Somogyi Néplap, 1976. június (32. évfolyam, 128-153. szám)

1976-06-22 / 146. szám

Csehszlovákia csapata nyerte az EB-t A vasárnap esti labdarúgó hetetlenetob labdákat la kl­Európa-lbajnokn döntőre rá- védte. Azután az olasz bíró nyomta bélyegét, hogy szóm- neon ítélt 11-est, amikor a ka­balán a sztárok nélkül fölálló púra törő Beckenibouert az 5- HoUamidia válogatottja elütöt- ősön felvágták. A mérkőzés te a bronzéremtől a házigaz- utolsó másodpercében mégis- da Jugoszlávia együttesét. Így csak változás következett. Egy csak 30—35 ezer ember foglalt sarokrúgás után a nyugatné- helyet a belgrádi döntőn, metek beíejelték az egyenlítő amelynek keretében a védő gólt. 2:2. NSZK és Csehszlovákia válo­gatottja csapott össze. Valóságos futbaüdráma zaj­A 2x15 perces hosszabbítás már nemigen hasonlított az eredeti játékidő harcos, válto­lott le a Crveraa Zvezda sta- zatos, a labdarúgás szépségeit dianjáoan, ahol a találkozó sokszor bemutató küzdelmé- kezdetban kísértetiesen hason- hez. Mindkét csapat elfáradt, lított az NSZK—Jugoszlávia mérkőzéshez. Az esélytele- f kiírás szerint a döntetle­nebbnek tartott csehszlovák végződött 120 percet újabb válogatott ugyanúgy 2:0-ra mérkőzésnek kellett volna kö­vezeteit, mint az elődöntőben vetnie. Úgy volt, hogy kedden Kiesőhelyre került a Táncsics SE megismétlik a döntőt. A két csapat vezetői azonban meg­egyeztek, hogy 11-esek követ­keznek. Az első három büntetőnél a tizenegyest rúgok nem hibáz Jugoszlávia együttese. Azután az NSZK követke­zett. Dieter Müller remek gól­jával szépítettek Becken bau- erék (az 5-ös számú mez vi­selője, Beckenbauer ez alika- ____ _ ......... .................... l ommal volt századszor tagja tak. Azután ~az NSZK-beli az NSZK válogatott csapatát- Hoemess a negyedik sorozat­nak). »Ferenc császár« azon- ban csupán kapu folté durran - ban hiába indította a roha- tott, és ezzel el is dőlt a mér- mak sorát, sokáig úgy tűnt, kőzés meg az Európa Bajnok- hogy 2:1-es győzelemmel ér ság sorsa, mert a csehszlo-vá- véget a belgrádi döntő. A po- kok az ötödik tizenegyest is zsonyi kapus, Viktor a legle- berúgták. Juhos a férfi, Tihanyi a női győztes a Sió Kupa asztalitenisz-versenyen Siófokon két napon át ren­dezték az 1976. évi Sió Kupa I. osztályú minősítő asztali­tenisz-versenyt, amelyen szá­mos kitűnő magyar versenyző mellett hat osztrák és két NSZK-beli asztaliteniszező is rajthoz állt. A férfiaknál a közelmúltban leszerelt Bánla­ki Klampárral az oldalán ki­tűnően rajtolt. A Klampár, Bánlaki alkalmi páros bizto­san nyert. Az 56 női induló szombaton már a döntőket is befejezte. Tihanyi nagy küzdelemben győzött Juhos ellen. A 123 