Somogyi Néplap, 1977. február (33. évfolyam, 26-49. szám)

1977-02-22 / 44. szám

Öl somogyi aszialiteoiszező a szsinski nemzetközi versenyen Diószegi szerepelt a legeredményesebben így nem jutott a legjobb négy közé. A másik ágon Boldizsár is szombathelyi versenyzőt győzött le Raffai személyében, utána azonban a BSE-s Ivás- kótól 2:0-ra kikapott. Diószegi Boldizsárral az ol­dalán párosban is szépen sze­repelt. Először egy osztrák pá­rost, majd a Vasvári II., Far­kas (Statisztika, FTC) kettőst győzték le. A négy közé ju­tásért azonban kikaptak Ru- zsenszkitól és Gárdosnétől (BSE, 31-es sz. Építők). Vá- radi alkalmi párral lépett asz­talhoz. A BSE asztalitenisze- zőjével, Patonaival az első fordulóban legyőzték a Ba­logh. Bolvári (Tolna) kettőst. A következő fordulóban azon­ban a Szabó B. és Nagyőszi (BVTC) megadásra késztette őket. Vegyespárosban is sikerült kaposvárinak a nyolc közé jutnia. Péter és Váradi jó ne- I vű ellenfelek legyőzésével ve- I rekedték tovább magukat. A 32-be jutásért legyőzték Gutt- mayert és Bogyót (Ganz- MÁVAG, Statisztika), majd a Kudelich, Petrányi (Cegléd, Eger) kettős sem okozott gon­dot számukra. Még szebb fegyvertény volt — a legjobb 16 között — Kocsis I. és Ben- ke (Bp. Spartacus, Statisztika) legyőzése. Ezek a mérkőzések azonban sokat kivettek a Va­sas-versenyzőkből, és így a négy közé jutásért 2:l-re ki­kaptak a Mellai, Papp (Bp. Spartacus) vegyespárostól. Az ugyanitt induló Szálinger és Boldizsár az első fordulóban vereséget szenvedett a Kocsis I., Benke kettőstől. Diószegi egy osztrák férfi versenyzővel az oldalán indult, de nem ju­tott tovább az első fordulónál. Az egyéni versenyeken a férfiaknál Szálinger, a nők­nél Váradi esett ki az első mérkőzés után. Péter balsze­rencséjére a második forduló­ban a Bp. Spartacus váloga­tottjával, Tímárral találta ma­gát szemben, akitől három i játszmában — nagy csatában ' — kikapott. A Killián Kupa győztesei: Férfi egyéni: Gergely Gá­bor (BVSC). — Férfi páros: Frank B., Molnár (Postás SE, Bp. Spartacus). — Női egyéni: Palatinusz (jugoszláv). — Női páros: Csík, Molnár (31. sz. Építők). — Vegyes páros: Tí­már, Csík (Bp. Spartacus, 31. sz. Építők). NB III... NB lll.~ Gyengén rajtoltak a somogyi csapatok Boldizsár Gabriella és Dió­szegi Éva. A múlt hét végén háromna­pos, nagyszabású nemzetközi asztaliteniszversenyt rendez­tek a szolnoki új sportcsar­nokban. A Killián Kupáért fo­lyó seregszemlén a magyaro­kon kívül lengyel. osztrák, jugoszláv és indonéziai aszta­liteniszezők álltak rajthoz. Először csapatversenyekre ke­rült sor, amelyben a somo­gyiak nem voltak érdekeltek. A kétnapos egyéni verseny­ben a VBKM Vasas három női és két férfi asztaliteni­szezője