Somogyi Néplap, 1976. április (32. évfolyam, 78-102. szám)

1976-04-13 / 88. szám

Nem elég csak védekezni Mi tagadás, ha valaki a csepeli mérkőzés előtt ■ azt mondja, hogy egy pontot sze­rez a Rákóczi, a hazaiakon kívül mindenki elégedett lett volna. A csepelieket az el­szánt nyerni-akarás jellemez­te. — Ez az utolsó alkalom, hogy javítsunk; győznünk kell a Rákóczi ellen — mondta az öltöző folyosóján a találkozó előtt Gulyás Sándor, a csepe­liek Kaposvárról elszármazott középpályása. A volt K. Va­sas labdarúgó várt eredmé­nye szerencsére nem jött be, de ez nem sokon múlott. Fur­csának tűnik, de igaz, hogy igazában a Rákóczi vezető gólja után alakult úgy a talál­kozó, hogy a kaposvári csa­pat nem nyerhet. Egy kerek órán át a Rákó­czi úgy játszott, ahogy a mai labdarúgásban a vendégcsa­patok nagy része: döntetlenre törekedett. A védők csak ke­veset hibáztak, s közben a Rákóczi támadgatott is. Az 59. percben, amikor Varga — becsapva őrzőjét. Kovácsot — elviharzott a szélen, mintasze­rű kaposvári támadás indult el. A remek beadás után Tú­rái úgy fejelt a hálóba, ahogy a nagy könyvben meg van Lrva. A mérkőzés tudósításban valójában ezt már elmondot­tuk, s most csak azért ismé- betEjúk, mert épp ez az eset mutatja: védekezni úgy is le­ltet, hogy közben támad is az együttes. A gól után erről — sajnos — megfeledkeztek a mieink. Bizony, a vezető gól utáni 15—20 percben szinte állandóan a kaposvári térfélen pattogott a labda, s előre ve­tette árnyékát, hogy a kapu előtti sok tömörülésben egy­szer csak megrezdiiL Hegedűs hálója. Ez be is következett Még szerencse, hogy csak egy­szer, mert bizony a csepeli csatárok olykor abszolút hely­zetben is hibáztak. Bizony, ekkor már csak rajtuk mú­lott ... A bajnoki táblázatra persze csak az kerül föl. hogy a Rá­kóczi úiabb pontot szerzett. Ha azt vesszük, hogy idegenben, akkor ez a pont még többet ér. Dehogynem örülünk az újabb pontnak! 'Hogy miiver nagy szükség volt rá, azt tük­rözi a bajnoki táblázat.) Bosz- szankodunk viszont: a kapos­vári csapat most már sorozat­ban úgy védekezik, hogy a kö­zéppályát teljesen átenged' ellenfelének. Ennek legutóbb a Haladás ellen itthon is meg­adta a csapat az árát. Az ilyen hadrend magával hozza, hogy a végén minden a hátsók nya­kába szakad. így kaoott 1—1 gólt a Rákóczi Fehérváron meg Tatabányán, és most Cse­pelen is. Persze közrejátszik ebben az is, hogy elöl meg a középpályán elfogyott a gól- lövőtudomány. Burcsa. aki az ősszel »gólkirály-« volt, tavasz- szal igazában még helyzetet sem tud magának teremteni. A hat mérkőzésen rúgott két kaposvári gól azt jelzi, e pil­lanatban társai sincsenek Burcsának. Valami tehát mégis csak történt, mert az ősszel a nem rosszabb Csepelnek öt pom­pás akciógólt rúgott a