férfiversenyző közül Juhos bizonyult a legjobbnak. Ebben az ' is közrejátszott, hogy Klampár megsérült és elég hamar kivált a mezőny­ből. A somogyi asztaliteniszezők közül Boldizsár Gabi szere­pelt a legjobban: a női egyesben és Diószegivel az ol­dalán a női párosban harma­dik lett. Diószegin kívül a Vasas fiatal női versenyzője, Kelemen, Péter Aladárral párban, a döntőig jutott. Ott azonban a Milos, Lukács pár nyert. A Sió Kupa végeredménye: Férfi egyes: (123 induló) 1. Juhos (BVSC), 2. Milos (Kilián KFSE), 3. Rózsa (Kilián KFSÉ) és Juhász (Csepel. A döntő: Juhos—Milos 3:0. Női egyes (56): 1. Tihanyi (BSE), 2. Juhos (BSE), 3. i>oór (MÁV TI) és Boldizsár (K. Va­sas) . A döntő: Tihanyi—Juhos 2:1. Férfi páros (56) : 1. Klampár, Bánlaki (B<p. Spartacus), 2. Fi­scher, Rózsa (Kilián KFSE), 3. Szokolai, Milos (Kilián KFSE) és Juhos, Budzis (BVSC, NSZK-beli). A döntő: Klampár, Bánlaki— Fischer, Rózsa 2:1. Női páros (152): 1. Poór, Izsó (MÁV TI), 2. Szabó, Nagyőszi (FTC, Bakony Vegyész), 3. Tiha­nyi, Biederman (BSE, Hídépítők) és Boldiisár, Diószegi ' (K. Vasas). A döntő: Poór, Izsó—Szabó, Nagyőszi 2:1. Vegyes páros (25): 1. Milos, Lu­kács (Kilián. Bp. Spartacus), 2. Péter, Kelemen (Kilián K. Va­sas) , 3. Lakatos, Böszörményi (Kilián, Dunai Kőolaj) és Takács, Jánosa (Telefongyár, Hídépítők). A döntő: Milos, Lukács—Péter, Kelemen 2:1. A Sió Kupa egyesületi csapat- verseny győztese a Kilián KFSE 47 ponttal, 2. a BSE 30, 3. a MÁV TI 20 ponttal. Minden Kérdés eldőlt az M Bl-Sien A labdarúgó-bajnokság második vonalában éppúgy, mint az NB Ill-ban hátra van még egy ta­vaszi forduló. A 36. mérkőzésso­rozat azonban csak amolyan rá­adás lesz, mert vasárnap már minden kérdés eldőlt. A Dunaúj­város bajnoksága biztossá vált. a Dorog második helye nemkülön­ben. Az üldöző Budofoknak már nincs esélye, hogy felkerüljön az NB I-be. A Dunaújvárosi Ko­hász meg a Dorogi AC augusztus 20-án mint NB I-es csapat léphet majd pályára. A vasárnapi forduló döntött a negyedik kieső kérdésében is. Nagybátony, a Bábolna meg a Bp. Spartacus már korábban re­ményét vesztette. A Fösped. Szál­lítók nagy múltú együttese saját pályáján súlyos vereséget szenve­dett a Debrecentől, s ez a 0:6 egyben azt is jelentette, hogy a Czabán Samu téren a jövőben a hazai csapat NB Ill-as mérkőzé­seket játszik majd. A 38. fordu­ló már csak a bajnoki táblázat közepén hozhat kisebb változá­sokat. BVSC—Vasas Izzó 3:0, Dunaúj­város—Kossuth KFSE 1:1, Szolnok —Komló 1:1, Várpalota—Bp. Spartacus 1:0, Volán—MÁV DAC 3:2, Debrecen—Fösped 6:0, Dorog —Nagybátony 2:0, Bábolna—Orosz­lány 2:1, Pécsi MSC—Nagykanizsa 2:0, Szekszárd—Budafok 1 :L Az NB n állása: 1. D.