:0 (22:10) A Közép-dunántúli Gázszolgáltató- és Szerelő Vállalat kaposvári üzeme mélyépítési művezető munkakörben felvételt hirdet. A foglalkoztatás feltétele; szakirányú technikusi vég­zettség, 2 évi szakmai gyakorlat. Jelentkezés személyesen vagy írásban a vállalat sze­mélyzeti osztályán, Nagykanizsa, Zrínyi M. u. 32. Telefon : 13-040/455. ÍH534) Az NK Osijek lett a torna győztese Vasárnap Pécsen a Tüzér utcai sporttelepen — jól elő­készített pályán, remek nap­sütésben — került sor a XX. Dunántúli Napló Kupa lab­darúgótorna befejező forduló­jára. Már az előmérkőzésre az NK Osijek—K. Rákóczi ta­lálkozóra is sok néző érke­zett. Amikor Hámori játék­vezető jelt adott a kezdésre, mintegy háromezren lehettek ott. Akik kíváncsiak voltak a K. Rákóczi—Eszék összecsa­pásra, újabb talánnyal talál­ták szembe magukat: egysze­rűen nem lehet megmagya­rázni azt a játékot, amit a Rákóczi újabb pécsi szereplé­se alkalmával nyújtott. A lab­darúgás történetében ritkán előforduló eset következett be; a kaposváriak a 90 perc alatt egyetlen egyszer sem ta­lálták el a kaput. Ebből fa­kadt a befejező küzdelmek el­ső meglepetése. A Kaposváron igazából csak keményen, de egyáltalán nem jól játszó eszé­ki labdarúgók lelépték az NB I-es K. Rákóczit. Az első napi gólszegénység után ezzel már előre is vetet­te árnyékát, hogy az eszékieké lesz a jubileumi Dunántúli Napló Kupa. hiszen három ponttal, 3:0-ás gólkülönbség­gel egyszeriben a táblázat élére ugrottak. Amikor Szőke játékvezető a nap fő mérkőzésén, a PMSC —Kárpáti Lvov mérkőzésen elindíttatta a labdát, már vagy négyezer szurkoló volt a lelá­tókon. Ki-ki azt latolgatta, hogy a szovjet vagy különö­sen a pécsi csapat képes lesz-e behozni az eszékiek előnyét. A mérkőzés »gólzáporos­nak« indult. Az előmérkőzés- nél jóval magasabb szintű, heves iramú, sportszerű, öt­letes játékkal rukkoltak ki a csapatok, s négy gól született gyors egymás után ban — de úgy, hogy kétszer a pécsi, két­szer a Ívovi háló rezdültmeg. Ekkor már látni lehetett, hogy az NK Osijek megőrzi elő­nyét. A végére a pécsi csapat is elfáradt, mégis kicsikarta a I győzelmet. De számára ez csak | A fehér mezes Petrovics ilyen szabadon vehette célba He­gedűs kapuját. a második hely hez volt elég. megszerzese­NK Osijek — Rákóczi 3:0 (1:0) Lihacsov, a Kárpáti Lvov vil­lámgyors balszélsője — aki tagja volt a szovjet olimpiai labdarúgó csapatnak is — vet­te át a Somogyi Néplap Szer­kesztősége által fölajánlott serleget. Tüzér utca, 3000 néző. Ve­zette: Hámori. Osijek: Ma jer — I licsics, Czukon (Macskovics), Cselics (Sumics), Dumancsics — Popo- vics (Ivkovics), Csordás, Pet­rovics — Szmolcsics (Bos- nyák), Lukacsevics, Grnja. Rákóczi: Hegedűs — Németh, Zentai, Ágfalvi {Márton), Duschák (Kanyar), Nagy, Ko~ vács, Konrád (Földesi), Túrái, Kiss, Varga. Váratlanul az eszéki csapat vette a kezébe a kezdeménye­zést. A 19. percben Petrovics nagy lövését védte Hegedűs, aztán nem sokkal később is­mét Petrovics hagyta maga mögött a kaposvári védőket ; Hegedűs azonban kifutott elé­be, és mentett. A 32. percben Csordás