indult. Női verseny­zőink szerepeltek eredménye­sebben; az egyéni küzdelmek­ben Diószegi a legjobb nyolc / közé jutott. Először a lengyel ' versenyzőt győzött le, majd Nagy M. (Sabária) ellen is sikerrel szerepelt. Még inkább figyelemre méltó Diószegi kö­vetkező eredménye, amikor a válogatott Csík Mártát (31. sz. Építők) kétjátszmás küzde­lemben elütötte a továbbju­tástól. ,. A kaposvári asztali te­niszező azonban már nem bírt a jugoszláv Pavlowal, s Fölényesen nyeri a PMSC az NB II nyitányán Folytatták az NB Il-es csa­patok is. A 21. fordulóban ba­ranyai rangadóra került sor. A PMSC Komlón is igazolta, hogy jó formában van: fölé­nyes biztonsággal nyert a pi­ros-fekete gárda. Otthon győ­zött a Székesfehérvári MÁV Előre, s minthogy az ellenlá­basok nem jeleskedtek (a 3. helyezett Vasas Izzó például csak döntetlent ért el Fűzfőn), a pécsi, illetve a fehérvári csapat tovább növelte elő­nyét az üldözők előtt. Nagykanizsa—Szolnoki MÁV 1:0 PMSC—Komló 5:0 Budafok—Szolnoki MTE 3:2 Várpalota—Ganz-MÁVAG 2:2 Özd—Eger 2:0 Szekszárd—MÁV DAC 0:0 Fűzfő—Vasas Izzó 0:0 Székesfehérvári MÁV— Oroszlány 3:2 BVSC—Kossuth KFSE 1:0 Debrecen—Volán SC 1:0 Az NB II állása: Totó A 8. játékhét 134-1 talála- tos szelvénye: 2 11x111 1 x x 1 x x +x. A 13 plusz 1 találatos szel­vények 11 003, a 13-asok 5140, a 12-esek 196, a 11-esek 26, a 10-esek 11 forintot érnek. Utánpótlás bajnokság asztaliteniszben A megyei asztalitenisz utánpótlás nagyszabású seregszemlé­jét bonyolították le vasárnap délelőtt Kaposváron. A me­gyei egyéni újonc, serdülő és ifjúsági bajnokságon 90 fiú és 44 leány indult. A serdülő fiúké (képünkön) volt az egyik legnépesebb mezőny. Az eredményeket holnapi lapunkban közöljük. A Böhönyei Állami Gazdaság fölvesz kőműveseket, ácsokat segédmunkásokat Jelentkezés helye: 8719 Böhönye, Terebezd puszta Ügyintéző: Ifj. Nagy István. (68176) 1. PMSC 21 12 7 2 48-16 31 2. Szí. MÁV E. 21 11 7 3 30-28 29 3. Vasas Izzó 21 9 6 f 38-29 24 4. Debrecen 21 10 4 7 29-23 24 5. Eger 21 10 4 7 20-37 24 6. Budafok 21 10 3 8 56-43 23 7. SzMTE 21 11 1 9 41-34 23 8. BVSC 21 7 9 5 37-30 23 9. MÁV DAC 21 10 3 8 35-34 23 10. Szekszárd 21 8 7 6 25-27 23 11. Nagykanizsa 21 8 6 7 30-30 32 12. G. MÁVAG 21 7 6 8 33-38 20 13. Fűzfő 21 7 6 8 25-33 20 14. volán 21 6 7 8 30-28 29 15. K. KFSE 21 R 3 10 33-34 19 16. Komló 21 7 5 9 21-2« 19 17. Ózd 21 6 5 10 26-34 17 18. Várpalota 21 4 7 10 22-30 15 19. Sz. MÁV 21 3 0 12 15-31 12 20. Orosz! ánv 21 2 6 13 19-54 10 Elkezdték — pontosabban : folytatták — az NB III-as labdarúgó-csapatok, akik az első tavaszi mérkőzést már decemberben lejátszották. Most a 21. forduló küzdelmei­re került sor. A somogyi együt­tesek idegenben vívták vasár­napi