Rákó- ^czi. Most örülnünk kell az egy gólnak, meg az egy pontnak, feledve, hogy a mostani Cse­pelt az első 60 perc játékával most is le lehetett volna győz­ni — Csepelen is, K. S. NB III... NB Hl... Nyert a Táncsics és a Siófok Újabb hidegzuhany Barcson NB II Már ha’ Dont a Dunaú varos előnye 5 labdarúgó-bajnokság máso- vonalóban úgy látszik, a Bu- ok elfáradt a hajrára. Várpa­lotán szenvedett vereséget Mé­szöly Kálmán csapata, s ezzel kénytelen volt átnőni a második helyet a feltörő Dorognak. A bu­dafoki vereség azt jelentette, hogy a Dunaújváros 6 ponttal vezet a Dorog és nyolccal a 3. helyezett Budafok előtt. A 27. fordulóban elég sok helycsere történt a táb lázaton. A pécsiek, akik az utol»« másodpercben csikarták ki a győ­zelmet a Szolnok elleni mérkőzé­sen, kezdenek fölzárkózni a kö­zépmezőnyben. Szentendrén nyert •d Komlói Bányász — ez volt a őrduló egyik legnagyobb megle­petése. FOSPF.D Szállítók—Nagybátony 1:0, Dorog—MÁV DAC 3:1, Deb­recen—Vasas Izzó 3:0, Dunaújyá- ro«s—Oroszlány 3:0. Bp. Spartacus —BVSC 2:2. Nagykanizsa—Szek­szárd 2:1, Komló—Kossuth KFSE 2:1. Pécsi MSC—Szolnok 1:0, Vo­lán—Bábolna 1 :©, Várpalota—Bu­dafok 2:L. Az NB IL bajnokság állása 1. Dunaújváros 27 18 7 2 62-20 4 2. Dorog 27 15 7 5 50-26 3" 3. Budafok 27 15 5 7 62-40 35 4. Volán 27 12 10 5 40-27 34 5. Kossuth KFSE 2T7 14 4 9 46-33 32 6. Debrecen 27 12 8 7 40-33 3C 7. BVSC 27 11 9 7 44-33 31 8. PMSC 27 11 6 10 3«- 23 2* 9. S ao lmok 27 10 8 9 37-29 28 10. MAV-DAC 27 9 7 11 32-38 25 11. Várpalota 27 8 9 10 32-40 25 2. Naigyk. 27 8 9 10 27-3« 25 13. Komló 27 8 9 10 27-42 26 14. Vasas Izzó 27 7 9 11 30-39 23 15. Szekszárd 27 6 10 11 30-42 22 16. FÖSPED 27 7 7 13 37-44 21 17. Oroszlány 27 fi 8 13 31-46 20 18. Nagybátony 27 7 5 15 #3-49 IP 19. Bp. Spart. 27 5 9 13 2G-54 19 20. Bábolna 27 6 4 17 33-58 16 A 26. forduló mérkőzéseit játszották az NB III délnyu­gati csoportjában, ahol hazai pályán a somogyi mérleg: két győzelem, egy vereség. Javu­ló játékkal nyert a Táncsics SE a Pécsi VSK ellen. A sió­fokiak győzelme is biztosabb volt, mint amit a számszerű eredmény tükröz. Üjabb hi­deg zuhanyt kapott a barcsi csapat és népes szurkolótábo­ra. A Barcs a múlt heti — ide­genbeli — súlyos vereség után most hazai pályán kapott ki a sereghajtótól. Nem valami jó ajánlólevél) ez a csütörtöki nagy mérkőzés előtt, amikor a magyar labdarúgó-váloga­tott látogat Barcsra. A Drá­va menti járási székhelyen most is mintha minden fi­gyelem a válogatottak felé fordulna, s közben értékgs bajnoki pontok vesznek el. Ebben a csoportban növel­te előnyét az élen a Ganz- MÁVAG. a múlt heti 2. he­lyezett Székesfehérvár ugyan­is pontot vesztett Mázaszász- váron. A vasutasok ezzel is- més átadták a 2. helyet a Pénzügyőrnek, amely vízilab­da-eredménnyel nyert a Pasa­réti úton. Siölok—Dombóvár 3:2 (l:0) Siófok, 800 néző. V.: Hart­mann. Siófok: Zsuponyó — Riedl, Ba­logh, Horváth K., Kiss, Soós, Ta­kács. Johan (Sabján), Bakó (Dróth), Horváth J., Bocsev. Ed­ző: Papp Gyula. Dombóvár: Do­bos — Hertejendl, Hirt, Judik G.. Kiss, Nagy. Olasz, Németh, Por­osa, T.