Somogyi Néplap, 1976. április (32. évfolyam, 78-102. szám)

1976-04-27 / 99. szám

Vendégsikerek a motocrossversenyen Legalább 4— 5 ezer néző vette körül va­sárnap . reggel a sz: ári motoer-oss- pályát, ahova nem volt köny- nyű eljutni. Gyakran okoz­tak forgalmi dugót az autó­val érkezők. Nem volt elég kijelölt par­kolóhely. A rendezők igye­keztek nagy gonddal elő­készíteni a pá­lyát, kezdet­ben úgy lát­szott. hogy si­kerrel. Az időjárás azonban köz­beszólt. Futam közben zápor, majd jégeső zúdult Szarka­várra, ahol, pillanatok alatt bőrig áz­tak a szurkolók. Ennek ellené- * re sokan végig »állták a sa­rat«. Nem így a motorok, me­lyek nem tudtak megbirkó/.' a hirtelen kerekedett feneket­len sárral. Az úgynevezett si­ratófalon már föl sem tudtak menni a versenyzők, ezért módosítani kellett a pályát. Végül is a versenybíróság egy futam alapján értékelte a versenyeket. Mant várható volt, minden számban vendégsikerek szü­lettek. A fiatal kaposvári crossozóknak nehéznek bizo­nyult a verseny. De hasonló volt a helyzet az országos összevont futamban is, ahol ZJávodny motora újra felmond­ta a szolgálatot. A többi esé­lyes is hasonló sorsra jutott, így azután ebben a számban szintén fehérvári siker szüle­tett. Eredmények: Junior bajnokság 250 ccm (18 induló): 1. Balázs (Zalka Máté MKV CZ motoron. 2. Ha­lász (Zalka Máté MIC) CZ, 3. Balogh (Videoton) CZ. yjfe " ' A r "" %?.' Nß Ul... NB IIL Idegenben nyert a Siófok és a Barcs Otthon kikapott a Tcn sics Kardos (Videoton) az 500-as juniorgjőztes. Junior bajnokság 500 ccm (11 induló): 1. Kardos (Video­ton) CZ, 2. Juhász (Zalka' Má­té MK) CZ, 3. Marton (Zalka Máté (MK) CZ. Országos meghívásos 250— 500 ccm (19 induló): 1. Vesz­tergomi (Videoton) KTM, 2. Mandasits (Zalka Máté MK) CZ, 3. Czuni (Kiskunlacháza) KTM. Duna úiváros ko/el az \í) 1-licz Már hét pont a Dunaújváro előnye, és a rangadót nyert Ko­hász féliábbal már az NB I-ber. érezheti magat. Nagy a harc í. második feljutó helyért. Az NB l-es jelöltek közül a Dorog .is meg a Budafok is kikapott. Ez utóbbi a Dunaújvárostól. Volán—Szolnok 3:1, Fősped ~z?kszá.rd 2 il. PM? sc­—Vasas Izzó . Kossuth KI 'SE­-C: Foszlány 2 :0. BYSC—Nagybálony 2: 1, Nac;:.'ka­'_i i sa—Bábolna 2:1. Bp. Spariac US fomló 4:1, Debrecen —MA V DAC \ :2 , Burnaúj város­-Budafok 1:0. ■Ja. rpalota—Dorog 4 :0. 1. D.-új város 29 19 8 2 63-2K) 46 2. Dorog 29 16 7 6 51-20 39 3. Budafok 29 16 5 8 65-42 37 4. Volán 29 13 10 6 43-29 3 b 5. KKFSE 29 lő 5 9 60-33 35 6. BVSC 29 12 10 7 46-34 34 7. Debrecen 29 13 8 8 44-36 34 8. Pécs 29 12 6 n 43-27 30 9. Szolnok 29 10 9 10 38-32 23 10. Várpalota 29 9 9 íi 36-41 27 11. N.i-kanizsa 29 9 9 u 29-4,1 27 L2. Komló 29 9 9 íi 32-46 27 13. MÁV DAC 29 9 7 13 34-43 25 14. V. Izzó 29 8 9 12 32-43 25 15. Fősped 29 8 8 13 39-45 24 16. Szekszárd 29 7 10 12 33-44 24 17. Oroszlány 29 7 8 14 32-46 22 18. N.