kicselezte Zentait, aki nem tudott mit tenni kétség- beesett helyzetében, s buktat­ta az eszéki játékost. Vitat­hatatlan 11-es! A büntetőt Grnja élesen lőtte kapura, de nem eléggé helyezte; Hegedűs jó felé mozdult, és kiütötte a labdát. A 41. percben viszont góllá érett az eszéki fölény. A szélvészgyors Gmja futott el a bal oldalon, élesen be­adott, s Petrovics közelről a bal sarokba lőtt. 1:0. A második játékrész sem hozott örömet a kis létszámú kaposvári szurkolótábornak. Már az első percben a kapu­fát találta el Csordás. Aztán Grnja futott el, s gólhelyzet­be került, de Hegedűs a he­lyén volt. A 30. percben viszont növelték előnyüket az eszéki- ek; Gmja tört kapura, és a kimozduló Hegedűs mellett a hálóba lőtt. 2:0. összeomlottá kaposvári védelem. A 32, perc­ben Lukacsevics Bosnyák elé fejelte a labdát, aki 3 méter­ről a vetődő Hegedűs fölött megszerezte a kupagyőzelmet jelentő harmadik eszéki gólt. 3:0. Az eredmény csak annak (Arató László felvétele) meglepetés, aki nem látta a mérkőzést; a Rákóczi egy pil­lanatra sem volt egyenrangú ellenfele a szombati mérkő­zés után nagyon följavult eszé­ki csapatnak. A kaposváriak erőtlen játékát egyszerűen nem lehet megmagyarázni. Az NK Osijek nagyobb arányú győzelmét kizárólag a katonai szolgálat letöltése után visz- szatért Hegedűs akadályozta meg, aki legalább három biz­tos góltól mentette meg a Rákóczi kaput, s ráadásul ki­védett egy 11-est is. PMSC — Kárpáti Lvov 3:2 (2:2) Tüzér utca, 4000 néző. Ve­zette: Szőke. PMSC: Katzirz — Iványi, Torna, Schulicisz, Tapaszti — Kiss (Havasi), Dárdai, Lörincz — Kardos (Hergenrőder), Do­hány (Lutz), Jónás. Lvov: Ro~ kickij — Rijjak, Krupej, Bon­darenko (Nikityuk), Csorba — Baly, Kikoty (Szafka) — Liha­csov, Dubrovnij, Daniljuk (Hirnik), Kozinkevics. Élénk iramban kezdett mind a két csapat. Különösen a lvoviak pontos összjátéka volt helyenként nagyon szép. A 23. percben góllá érett a szovjet csapat fölénye. Dub­rovnij kihasználta, hogy Kat­zirz kapus fölöslegesen kifu­tott, s a csatár az üres háló­ba emelt. 1:0 a Lvov javára. Egy percig sem tartott a Ívo­vi vezetés. A középkezdés után ugyanis Kardos a jobb olda­lon elvi'harzott, s a 11-es ma­gasságából élesen lőtt a hosz- szú sarokba. 1:1. A 30. perc­ben Jónást buktatták a Ívovi védők a 16-oson belül. A li­est Dárdai a kapufára lőtte, a visszapattanó labdát azonban Kiss a hálóba vágta. 2:1 a PMSC javára. Három perc múlva ismét változott az eredmény: ez alkalommal Li­hacsov talált a pécsi kapuba. 2:2. A szünet után változott a játék képe: a szovjet együttes fokozatosan visszaesett, a pér csiek viszont egyre jobban be­lelendültek. A 73. percben Kardos keresztlabdát adott Jó­násnak, s a szélső lövése a hálóban kötött ki. 3:2 a PMSC javára! S noha továbbra is Pécs támadott, az eredmény már nem változott. Igazi kupaküzdelmet, he­lyenként nagyon jó játékot hozott a második pécsi mér­kőzés. Sem a PMSC-re, sem a Kárpáti Lvovra nem lehetett ráismerni a szombati játék után. Az első félidőben a szov­jet csapat, a szünet után a PMSC játszott helyenként szi- porkázóan. A