ódri, Tóth. Edző: Szám Fri­gyes. 43■ perc: Soós hosszú labdá­val futtatta Bocsevet, akinek beadása Horváth J. elé szállt, s Horváth a k^pus mellett biztosan szerezte meg a Siófok vezető gólját. 1:0. 43. perc: Most Takács ívelt be egy labdát a kapu elé. Horváth J. öt méterről fejjel továbbította a hálóba. 2:0. A második Táncsics-gól. Ekkor már a hálóban volt a gól­szerző Dobor, s odakerült a labda is. Csak két hazai győzelem a megyeieknél Ezúttal sem érvényesült a hazai pálya előnye a megyei labdarúgó-bajnokságban- Az otthon játszó csapatok közül csak a Marcali SE és a Ta- szár vónult le győzi esen, két találkozó a vendégek győzel­mét hozta, a többi mérkőzé­sen pontosztozkodás történt. Gyékényes— H. Latinra SE 1:1 (1:1) Gyékényes, 200 néző. Vezet­te: Vajda. Gyékényét: Gócza— Mánrti, Ne­ues J., Kiss J.. Bíró (Molnár Gy.), lorváth, Kv.necz, Kelé, Molnár 1.., íeszlarics, Kondricz (Nemes T.). dző: Zámtó Tibor, Lattnca SE: Jtolczenberger. — Wcisz, Török, larmath, Horváth, Kozma, Xor- nány (Nyisztor), Pákái (Csu- hány), Fercncz, Borsfái, Vidács. Edző: Borsfái Géza. Sportszerű mérkőzésen len­dületesen játszott mindkét csapat. A döntetlen megfelel a játék képének. Góllövők: Meszlarics, illetve Nyisztor- Jók: Gócza. Nemes .1., Kele, illetve Török, Kozma, Nyisz­tor. Varga Albert Fonyód—K. Gazdász 2:1 (1:1) Kaposvár, 50 néző. V.: Bu- zsáki. \ Fonyód: Fodor — Horváth, Bó ! dis, Gyuricza. Fejes. Gyurkó, Zámbori, Nagy, Kocsis, Novak, I Basits. Edző: Dr. Vida János.} K. Gazdász: Ruslták — Tóth. Csábrak. Fejes. Kolozsvári, Lu­kács, Biró C°áii). Kenéz. Petz. Pálfi, Horváth. Edző: Takács Fe­renc. • Alacsony színvonalú mér­kőzésen lélektelénül játszott a Gazdász. A lelkes vendégek győzelme megérdemelt. Gól- lövők: Basics (2). illetve Lu­kács. Jók: Horváth. Bódis, Fe­je«. A hazai együttesben nem volt jó teljesítmény. K. Gazdasz ifi—Fonyód ifi 11:2 Takács Ferenc Csurgó—Somogyi B. SE 3:3 (2:1) Csurgó, 300 néző. V.: Pálfi. Csurgó: Gyimesi (Jancsi) — Harmariás, Madarász, Hosszú, Péntek, Endrődi, Kiss. Kovács II., Kozma, Kovács IV. (C. Kovács), Nagy. Edző: Szmoiek György. Somogyi B. SE: Csonka — Fodor I. , Giczínger. Rúzsa. Németh, Var­ga, Kara (Nagy) VelJadics (Fodor II. ). Bajer, Mohácsi, Hallos. Edző: Szabó Károly. Többet támadtak a hazaiak, de sok helyzetet hagytak ki. 3:1 után a hosszabbításban egyenlítettek a lelkes atádiak. Cóllövők: Fodor II. (2), Var­ga. illetve Nagy (2), Kozma. Jók: Harmadás, Nagy, illetve Giczinger, Fodor II., Bajer, Hollós. Rákóczi ifi II.