-bátony 29 8 5 16 28-51 2.1 19. Bp. Spart. 29 6 9 14 3>-57 21 30. Bábolna 29 6 5 18 34-60 17 X. Mecsek Rallye Fér áncz az abszolúi győztes Több mint 250 gépkocsi állt rajthoz a X. Mecsek Rallye szombat—vasárnapi verse­nyén Pécsen, illetve Szentlő- rincen. Az osztrák autósok megjelenésével a jubiláló ver­seny nemzetközi rangra emel­kedett. Az időjárás nem vette kegyeibe az évadnyitó autó­versenyt, mely a magyar rallye- és túrabajnokság első futama volt. A záporeső, zi­vatar rendidvül nehézzé tel­te a sáros hegyi útszakaszokat. Bgy sajnálatos baleset is tör­tént, 'három néző került a kórháziba. A 181 túrakocsi kö­zül 131, a 71 rallye-versenyző közül pedig 56 futott be a célba. Űj gépen mutatkozott be hétszeres bajnokunk, Ferjáncz Attila, aki most sem talált legyőzőre. Népes versenyző- gárdával állt rajthoz a Kapos­várt Volán autós szakosztálya. Ez alkalommal a Lucz testvér­pár tett ki magáért. A rallye- osztály második kategóriájá­ban Luczék mindenkit meg­előztek. Kategóriagyőzelmük pompás fegyvertény. Több ér­tékes helyezés mutatja, hogy a Volánnál ütőképes versenyző­gárda van Kaposváron. A Mecsek Rallye abszolút győztese a túraosztályban a Gander—Eisenhuth osztrák páros volt Porsche kocsijával. A rally esőknél Ferjáncz Iricz- falvival az oldalán nyert. A verseny somogyi vonatko­zású eredményei: ** Túrások: 4. géposztály: ...2. Borsányi, Madaras (K. Vo­lán). Rallye: 1. géposztály: ... 3. Hideg, Bessenyei (K. Volán). géposztály: 1. Lucz A., ’ ucz M. (K. Volán). 4. gép­osztály: ...3. Karg, Kúti (K. Volán). Az Áfor színeiben verseny­ző volt Dózsa-páros, a Tóth— Faludy kettős a 6. géposztály­ban a Ferjáncz, Iricfalvi pá­ros mögött a 2. helyen vég­zett, 1 iáfcéczi tizeaStSdih Hova lett az őszi 8. hely? Ezt kérdezték egymástól szom­baton késő este a kaposvári szurkolók. A tavaszi idényben gyengélkedő Rákóczi már a * 15. helyre csúszott le. Ha most vége lenne a bajnokságnak, a Rákóczi kiesne. Igaz viszont, hogy a 10. helyen álló ZTE csak egy ponttal előzi meg a kaposváriakat. 20 pont pedig elég a 8. helyhez. Vidéki csa­pat, a Videoton áll az NB I élén. Ez bizony meglepetés, mert két héttel ezelőtt a Fe­rencváros még négy ponttal vezetett. 1. Videoton 2. FTC 3. Ü. Dózsa 4. Bp. Honvéd 5. Haladás 6. Vasas 7. SBTC 8. MTK VM 9. DVTK 10. ZTE 111. Tatabánya 12. Csepel 13. B.-csaba 14. Rába ETO 15. K. Rákóczi 16. SZEOL. 23 15 23 15 23 14 23 11 23 11 23 10 3 50-17 3Z 3 47-24 35 5 52-32 32 5 39-23 29 7 32-28 27 9 43-3ß 24 7 33-36 23 2 12 34-33 20 8 9 17-29 20 7 10 35-37 19 3 L2 32-42 10 7 10 25-38 13 7 10 17-32 19 8 10 27-36 1« 4 10 9 30-42 18 3 5 15 19-51 11 A bajnokságban most szünet következük. A legközelebbi forduló május 8-án lesz. A kaposvári csapat ekkor Bé­késcsabán szerepel. A labdarúgó NB ITI dél­nyugati csoportban egy hazai és két idegenbeli mérkőzés