Somogyi Néplap, 1976. március (32. évfolyam, 52-77. szám)

1976-03-23 / 70. szám

Biztató döntetlen Nem lett igazuk azok­nak, akik a ta­vaszi sorsolás nyilvánosság­ra hozatala után azt han­goztatták, hogy az első három fordulóban nincs keresni­valója a Rákó­czinak. Kezdet­ben mintha a labdarúgók is ezt vallották volna, legaláb­bis ezt látszott igazolni az új­pesti idény- nyitó. Fehérvá­ron már egy más szemléletű csapat harcolt. Az újabb MNK-siker csak fokozta a derűlátást. A Ferencváros el­leni mérkőzé­sen pedig egy pillanatig sem látszott úgy, hogy a kaposvári együttes nem tartja magát egyenrangú ellenfélnek. Szakberkekben már a mér­kőzés előtt szóba került, hogy két olyan támadó szellemű középpályás sor találkozik, amelynek kevésbé kenyere az ellenfél rohamainak megállí­tása. Döntő lesz tehát, hogy melyik hármas tud többet magára vállalná. Az első fél­idő kétségtelenül a kaposvá­riaké volt. A labda elvesztése után Burcsa például többet zavarta Nyilasit, mint viszont. De Ebedli és Mucha is meg­annyiszor szembetalálkozott Naggyal és Kon ráddal. A so­kat mozgó Kováts szinte tél­ről szerezte, és még kétszer lehetett volna ugyanolyan eredményes. Szünet után már akadozott a gépezet, ami azzal magya­rázható, hogy a több hétig betegeskedő néhány hazai já­tékos korán elfáradt. Ez kü­lönösen akkor volt szembe­tűnő, amikor Branikovits iß pályára lépett, s nem volt, aki akadályozza őt a támadásépí- tésben. Néha Kováts volt kénytelen visszajönni és za­varni, ezáltal számyaszegetté vált a Rákóczi támadósora. Így Bálint kivételével szinte mindenki bekapcsolódhatott a támadások szervezésébe. Ne­héz negyedórát élt át ekkor a kaposvári védelem, amelyben ezúttal szerencsére nem volt gyenge pont. Kováts Csaba igazi csatárerényeket csillogtatott a Fradi el­len. Gólja egy pontot jelentett a Rákóczinak. jesen lekötötte Rabot, aki így nem merészkedhetett előre, ugyanakkor elmaradtak a megszokott Bálint-féle előre­törések is. Mégis mutatkoztak rések a Fradi védelmében. Ugyanis a Rákóczi nem alkal­mazta mereven az emberfo­gást. A rengeteget futó három középpályás mellett elöl fel­tűnt Márton, sőt nemegyszer Kanyar és Németh is. Túrái és Varga többször sze­relt a saját tizenhatosán belül. Ilyenkor egyedül Kováts tar­tózkodott csak elöl, aki nagy­szerűen felismerte, hogy ha balra elmozog, Rab nem min­dig követi. Nem véletlen, hogy gólját is a balösszekötő helyé­Közöljük a kaposvári lakástulajdonosokkal, hogy vízvezelékszerelő* részlegünk soron kívül elvégzi — magán­megrendelőknek a —r vízvezeték-javítási és -felújítási munkákat. Várjuk megrendeléseiket! U ni verzál Vas- és Faipari Szövetkezet vízvezetékszeredő- részlege, Kaposvár, Achim András u. 2. Telefon: 13-690. ________________(12977) A húszezer néző az érdekes és izgalmas mérkőzés mellett még • valaminek szemtanúja lehetett. Ezen a mérkőzésen avatták az új elektromos idő- és eredményjelzőt, melyet az Egyesült Izzó Kaposvári Elektroncsőgyárának negyven sportszerető dolgozója készí­tett társadalmi munkában, önkéntes felajánlásukhoz a Rákóczi csak az anyagot biz­tosította. Maguk tervezték ezt az egyedülálló megoldással készült konstrukciót. A mű­szaki kivitelért Győrffy József és Werlenbach