mérkőzésüket, s bizony nem sok siker kísérte szerep­lésüket. A barcsiak — a vá-' rakozásnak megfelelően — vesztesként hagyták el a vé- méndi pályát. A vártnál na­gyobb arányú vereséget szen­vedett a KisS János SE a Pénzügyőr csapatától. Egyedül a Siófoki Bányász erejéből fu­totta egy döntetlenre. A sió­fokiak — különösen a szünet után — sokszor kerültek olyan helyzetbe, hogy megnyerjék a mérkőzést. Minthogy a BKV Előre is győzött, így az élen a helyzet változatlan: 6 pont előnnyel vezet a közlekedési csapat a Barcsot Verő Véménd előtt. Pénzügyőr—Kiss J. SE 4:1 (2:0) Pasaréti út, 1000 néző. V.: Fehér II. Pénzügyőr: Dómján — Borbás, Murár,. Cse3ső, Miller (Nap), Szi­li, Fazekas, Festi, Vida, Hull- mann, Nagy. Edző: Tóthegyi Ti­bor. Kiss -T. SE: Rácz — Máté, Hékási (Mód), Csatári (Landek), Lakos, Bonnyai, Czabula. Fábián, Tóth-Bagi, Boros, Gergelics. Edző: Kétszeri Ferenc. 2. perc: Rékási elrúghatta volna a labdát, de késleke­dett, s a kitörő Vida megsze­rezte a vezetést. 1:0. 22. perc: Rékási a labdát most Nagyba vágta, aki meg­kaparintotta azt. kiugrott, és növelte a hazaiak előnyét. 2:0. 75. perc: Hómann közelről Rácz hálójába talált. 3:0. 81. perc: Fazekas kilépett, s a kimozduló Rácz kapus mel­lett biztosan lőtt a hálóba. 4:0. 87. perc: A kitörő Fábiánt 20 méterrel a Pénzügyőr kapu előtt buktatták. A szabadrú­gáshoz letett labdát Boros a sorfal fölött pörgette a hálóba. 4:1. Végig küzdelmes, jó iramú mérkőzés volt. Az első félidő­ben a hazaiak, a szünet után a kapolyi csapat játszott fö­lényben. Míg a Pénzügyőr csatárai rendre kihasználták helyzeteiket, addig a kapolyi fiúk nem. A hazaiak győzel­me megérdemelt, de a gól- argny túlzott. Jók: Csekő (a mezőny legjobbja), Dómján, Murár, Fazekas, Vida, illetve Rácz, Bonnyai, Tóth-Bagi, Boros. Kálmán Ferenc Paksi SE—Siófok 0:0 Paks, 1200 néző. V.: Ágos­ton. ' Paks: Bimbó — Szűcs, Kiss II., Kalmár, Váczi, Majsai (Kovács I. ), Kiss I-, Vábró, Bíró, Kovács II. , Besze, (Keresztes). Edző: Fer­tőszögi Béla. Siófok: Málics — Ti- linger. Szilágyi, Eözsönv. Babán, Kékesi, Soős, Csépán, Bihari (Ba­kó), Horváth J. (Fiath), Bocsev. Edző: dr. Puskás Lajos. Alacsony színvonalú mérkő­zés volt, amelyen szinte végig a siófoki csapat támadott. A hazaiakat jól védő kapusuk mentette meg a vereségtől. Jellemző a találkozóra, hogy Málicsnak alig két-három esetben kellett a játékba be­avatkoznia. Jók: Bimbó (a mezőny legjobbja). Kiss II., Kalmár, Szűcs, illetve Bő- zsöny, Babán, Tilinger, Bocsev. Molnár József Véménd—Barcsi SC 4)0 (2:0) Véménd, 600 néző. V.: Dra- vecz. Véménd : Doszpod — Kajtár, Rótt, Mács, Bartha, Gruborovics, Borovácz, Kiss (Fiochsz), Takács, Gál, Bencsik. Edző: Szám Fri­gyes. Barcs: Tóth — Juháss§ Kömpf, Hunyadi, Orsós, Otárlics* Szabó (Kele), Gazda, Karsai, szi­lágyi, Kovács (Utasi). Edző: Lend- vai Miklós. A szervezetten védekező barcsiak 35 percen keresztül sikeresen megakadályozták, hogy a támadásba lendült ha­zaiak gólt érjenek el. Szünet után nyomasztóvá vált a ha­zai csapat fölénye és hama­rosan biztos lett a véméndi győzelem. Góllövők: Gál (2), Rótt (11-esből), Gruborovics. Jók: Bartha, Kajtár, Boro­vácz, Mács, illetve Tóth, Hu­nyadi, Kömpf. További eredmények az NB III. délnyugati csoportban: Lőrinci Fonó—Bp. Építők 0:0, Sárisáp—Volán Szállítók 2:2, Eftying—Mázaszászvár 2:1, EMG Sashalom—Dunaújváro­si Építők 1:0, Perbál—PVSK 2:0, Szigetvár—Alba Regia 3:3, BKV Előre—Bp. Spartacus 1:0. A délnyugati csoport állása: 1. BKV Előre 21 17 1 3 55-13 » 2. Véménd 21 12 5 4 44-26 29 3. Kiss J. SE 21 9 8 4 36-33 26 4. PVSK 21 9 7 5 47-26 25 5. Dunaújv. 21 8 9 4 28-19 25 6. Bp. Spartac. 21 7 9 5 36-29 23 7. Perbál 21 8 7 6 34-26 23 8. Szigetvár 21 8 7 6 28-25 23 9. Siófok 21 7 9 5 27-25 23 10. Pénzügyőr 21 9 4 8 40-36 22 11. Enying 21 7 8 6 37-37 22 «12. EMG SK 21 7 8 6 18-23 22 13. Paks 21 7 6 8 39-39 20 14. Bp. Építők 21 6 7 8 21-22 19 15. V. Szállítók 21 5 9 7 22-25 19 16. Alba Regia 28* 5 8 8 25-36 18 17. Mázas zászv. 21 4 8 9 32-41 16 18. Sárisáp 21 3 6 12 24-45 12 19. Lőrinci F. 21 2 8 11 17-42 12 20. Barcs 21 2 2 17 18-64 6 Teke NB I Vereség a volt bajnoktól Esélytelenül indult a K. Spartacus tekecsapata Pápára. A házigazdák együttese két évvel ezelőtt magyar bajnok-, ságot nyert, s ma is több vá­logatott játszik benne. A szö­vetkezetiek már azt is ered­ményként könyvelik el, hogy sikerült legalább egy győzel­met szerezniük. Pápai Vasas—K. Spartacus 7:1 (5393:4913) Tekán-Boda 897, Alkonyi 819 Makkai 976, Végh 815 Fodor 849, Lőczi 853 Friss 886, Schleining 771 ■ ■ Ot csapatunk kezdett a kosárlabda NB ll-ben A múlt szom­bat és vasár­nap jelentős dátum a me­gyei kosárlab­dázás törté­netében: első ízben rajtolt öt somogyi másodosztá­lyú együttes a Nemzeti Baj­nokságban. A férfiaknál a korábban is nagy szerepet játszó Tán­csics mellett a kiesést elke­rülő K. Építők és újoncként a G. Gazdász lé­pett pályára. A női me­zőnyben is két somogyi együt­test köszönt­hetünk: a fo- nyódi Petőfi és előnyt, a Kaposvári Tanítóképző Főiskola először mutatkozott be az NB II- ben. A nyitány mérlege ked­vező: a Táncsics, az Építők és a Fonyódi Petőfi győze­lemmel kezdett. A K. Gazdász és a Tanítóképző Főiskola Pé­csen azonban vereséget szen­vedett. TÁNCSICS SE—PÉCSI POSTAS 101:51 (51:29) Táncsics: Hoffmann (27) — Csepreghy (15), Szabó (7), Gó­lost (18), Magyarfi (22). Csere: Duppai (10), Déri (2), Svant- ner. Edző: Györke István. Három