várt a somogyi együttesekre. A Siófok és a Barcs idegen­ben is két pont birtokába jutott. Kellemetlen hideg zu­hany érte viszont a Táncsics együttesét: hazai pályán si­mán vereséget szenvedett a különben csak jó középcsa­patnak számító BKV Előre­tol. 1 Az élen a Ganz-MÁVAG feltartóztathatatlanul robog a cél, az NB II felé. Siófok Pénzügyőr 1:0 (1:0) Pasaréti út, 1000 néző. Ve­zette : Bártfai. Siófok: MiUics — Balogh, Pin­ie-, Horváth, Kiss, Dróth, Takács, Silóján, Soós, Bakó (Bihari), Bo- csev. Edző: Part Gyula. Pénzü­győr: Balázs — Huüir :.m, Rafael, Ctickő, Kajtár, Szili, Fazekas (Ivudlák), Bodor (Páifi), Vida, í-esti, Havasi. Edző: Tóthegyi Ti­bor. 3. perc: Takács labdájával Bakó ugrott ki, a csatár a kapust is kicselezve szerezte meg a Siófok vezető gólját. 1:0. Küzdelmes mérkőzés. A siófoki csapatot megnyugtatta a gyorsan elért gól, a 6. perc­ben viszont megzavarta, hogy a gólszerző Bakó megsérült és kiállt. A fölényben játszó fővárosiakkal szombaton hő­siesen védekezett a Bányász. Málics a 90. percben Vida 11-esét is kivédte, s a me­zőny legjobbjának bizonyult. Rajta kívül Horváth K., Dróth meg Bihari játszott ki­emelkedően.' Mindenki meg­tette azonban a magáét. A Pénzügyőr együttesében Tull- mann, Rafael és Csekő jeles­kedett. Kiss Ferenc Barcs —Dunaújváros 2:0 (1:0) kapufát érintve hagyta el a • játékteret. 35. perc: Tóth a 16-oson kapta a labdát, négy védőt kicselezett es biztosan lőtt a hálóba. 1:0. 83. perc: Tóth vezette a barcsi támadást, a 16-osnál egy csel után a tisztán álló Dóczihoz továbbított, aki öt méterről beállította a vég­eredményt. 2:0. Közepes színvonalú, csap­kodó játékot hozott a talál­kozó. A barcsi csapat mind­végig nagy fölényben játszott, s nemcsak a lí-es maradt ki, hanem még számtalan helyzet is. Jók: Tóth (a me­16. perc: Most a kaposvári védők szabálytalankodtak a 16-oson belül. Ez is 11-es! Stockbauer éles lövésére hiá­ba vetődött Kiss. 1:1. 30. perc: Richscheid labdá­ját Gubán kapta, s ő közel­ről megszerezte a vendégek­nek a vezetést. 2:1. 61. perc: Jobb oldali szög­let utón röviden szabadítot­tak fel a Táncsics-védők: Füsinek a tömörülésben is sikerült a hálóba lőni. 3:1. A rutinos játékosokból álló fővárosi csapat hamarosan kiismerte a Táncsics harc­modorát. A vendégek okosan lefékezték a kaposvári roha­Guláesi rendre könnyen szerelte a kaposvári támadókat. 1000 néző. V.: Goz­Barcs, dán. Barcs: Kótai — Börcsök, Kömpf, Vinkler, Karsai, Gulyás, Tóth, Fo­dor (Göcsei), Dóczi, Nagy, Petri- novics. Edző; Mayer György. D. Építők: Horváth — Simon F.. Hrych, Mudra, Bálái (Kovács), Debreceni, Simon G., Vancsura (Baráth), Béres. Arrnat, Kocsis. Edző: Kőhalmi Mihály. 