-újváros 2. Dorog 3. Budafok 4. BVSC 5. Debrecen 6. Volán 7. KKFSE 8. Pécs 9. Szolnok 37 22 12 3 76—29 56 37 22 9 6 72—37 53 37 21 7 9 85—53 49 37 18 11 8 68—41 47 37 19 9 9 67—42 47 37 16 11 10 52—44 43 37 17 8 12 66—41 42 37 17 8 12 58—36 42 37 14 11 12 52—£1 39 10. Vasas Izzó 37 13 10 14 47—53 36 11. Komló 12. N.-kanizsa 13. MÁV DAC 14. Szekszárd 15. Oroszlány 16. Várpalota 17. FÖSPED 18. Bp. Spartacus 19. Bábolna 20. N.-bátony 37 12 12 13 41—51 36 37 11 11 15 39—55 33 37 12 8 17 46—56 32 37 10 12 15 44—57 2« 37 11 9 17 45—59 31 37 10 11 16 42—62 31 37 9 8 20 47—68 26 37 7 9 21 42—82 23 37 8 5 24 46—79 21 37 8 5 24 30—73 21 Totó A 25. hét 13+1 találátos szel­vénye: x, 2, 2, 2, x, x, 2, 1, 1. 2, x, l, x+2. 12 fogadónak volt telitalálatos szelvénye, ök egyen­ként 57 920 forintot nyertek. A 13 találatos szelvény 30 564, a 12-es 792, a ll-es 86, a 10 találatos 22 forintot. fizet. Ä jövő vasárnap dől el min­den kérdés a labdarúgó NB III Délnyugati csoportjában. Az is, hogy az NB II-be ju­tásért vívott külön párharc győztese a Ganz-MÁVAG lesz-e vagy a Székesfehérvári MÁV Előre. A somogyi csapatok ennek az érdekes párharcnak — sajnös — csak külső szemlé­lői. Azaz a Táncsics vasár­nap éppen szenvedő alanya volt a bajnoki vetélkedésnek. A Ganz-MÁVAG ugyanis Ka­posváron legyőzte a Táncsics együttesét. A kaposvári piros- fehérek ezzel a vereséggel kiesőhelyre kerültek, s már csak úgy menekülhetnek meg a kieséstől, ha a Dunaújvárosi Építők a befejező fordulóban kisiklana. A Barcsi SC, amely hosz- szú ideig a Táncsics mögött foglalt helyet a bajnoki táb­lázaton, a 11. helyre tört fel. Mayer György edző tanítvá­nyai a kaposvári Táncsicsot verő Mázaszászvárt fektették két vállra. Az külön figyel­met érdemel, hogy 1600 barcsi és környékbeli szurkoló buz­dította győzelemre ezen a fontos találkozón a Dráva menti járási székhely labda­rúgóit. Az utolsó előtti fordulóban a Siófoki Bányász a szomszé­dos Enyingre látogatott, s bi­zony kellemetlen perceket szerzett azoknak a nézőknek, akik elkísérték a csapatot. A totózóknak nemkülönben, no­ha a jelek szerint sokan szá­mítottak arra, hogy a Bányász nem tud pontot szerezni Enyingen. Enying-Siófok 3:2 (2:0) Enying, 1500 néző. V.: Szin- ger. Enying: FreschI — Kiss, Laka­tos, Morvái, Molnár, Saiga, Cseh- kis, Megyeri, Horváth (Stayer), Bende, Vass (Bereczky). Edző: Egei János. Siófok: Málics — Riedl, Szilágyi, Horváth, Kiss, Dróth, Babán (Balogh), Takács, (Soós), Bihari, Bakó, Bocsev. Ed­ző ; Papp Gyula. 17. perc: A késlekedő sió­foki védelem röviden szaba­dított fel, s a kaputól 8 mé­terre álló Megyeri nem hi­bázott. 1:0. 