Gyula, míg a szervező munkában Marosi Ernő tett nagyon sokat. Két hónap alatt több mint tízezer óra társadalmi munkát fordí­tottak a készülékre. Ez átla­gosan napi négy és fél óra túlmunkát jelentett a fel­ajánlóknak. Az elektromos ké­szülék jól vizsgázott. Az alko­tóiknak külön örömükre szol­gált, hogy ilyen jó eredményt írhattak ki először. Szebb be- j mutatkozást ők sem kívánhat- S tak volna. J. R. Egy telitalálat volt a totón A 12. játékhét 13 plusz 1 talá- latos szelvénye: x x a 1 l x 2 1 x i 1 x 1 plusz 1. Mindössze egy telitalálaté* szel­vény akadt. Ennek nyereménye 693 737 forint. A 13-as szelvény 279 966, a 12-es 9940, a ll-es 675, a 10-es 128 forintot first. NB III... NB III... Helycsere a délnyugati csoport élén Idegenben nyert a Barcs J\ß II Döntetlen a baranyai rangadón A nagy meglepetések forduló­jának nevezte a Népsport az ,NB II 34. mérkőzéssorozatát. Az első számü baj nők jelölt, a Dunaújvá­ros Szekszárdon csak keserves döntetlent ért el. Így is három pont az előnye, ugyanis a nagy ellenlábas Budafok vereséget szenvedett hazai pályán a Vasas Izzótól. Feltörtek a dorogiak. A nagy múltú csapat a táblázat má­sodik helyét foglalja el. Komlón baranyai rangadó volt. A talál­kozón nem esett gól. Ezzel a PMSC meg a Komló egyaránt ottragadt az NB n középmező­nyében. Alul egy változás tör­tént: Bábolna búcsút mondott az utolsó helynek, ahova v most a Budapesti Spartacus csapata csú­szott. Debrecen—Oroszlány 6:0, Nagy- bátony—Kossuth KFSE 4:0. Bá­bolna—Várpalota 2:2, MÁV DAC —Bp. Spartacus 2:1. Vasas Izzó— Budafok 2:1, Dorog—Szolnok 2:0 (Szolnokon !), FÖSPED—Nagyka- izsa 1:1, Szekszárd—Dunaújváros :l, BVSC—Volán 1:0, Komló- Pécsi MSC 0:0. Az NB n állása: 1. Dunaújv, 2. Dorog 3. Budafok 4. BVSC 5. Volán 6. K. KFSE 7. Debrecen 8. Szolnok 9. PMSC 31. MÁV DAC 11. Szekszárd 12. Komló 1 13. Várpalota 14. Izzó 15. Oroszlány 16. N.-kanizsa 17. N.-bátony 18. FÖSPED 19. Bábolna 20. Bp. Spart. 24 15 24 14 24 14 24 11 24 10 24 12 24 10 24 9 24 9 24 9 24 24 24 24 24 24 24 24 24 24 7 2 6 4 5 5 7 G 9 5 4 8 7 7 7 8 6 9 6 9 10 8 8 9 9 9 8 10 8 10 8 10 5 12 6 12 4 15 8 13 54—19 37 43—20 34 50—32 33 40—27 29 37—28 29 39—28 28 33— 31 27 34— 28 25 30—21 24 30—33 24 28— 35 22 24—37 22 29— 36 21 27—34 20 30— 40 20 22—35 20 26—38 19 31— 41 18 31—55 14 19—52 14 Az NB III Délnyugati cso­portjának eddigi éllovasa, a Pénzügyőr Dunaújvárosban vereséget szenvedett. Minthogy a Ganz-MÁVÁG Pécsen győ­zött, így a -táblázat élén hely­csere történt. Székesfehérvári MÁV Előre — Siófok 2:1 (1:1) Székesfehérvár, 400 néző. V.: Kúti. Székesfehérvár: Paulusz — Mester, cs. Horváth, Lechner, Szabó, Bús, Rábaközi (Töttös), Tornai, Téglás, Fülöp, Ür. Edző: Kerekes Imre. Siófok: Málics — Riedl, Pintér, Kékesi, Kiss, Dróth, Horváth K., Horváth J. (Balogh), Bihari, Bakó, Bocsev (Soós). Ed­ző: Meggyes Gábor. 32. perc: Bihari kitört, öt méterről küldött lövését a fe­hérvári kapus kiütötte, a szemfüles Bakó azonban kö­zelről a hálóba vágta a labdát. 0:1. 37. perc: 22 méterről rúg­hattak szabadot a hazaiak. Amíg a siófokiak a sorfalat rendezgették, Lechner a sorfal mellett a hálóba nyeste a lab­dát. 1:1. 