—Csurgó ifi 1:0 Vörös Istvá Hetes—Lengyeltóti 1:1 (0:0) Hetes, 150 néző. V.: Pesti. Hetes: Jámbor — Balázs II., Eh', j Trancsik. Harczos, Pitz (Kern), Deesi. Tftriik (Fülöp), Budai, Pc- tófalvi. Hegedűs. Fdzö: Balázs József. Lengyeltóti: Kovács I. — Hosszú. Schmida. Szabó. Riba. Szalai, Nagy, Somogyi (Üjvárl), Bndó. Kovács G.. Debity (Mátyás). Edző: Haszon Lajos. A csapkodó játékkal tarkí­tott mérkőzésen a hetesiek helyzeteik alapján közelebb álltak a győzelemhez. A len­gyeltótiak az utolsó percben egyenlítettek. Góllövők: Éhl, illetve Bodó. Jók: Balázs II., Éhl, Trancsik, illetve Schmi­da, Szabó, Nagy. Hetes ifi—Lengyeltóti ifi 1:0 Csekk László Balaton boglár— Balatonlelle 1:1 (0:1) Balatoriboglár, 500 néző. V.: Szerecz. Baíatonboglár: Csere — Schmidt Kalász i., Kadlicskó, Ostváth. Pordán, Mezei, Hock, Pintér I., Szilágyi (Kalász II.), Pintér II. Edző: Bolla László. Balatonlelle: Both — Kuchta, Kenéz, Vázsonyi, Bolla, Bcrdán, Vass, Riba, Ta­kács, Androsovits (Tóth), Sipőcz. Edző: Cser László. Vérbeli rangadóhangulat volt a nézőtéren, nagy küz­delem a pályán. A jól kezdő lelleiek a szünet után elfá­radtak, s a jobb erőben levő hazaiak ekkor többet kezde­ményeztek, közelebb is álltak a győzelemhez. Góllövők: Vass, illetve Pordán. Jók: Ka­lász I., Osváth, Pordán, illet­ve Kuchta. Kenéz. Vázsonvi. B.-boglar ifi—fí.-lelle ifi 2:0 Bornemissza József Marcali SE— K. H. Vasutas 3:0 (2:0) Marcali, 400 néző. V.: Feny­vesi. Marcali SE: Király — Batkl, Dunkler, Kusz (Kolozs), Kiss, Domsa, Gurieva Z. (Darnyi), Sán­dor. Ható, Izsák, Szántó. Edző: Haász László. K. H. Vasutas: Ko­vács — Nagy. Kelemen, Tallinn II., Varga, Steller. Törzsök, Deák. Hegyi, Talllán L, Bakos. Edző: Nagy László. A marcaliak győzelme egy pillanatig sem volt kétséges, helyzeteik alapján akár na­gyobb arányú is lehetett vol­na. A két pont megszerzésé­hez,'közepes színvonalú játék is elégnek bizonyult. Góllö­vők: Szántó, Domsa. Sándor. Jók: Batki, Dunkler, Sándor. Ható, illetve Kovács, Kele­men, Talllán I. Marcali SE ifi—K. H. Vasutas I ifi 5:1 Bősz Adán­H. Kiss ,1. SE— Nagyatád 2:1 (1:1) Nagyatád, 300 néző.' V.: Zsalakó. H. Kiss .1. SE: Rácz — Bartl Ttlinger, Küher, Szabó, Csatári. Horváth, Boross, Landek, Házi. Bán. Edző: Kétszeri Ferenc. Nagy­atád: Zsohrák — Varga (Simon). Roznik, Grezsák, Czár, Horváth (Szabó). Segcsdl, Oláh. Ilics, Lu­kács, Brezovszki. Edző: Fuisz Já nos. mérkőzés volt, mindkét kapu­vendég csatárok határozottab­bak voltak. Góllövők: Bán. Boross. illetve Ilics. Jók: Kü- cher. Boross. Szabó. A ha­zaiaknál nem volt jó telje­sítmény. Ilics a 60. percben kiállítva. Nagyatád ifi—Rákóczi ifi III. 0:0 Tóth Ferenc H. Szőnyi SE— . VBKM