45. perc: Bende 30 méterről lövésre szánta el magát, s a labda védhetetlenül vágódott a bal felső sarokba. 2:0. 50. perc: Soós kiugrott a hazai védők közül, és 5 mé­terről szépített. 2:1. 75. perc: Málics fölöslegesen futott ki kapujából, Megyeri a léc alá emelte a labdát. 3:1. 80. perc: Balogh labdájával Bakó kiugrott, és öt méterről beállította a végeredményt. 3:2. Két ellentétes félidőt hozott a találkozó. Az első játékrész­ben a nagyon lelkesen játszó enyingiek irányítottak, a sió­fokiak jobbára védekezésre kényszerültek. Szünet után változott a játék képe. Nagy fölénybe került a somogyi együttes, számos gólhelyzetet dolgozott ki, de ezekből csak labdával Fodor tört lápul s. Két védő is szorongatta, majd amikor a ll-es táján lövésre szánta magát, fölvágták. Vi­tathatatlan ll-es. A büntetőt Karsai élesen lőtte a bal alsó sarokba. 2:0. A szépszámú közönség az első félidőben a vendégcsapat fölényének szemtanúja lehe­tett. Ebben az időszakban nagyon tetszetősen futballo­zott a bányászcsapat. Szünet után azonban változott a kép, feljöttek a hazaiak, akik helyzeteik alapján teljesen megérdemelten nyerték a mérkőzést. Jók: Kótai, Vink­Meleg helyzet a Táncsics kapuja előtt. Az egyik ilyen gól­lal végződött, s ez döntött. A kaposvári támadók viszont egy helyzetüket sem tudták kihasználni. kettőt sikerült értékesítenie. Jók: Bende, Saiga, Megyeri. A siófoki csapatban nem volt kiemelkedő teljesítmény. Molnár József Barcsi SC — Mázaszászvár 2:0 (0:0) Barcs, 1600 néző. V.: Gru- bics. Barcs: Kótai — Bencsilc, Dóczi, Vinkler, Börcsök, Karsai, Gu­lyás, Gyergyák (Utasi), Fodor, Petrinovics, Kovács Z. Edző: Mayer György. Mázaszászvár: Szulics — Kólya, Széles, Kocsis, Katona, Demeter, Kovács, Horony, Bíró, Stemmier, Csordás (Peré- nyi). Edző: Stepán Tibor. 57. perc: 35 méterről rúg­hattak szabadot a barcsiak. Bencsik labdáját a kaputól 8 méterre álló Fodor kapta, aki kapásból bombázott a jobb felső sarokba. 1:0. 70. perc: Egy előrevágott ler, Fodor, Gyergyák, Gulyás, illetve Csordás, Kovács és Stemmier. Pandúr Ferenc Ganz MÁYAG-Táncsics SE 1:0 (1:0) Kaposvár, Dauber. 600 néző. V.: A vasárnapi fordulóval be­fejeződött az 1975—76. évi megyei labdarúgó-bajnokság. A tavasszal nagyszerűen sze­replő Kiss J. SE ezúttal nem­csak két pontot szerzett, ha­nem gólkülönbséget is javí­tott Gyékényesen. így övé lett a bajnoki cím. Annak ellenére, h'ogv nyolc találkozón öt vendéggyőzelem és egy döntetlen született, el­mondhatjuk, hogy általában a papírforma érvényesült. Kiss J. SE—Gyékényes 10:2 (5:0) Gyékényes, 300 néző. Vezet­te: Pálfi. Kiss J. SE: Rácz — Bartl, Ré- kási, Küher, Szabó, Tilinger, Cza- bula, Boross, Papp (Csatári), Házi, Landek (Lakos). Edző: Két­szeri Ferenc. Gyékényes: Krá- nitz — Rozs (Kunecz), Nemes J., Kiss, Bíró; Horváth, Molnár, Kondricz, Mesziarics, Kele, Ne­mes T. Edző: Zámbó Tibor. Már az első percben veze­tést szerzett a listavezető. A gyékényesiek gyengén véde­keztek. Csapatuk az egész mérkőzés folyamán nem tu­dott magára találni. A 37. percben Horváthot, a 80. perc­ben Tilingert utánrúgásért ki- állították. Góüövők: Szabó (3), Boross, Csatári, Házi (2— 2), Czabula, illetve Kele, Ne­mes J. Jók: Szabó, Czabula, Házi. A hazaiaknál nem volt jó teljesítmény. Rákóczi ifi II—Gyékényes ifi 8:2 Bozsics Tibor Marcali—Balatonboglár 1:0 (0:0) Balatonboglár, 200 néző. V.: Juhász. Marcali: Heizler (Hajdú) — Beck, Dunkler, Pék, Kolozs, Dóm­A Kiss J. SE nyerte a megyei labdarúgó-bajnokságot Az ifjúságiaknál a VBKM Vasas lett az első sa Sándor, Bántó, Batki, Izsák (Darnyi), Kusz. Edző: Haász László. Balatonboglár: Fáncsi — Pintér II. Csere: Kadlicskó, Pál, Osváth, Sziládi, Pintér I., Hock, Kalász (Paszér), Bánhegyi. Edző: Bolia László. Unalmas, alacsony színvo­nalú első félidő után valame­lyest élénkült a játék. Fö­lénybe kerültek a hazaiak, le­vegőben lógott a góljuk, de az utolsó negyedórában fel­javult marcaliaknak sikerült a hálóba találniuk. A vendé­gek még két kapufát is lőt­tek ekkor. Góllövő: Sándor. Jók: Dunkler, Domsa, Sándor, illetve Pintér II., Pál. Marcali ifi—Balatonboglár ifi 2:1 Bornemissza József Latinca SE—Lengyeltóti 3:0 (2:0) Marcali, 300 néző. V.: Du- csai. Latinra SE: Csatári — Weisz, Török, Harmath, Polonkai, Fe- rencz, Pákái, Bán, Weimper, Bé­lák (Borsfái), Szécsi. Edző: Bors­fái Géza. Lengyeltóti: Benkö — Hosszú, Schmida, Nagy, Präger, Mátyás, Kiss, (Debity), Riba, Szalay, Kovács (Tölli), Bodó. Ed­ző: Haszon Lajos. Gyors vezetéshez jutott a nagy lendülettel kezdő La­tinca. Szünet után is sokat támadott, de csak egyszer tudta feltörni a szervezetten védekező tóti védelmet. Bélák a 35. percben 11-est hibázott. Góllövők: Bán (2), Ferencz. Jók: Török, Ferencz, Pákái, Bán, illetve Benkö, Schmida, Nagy. Giber Károly Nagyatád—Hetes 2:1 (0:1) Hetes, 100 néző. V.: Kr ei­ner. Nagyatád: Márkus — Koznik (Simon), Oláh, Varga, Czár, Horváth, Segesdi, Brczovszky, Ilics, Szabó, Grezsák. Edző: Fuisz János. Hetes: Jámbor — Balázs n. (Fülöp .1.), Ehl, Kiss, Títz, Harczos, Trancsik, Fülöp II. De- csi, Neu, Hegedűs. Edző: Balázs József. A megyei bajnokságtól bú­csúzó hetesi együttes köze­lebb állt a győzelemhez. Az atádiak némi szerencsével nyertek. Góllövők: Ilics, Gre­zsák, illetve Neu. Jók: Oláh, Brezovszky, illetve Ehl, Kiss, Neu. Nagyatád ifi—Hetes ifi 5:1 Csekk László Csurgó—Szőnyi SE 2:2 (1:1) Csurgó, 150 néző. V.: Bu- zsáki. Csurgó: Janesi — Harmadás (Hosszú), Kovács, L., C. Kovács, Péntek, Kisgéczi, Pólyák (Kasza), Kovács J., Nagy, Kozma, Luka. Edző: Szmolek György. Szőnyi SE: Kövi — Koza, Zsilina, Ta­kács, Ferka, Pál, Piszter, Schwalm, Imre (Budalik), Hugó (Balogh), Kovács. Edző: Balato­ni Sándor. Közepes iramú és színvona­lú, sportszerű mérkőzésen a csurgóiak többet támadtak, de helyzeteiket nem tudták értékesíteni. Az elszórt ellen­akciók rendre veszélyeseknek bizonyultak. Góllövők: Kovács J. (2), illetve Pál, Hugó. Jók: C. Kovács, Kisgéczi, Kovács J., illetve Zsilina, Takács, Piszter. Szőnyi SE ifi—Csurgó ifi 4:2 Vörös István Balatonlelle—Somogyi B. SE 5:4 (1:2) Nagyatád, 100 néző. V.: Fenyvesi. Balatonlelle: Both — Kovács, Kenéz, Brunner, Bolia, Berdán, Riba, Sipöcz, Hegedűs, Takács. Edzó: esek László. Somogyi B. lettbe Petz. Jók: Heuthaler, Berki, Fábián, illetve Bara­nyai, Csábrák, Kolozsvári. VBKM Vasas ifi—K. Gazdász ifi 3:0 Takács Ferenc Fonyód—K. H. Vasutas 2:0 (0:0) Fonyód, 150 néző. V.: Au- mann. Fonyód: Fodor — Pápai (Hor­váth), Sípos, Gyuricza, Fejes, Gyurkó, Landor (Béres), Kocsis, Nagy, Veesera, Sántha. Edző- dr. Vida János. K. H. Vasutas: Okos — Szalai, Berkes, Hajdó, Sziraczki, steiler, Hegyi Kaszás, T álltán I., Takács, Kelemen. Ed­ző: Nagy László. Az álmos, alacsony-színvo­ben a vasutasoknak több helyzetük volt. Szünet után a fonyódi csatársor magára ta­lált. Hajdót a . 70. percben utánrúgásért, Takácsot a 80. percben tiszteletlenségért ki­állították. Góllövők: Nagy, Gyurkó. Jók: Fejes, Kocsis, Veesera, illetve Berkes, Stel­ler, Kaszás. K. H. Vasutas ifi—Fonyód ifi 2:1 Zákányi Kálmán A bajnokság végeredménye: SE: Csonka - Béres, Lencsés, nalú mérkőzés első félidejé Fodor L., Nemeth, Varga, Kéri, * _ u Fodor Gy. (Szabó), Mester, Kiss (Kara), Nagy. Edző: Szabó Ká­roly. Végigtámadta a találkozót a Somogyi B. SE. A tíz em­berrel pályára lépő lelleiek az utolsó negyedórában három gólt lőttek a fáradt hazaiak­nak. Góllövők: Riba (3), Ta­kács (2), illetve Kara (2), Kéri, Varga. Jók: Kovács, Riba, Ta­kács. A hazaiaknál senki sem játszott jól. Rákóczi ifi III.—Balatonlelle ifi 10:1 Csepeli Ferenc VBKM Vasas—K. Gazdász 3:1 (1:1) Gazdász-pálya, 50 néző. V.: Szerecz. Vasas: Heuthaler — Gál (Ban- csics), Berki, Mali, Knoch, Er- nyes, Bíró, Borbély, Vágvölgyi, Fábián. Huszár. Edző: Fülöp Já­nos. K. Gazdász: Baranyai — Tóth, Csábrák, Fejes, Kolozsvári. Lukács, Bíró, Pálfi, Petz, Kleno- vics, Mireider. Edző: Takács Fe­renc. Az alacsony színvonalú ta­lálkozón megérdemelten győ­zött a Vasas a lélektelenül és szétesően játszó Gazdász ellen. Góllövők; Fábián. (2), Bíró, 11- i*. Hetes 1. Kiss J. SE 30 24 1 5 120—39 49 2. Marcali 30 20 7 3 108—30 47 3. Latinca SE 30 19 8 3 98—31 46 4. Nagyatád 30 18 6 6 79—39 42 5. Csurgó 30 15 9 6 83—43 39 6. B.