55. perc: Egy jobb oldalról beszálló labdánál Málics rosz- szul számította ki a labda ívét. De hibáztak a védők is, akik őrizetlenül hagyták Tég­lást. A fehérvári csatár kö­zelről zavartalanul fejelt a hálóiba. 2:1. 80. perc: Dróth mélyre ha­jolva fejjel próbált menteni, fejbe rúgiták, s kórházba kel­lett szállítani. Mindkét csapatot inkább csak akarása dicséri. A jó já­tékkal a hazaiak éppúgy adó­sak maradtak, mint a siófo­kiak. A fehérváriak többet támadtak, a siófokiak veszé­lyesebbek voltak. A döntetlen inkább megfelelt volna a lá­tottaknak. Jók: Lechner, Mes­ter, Tornai, Űr, illetve Bihari, Pintér, Kékesi, Horváth K Molnár József Enyíng—Táncsis SE 2:1 (1:0) Enying, 1000 néző. V.: Ma- röti. Enyíng: Takács — Tilhof, La­katos, Kiss, Morvái, Bereczki, Saiga, Megyeri, Horváth, Stájer, Vas. Edző: Tobak László. Tán­csics : Kiss — Eisemann, Kovács J., Hamar, Molnár K., Molnár I., Vlrga, Gombás, Németh, Dobor, Völgyi. Edző: Csanda István. Küzdelmes mérkőzés. Az enyingi csapat, mely a 80. percben büntetőt is kihagyott, rászolgált a győzelemre. Gól­lövő: Stájer, Horváth, illetve Dobor. Jók: Kiss, Lakatos, Stájer, illetve Dobor. Barcs-MEOOSZ Érdért 2:1 (0:0) Népfürdő utca, 100 néző. V.: Simon J. Barcs: Kőtai — Bencsik, Kömpf, Karsai, Vinkler, Börcsök, Dóczi, Tóth, Gulyás, Fodor, Nagy. Edző: Mayer György. MEDOSZ: Nádasi — Kata, Bálint, Kamler, Nádas (Rupprecht), Boruzs, Nagy H. (Kozsár), Kornfeld, Gergely, Halápi, Somogyvári. Edző: Kiss János. 56. perc: Jobb oldalról szállt az Érdért kapuja elé a labda, Fodor 12 méterről ollózva lőtt a hálóba. 1:0. 75. perc: Nagy tört ki, s no­ha a fővárosi védők szoron­gatták meg ki is sodródott, mégis a bal sarakba talált. 2:0. 81. perc: Szöglethez jutott az Érdért, a bevívelt labda Gergely elé került, aki beál­lította a végeredményt. 2:1. Sportszerű találkozón az első félidőben a hazai csapat irányította a játékot, a bar­csiak azonban jól megszervez­ték védelmüket. Szünet után a két gól hamar eldöntötte a mérkőzés sorsát. Jók: Kótad, Kömpf, Fodor, Nagy, illetve Kamler, Boruzs, Halápi. Pandúr Ferenc További eredmények az NB 1111 Délnyugati csoportjában: Dombóvári Spartacus—Ló­| rinci Fonó 0:0, Dunaújvárosi Építők—Pénzügyőr 3:1, Bp. ! Építők—EMG SK 0:0, BKV I Előre—Perbáli Tsz SK 3:1, Ganz-MÁVÁG—Pécsi BTC3:1, PVSK—Mázaszászvári Bá­nyász 2:0. Az NB m állása: 1. G.-MA VÁG 23 16 3 4 56—24 33 2. Pénzügyőr 23 14 6 3 45—31 34 3. Szfv. MÁV 22 15 1 6 47—27 31 4. Lőrinci F. 23 11 6 6 39—28 28 5. PVSK 23 10 7 6 36—20 27 6. Előre 22 12 3 7 41—27 27 7. Véménd 22 11 4 7 48—37 26 8. Siófok 23 10 6 7 28—25 26 9. EMG SK 23 8 7 8 30—28 23 10. Enying 23 9 5 9 28—31 23 11. Perbál 23 8 6 9 34—37 22 12. Táncsics 28 7 7 9 25—20 21 13. Barcs 23 9 3 Hl 26—36 21 14. M.-szászv. Dunaújv. 23 S 8 10 27—28 18 15. 