10. perc: Egy gólba tartó labdát Simon F. kézzel ütött le. 11-es. Dóczi büntetője a zőny legjobbja), Karsai, Kömpf, Petrinovics. illetve Hrych, Horváth, Simon. Pandur Ferenc BKV [lőre - Táncsics SE 3.1 (2:1J Kaposvár, 400 néző. V,: Halász. BKV Előre: Doricsák — Vári. Gulácsi, Légrádi, Ritter, Kácsor, Richscheid, Sebestyén, Gubán, Füsi, Stockbauer. Ed/.ó: Galgöczi Ottó. Táncsics: Kiss — Eisern,-mn Kovács, Hamar, Hadzopulosz. Né­meth I., Molnár K., Burcsa, Mol­nár I., Kapcsos (Matin), Gombás, Edző: Csanda István. 15. perc: 11-eshez jutott a kaposvári csapat. Molnár K. büntetője védhetetlenül vá­gódott a hálóba. 0:1. mókát, s az sem zavarta őket, hogy a Táncsics szerzett ve­zetést. Higgadt, nyugodt já­tékkal, meglepően biztosan győzött a közlekedési csapat Kaposváron. Jók: Gu'ácsi, Richscheid, Stockbauer, illet­ve Eisern ann. Kovács Sándor További eredmények a dél­nyugati csoportban: Székes­fehérvári MÁV Előre—FMG SK 2:1, MEDOSZ Érdért— PBTC 3:1, Perbál—Dombóvár 0:0, Lőrinci Fonó—PVSK Ganz-MÁVAG—Véménd Enying—Bp. Építők 2:1. A BAJNAKSAG ATLAS A A 28. FORDULÓ UTÁN: 2:1. 6:1, Meglepetés nélküli forduló a megyei bajnokságban Fonyód—H. Latinca SE 0:0 Fonyód, 200 néző. Vezette: Aumann. Fonyód: Fodor— Horváth, B6­dis, Guricza, Fejes, Gyurkó, Zám- bori. Nagy, Kocsis (Novak), Ve­rsem, Basits (Sámli: ). Edző: dr. Vida János. Latinca SE: Stolczen- berger — Weisz, Török, Harmath (Ridács). Horváth, Kozma, Fe- rencz, Bélák, Borsfái, Nylszíor Szécsi (Veimper). Edző: Borsfái Géza. A tavaszi idényben jól sze­replő két csapat összecsapása heves iramot és közepes szín­vonalú találkozót eredménye­zett. Mindkét oldalon több gólhelyzet kimaradt. Igazsá­gos pontosztozkodás. Jók: Bó- dis, Fejes. Zómbori, Nagy, illetve Stolczenberger, Ferenc. Zákányi Kálmán Gyékényes— Somogyi B. SE 3:0 (2:0) Gyékényes, 250 néző. V.: Fekete. Gyékényes: Gócza — Máncti, Nemes J., Kiss J., Bíró, Bodó. Kondricz, Nemes T.} Molnár L., Meszlarics, Miczók. Edző: Zámbó Tibor. Somogyi B. SE: Velladies — Béres, Giczinger, Rúzsa, Hollós, Varga (Kovács), Bayer, Németh, Kara, Lencsés. Mohácsi (Fodor). Edzó: Szabó Károly. A kihagyott helyzetek mérkőzése. A gyékényesiek valamivel határozottabbak- nak bizonyultak a kapu előtt. Ezzel nyertek. Góllövők: Ne­mes T., Bíró (11-esből), Mesz­larics. Jók: Bíró, Bodó, Mol­nár L., illetve Giczinger, Hol­lós, Bayer. Rákóczi ifi II.—Gyékényes ifi 7:1 Varga Albert K. Gazdász—Lengyeltóti 4:1 (2:1) Kaposvár, 100 néző. Vezet­te: Szőlőéi. K. Gazdász: Baranya) — Fc­káes, Csábrák, Fejes, Kenéz, Ko­lozsvári, Bíró, Horváth £s«, Petz, Páifi (Hegedűs), Horváth L. Edző: Takács Ferenc, Lengyeltóti: Ko vács — Hosszú, Schmida, Szabó. Riba, Nagy, Szaíai, Mátyás (Kesz­tyűs), Bodó, Kovács, Aleitner. Edző: Haszon Lajos. Közepes színvonalú talál- kozón megérdemelten nyert a hazai együttes, amely gól­jain kívül két kapufát is lőtt. A vendégek csak egy negyed­órán keresztül voltak egyen­rangúak. Góllövők: Petz (3), Bíró, illetve Szalai 11-esből. Jók: Kenéz, Kolozsvári, Hor­váth