-lelle 30 15 7 8 69—57 37 7. Vasas 30 13 8 9 79—52 34 8. Fonyód 30 11 5 14 58—63 27 9. B.-boglár 30 12 2 16 52—66 26 10. Szőnyi SE 30 9 5 16 53—70 23 11. Gyékényes 30 9 5 16 52—107 23 12. Lengyeltóti 30 8 6 16 39—75 22 13. K. H. Vasutas 30 8 4 18 56—66 20 14. K. Gazdász 20 7 6 17 34—65 20 15. Somogyi B. SE 30 5 6 19 39—132 16 li. Hete« 30 3 3 24 31—113 9 Ganz-MÄVAG: Balázsi — Gu- gyerás, Vida, Nagy Z., Vaskor, Nagy M., Nell, Simon II., Lu­gosi, Végh, Simon I. Edző: Va­dász Károly. Táncsics: Bank — Papp, Hamar, Túli, Németh, Mol­nár K., Juhász, Burcsa, Moiviár I. , Matin (Völgyi),- Dobor. Edző: Csanda István. 34. perc: A bal oldalon ve­zetett támadást a vendégcsa­pat. A kapu elé ívelt labdát Lugosi fejelte kapura, s mi­előtt Bank megszerezhette volna azt, berobbant Végh és közelről a kapuba fejelt. 1:0. A beköszöntött nagy meleg eléggé rányomta bélyegét a kaposvári találkozóra. Álmos, unalmas játék alakult ki, az elején a kaposvári csapat volt a kezdeményező. Hamarosan kiderült azonban, hogy nincs góllövő csatára a Táncsicsnak. A vendégek egyetlen korszerű támadása, majd az ebből szü­letett gól eldöntötte a mér­kőzés sorsát. Szünet után még nagyobb fölénybe került a Táncsics, erejéből azonban csak egy-egy veszélyes hely­zetre futotta. Jók: Balázsi, Vida, Nell, illetve Túli, Bur­csa. Kovács Sándor További eredmények az NB III Délnyugati csoportjában: Székesfehérvári MÁV Előre— PVSK 2:0, PBTC—Véménd 3:2, MEDOSZ Érdért—Per­bál 2:1, Lőrinci Fonó—Pénz­ügyőr 5:1, BKV Előre—Duna­újváros 4:4, EMG SK—Dom­bóvár 4:1. A ba jnokság állása az utol­só forduló előtt: 1. Ganz­MÁVAG 35 23 7 5 85—33 53 2. Sz.-fehérvár 35 23 5 7 74—39 51 3. BKV Előre 35 21 5 9 80—45 47 4. Pénzügyőr 35 18 7 10 75—6Ö 43 5. Véménd 35 17 7 11 83—62 41 6. Siófok 35 17 7 11 49—42 41 7. L. Fonó 35 1 6 7 1 2 59—44 39 8. PVSK 36 15 7 14 48—40 37 9. EMG SK 35 13 9 13 48—47 35 10. Enying 35 13 7 15 43—59 33 II. Barcs 35 14 5 16 37—60 33 12. Perbál 35 10 11 14 46—55 31 13. M.-szászvár 35 9 12 14 42—50 30 14. Bp. Építők 35 12 5 38 52—56 29 15. D.-Újváros 35 8 12 15 41—54 28 16. Táncsics 35 9 9 17 37—44 27 17. PBTC 35 9 6 20 39—76 24 18. Dombóvár 35 8 7 20 35—65 23 19. Érdért 35 8 5 22 39—76 21 A befejező fordulóban, jú­nius 27-én a következő mér­kőzésekre kerül sor: Táncsics SE—Dombóvár, Barcs—EMG SK, Lőrinci Fonó—Ganz- MÁVAG, MEDOSZ Érdért— Mázaszászvár, Enying—Pénz­ügyőr, Bp. Építők—Perbál, PBTC—Siófok, Dunaújváros —Véménd, BKV Előre—Szé­kesfehérvár. A Pécsi VSK már befejezte a küzdelmeket.