22 5 7 10 21—31 17 16. Dombóvár 23 5 5 13 19—40 15 17. Érdért 23 4 5 14 19-34 13 18. PBTC 22 4 5 13 23-49 13 19. Bp. Építők 23 4 4 15 24—44 12 Továbbjuthatunk Manchesterben Ma kerül sor az Anglia— Magyarország utánpótlás-vá­logatottja közötti visszavágó EB-mérkőzésre. A magyar csapat háromgólos előnnyel (az Üllői úton 3:0 volt a ja­vunkra) érkezett vasárnap a szigetországba. Baráti Lajos a védelmet megerősítve a kö­vetkező játékosokat küldi pá­lyára. A kapuban Gujdár áll, a négy hátvéd Paróczai, Bá­lint, Rab és Lukács. A kö­zéppályán a Kovács, Pintér, Ebedli hármas játszik. A há­rom csatár Fekete, Weimper és Magyar. Noha csupán az utánpótlás­csapatok mérkőzéséről van szó, magyar szempontból még­is nagyon jelentős a manches­teri állomás. Nyílt titok ugyan­is, hogy a mostani U-válogatot- tunk a magyar nemzeti tizen­egy váza. A manchesteri mér­kőzés bizonyos fokig képet fest majd arról, hogy a ma­gyar labdarúgó-válogatott el­mozdult-e arról a pontról, ahol az előző esztendőkben ta­nyázott. Csonka MNK-forduló lesz szerdán Ma utazik Békéscsabára a Rákóczi A Labdarúgó Magyar Nép­köztársasági Kupában már­cius 24-én a negyeddöntő első mérkőzéseit kellene lejátsza­ni. A ZTE—MTK VM és a Békéscsaba—Rákóczi találko­zóra sor is kerül. Elmarad vi­szont a Ferencváros—Diósgyőr, illetve az Ü. Dózsa—Bp. Hon­véd összecsapás, mivel a fe­rencvárosiak meg a kispes­tiek több játékosa szerepel az utánpótlás-válogatottban. A szövetségben később dönte­nek, hogy mikor kerül sor er­re a két mérkőzésre: Az NB I-es csapatok azon­ban szerdán sem maradnak mérkőzés nélkül. Űjabb soro­zat következik a Felszabadu­lási Kupában. De ez a fordu­ló is csonka lesz. Elhalasztot­ták a Fűzfő—ZTE, a Volán— MTK-VM és a Véménd—Rá­kóczi találkozót, mivel ez a három NB I-es csapat a ma­gasabb rangú Magyar Népköz­társasági Kupában szerepel ezen a napon. Tegnap a kaposvári vezetők még nem tudták megmondani, hogy milyen csapat lép pályá­ra Békéscsabán. Néhány ki­sebb sérülés ad gondot Ma- thesz Imre edzőnek. Azután a mai fegyelmi tárgyaláson dől el, hogy a Szombathelyen ki­állított Duschák — aki koráb­ban még sohasem volt kiállít­va — szerepelhet-e vagy sem. A Rákóczi már ma délben útra kel Békéscsabára. Álta­lános vélemény, hogy a kupa- sorsolás nem rossz. Igaz, hogy a héten 700 kilométert kell autóbuszoznia a Rákóczinak, de talán a Békéscsaba ellen ki lehet vívni a legjobb négy közé jutást, A döntő bizony- nyál a szombati kaposvári visszavágó lesz. Vendég csapatok sikerei a megyei labdarúgó-bajnokságban Régen született egy forduló­ban ennyi meglepetés a me­gyei labdarúgó-bajnokságban, mint ezúttal. Nyolc találkozón csak két együttes tudta ki­használni a hazai pálya elő­nyét. Három mérkőzésen dön­tetlen, további hármon pedig vendégsiker született. A leg­nagyobb érdeklődéssel kísért H. Latinca SE—H. Kiss J. SE rangadón a marcaliak bizo­nyultak jobbnak. Ugyancsak meglepetés, hogy a Balaton- lelle otthonában nem tudta legyőzni a korábban gyengél­kedő H. Szőnyi ,-SE-t. A lista­vezető MSE-nek is meg kellett elégednie egy ponttal a múlt héten 14 gólt kapó Somogyi B. SE otthonában. Kevesen számítottak arra is, hogy a Csurgó négy góllal győz Ka­posváron a Gazdász ellen. Ja­vuló játékot nyújtott a Gyé­kényes. tovább gyengélkedik a Fonyód. A K. H. Vasutas— VBKM rangadó békés döntet­lennel ért véget. H. Latinca SE— H. Kiss J. SE 2:1 (2:0) Marcali, 300 néző. V.: Hardi. H. Latinca SE: Stolczenberger — Berki, Török, Harmath, Hor­váth, Kozma, Ferencz. Pákái, Nyisztor (Bélák), Borsfái, Tarr (Szécsi). Edző: Borsfái Géza. H. Kiss J. SE: Rácz — Bán, Rékási, Küher, Szabó, Tilinfer, Czabula, Boross, Gergelics (G. Kiss), Házi, Landek. Edző: Kétszeri