Zs.. Petz, illetve Schmi- da, Szalai, Bodó. K. Gazdász ifi—Lengyeltóti ifi 5:1 Takács Ferenc Csurgó—Balatonlelle 3:0 (1:0) Csurgó, 400 néző. V.: Ko­vács Gy. Csurgó: Gyimesi — Kovács L Madarász, C. Kovács, Harmadás (Kasza), Péntek. Endrődi (Kis- géczi), Pólyák, Luka, Kovács J., Kozma. Edző: Szmoick György. Balaionleile: Both — Bogdán, Kuehta, Bella, Vázsonyi, Vass Z., Sípőcz, Androsovits, Riba, Takács, Tóth (Hegedűs). Edző: Cser Lász­ló. A jó iramú, változatos mérkőzésen mindkét kapu többször forgott veszélyben. A hazaiak jobban kihasznál­ták helyzeteiket. Vass Z.-t a 60. percben reklamálásért, Vázsonytt a 80. percben után- rúgásért a játékvezető kiál­lította. Góllövők: Kozma (2), Luka. Jók: Gyimesi, Kovács J., Kozma, illetve Kuehta, Bolla, Takács. Csurgó ifi—Balatonlelle ifi 7:1 Vörös István Hetes—K. H. Vasutas 3:1 (2:1) Hetes, 200 néző. V.: Hardi. Hetes: Jámbor — Balázs II.. Ehl, Hegedűs, Ftilöp, Harezos, De­cs: (Balázs I.), Török, Budai, Neu, Petófaivi. Edző: Balázs József. K. H. Vasutas: Kovács — Bakos, Ke lemen, Tallián II., Berkes, Steiler. Tailián I., Kaszás, Hegyi, Hajdó, Török. Edző: Nagy László. A mezőnyben két egyen­rangú csapat küzdött. A lel­kesebb hazaiak két góllal el­húztak, s végül megérdemel­ten nyertek. Góllövők: Török (2), Neu. illetve Törzsök. Jók: Balázs II., Török, Fetőfalvi, illetve Steller, Tallián I., Kaszás. Hetes ifi—K. H. Vasutas ifi 3:1 Csekk László H. Kiss J. SE—Balaton- boglár 7:1 (3:1) Balatonboglár, 300 néző. V.: Vajda. H. Kiss J. SE: Rácz — Bartl, Rékási, Kücher, Szabó, Tillinger, Czabula (Csatári), Boross, Hor­váth (Gergelics), Házi, Landek. Edző: Kétszeri Ferenc. Balalon- boglár: Csere — Schmidt, Osváth (Russző), Kadlicskó, Muszti, Me­zei, Pordán, Hock, Pintér I., Pin­tér II., Bibék (Pál). Edző: Bolla László. A bogiáriak szereztek veze­tést. A 20. perc után azon­ban »nagyobb sebességre« kapcsoltak a vendégek, és szinte »állva« hagyták a tar­talékos hazaiakat, akiknek különösen a védelme játszott gyengén. A Kiss J. SE já­téka jó benyomást keltett. Vasas: Heuthaler — Vágvölgyi. Mali, Berki, Knoch (1-íuszár), Tás­kái, Ernyes, Fábián, Borbély, Szalai (Banesics) Kiss A. Edző: Fiilöp János. A mély talajon inkább küzdelem folyt. A 30. perc­ben mér három góllal vezet­tek a marcaliak; ezután ki­egyenlítettebb lett a játék. A Vasasnak is voltak helyzetei, de csak egyet tudtak értéke­síteni. Góllövők: Szántó (2), Ható, illetve Berki, Fábián, Kiss A. Marcali ifi—VBKM Vasas ifi 1:1 Bősz Adám Nagyatád—Szőnyi SE 5:1 (3:0) Nagyatad, 250 néző. V.: Juhász. Nagyatád: Zsobrák — Czár, Roz- nik, Varga. Horváth, Oláh, llics, 3c- gesdi, Zákány! (Lukács), Brc zovszki, Grezsák. Edző: Luis/, nos. Szőnyi SE; Kövi — Köze, Zsilína, Takács, Kalmár, Schwalm, Kiss, Pintér, Imre, Kovács, Buda lik. Edző: Balatoni Sándor. Az első félidőben szépen és eredményesen