Vasas 2:1 (2d)) Taszár, 150 néző. V.: Ducsai. H. Szőnyi SE: Kövi — Koza, Zsilina, Takács, Kalmár. Schwalm (Budahy), Pál, Imre, Pintér, Ha­lász, Kovács. Edzó: Balatoni Sán­dor. Vasas: Sovék — Táskái (Bu- zsáki), Máli. Fábián, Gál, Biró Ernyes, Borbély. VAgvöigyi. Kiss A., Huszár. Edző: Fülöp János. A kihagyott helyzetek mér­kőzése. Mindkét csatársor ha­tározatlannak bizonyult a ka­pu előtt. Sportszerű, jó iramú mérkőzésen' csak némi szeren­csével nyertek a hazaiak. A döntetlen igazságosabb lett volna. Góllövők: Halász, Im­re. illetve Huszár. Jók: Ta­kács, Pál. Pintér, Halász, Il­letve Bíró. Kiss A., Huszár. VBKM Vasas ifi H. Szőnyi SE ifi 9:1 Vadas Tiboi A bajnokság állása: 1. Marcali SE 20 16 4 — 2. H. Riss J. SE 20 15 1 4 *8-29 31 3. H. Lat. SE 20 12 6 2 55-24 30 4 Nagyatád 20 12 5 3 57-24 29 5. Csurgó 20 12 5 3 61-30 29 6. B.-lelle 20 10 6 4 41-28 26 7. B-boglár 20 10 2 8 42-37 22 8. Vasas 20 7 5 8 37-36 19 9. Fonyód 20 7 2 11 39-45 16 10. Szőnyi SE 20 6 2 12 33-51 14 11. K. Gazdász 20 4 5 11 20-48 13 12. Lengyeltóti 20 3 3 12 24-33 13 13. Gyékényes 20 5 3 12 31-72 13 14. Som. B. SE 20 4 3 11 29-82 13 is­K. H. Vasutas 20 5 1 14 40-47 11 16. Hetes 20 1 3 16 21-56 5 A Böhönyei Vegyesipari Szövetkezet / 1 korszerűsített konfekció üzemébe fölvesz részlegvezetőt és varrómunkásokat azonnali belépéssel. Ugyancsak korszerűsítés alatt I álló faipari részlegéhez i« f-"’- — •-»fásokat. J azonnali belépéssel. (130791 66. perc: Horváth J- a fe­lezővonalnál elvesztette a lab­dát, amelyet Lódri kaparin­tott meg. s az őrizetlen dom­bóvári csatár, szinte besétált' vele a siófoki kapuba. 2:1. 80. perc: Soós átadását Hor­váth J. kapta, aki a védők között bombázott a hálóba. 3:1. Mesterhármas. 87. perc: Olasz kapura ívelt labdáját Zsuponyó ki­ütötte, de éppen Olasz elé, aki másodszorra a hosszú sa­rokba továbbított- 3:2. Élénk iram, és a Táncsics A siófoki csatárok a három gól mellett tucatnyi helyzetet elhibáztak. A védelem megin­gása tette szorossá az egyéb­ként biztos győzelmet. Jók: Balogh, Soós, Horváth J., il­letve Dobos, Hirt, Lódri. ! Molnár József Táncsics - Pécsi VSK 2:0 (1:0) Kaposvár, 600 néző. Vezet­te : Szinger. Táncsics: Kiss — Eisemann, Hadzopulosz, Kovács, Hamar, Né­meth I.,. Molnár K., Burcsa, Mol­nár I., Kapcsos, Dobor. (Németh II.) Edző: Csanda István. PVSK: Sulyok — Nagy, Szabó, Engert. Zoltai (Knoch), Gyurina, Kaszás, Grünwald, Iván (Mateisz), So- mogyvári, Tóth. Edző: Lendvai Miklós. 19. perc: Középen rohamo­zott a Táncsics támadósora, Németh I. robbant be, s bombalövése védhetetlenül vágódott a bal oldali kapuba. 1:0. 90. perc: Engert elvétette a labdát. 