győzelem, két vereség Az NB If-es nyitómérkőzésen biztosan győ­zött a Táncsics. Csepreghy (8) növeli az A kaposváriak már az első perctől magukhoz ragadták a kezdeményezést és fokozato­san növelték előnyüket. Az újonc Pécsi Postás nem kész­tette nagyobb erőbedobásra a Táncsicsot. K. ÉPÍTŐK—KTM FŐISKOLA 96:82 (55:41) K. Építők:' Hirt (9), Tóth Z. (25), Szabó (35), Gálosi (19), Szigeth (2). Csere: Vajda, Tóth T. (6), Stickel, Klopfer, Mű­dig. Edző: Stettner János. Jó játékkal kezdett a K. Építők, végig vezetett és biz­tosan győzött az újonc győ­riek ellen. Ü. PEAC—K. GAZDÁSZ 100:59 (43:30) K. Gazdász Háncs (22), Danes (5), Ronga (8), Vojtkó (8), Péter. Csere: Rehling (10), Vavika (6), Varga. Edző: Vojtkó Pál. A Pécsen lejátszott találko­zón az első félidőben elfogad­ható játékot nyújtott a kapos­vári együttes. A szünet után a hazaiak nagyon följavultak és fokozatosan növelték előnyü­ket. Női mérkőzések: FONYÖDI PETŐFI—KOMLÓI BÁNYÁSZ 58:54 (20:27) Balatonboglár, 150 néző. Fonyód: Kiss J. (6), Hartai (4), Kovács (15), Rákosa (4), Székely (24). Cserék: Gelen­csér, Igali (5), Harcsa, Czékus, Gábos. Edző: Harmath Gyula. Az első játékrészben fel­váltva vezetett mindkét együt­tes. A komlóiak 7 pont előnnyel fordultak. A szünet után fokozódott az iram, vé­gül is az egyenlő ellenfelek küzdelméből a szervezetteb­ben védekező fonyódiak meg­érdemelten kerültek ki győz­tesen. Ü. PEAC—K. TANÍTÓKÉPZŐ 72:23 (32:15) Tanítóképző: Fazekas (6), Mikus, Bartha, Czéh (6), Tóth (8). Csere: Lóé zi, Visnyei, Gacs (3), Péter. Edző: Rákosi Márta. Megilletődötten kezdtek a kaposváriak, játékukon érző­dött az összeszokottság hiá­nya. A gyorsabb pécsiek a szünet után nagy fölénybe ke­rültek. Lőczi volt a legeredményesebb kaposvári versenyző. Horváth 884, Hász 827 Varga 901, Szemes 828 A korszerű, négyes automa­ta pályán lejátszott mérkőzé­sen fáradt csapat benyomását keltette a Spartacus. A játé­kosok teljesítményén látszott a hiányos fölkészülés — nem tudtak kellően összpontosítani. Legjobban Lőczi szerepelt; ő szerezte a csapat egyetlen győ­zelmét is. Schleining viszont nagyon gyenge napot fogott ki. A mezőnyből kiemelkedett a hazaiak két válogatottja: Makkai és Varga — 900 fa fö­lött dobtak. Hét mérkőzés volt a röplabda KRK-ban Vasárnap négy férfi- és há­rom női mérkőzéssel folytató­dott a röplabda Kovács Rezső Kupa küzdelemsorozata. Ez alkalommal is a papírforma érvényesült. Eredmények : Férfiak K. Dózsa ifi—Táncsics 2:0 (33:28) Tabi MSC—Balatoni Hajózás 2:0 (56:19) Táncsics—K. Dózsa ifi 2:0 (66:19) Táncsics—B. Hajózás 2:0 (41:37) Női mérkőzések: Ady gimn.—Pedagógusok 0:2 (12:30) K. Vasas Izzó—Ady gimn. 2:0 (39:5) K. Vasas Izzó ifi— Pedagógusok 2:0 (33:23)