játszottak a hazaiak. Szünet után azon­ban kényelmeskedni kezdtek, így a vendégek vették át a kezdeményezést, akik az 50. percben szépítettek, majd 11-est is hibáztak. Sportszerű találkozó volt. Góllövők: Ilics (2), Oláh, Horváth, Breaovsz- ki, illetve Schwalm. Jók: Zsobrák, Brezovszki, Zákányi, illetve -Takács, Pintér, Zsilina. Nagyatád ifi—Szőnyi SE ifi 4:0 Tóth Ferenc A BAJNOKSÁG allasa: 1. Ganz-M. 28 19 5 4 69-27 43 2. Szí.-vár 27 17 4 6 5G­33 39 3. Pénzügyőr 27 15 6 6 5G­-43 36 4. : BKV Előre 27 15 4 8 52-31 34 5. Siófok 27 14 6 7 37­-26 34 6. Lőrinci F. 28 13 6 9 46­-36 32 7. PVSK 26 12 7 9 41­-30 31 8. Véménd 27 13 4 10 54­-52 30 9. EMG SK 26 10 8 10 35­-34 2« 10. Enying 28 1.1 5 12 35­■42 27 11. Táncsics 28 9 7 12 34­-36 25 12. Barcs 26 11 3 14 27­-45 25 13. Perbál 27 8 8 11 38­-43 24 14. D.-újváros 27 6 9 12 26­-38 21 ’5. Bp. Építők 28 8 4 16 42­-47 20 16. M.-szász vár 27 5 10 12 32­-39 20 :7. Dombóvár 27 7 6 14 27­-44 20 8. Érdért 28 6 5 17 27­-49 17 19. PBTC 27 6 5 lő 27­■59 17 Góllövők: Boros®. Házi, Lan­1. Marcali 22 17 4 1 90-24 36 dek 2—2, Horváth, illetve 2. Kiss J. SE 22 17 1 4 79-33 35 Pintér I. Jók: Szabó, Rékási, 3. Latinca SE 22 13 7 2 57-25 33 Tillinger, Boros, Házi, illetve 4. Nagyatád 22 13 5 4 62-26 31 Pordán, Pintér II. 5. Csurgó 232 13 5 4 64-31 31 Balatonboglár ifi—Rákóczi 6. B.-lelle 22 11 6 5 46-31 28 ifi I. 1:0 7. B.-bogLár 22 10 2 10 44-46 22 Bornemissza József 8. Vasas 22 8 5 9 41-40 21 Marcali—VBKM Vasas 9. Fonyód 22 8 3 11 42-46 19 4:1 (3:1) 10. K. Gazdász 22 6 5 111 26-49 17 Marcali, 500 néző. V.: Bu­Ll. L.-tóti 22 6 3 13 26-57 15 zsáki. 12. Gyékényes 22 6 3 13 35-75 16 13. Szőnyi SE 22 6 2 14 35-56 14 Marcali: Barta — Bathi, Kusz, Kiss, Dunkler, Pék (Kolozs), Dom- sa (Guricza). Sándor, Szántó, 14. K. H. Vas. 22 « 1 lő 43-51 13 15. Som. B. SE 22 4 5 13 29-87 13 Izsák, Hátó. Edző: Haasz László. 16a Hetes 22 2 3 Vt *4-62 7 9s2’sli*enis7s?őink veresége Gyengén megy a somogyi aszta litenisz-os'i oatnak. Az NB I-es Vasas női és férfi­együttese súlyos vereséget szenvedett. Kétszer is csúnyán alulmaradt az NB 11-es Rá­kóczi. NB X Postás—K. Vasas 24:1 Győztesek: Frank B. (5), Marosfi (5), Reisz (5), Frank L. (5), Iharos (4), illetve Ivu- sza. Csepel—K. Vasas 14:11 Győztesek: Bánkúti (5), Ba­logh (4), Juhász (4), Ilzsel, illetve Szálinger (4), Séra (2), Katona (2), Ivusza (2), Balázs. Női mérkőzés: VM Közért—K. Vasas 17:8 Győztesek: Magyar É. (5), Zacher (4), Magyar Á. (4), Vargáné (2), Magyamé (2), illetve Boldizsár (2), Diószegi (2), Harkányi dr. (2), Váradi (2). NB II Universitas PEAC— K. Rákóczi 23:2 Győztesek: Bérezi (5), dr. Kenyeres (5), Szita (5), Kai­ser (4), Erdélyi (4), illetve Háhn, Kovács. Bp. Elektromos—K. Rákóczi 21:4 Győztesek: Nagy (5), Mészá­ros (5), Soos (4), Pintér (4), Baráth (3), illetve Háhn, Dóm­ján, Szalai, Rák.