30 méterre a saját jtapuja előtt. Kapcsos megka­parintotta, kapura húzott, s a kimozduló Sulyok mellett ka­pura lőtt. A labda már túl­jutott a gólvonalon, amikor Nagy menteni próbált, de a labda egyik játékostársáról is­mét visszaperdült a kapuba- 2:0. Újrakezdésre már nem is volt idő. Élénk iramú, és a Táncsics nagy harci kedve jellemezte a mérkőzést, amely majdnem pécsi góllal kezdődött. Az el­ső percben ugyanis Somogy- vári a kapufát találta el. Az­tán kiderült-, hogy a pécsiek ezzel el is lőtték puskaooru- kat. A Táncsics nemcsak az első 45 percben — amikor a szél is segítette a játékát — harcolt ki .tartós fölényt, ha­nem szünet után, szél elle­nében is. Ha Sulyok kapus nem véd olyan jól, még na­gyobb arányú is lehetett vol­na a kaposváriak győzelme. Jók: Eisemann, Hamar, Ko­vács, Németh I-, illetve Su­lyok, Szabó. Kovács Sándor PBTC-Barcs 1:0 (0:0) Barcs. 700 néző. V.: Grubits. Pécs: Sass — Istókovics, Bár­dost, Bogdán, Bodor, Biró, Vár­helyi, Lubiczki, Lauer, Hajós, Renkó. Edzfi: Horváth László. Barcs: Kótai — Bencsik, Kömpf, Vtnkler, Börcsök (Petrikovicsl, Ka.-sai. Gulyás, Tóth, Fodor, Dó- czi. Nagy. Edző: Mayer György. 60. perc: Az egyik pécsi tá' madásnál a barcsi védők kés­lekedtek a közbeavatkozással. Kótai kapus ugyan kifutott Lauer elé, de a pécsi játé­kos így is a hálóba lőtt- 1:0. Tovább tart a barcsi csapat gyengeségi periódusa. • Érthe­tetlenül egyszerre többen vannak formán kívül, aztán a szokott lelkesedés is hiány­zik. A nagy becsvággyal küz­dő vendégek teljesen megér­demelten harcolták ki győ­zelmüket. Jók: Bárdosi. Bog­dán, Lauer. Renkó, illetve Bencsik, Vinkler­Pandúr Ferenc További eredmények az NB III. délnyugati csoportban: Ganz-MAVAG—BKV FJőre 1:0, Bp. Építők—Lőrinci Fonó 3:1, Mázaszászvár—Székesfe­hérvári MÁV 1:1, EMG SK— Dunaújvárosi Építők 2:1, Enying—MEDOSZ Érdért 3:2, Pénzügyőr—Véméndi Tsz SK 5:4. A bajnokság állása 1. Ganz­MAVAG 26 18 4 4 61-24 41 2. Pénzügyőr 26 15 6 5 52-42 36 3. Székesf. 25 16 3 6 52-30 35 4. BKV Előre 25 14 3 8 50-30 31 5. Lőrinci F. 26 12 6 8 44-34 30 6. Siófok 25 12 6 7 33-28 30 7. PVSK 26 11 7 8 37-26 29 8. Véménd 25 12 4 9 50-45 28 9. EMG SK 26 10 7 9 34-32 27 10. Táncsics SE 26 9 7 10 32-31 25 11. Er.1 ing 26 10 5 11 33-38 25 12. Perbál 25 8 7 10 36-40 23 13. Barcs 26 10 5 13 23-42 23 14. Máza szász v. ?C 5 10 11 31-36 20 13. Dunatíjv. 25 5 9 11 24-35 19 16. Bp. Építő 26 7 4 15 34-45 18 17. Dombóvár 25 6 5 14 24-44 17 18. Érdért 26 5 5 16 24-41 15 19. PBTC 25 5 5 15 25-56 15 A hírnes tojás meHp hímzett <>\mink ruhákul kínálunk ■ A közelgő húsvéti ünnepekre vásároljon gyermekének A NÉPMŰVÉSZETI ÉS HÁZIIPARI VÁLLALAT boltjaiban ízléses, hímzéssel díszített, varrott-kötött bébi-, leányka- és fiúruhát! Gazdag választék fazonban, színben és díszítésben! Népművészeti és Háziipari Vállalat Viszontlátásra boltunkban! Kaposvár, Ady Endre u. 8.