XX. DNK Kupa végeredménye: 1. NK Osijek Z. PMSC 3. K. Lvov 4. Rákóczi 3 1 1 — 3—é 3 2 4 1— 3—2 3 2—11 3—4 1 2—11 1—4 1 Felszabadulási Kupa Bp. Építők - Kiss J. SE 1:1 (0:0) Bp., Népliget, 50 néző. V.: Bendes. Kiss J. SE: Rácz (Foki) — Horváth, Rékási (Nagy), Csa­tári, Lakos, Tóth — Bogi, Cza- bula, Boross, Máthé, Gerge- lics, Landek. A víztócsákkal tarkított játéktéren mindkét csapat végig nagy eröbedobással játszott. A második félidő 3. percében Gergelics révén a somogyi együttes szerzett ve­zetést, s a hazaiaknak csak két perccel a befejezés előtt — Pauli révén — sikerült egyenlíteniük. A játék képe alapján igazságos a döntet­len. Ezután 11-es rúgások következtek, amelyben az Építők 3:2 arányban jobbnak bizonyult. Kálmán Ferenc Megkezdődött az atlétikai idény Az atlétikai nyitány nálunk — fedett pálya híján — a me­zei futóba,jnokság. A kaposvári mezei színhelye újra a cse­ri park volt, ahol a legtöbb számban népes mezőny raj­tolt. Felvételünk az 1966-ban születettek rajtjánál készült. (A kaposvári mezei bajnokság teljes eredménylistáját holna­pi szamunkban közöljük.) Ünnepélyes díjkiosztás Pécsen Márton (Rákóczi) kapta a sportszerűségi díjat A vasárnapi kettős mérkő­zést követően a pécsi Hotel Pannóniában gyülekeztek a résztvevő csapatok és vezetőik az ünnepélyes eredményhirde­téshez. Mitzki Ervin, a Du­nántúli Napló főszerkesztője nyújtotta át a jubileumi Du­nántúli Napló Kupát a győz­tes eszéki csapat vezetőinek. A torna rendezőbizottsága több különdíjat ajánlott föl, például a Somogyi Néplap szerkesztősége is, amely a leg­eredményesebb góllövőnek adott díszes serleget. A labda­rúgás szeszélye, hogy a tíz rú­gott gólt tíz különböző játé­kos érte «1. Itt jött segítségül az, hogy a csapatok a mérkő­zés befejeztével büntetőket rúgták; ezek során a szovjet Lihacsov egy rúgott góljával és két 11-esből elért góllal érdemelte ki a különdíjat, amelyet Jávori Béla főszer­kesztő adott át. A legsportszerűbb labdarú­gónak eszéki laptársunk, a Glas Slavonije küldött egy modem serleget. A tornát fi­gyelemmel kísérő újságírók ezt a díjat Márton Józsefnek, a Rákóczi labdarúgójának ítél­ték oda. A díjat Zdrasvko Csakalo, az eszéki lap mun­katársa adta át Mártonnak. A PMSC ajándékát a legjobb kapus, az eszéki Majer kapta, akinek hálójába a két mér­kőzésen nem találtak be a magyar csatárok. Ehhez gra­tulált dr. Rugási Endre, a PMSC elnöke. A Baranya meg­gyei TSH a legküzdőképesebb labdarúgónak adott különdí­jat — a torna rendező bizott­sága ezt Iványinak, a PMSC jobbhátvédjének ítélte oda. Ezután a Kárpáti Lvov Márton József, a Rákóczi lab­darúgója lett a DNK Fair play díj nyertese. sportegyesület nevében Vla­gyimir lvanovics Petri.k, a Ívovi televíziógyár szakszer­vezeti titkára mind a négy részvevő csapatnak egy-egy díszes szamovárt ajándékozott. A díjkiosztót közös baráti vacsora követte, amelyről a részvevők azzal távoztak: Vi­szontlátásra egy ér/ múlva Pé­csen és Kaposváron! A ter­vek szerint ugyanis a minden vonatkozásban sikeres tornát a jövő tavasszal e négy csa­pat részvételével megismétlik. K. S.