Ferenc. Változatos, jó iramú mérkő­zésen az első félidőben a mar­caliak játszottak fölényben. Szünet után a vendégek kez­deményeztek többet, de a szervezetten védekező Latinca biztosan tartotta otthon mind­két pontot. Góllövők: Borsfái, Pápai, illetve Szabó (11-es­ttől). Jók: Török. Kozma, Fe­renc, Pákái, illetve Bán. Giber Károly K. H. Vasutas— VBKM Vasas 2:2 (2:0) Cseri pálya, 100 néző. V.: Szerecz. K. H. Vasutas: Okos — Berkes, Hajdó, Nagy, Steller, Tallián II., Bakos, Hegyi, Kelemen, Tallián I,. Kaszás. Edző: Nagy László. VBKM Vasas: Heuthaler — Tás­kái, Máli. Gál, Fellai, Ernyes, Borbély, Fábián, Huszár, Kurdi, Bíró. Edző: Fülöp János. Az első félidőben szerzett kétgólos vezetés után a hazai együttes az eredmény tartá­sára törekedett, de védekezé­se csak részben járt ered­ménnyel. Bakost a 45. perc­ben a labda elrúgásáért kiál­lították. Góllövők: Hegyi, Bakos, illetve Fábián, Ernyes. Jók: Berkes. Hajdó, Kelemen, Kaszás, illetve Gál, Ernyes, Fábián. VBKM Vasas ifi—K. H. Vasutas ifi 5:0 Götz János Balatonlelle— H. Szőnyi SE 1:1 (1:1) Balatonlelle, 200 néző. V.: Aumann. Balatonlelle: Both — Berdán, Kenéz, Brunner, Vass S., Bolla, Hegedűs (Bakos), Riba, Takács, Vass Z., Sipőcz. Edző: Cser Lász­ló. Szőnyi SE: Kövi — Koz a, Zsi- lina. Takács. Farkas, Schwalm, Kovács (Imre), Pintér, Halász, Pál, Hugó (Budalik). Edző: Ba­latoni Sándor. A hazai együttes sok hibá­val játszott, különösen a csa­tárok, akik számos gólhelyze­tet hagytak ki. A vendégek csak néhányszor jutottak el a hazai kapuhoz. Góllövő: Ta­kács, illetve Hugó. Jók: Brun­ner, Bolla, illetve Zsilina, Far­kas, Schwalm. Balatonlelle ifi—H. Szőnyi SE ifi 1:1 Hajas Gyula Nagyatád—Lengyeltóti 1:0 (1:0) Lengyeltóti, 200 néző. V.: Schrantz. Nagyatád; Zsobrák — Czár, Roznik, Grezsák, Simon, Varga, Oláh, Horváth, Segesdi, Tátrai (Szabó). Ilics. Edző: Fuisz János. Lengyeltóti: Kovács — Hosszú, Smida, Riba, Szabó, Kesztyűs, Szalai, Nagy, Üjvári (Debity), Komócsin, Bodó. Edző: Haszon ; I Közepes szánvonalú mérkő­zésen a lengyeltótiak több biztosnak látszó gólhelyzetet hagytak ki. A döntetlen job­ban megfelelt volna a játék képének. Góllövő: Ilics. Lengyeltóti ifi—Nagyatádi ifi 0:0 Horváth László I Somogyi B. SE— Marcali 1:1 (0:0) Nagyatád, 100 néző. V.: Ju­hász. Somogyi B. SE: Tóth — Béres, Giczinger, Bayer, Hollós, Mester (Nagy), Németh, Varga, Fodor n. (Fodor I.), Kara, Veiladics. Edző: Szabó Károly. MSE: Barta — Dunkler, Kolozs, Kusz, Batki (Pék), Kiss, Domsa, Guricza (Darnyi), Sándor, Szántó, Ható. Edző: Haász László. A hazaiak ezael a játékuk­kal igyekeztek feledtetni múlt heti kisiklásukat. Nagy becs­vággyal küzdöttek, s bár tech­nikai fölényben volt az MSE, a döntetlen megfelel a játék képének. Szántó a 35. percben 11-est hibázott. Dunklert a labda elrúgásáért a 68. perc­ben kiállították. Góllövők: Bayer, illetve Ható. Jók: Tóth, Giczinger, Hollós. A Marcali­ban senki sem játszott átla­gon felül. Rákóczi ifi 11.—Marcali SE ifi 2:1 Csepeli Ferenc Balatonboglár—Fonyód 3:1 (0:0) Ordacsehi, 200 néző. V.: Ko­vács Gy. Balatonboglár: Schmidt — Kad- licskó (Bibók), Paszér, Osváth, Pintér I., Hock, Bánhegyi, Mezei, Pordán, Pintér II. (Fáncsi), Ka­(Folytatás az 5. oldalon)